Pifés Bouwen in 1952 nog niet vrij „De Vrek" Sinterklaas Van links BEL BIJ BRAND 392 SPORT Montagebouw krijgt geen aparte steun meer. In de memorie van antwoord betreffende zijn begroting aan de Tweede Kamer zegt minister In 't Veld o.m., dat de inhoud der woningen voor de verschillende gezinsgrootten niet verminderd wordt. Bij de voorbereiding van nieuwe bouwplannen dient echter meer aandacht te worden geschonken aan het feit, dat het aantal huis houdingen van gemiddelde groot te en hel aantal grote gezinnen relatief kleiner wordt. Omtrent de resultaten van de premieregeling 1950 kunnen uit- teraard twee maanden na haar inwerkingtreding nog weinig in lichtingen worden verstrekt. Pas in de loop van het eerste halfjaar 1951 zal ten volle kun nen blijken, of er veel animo is om op de basis van de premie regeling te bouwen. Het feit echter, dat thans reeds enige honderden aanvragen om premie bij het ministerie zijn bin nen gekomen, duidt er wel op, dat deze animo aanwezig is. Het ligt in beginsel niet in de bedoeling in 1951 extra bouw volume toe te wijzen voor aller lei doeleinden, behoudens een aantal woningen, welke moeten dienen voor „bijzondere ontwik keling'' (waarbij in de eerste plaats gedacht is aan de vesti ging van nieuwe industrie). Verlaging bouwkosten In antwoord op de vraag van vele leden, waarop de verwach tingen van de minister gebaseerd zijn, dat met een verdere verla ging van de bouwkosten kan worden gerekend, merkt hij het volgende op: Weliswaar zijn in de loop van het laatste jaar zowel de prijzen van verschillende materialen als de arbeidslonen gestegen, doch daar staat tegenover, dat door een verder gaande rationalisatie aanzienlijke bezuinigingen zijn verkregen, terwijl op dit gebied het einde der mogelijkheden nog niet in zicht is. Deze rationalisatie kan haar invloed doen gelden, zowel ten aanzien van de kosten van de onderdelen der woningen als ten aanzien van het aanbrengen daar van. Hij is zich bewust, dat deze rationalisatie hier en daar verzet ontmoet, en dat zij voor gemeen ten met een slecht beperkte aanbouw van woningen soms bezwaarlijk door te voeren zijn. Voor deze kleinere gemeenten acht hij daarom een intense samenwerking bij de aanbesteding en de uitvoering van de woning bouw uitermate gewenst. Ook ten aanzien van de ar beidsproductiviteit is de minister van mening, dat het optimum nog niet bereikt is. De materiaalpositie, die zich in- het jaar gunstig liet aanzien, heeft juist in de laatste tijd weer enkele minder gunstige aspecten gekregen. De vooruitzichten voor de materiaalvoorziening zijn onzeker er moet niet op worden gerekend dat meer kan worden uitgevoerd dan het bouwplan aangeeft. Montagebouw De ontwikkeling van de bouw systemen is thans zover gevor derd, dat verschillende dezer ondernemingen in staat zijn woningen te leveren tegen de zelfde prijs als geldt voor de traditionele bouw of zelfs tegen een lagere prijs. De minister meent, dat het niet verantwoord is thans nog door te gaan met finaciéle steun nu het vaststaat, dat deze indus trie concurrerend kan optreden met de traditionele bouw. Overigens stelt hij zich voor bij voortduring de gemeenten, speciaal in de grote bevolkings agglomeraties, van voorlichting te dienen over de montagebouw, Hij acht 't echter in 't huidige stadium niet gewenst de ge- e meentebesturen direct of in direct te dwingen in de richting van deze bouw. Dit lopende jaar zal de parti culiere bouw ongeveer 40 pet. zijn van de totale bouw. Het ligt in het voornemen van de minister na 31 December a.s. de beschikking „verminderde bij dragen woningwetbouw 1950'' niet langer toe te passen. Tot November 1950 bedroeg het aantal goedgekeurde wonin gen met verminderde bijdrage en vrijé woningen te zamen voor Noord-Holland (excl. Amsterdam) Noord-Brabant en Limburg resp. 2513, 2343 en 904. In het alge meen zijn in de provincies, waar de vrije bouw gering was, de mogelijkheden voor woningbouw met verminderde bijdrage ver houdingsgewijs belangrijk groter geweest dan in de provincies, waar de vrije bouw groot was. De geruchten, dat het bouwen in 1952 geheel vrij zal worden gegeven, zijn vals. Wel streeft de minister er naar meer vrijheid te geven, zoals o.a. kan blijken uit de instelling van de vrije sector en het vrijgeven van de herbouw, doch anderzijds is hij van mening, dat een zekere be heersing van de bouwactiviteit, althans in grote lijnen, voorshands niet gemist kan worden. De minister zal zoveel mogelijk spoed betrachten met de voor bereiding van de ontwerpen voor een nieuwe Woningwet, een Ruimtewet en een herziening van de Onteigeningswet. D.U.W. De minister is, in overeen stemming met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken, tot het besluit gekomen een gunstige verande ring te brengen in de arbeids regeling voor de D.U.W. arbei ders, in die zin, dat bij de z.g. wekelijkse kampen de arbeiders gedurende ene week Vrijdags s avonds en de andere week Zaterdagsmiddags naar huis kun nen gaan. 4let St. ïlicttaaigeAchenk Kook- en Huishoudboek door Wilma Munch a f 5.75 Fa. van den Munckhof heeft het van Molière (Ingez. Med. De mteid eend. Korea De strijd in Korea is wel een uiterst eigenaardige geschiedenis ge worden, die ongetwyfeld nog ver strekkende gevolgen zal hebben. Wat is er gebeurd? Na een overwinningsreeks van en kele weken, waarin het grootste ge deelte van Korea boven de 38ste breedtegraad, werd veroverd, Kwam het leger langzaam tot stilstand, tot dat vorige week Mac Arthur, de opperbevelhebber van de legers der Ver. Naties het bevel gaf in een ruk door te stoten naar de Mandsjoeryse grens, zogenaamd om een definitief einde te maken aan de Koreaanse oorlog en de soldaten vóór Kerstmis naar huis te kunnen zenden, in wer kelijkheid echter om de Chinees- communistische delegatie, die in Lake Succes op het matje moesten komen, wat inschikkelijker te maken. Deze delegatie zou namelijk juist gaan praten over de klacht van Mac Arthur, dat Chinese troepen deel namen aan de strijd in Korea. Het tegendeel is nu gebeurd. Niet alleen is Mac Arthurs offensief veranderd in hopeloze defensieve man tegen man gevechten, tegen goed ge wapende Chinese troepen, die steeds verder Korea binnentrekken maar ook de Chinese delegatie boycot eenvoudig de Veiligheidsraad en wil slechts spreken over Formosa, het laatste bolwerk van Nationalistisch China, dat met hulp van Amerika kan blijven bestaan. De feiten zijn in enkele dagen, dank zij het vrij ongelukkige offensief van Mac Arthur, zodanig, dat we staan voor het uitbreken van een Chinees- Amerikaanse oorlog, als niet alles wordt gedaan om deze te vermijden. En dat China, dat reeds nu de wapens van Rusland ontvangt, niet alleen blyft staan, is wel haast zeker. We zien dus, dat uit een „vredes oorlog", gevoerd op bevel van de U.N.O om de wereldvrede te handhaven, een derde wereldoorlog kan ontbranden. Ook hier heeft Rusland weer anderen de kastanjes uit het vuur laten halen en juist door Mac Arthurs bevel, de kans van de dag gekregen. Wat zal er nu gebeuren Tn zyn radiorede kort na het binnen trekken van de Chinezen in Korea, zei Amerika's minister van Buiten landse Zaken we moeten het beste hopen en ons op het ergste voor bereiden. En dat zei hy tevens tegen een Europa, dat ondanks de lessen in het verleden, nog niet in staat schijnt de eenheid op te brengen en in stand te houden, die alleen in staat is de Rode vloedgolf te weerstaan. Diplomatiek zal in de komende dagen onder hoogspanning moeten werken Een verdrijving uit Korea van de U.N.O.-troepen door de Chinezen zyn voor de Verenigde Naties, een Chi nees—Amerikaanse oorlog zal dan de derde wereldoorlog en al zyn verschrikkingen tengevolge hebben. Dus zal op diplomatiek gebied een weg moeten gevonden worden Hoe geen mens weet het, de korzelige houding van de Chinese delegatie in Lake Success geeft al zeer weinig hoop Tsjecho-SIowakijë In Praag is deze week een groot proces begonnen tegen verschillende hooggeplaatste geestelijken, waarin het niet zo zeer gaat tegen de be klagenswaardige priesters, die hier weer de onwaarschijnlijkste verkla ringen afleggen en zich zelf beschul digen, maar allereerst tegen het Vati- caan, dat van spionnage wordt be schuldigd en dergelijk fraais meer. Op de tweede plaats wordt het ge houden om via de beschuldigingen in dit proces, de aartsbisschop van Praag, Mgr. Beran, aan te kunnen grijpen en voor de rechtbank te'krygen. Zoals bekend is heeft Mgr. Beran reeds lang huisarrest en is liet hem practisch onmogelijk, zyn werk te verrichten. Nederland Terwijl in de gehele wereld koorts achtig gewerkt wordt aan een defensieplan, tegen agressie en tegen de Rode Storm, veroorloven wij ons in Nederland met het Defensiebeleid nog allerlei grappen. Minister Schokking heeft hiervoor moeten boeten en is de woestijn in gejaagd. Zyn opvolger Minister 's Jacob heeft deze week voorde Kamers getuigenis afgelegd van zyn vaste wil om nu eens eindelijk op te houden met alle mogelijke plannenmakerij, maar aller eerst de plannen eens tot werkelijk heid te maken, terwyl daarnaast een drastische bezuiniging in het top zware budget zal worden doorgevoerd. Tevens deelde hy mede, dat, indien het vervoer het maar enigszins toe laat, in December de soldaten uit Indonesië naaf Nederland terugkeren. Elders in Den Haag werd de 2e Unieconferentie gehouden, die on danks dreigende houding, die men in Indonesië tegenover Nederland en zyn onderdanen inneemt toch tot een accoord geleid heeft op alle punten. Zo zyn overeenkomsten gesloten omtrent de uitbetaling van de pen sioenen, omtrent de Nederlandse miliairen in dienst van de Republiek en de Nederlandse militaire Missie. Het zal echter een vraag zyn of dezelfde gunstige berichten gegeven kunnen worden van de op 4 Dec. a.s. beginnende Unïeconferentie, waarop de kwestie Nieuw-Guinea zal be- besproke'n worden. In Indonesië is men daar al zeker niet van overtuigd, getuige de open lijke bedreigingen aan het adres van Nederland, voor geval Nieuw-Guinea niet aan Indonesië zal worden toe gewezen. En dat Nederland daartoe bereid is, kan op het ogenblik, nu men eerst goed de zwakheden in het Indonesiche beleid heeft gezien, is niet gezegd worden. 4} et St. lllcclaasgeicheHk VULPENNEN en VULPOTLODEN in alle bekende merken in alle prijsklassen onder volle garantie Fa. van den Munckhof heeft ze vindt bij PULS 'n prachtcollectie KOUSEN Steeion Kous f 9.75 Perion Kous f 9.95 Nylon Kous f 8.25 Nylon Kous f 7.50 Linksgeweven Kous f 3.95 f 3.25 f 2.95 Mooie rechtse Kous f 2.25 (Ingez. Med.) Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 7 December Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter algemene kennis dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Limburg, Kantoor Venlo, behoudens uitzonderingsgeval len op de tweede Dinsdag van elke maand ALLEEN des voormiddags van 9 tot 12 uur dus voortaan NIET MEER ook des namiddags- - zitdag zal houden op de raadzaal van het gemeentehuis van Venray. Venray, 23 November i950. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat met ingang van Maandag -1 Dec. a.s. de gewone jaarmarkten wederom zullen worden gehouden op GROTE MARKT, met uitzondering van de kramen voor bloemen, groenten, vis, fruit en met de landbouw aanver wante artikelen, aan de houders waarvan standplaats zal worden aan gewezen op het HENSENIUSPLEIN. Venray, 29 November 1959. WINKELSLUITING Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen hierbij ter algemene kennis, dat door hen voor de dagen 2, 4, 21, 22 en 30 Dec. 1950, voor de gemeente Venray ont heffing is verleend van het verbod vervat in artikel 2 eerste lid van het Winkelsluitingsbesluit 1941, met dien verstande, dat gedurende ge noemde dagen de winkels voor het publiek geopend mogen zyn tot 21 uur. Bovendien mogen in de gehele ge meente, ingevolge de verordening betrefi'ende Winkelsluiting d.d. 13 Juni 1935 alle winkels op de Zondag voorafgaande aan 6 December ge opend zyn van 6 uur voormiddags tot 10 uur des namiddags. Venray, 23 November 1050. 4tet St. ÏÏicótaaSgcsclxenh VISITEKAARTJES in alle maten soorten kleuren, de uitgebreidste collectie (a. tt. d. Jïlunckhófy Geslaagd. Mej. Olga Zwitserlood slaagde te Venlo voor het diploma Stenografie „Groote" Frans en Duits. De Klaproos-collecte bracht in de gemeente Venray op de som van f 389.71. Geslaagd Voor het candidaatsexamen in de geschiedenis slaagde op 27 November aan de R.K. Universiteit te Nijmegen Pater P. Canisius Vastbinder O.F.M., leraar aan het Gymnasium I.C. alhier. Route St. Nicolaasoptocht Zondagmiddag zal St. Nicolaas zyn rondgang door ons dorp houden en vertrekt vanaf Huize St. Servatius om 2 uur. Via de Stationsstraat en Hofstraat gaat Hy naar het Stadhuis alwaar Hy 2al worden toegesproken door de Edelachtb. Heer Burgemeester. Dan zal de route zijn Grotestraat, Paters- straat, Paterslaan, Langstiaat tot aan de; kazerne, Henseniusstraat, Leeuw- a^aat, Kempweg, Langeweg, Sint Jozefsweg, CWerloonseweg, Gasstraat, Hofstaat, Grote markt. DIAMANTEN BRUILOFTSFEEST Driek Kien, of als men dat liever wil, H. Beerkens en zyn vrouw Hendrika Nohr, hebben hun diaman ten feest achter de rug. En wat voor een feest. Een kleine honderd man familie, kinderen en kleinkinderen, ooms en tantes samen, hebben de diamanten jubilarissen Zaterdag j.l. danig in de bloemen gezet en al het lief en leed van de afgelopen zestig jaren weer eens uit de doeken gedaan. De buurt had voor een schitterende versiering zorg gedragen, waarin duidelijk de verschillende stadia van dit huwelijk naar voren werden ge bracht. Zo hing daar een zilveren, een gouden en een diamantenkroon, waaronder de jubilarissen zaten, toen Venrays Harmonie hun 's avonds de tradionele serenade kwam brengen. Maar voordat het zover was, was er al heel wat gebeurd. Allereerst begon het feest met een plechtige H. Mis om 19 uur in de Parochiekerk, opgedragen door een kleinzoon van het diamanten paar, de Zeer Eerw. Heer H. Litjens. Driek werd in een prachtige wagen, omringd door tientallen bruidjes en voorafgegaan door een miniatuur bruidspaartje, naar de kerk gebracht, terwyl zyn vrouw op doktersadvies, thuis bleef wachten, tot de plechtig heid was afgelopen. Na een feestelijk ontbijt, waar Driek en zyn vrouw de eerste gelukwensen en cadeaux kregen aangeboden, begon een drukbezochte receptie, waarop de geestelijke en wereldlijke autoriteiten blyk van hun medeleven gaven. Buurtvereniging, vrienden en ken nissen, kortom allen, waarmede het bruidspaar in de afgelopen zestig jaren connecties had aangeknoopt, kwamen feliciteren en weldra was het huis van de jubilaris één grote bloementuin, terwyl ook do ry jeneverflessen telkens toenam. Na het feestdiner kwam dan Ven rays Harmonie, die by monde van Dr. Sala haar gelukwensen aanbood,, Schutterij St Anna kon haar oud lid ook niet vergeten, terwyl de hondenclub ook kwam feliciteren. En toen de a^ond viel, was er één groot familiefeest in café Verstralen, dat tot laat in de nacht voortduurde. Een prachtig feest is dit diamanten- hu welyksfeest geworden en vol goede moed gaan de oudjes aan de volgende serie beginnen. St. Nicolaas heeft pech Of het nu door de nieuwe huizen kwam op 't Desselke, of door bet postkantoor, maar Donderdag ver tikte de Sint zyn trouwe schimmel het nog langer om een van zijn stijve poten op Venrays daken te wagen, met het gevolg, dat een talryk publiek Donderdagavond de goede H.Man met een afgrijselijk harde vaart per fiets door het dorp zagen ..sjezen", de myter achter op het eerbiedwaardige hoofd en zyn baard wapperend langs zijn oren. Het feit, dat hy ook nog op een herenfiets reed, bezorgde de Sint nogal wat moeite met zyn bisschop pelijk gewaad, zodat het een hart verheffende historie was. Een zeer geslaagde declamatie-avond Dinsdagavond was Mevr. T. Hamers- Colon uit Amsterdam te gast by O. en O. Deze begaafde en fijn besnaarde declamatrice met haar vol, sonoor alt-geluid wist met haar gevariëerd en met zorg samengesteld programma een geheel gevulde en met aandacht luisterende zaal gedurende enkele uren niet alleen te boeien, maar dooi haar verbluffend eenvoudige, tech nisch zuivere zegging en expressie volle beleving op vele momenten ook zichtbaar te ontroeren. Dr. Veraart introduceerde als voor zitter, de declamatrice met een stijlvol woord, terwijl hy aan het eind van de avond met een welgekozen dank woord en bloemen het warme applaus onderstreepte, waarmee het audito rium uiting gaf aan zyn waardering voor het innige contact gedurende de hele avond. Beken van St Maarten Pater J. Verstappen, die onlangs afscheid genomen heeft van zyn ge boorteplaats Oirlo. heeft op zyn door reis in Frankrijk bericht ontvangen, dat hy benoemd is tot Pastoor-Deken van het eiland St. Maarten (W.-Indië). Pater J. Verstappen was voordien Pastoor in de Missie van Guadeloupe. AANBESTEDING Op de Maandag jl. door de gemeente gehouden aanbesteding voor de bouw van 42 woningen, kwamen onder staande cijfers uit de bus: Fa Peters, Horst f 327.500 Haegens, Horst f 319.200 P. Vollenberg Zn. f 314.950 Coppers, Horst f 313.670 Keyzers, Horst f 313 670 Gebr. Janssen f312.900 Gebr. Hoebers, Horst f311.500 Linskens, Oirlo f 310.000 Hendriks, Helmond f 310.800 Goren, Ysselsteyn f 309 800 L. Oudenhoven f 309.309 Gebr. Oudenhoven f 308.600 Gebr. Verstralen f 305.340 Activiteit van de Venrayse bouwvakarbeiders Maandagavond waren de Venrayse l9den van de atd. Venray van de R.K. Bouwvakarbeidersbond St Jozef, opgekomen voor een vergadering in zaal Schellen om te luisteren naar een uiteenzetting van hoofdbestuurder W. Peters, over de grote landelijke ledenwervingsactie. Deze actie is ingezet om in liet feestjaar 1951 (in dat jaar viert men het verschijnen van de Pauselijke zendbrieven Quadragesimo Anno en Rerum Novarum 60 resp. 40 jaar geleden) te trachten het ledenaantal zo op te voeren, dat iedere kath. arbeider lid is van zyn organisatie. Onder diegenen, die aan deze leden wervingsactie deelnemen, zal een gratis Rome-reis worden verloot, ter wijl de plaatselijke afd. nog enige aantrekkelijke prijzen v beschikbaar stelt. Het bestuur gaat in deze wer ving voor en men verwacht, dat er zich nog vele leden zullen opgeven by het bestuur. Op de vele vragen die uit de ver gadering werden gesteld wist de heer Peters een afdoend antwoord te geven, o.a. ook wat wordt er met de con tributie gedaan. Het was alleen jammer, dat er op deze vruchtdragende vergadering niet meer leden aanwezig waren. en Hechts GROTE STIJGING VAN VERKEERSONGEVALLEN In 1950 al 710 doden Het aantal verkeersongelukken, dat in 1949 24.500 bedroeg en een mate riële schade van 88 millioen gulden veroorzaakte, kan voor 1950 geschat worden op 30.000, hetwelk een stijging betekent van 22 procent. Het aantal van 352 doden in het vorig jaar is in 1950 reeds gestegen tot 476, dus met 28 pet. Het aantal ernstig gewonden is met 15 procent, dat der lichtge wonden met 17 pet. gestegen. Deze cijfers wijzen uit, dat relatief de ongevallen zwaardere gevolgen krij gen. Dit werd "Woensdag medegedeeld op de te Utrecht gehouden jaarver gadering van het Verbond voor Veilig Verkeer. In zyn openingswoord had prof. dr. ir. N. A. Halbertsma, die bij ontsten tenis van jhr. ir. 0. C. A. van Lidt de Jeude de vergadering leidde, ge sproken over de toenemende activiteit van het verbond, over de geslaagde verkeersdagen en over de nieuwe taken in verband met de nieuwe verkeerswetgeving. Aan de school- verkeersexamens van 1950 hebben 60.000 kinderen deelgenomen. Het verbond streeft naar het verplicht stellen van verkeersonderwys op de kweekscholen. Be strijd tegen de Colorado-Levers Twee landbouwers, L. C. uit Belfeld en H. v.d. W. uit Heythuisen waren door de kantonrechter resp. veroor deeld tot f 150.— en f 30.— wegens nalatigheid in d9 bestrijding van coloradokevers. De Arr. Rechtbank te Roermond handhaafde deze straffen in hoger beroep, oordelende, dat deze soort nalatigheid ten sterkste moet worden tegengegaan. LUXE POST in alle kwaliteiten kleuren uitvoeringen Al of niet bedrukt m. naam vanaf f2.— Fa. van den Munckhof heeft het Veevoederproductie Minister Mansholt deelt in de Me morie van Antwoord op het Voorlopig Verslag van do Tweede Kamer der Staten-Generaal op de begroting 1051 van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede, dat hy reeds vele malen heeft be toogd, dat de veestapel op de indivi duele bedryven zal moeten worden aangepast aan de productiemogelijk heden van veevoeder op die bedryven. Daarby is er met de meeste nadruk op gewezen, dat de veehouder zelf de verantwoordelijkheid dragen moet voor de grootte van zyn veestapel. Hoe groter nu de voederproductie op die bedryven is, des te groter de veestapel zal kunnen zijn. De vee houder is ervan op de hoogte, dat de aanvulling met krachtvoeders zeer beperkt is. Levenslang voor politieman De 52 jarige voormalige opper wachtmeesterder politie te Nymegen, A. H. Wiebe, is door de Bijzondere Strafkamer van de Arrondissements rechtbank te Arnhem conform de eis veroordeeld tot levenslange gevange nisstraf. Verdachte was schuldig door mede plichtigheid aan de moord op een aantal illegale werkers te Zutphen. Bovendien had hij meegewerkt aan de arrestatie van talloze Joodse land genoten in Gel Ierland en andere streken van ons land. Verdachte gaf tijdens het urenlange verhoor de meeste der ten laste gelegde feiten toe, doch hij ontkende zijn mede werking aan een moord op do IJsel- kade te Zutphen. Eier prijs gaat zakken. Volgens mededelingen uit de Ne derlandse eierhandel zal de pry's van de eieren gaan zakken met drie tot vier cent per stuk. Ten dele is dit een gevolg van het feit, dat de on derhandelingen met de Duitse auto riteiten over een nieuw handelsver drag voor uitvoer van eieren niet vlotten. Bovendien gaan de kippen langzamerhand' weer iets meer leggen, wat ook invloed hoeft op de pryzen. 2 nieuwe bruggen te Helmond De Rijkswaterstaat heeft mede gedeeld, dat over de Zuid-Willems vaart by Helmond twee nieuwe bruggen zullen worden gebouwd, t.w. een in de nabijheid van het Juliana- kanaal voor het verkeer Den Bosch Eindhoven-Venlo, terwyl bovendien de tydelyke brug aan de Houtse Parallelweg, door een nieuwe grote brug zal worden vervangen. Nieuwe brandweer te Deurne In navolging van Venray gaat ook de gemeente Deurne over tot ver betering en uitbreiding van het brand weer-materiaal, voor welk doel de gemeenteraad een crediet van f 51.300 beschikbaar heeft gesteld. Zo worden nu aangeschaft twee materieel- en manschappenwagens en 2 neveltankwagens. S.V.V.-nieuws De belangrijke stryd van Zondag jl. tegen Wit-Zwart in Weert is dan voorbij met een 3-1 nederlaag. Ofschoon Venray meer in de aan val was, wisten de gasten beter gebruik te maken van de veel zeld zamer aanvallen. En waar de gemaakte doelpunten tellen, was de wedstrijd beslist in het voordeel van Wit—Zwart. Wel hebben wy nu genoegen moe ten nemen met twee nederlagen achtereen. Wy hebben zelfs de eerste plaats moeten afstaan en zijn naai de derde afgezakt en toch geeft dat alles nog niets. Wy hebben en be houden onze kans. Wel zal het zaak zyn, om Zondag de overwinningreeks weer te gaan hervatten Dan zal Boxmeer hier 't slacht offer van zyn. En toch geloven wy niet, dat het zo eenvoudig zal gaan, want Boxmeer zit in de gevaarlijke zóne en zal er niets voor voelen om zich zonder slag of stoot zo maar in de hoek te laten drukken. Het wordt zeker een interessante wedstrijd, vol spanning en laat ons hopen vol goed spel. 'De uitslag zal niet in de hoge cijfers lopen, maar de puntjes kun nen en moeten in Venray blijven Daarop rekenen wy Boys Het tweede speelt weer niet, maar heeft nog een prachtkans op de bovenste plaats. De kanshebbers zijn hier Blerik II, Irene II en Venray II, met Blerik II iets betere papieren. Hier tegenover staat, dat Venray nog twee keer tegen Blerik moet uitkomen en dat Irene nog in Ven ray op bezoek komt. Indien de wedstrijden tegen Blerik in winst kunnen omgezet worden, komt Venray 2 er uitstekend voor staan. Het derde staat nog met twee punten voorsprong aan de kop. Zondag komt Resia 2 op bezoek. Indien de tegenpartij niet wordt onderschat, dan kan er gewonnen worden Jongens, doet je best Wit Zwart 10 7 2 1 16 35-10 IVO 10 8 0 2 16 21 -8 Venray 10 7 1 2 15 18— 6 Panningen 10 6 3 1 15 21 10 Sevenum 10 4 3 3 11 12—15 RKDEV 9 4 0 5 8 20—15 Tiglia 10 3 2 5 8 24 17 Wittenhorst 10 4 0 6 8 18—29 FCV 10 2 4 4 8 12 24 Mill 10 1 4 5 6 9 22 Boxmeer 9 1 2 6 4 11-22 VenloseBoys 10 1 1 8 3 10—33

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2