Balans- Opruiming bij Thomassen groëte vergadering duurt voort Haast U..... tot 15 Jan. Meubelen De Kerstnacht van de Bandiet Ned. Roode Kruis P. LEMMEN H. REYNDERSZn. net dagmeisje, 512e Staatsloterij. M. Scheefhals, Kruisstraat 8 Venray Venroodse vereneginge, Venroodse meense, Ontwikkeling en Ontspanning Concert en Toneeluitvoering R.K. Echtpaar, een goed en degelijk pension m. enige kamers ONZE Wij hebben nog een aardige collectie KOOPJES en RESTANTEN. een unieke kans om, ondanks prijsverhoging en schaarste, Uw linnenkast aan te vullen tegen minder dan vooroorlogse prijzen. Ook in 1951 Uw devies: gekleed, Uw geld goed besteed Tweo geestelijken verongelukt AUTO SLIPTE TEGEN BOOM Dinsdagavond is in België een auto, waarin vier geestelyken uit 't Bossche diocees waren gezeten, tengevolge van de gladheid verongelukt. Twee van de inzittenden, de weleerw. heer L. Lamraers, kapelaan van de parochie van het H. Hart te Helmond en godsdienstleraar aan het St. Oarolus Borromaeuscollege aldaar en de wel eerw. heer J. van Nistelrooy, rector te Veghel, zyn aan de daarby opge lopen verwondingen bezweken. De slachtoffers waren resp. 37 en 41 .iaren oud. BURGERLIJKE STAND van 29 Dec. 1950 tot 4 Jan. 1051 GEBOREN Kusters, Gertruda A.M. Veltum L 74 de Kleyn, Lambertus G.L.M. Oostrum D sa Siebers, August J.M. Hoebertweg 3 Esser, Eugène W. Paterslaan Kroon, Catharina H.H.A. Hoenderstraat 20 Philipsen, Gerarda J.H. Castenray G 11 Stevens, Catharina W.M. Langeweg 68 Muysers, Petrus J.P. Merselo M 108a OVERLEDEN Voogs, Josephina G., weduwe van Vermeulen, ?Hendrikus L., 72 jr, St. Josephsklooster Gooren, Joseph, weduwnaar van van Hees Maria G., 75 jr, Oostrum Kateman, Maria Th., echtgenote van Debats Johannes H., 75 jr, te Vierlingsbeek van Dyck, Maria P. J., 8 dagen, te Venray 3 patiënten St Servatius 2 patiënten St Anna ONDERTROUWD van Oort, Poulinus M., 45 jr, koop man in manufacturen, te Gemert en van Rooy, Wilhelmina J., 35 jr, te Venray van de Laar, Hermanus H., 25 jr, chauffeur en van Eisen, Mathilda J., 25 jr, beiden te Venray GETROUWD Van Rens, John G., 46 jr, te Horst en Goumans, Johanna J., 32 jr, te Venray Timmermans, Lodewyk J., 34 jr, militair, te Arcen en Velden en Winters, Wilhelmina M.M., 30 jaren, onderwijzeres, te Venray KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEOns inzetten voor de uitbreiding van het Ryk van God in onzelf en in onze medemens. Priester v. d. weekPater Domitius Zondagonder het Octaaf v. Drie koningen. Feest van de H. Familie. 6 uur leesmis Bernard Hendriks; 1 uur leesmis Willem Broers, waaronder algem. H. Communie voor H. Familie; 8 uur leesmis voor levende en overl. leden van handboogschutter^' St. Oda: 9 uur Kindermis; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 3 uur Kinderlof; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag3e dag o.h. Oct. v. Driek. 7 u. zielemis v. alle overl. parochianen; 7.30 best, jaard. P. J. Bistervels; 8.15 gest. jaard. Jan Poels en beide echt genoten (2kl); 7 uur zielelof en rozen hoedje. Dinsdag4e dag onder het Octaaf; 7 uur leesmis overl. fam. Broers- RoLgen; 7.30 leesmis Severina van Haren; 8 15 gest. jaard. Willem Hen nen en Hendrina Bekkers (1 H). Woensdag se dag onder het Octaaf 7 uur leesmis vr. v. Martin Jeuken; 7.30 leesmis Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard. Gerard Martens en Helena Henkens (1 H). Donderdag 6e dag onder het Octaaf 7 uur leesmis Jos. Rous, echtgenote en familie; 7.30 H. Sacramentshoog mis voor alle schoolkinderen. De jongens hebben de leiding. 8.15 gest. jaard. Petronella Dekkers (1 H). Vrydag7e dag onder het Octaaf. 7 uur leesmis Petronella Theuws; 7.30 leesmis Martinus v.d. Poel; 8.15 best. jaard. Maria Gert. Derks-Peeters. Zaterdag: Octaafdag v. Driekoningen 7 uur O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lees mis Theo Janssen, echtg. Theuws en ouders Frans Janssen en Maria Wei ten; 8.15 gest. jaard. Jan Poels (1 H); 7 uur Marialof en rozenhoedje; s uur Jeugd H. Familie. VELTUM. Donderdag 7.30 leesmis overl. fam. Linders-van Horck. KATECHISMUS. Alle kinderen leren deze week de 26e les. Retraite voor mannen nit onze parochie. Nu gaat het ernst worden, van 25 tot 28 Jan. is de retraite te Venlo. Voelt ge er iets voor Ge kunt u opgeven by de parochiegeestelykheid. Ge behoeft alleen maar uw naam op te geven. Pater Domitius zal u dan wel komen vertellen, wat ge nog meer wilt weten. Voor de leden van de H. Familie willen we het nog gemakkelijker maken. De prefecten komen de leden persoonlyk aansporen en vragen voor deze retraite. Voor de oorlog heeft de H. Familie van Venray wel eens een hele retraite in Venlo vol ge maakt. We verwachten, dat er nu ook flink wat H. Familieleden meegaan zoals vorig jaar. Ge moogt ook een kameraad, die geen lid is, gerust meenemen naar deze retraite. Het is immers een parochie-retraite. Andere retraite's. Voor jongens, die in dienst moeten is er een speciale militieplichtigen- retraite in Venlo van 15 18 Jan. Voor de meisjes van Venray is er in Roermond een retraite van 27 30 Jan., samen met de meisjes van Oos trum. Opgave en inlichtingen by Pater Domitius, Patersklooster. Jengd H. Familie. Volgende Zaterdag is er vergadering samen met de grote H. Familie. Die avond preekt Pater Libentius voor ds beide afdelingen. H. FAMILIE. Ons jaarlyks triduum voor mannen jongelui, leden en aspirant-leden van de H. Familie zullen we houden op 12, 13 en 14 Jan. a.s. De oefeningen zullen plaats hebben Vrydag en Zaterdag 's avonds in de Parochiekerk. Zondagmorgen 14 Jan. om 7 uur H. Mis met preek door de Triduumleider en generale H. Com munie. Namiddags om 5 uur houden we de plbchtige opdracht van de nieuwe leden, huldiging van de jubi larissen en sluiting. Maakt allen deze avonden vry. Komt allen in grote getale evenals vorig jaar, weer trouw de oefeningen bijwonen. DE DIRECTEUR. PATERSKERK. Zaterdag, feest vd. H. Familie, H. Missen 5.45, 6.30 t.z.i.; 7.45 vrouw Sanders—Geurts; 9 uur hoogmis; ie collecte Paterskerk, 2de bjjz. noden. Communiceren vooraan beginnen; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag 7.30 z.i.; 7.30 vrouw van Mart. Heeze. Dinsdag 6u. uitstelling Allerheilig ste. Gedurende de uitstelling te ver dienen een volle aflaat. 7 u. voor 'n overledene; 7.30 Maria Goumans— Janssen, als lid D.O.; 7.30 hoogmis als lid D.O.; 6.30 lof t.e.v.St. Antonius Woensdag 7.30 Eleonara vd. Pas Gerritsen; 8 u. z.i. Donderdag 7.30 Eleonora vd. Pas Gerrits; 6.30 z.i.; 7.30 Gertruda Arts Nies8en; s u. Henny Fleurkens; 8.30 Jac. Gitzeis en kleindochter Jacquline. Vrydag 1 u. voor overledene; 7.30 t.e.v. 't Hart van Jezus; 7.30 hoog mis; 8 uur Henny Fleurkens. Zaterdag 6.20 voor overledene. 7 u. wed. Verblakt— Hendriks, lid D.O.: 8 uur Mej. Sanders; 3—8 biechten. Elke dag een H. Mis voor onze weldoeners. U wordt verzocht in de komende week het plaatsengeld te voldoen. Minimum f 5.— per plaats. We moeten steeds weer liefhebbers voor een plaats teleurstellen, omdat alle plaatsen verhuurd zyn. Mochten er huurders van plaatsen zyn, die toch van hun plaats geen gebruik maken, dan zullen zy ons ten zeerste verplichten als zy hun plaats willen afstaan. Opgave s.v.p. aan Br. Portier. DERDE ORDE Zondag 7 Januari om 10.15 H. Mis en vergadering van de mannenafdeling 3 uur vergadering van de vrouwen afdeling. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN Zondag, solemniteit van Driekonin gen en feest der H. Familie, 7 uur H. Mis overl. ouders Keyzers—Jen- niskens; 8.30 tot dankzegging; 10.15 hoogmis voor de parochie; 3 u. maand, aanbiddingsuur. Maand.colleete voor de kerk. Maandag 7.30 lm. Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen. Dinsdag 7.30 lm. Hendrik v. Soest. Woensdag 7.30 gez. jg. Hendrik Verlinden en echtg. Donderdag 7.30 gest. jg. Antoon Marcellis en Aldegonda Gielen. Vrydag 7.30 sol. gest. jg. Henrica Wilms—Heesen. Zaterdag 7.30 lm. Math. Goemans; biechten 4-5 en 6—7. 7 uur lof t.e. v. O.L.Vr. A.s. Zondag collecte voor de Afrikaanse Missie; H. Familie der mannen en opdracht nieuwe leden. In de maand Januari betaling van de dodenlijst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, feest vd. H. Famiiie; 7 uur H- Communie; 7.30 vroegmis t.i. vd. Handboogschuttery St. Antonius; 10 uur hoogmis; 3-4 maand, aanbid dingsuur. Maandag 7.30 best. zm. overl. fam, Poels—Smeulders. Dinsdag 7.30 gest.gez. jg. J.Wilms. Woensdag 7.30 best. zm. vr. Janssen 9.30 pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor bruidspaar Janssen—Wientjens; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. gez. H. Mis overl. fam. Hagens—van Lin. Vrydag 7.30 best. zm. vrouw Poels. Zaterdag 7.30 best. zm. overl. fam. Verheyen—Michels; 7.30 Marialof Rectoraat St. Antonius van Padua VEULEN Zondag 7 u. gelegenheid tot com municeren, feest vd. H, Familie; 7.30 lm. Jacobus van Wylick; 10 u. hoogmis tot intentie; 2.30 lof. Maandag 7.30 lm. byz. intentie. Dinsdag 7.30 lm Helena en Harrie Verbugt. Woensdag 7.30 lm. tot intentie. Donderdag 7.30 lm. tot intentie. Vrydag 7.30 leesmis. Zaterdag 7.30 lm. tot intentie. Van 3—4 en 6—7 biechten. 7 uur lof. Op 't feest van Driekoningen is onder beide H. Missen collecte en predicatie door een Eerw. Pater voor en over 't Apostolaat der Hereniging; 6.30 oudersavond der J.G. in zaal van Gassel. Spreker Pater Adriaan Loof. A.s. Zondag is de 2de collecte voor de Afrikaanse Missiën. RECTORAAT HEIDE Zondag, feest der H. Familie, 8 u overl. fam. Huisman—Pouwels; 10 u hoogmis vh. feest van Driekoningen 2.30 lof. Maandag 7.30 voor de verlaten zielen van het vagevuur. Dinsdag, 7.30 t.b.int. ter ere van de H. Antonius. Woensdag, 7.30 voor overl. familie Peeters-Hoex. Donderdag, 7.30 voor overl. familie Claes-Derikx. Vrydag, 7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag, 7.30 voor P. A. v. Heyster; van 5—7 uur Biechthoren; 6.30 Lof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag, feest van de H. Familie, 7.30 vroegmis t.e.v. St. Jozef, om Gods zegen af te smeken over familie; 10 uur hoogmis t.z.i.; 3 uur lof met rozenhoedje. Maandag, aanbiddingsfeest voor ons Rectoraat, van vm. 6 tot 's avonds 6 uur zal 't Allerheiligste teraanbid ding bly ven uitgesteld. 6 u. uitstelling waarna uitreiking H. Communie; 6.30 7.30 en 8.30 lm.; 10 u. hoogmis. Nam. 3 uur lof: 5.30 completen, Te Deum en sluiting. De gelovigen worden verzocht om trouw hun aanbiddingsuur te houden. Offer voor kaarsen te branden by 't aanbiddingsfeest, kan gestort worden in de offerblok van de doopkapel. Dinsdag 7.15 jg. Ludovicus Keursten 8 uur lm. Victor Asselberghs en Jo hanna Verberkt. Woensdag 7.15 gez. jg. Joh. en Jac, Asselberghs, Maria Agnes Bos en kinderen; 8 uur lm. Th. de Haart. Donderdag 7.15 en 8 uur lm. t.z.i. Vrydag 7.15 en 8 uur lm. ter ere van St. Jozef. Zaterdag 7.15 gez. H. Mis ter ere van O.L.Vr.; 8 uur lm. t.z.i.; 4—6 biechten; 6 uur lof. ADVERTENTIËN Joh Vollebergh Harrie Bekkers geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelyk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Donderdag 18 Januari a.s. om 10 uur in de kerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray, Eindstraat 13 Deurne, Stationsstraat A 20 Januari 1951 Toekomstig adres Molenstraat F 5, Deurne Receptie 1—2 u. Eindstr. 13, Venray. Hierbij delen wy mede dat onze dochter en zuster Eerw. Zuster Hilaria (Maria Biestervelds) op 11 Januari a.s. haar zilveren kloosterfeest hoopt te vieren in het klooster Virgo Maria, Mathenesser- laan 166b, Rotterdam. fam. Biestervelds Venray. Op 11 Januari a.s. hoopt onze be minde dochter en zuster Eerw. Zuster Martinia in de wereld Johanna Heezen haar 25jarig kloosterfeest te vieren in het St. Ignatiusgesticht Postel straat, 's Hertogenbosch. fam. Heezen-Lenssen Hartelijk dank, ook namens onze kinderen, klein kinderen en achterkleinkinderen, voor de belangstelling by gelegenheid van ons 60-jarig huwelijksfeest. Speciaal dank aan Heren Geeste lijken, Burgemeester, Dr. Vercaute- ren, de buurt voor de schitterende versiering en cadeaux, Harmonie, Schutterij St. Anna, Hondendresseer- club De Verdediger, en aan allen voor de vele cadeaux, blcemen en felicitaties. H. Beerkens H. Beerkens-Nohr Soldaat ie klas J. F. PROOSTEN wenst Ouders, familie, verloofde, vrienden en Katholiek Thuisfront vanuit Djakarta een Zalig Kerst feest en Nieuwjaar. afd. Venray wenst allen een Gelukkig Nieuwjaar en dankt voor de ruime bijdrage ge geven by de j.l. gehouden huis-aan- huis collecte. Aan onze geachte cliëntéle een voorspoedig 1951. H. CAMPS Horlogerie Byouterie Optiek Het Bestuur van de Buurtvereniging „Helpt Elkander" wenst Beschermheer, Ere-Voorzitter en leden een Zalig Nieuwjaar. Woninginrichting Stoffeerderlj Merseloseweg wenst allen Zalig Nieuwjaar. Grinderij Smakt wenst allen Zalig Nieuwjaar. TE KOOP beste voldragen vaars ook ruilen tegen weivee, tbc vrije stal Jos. Loenen, Leunen K 44. GEVRAAGD jongen voor boerenwerk 15—18 jaar. L. Bots, E 32, Oirlo. TE KOOP prima stalmest A. Peeters, Hoenderstraat 37. TE KOOP dragende vaars aan telling, tbc vry. M. van Raay, Overloon. TE KOOP partij biggen Jan van Meyel, Leunen K 32. VERLOREN een paar gele wollen meisjeshandschoenen Adres bureau van dit blad. De nieuwe en gebruikte van Eindstraat 12 blijken toch het goedkoopst te zijn. i Kachel, radio, fiets, Kamerstellen met pluche en leer Uittrektafels, Keukentafels grote en kleine, Ledikanten i- en 2persoons, Matrassen 1- en 2persoons Overtrokken matras met peluw Petroleumlamp Goedkope geschilderde slaapkamer Dressoirs, Ruststoelen, Veren Bedden en hoofdkussens, Peluws, 3delige Bedstellen prim a, ï- en 2pers. stalen ledikanten, moderne Nachtkastjes, Kapstokken, Matten, enz. Ook op Schadeboekje. Alles wordt aan huis bezorgd zonder prijsverhoging. Beleefd aanbevelend, Eindstraat 12 TE KOOP Inventa Haard groot model. Kard. v. Rossumstraat 2 TE KOOP vet varken v. huisslachting 250 kg. Fr. van Soest, Ysselsteyn I 55a. TE KOOP dragende koe 8 Jan. aan telling, tbc vrij. P. J. Maes, Klein Oirlo. TE KOOP 2 guste koeien, 1 vaarskalf 2 mnd., 2 dragende varkens L. A. Wilmsen, Overloon C 191 GEVRAAGD kamer(s) met volledig pension voor jong echtpaar. Brieven onder no. 2000 bureau van dit blad. GEVRAAGD 1516 jaar, per 1 Febr. J. Goumans, Kempweg 14. /uw BElAi onovertroffen in coupe, af werking en duurzaamheid pi{é< OOK VERKRIJGBAAR <U Keep-Up Be4ja Begin verkoop der nieuwe loten vanaf Maandag 8 Jan. Eerste trekking 29 Januari. Allen een Zalig Nieuwjaar. Debitante Ned. Staatsloterij Telefoon 525 komt allemaol nor de ovver de IQasteéaóvesóptóckt VREEIDAG 12 JANNEWARl saoves um 8 uur ien „DE ZWAAN" Hiël Venrooi werkt mitGeej toch zeker ok VENRAY Dinsdag 9 Januari 8 uur n.m. Zaal Wilhelmina Lezing met lichtbeelden door Dr. A. F. J. Portielje over Qmqanq met diëten Ut Altü. te geven door de Voetbalvereniging „Victoria" Ysselsteyn Zondag 14 en Maandag 15 Januari 1951 in Zaal Wed. Janssen. Opgevoerd wordt Toneelspel in 3 bedryven door Harry van Batenburg. Een spel over de rode terreur in Hongarije. Entree f 1.25 Reserveren 25 ct. per plaats. Aanvang 6.30 uur Voorverkoop der kaarten on reserveren der plaatsen vanaf Woensdag io Januari by A. Winnen, Zaterdagmiddag en beide dagen der uitvoering aan de zaal. Ook per telefoon nr. 27. leeftyd pl.m. 45 jaar, zonder kinderen, zoekt te Venray (in de kom) Brieven met uitvoerige inlichtingen onder nr. 415 bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1951 | | pagina 3