FORD Kuikens 11' „De Vrek" bestelwagen! Het Warenhuis SPORT Muziek in Café Verbeek Limburgse kuikens H. JANSSEN J. Coenen- Houtackers oenen P. van Opbergen P. BEERKENS Voor de Kerstdagen van Molière komt in zaal Wilhelmina (Ingez. Med.) Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Vi8ite8 moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 21 December Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM PSYCHOLOGISCH INSTITUUT LIMBURG Aanmelden voor onderzoek iedere 2e en 4e Woensdag van 2 tot 3 uur in het Wijkgebouw Groene Kruis. Spreekuur Psycholoog iedere 3e Woensdag van 3.30 tot 5 uur. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door de raad dier gemeente in zijne vergade ring van 31 October 1950 onder intrekking van zijn besluit van 22 Mei 1950, Nr. 381, is vastgesteld de volgende verordening: Verordening tot wijziging van de verordening op het bouwen en de bewoning. Enigste artikel. Het bepaalde in artikel 17 wordt gelezen als volgt: 1. Het is verboden een gebouw op te lichten, waarin twee of meer woningen boven elkander zijn gelegen. 2. Het in het eerste lid gegeven verbod geldt niet voor de be bouwde kom van Venray, alwaar het is toegestaan een gebouw op 13 richten waarin niet meer dan twee woningen boven elkander zijn gelegen. Zy'nde deze verordening overeen komstig het bepaalde in de Woning wet door Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 18 November 1950 49 Afdeling No. B 26718 goed gekeurd En is hiervan afko"diging geschied, waar het behoort, de 7 December 1950 Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de „Verordening tot wijziging van de verordening op het bouwen en de bewoning", vastgesteld door de raad der gemeente op 31 October 1950 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 18 November 1950, 4e Afdeling, No. B 26718 ter gemeente secretarie gedu rende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 7 December 1950. Agenda van de week: 16 Dec. bij Verheugen om 4 uur ver gadering van de Dieienbusthnrmiiig. 17 Dec. in Zaal Wilhulmina, op treden v. Chandu in zijn Mental show. 18 Dec. Toneelavond door de honden club „De Verdigei", bij café M. v.d. Ven aan de Hagelweg. Opgevoerd wordt„Is geld alles 18 Dec. bij Verheugen om 8 uur vergadering van Mater Amabilis. 19 Dec. Muziekavond van O. en O. in de aula van het gymnasium. 20 Dec. om 8 uur bij Schellen ver gadering van de KA.B. Uitreiking diploma's Landbonwhuishoudschool In zaal Wilhelmina te Venray, vond Donderdag de eindles plaats van de Landbouwhuishoudschool. Hieronder volgen de namen van de geslaaeden J. Hulsman, Oirlo; D. Geurts, Cas- tenray; T. Wismans, Merselo; N. Lit- jenR, T. Loenen, D. van Kempen, N. Peeters, Leunen; D. Nelissen, Oirlo; T. Michels, Merselo; H. Claessens Leunen; A. Loonen, Oirlo; L. Heidens Leunen; B. Bouten, Lull; J. Muyzers Merselo; M. van Ryswijck, Merselo; A. van Lipsig Venray; T. Hendriks, M. Hendriks Veulen; M. Vollenberg Venray; N. In 't Hulst, B. Heiligers Ysselsteyn; N. Clephas, Veulen; N Jacobs, Venray; A. Bloemen, Overloon; N. Smits, YsselRteyn; N. Peeters Venray; Tr. van Rijswijk, Ysselsteyn; L. Nellen, Heide; D. Reintjesen M. de Lauw, Veulen. Opening frnitteeltsckool Wederom is gestart met het nieuwe cursusjaar voor de fruitteeltschool. Hoe groot het animo voor dit soort onderwijs ia, blijkt wel uit het feit, dat vele adspirant leerlingen moesten worden afgewezen, daar de cursus maar aan maximaal 20 leerlingen mag worden gegeven. Eeuwfeest St Anna Op de vergadering van bet Land" juweel te Boxmeer, waaraan schutters uit het land van Cuyk en Noord-Limburg deelnamen, werd o.m. besloten meer propaganda te maken voor het gilde- en schutterij wezen, vooral in Noord-Limburg. Verder deelde de afgevaardigden van schutterij St. Anna uit Venray mede, dat het in hun bedoeling ligt, in 1951 het 425 jarig bestaan van de schutterij op luisterrijke wijze te vieren. Het bestuur van het Landjuweel zou deze feestviering met alle kracht ondersteunen. Valse reeroederbonnen Het is gebleken, dat nu ook in de gemeente Venray valse veevoeder bonnen in omloop zijn. Nogmaals wordt de boeren er in hun eigen belang op gewezen, dat zij zeor voor zichtig moeten zijn by het aannemen van vreemde bonnen. KRANKZINNIGENZORG By de noodzakelijke wederopbouw der gestichten St. Anna St. Servatius te Venray, zullen deze inrichtingen anderhalf millioen gulden voor eigen rekening moeten nemen. Zij hebben zich tot de provinciale besturen van Limburg en Brabant gewend om voor het lenen en aflossen van de benodigde gelden garant te blijven. Leningen met provinciale garantie zullen kunnen worden verkregen met een lager percentage, dan dat de stichtingsbesturen zelf leningen af sluiten. Deze methode van provincie- garantie kan zodoende tot verlaging van verpleging8prijzen meewerken, waardoor provinciale bemiddeling in deze ook van provinciaal belang is. Ged. Staten hebben, na overleg met Brabant, voorgesteld voor St. Anna f 000.000,— en voor Sint Servatius f ï.ooo.ooo,— te lenen ten behoeve dezer gestichten. De provincie Noord-Brabant zou dan resp. f 600 000,— en f 500.000,— voor haar rekening nemen. Zouden de stichtingen er, met provinciegarantie, niet in slagen leningen af te sluiten, dan kunnen de provinciale besturen desnoods rechtstreeks de benodigde gelden lenen en aan de Venrayse stichtingen beschikbaar stellen. Aanbesteding Voor het bouwen van 4 woningen niet aparte bovenwoning aan de Akkerweg, ten name van de gemeente Venray, kwamen maar liefst 20 in schrijvingen uit de bus. Van de Venrayse inschrijvers vermelden wy de volgende 0. Rutten, Oirlo f 53.570.— J. Raedts, Oostrum f 50 100.— H. Oudenhoven f 49.000.— Gebr. Janssen f 48.999.— L. Maassen f 47.540.— J. Linskens, Oirlo f 46 990.— 0. Janssen f 46.900.— P. Potten f 46 850.- öebr. Oudenhoven f 46.760.— J. Houwen, Oirlo f 46.650.— H. Arts en Gielen, Merselo f 45.950.— C. Akerboom f 43.100.— Laagste inschrijver: Gebr. Linskens, Blitterswykf 42.000.- CASTENRAY. De toneelgroep „Vondel" heeft besloten, om op 28 Januari en 2 Februari haar tweede winteruitvoering te geven en wel met „Kerstnacht van den Bandiet" een spel van rode terreur op een dorp in Hongarije. De advertenties voor ons Kerstnummer van volgende week, moeten in het begin der week opgegeven worden Aanbesteding R.K. Kerken Te Boxmeer vond de aanbesteding plaats van de herbouw van de door de oorlog verwoeste kerk. Hoogste inschrijver was P. Cremers Boxmeer met f 527.500,—. Laagste inschrijver Gebr. de Rat Nieuwkuyk f 383.800,—. Te Stevensbeek vond de aanbeste ding plaats van de kloosterkerk aldaar. Hoogste inschrijver Amster damse Ballastmy fin.640,—, laagste Gebr. Arts Sambeek f 99.950,—. Na verkregen goedkeuringen zal het werk worden opgedragen aan de laagsie inschrijvingen. S.V.V.-nieuws Zondag hebben wy natuurlijk ge luisterd naar de Interland-wedstrijd Frankrijk—Nederland. We hebben in de eerste helft kunnen genieten van een zeer interessante wedstrijd, waar Nederland niet zwakker bleek dan Frankrijk. Jammer, dat in de eerste minuten Nederland twee doelpunten tegen kreeg en daardoor de spanning meteer. verdween. Prettiger is het toch je eigen vereniging in actie te zien. Hopende dat 't weer meewerkt, dat Zondag de wedstrijden kunnen doorgaan. Het eerste moet naar Horst in de hoop, dat er gewonnen wordt. Verder basta. Mogelijk, dat later hierop terug gekomen wordt. Het tweedo speelt thuis tegen Horst 2. Gezien de goede kans welke het tweede nog heeft, wordt het in ieder geval een spannende wedstrijd en indien er door allen hard gewerkt wordt, is 't zeer goed mogelijk een gunstig resultaat te bereiken. Wy durven zelfs 'n overwinning voor spellen. Het derde speelt uit tegen Swolg. Boys IV en goweldig is de spanning aan de kop. Venray staat boven aan en op één punt volgt Brughusia. Direct daarop Melderslo en America II. Maakt ook nog een kans. Jongens je best gedaan en van 't onderaan bengelende Swolgen moet gewonnen worden. BEUGELNIEUWS Het bezoek van Onder Ons aan De Knippers te Melderslo viel tegen. De Knippers gaven geen kans en wonnen met 6—2. De Bclub die even zenuw achtig tegenover Onder Ons begonnen wisten toch een 5—3 zegen thuis te houden. Ons Genot, dat in Sevenum een spannende wedstrijd speelde, won in de A met 5 3 onder protest van Kiek Oet, dat in de B-klasse won met 6—2 en nu stevig aan de kop staat. Woensdag a.s. hebben 0.0. en 0.0. een thuiswedstrijd. Beginnen met no. 5. In Venray komt Melderslo en aan de Heide Sevenum. Schaak vereniging Noord-Li mbnrg Uitslagen van de gespeelde wed strijden: Venray -Siebengewald 7V,-3V» Gennep—Venlo 81/» i7» De stand is thans: Venray 22004 167,-37, Gennep 22004 15 5 Siebengewald 2 0 0 2 0 6-14 Venlo 20020 27» »77 heeft voor ieder bedrijf de ideale Viercylinderlaadvermogen 250 kg. Watervlug, oerzuinig, uitstekend voor huis aan huis bezorging. Viercylinder: laadvermogen 500 kg. Ideaal voor vervoer van grote hoeveel heden lichte goederen. BURGERLIJKE STAND van 8 tot 14 December 1950 GEBOREN van Ass, Agnes M.P., Veltum L 14 v. Oyen, Huberta J.M Stationsweg C 4b Buddiger, Maria E.G. Kl.Oirlo F 39 Verrijdt, Josephina R.J. Oostrum D 38 Poels, Andre A.M. Hofstraat 14 v.d. Berg, Bernard D.M. Kempweg 21 van Gend, Wilhelmina J.M. Jan Hensenstraat 6 Litjens, Henricus J. Merselo M 122 OVERLEDEN Geurts, Jacobus 3., weduwnaar van Pouwels Petronella, 76 jr, Castenray 2 patiënten St. Servatius. ONDERTROUWD Timmermans, Lodewiik J., 34 jr, militair, te Arcen en Winters, Wil helmina M.M., 30 jr, onderwijzeres, te Venray GETROUWD Tiseen, Martinus J., 24 jr, transport arbeider, te Wans8um en Vullings Maria J 26 jr, te Venray Houben, Peter J.H., 28 jr., land bouwer, te Asten en Berkens, Maria A.G.A., 28 jr, te Venray Vlet de Keiótdag en, Oud- en Vieuu^aai voorallesoortenFIJNERGEBAK naar Banketbakkerij-Kokerij GOUMANS Stationsstraat 1 Telef. 406 ADVERTENTIEN Op de 14e December werden wy verblijd met de geboorie van een dochtertje, dat by het H. Doopsel Madeleine Jeanette Wilhelmina Maria genoemd werd. P. HOEDEMAEKERS P. HOEDEMAEKERS-PIJLS Tijdelijk Ziekenhuis k. 23. Voor de vele blijken van belang stelling en de mooie cadeaux by myn thuiskomst uit Indonesië, betuig ik mijn hartelijke dank, vooral aan de buurt, Thuisfront, S.V.V. en Hon- dendre8seerclub De Verdediger. Soldaat M. Creemers Hartelijk dank aan Kath. Thuisfront, buurt, Fanfare en div. verenigingen, familie, vrien den en bekenden, voor de cadeaux, de versiering en de belangstelling by myn thuiskomst uit Indonesië. M. Pubben Merselo Hiermede betuigen wy aan allen, in het bijzonder aan onze buurt en de bewoners van de Kempweg, onze hartelijke dank voor de gebeden en medeleven bij het overlijden en de begrafenis van onze Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder Mechtilda Betrams weduwe van Piet Theuws Familie Theuws Op 19 December vacantiebonnen inleveren tussen 7 en 9 uur 's avonds, door Landarbeiders en D.U.W. by F. Swinkels, Maash.weg 9 Zondag 17 December Hoenderstraat. BIEDT ZICH AAN kookster voor bruiloften en andere feesten Schoolstraat 8 Pluimveehouders, neemt geen risico en koopt ze zijn beter en goedkoper. Alle ras sen on kruisingen leverbaar. Nu bestellen betekent op tijd ont vangen. H. Philipsen, horst Centr. Broederjj A 21022 H.H. Vermeerderaars en Pluimveehouders, bestelt uw by het nieuw erkend W.L. Fokbedrijf 1259 van Heide L 35a •TE KOOP wegens vertrek naar het buitenland een zeer gunstig gelegen woon- en winkelhuis met grote werkplaats in omgeving Boxmeer. Br. onder nr. 355 bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN dienstmeisje, 19 jaar voor burgergezin Leunen KI 17 GEVRAAGD voor halve dagen net meisje G. Bakens, HenseniusstrlO ONTVANGEN prote partij Petromax lantaarns en -onderdelen TE KOOP transportfiets nieuwe banden 3pits gasstel luidspreker partij bruine bonen Stationsweg C 9. Opgelet Voor kleinartikelen van A tot Z 't Knopenhuis A. Scheepers Schoolstraat 22 TE KOOP best maalkolf J. Dorks, D 53, Oostrum AF TE GEVEN alle rassen hennen a. d. leg 7mnd. f 6.- p. st. Jonge Khaki. Campb. eenden a. d. leg f 4,- p. stuk. Erkende Broederij Willemshoeve, Veenendaal Parallelweg 98 Telefoon 502 TE KOOP gebruikte gromofoon-platen prima nummers, 75 ct p.sc. Café M. Direckx Leunen, cel. 468 TE KOOP dragende vaars 18 Dec. a. telling, tbc-vrije stal en een partij biggen Wed. Poels, Merselo M62 TE KOOP GEVRAAGD bouwterrein, met tuin, plm. 15 a.f te Leunen. Venray of directe omgeving. Brieven met opgaaf van ligging en prijs on dermotto „bouwterrein" b.v d.bl. TE KOOP huissl.-varken 200 kg. en een scheuteling J. Meijers, Overbroek H13 TE KOOP goed afgerichte herdershond Adres: Broekweg 12 TE KOOP partij biggen M. Stevens, Oirlo TE KOOP t.b.c.vrij pas gekalfde maal A. Geurts, Smakt B 12 TE KOOP zo goed als nieuwe lange zw.pluche mantel Adres bureau dezer TE KOOP partij biggen L. Pouwels, Peelplan—Z. TE KOOP vette konijnen Th. Swinkels. Schelde k92 VOOR KERSTMIS kerstgroepen kerstboomversiering kerst- en nieuwjaarskaarten Hofstraat Venray Voor prima Ondergoed Interlock en gemoltonneerd Kousen en Sokken Manufacturen A. Scheepers Schoolstr. 22 Voor één keer is 't niet erg om met Uw actentas boven Uw hoofd te lo pen, als U verrast wordt door een regenbui, maar is het niet veel verstan diger om te zorgen, dat U altijd klaar bent met een geschikte, vlotte regenjas By ons slaagt U zeker naar uw zin. Textiel en Modes Grootestraat 24a Venray onovertroffen in coupe, af werking en duurzaamheid OOK VERKRIJGBAAR de Keep-Up Be4fa de attyd wettig kneedbare boetseerklei van Olieverf, Waterverf, Plakkaatverf, Foto-olieverf, "Pastels, Vernissen, Schilderkatoen, alle soorten Penselen Grotestraat 21 Beeldengroepen in elke grootte Stallen Mos Kersttafelversiering Kerstboomstandaards Kersttafellakens en -lopers Kaarsenknijpers en Kerstlint Kerstboomkaarsjes Kerst- en Nieuwjaarskaarten Grep-papier in alle kleuren Engelenhaar en Sneeuw Achtergronden voor Kerststallen Kandelaars Alle soorten kaarssen Sterrenregen Kerstboomballen, pieken en andere versieringen Punaise en draad enz. enz. Alles wordt thuisbezorgd Door vroeg uw inkopen te doen bespaard U zich teleurstellingen fa. Th.Pouwels en Zn. Hofstraat Tel. 509,566 TE KOOP goede kookkachel Oude Oostrumseweg 26

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2