Jongveekeuring <Hd uóóinaamste Winkelruimte prima Boekweitmeel pootacla T Metilc eie Iaimafrfl MEDEDELING AAN DE ADVERTEERDERS Dc zeer slechte papiersitu- atie in ons land is oorzaak dat wij de omvang van ons blad zo beperkt mogelijk moeten houden. Het is daar- om noodzakelijk dat wij ad' vertenties voor Peel en Maas zo vroeg mogelijk in ons be zit hebben teneinde de nodi ge omvang te kunnen vast stellen. Daardoor wordt ook voorkomen dat advertenties niet meer kunnen geplaatst worden, hetgeen de laatste weken dikwijls voorkwam. Bezorgt Uw advertentie-op- drachten dus uiterlijk Don derdagsmorgens, doch liever nog 'n dag eerder. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Soktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag io October: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen PSYCHOLOGISCH INSTITUUT LIMBURG Aanmelding voor onderzoek iedere 2e en 4e Woensdag van 2 tot 4 uur in 't Wijkgebouw Groene Kruis. Spreekuur Psycholoog 3e Woens dag van 15.30 tot 17 uur. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat by hun besluit van heden. No. 733, aan J.J.H. Derksen te Venray, Paters- straat 29a, vergunning is verleend voor de uitvoering van groepsvervoer binnen deze gemeente, ten behoeve van moeders en kinderen, die de con- sultatiebureaux van de R.K. Vereni ging „Het Groene Kruis" te Venray bezoeken. Venray, 4 October t950. Mgr. Goumans naar Yenray Vermoedelijk op 3i October zal Mgr. Goumans in Venray aankomen. Rode Kruis-demonstratie Zaterdag 21 October zal de Rode Kruis-colonne van Venray, in samen werking met de plaatselijke brand weer, een demonstratie van haar kun nen geven. Plaats en uur zullen nog nader worden opgegeven. Benoemd Tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool te Venray-Kom is benoemd do heer J. van den Bosch uit Vortum- Mullem. Televisie in Yenray De televisie-uitzendingen, die door de radiohandelaren Fonck en de Eerste Vonrayse Radiotoestellencentrale wor den gegeven, hebben een grote publieke belangstelling en de vorde ringen van deze nieuwe radio-uitzen dingen worden daarom ook druk besproken en becritiseerd* I)o Kilirna Hawaiïans in Venray Voor een opgepakte volle zaal traden Dinsdag j.l. de Kilima Hawaiïans op, vergezeld van de conferencier Willy Vervoort, Ted Valerio en Tony Bou cher. De liefhebbers van Hawaiian- muziek hebben hier hun hart kunnen ophalen, terwijl ze bovendien verrast werden met de werkelijk goede con ference van Willy Vervoort. Tony Boucher verraste velen met oen groet van de jongens overzee en Bill Kilima en zyn cowboys biacht de grote prairie met zyn liedjes midden in Venray. Al met al een avond, waarop men zich goed heeft Botsing Voor de zoveelste maal is dit jaar de hoek by Hotel Gitzeis weer eens do oorzaak geweest van een botsing, ditmaal tussen de volkswagen van N. en een militaire wagen, die allebei gekneusd werden, maar waarvan de resp. bestuurders met de schrik vrij kwamen. Deze hoek wordt wel wat berucht. Njjverheidsavondscliool Dinsdagavond had de opening plaats van de Nyverheidsavondschool. Voor deze keer werd een film vertoond in het Luxor-theator. De directeur de heer Oomens, die tengevolge van een ongeval in het ziekenhuis wordt ver pleegd, was per brancard tussen zyn jongens aanwezig. Herdenking Venray's bevrijding Het is jammer dat de dag van Venray's bevrijding (is October) zo maar zonder meer zal voorbijgaan. Vorige jaren kenden we nog de stille tochten, het zielenlof, nu niets. Het is jammer, dat het comité, dat dit andere jaren organiseerde nu niet meer bestaat en dat zodoende niet meer in herinnering worden terug geroepen allen, die vielen voor de bevrijding van Venray, mannen, moeders, vaders, kinderen, Engelsen en Duitsers. Slechts de leden van de G.O.I.W- zullen samen in intieme kring her denken hergeen zich 6 jaren geleden heeft afgespeeld. Op deze wijze willen de oud-illegalen, ondanks de ontbin ding van de G.O.I.W., contact houden en bij de herdenking van de bevrijding van Venray de moeilijke periode van het verzet weer in herinnering op. roepen. Alles op motors Door de Zuivelfabriek zyn een vyftal motoren aangeschaft voor de insemi- nators, zodat ook hier weer een vlugge service kan verleend worden. 35-jarig bestaan R.K. Politiebond „St. Michael" afd. Bergen Op 7 November zal de afd. Bergen van de R.K. Politiebond „St. Michael", omvattende de groepen dor Rijks politie Bergen, Gennep, Cuyck, Box meer, St. Anthonis en Venray de dag feestelijk herdenken, dat het 35 jaar geleden is, dat men zich ver enigde in een eigen afdeling. Het behoeft geen betoog dat de mannen van „Hermandad" op deze dag zullen bewijzen, dat zij ook op gepaste wijze zo'n heuglijk feit weten te herdenken. De feestviering zal te Venray plaats vinden. Kannibalisme in Oostrum Terwille van een weddenschap, presteerde een zekere V. uit Oostrum het deze week om een muis de kop af te bijten, ze vervolgens te villen en daarna op te eten. Een kikker was het volgende deel van het menu, maar hier kwam hy slechts aan de kop toe, omdat toen de meeste toe schouwers al onpasselijk naar buiten gelopen waren. 50 sigaretten was de beloning voor deze onsmakelijke geschiedenis. Cross-Country te Oirlo Op 5 November a s. zal op het terrein aan de Zandhoek een Cross country worden georganiseerd ten bate van de vertrekkende missionaris sen de eerw. paters Verstappen en Classens. Bondsconconrs Zondag had het schuttersconcours plaats van de schuttersbond Venray en omgeving. Uitslagen als volgt Vrye handie pry's Bergen; 2e prijs Well; 3e prys Heyen; 4e prijs Venray Vaste paalie pry's Heyen; 2e prijs Well; 3e pry's Bergen; 4e prys Venray KoningskruisJacobs Heyen. Ere kruis P. Boumans, Heyen. Personele prijzen: ie prys L. Hen driks, Bergen; 20 pr. Jos. Reyntjes, Heyen; 3e pr. J. H. Mulders, Bergen; 4e pr. G. Reijntjes, Heyen; 5e pr. A. Fransman, Heijen; 6e prijs L. Jacobs, Heyen. Aan dit schuttersconcours werd deelgenomen door schutters uit Ven ray, Bergen, Well, Siebengewald, Heyen, Geijsteren, Afferden. Naar Brazilië Uit Overloon vertrok het eerste uit 14 leden bestaande gezin van de familie W. Jeuken naar Brazilië. Ze maken de reis met het ss. Alliot. GEYSTEREN. Wederom had Woens dagmorgen in de kapel toegewijd aan de H. Willibrordus, in de Geysterse bossen een plechtigheid plaats, die ook voor de oorlog steeds gebruikelijk was. Negen Woensdagen voor het Patroonsfeest (7 November) wordt er te half acht een H. Mis opgedragen waarbij steeds veel bewoners van Geysteren en Oostrum tegenwoordig zijn. De plechtige sluiting vindt plaats op 7 November. Limburgs Thuisfront maakt balans op Van de 2165 Noord-Limburgs jon gens, die als soldaat naar Indonesië trokken, zullen er 54 nooit terugkeren en kwamen er elf invalide thuis. Dat is de droeve zyde van de balans, die dezer dagen door het district Venlo vanLimburgs thuisfront om vattende de dekenaten Venlo, Horst, Helden, Venray, Gennep, is opgemaakt De lichtzijde is de toewijding, die de bevolking heeft getoond. Een be drag van f 287.247,62 werd bijeen gebracht, de talloze gaven in natura nog buiten beschouwing gelaten. Een kleine plaats waarvan slechts twaalf soldaten in de Oost waren, bracht f 8800 op. Bovendien werd meege werkt aan de landelijke actie van de NIWIN, welke steun eveneens nog duizenden guldens opbracht. Opening der magazijnen VAN GROSSIERDERIJ KAREL WIJNEN Een prachtgebouw, ontelbare bloem stukken en honderden bezoekers, was de eerste indruk die men Zaterdag j.l. kreeg by de opening van de nieuwe magazijnen en kantoren van de Gros- sierderjj Karei Wijnen. By nader beschouwing bleek dit nieuwe gebouw niet alleen uiterlijk een sieraad te zyn, dat ontworpen is door de architecten Gebr. de Vries en uitgevoerd is door Bouwbedrijf Aker boom, maar ook de inrichting is up to date. Een grote magazijnruimte, met ver schillende onder-afdelingen geven ge- regenheid tot een overzichtelijke op slag, snel vervoer en controle, terwijl de kantoren byna luxueus zijn inge richt en van alle gemakken voorzien. Hiermede is dan tevens een goed beeld gegeven van de geweldige groei van dit bedrijf en de nieuwe maga zijnen en kantoren zyn een voorbeeld voor al dergelijke inrichtingen. Van alle kanten kwamen dan ook fabrikanten en bekenden de Fa Wijnen gelukwensen met deze aanwinst voor hun bedrijf en verschillende cadeaux werden aangeboden, alsmede honder den bloemstukken. Ook het Gemeentebestuur, de gees telijkheid en verschillende vereni gingen waren aanwezig. De in deze week in een aparte tent gehouden kruideniersbeurs in samen werking met enkele fabrikanten ter gelegenheid van deze opening georga niseerd, bracht veel publiek op de been. DIAMANTEN BRUILOFT Op 20 November a.s. zal het echt paar H. Beerkens-Nohr aan de Maa8hee8eweg, hun diamanten hu welijksfeest vieren. De buurtbewoners hebben reeds de nodige plannen opgesteld om deze dag voor de oudjes, onvergetelijk te maken. Driek Kien en zijn vrouw maken het nog best. Hij zelf fietst nog naar Steyl en Blerick en denkt er zelfs over, nog een bromfiets aan te schaffen, omdat fietsen per slot van rekening met de last van 82 jaren, niet altijd een pretje is. De tuin is zyn grootste liefhebberij en het weer moet al slecht zyn, wil men hem er uit krijgen. Vroeg naar bed en er vroeg uit en op zyn tyd een borreltje, zyn volgens hem de oorzaak van dit grootse jubileum en bovenal een goej vrouw. En die heeft hy dan ook gevonden in Hendrika Nohr, die ondanks haar 84 jaren nog fief en hel genoeg is, om haar dochter, by wie ze inwonen, menig werkje uit handen te nemen. Beiden weten ze nog graag en veel te vertellen .over de toestand van 60 jaren geleden en het kan over grootvader Beerkens wel eens ergeren als hy ziet, hoe ontevreden de men sen van tegenwoordig zyn. Overgrootmoeder Beerkens heeft wat meer last van de oude dag en haar gehoor is ook niet zo best meer, terwyl ze even voor de gouden bruiloft nog een oog moest missen door een ongeluk. Maar haar handen kunnen niet stil blijven, ook zij draagt haar deel by in het huishoudelijke werk. Het zal daar aan het „Driek Kien- straotje", zoals het door de buurt van de Maasheseweg genoemd wordt, dan ook een groots feest worden, daar hier natuurlijk al hun kinderen by tegenwoordig zijn, 7 in getal (tien heeft het echtpaar er gehad), met de 34 kleinkinderen en de 17 achter kleinkinderen, om het diamanten feest van hun geboren en getogen Venrayse ouders eens goed te vieren. Kringvergadering der K'V.P.-jongeren Zondag a.s. zal de jongeren-organi satie der K.V.P. kring Limburg, een algemene kringvergadering organi seren in 'tChristoffelhuis in Roermond. Van de K.V.P.-j on geren zullen uit de kieskring Horst slechts twee af delingen deelnemen, maar uit onze gemeente geen enkeling. En daarmede wordt weer eens ten overvloede aangetoond, dat in onze jongeren weinig animo zit voor de politieke party, waarvan wel een groot deel lid zijn, maar van wier strevingen en doelstellingen zy totaal niets weten. We- praten over industrialisatie, over de toekomst van Venray en Noord-Limburg, we praten over be lastingen en verplichtingen, over PB.O. en vele andere problemen van het hedendaagse leven op politiek, sociaal, economisch en cultureel terrein, maar de jeugd interesseert het weinig of niets. lVilma exit De Wilma is er geweest Door onachtzaamheid was in de aan „Peel en Maas" verstrekte copie niet vermeld, het aandeel dat de Eerw. Zusters van Jerusalem hadden met betrekking tot het grote succes van de Wilma. De Eerw. Zusters van Jerusalem, die zo geheel onbaatzuch tig hun nieuw gebouw hebben afge staan voor de Missietentoonstelling en fancy-fair, verdienen toch zeker onze bijzondere dank. WILMA-COMITé S.Y.V.-nieow8 In een uitstekende wedstrijd heeft Venray beide punten weten te ver overen in Arcen op het nog onge slagen D.E.V. Er is hard voor ge werkt en er is een zeer goede wed strijd gespeeld. Met de rust was de stand nog 0—0 ofschoon de arbiter een juweel van een doelpunt om onbegrijpelijke reden afkeurde. Nog geen twee minuten was er in de tweede helft gespeeld, of een harde schuiver van de rechtervleugel had de keper niet klemvast en de links buiten wist daarvan te profiteren om Venray een 1—0 voorsprong te be zorgen. Toch was over het algemeen Venray het meest in de aanval. Nu en dar. brak Arcen gevaarlijk door, maar de achterhoede met keper en spil aan het hoofd, wisten van geen wijken. Negen minuten voor het einde wist de rechtsbuiten onhoudbaar de stand op 2—0 te brengen. Dat was de eind uitslag en verdiend had Venray ge wonnen. Zondag is de ïeis naar Venlo om F.C.V. te bekampen. F.C.V. had een slechte start en verloor thuis met 6-0 van Arcen, maar nadien zijn de drie volgende wedstrijden even zoveel gelijke spelen geworden. Indien Venray deze wedstryd niet te licht opneemt en er hard, ja ever. hard gewerkt wordt als Zondag j.l. dan kunnen wij rekenen op een kleine overwinning. Mogen wy er nog even aan herinneren, dat na vier wed strijden de achterhoede nog niet ge passeerd is en we verwachten, dat Zondag ook de nul nog gehandhaafd zal blijven. Boys, wij rekenen op U. Het tweede deed het best door met 4 i te winnen van V.V.V. 3. Het staat nu op de tweede plaats, achter Blerick II, dat tot nu toe alles wist te winner.. Voor Zondag staat een uitwedstrijd op het programma. De reis is naar Tegelen om daar het derde van Sp.Irene te ontmoeten. Er kan gewonnen worden jongens en laat ons afspreken, dat zulks ook gebeurd. Het derde bleef ook in running door met 3—2 te winnen van Wanssum II. Voor Zondag is er geen wedstryd. te Leunen Door de fokvereniging „Eensgezind heid" te Venray-Heide werd op Woens dagnamiddag 11 October j.l. te Leunen een goed geslaagde jongveekeuring en tevens een keuring op afstamme lingen van Anna's Jumbo 8658 S ge houden. Voor deze keuring werden 115 stuks jongvee aangeboden, waar van de kwaliteit volgens het oordeel van de jury op even hoog peil stond als bij de jongveekeuring in 1949. Verschillende rubrieken waren goed tot zeer goed, zodat meerdere ïste pry'zen konden worden toegekend. Ook de groep afstammelingen van Anna's Jumbo viel goed mee. Het waren sterke, goed ontwikkelde, vol doend typische dieren met goed been- werk maar met iets onregelmatige kruizen. Het geheel gaf een zeer goede indruk, zodat de moeite en 't werk van de aankoopcommissie, die belast was met de aankoop van goed man nelijk fokmateriaal, ruimschoots is beloond. De uitslag van de jongveekeuring is als volgt: Rubriek I Melkvaarzen, geb. voor 1—7—47. Goede rubriek met zeer goede kopnummers: ia Bloem 2, G. Geelen, Veulen; ibGerda 3, J.Geurts Heide; 2a Toosje, Wed. Loonen, Leu nen; 2b Martha 1, P. van Meyel, id. 3e Mia, M. van Vegchel, Leunen. Rubriek 2: Melkvaarzen, geb. 1—7 47 tm. 1 1—48. Goede rubriek met sterke bovenbouw en mooie type. ia Beatrix 4, Gebr. van Meyel, Heide; lb Toinerie I, M. Geurts, Scheide; ie Truus 3, P. van Meijel, Leunen; 2a Roosje 2, Gebr. van Meijel, Heide; 2b Elsje 5, G.Geelen, Veulen; 2c Lena I, Th. Jacobs, Steegsbroek. Rubriek 3 Vaarzen geb. voor 1-3 48; goede rubriek met driesoortige kopnummers: ia Rika 3, H. Willems Heide; ïb Amalia 3, Kind. Camps, Heide; ic Dona I, J. Droesen, Heide; 2a Beatrix 3, H. Janssen, Heide; 2b Juliana, Jos. Litjens, Leunen; 2c Albertha 4, J. Willems, Nachtegaal; 3a Agnes 3, M. van Kempen, Scheide; 3b Hermana 6 Gebr. v Kempen, Heide. Rubriek IV. Vaarzen geb. van 1/3 '48 t.m. 15/4 '48. Goede klasse van goed type met zeer goed kopnummer: ia Doortje I, J. Hendrikx, Veulen; ïb Agnes 4, M. v. Kempen, Scheide; ie Rika I, P. Loenen, Leunen; 2a Truus I V/. Jenniskens, Leunen; 2b Truus 2 J. Janssen, Leunen; 3a Tiny 2 H. van Ryswyck, Veulen; 3b Anna 33 Gebr. v. Kempen, Heide; 3cGrada 12 Gebr. Burgers, Veulen. Rubriek V. Vaarzen geb. 16—4-'48 t.m. 1—6—'48. Vry goede klasse vaarzen: ia Collie 5, W. van Rens Heide; ïb Collie 5, J Hendrikx, Veulen; 2a Mietje 11, G. Michels, Heide; 2b Mia Wed. Loonen, Leunen; 3a Dini I M. Claessens, Leunen; 3b Drika 3, A. Bovee, Veulen. Rubriek VI. Vaarzen geb. 1—6—48 t.m. 1—8—48. Goede, wat onregelma tige klasse met 5 goedsoonige en sterk gebouwde dieren, ia Nellie 7, Gebr. van Meyel, Heide; lb Ella 3, W. Jenniskens, Veulen; ie Anna 3, H. Willems, Heide; 2a Truus 3, J. Jans sen, Leunen; 2b Minal, A. van Dyck, Overbroek; 3b Trui 4, idem; 4a Nelly J. Reintjes, Overbroek; 4b Truuske 2, E. Michels, Heide. Rubriek VII. Vaarzen geb. 1—9 48 t.m. 30—9—48. Voldoende soort met goed beenwerk. ia Gerda, H. Claessens, Scheide; ïb Toosje, H. Jans sen, Heide; ie Truus 4, P. van Meyel, Leunen; 2a Mia 1, M. van Vegchel; Leunen; 2b Leen 1, A. vd. Sterren, Heide; 2c Rikie 2, J. Hendrickx, Veu len; 3a Geertje 4, Gebr. Burgers, id., 3b Truus 3, P. van Meyel, Leunen; 3c Leen 1, A. van der Sterren, Heide Rubriek 8 Pinken geb. 1-10—48 tm. «5—12—48; gewone klasse met minder correct beenwerk, doch met 3 goedsoortige kopnummers: 1 a Roos je 3 Gebr. van Meijel, Heide; ibAnna 30, Jan van Dyck, Heide; ie Jetje, H. Koenen, Steegsbroek; 2a Lena 21, G. Michels, Volen; 2b Martha 5, Gebr. van Kempen, Heide; 2c Fiorina, W. Claes, Heide; 3a Rika, A. van Osch, Venray; 3b Anna 24, H. Willems Heide Rubriek 9 Pinken geb. 16-12—48 tm. 15—2-49; beste klasse: ïaElsjei Wed. Loonen, Leunen; ïbAnna 31, J. van Dyck, Heide; ie Beatrix 5, Gebr. van Meyel, Heide; id W. van Rens, Heide; ie Gerda 2, P. van Meyel, Leunen; 2a Juliana 1, J. Litjens, Leu nen; 2b Treesje 2, H. Claessens Scheide 3a Anna 4, J. Geurts, Heide; 3b Truus A. Bovée, Veulen; 3c Annie, A. van Dyck, Overbroek. Rubriek 10 Pinken geb. 16-2—49 tm. 1—4 49; gewone kwaliteit zonder uitblinkers: 1 Rika, P. Loenen Leunen 2a Lena 22, G. Michels, Volen; 2b Tilda 1, J. Reintjes, Overbroek; 2c Maiia 2, A. van Dijck, Overbroek; 3a Doortje 2, J. Hendrickx, Veulen; 3b Mina 8, G. Geelen, Veulen. Rubriek XI. Pinken geb. 1—4-'49 t.m. 13—6—'49. Vry goede klasse pinkenia Bertha I, E. Michels, Heide; ib Trui 3, H. v. Ryswyck, Veulen; 2a Albertha 5, J. Willems, Nachtegaal; 2b Toos 3, Jos. Geurts, Heide; 2c Truus 2, J.H. Litjens, Leunen; 2d Joke A. Janssen, Wieën. Rubriek XII. Pinken geb. i6-6-'49 t.m. 30-9—'49. Kleine rubriek, doch beide goed type: 1 Betje I, A. van Osch, VeDray; 2 Amalia 9, Kind. Camps, Heide. Rubriek XIII. Pinken geb. 1 10 '49 t.m. 15—12—'49. Goede rubriek pinken: ia Netje 16, J. Hendrikx Veulen; lb Nellie 3, M. Claessens Leunen; 2a Marie I, L. v. Osch, Heide; 2b Truus, H. Claessens, Scheide; 3a Toosje I, Wed. Loonen, Leunen; 3b Anna 3, Jae. v. Osch, Leunen. Rubriek XIV. Kalveren geb. 16—12 '49 t.m. 31—3—'50. Goed typische kalveren: ia Gradare, Gebr.Burgers Veulen; ib Amalia 10, Kind. Camps, Heide; 2aTruus6, J.Janssen, Leunen; 2b Jeannetta I, Jac. v. Osch, Leunen. Rubriek XV. Kalveren geb. 1—4 '50 t.m. 1—6—'50. Goedsoortige kal veren: ia Rika 4, H. Willems, Heide; lb Lena 2, Th. Jacobs, Steegsbroek; 2a Bertha, Kind. Camps, Heide; 2b Toos M. v. Vegchel, Leunen. Rubriek XVI. Stier geb. 12—10— '491 Laura's Tietan, J. v. Meyel Leunen. Rubriek XVIa. Stier geb. 23 12 '49: 1 Amalia's Jumbo, Kind. Camps Heide. van de afgelopen week Helenaveen vrij Helenaveen, dat evenals Griendts- veen het eigendom was van een Turf- en Ontginningsmaatschappij, is na twee jaren onderhandelen nu door de gemeente Deurne van deze maat schappij gekocht. De gemeente Deurne neemt de wegen en bruggen over en koopt van de Maatschappij zoveel bouwgrond, als voor de eerste 25 jaren nodig zullen zyn. Daarmede is dan een einde gekomen aan een soort feodaal tydperk voor Helenaveen, dat in het verleden w6l eens tot moei lijkheden, vooral op sociaal en hygië nisch gebied aanleiding heeft gegeven. Voor 400.000 galden aan ontginningen in Denrne. Ook op het. gebied van ontginning nam de gemeenteraad van Deurne enkele zeer belangrijke besluiten. Voor het uitbreiden van een vyftal ontginningen werden voor by'na vier honderdduizend gulden credieten boschikbaar gesteld: 125.196 gulden voor ontginning van „de Paardekop" 149.070 gulden voor ,,'t Zinkske", 82.368 gulden voor Heitraksgoor in Neerkant, 36.050 voor de ontginning by Griendtsveen en 1411 gulden voor „de Witte Dyk". Loongrens boven de t 180.- De Regering heeft na lang aarzelen eindelyk toegegeven om de grens van de 5 pet. loonsverhoging, die niet meer mocht bedragen als f 180 per jaar, te laten vervallen, met die ver stande echter, dat de werkgevers hiervoor de vergunning moeten heb ben van het College der Rijksbemid Omzetdaling De cijfers van het Economisch Instituut voor de Middenstand geven aan dat over Augustus, waarschijnlijk tengevolge van het hamsteren in de maanden daarvoor, de omzetten nogal zyn teruggelopen. Zo hebben de kruideniers 10 pet. minder omgezet in Juli, maar nog 16 pet. meer als vorig jaar Augustus. De textiel handelaren kregen 30 pet. minder als Juli, maar was desniettemin nog 36 pet. hoger als vorig jaar. Schoenhan delaren moesten het met 25 pet. minder doen,maar hadden nog 25 pet. meer als vorig jaar. Tabak werd voor 4 pet. minder verkocht, alleen de handelaren in huishoudelijke artikelen konden een omzetvermeerdering boeken van 8 pet. Yerkeerszondaren opgelet De Minister van Justitie heeft het Openbare Ministerie verzocht de ver- keerszondaren niet meer met een waarschuwing naar huis te sturen, maar zonder pardon te verbaliseren. De verkeersonveiligheid is onrustba rend groot in ons land en nu er weer gladde wegen e.d. komen moeten de verkeersvoorschriften beter gehand haafd worden. Dus richting aangeven, behoorlijk licht voor en achter, goede remmen, goede bel etc. De politie zal streng optreden. 15 procent huurverhoging nu een feit. De Eerste Kamer heeft het ont werp huurwet aangenomen. Na 1 Januari zullen de huren van woningen, die gebouwd zyn vóór 27 December 1940, verhoogd kunnen worden met 15 procent. Aan verdere huurverhoging kan niet gedacht worden. Het lijkt bijna zeker, dat op 1 Januari ook de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting een feit wordt. Deze verlaging is bedoeld als een tegemoetkoming voor hen, die onder de huurverhoging lyden. Tragische nasleep van voetbalwedstrijd Tydens de Zondag gespeelde voet bal wedstrijd S.V.V.M.—Belfeldia te Maasniel liep de Belfeldse speler H. Douben na een botsing een beenbreuk op. Nadat hy vervoerd was naar het ziekenhuis in Tegelen heeft zich later een complicatie voorgedaan, tengevolge waarvan hy Maandagmiddag is over leden. RECTORAAT HEIDE Zondag20ste Zondag na Pinksteren 8 nur leesmis voor Martin Vermeulen; 10 uur Hoogmis t.e.v. O. L. Vrouw Koningin v.d. Rozenkrans voor de vrede; 3 uur Lof. Maandag7.30 H. Mis t.e.v. den H. Gerardus. Dinsdag7.30 gez. jaarg. voor W. Voesten. WoensdagFeest v.d. H. Lucas. 7.30 H. Mis voor Thomas Michels Donderdag7.30 H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en den H. Gerardus. Vry'dag: 7.30 voor P. A.v. Heyster. Zaterdag7.30 t.e.v. O. L. Vrouw; 5.30—7.30 Biechten; 7 uur Lof. BURGERLIJKE STAND van 5 tot 22 Oct. 1950 GEBOREN van Mil Huberta, Leunen K 82a Swaghoven Wilhelmus, Henseniuspl. Steeghs Maria, Klein Oirlo F 40a Peetere Elisabeth, Merselo M 11 sa Janssen Anna M. P., Grotestraat 3 Linders Gerardus M. M., Veltum L 11 Derckx Henricus A. M., Buitenweg 6 OVERLEDEN Janssen Leonarda J., echtgenote van Ewalts Lambertus M., oud 59 jaren, Kruisstraat. Thewissen Peter J., oud 47 jaren, te Venray 1 patiënt St. Servatius. GETROUWD Volleberg, Petrus M.H.,28jr, opper man en Onkels, Huberta P., 27 jaren beiden te Venray Oudenhoven Pieter W., 27 jr, schoen handelaar te Valkenswaard en van Bragt, Maria A.A., 31 jr, te Venray Peter, Joseph M.C., 25 jr, ambte naar ter secretarie, en Rosier, Huber- tina M., 30 jr, beiden te Venray Hazenconcours De uitslag van het hazenconcours by St. Oda is als volgt te pr. M. Aben, St Antonius 26 pnt; 2e pr. P.v. Ooi, St Oda, 24 pnt; 3e pr. A.Stevens, Diana, 4 rozen; 4e pr. J. Janssen, St Oda, 5 vieren; 5e pr H. v Meyel, St Antonius 4 driën 6e pr A. v. Ooi, St Oda, 4 tweeën; ~e pr K. Hendriks, St Oda^ 4 enen. ADVERTENTIEN Met blijdschap geven wy kennis van de geboorte van onze dochter, die bij het H. Doopsel de namen Marjolyn Jeanette Wilhelmina Maria ontving wy noemen haar Marjolijntje H. TH. GUDDE M. FR. TH. GUDDE- VAN OPBERGEN Hoogland, 11 October 1950. Zevenhuizerstraat 26. (Herplaatsing wegens misstelling) Heden overleed na een kort stondige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Broeder, Oom en Zwager Johannes Wilhelmus Kessels in de ouderdom van 64 jaar. Wy' bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw godvruch tige gebeden aan. Eygelshoven WED.H. KESSELS-BALTISSEN en kinderen Eygelshoven M. VOORDOUW-KESSELS en kinderen Amsterdam H. DE METTER-KESSELS Venlo TH. BERBERS-KESSELS en kinderen Nieuwenhagen J. KESSELS-PELZER en kinderen Venlo H. KESSELS JANSSEN en kinderen Venray WED. W. VOERMANS- KESSELS en kinderen TH. KESSELS—VERMEULEN en kinderen Venray, Kruisstraat 8, 3 Oct. 1950. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad Vry'dag 6 Oct. te 9 uur in de Parochiekerk van St. Petrus- Banden te Venray. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belang stelling by m.ijn thuiskomst uit Indonesië, zeg ik, mede namens mijn ouders, broer, zusje, schoonzuster en zwager, hartelijk dank speciaal dank aan de buren, Kath. Thuis front, familie, vrienden en bekenden. Soldaat M. Ghielen Jan Hensenstraat Het zeer grote medeleven dat ik bij het overlijden van myn lieve vrouw en de kleine Maryke mocht ondervinden, heeft mij diep getrof fen. Het is my onmogelijk allen hiervoor persoonlijk te bedanken. Ik verzoek U daarom, mede namens wederzijdse familie, onze hartelijk gemeende dankzegging op deze wijze te willen aanvaarden. Ir. J. P. J. Margry Venray, October 1950. Onderlinge Paarden- verzekering Venray Premiebetaling Zondag 15 October vm van n12 uur by Wed. L. van Rhee te Cas- tenray. De premie bedraagt 1 te huur aangeboden. Adres bureau van dit blad. ANNIE MARTENS Costumière Tegenwoordig acres: Schoolstraat N W. 4, Venray TE KOOP partij biggen Wieën weg 5, Leunen. Zondag a.s. kaarten om paling en konijnen P. Schellen, Langstraat 14 TE KOOP dragende vaars aan telling, goede papieren. F. Kersten, Holthees. TE KOOP volbloed vaars voldragen is October. Gerard Michels, Volen. Verkrijgbaar G. STOKS, Molenaar TE KOOP partij biggen en noten M. Jenniskens, Overbroek K 113 TE KOOP Goudreinetten 15 ct. per kg G. Custere, Veltum. BESTEL NU p SUCC^c FA. VAN DENijcj TE KOOP besl|fl| Boerderij KI'# J TE KOOP 2 Jtgei 1wi di by G. Vergeldtffle] TE KOOP ©e>oa aan telling 15 far Wed. J. Frai^c Overloon. TE KOOP streng geselejj t gewas. 10 oer L. Weys, ,sfi TE KOOP 6 bet bi W. Vogelzanj TE KOOP 30 jos ki ol|ri! Huisman, Hitf 6, TE KOOP 5 ZVI» bi H. de Muldsjere TE KOOP 1 radioes en lujpr Adres bureaiy d TE KOOP Ster-appek6 i Janssen-Fra«^ fli TE KOOP innorpe Wed. Tacke^ndw Garatie Valappti ti f 1.-1.20 Rut ten, Wiliinas GE VRAAGD.het Venray een kameiesi advocoko Brieven on<k 21 dit blad. g«ëg voor worken feil vorst. Ook voséoor 100.000 stenen.1 L. Volleberg.pem Tel. K 4784a GEVRAAGDir di dienstplicht d$eni nette slofst enigszins met'k b goede getulgenrziei Slagerij MatUumi GEVRAAGD net kitm in gezin met 1 k boven 16 jaar.Ven bureau van diil VERLOREN fenc Mulo eeitlp. Tegen beloniie Hoenderstraat <3- Voor gemeelfinr geleverd Zaterdag Jcto bij Pomfloi Betaling bij - grete partij o#en platte gumntetl verder beuge*16^ Schildersbedi^Q Let op het

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2