SPORT lectoraat St. AutoniHs Tan Fa<l«a VEULEN Zondag, 7 uur communiceren; 7.30 lm. oveii. familie Spreeuwenberg- Philipsen; 10 u. hoogmis tot intentie 2.39 kruisweg voor de kinderen; 7.30 miserere, lijdensmeditatie en lof. Maandag 7.30 lm. overl. fam. van •ol Aben. Dinsdag 7.30 lm. P. M. Goemans. Woensdag7.30 jeugdmis, waarvan ie intentie is, dat de jeugd de erva ring v.d. ouderdom moge waarderen en dat de ouderdom het idealisme v.d. jeugd moge respecteren. Donderdag7.30 leesmis tot byz. intentie. Vrydag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Willems van Lin. 's Avonds 7.30 kruisweg en Lof. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Henri Vollenberg. Biechten van 3 4 en van 6-7 uur. 7.30 Lof t.e.v. Maria. Gaat op naar de Zondag aan de hand van Moeder. A.s. Zondag uitsluitend maandcol- lecte voor onze kerk, welke wy in uw aller milddadigheid ten zeerste aanbevelen. S.Y.Y.-Nienws Met een zeer gehavend elftal trok Venray ten strijde tegen Venl.Boys. En toch werd er een overwinning mee naar huis gebracht. Aangezien Wit-Zwart in Horst een nederlaag leed en Zondag a,s. de twee koplopeis in Weert tegen elkaar uit komen is er nog steeds een klein kansje om tot de bovenste plaats op té klimmen, te meer daar Wit-Zwart nog naar Venray moet komen. Voor Zondag verwachten wy Arcen. Een tegenstander, die altijd te duchten is, doch dit jaar wel heel in het bijzonder nu zij opzienbarende resul taten heeft geboekt. Wie herinnert zich nog de wedstrijd in het begin van de competitie in Arcen gespeeld, toen belde ploegen nog ongeslagen waren. Het werd toen na een pracht- wedstryd een verdiende 2—0 over winning voor Venray. Laten we hopen, dat het Zondag a.s. weer zo'n reuze wedstrijd wordt en dat de overwin ning in Venray blijft. Het tweede moet naar Venlo, om daar VVV 3 te bekampen. Een vrij moeilijke opgave jongens, waarbij de tegenpartij niet mag onderschat worden. Met een kleine overwinning ben ik tevreden. Door de schitterende overwinning op Blerik II hebben jullie nu de kop gekomen, om deze, naar ik hoop, niet meer af te staan. Het derde heeft weer een thuis wedstrijd en wel tegen de Meterik II. Na de moeilijke 3-2 overwinning op Lottum verwachten wy weer eens een vlotte wedstrijd, die met sprekende cijfers kan gewonnen worden. Boys, neemt de zaak niet te licht op, maar werkt tot de laatste minuut voor de overwinning Wit-Zwart 15 11 2 2 24 55-17 I.V.O. 15 12 0 3 24 38-16 Venray 15 10 1 4 21 27-14 R.K.D.E.V. 15 8 0 7 16 37 27 Panningen 15 6 4 5 16 23 23 Wittehorst 15 7 2 6 16 30 34 Sevenum 15 6 3 6 15 17-26 F.C.V. 15 4 5 6 13 20 32 Tiglia 15 4 3 8 11 33-29 Boxmeer 13 4 2 9 10 22 41 Mill 15 1 6 8 8 16 35 Venl. Boys 15 1 4 10 6 17-42 Yerdlepingsdagen S.V.V. „We kunnen het lichaam en de ziel het beste vergelijken met,een auto", aldus Rector Booymans, Diocesaan Sportadviseur voor Limburg op de jaarlykse verdiepingsdagen van S.V.V die j.l. Zaterdag en Zondag werden gehouden. We hebben niets aan een prachtige carosserie ofwel het lichaam, als de motor, de ziel, niet deugt. Maar béide in harmonie samen, geven een prach tig resultaat. De sport kan daarvoor zorgen. Niet alleen vooreen athletisch en gezond lichaam, maar ook voor een gezonde, eerlijke, reine ziel. De R.K. Sport stelt de hoogstestand in de competitie of de beste plaats in een wedstrijd niet als hoofddoel, maar allereerst de karaktervorming van de sportbeoefenaar, waardeor hy niet alleen een beter sportman wordt, maar ook een beter menB, die de tegenslagen van het leven dragen kan, een kameraad is voor zyn naaste en zichzelf in bedwang weet te houden. Juist op het terrein van de sport is de tegenwoordige jeugd nog te vangen en daarom ligt hitr een groot stuk apostolaatwerk. Dit alles, uitgebreid met talrijke leerzame voorbeelden, hield Rector Booymans zijn toehoorders voor, toen hy Zaterdag en Zondag de junioren en senioren toesprak. Zaterdagavond in café Schellen, Zondagmorgen onder de gezamenlijke H. Mis in de kapel van het Gymnasium. Dat deze begaafde spreker graag wordt aanhoord bewees de grote op komst bij de junioren. Vele oudere senioren lieten echter jammer genoeg verstek gaan. Op de lemen baan „De Knippers" Melderslo kampioen in district II A-klasse. Zoals we reeds hebben vermeld werd alhier op de baan van „Onder Ons", onder neutrale leiding 'en het Bondsbestuur, Zondag j.l. onder grote belangstelling de beslisingswedstryd gespeeld tussen De Knippers en O.D.L. Kronenberg. Er werd goed, maar ook zenuw achtig gespeeld, doch het einde be sliste met een 6—2 overwinning voor De Knippers. Met wederzijdse toespraken dei- voorzitters en met een toepasselijk woord van de Bondsvoorzitter onder aanbieding van bloemen, werd de dag verder feestelijk doorgebracht. Zondag. 18 Februari zullen „De Flatsers" uit Baarlo bij „De Knippers" in Melderslo op bezoek gaan om de eerste kampioenswedstrijd voor de. N.L.B.B. te spelen. „Geliek Öp", Yenlo speelt tegen „Ons Plezier" in Hegelsom. Deze wedstrijden staan geheel onder Bonds- leiding. Hier zullen we heel zeker prima werk op gebied van beugelen zien. Vijf en twintig millioen yoor de landbouw Het lang verwachte Borgstellings- en Credietfonds voor verdere tech- nische ontwikkeling van de Neder landse landbouw en daarmee samen hangende opvoering van productiviteit is thans gesticht. Uit tegenwaarde fondsen van het Marshall-plan zijn vijf en-twintig millioen gulden voor dit doel beschikbaar gekomen. De Nederlandse boer krygt dit geld niet „c'adeau". Het zal dienen tot borg van door boerenleenbanken te verstrekken credleten ten behoeve van technische verbetering en op voering van productiviteit en renda biliteit van voornamelijk kleine boeren- en tuindersbedryven. Onder technische verbeteringen kan men bijvoorbeeld het aanschaffen van machines en werktuigen (eventueel collectief) beschouwen, alsook ver betering van akkers en weiden door drainage en dergelijke. Maar ook voor verbetering van veeslag en bedrijfs ruimten, aanschaffing van bijzondere gewassen met hogere opbrengst, om maar enkele voorbeelden te noemen, zullen, naar verwacht wordt, credieten kunnen worden verleend. Aangenomen kan worden, dat land en tuinbouwconsulenten bij het be palen van noodzaak en omvang van credietverlening hun medewerking zullen verlenen. Zoals men weet werd in de laatste jaren van overheidswege reeds finan ciële hulp verleend. Teelt van aardappelen Yoor de teelt van aardappelen op giond, in gebruik bij een teler, die over niet meer dan 1 ha. bouwland beschikt, wordt voor de jaren 1951 en 1952 de volgende ontheffing gegeven van het verbod, gesteld in de wet bestrijding aardappelmoeheid In 1951 is de teelt van aardappelen toegestaan op grond, waarop in 1949 op 1950 aardappelen zyn geteeld, voor zover zulks nodig is om ten hoogste 1/3 gedeelte van de totale oppervlakte met aardappelen te betelen. In 1952 is de teelt van aardappelen toegestaan op grond, waarop in 1950 aardappelen zijn geteeld, tenzy daar op in 1951 aardappelen zijn geteeld, en wel voor zover zulks nodig is om_ ten hoogste 1/3 gedeelte van de totale oppervlakte met aardappelen te be telen.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 4