VEN RAYS Vroede Vaderen vergaderden Zieken-Triduum. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zaterdag 8 Juli |1950 No. 27 Een en Zerentlgste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 LEN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray 11 1.00 uitsluitend vooruitbet. buiten Venray 11 1.20 Grond voor woningen gevraagd. Nieuwe straatnamen. - Verpach ting, aan- en verkoop van grond. 31 agendapunten waren er in deze Raadsvergadering door Venrays Vroede Vaderen te behandelen en dat terwijl de thermometer tamelyk hoog begon op te lopen. Na drie en een half uur was men er doorheen, tenminste door het openbare gedeelte, en konden ver schillende belangrijke beslissingen genoteerd worden. Door ziekte van de Burgemeester leidde Wethouder PUBBEN de ver gadering. Na de opening sprak hy een kort woordje, waarin hy zyn verontschul diging aanbood voor de grote agenda, die door verschillende oorzaken niet eerder kon worden afgewerkt. Verder sprak hy de hoop uit, dat het de Burgemeester gegeven zou zyn de volgende vergadering weer zelf te presideren en dat zyn herstel een vlot en gelukkig verloop zou hebben. Ook deed hy mededeling, dat bericht van verhindering was binnen geko men van de heer Wismans. De ingekomen stukken waren voor het merendeel afkomstig van Ged. Staten, die daarin blyk gaven van hun goedkeuring o^er de volgende raadsbesluiten: a. exploitatie Stationsbus b. verstrekken van een hypotheek aan J. J. H. Emonts, M. G. H. van Mejjel en W. G. Driessen c. wijzigingen van de begroting 1940 d. ontbinding van pacht, verpach ting en verkoop van grond e. verhuring van een deel van het gemeentehuis f. inrichten van een vuilniswagen. Te voorbarig Werden de voorgaande schryvens voor kennisgeving aangenomen, dat van M. A. Bonants uit Oostrum maakte de tongen wat losser. Ge noemde Bonants had de raadsleden een schrijven gestuurd, waarin hy hun mededeling deed van het feit, dat hem door B. en W. per 4 Juli 1940 schriftelijk was toegezegd, dat hy op Mei 1950 het door hem ge kochte huis op de Grote Markt kon betrekken. Nu is het reeds Juli 1950 en nog is er geen mogelijkheid. De heer Fr. JANSSEN wist, dat de Raad niet competent was over woningruimte-vraagstukken te beslis sen, maar hier was door B. en W. voor één jaar reeds een officiële toe zegging gedaan en tot beden nog niet ingelost. Dit is een prestigekwestie geworden, daar B. en W. hun belof ten niet nakomen. De heer DERKS moet dit onder schrijven, hier moet met spoed een oplossing komen. Eenzelfde mening is de heer ODENHOYEN toegedaan en hij vraagt zich bovendien af, waarom in die 9 maanden die belofte niet is nagekomen. De heer VAN HAAREN meent, dat een dergelijk officieel stuk rechts macht heeft, dus zal B. en W. met spoed naar een oplossing moeten zoeken. De VOORZITTER wijst er aller- •eerst op dat woningkwesties tot de •competentie van B. en W. horen, die dit geval ook beroerd genoeg vinden en met alle macht naar een oplossing zoeken. De heer CAMPS merkt op, dat B. •en W. toch niet behoeven te klagen over medewerking van de eigenaar van dit huis. B. en W. kregen reeds io maanden uitstel. Weth. WINTELS vertelt dan de gehele geschiedenis. Toen Bonants zich in verbinding stelde met B. en W. meenden deze op goede gronden de gewraakte belofte te kunnen afleggen, daar men voor de huidige bewoners Min het pand van de Dames Verbeek op het oog had in de Hen- seniusstraat, waar toen H. Linssen uit zou vertrekken. Doch het huis werd verkocht aan de Gebr. Verstra len, die het voor eigen gebruik nodig hadden en niet genegen waren Min op te nemen of de oorlogsschade aan dit huis te herstellen, als Min hierin kwam, een voorwaarde, die Min had gesteld. Voor B. en W. is dit een harde les geweest, maar vanzelfspre kend wordt alles gedaan om alsnog Bonants het zijne te geven. De heer Fr. JANSSEN hoopt dat in kort bestek inderdaad ook plannen uit de bus komen, daar het vertrou wen in de Overheid, wat by de meesten toch reeds veel geleden heeft, hierdoor nog meer wordt onder mijnd. De VOORZITTER belooft dat, waarna de rest van de ingekomen stukken voor kennisgeving worden ingenomen. Centen en nog eens centen De voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over 1948 met de daarby behorende bedryfsrekeningen en de vaststelling van de rekening van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur kreeg de gevraagde goedkeu ring. De Raad nam echter de opmerking over van haar Commissie van onder zoek, dat aan het onderhoudswerk blijkens de rekening, niet steeds het volle pond is gegeven, waardoor de daarvoor uitgetrokken bedragen slechts gedeeltelijk zijn gebruikt. Maar de te grote drukte op Gemeente werken in dat jaar werd echter als excuus geaccepteerdvooral daar beterschap was beloofd. De VOORZITTER bracht dank uit aan de betreffende commissie voor haar onderzoek. Eer. voorstel van B. en W. om de begroting 1949 te wijzigen in die zin, dat de daarin vervatte ramingen van enkele belastingopbrengsten worden aangepast aan de inmiddels bekend geworden definitieve cijfers, ging er zonder slag of stoot door. Ziekentriduum Maar het verzoek van het comité van het Ziekentriduum om een een malige subsidie van f 500.— bracht weer leven in de brouwerij. Dit comité is door de grote toeloop van deelnemers en het teruglopen van de giften voor moeilijkheden ge plaatst, nu een zestigtal rieten zit stoelen moeten worden aangeschaft. Zij vraagt nu als bijdrage een f 500, i6ts waarvoor B. en W. wel voelt, gezien het grote nut van een zieken triduum en het feit, dat men hier maar eenmaal moet helpen. De heer Fr. JANSSEN vindt deze subsidie wel goed, mits wordt uitge houden, dat de Gemeente de stoelen ook gebruiken kan wanneer deze ze nodig heeft. De heer VERMEULEN zou graag zien, dat deze f 5l00.~ als voorschot worden gegeven, ook al omdat hier zieken komen uit andere gemeenten. De heer VAN HAAREN vraagt of het wel met de begroting kan. Hy was er voor dat de gemeente de stoelen kocht en ze voor het onder houd en de opslag aan het Zieken triduum uitleende, waardoor by op heffing van het Ziekentriduum de Gemeente de baas blijft. De heer DE BRUIJN wil het ook als voorschot geven. De VOORZITTER weet dan geen goede raad meer met het geval, maar Wethouder WINTELS vraagt zich af, wat de gemeente met dergelijke ligstoelen moet doen. Wel is hy er voor, dat by andere gemeenten ook wordt aangeklopt. De heer VAN HAAREN en Wet houder REINTJES voelen meer voor het uitleningsplan, terwyl de heer Fr. JANSSEN als voorwaarde stelt, dat ze by de plaatselijke middenstand gekocht worden. De heer CUSTERS vraagt zich af, waar de Raad 60 stoelen voor f 500 wil kopen, daar zal meer geld by moeten. De heer DE BRUIJN blijft staan op een voorschot, omdat de gemeente maar overal voor moet opdraaien en hierdoor zekerheid verkregen wordt Wethouder WINTELS houdt dan een warm pleidooi voor het zieken triduum en wyst de heren er op, dat een ziekentriduum, afgezien van de materialen, schatten geld kost aan voeding en onderhoud en dat men zodanig moeilijk het geld terug kan vragen. Na wat over en weer gepraat, wordt dan besloten, dat B. en W. zich met het comité zullen veretaan. hoe men het beste een en ander kan regelen. De f 500 kunnen ze krijgen, Jeugdzorg. Vroeger was op verzoek van de Raad reeds vastgesteld, dat aan de jeugdverenigingen uit de kerkdorpen eenzelfde subsidie zou worden ge geven als aan de jeugdcentrale in de kom, natuurlijk indien zy zelf hier voor een aanvrage indienden. Leunen en Oostrum hebben een desbetreffende aanvrage ingediend en B. en W. wil nu een subsidie geven van f 3.— per aangesloten lid, wat voor Leunen met 230 leden op f 680 en voor Oostrum met 183 leden op f 549 komt. Dit wordt zonder meer goedgekeurd. Naweeën ran crisis en oorlog. In 1932 werd door de Raad een crediet gegeven van f 4500 tot hulp verlening aan land- en tuinbouwers, die door de crisis noodlijdend waren geworden. Uit dit crediet werden renteloze voorschotten verleend in samenwer king met de Centrale Stichting voor hulpverlening aan betrokken land- en tuinbouwers, die dit in io jaren tyd dan weer moesten aflossen. Onder de oorlog werd deze Centrale Stichting overgenomen door de zg. boerenleider en van deze heer was de boekhou ding zodanig in de war, dat na de oorlog practisch niemand meer wist waar hy af en aan was. Intussen had de gemeente er nog f 2749.15 in zitten en teneinde raad heeft de heropgerichte Centrale Stich ting de resp. gemeentebesturen ge vraagd maar een streep door de rekening te halen. Die streep kost de gemeente dus f 27-19.15 en de vraag is nu maar, of de Raad er mee accoord gaat, Nadat de heer STEEGHS nog een en ander breedvoerig had verteld, werd dit goedgekeurd, maar de heer Fr. JANSSEN had graag, dat men dit bedrag in herinnering hield, om dat men nooit weet hoe 'n dubbeltje rollen kan. Geld voor scliolen. De voorstellen van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding, waar op de besturen der bijzondere lagere scholen over 1947 en 194S aanspraak hebben en tot vaststelling van de totalen der voor vergoeding in aan merking komende kosten over die jaren, ondervonden geen tegenstand van de Raad, toen bleek, dat zy het zelfde als vorig jaar zyn vastgesteld. Evenmin werd gereageerd tegen de voorstellen van B. en W., om de vergoeding vast te stellen voor het Kerkbestuur en het Zedelijk Lichaam Ursula's Zusters voorde gymnastiek leraar aan hun U.L.O.-scholen. Nogmaals legde de heer Fr. JANS SEN er de nadruk op, dat deze gelden zoveel als mogelijk by de Venrayse mensen moeten worden besteed. De Lagere Meisjesschool moet uit breiden, wegens het groot aantal nieuwe leerlingen en het komende achtste leerjaar. Daarvoor moeten op de zolder van de meisjesschool twee leslokalen worden bijgebouwd, ter wyl nieuw meubilair moet worden aangeschaft. Ingevolge de Lager Onderwijswet moet de Raad hiervoor de nodige medewerking geven, wat hy ook gaarne doet, mits Venrayse mensen het materiaal leveren. Een en andei op voorstel van de heer DE BRUIJN. Grondverpachtingen en verkopingen. P. van Tilburg aan de Hazenhut wil 2 ha. woeste grond, gelegen bij zijn boerderij, er bij pachten. Hy heeft de Grontmy om een ontgin ningsplan gevraagd, dat door de Cultuur Technische Dienst is goedge keurd en voor de uitvoering waarvan door deze dienst subsidie zal worden gegeven. De pacht zal de eerste 2 jaren vry zijn, maar de volgende jaren f 35.— per ha. per jaar kosten. Verder zal de pachttijd gelijk lopen met die 7an de boerderij en houdt B. en W. zich het recht voor om by een eventuele herverkaveling, wanneer andere woeste gronden daar in de buurt zijn ontgonnen, een wijziging van de verpachte grond te doen plaats heb ben zonder kosten harerzijds. Niemand had bezwaren, waardoor dus dit voorstel was aangenomen. Alleen de heer VERMEULEN sprak er zyn afkeuring over uit, dat hier de heren van de Cultuurtechnische dienst hun neus er weer over moes ten steken, maar haalde zich hierdoor het ongenoegen van de boerenloden van de Raad over zyn hoofd, die bij monde van Wethouder REINTJES vertelde, dat deze dienst zeer goed werk verricht en niets meer is als een opzichter, die toekijkt, of de gelden, die het Rijk in de ontgin ningen steekt, ook daarvoor worden gebruikt en' tevens de boeren als deskundige goede raad k an ge ven. De heer VERMEULEN blijft echter by zijn mening, dat men dergelijke pottenkijkers hier niet nodig heeft en de boeren gemakkelijk zelf hun boontjes kunnen doppen. De Hoenderstraat moet verbeterd worden, maar hiervoor heeft de ge meente enkele strookjes grond nodig en 324,5 M2 a f 0.75 per M2. De heer ODENHOVEN vindt de prys redelijk, maar hoopt slechts, dat deze mensen niet zolang op hun geld als aan de Overloonseweg. De VOORZITTER stelt hem gerust en weet tevens te melden, dat de akte van verkoop aan de Overloonse weg ook binnen afzienbare tyd klaar komt, waardoor ook die mensen hun centen krijgen. Dan wordt dit voorstel goedgekeurd evenals de grondverkoop aan Th. de Riet, Heuvelstraat 17, die 7.35 aren krygt voor i dubbeltje de M2. Kapel van St. Joris Op het pleintje voor het Desselke is door het aannemersbedrijf Fa. Ne- lissen een gedachteniskappelletje ge bouwd, waarin een St. Jorisbeeldje zal komen, dat weer wordt aange boden door het architectenbureau, wat de woningen ontwierp. Men wil dit schenken aan het kerk bestuur en daar zal dan ook de nodige ondergrond 15 m2 by moeten. B. en W. stelden dan voor om deze grond voor f i,— aan genoemd kerk bestuur ie verkopen. De heer van HAAREN had dan graag gezien, dat bij een eventuele verwijdering van die kapel deze 15 m3 aan de gemeente terug zou komen. De heer Custers vond, dat de Raad weer voor een voldongen feit stond, want de kapel was reeds gebouwd, maar wethouder REINTJES maakte hem duidelijk, dat het de Raad geheel vry stond om deze grond te schenken ja of nee, in het laatste geval blijft bet op gemeentegrond staan. Daarmede was de zaak rond en ging de Raad er mee accoord. Grond aan het In- dnstrie-terrein. Het Confectie-atelier de Boer wil aan de Maasheseweg grond ruilen. Langs het atelier ligt naar de kant van Maashees een strook var» 1264 m2 en die wil men ruilen met 'n strook aan de kant van Venray, groot 1413 M2, waarby hij voor het meerdere io cent per M2 zal betalen. Hier zal dan een woning op worden gebouwd en wil men in de verkoopakte voor schrijven, dat dit binnen twee jaar moet gebeuren, terwijl de verhuur en de verkoop van deze woning de goedkeuring moet hebben van B. en W. De heer ODENHOVEN merkt op, dat de Boer nog niet zo slecht af is, hy ruilt nu slechte zandgrond tegen goede tuingrond en betaalt i dubbel tje per M2. Ook de heer VAN HAAREN wyst er op, dat voor de oorlog die giond al f ïoo per are waard was. De hegr Fr. JANSSEN moet dat beamen, maar van de andere kant wordt het stuk industrieterrein tus sen de nu gevestigde fabrieken 20 meter breder, in totaal 60 meter, wat ontegenzeggelijk een groot voor deel is. Wat die kostbare tuingrond betreft, als men de oude fundering van de boerderij Verstralen zo noemen wil, ook goed, maar volgens hem is de gemeente door deze ruil een stuk land kwyt, waar zy nooit iets mee doen kon en waar nu een woning op komt, terwijl haar industrie-terrein weer meer waard is. De heer ODENHOVEN heeft de redenatie goed gevolgd, maar wie zegt, dat dio een verloren hoek is voor de gemeente. Meer naar het dorp zyn ook nog stukken grond te koop en hierdoor zou de gemeente een veel mooier front kunnen krygen en nog gelegenheid hebben om een en ander op te bouwen. Wethouders WINTELS vertelt ech ter, dat dit niet mogelyk is, waarna weth. REINTJES nog eens wyst op het betere industrieterrein. De heer ODENHOVEN is niet te vermurven, hy meent dat hier reeds genoeg geholpen is en dat men dit stuk tegen hogere prys moet verko pen. Daarom vraagt hy hoofdelijke stemming, waarby hy prompt alleen blijft staan. C. J. M. Kessels en J. P. Potten in Oostrum willen een woning gaan bouwen en men heeft het nu klaar gekregen dat zy'dit willen doen aan de Wanssumseweg. Daarvoor moeten zy van de Gemeente echter resp. 453 m2 en 445 m2 grond hebben. Deze is reeds vroeger onteigend en men weet de prys er nog niet van. Desniettemin kan een koopcontract worden opgemaakt, mits de Raad toestemming geeft. En dat deed ze zonder mankeren. Vermakelijkheidsbelasting Het Werkcomité, dat de viering verzorgd van het zesde eeuwfeest in Oostrum, heeft verzocht om een garantie-subsidie, indien er een tekort zou zijn, voor ten hoogste het bedrag aan vermakelijkheidsbelasting, die nu betaald wordt voor het openluchtspel de Duivel op Spraelandt. Aangezien heel Oostrum hiervoor gelden heeft bijeengebracht en de eventuele schuld ponds-ponds-gewyze verdeeld zal worden, stelt B. en W. de Raad voor deze garantie-subsidie te verlenen. Er is geen bezwaar. Alleen merkt de heer VAN HAAREN op, dat hierin de verordening op de vermakelijk heidsbelasting toch moet voorzien, anders blijft het aan de gang. De VOORZITTER belooft dat eens te bekijken. Nieuwe straatnamen De uitbreiding van Venray stelt de Raad voor het feit dat er nieuwe straatsnamen moeten komen en zo stelde B. en W. de volgende namen voor: Longeweg, de weg gevormd door het van de Langstraat af lopende gedeelte van het Molenpad en de huidige Langeweg tot aan de Overloonseweg. Pastoor Ruttenstraat, de weg vanaf M. Stoks, Langstraat tot aan St. Annakapel op de Langeweg. Molenpad, de weg vanaf de Langeweg langs M. van Lierop naar de Hoebertweg. Julianasingel, weg vanaf de Oude Oostr.weg naar de Hofstraat (dus de oudeDraalstraat en het Smaal Pedje). Poststraat, verbinding van Grotestr. met Julianasingel langs het Postkantoor (een stuk dus van de oude Draalstraat) GOED - BETER - BESTII! „Was het maar alweer volgend jaar". „Een jaar wachten is zo lang". „Moesten we nog maar beginnen". „Ik zou hier nog wel een week willen blijven". „Die drie dagen waren zo om". Deze zinnen hangen me nog zo sterk by van het afscheid der zieken verleden jaar na het ziekentriduum. De auto's reden weg en St. Anna lag stil achter hen. Voorbij I Voorby dat mooie en dat goede. Dat weldoende en die opbeuring. Vertrekken is een beetje sterven, zegt het spreekwoord en ik geloof, dat we de weemoed kunnen horen in hun woorden hierboven. Maar zieken! Het jaar IS voorbij. En het wachten is niet meer lang. De drie dagen gaan weer beginnen, want de DEUREN STAAN OPEN Wijd open. Open deuren en open armen om U te ontvangen. Wat is het fyn te weten, dat men verwacht wordt. De gezellige drukte van „blye" zieken (wat klinkt dat als een tegenstelling) zal er weer zijn rond Sint Anna. De zusters, de leiding, de helpers en helpsters zullen hun handen weer „vol" krijgen, vol zorg om U, en we hopen allen van harte, dat dit triduum voor U „weldoend" mag zijn voor Uw ziel en Uw lichaam. Veel genade van God. Berusting in Zyn wilsbeschikking. En, de juiste kijk op Uw leven. Dat is onze wens. Leg nu Uw kerkboek maar klaar, Uw rozenkrans, Uw programma. De hanen kraaien van plezier, de kippen kakelen uitbunding en het varken knort reeds om het mooie weer. Uw auto rijdt voor. Eerverleden jaar was het „goed". Verleden jaar „beter" en dit jaar „BEST". Gods ryke zegen en... mooie dagen. DE KLOKKELUIER. Kempweg, de straat voor langs de Luxor naar de Langeweg. Wilhelminastraat, straat vanaf Ver heugen tot aan de Min. Charl. Rossumstraat, (hierdoor vervalt dus de oude Veldstraat). Schoutenstraatje, Gouden straatje. Kortestraat, straat tussen Hensenius- straat en Paterstraat, langs Wintels en Slagerij Goumans. Groenewoldsepad, verbinding tussen Langstraat en Kruisstraat. St. Jorispark, plantsoen en straat voor de eerst rij huizen van het Desselke. Frans Michelsstraat, weg, die komt te lopen vanaf de Langeweg by de noodwoning van Jans beken langs het Desselke (ver binding tussen St. Jorispark en Langeweg, en ten zuiden van Bevrijdingsweg, weg vanaf de Sint Jozefsstraat aan de noordkant van het Desselke. Burg. van de Loostraat, weg vanaf Hoenderstraat langs de "West kant van het Desselke. Deken Thielenstraat, weg van de Merseloseweg t.o. Van Boven naar de Hoenderstraat. Zoals te verwachten was, kwam hierop het nodige commentaar. Zo vroeg de heer VAN HAAREN zich af, waarom de oude naam van Draalstraat kwam te vervallen en men de huidige Langeweg niet de naam van Julianasingel gaf, die hier voor meer in aanmerking kwam. Zou er verder geen verwarring komen met de Julianastraat, vanaf de Wil helminastraat langs Minten naar het voetbalterrein van Servaas en waarom heeft men verder de oud-burgemees ters Esser niet ge-eerd De heer ODENHOVEN had ver wacht, dat, nu men maar singels ging maken ook de Gasstraat wel Noord-Singel zou worden, maar zo was het hem ook goed. Alleen ver baasde het hem dat er geen straat genoemd was naar Mgr. Hoefnagels, die zulk een grote verdiensten voor Venray had, terwyl hy met de naam Bevrydingsweg maar moeilijk vrede kon nemen, omdat hy met de hele bevrijding als zodanig niets had uit te staan. Na veel over en weer gepraat, waarby de Singels uit Amsterdam nog ter sprake kwamen enz., stelde Weth. WINTELS voor al de nog niet „verwerkte" namen te bewaren tot het uitbreidingsplan klaar was en dan 70u zeker met de wensen van de heren rekening worden gehouden. Met die toezegging was men tevreden en van nu af aan gelden voor de verschillende straten bovenstaande namen. Het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een geldlening van f 70.100 met een looptijd van 20 jaren aan 3 pet. en een aflossing van f 3505 per jaar, aan het kerkbestuur voor het aanschaffen van machineriën voor de ambachtsschool, vond ook genade en werd zonder meer aange nomen. Electriciteitsperikelen Het volgende voorstel om in Yssel- steyn in de tuin van Keyzers een stukje grond van 30 m2 voor f 1.50 p.m2 te kopen, opdat de P.L.E.M. daar een transformator kan bouwen kreeg weer enig commentaar. De heer Fr. JANSSEN verwonderde zich, dat er wel een transformator gebouwd zou worden in Ysselsteyn maar niet op het industrieterrein. Hoewel hy begrijpt dat men zonder meer dit niet kan verwerpen, moet hij er sterk op aandringen dat de P.L.E.M. by het industrieterrein eer der of terzelfdertyd een transformator zal bouwen. De heer VERMEULEN vraagt om dat huisje toch a.u.b. uit het zicht te bouwen want bepaald schoon kan hy die bouwsels niet noemen. De heer CUSTERS vindt de prys van f 1.50 knap hoog in vergelijking met wat de bewoners van de Hoen derstraat krygen (f 1.- per m2). De VOORZITTER zegt in zyn ant woord, dat bet in de Hoenderstraat oude stukjes grond betreft, die de mensen al lang hebben afgestaan voor openbaar gebruik, maar die nu worden gekocht. Dat aan het industrieterrein nog geen transformator is gekomen, ligt waarschynlyk aan technische redenen, maar alsnog zal de P.L.E.M. worden aangespoord. Ook Wethouder WINTELS is van mening dat de bouw van deze trans formator in Ysselsteyn geen stagnatie zal opleveren voor die aan de Maas heseweg, maar wil by de P.L.E.M. nog wel eens op spoed aandringen. Hiermede ging de Raad accoord, evenals met het voorstel om het gemeentepersoneel, zoals vorig jaar, 2 pet. vacantietoeslag te geven. Grondruil J. P. W. van Es had vroeger aan de Draalstraat twee perceeltjes grond, groot 120 m2, die onteigend zyn en waarvoor zy nog niets heeft terug gekregen. B. en W. heeft nu een geschikt bouwterreintje voor haar gevonden aan de Langeweg by de toerit naar de werkplaats van de Gebr. Verstralen, groot 350 m2. Be trokkene kan zich met de ruiling accoord verklaren evenals de Raad. H. v. d. Hulst B 28 wil 3.15.30 ha grond pachten, die nu Voermans A 12 in pacht heeft van de gemeente. M. H. Voermans gaat hiermede accoord mits hy 6en stuk kan krygen van v.d. Hulst, groot 3.34 ha, dat v.d. Hulst van de gemeente heeft gepacht. Het eerste stuk gaat dan in 1 November 1949 tegen f 60.— p. ha, het tweede per 1 April 1950 tegen f 55.— p. ha, beide voor de tyd van 6 jarer.. Z.h.s. gaat de Raad hiermede accoord.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 1