S. PERLON KOUSEN 7.95 90.000 t.b.c.-patiënten Q, veipeinzingen KOREA G. Stoks No. 345 W. N. Gieskens Bond van houders 1 2daagse en N kui IIET NIEUWSTE op gebied van Kousen is do PERLON KOUS. Mooier on veel sterker dan Nylons en tevens enorm rekbaar. Alleen verkoop voor Venray by Nieuws uit Venray en omgeving ZondagHdiennt Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 463 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 24 Juli: Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 27 Juli Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Volksconcert Morgen Zondag zal de fanfare ..Ons Genoegen" te Oirlo, om 8 uur, haar jaarlijks concert geven op de Grote Markt alhier. Onderscheiden In tegenwoordigheid van het be stuur van do afd. Leunen van de L L T.B. en verdere genodigden, spelde Zondagmiddag kringvoorzitter Jan Loonen mej. Getruda van Opbergen de zilveren medaille op de borst, voor 40 jaren trouwen dienst by de familie Asselberghs. Deze onderscheiding is door de L.L.T.B, ingesteld en wordt maar zeer zoïdon verleend. Bekroond Op de internationale bakkerij-ton toonstelling te 's Her togen bosch, be haalde do heer H. v. Meyel, Hofstraat alhier, een 2de prys voor Limburgse Vla en het diploma voor goed Con sumptie brood. Zï EKENTRI DUÜX Er wordt nogal eens geklaagd dat or tegenwoordig zo weinig echte naastenliefde gevonden wordt. Vooral na de oorlog zijn inderdaad veel mensen egoïstisch geworden. Daarom doet 't zo goed getuige te mo*en zyn van 'n bewijs, dat er toch nog echte mooie naastenliefde is. Dat bewys leverde'tziekentriduum ▼an ons dekenaat Venray. We mogen wel zeggen dat iedereen mee hielp ■of minstens hartelyk belangstelling 1 toonde, 't Waren prachtige dagen en do ouden van dagen en alle zieken waren vol lof en dankbaarheid. Namens hen wil 't Comité allen hartelyk danken die tot 't welslagen hebben meegewerkt, 't Gastvrije St. Anna, Directeur en alle Zusters, Ge meentebestuur, Doktoren, Verplegers en Verploegstors,eigenaars van auto's, allen die hun giften in geld of natwra •gaven, kortom alle mannen, vrouwen, jongens er. meisjes die hun beste krachten in dienst stelden van 't mooie doel. Allen onze oprechte dank! En tot 't volgend jaar Comité Ziekentriduum Dekenaat Venray Afscheid van het Rode Kruis In verband met zyn benoeming tot Directeur van de Psychiatrische Kli niek voor vrouwen „St. Anthonius" in Etten-Leur, nam deze week het Rode Kruis afd. Venray, afscheid van Drs. F. J. M. Schmidt Pzn. Bij dit afscheid word er aan herin nerd, dat onder zyn voorzitterschap hot Rode Kruis afd. Venray, flink in ledental is toegenomen, de colonne verder is uitgebreid, en het Welfare- work hier is begonnen. De Rode Kruiscolonne heeft nog enkele demon straties van haar kunnen gegeven, terwijl de kapitein P. v. Ophergen Jzn. de scheidende voorzitter een smyrna- kussen aanbood met het Rode Kruis- embleem, uit de aard der zaak natuurlijk vervaardigd door onze zieken in het Welfarewerk. Tevens werd medegedeeld dat Mr. Dr. F. M. Ha vermans, geneesheer directeur van St. Servaas, als opvol- gor zal fungeren van Drs. Schmidt en dat de Rode Kruiscolonne op 26 Augustus a s. zal deelnemen aan de Limb. Rode Kruisdag te Weert. Vergadering Centrale K.A.B. Venray Op i Augustus houdt de Centrale van de K.A.B. in de gemeente Ven ray een belangrijke vergadering dos avonds om 8 uur in café Sanders aan het Eind. Risico van het vak Een marktredenaar, die vol vuur zyn flesjes limonade j.l. Maandag aan het verkopen was, sloeg in het vuur van zyn rede een dorgelyk flesje kapot en sneed zich zelf daarmede enkele handpezen door. Doktershulp moest worden ingeroopen en voor de rest van de markt werd or geen limonade moer verkocht. Benoemd Tot rector van Calvariönborg te Maastricht is benoemd de WelEerw. Heer H. P. Wonders, thans rector in Roermond. Rector Wonders is voor dien rector geweest aan de St. Josephs- kapel op do Smakt.' Mr. A. H. M. Janssen 127a jaar burgemeester Op i Augustus zal het i2l/i jaar geleden zyn dat Mr. A. II. M. Janssen ingehuldigd werd als burgemeester der gemeente Venray. Opening café 't Hert Zaterdagavond werd met muziek de totaal verbouwde café 't Hert, weer heropend. Dit nieuwe hotel-restaurant is van binnen geheel opnieuw ingericht en biedt naast de nodige slaapgelegen heid voor eventuele gasten, een ruime vergaderzaal en eetzaal, terwijl de nieuwe bar in de café veel aantrek kingskracht uitoefende op het talrijke publiek. Het bier was weer best, de muziek van de Peelzwervers ook, dus beide dagen was er oen gezellige drukte, vooral na sluitingsuur. Ronde van Echt De Ronde van Echt leverde by de junioren weer een verdiende overwin ning op voor Jan Hulsman, die een goede wedstrijd reed. By de senioren, waarbij ook, vreemd genoeg, amateurs meereden, werd Aug. Willems na felle strijd vierde Jan Kerremans kon zich niet by de prijswinnaars plaatsen. Ontginning in Peelplan-Zuid Sinds enkele weken draait in do Peel een nieuw groot monster n.m. de Tournadozer, een grotere broer van de 13 bulldozers, die de rust van het Poollandschap daar verstoren en van de Peelgrond goede ontginningsgrond maken. De reus, die 14 ton weegt en bijna 100 pk. kan opbrengen, is beweege- lyker als zijn kleinere broeders omdat hy op vier ontzaggelijke luchtbanden loopt, die allen afzonderlijk worden aangedreven. Geen enkele hindernis, zoals bomen en struiken, gaat hij uit de weg en dank zy zijn optreden hoopt men begin October 120 ha nieuwe ontginningsgrond klaar te hebben (kavels 2 8). In totaal werken nu dus 15 bulldozers, deze tournadozer, dragline en 4 rupstrekkers aan dit stuk, waarmede in Maart jl. begon nen is. Naar Texel Begin Augustus zal Jong Nedarlard van Leunen een vacantietocht maken naar Texel, onder leiding van Pater Adriaan Loof o.f m. Ernstig ongeluk Op de Oplooseweg onder Overloon had een ernstige aanrijding plaats. II. J. uit Overloon werd aangereden door de luxe auto van P. V. uit Overloon en werd zo ernstig verwond dat overbrenging naar het ziekenhuis nodig werd geacht, waar hii van de H.H. Sacramenten word voorzien. De auto werd licht beschadigd. Aanbesteding Uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een boerderij voor Ewalts, Heydo is als volgt:. L Coppens, Horst f 29800 J. Coppens, f 29500 Gebrs. Janssen, Venray f 29000 Hagens, Horst f 28835 Gebr. Coppens, f 28800 Poels Zn. f 28725 Smits f 28460 Fa. Keysers f 28320 Brouwers f 28150 Mooren f 27797 Hendriks, Helmond f 27745 K. Keysers, Horst f 27665 Verheijen f 27496 Tacken, Oostrum f 27478 van Mortel, Deurne f 26980 M. Poels, Venray f 26765 Maessen, Venray f 26650 Gooren, Ysselsteyn f 26500 van Bergen, Heiide f 26450 L. Oudenhoven, Venray f 26333 Naaischool te Oirlo Aan de Vakschool te Oirlo zyn geslaagd voor Costumière Fientje Peters, Oirlo; Mientje Vogel zangs, Meerlo; Lies Janssen, Venray; Iny Rongen, Venray; Betsie Cuppen, Wanssum; Lenie Rutten, Wanssum; Mia Nellen, Leunen; Mientje Philipsen, Leunen. Voor Lingerie: Lies Zanders, Gerry Hulsman, Til de Mulder, Mia Wismans, Mia Husen, Toke Friesen, Jo Martens, Netty Ewals allen uit Oirlo; Maria Raodts en Mientje van Soest uit Oostrum; Rikie Goóron, Boschhuizen; Dientje Janssen, Mien Klaassen en Truus Vink allen uit Venray; E'ly Mooren, Swolgon; Mia Mooren, Mia Wijnhoven, Annie Peelen, Annie Kessels, allen uit Meerlo; Mia Voermans, Leunen en Mia v.d. Goor, Veulen. „Generaal" Pater Jacobs gaat de Credo Puguo-beweging verlaten Naar Pater Jacobs, de grijze „Ge neraat" van de Limburgse Credo Pugno-beweging, op de Leiderscursus te Venlo mededeelde zal hy in Sep tember de Credo Pugno-beweging gaan verlaten, om naar hij zelf mede deelde de plaats beschikbaar te stollen aan een jongere. Alleen zii, die van naby hot werk en de werk kracht van deze onvervangbare priester hebben loren kennen, weten welk verlies dat dit voor de K.A.B. en in het bijzonder voor de Credo I'ugr.o betekent. Het laatst zal hy op do Bondsdag en Kaderdag, die op 2" Augustus te Venlo wordt gehouden zyn mannen toespreken. Gevonden voorwerpen Lipssleutel, Kazerne, regenjas, by Willems, Nachtigaal, muntbiljet f 1 K. Wynen, Henseniusstraat, dames polshorloge, D. Janssen, Kruisstr. 1, actetas, H. Custers, Smakterweg 2 b, sleutels, P. Janssen, Laapheidsew. 5, auto8tep, Slager Qoumans, Patersstr. kinderwagenzeiltje, Politie te Deurne, rozenkrans, v d Vorst, Kempweg 30, portemonnaie, Verstegen, O.loonsew. zakmes, J. Poels, Merselo N7a, w.damessjaal, vd Werken, vd Loostr. tabakzak, H. van Els, Langeweg u* vulpotlood, J. Janssen, Leunen K 62. damesschoen, Philipsen, Heuvelstr. 4, alpinomuts, G. Willems, Veltum L70. Oude kwartjes en stuivers Met ingang van 13 Augustus 1950 worden de thans in omloop zijnde zinken kwartjes en stuivers uit de circulatie genomen, alsmede de zilve ren kwartjes en nikkelen stuivers gedateerd vóór 1948 Inwisseling is tot 15 November 1950 mogelijk. Koning Leopold komt terug Na eindeloze debatten in de Belgi sche Kamer is thans een einde ge komen aan het regentschap van Pr. Karei en voor Koning Leopold de mogelijkheid geopend naar zijn land terug te keren. De stemming hieraan voorafgaande bracht: 198 vóór, geen togen en iso onthoudingen. De soci alisten, onder aanvoering van Spaak, verlieten reeds voor de stemming de zaal, evenals vele liberalen en com munisten. Vermoedelijk zal Koniqg Leopold vandaag in Biussel arriveren, verge zeld van kroonprins Boudewyn en prins Albert. De andere leden van de koninklijke fétmilie verblyven voorlopig nog een maand in Genève. Duitse kolen zijn goedkoper Van regeringszijde bevestigde men in 's Gravenhage, dat Nederland op het. moment geen kolen koopt op de Britse markt, omdat do prys te hoog ligt. Men koopt op do goedkoopste markt en dit is, zoals de zaken thans staan Duitsland. Een belangrijk deel van de Nederlandse kolenimport komt dan ook uit dit land. De Britse nationale st.eenkoolraad zal binnenkort een afgevaardigde naar Den Haag zenden om met de Neder landse regering besprekingen te voeren in verband met het st.op zetten van de aankoop van steenkolen. Neder land is een van de grootste afnemers van Engelse steenkool. Het laatst kocht Nederland bijna een millioen ton tegen een gemiddelde prys van 70 shilling per ton. Zal dit „mijlpaal 1950" redden Het is een bekend feit, dat het bozoek aan de tentoonstelling Mijlpaal 1950 te Arnhem teleurstellend is ge weest en dat de zakely'ke exploitatie zeer onbevredigende resultaten heeft opgeleverd. In verband hiermede zijn er enige wijzigingen aangebracht die, naar men hoopt, meer mensen zullen trekken. De gemeente Arnhem heeft in de eerste plaats besloten de parken Sons- beek en Diependaal weer geheel voor het publiek open te stellen. In ver schillende paviljoens der tentoonstel lingen zyn vorboteringen en aanvul lingen aangebracht. Zo is in „onze staat" een kaart op gehangen waarop de overvallen, welke de K. P. gedurende de bezetting pleegde, aan zyn gegeven. In „Durven en kunnen" zijn plaquet tes gemaakt van de Maaskanalisatie, van do olipcomplexen op Curasao er. van het landingssysteem op vlieg- havens. Voorts komt er een paviljoen waar in een periscoop van een onderzeeër is geplaatst, waardoor men de om geving zal kunnen waarnomen. Tenslotte kunnen de bezoekers dor tentoonstelling gratis militairen in de Oost een groet zenden. Hamsteraar berecht De Haarlemse politierechter heeft de 62-jarige P. S., koopman in tweede hands schoenen, wegens hamsteren veroordeeld tot 500 gulden boete, sub sidiair 5 maanden hechtems, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen goederen, plus een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eis luidde twee weken gevan genisstraf met verbeurdverklaring der goederen. Op de vliering van zijn pakhuis had de politie 0 a. 200 pond rijst, 200 pond suiker, 55 pakjes thee, 220 pakjes vet. en nog diverse andere kruideniers waren aangetroffen. Het aantal lijders aan T.B.C. be draagt op het ogenblik negentig a honderdduizend. De moeste van hen worden thuis verpleegd, want de sanatoria tellen tesamen niet moer dan omstreeks 12.000 bedden, hoe respectabel dit aantal op zichzelf ook is. Jaarlijks worden sinds 1943 18.000 nieuwe gevallen op do consultatie- bureaux geregistreerd. Het sterfte-cyfer is echter aanmer kelijk gedaald. In 1913 stierven 13.000 personen aan tuberculose; in 1939: 3óoo;in 1945 (ie halfjaar geschat) pl.m. 12.000 en in 19-10: 3259. Op dit punt heeft Nedeiland wel het wereld-laagte-record bereikt. Uit bovenstaande gegevens blijkt, hoe belangrijk de taak is, die onze bevolking op het gebied van de tuberculose-bestryding heeft te ver vullen. Daarom word ook in 1013 de R.K -vereniging „Herwonnen Levens kracht" opgericht. Veel heeft Herwonnen Levenskracht reeds kunnen doen. Vóór de oorlog zond zy 5000 pa tiënten uit naar het eigen sanatorium Berg en Bosch; f 2.500000 zyn voor hun verpleging uitgegeven. Na de bevrijding ontving zy onge veer 6000 aanvragen voor verpleging in een sanatorium of thuis. 2700 patiënten werden hier naar sanatoria uitgezonden. 2699 patiënten ontvingen gedurende een jaar uitkeringen voor verpleging thuis. Voor deze doeleinden werd na de bevrijding reeds een bedrag van f 1.800.000,— uitgegeven, waarvan alleen al in 1949 f 570.000,—. Daarnaast moest het eigen sanato rium Berg en Bosch enige belangryki verbouwingen ondergaan. Vier nieuwe vleugels werden o a. aan de reeds bestaande toegevoegd. Ook nieuwe installaties moesten worden aange schaft. De kosten bedroegen ruim f 800.000,— Tuberculose-bestryding is driedelig: Voorzorg Zorg - Nazorg. Aan de laatste twee factoren is steeds de grootste aandacht besteed. Maar de voorzorg neemt zeker geen minder voorname plaats in. Op 19 Juli 1943 werd het Rust- en Herstellingsoord „Sonnehaert" te Zeist geopend. Vanaf die datum tot op heden konden reeds ongeveer 000 rustbehoevende moeders, daar ge durende vier weken of langer worden verpleegd. Ook hiervoor werd uit sluitend aan verpleging reeds f 80.000 uitgegeven. Dat al dit werk tot stand gebracht kon worden is te danken aan de offergezindheid van de leden van de K.A.B. en van velen, die belangstel len in de tuberculose bestrijding. Door de bedragen, die door diverse acties bijeengebracht werden, konden duizenden patiënten worden verpleegd en werd een groot aantal bronnen van besmetting uit de samenleving weggenomen, hetgeen aan de gezond heid van het gehele Nederlandse volk ten goede komt. Veel echter moet, in stand gehouden en nog tot stand gebracht worden, hetgeen uit het bovenstaande wel gebleken is. Daarom doet H.L weder om op allen een beroep, om wanneer onze collectanten op Zondag 23 Juli a s, by U komen; hen niet tevergeefs by" U te laten aankloppen. Geeft zelfs met milde hand, in het belang van de t.b.c.-bestryding en volksgezondheid Toeristen Het ieder jaar terugkomende beeld van trekkers en vacantiegangers is ook nu weer te zien in Venrays straten, mensen die hun vacantie door brengen met fietsen, met wandelen, met reizen en trekken en die uit de aard der zaak willen profiteren van de enkele dagen, dat zij van werk of kantoor zyn bevrijd. Reeds eerder hebben wij hier op gemerkt, dat onze jeugd deze mensen als een schoon object beschouwd voor hun plagerijen en spotternijen. Ook deze week hoorden 011 zagen we per soonlijk enkele staaltjes, die nu niet bepaald aan de toerist een prettig beeld geven van de bereidwilligheid en de beleefdheid van onze school gaande jeugd. Het is nu eenmaal niet prettig als men de weg naar Overloon vraagt en opzettelijk de Hoenderstraat wordt ingestuurd en meer van dergelijk fraais. Misschien dat ouders en onder wijzend personeel de jeugd aan hun verstand kunnen brengen, dat zij zo allesbehalve reclame maken voor ons dorp. Opruiming De jaarlijkse opruiming is halver wege en kykt men naar de glun derende gezichten van alles wat maar in textiel handelt, ziet men de drukte in de straten en in de winkels, dan is het niet gewaagd om te consta teren, dat deze opruiming een succes was, niet alleen voor de winkeliers maar ook voor het publiek, dat hier weer eèns 6en ongekende koopkracht heeft laten zien. Of Korea daar ook niet wat schuld aan heeft., is een andere vraag, maar de koopjes vlogen weg en men heeft van beide kanten niet te klagen. Een vraag zal echter zijn of het einde niet de lasten zal dragen, daar we wel vrezen, dat vele huismoeders wel eens te diep in hun beurzen ge keken hebben* maar ja, van de En gelse Schade hebben we ook nog wat te wachten... GEEN TROEPEN NAAR KOREA. De Regering heeft met een élan van een grote natie een torpedojager naar Korea gezonden om patrouille diensten te verrichten. Zy heeft daar mede de tol betaald aan de Verenig de Naties, die allen niet gebrand schynen daadwerkelijk hulp te ver lenen. De Regering heeft hiervoor zy hot met enig tegenpruttelen daar men de houding van de Verenigde Naties inzake Indonesië nog niet vergeten is, de vereiste goedkeuring der Kamers gekregen. Zy heeft daarbij echter tevens uit drukkelijk moeten beloven om geen troepen naar Korea te zenden. Ook al omdat wy met deze ene torpedo jager reeds boven onze begroting zitten. Trouwens de Regeringsnota over de toestand in eigen land is slechts optimistisch waar het gaat over het aantal werklozen op dit ogenblik, maar zeer pessimistisch voor de toe komst, daar emigratie en industriali satie, alsmede een nieuw industriali satieplan als de enigste redding worden aangegeven. Bovendien is het in de Tweede Kamer weer eens hommeles geweest toen de voorzitter van de V.V.D.- fractie Mr. Oud, zyn vertrouwen opzegde in Minister van Maarseveen, inzake zyn Indonesisch beleid, mede doof de houding van de Regering by het conflict in Ambon, waar volgons Oud het zelfbeschikkingsrecht in dis- crediet komt. De strijd om De afgelopen week is de stryd om Korea iets kalmer gegaan, in die zin dan dat de Amerikanen niet zo snel meer worden teruggeslagen als voor heen. Maar toch is de algemene situatie ongunstig, de Nrd.-Koreanen blyken nog steeds zeer goed getraind te zijn en prima gewapend te zyn. Maar van de andere kant hoort men president Truman zeggen, dat de Amerikanen Korea niet moer zullen verlaten en de generaals die het front bezochten laten zich in dezelfde optimistische zin uit. Behalve dat, is er op het politieke front ook veel gebeurd. Pandit Nehroe, de premier van India, heeft zich mee een persoonlyk schrijven gericht tot Stalin, Truman en Attlee om vrede te krijgen in Korea. Het Russische antwoord was er zeer snel en Stalin hleek wel veel te voelen voor vrede in Korea, maar dan moest in de Veiligheids raad het nationale China zijn plaats afstaan aan het rode Ch na, waar door (maar dat vertelde hij er niet bij) de rode wereld meer macht kreeg, omdat China het recht van veto krijgt. Het is logisch, dat Amerika en de vrije wereld daar niet zijn ingetrapt. Men is deze strijd begonnen om een halt toe te roepen aan Stalin en de zijne en men kan deze stryd moeilijk opgeven om by het ene wat te win nen en by het andere i.e. de Veilig heidsraad weer te verliezen. Uit alles blijkt, dat Amélika iets dergelijks niet van plan is, integen deel in zyn laatste rede heeft presi dent Truman nog eens duidelijk uit laten komen, dat West Europa zo spoedig mogelijk een moet worden, een in zijn politiek en belangen, een in zyn verdediging en afweer. De Ver. Staten zullen de wapens smeden en hanteren, maar kan dan ook eisen, dat deze wapens hun nut zullen hebben. Vele beperkingen wordt bet Ameri kaanse volk opgelegd, verschillende lichtingen opgeroepen, milliarden uitgetrokken voor bewapening en zo geeft dit land duidelijk aan, dat het niet van 'plan is nog een aggressie te dulden. Een waarschuwing voor Rus land om in Oost-Europa dit spel niet te harhalen, een waarschuwing ook voor West-Europa om haastte makon met de noodzakelijke eenheid. BURGERLIJKE STAND van 14 t.m. 20 Juli 1930 GEBOREN: Beerkens, Peter W. Grotestraat 21 Rongen, Catharina J.M. Brukske C 77 v.d. Sommen, Johannes A.Th.M. Leunen K 57 Schulpen, Wilhelmus Fr.M. Oostrum Keyzers, Martin P.M. Steegsbroek I 11 Hendrix, Henrica Tii.C. Veulen H 27C Swenker, Jan M P. Oostrum C 38 v.d. Bekorom, Hubertus J.G. Hofstraat N w. 4 Rongen, Gertruda H.M. Hofstraat nw 6 Arts, Helena H.J.M. Oostrum C 66 Ophey, Hendrina H.W. Akkorweg 19 OVERLEDEN Smulders, Theodora, weduwe van Verrijdt Renier, 83 jr, te Oostrum. ONDERTROUWD: Gommans, Gisbertus J30jr, huis schilder en Kusters, Martina M.A., 32 jr, beiden te Venray. Arts Hubertus M., oud 30 jaren, huisschilder en Thyssen Theodora H. M., 27 jaren, beiden te Venray. Rongen Lodewyk G25 jaren, op perman en Pelzer Gerarda H-, 24 j-, fabrieksarbeidster, beiden te Venray. GETROUWD: Schwachöfer Johannes M 34 jaren, stueadoor en Duynmayer Jansjp, 27 j., dienstbode, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden Parochieactie: Viert het H. Jaar, opdat het Ryk van Christus komen. Priester 7. d. week: kapelaan Keysers Zondag8e Zondag na Pinksteren. 6 uur leesmis; 7 uur leesinis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9 uur kin dermis; 10 uur Hoogmis; 2 uur grot® Congregatie; 3 uur kinderlof; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: Vigilie v.d. H. Jacobus; 6.30 zielemis v.a. overl. parochianen; 7 uur leesmis; 7 30 best. jaard Peter Gerrits; 8.15 gest. jaard. B. Loener. en Wilhelmina Tacken (iH.); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: H. Christoffel. 6 30 lees mis J. A. Jansen; 7 uur leesmis; 7 30 leesmis; 8.15 best. jaard. overl. fam. Stoot-Seelen. Woensdag H. Anna. 6 30 leesmis M. Stoks en familie; 7 uur leesmis M. v.d. Poel, besteld door St. Vineen- tiusvereniging; 7.30 'eesmis Marg. Vaske; 8.15 gest. jaard. Jan Ver- sley en (ïfij. Donderdag: H. Jacobus. 6.30 lees mis; 7 uur leesmis Wed. Janssen Lemmen, best ld door de buurt; 7.30 leesmis M. vd Poel; 8 13 gest. jaard. Ferd. Beerkens, Maria H. Peeters en familie (ïH) Vrydag H. Nazarius en gezellen. 6 30 leesmis; 7 uur leesmis; 7 30 lees mis O. vd. Loo, besteld door St. Vin- centiusvereniging; 8 15 gest. jaard. Jac. Trynes, A. G. Camps, P. J. vd. Broek en Hendrica Camps (iH). Zaterdag H. Martha. 6 30 O.L. Vr.- hoogmis; 7 uur en 7.30 leesmis; 8.15 gest. jaard. M. H. G. Poels 1H); van 5.30—7,30 gelegenheid tot biechten; 7 uur Marialof en rozenhoedje. Zondag 30 Juli collecte voor R.K- Kweekscholen. VELTUMDonderdag 7 u. leesmis PATERSKERK. Zondag8e Zondag na Pinksteren. Volle aflaat, te verdienen door alle gelovigen. Leesmissen met instructie om 5.45, 6.30 en 7.43; Hoogmis met preek om 9 uur tot zekere intentie. Communiceren achteraan beginnen. Biechtgelegenheid alleen voor kwart voor acht. ie collecte Paterskerk, 2e byz. noden. 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag6 uur Antoon Franssen; 7 uur Wed. Vergeld-van Dommelen; 7.30 Maria van Tekkelenburg. DINSDAG: H. Christoffel. 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6.30 uit dankbaarheid voorbeh. terugkeer; 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8.30 Martinus v.d. Poel; 6.30 Lof t.e.v St. Antonius. Woensdag: H. Anna, Moeder v.d. H. Maagd. 7 uur overl. ouders; 8 uur zekere intentie. Donderdag: De H. Missen zijn vandaag van 't feest van de apostel Jacobus. 6 uur overl. ouders; 6.30 voor overledene. Vrydag: 7.30 pl. gez. Requiem voor Joès Derksen, Elisabeth van Helden en overl. kinderen; 8 uur Maria Pe- tronella Cremers; 6.30 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag6 uur overleden ouders Villemse-Rendrikxjs uur Fr. Bekkers overl. dochter en kleinkinderen. Biechthoren van 3 8 uur. Iedere dag 6.30 een II. Mis v. onze weldoeners. PAROCHIE: H Cathurlno, LEUNEN Zondag se Zondag 11a Pinksteren 7 uur H. Mis Johanna Jenniskens; 8 30 H. Mis Peter Willemse; 10 15 Hoogmis „Salus populi" voor de vruchten der aarde en alle andere noden der parochie; 3 uur Lof; 3.30 H. Familie der vrouwen. Maandag7 30 gez jaarg. Gertrudis Arts-Niessen; 7 uur Gerard Lucassen. Dinsdag: 7 uur leesmis Aleida Asselberghs Poels; 7 30 leesmis Gerard Claessens. Woensdag7 uur leesmis Gertrudis van Dyck Smits; 7.30 leesmis Hendrik Versieyen. Donderdag7 uur leesmis Lambert Willems en echtgenote; 7.30 leesmis Maria Goumans-Janssen. Vrydag: 7 uur leesmis Hendrik Verlinden en echtgenote; 7.30 leesmis Godfried Litjens. Zaterdag7 uur leesmis tot dank voor behouden terugkeer; 7.30 gest. jaarg. Antoon Litjens. Biechten van 6 7.30. 7.30 Lof t e v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag Congregaf ie der meisjss en H. Familie voor de Jeugdafdeling. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagse Zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie; 7 30 en 10 uur de beide H. Missen; 2 uur bidden voor Wed. Verrijdt; 3 uur Lof, waarna Derde Orde. Maandag 7 uurpl. II. Mis voor de vruchten der aarde, op ie dragen voor de overl. fam. Arts Moorrees. Dinsdag7 30 best. zm. v. Peter Camps; 10 uur pl. huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Arts- Moorrees. Woensdag7 30 best. zm. voor Ger. Achten, echtgenote en zoon; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden ora hun geloof. Donderdag7.30 best. zm. voor Ant. van Heijster. Vrydag: 7.30 best. zm. voorPetro- nella en Johanna Litjens. Zaterdag: 7.30 best. zm. voor Gor. van den Heuvel; 7.30 Maria-Lof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt: Zondagse Zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph; 9.30 Hoogmis voor het. Rectoraat; 1030 Hoogmis voor processie Geleen; 3 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag6 30 leesmis voor byz. gunst; 7.30 leesmis voor Regina Mulders. Dinsdag: 6 30 leesmiszek. intentie; 7.30 leesmis voor welslagen examen. Woensdag: 6 30 en 7 30 leesmissen t.e.v. St. Joseph. Donderdag: 6.30 leesmis t.e.v. St. Joseph voor byz. gunst; 7.30 loesmis Theodorus de Haardt Vrydag: 6 30 leesmis voor overl. ouders; 7 30 leesmis tot. zek. intentie. Zaterdag6 30 gez. jaard. voor Gerard Kersten en Henri Versteegen 7.30 leesmis te.v. O. L Vrouw. Van 7 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Lof t.e.v. O L. Vrouw. RECTORAAT HEIDE Zondag8 uur tot byz. intentie; 10 uur voor Peter Joh. Voesten; 3 uur Lof. Maandag: 7 30 voor de verlaten zielen in het Vagevuur. Dinsdag: H. Christoffel. 7.30 voor Peter Ant. van Heijster. Woensdag: EL Moeder Anna. 7.30 voor Hendrik van Soest, Donderdag: H Jacobus 7.30 voor Lamberdina Spee-Arts en dochter. Vrydag: 7 30 uit dankbaarheid Zaterdag: 7.30 uit dankbaarheid. Van 6-8 uur bibchten, 7.30 Lof ter ere van O.L. Vrouw. ADVERTENTIEN Doortje Thyssen Bert Arts hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de kerkelijke inzegening zal plaats hebben op 12 Augustus a.s. 0111 10 uur, in de parochiekerk van O. L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Oostrum C 22 C 33e Dagadres Oostrum C 22 Toekomstig adres Oostrum C 22a Hartelijk dank aan allen, ook namens myn moeder, broers, zusjes en verloofde, voor de harte lyke ontvangst by myn terugkeer uit Indonesië. Korp. G Litjens Maasheeseweg 24 Graanhandel Leunseweg is Telefonisch aangesloten onder BIEDT ZICH AAN R K. Meisje, 16 jaar voor dag of" dag en nacht, zich te vervoegen by Ant. Theeuwen, Swol- genseweg D 13a Tienray HUIDARTS tot 18 Augustus geen spreekuur in het ziekenhuis te Venray Hartelijk dank, ook namens ouders jes, voor de vele bli stelling by mijn Indonesië vooral vrienden en beken Katli. Thuisfiont ei de mooie versiering Soldaat Hartelijk dank ook namens wederz de vele blyken van mijn thuiskomst uil ons huwelijk. Speciaal dank aai lijken, Kath. Thuii Janssen, Kajotters. vereniging, vriendt voor de mooie ve deaux. P. Jansst N. Jansse Venray, Odastraai Voor de vele bl tning by het overly fenis van onze lieve der en Grootvader Cornelis zeggen wy hartelyl dank aan Kapai&fcn Vercauteren, Eerw. en kennissen. Ook danken wi ondernemer J. Go correcte uitvoering de Begrafenisonden „Twen fam. Hartelijk dank aan de H. Maagd kregen gunsten dot de Noveen der 3 V Wegens vacantie worden a.s. Maandag hemden en aangen M. Arts-var Markti Leunse wordt 22 Ju Op die datum, Juli moeten alle 1? terugbezorgd wordi KringJ Op een Bestaurs besloten, indien er staat, om fokvarkens te in de prov. Spoedige opgave Secretaris J. Geeret 31 Juli). Ook niel bond kunnen zich Te allen tijde w< leden aangenomen. VERMIST autom. glasi merk Columbus, Z: uit nieuwbouw Ro weg. Tegen beloning t by Schaeffers Schil Vermist roo in de omgeving v: Bericht aan of 1 by G. Verstegen, 1 Venray. TE KOOP een 2perso en twee Oostrum C 37 TE KOOP een kinderw Linders, Fr. Mie TE KOOP een luid Adres bureau va TE KOOP wei van gas electriscl Kempweg s. TE KOOP donkerbl. k Eloenderstraat 3: TE KOOP toom Fr. Muysers, M Verkrijgbaar Joh. van Lankvelc TE KOOP 7 zware en 5 pk be op u P. J. Eleldens, f TE KOOP stoof- en Oude Oostrumsi

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2