Tweede blad van „Peel en Maas" Jtoliano BEL BIJ BRAND 3 9 2 ZATERDAG 16 DECEMBER 1950 No. 50 EEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat de vrede en 't Rijk van Chris tus komen. Priester 7.d. week Pater Domitius, patersklooster, telefoon 502 Zondag, 3de Zondag van de Advent, .6 uur leesmis; 7 uur lm. Miet en Grada Hendriks; s uur vd. parochie; o uur kindermis; 10 uur hoogmis voor Jan vd. Bogaard en echtg.; 3 uur kinderlof; 4 uur vergadering christ. moeders; 7 uur kruisweg en lof. Maandag, H. Mis als Zondag, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen 7 uur lm. overl. ouders Janssen— Lemmen; 7 uur lm. beide echtgeno ten van J. van Gerven; 8.15 best. jd Peter Jan Tacken en overl. ouders; 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag, H. Mis als Zondag, 6.30 lm. vrouw van Piet Pouwels; 7 uur Peter Loonen; 7.30 Maria Margry van Moorse); 8.15 best. jd. Anna C. Vink—Willemse. Woensdag, vandaag, Vrijdagen Za terdag Quatertemperdagen, geboden vasten en onthoudingsdagen, 6.30 Gulden Mis; 7 uur lm. overl. familie van Gerven—Gommans; 7.30 Marg. Vaske; 8.i5gest. jd. Johanna Willems echtg. Peter van Mejjel, ouders en kinderen (3kl) Donderdag, H. Thomas, 6.30 lm, vrouw van Piet Pouwels; 7 uur lm, overl. fam. Janssen Willemsen; 7.30 Martinus van de Poel; 8.15 best. jd, Petronella Theuws. Vrfjdag, H. Mis als Zondag, 6.30 lm Jan Arts; 7 uur overl. familie Oudenhoven—Swinkels; 7.30 Theodor Janssen; 8.15 gest. jd. Willem Eibers Theodora Arts, Johan Eibers, Johan van Ryswijk, Peter en Maria Eibers GH) Zaterdag, H. Mis als Zondag, 6.30 OLVr.hoogmis; 7 uur lm Regina de Brui)n—Weiten; 7-30 Christine Hal- mans-Theelen; 8.15 gest.jd. Pastoor van Haaff. Gelegenheid tot biechten 3—6 en 6.30—8 uur. Vandaag geen lof. YELTUM Donderdag 7.30 lm. Peter Joh. Derks en Hendrina Smits. IO-UREN-GEBED Zondag 24 Dec., ie en 2de Kerstdag blijft het Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld wegens 40urengebed. Kerstactie voor ziekeu. Evenals vorige jaren zullen in het begin van deze week de propagandisten van de Kath. Actie voor meisjes, geholpen door de gidsen, bij U aankloppen om uw giften in natura of geld in ont vangst te nemen. De bedoeling is om alle zieken van Venray, ook die elders verpleegd worden, met Kerstmis een zieken- pakket aan te bieden. Christelijke moeders. Zondagnam. op de gewone tijd bijeenkomst. De zangeressen vooraan bij elkaar! Verloden keer ging dat weer heel goed, al willen we de leidende stem men graag wat talrijker zien. Conferentie: Kerstmis en kerstge bruiken in het christelijke gezin: de kerststal, de kerstboom, de nachtmis en de betekenis van het kerstfeest voor het gezinsleven. Dankbetuiging aan de leden ynn het St. Petrus Liefdewerk. Dezer dagen ontving de plaatselijke afd. van de parochie St. Petrus Banden een dankbrief van haar bescherme ling. Dit is de priester-student An thony Kehinde, uit de missie van Lagos. Hij studeert op hot groot seminarie van Benin City en zal het volgend jaar de kleine wijdingen ontvangen In zijn brief schrijft hii o.a.: Ik noem deze gelegenheid te baat om U oprecht te bedanken voor de hulp, die U mij biedt om het voor mij mogelijk te maken deze heilige roeping to volgen. Ik wil U steeds in mijn gebeden gedenken en ik geloof, dat U ook voor mij bidt. Moge deze dankbrief voor de leden van het St. Petrus' Liefdewerk een aansporing zijn om dit mooie werk met hun gebed en offer te blijven steunen. De contiibutie werd of wordt dezer dagen door de zelatricen bij U opgehaald. PATERSKERK. Zondag3e Zondag v.d. Advent; leesmissen 3.45 voor overl. familie Smits—v. Gerven en Flir.senberg; 6.30 Leonarda Ewals—Janssen; 7.45 Jos. Janssen Clevers; 9 uur hoogmis voor Joös Buigrok; Communiceren achter aan beginnen; ïste collecte Paters kerk; 2e byz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag7 uur tot zek. int.; 7.30 voor overledene; 8.30 P. Bouten en zoon Gerrit. Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; H. Mis voor Jan Arts; 6 30 tot zekere intentie; 7 uur overl. familie Schaeffers—Dupont; 7 uur Josephine Dykmans; 7.30 overleden moeder; 7.30 uit dankbaarheid voor behouden terugkeer; 7.30 hoogmis t.e.v. St Antonius; 6.30 lof t.e.v. Sint Antonius. Woensdag: quatertemperdag, geb. vasten- en onthoudingsdag; 6 20 uur Gulden Mis; 7.30 ov9rl. fam. Litjens- v.d. Yen. Donderdag8 u. zekere intentie. Vrydag: quatertemperdag, geboden vasten- en onhoudingsdag; 7.30 overl. moeder; 8 uur zekere intentie; 6,30 oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdagquatertemperdag; 7.30 overl. ouders Antoon v.d. Waoter en Francine Bom; 8 uur zek. int.; vanaf 2 uur biechtgelegenheid. DERDE ORDE Zondag 17 Dec. om 8 uur H. Mis en vergadering voor de Jonge Mannen in kapel. Om 3 uur voor de meisjes in de kerk. RECTORAAT HEIDE Zondag: 3e Zondag van de Advent 8 uur leesmis voor het welzijn van de Heide; 10 uur Hermanus Rongen en echtgenote; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 leesmis v.d. verlaten zielen. Dinsdag7.30 leesmis t.e.v. de H. Antonius. Woensdag7.30 Gulden Mis voor de afgest. fam. Ewals-Lejjsen. Donderdag7.30 leesmis voor P. A. van Heijster. Vrijdag7.30 leesmis overl. ouders Zaterdag7,30 leesmis t.e.v. O. L, Vrouw tot zekere intentie; 6.30 Lof. Biechthoren door Eerw. Pater van 4 uur tot na 't Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Quatertemperdagen. PAROCHIE: H. Catharlna, LEUNEN Zondag, 3de Zondag van den Advent 7 uur H. Mis Wed. Arts Poels; 8-30 voor de parochie; 10.15 hoogmis als jaarg. voor Piet Verschuuren; 3 uur lof; 3.30 H. Familie der vrouwen met aanwijzing patroonheiligen 1951. Maandag 7.30 gez jg. Mart. Verheijen Dinsdag 7.30 lm. overl. fam. Cre- mers—Linders. Woensdag 7 uur Gulden Mis voor overl. ouders de Lauw—Rongen en Maria de Lauw. Donderdag 7.30 gest.jg. Willem Lit- jens en Anna G. Jenniskens. Biechten voor de jongensschool. Vrijdag 7.30 lm. tot bijz. intentie. Biechten voor de meisjesschool. Zaterdag 7.30 gez. jg. Hendrik van den Boom. Biechten van 2—4 en 3—8 7 uur Marialof. Vriendelijk verzoek om heden te biechten, daar Zondag slechts beperkte gelegenheid wordt jeven. Woensdag, Vrijdag en Za terdag Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 3e Zondag van dt Advent. 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen: 3 uur Kruisweg en Lof. Maandag7.30 best. zielemis voor Helena Verkoelen en Anna v. Geffen. Dinsdag7.30 gest. gez. jaard. voor Ger. Derks. Woensdag7 uur de Gulden Mis op te dragen voor Ed. Vandevenne: 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. zielemis voor Lambert Pijls. Vrijdag: 7.30 best. zielemis voor Mart. Jacobs en kinderen. Zaterdag7.30 best. zielemis voor Antoon Broeien en echtgenote; 7.30 Maria-lof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag3e Zondag van de Advent 7.30 vroegmis voor Gerrit Coppes en Maria Schoenmakers; 10 uur hoogmis t.e.v. St. Jozef; 3 uur Lof met Rozen hoedje. Maandag7.15 leesmis voor Willem Kuypers; 8 uur leesmis v. Theodorus Janssen. Dinsdag: 7.15 leesmis t.e.v. Sint Antonius; 8 uur leesmis voor Willem Janssen er. overl. ouders. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen, geb. vasten en onthoudingsdagen. Woensdag: 7.15 gez. Mis t.e.v.Sint Jozef, zgn. Gulden Mis; 8 uur Mesmis voor Theodorus de Haart. Donderdag: 7.15 leesmis voor Mart. Bonants en echtgenote; 8 u. leesmis voor overledene. Vrydag: 7.15 leesmis voor gelovige zielen; 8 uur leesmis t.e.v. St. Jozef; Zaterdag: 7.15 gez. H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw; 8 uur leesmis t.z.int.; 's namiddags van 4—6 uur biechten. 6 uur Maria-lof. Rectoraat St. Antonius van Padua VEULEN Zondag, 3de Zondag vd. Advent, 7 uur communiceren; 7.30 lm. Bernard Schreurs; 10 uur hoogmis tot intentie 2.30 lof, waarna J.G. der ouderen. Maandag 7.30 lm. overl. familie Janssen—van Lipzig. Dinsdag 7.30 lm. overl. fam. Wil lems—van Lin. Woensdag 7.30 lm. vrouw Burgers. Donderdag 7.30 lm. Willem Lem men en Theodoor Nelissen. Vrydag 7.30 lm. overl. fam. Geelen Boonen. Zaterdag 7.30 lm. tot byz. int. INGEZONDEN Yastenaovend De Commissie voor-de Optocht van de Vastelaovesklup „De Piëlhaas" deelt het volgende mede: Now we wer binne zes weken Vastenaovend hebbe, liekt 't os goed ow nog efkes hieraover wat te zegge. Dat enne goeje georganisierde Car- neval vur hiël Venrooi van groët belang is, dat wet iederiën; os kien- der komme ummers nie mer ien ce naacht en ontie van uut de vrimde, wor ze, zonder de minste controle, fiëst gon vieren. Os eige geld got nie as vur den oerlog naor buute Venrooi, mer weej halde ien eige huus, naor eige aard en zeden en fiëst, dat verantwoord is. Dit Venrods fiëst kan alliën goed zien, as hiël Venrooi, zonder al te veul knöje, d'r an mitwerkt. Veural ozze optocht hit veurrige jaoren altied duuzende minse naor Venrooi gotrokke en dit wille weej ok now wir klaor zien te kriege. Bepraot now ien eige vereniging of eige huus is wat gillie dit jaor veur enne goeie optocht kunt doen. Veurrig jaor was ozze optocht host de béste van hiël Limburg en dit jaor kan ie, mit ow mitwerking hiëlemaol de béste worre. Op Vreejdag twelf Januari 1051 hebbe weej wir de bekende algeméne vergadering, mit alle Venraodse ver- onigingiafgevaardigde en andere mit- werkers, waorvan gillie nog en aparte uutneudiging kriegt. Prebier, dat geej op dees vergade ring kunt zegge, waormit gullie an de optocht mitdoet, want de optocht is veur hiël Venrooi en hiël Venrooi duut er ok an mit. Veural straote en buurte werre uutgeneudigt dit jaor is eur béste bien veur te zette. Zoals andere jaore kriegt de mojsto groep of wage ok de mojste pries. Geachte Redactie. Vergun onsonig commentaar op uw hoofdartikel van vorige week, gewijd aan de 86e ver jaardag van de heer P. J. Rutten uit Wanssum, schrijver W. Lenaers, die constateert dat de heer Rutten ook „het leed niet bespaard bleef". Wy citeren: „Daarbij kwam nog de grote waanzin, die peelland en Nd. Limburg teisterde: oorlog, bezetting, illigaliteit, staking, evacuatie, brand en verwoesting." Tot zover dit citaat. Wanneer de heer Lenaers ook de illigaliteit rekent onder „de grote waanzin", die over ons gekomen was, rekenen wy 't tot onzo dure plicht, in naam van onze gevallen kameraden, tegen een der gelijke voorstelling van zaken te protesteren. Wij zouden de heer Lenaers willen vragen, was de zaak, waarvoor een Ambrosius, oen kapelaan Naus, een pastoor Vullings, Frans Michels en honderden anderen hun leven gaven, eeii waanzin? Beseft de heer Lenaers niet, dat hy de duizende weduwen en wezen onzer illigaliteit met een dergelijke voorstelling van zaken, zwaar be ledigd Wy nemen aan, dat het een „slip off the pen" geweest is. Men mag echter van iemand, die hoofdartikelen schrijft, verwachten, dat hy ook weet, wat hy schrijft. De oud-illigaliteit afd. Venray. Ingezonden mededeling DAAR NIET HIER WEL het lekkerste middel .tegen verkoudheid 30 cent per 100 gram

Peel en Maas | 1950 | | pagina 5