Sckeelqelduedaqinq WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN en Belastingwijziging Jaarverslag Zuivelfabriek Uit het verleden van Venray en omgeving. Zaterdag 15 Juli j1950 Ho. 28 Een en Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhan del Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150852 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 uitsluitend vooruitbet. buiten Venray fl 1.20 De Regering zoekt evenrediger lastenverdeling Men zal zich herinneren hoe de regeling ter gelegenheid van de opening van het parlementaire jaar in September 1.1. een onpleizierige verhoging van personele belasting in het voor uitzicht stelde, die geheven zou worden naar de huurwaarde. In de Memorie van Antwoord op de bij de Tweede Kamer ingediende belastingontwerpen heeft minister Lieftinck deze plannen opgegeven. Onze financiële goochelaar is van mening dat bij beter van een verhoging der personele belasting kan afzien, dan een verdere verlaging tan inkomsten- en loonbe lasting toe te staan, waarop van verschillende zijden werd aangedrongen. Hiermee bereikt de regering, dat er veel arbeid op de belas tingkantoren wordt vermeden, omdat de herziening van alle aanslagen in de sfeer der personele belastingen nu overbodig wordt, hetgeen niet wegneemt, dat er toch incidenteel wel wijzigingen zullen komen, omdat er e6n nieuwe wet op de personele belasting wordt voorbereid. Met een verhoogde per sonele wilde men de belastingdruk verplaatsen van de sfeer der verwerving naar dip van de besteding van het inkomen. Dat gebeurt nu niet, zodat de minister blijkbaar tot de con clusie is gekomen, dat de beoogde consumptie-vermindering toch niet 't gevolg zou zijn van hogere personele belasting. Overigens wordt het gewenste ef fect uiteindelijk toch wel bereikt, want de inmiddels in behandeling genomen huurwet zal zeker ten ge volge hebben, dat er grote druk uit geoefend wordt op de huishuurders, die de in uitzicht gestelde verlichting van lasten aan het belastingfront dan ook moeten zien als een voorbereiding tot grotere offers aan de huiseige naren, die deze lotsverbetering wel zeer dringend behoeven, nadat men hun vijf jaren heeft laten wachten op het hun toekomende. Het schijnt er nu eindelijk van te komen, al vrezen wij, dat de tege moetkomende houding van minister Lieftinck niet voldoende zal zijn om de zware druk, die door een huur verhoging op loontrekkers en zelf standigen zal worden gelegd, te com penseren. De tijd zal ons wel leren, dat wanneer eenmaal de verhoogde huren infuus economisch bestel zijn geperst zy zoveel ruimte zullen innemen, dat er een waarschijnlijk moeilijk te onderdrukken drang zal ontstaan om de lonen weer te doen stijgen. In elk geval is het critiseren van de huurwijzigingen een gebrek aan ook maar het geringste economisch Er moet dus wel iets gebeuren en de daaruit voortvloeiende risico's moeten we op de koop toenemen. Toch moet men spreken van een ernstig streven van minister Lief tinck om de zware lasten, die op ons volk drukken, te verlichten. Zijn politiek daarbij is gericht op drukvermindering van de kinderrijke gezinnen, die het uiteraard zwaar te verduren hebben en anderzijds op verlichting van alle fiscale remmen op een soepel verloop van het econo misch leven. Het eerste streven blijkt uit een verlaging van schoolgelden, het twee de uit een achterwege blijven van verhoogde registratie- en zegelrech ten bij verkoop van roerende goederen en een vermindering van die rechten wegens plaatsen en volstorten van aandelen in vennootschappen. Met het laatste hoopt men de ver strekking van risicodragend kapitaal aan lichamen te bevorderen. Deze maatregel past dus geheel in het industrialisatie-schema, dat be hoefte heeft aan vermogen. Geen evenwicht. De verlaging van schoolgelden wijst op de worsteling van de mi nister met zijn financieringsweeg schaal, die een evenwicht moet ver tonen tussen inkomsten en uitgaven. Bepaalde uitgaven, die zeer hoog zijn, moeten nu eenmaal worden gedaan (defensie), dus een drastische verlaging van inkomstenbelasting behoort tot de onmogelijkheden. De r.og steeds stijgende kosten van levensonderhoud doen echter de span ningen tussen lonen en prijzen weer geweldig toenemen. Yeel stemmen uit de vakvereni gingen lieten alweer een ernstige klaagzang horen, die de regering niet onbeantwoord kon en mocht laten. De gevolgen van een nieuwe loons verhoging. zo zij daartoe gedwongen mocht worden, werken averechts op de economische toestand van Neder land, zodat naar een andere oplossing moest worden gezocht. Men meent die nu gevonden te hebben in een vermindering van de schoolgelden, waardoor aan ernstige klachten over zware lasten vooral in gezinnen met kinderen, die middelbare scholen be zoeken, wordt tegemoetgekomen. De schoolgeld verlaging zal aanzienlijk zijn. Bovendien schijnt de regering van plan te zijn de reeds lang beloofde geringe verlaging en gelijkmatiger verlopende inkomsten- en loonbelas ting nu per Januari 1951 te doen ingaan. Dit verheugt ons ten zeerste. Een even goede maatregel is de ver hoging van de grens voor de loonbe lasting van f 4000 op f 5000. Hier door worden een groot aantal loon- trekkenden van navorderings-zorgen ontheven. Zy weten dan waar zy met hun salaris aan toen zyn, zodat veel financiële narigheid tot het ver leden gaat behoren, omdat men moet sparen voor belastingschulden, wat op 't ogenblik niet meevalt. Autorijden op eigen kosten De Regering heeft nu meteen van de gelegenheid gebruikt gemaakt om een nog bestaand belastinglek te dichten. Het is een publiek geheim, dat een groot aantal zakenmensen met auto's rijden, die zy voorwenden voor hun zaken te gebruiken, doch die in werkelijkheid voor een groot deel voor privé-aangelegenheden worden gebruikt. De kosten van het auto-gebruik worden van de bedrijfs opbrengst afgetrokken, zodat men dan minder belasting betaalt of po pulair gezegd op min. Lieftincks rekening kan autorijden. Aan deze politiek tracht men nu een einde te maken door het invoe gen van een nieuw artikel in de be staande wetten. Hierby wordt een wettelijk vermoeden aangenomen met betrekking tot het gebruik van per sonenauto's. Staat nu vast, dat een personenauto zowel voor privé- als voor zakendoeleinaen wordt aange wend de inspecteur moet dit zo nodig aantonen dan schat men de privé uitgaven ten minste op 6en derde van de totale autokosten. Hiermee bereikt men, dat de aftrek voor autokosten wordt beperkt, waar door de neiging zal gaan bestaan om het overbodige aanschaffen van „be- dryfauto's" te verminderen. Bovendien zal de consumptie wor den beperkt, de belastingopbrengst sty'gen en de spaarzin zal door deze factor niet langer worden belemmerd. In het kader van de economische toestand van ons land en de nog steeds deplorabele toestar.d van 's lands financiën is deze maatregel wel juist. Het overdreven luxe-beeld op de wegen zal er door verminderen, Minder aangenaam is dit plan voor de auto-branche, die toch door de nieuwe benzinebelasting al zwaar werd getroffen. Opnieuw dreigt hier het gevaar, dat een deel van ons volk de dupe wordt ten bate van het geheel. De omzetbelasting Tenslotte worden nog enige over- heidsvoornemens bekend gemaakt met betrekking tot de omzetbelasting. De dag- en nieuwsbladen kunnen zich verblijden met de afschaffing van de omzetbelasting voor hun branche. Een welkome verlichting voor een bedrijfstak, die onder zware zorgen gebukt gaat. Maar teleurstellend is de bekend making, dat de regering nog steeds worstelt met omzetbelastingperikelen en er nog niet toe kan overgaan de kleinhandel hiervan vry te stellen door een stelsel van heffing by de bron. Dat is een tegenvaller en de uiteindelijke regeling zal wel wachten op de uitwerking van Benelux- vraagstukken op dit terrein, waarbij een veranderd systeem wel zal samen vallen met een verhoging van de omzetbelasting. Die verhoging van omzetbelasting is een onaangename verrassing, die minister Lieftinck nog in portefeuille houdt. Naai- wy hopen, ziet men aan ons financiële departement in, dat een zodanige drukverzwaringnog ernstige consequenties kan meebrengen voor het bedrijfsleven. Wy zyn echter al op de goede weg met de regeringsverklaring, die toe geeft, dat een systeemverandering in de zin van een vrijstelling van de detailhandel moet worden nage streefd. Ook hier zal dus eens wel de zon doorbreken. Wanneer wy deze nieuwe belas tingplannen samenvatten, kunnen we er in vinden een toenemend besef in regeringskringen voor de hoge lasten waarmee ons volk is beladen, wy kunnen er ook in waarnemen een zekere onmacht om die druk te ver minderen en een zoeken en tasten naar een meer bevredigende lasten- Is de toekomst somber? Slechts 300 boeren van de 1000 aangeslotenen by de Coöp. Zuivelfabriek Venray, waren j.l. Vrijdag in Zaal Wilhelmina om de verschillende jaarver slagen goed te keuren en zich te beraden over de toekomstige ontwikkeling van deze grote coöperatie. Slechts een derde deel heeft dus belangstelling getoond, maar waar blyven de anderen Zeker het weer was niet te best, maar gezien het zeer grote belang van deze Zuivelfabriek, niet alleen voor hen zelf, maar voor deze gehele streek, was meer belangstelling van de eerste belanghebbenden zeker gewenst. Als voorzitter van de Raad van Commissarissen opende de heer A. Poels de vergadering en hy herdacht in zyn openingswoord de gestorven Ere-Voorzitter O. v.d. Loo, oud-burge meester van Venray, die veel gedaan heeft voor de Zuivelfabriek en wiens steun en sympathie slechts node gemist kan worden. Ook de heer Rieter uit Maashees werd herdacht, die vanaf de oprichting van de fabriek in Oostrum zyn krachten aan de bloei en opkomst hiervan heeft ge geven. Verder bracht spreker dank aan Directeur en personeel, voor alles wat zy doen voor de Zuivel fabriek Venray, terwyl het „werkperd" he heer H. Asselberghs, nog een extra bedankje kreeg. Jaarverslag 1949 In zyn jaarverslag vermeldde de Directeur dat op 1 Januari 1950 de coöperatie 1006 leden telde, die in totaal 4100 koeien bezaten. Aan de fabriek werken: binnenpersoneel 15, chauffeurs en venters 10, werkplaats, machinekamer en ketelhuis 5, kantoor personeel 4, seizoenpoedermakers en stokers 5, seizoenpersoneel 4, stier houders 12, monsternemers 10, totaal dus 71 man personeel. In 1949 werden aangevoerd 12.777.953 kg melk met een gemiddeld vetge halte van 3.62 pet. Tegenover 1948 een stijging van 20 pet., want toen luidden de cijfers 10.713.344 kg met een gemiddeld vetgehalte van 3.54 pet. Met een vetgehalte van 3.62 pet. is de fabriek gekomen aan het lande- lyk gemiddelde van 3.6 pet., wat voor deze streken zeer goed te noemen is. Bovendien werd aan melk en melkproducten nog bygekocht voor f 29.283.45. Deze gelukkige styging vindt mede zyn oorzaak in het betere kwaliteit van de melk, die nog verbeterd wordt door de uitbetaling naar kwa liteit. Velen hebben wat schrik hier voor, maar zelfs in de zeer warme dagen, die we onlangs hebben gehad, kon nog 75 pet. in de eerste klas geplaatst worden. Doch ook van andere zyden wordt geprobeerd de kwaliteit van de melk zo hoog mogelijk op te voeren. Zo werden ook in 1949 melkerscursussen gegeven in Ysselsteyn, Leunen, Over- loon en Wanssum, waar aan 70 per sonen het diploma kon worden uitge reikt. In 1950 organiseert men cursussen in Geysteren, Blitterswyck en Casten- ray. In aansluiting daarop worden dan weer de veeverplegingsw6dstrij den georganiseerd, in 1949 o.a. in Leunen, Merselo, Wanssum en Yssel steyn, waaraan 29 mensen deelnamen. Spreker onderstreepte nog eens het geweldige belang van deze cursussen. De rundveehorzelbestryding door middel van het poeder wat de fabriek beschikbaar stelt, maakt goede voor uitgang, alsmede het scheren van melk- en jongvee. In 1949 werd deze laatste behandeling toegepast op 1700 beesten, in 194s slechts 668. T.B.C.-bestrijding Het grote feit van 1949 is onge twijfeld het t.b.c.-onderzoek geweest. 7267 beesten werden onderzocht, waarvan 4754 boven de 2 jaren. Van deze laatste was 2Q1/t pet. positief, dus 1358 dieren. In 1948 was het aantal reageerders 331/* pet. Van de 2513 dieren beneden de 2 jaren rea geerden er 156 ofwel 6 pet., wat weer een vermindering is van een half pet. tegenover 1948. In totaal waren in 1949 26 open lijders aan t.b.c. 981 stallen werden onderzocht, .15 niet. De vooruitzichten Na de bouw van een nieuwe remise en opslagruimte te hebben gememoreerd en de opening van de nieuwe zuivelwinkel, alsmede de aankoop van nieuwe machines voor een bedrag van f 58.840, gaf spreker een overzicht van de zuivelbereiding en vooruitzichten. In 1949 werd door het Bedryfschap voor Zuivel de bedryfsvryheid her steld, waardoor de fabrieken zich, naar behoeften, gingen toeleggen op de bereiding van boter, kaas, condens- melk en melkpoeder. In April en Juni van het afgelopen jaar was er een dergelijk grote boter- aanmaak dat het Bedryfschap ze opkocht beneden richtprijs. De grote droogte deed echter de vraag naar Nederlandse boter in het buitenland stijgen, een styging, die bleef aan houden tot April 1950. Hierdoor steeg verdeling. Het ideale op dit laatste terrein is echter nog lang niet bereikt; daar van zyn wy overtuigd. de boterprys aanzienlijk, maar had tevens tot gevolg dat het binnenland ze niet meer kocht wegens deze hoge prijs. Zo werd in 1940 30000 ton boter in het binnenland verkocht en 60.000 ton naar het buitenland. Voor 1950 zyn de vooruitzichten heel wat minder, omdat Duitsland niet kan kopen en in Engeland een nijging bestaat in haar eigen Domi nions te kopen. Venray produceerde in 1949 419.372 kg boter tegen 312.546 kg in 1948. Deze bracht op f 1.642.685.45. De prijs voor de melkpoeder lag in 1949 goed, maar ook voor 1950 zal men moeten afwachten. Door de Zuivelfabriek Venray werden tot magere melkpoeder verwerkt 2.414.825 kg ondermelk. Hieruit werden gepro duceerd 218.000 kg magere melkpoeder VOOr f 179.279.60. De productie van 1948 was 124.150 kg., zodat 1949 een by na tweemaal zo grote productie bracht. De pry's van de consumptiemelk is nog een van de weinig prijzen, die van hogerhand worden vastgesteld en men kan slechts zeggen, dat hy speciaal voor de zandbedryven te laag is. In 1949 werd aan gestandansee melk verkocht voor f 483.036.91, ter wijl room, volle melk, karnemelk, pap en yoghurt f 431.193.23 opbrach ten. Voor ijs en chocolademelk werd f 80.869.38 ontvangen. In totaal bracht de verkoop van melk en melkproducten in 1949 de zuivelfabriek op f 2.817.864.57. Jn verband met opmerkingen, die later uit de vergadering kwamen, gaf de heer J. Loonen nog een kleine uiteenzetting over de boterpositie en de melkpoeclerbereiding. Volgens deze spreker was de stryd tussen de margarine en de natuur boter by voorbaat verloren, als de regering haar standpunt in deze niet wijzigt. De margarine zet alles op alles op alles; ontvangt regeringssteun en is zo ai goedkoper, dus de toekomst ziet er wel tamelijk somber uit. Ditzelfde is het geval met de melkpoederproductie. Reeds vorig jaar moest de Regering melkpoeder opkopen, die later met verlies aan de veehouders moest worden verkocht en het zal dus een grote vraag zyn of hiermede wordt doorgegaan. Spreker zag in ieder geval de zaak wel somber in. Kunstmatige inseminatie. Bij de bespreking van de Centrale Stierhoudery kwam natuurlijk ook de kunstmatige inseminatie ter sprake. Uit het verslag der stierhouderyen bleek, dat in het afgelopen jaar 8 stieren waren bygekocht voor f 14.792.15, terwijl or 8 verkocht werden voor f 7.098. In totaal bezaten de stierhouderyen 25 stieren, die op de balans stonden voor f i5.i99.oi. Men heeft een der gelijke rigoureuse afschrijving hibrop toegepast wegens fiscale voorschrif ten, waardoor een lening van de leden groot f 6000.64 op de balans kon komen te vervallen. In 1949 werden in totaal 7398 dekkingen verricht, terwijl ce Maart telling aangaf dat 3208 koeien ston den ingeschreven en de December telling gaf 3422 beesten aan. Voor 1948 waren deze cijfers resp. 3047 en 3156. In Januari 1050 waren 841 bedrij ven aangesloten by de stierhoude ryen. De kunstmatige inseminatie is in volle voorbereiding. Twee stieren zijn reeds goedgekeurd en drie personen gaan deelnemen aan de inseminator- cursus. Het is echter een vraag of inder daad in September begonnen kan worden, zoals van zekere zijde is gesuggereerd. In ieder geval wordt er hard aan gewerkt. Staande de vergadering werd het nieuwe reglement voor de K. I. goedgekeurd. Hieraan zullen deel nemen 420 van de 839 bedrijven, dus 51 pet. Dat betekent, dat van de 3402 aangesloten koeien er 1980 voortaan kunstmatig bevrucht worden. De Controleverenigingen gaan ook langzaam vooruit. In 1949 was 33 pet. van de gehele veestape! hierby aangesloten, maar het landelijk gemiddelde ligt op 47.3 pet., zodat Venray nog rustig meer leden kan krijgen. Om dit te stimu leren draagt de fabriek f 1.50 per beest by. Nieuwe plannen. Aan melkgeld werd in 1949 reeds Onwelkome Franse gasten Hoe groot ook de Venray se gast vrijheid is, we kunnen toch gerust zeggen, dat we die niet gegund heb ben aan onze Duitse belagers in de laatste oorlog. We hebben ze liever zien gaan dan komen en terecht. Maar evenmin zullen onze voorva deren met koffie en vla de Franse oenden ontvangen hebben, die van tyd. tot tyd in 1813 1814 een bezoek brachten aan ons dorp. De bezoeken werden ons gebracht vanuit Venlo. De zaak zat zo Nadat graaf Molitor Holland begin December isi3 had verlaten, begaf hy zich met zijn divisie naar Venlo en by zyn vertrek vandaar liet hy een bezetting achter van een 1100 man onder het opperbevel van gene raal Duneyers. Deze bezetting in Venlo bleef gehandhaafd tot 7 Mei 1814. Men moest toen die stad verlaten volgens het tractaat, dat de verbon den mogendheden op 23 April geslo ten hadden met Koning Lodewyk XVIII, die inmiddels de Franse troon bestegen had. Maar in die tyd was Venlo gedeel telijk ingesloten geweest door Prui sische en Russische soldaten. Daar door liet ook de voedselvoorziening voor de bezetting wel te wensen over. Maar de soldaten wisten raad. Zy deden van tijd tot tyd uitvallen naar de omliggende dorpen en ieder een begrijpt, dat de inwoners goed schiks of kwaadschiks de nodige mondvoorraad leveren moesten. Dat zy niet alleen de naaste om geving teisterden, blijkt hieruit, dat zy op 4 Maart 114 ook een bezoek brachten aan Venray. En aldus verhaalt een Tegel se chronist: Den 4den Maart zyn de Franssen ten 9 uren over de Maas getrokken naar Horst en Venraai en hebben daar koeyen, geld en meer andere zaken gerequireerd en zyn weder om naar Venlo gekomen Satur- dags avonds. Of zy op 13 Maart het lieflijk bezoek herhaald hebben, is niet be kend. Wel zijn zy op die dag in Horst geweest. Daar hebben zy toen 4 a 5 inwoners geblesseerd en ge dood. En de burgemeester en meer van de principaalsten namen zy mee naar Venlo. Men ziet: ook do Franse heren konden aardig te keer gaan. uitbetaald f 2.551.305.33 of per kg. vet f 5.432. Ondanks dat, is er nog een onver deeld winstsaldo over 1949 van f 38.749.14. Het voorstel van het bestuur was nu, dat de boeren dit geld lieten staan ter financiering van de ver schillende plannen, die men nog heeft. Zo zal een groot nieuw ketel huis gebouwd moeten worden, waar in de toekomst met olie gestookt zal worden. Bovendien zal een verdieping op een gedeelte van de fabriek gezet worden om een tanklokaal te krijgen voor het bewaren van melk, waar door o.m. het terugleveren van te veel ondermelk kan voorkomen worden. Het is nu eenmaal practisch on mogelijk om byv. 72000 liter melk op Maandag in zyn geheel te ver werken. Verder worden de kantoor- en laboratoriumruimten sterk uitgebreid en zal een nieuwe melkpoederma chine worden aangekocht. De 2 bussen waschmachines kan men nog niet inschakelen, daar men dan stoom tekort komt, dus even wachten op de nieuwe ketel en het nieuwe ketelhuis. Voortaan zal ook de spoeling ver pacht worden. Over de kringvorming is in het bestuur reeds meermalen gesproken, maar vaste voorstellen heeft men nog niet. Dit is dan in kort bestek wat de zuivelfabriek op en aan te merken had over het afgelopen jaar en zoals men uit de verschillende plannen kan zien, wordt met vertrouwen de toekomst ingezien, een toekomst, die misschien somber kan schijnen, maar waarin voor eer. kwaliteitsproduct nog altyd kopers te vinden zyn. Uit de verschillende plannen hier boven beschreven blykt dan ook, dat men dat wat onder de naam ...Ven ray" de wereld wordt ingestuurd, vooral op kwaliteit streng zal keuren en al het mogelijke wordt gedaan om dit nog verder op te voeren, Zo zal ook in 1930 ontegenzegge lijk deze coöperatie verder meewer ken aan de bloei en groei van haar leden en deze gehele streek. YOEDSELBUREAU VENRAY Henseniusplein 16 Telf. 416 Tarweregcling oogst 1950 Door het Bedryfschap voor Granen is een verordening vastgesteld, waar in is bepaald a. dat voor het product tarwe en gemengd gewas waarin tarwe voor komt wederom een inleveringsver plichting zal word6n opgelegd aan alle telers die meer dan 50 a tarwe of gemengd gewas waarin tarwe voorkomt hebben verbouwd. b. Deze inleveringsplicht geldt dus niet voor telers die 50 a of minder tarwe of gemengd gewas waarin tarwe voorkomt hebben geteeld. c. Onder aanslag wordt verstaan het aantal kg product waarvoor de teler een kennisgeving tot verplichte inlevering ontvangt, eventueel ver minderd met het aantal kg product waarvoor toestemming wordt ver leend tot gebruik van eigen oogst voor consumptie en zaa l-doeleinden. Dorsregeling Deze zal in onze provincie voor dit oogstjaar niet worden toegepast, zo dat alle telers van tarwe en of ge mengd gewas waarin tarwe voorkomt onder de aaDslagregeling zullen resor- teren, met uitzondering van de hier boven onder b genoemde telers. Onderploegen, groeumaaieu e.(l. Telers die meer dan 50 are tarwe of gem. gewas waarin tarwe voor komt hebben verbouwd en na de Mei-inventarisatie hiervan hebben groengemaaid of onder geploegd, zyn verplicht hiervan onverwyld aangif te doen aan de pl. Bureauhouder. Verkoop van t6 velde staand gevras Verkoop van tarwe 06 gemengd ge was waarin tarwe voorkomt is ver boden. Van dit verbod kan ontheffing worden verleend indien a. de teler-verkoper niet in staat kan worden geacht dit gewas zelf te oogsten resp. op te slaan of indien de teler steeds de door hem geteelde gewassen te velde heeft verkocht, b. de koper zelf teler van akker bouwgewassen is, c. de verkoop plaats vindt in per celen van meer dan 50 are per pro duct. Aanvragen hiertoe moeten by de pl. Bureauhouder worden ingediend. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 20 Juli Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KERKDORPEN BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat by hun besluit van 28 Juni 1950 no. 463, aan de fa. Gebr. Oudenhoven Leunseweg 10 te Venray vergunning is verleend tot het oprichten van een timmerwerkplaats met 7 electromoto- ren op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, Sectie C, no. 6363. Venray, 28 Juni 1950. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat by hun besluit van heden aan de heer J.H. Raemaekers, Langstraat 30 te Venray vergunning is verleend tot het oprichten van een meubelmakers werkplaats met 3 electromotoren op het perceel kadastraal bekend, ge meente Venray, Sectie C, no. 6606. Venray, 28 Juni 1950. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen hierby ter openbare kennis, dat door de raad van dezo gemeente by zyn besluit vtrn heden, no. 480, aan het R. K. Kerkbestuur van St. Petrus Banden te Venrav in gevolge het bepaalde in de Lager- Onderwyswet 1920 de gevraagde me dewerking is verleend voor het doen vergroten van de speelplaats van de school voor uitge breid lager onderwijs voor jongens aan de Mgr. Nolensstraat en voor de uitvoering van de daarmede verband houdende werken. Venray, 4 Juli i9?o. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door de raad dezer gemeente by besluit van heden, no. 479, aan het bestuur der R.K. Lagere Meisjesscho len „St. Ursula" Maasheeseweg 1 te Venray, medewerking is verleend voor h.et aanbrengen van 2 nieuwe lokalen op de zolder van de bestaan de school, alsmede voor de aanschaf fing van de nodige inventaris voor de eerste inrichting dier lokalen. Venray, 4 Juli 1950.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 1