a Warei Afsluiting der Geldzuivering veipeinzinqm HEROPE van onze ROEF Oikeótmuzie café VEi ènda-cótóet Voor de im Stofknoo en Gesp zei spreker, dat men zo snel mogelijk van de toewijzing van bouwvolume af moet. Nu de productie meer con stant is, kan meer vrijheid worden gegeven. Spr. wil komen tot een systeem, waarbij de jaarlijkse verdeling van hot bouwvolume wordt losgelaten. Maar zolang het rijk de onrendabele bouwkosten by past, is het van belang, dat geen woningen worden gebouwd in plaatsen waar in do toekomst aan do woningen geen behoefte is. Waarschijnlijk zal men komen tot een regionale verdeling van het bouw volume voor ir. jaren. Het tempo van toewyzing aan gemeenten zal af hangen van bijzondere omstandig heden als industrialisatie. Voorts zal m.i.v. 1 Augustus a. een nieuwe regeling ingevoerd worden voor do financiering van de woning- wetbouw. Men zal dan afstappen van het sy stoem, gebaseerd op de M3 inhoud en do jaarlijkse bijdrage bepalen naar liet woongeiiof (aantal bedden dat in do woning geplaatst kan worden) de ronteborekening zal van 4 op 31/» pet. worden gebracht en het huurpeil zal gesteld worden 30 pet. boven de huur van 1040. Voor de particuliere bouw is een promie-in-eens ingevoerd, afhankelijk van het woongerief; de verminderde premie (go pet. van de normale) heeft do bedoeling een voorrang te geven bij do toewijzing van bouwvolume aan hen. die „zwevend geld" voor de woningbouw beschikbaar stellen. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat in 1951 het bouwvolume voor de wederopbouw zal worden vrijgegeven mits de financiering in orde is. In do geheel „vrije" sector (waarin particulieren dus de volle bouwkosten zolf betalen zonder rijksbijdrage) zijn nu plannen voor ruim 4000 woningen goedgekeurd. op korte termijn Degenen, die nog een tegoed heb- bon op geblokkeerde rekening of or de zogenaamde optie-rekening, zullen thans op korte termijn de beslissing moeten nemen op welke wijze zij die tegoeden via de aangegeven kanalen in vry geld wensen om te zotten. Men moet aan de ontvanger der Directe Belastingen toestemming vragen, 0111 een saldo op geblokkeerde rekening over te boeken naar optie rekening. Is deze toestemming ont vangen dan staan de houder van een tegoed op optie-rekening verschillende wegen open om dit tegoed in vrij gold te doen verkeren. Overeenkomstig de bij de afwikke ling van de geldzuivering gestelde regelen, heeft de minister van Finan ciën thans bepaald, dat geblokkeerde togoedon, waarvoor op 21 October aanstaande, en tegoeden op optie rekening, waarvoor op is November aanstaande, nog geen stappen zijn ondernomen, zullen moeten worden overgeboekt naar oen rekening van do houder by het Rijk. In hun eigen belang worden de houders derhalve' aangeraden de nodige stappen te ondernemen. Deze aanbovoling .geldt ook voor degenen op wier saldo door de inspecteur der bolastingen beslag is gelegd. Een 'iorgeiijk beslag zal dan tevens nader in ovorweging worden genomen. Voor lion, die reeds eerder machtiging tot overboeking naar optie-rekening heb ben verzocht, doch die machtiging nog niot hebben ontvangen, bestaat thans gelegenheid hun verzoek te herhalen, aangezien in vele gevallen thans aanvragen zullen kunnen wor den ingewilligd, die daarvoor tot dusver nog niet in aanmerking kwamen. Tegoeden op optie-rekening, die minder dan f 500.- bedragen en waarvoor tot dusver geen optie kon worden gekozen, aangezien de houder ïoods een bedrag naar beleggings- rekening had geboekt, zullen vry komen. Classificaties De Maasbode behandelde deze week in een hoofdartikel de z.g. classificatie van de gemeenten en publiceerde daarin o.a. liet oordeel van een Com missie van Nederlandse Gemeenten. Deze komt tot de eindconclusie, dat de grondslagen waarop de bestaande classificatie berust meestal reeds lang verouderd zyn en dat er geen noemens waardige verschillen meer bestaan in do kosten van de materiele behoefton- bevrediging van stad en platteland. Dat verder de kosten voor hoger onderwijs, voor het platteland zwaar der wegen en de tegenwoordige clas sificatie schaadt de ontwikkeling van het platce land in cultureel en sociaal-economisch opzicht zeer veel Do commissie adviseert daarom een uniforme loonprys. Dit rapport is voor het platte land van groot belang, want r.iet allen be treft het hier de classificatie van de gemeenten voor de overbrugging on sociale bijstandregeling, voor het con- sumentencrediet en de ouderdoms voorziening houdt deze classificatie 'n zware onbillijkheid in. We laten dan de classificatie van de verschillende ambachten nog buiten beschouwing, hoewel daar dezelfde regels op van toepassing zyn. Wil men op het platteland inder daad iets kunr.en bereiken, dan is het noodzakelijk, dat deze onbillijk0 rege ling zo gauw mogelijk verdwijnt. Oproer In Leunen is er „mot". En dat is niet prettig. Op do wog naar liet Veulen heelt oen kruis gestaan, dat een dezer dagen is verdwenen en goplaatst is aan de Horsterweg. Sommige buurtbewoners hebben zich dat aangetrokken en nu is er tweedracht en twist. Dit kruis is al jaren lang door een familie geheel onderhouden en opge knapt en in vroeger jaren heeft die zelfs een geheel nieuw kruis corpus geplaatst. De laatste maal dat het werd op geknapt, enkele weken geleden, heeft een uit de buurt daar aanstoot aan genomen en nogal kriegelig de familie van zyn bezwaren op de hoogte ge steld. Doze hebben toen, op advies van anderen, het kruis daar weg gehaald en op eigen grond geplaatst. Ziedaar de hele geschiedenis. We weten niet of intusson de zaak alweer gezond is, maar misschien dat de commissie van Ven ray Vooruit, die de zorg voor wegkapellen en kruizen op zicli genomen heeft, deze kwestie anders geheel uit de voeten kan doen, daar men toch moeilijk aan het twisten kan blijven over een kruis. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst. Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Dr. VAN DEN HOMBERGH is van 30 Juni tot 5 Juli afwezig Voor spoedgevallen ^plaatselijke doktoren. Inlichtingen Sta tionsweg 12. Telefoon 415. GROENE KRUIS Maandag 20 Juni Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 29 Juni Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Geslaagd. De Heer W. Bloemen slaagde aan de Universiteit te Groningen voor het propaedeutisch examen in de medicijnen. Geslaagd Te Eindhoven slaagde voor 't diplo ma lerares in 't Modevak naaien- knippen mej. Cobi Droog te Venray met eer en voor Coupeuse de dames Tiny Smits, Holthees; Tony Verheyen, Merselo en Martha Verheyen te Ven ray. Zy genoten hun opleiding bij Gerda Kusters, Coupeuse-Lerares, Leunseweg Geslaagd By het gehouden examen van de Melkerscursus te Castenray, georga niseerd door de Coöp. Zuivelfabriek „Venray", slaagden: de dames: Maria Janssen, Catharina Keyzers, Antonia Seykens, Anna Seykens, Maria Willomsen allen uit Castenray; heren Piet Duykers, Wilhelm Janssen, Martinus Keyzers, Wilh. vd, Pasch, Herm. v.d. Pasch, Gerardus Seykens, Hary Seykens, Wilh. Stry bos, Joh. Strybos, Job. Thielen, Joh. Tacken en Jo Verstraaten allen uit Castenray en Jos. Spreeuwenberg uit Ysselsteyn. Voor Zuivel-vakdiploma's van wege de Algemene Nederlandse Zuivelbond slaagden te 's Hertogen bosch J.L. Goumans voor het diploma stal en voederadviseur, en J.H. Boormans en A.B. v. Dommelen, beiden voor het diploma centrïfugist. Alle drie de geslaagden genoten hun practische opleiding bij en zyn werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek „Venray,, te Venray. Te 's Hortogenbosch slaagde voor het examen controleur ener Fok- en Contrölevereniging van de Algemene Nederlandse Zuivelbond (F.N.Z.) de heer Th. G. Willemsen, te Castenray, Benoeming De heer Hettema, leraar aan het Gymnasium I.C. alhier is benoemd in gelijke betrekking te Boxtel. Benoeming De heer M. Verblakt .te Oostrum is belast met de algemene leiding van het bureau van 't opbouworgaan te Roermond. GEVONDEN 2 bankbiljetten van 1 gulden, Draalstraat 24. VOLKSCONCERT Zondag, 25 Juni. zal de Fanfare „De Peelklank" uit Ysselsteyn een concert geven op de Grote Markt. Aanvang s uur. Psychiatrische Inrichting St. Anna By de gehouden examens op 14 en 5 Juli j.l., Verpleging Zenuw- en Zielszieken (Ziekenverpl. Diploma B.) slaagden 16 candidaten. Geslaagd de zusters A.G.L. den Brok; M. J. Groenen; G. H.H. van Heel: C.A.A.M. Heurkens: A.W.J. Houben; G.A. Huybers; C.H.H. Ramakers; Th.M.H. Reymers; H.G.M. Slangen; M.E. Slangen; M.R. Slangen; J.M. Verstraten. Naar huis terug Met de „General Henry Taylor", hopen de volgende Venrayse jongens Zondag 2 Juli uit Indonesië, in Am sterdam te arriveren B. Assen, St. Jozefstraat 14; P. Janssen, St. Odastraat 3; J. Rongen, Hoenderstraat 61; Th. Peeters, Scheide K 07; G. Pluk, Merselo; J. Baken, Overloon; G. Litjens, Maasheeseweg 24; A. van Osch, Akkerweg 4a; M. Pirlo, Merselo M 103. Met de Kota-Inten komt op 5 Juli terug, G. Theeuwen, B 51 Wanssum. Zilveren jubiló Zondag a.s. hoopt P. Verstegen de dag te hordenken, dat hij 25 jaren in dienst is bij 't klooster Jeruzalem. Bekroning Op de Internationale .Bakkerij-ten- toonstelling „De Zilveren Krakeling'' te Groningen, behaalde de heer II. van Meyel, Hofstraat, de iste pry's in groep A, met Limburgs roggebrood. Vordor behaalde hy nog het Diploma voor goed consumptietrood, ook in groep A. 25 jaren handboogsport. Zondag zal het weer druk zijn op de doelen van „St. Oda" aan de Hagelweg op die van „St. Antonius" to Halfweg. Bij gelegenheid van het 25jarig bestaan dezer verenigingen is er een groot nationaal concours uitgeschre ven, waaraan talrijke handboogschut terijen zullen deelnemen. Het con cours eindigt Zaterdag 1 Juli. Bovendien hebben zy in eigen kring nog de nodige jubilarissen, die vanaf de oprichting lid zyn van deze verenigingen, zodat er alle roden is morgen Zondag de bloemen eens buiten te zetten. Voor de verschillende onderdelen van het programma heeft men schit terende pry zen beschikbaar gesteld, waaronder een medaille van H. M, do Koningin en Prins Bernhard. De schutters en ook de toeschou wers zullen kunnen genieten van vinnige wedstrijden. Oude ambtsketen van het Smedcngilde St Eloy ontdekt, By de Firma P. Smits in de School straat lag reeds jaren lang op zolder 0011 ketting met papegaai, maar met iedere schoonmaak verdween dat ding weer in een hoek. Tot week Pater Briels er zich over ont fermde en nu bleek, dat men met een zeer fraaie ambtsketen te doen had van het oude Venrayse smeden gilde St. Eloy, Deze ambtsketen stamt uit de lóe eeuw en is geheel van zilver. Korte schakels dragen een schitterend uit gevoerde papegaai, die- een meester lijk zilverssmoedwerk is alsook de zilveren plaat met de beeltenis van St. Eloy. Opmerkelijk is het, dat geen namen of jaartallen op dit zilverwerk voor komen. Al met al een schitterend aandenken uit voorbije eeuwen. Weer de Deurneseweg Maandagavond was het weer raak op do Deurneseweg, waar een vracht wagen beladen met groenten tegen oen boom botste en zwaar werd schadigd. Het schijnt dat de chauffeur, die ondanks de aangerichte ruïne met de schrik vry kwam, verblind werd door een tegenligger en te ver uitweek. De politie heeft de zaak in onder zoek. Gouden Priester-j ubile Pater Victor Bruinen voor vele Venrayers geen onbekende hoopt op 14 Juli as. in Constant!nopel zyn 50 jarig priesterfeest te herdenken, Terugkomst Donderdag arriveerde in de haven van Antwerpen A. Bosch, die na een verblijf van een jaar in Brazilië, met zyn gezin naar Nederland is terug gekeerd. Nieuwe vuilniswagen De bouw van een nieuwe vuilnis wagen is opgedragen aan de Fa. H, Clephas, Schoolstraat alhier, die de bovenbouw over twee maanden gereed hoopt te hebben. Dan zyn ook de vuilnisemmers klaar en zal d6 dienst vuilnisruiming een heel wat gemak kei y kor taak hebben. Als dan verder nog eens kan wor den aangegeven, hoe dikwijls men voor zyn aanslag de vuilnis mee kan geven hierover zyn reeds buren ruzies ontstaan - dan staat aan de nieuwe vuilniswagen niets meer in de weg. B ome-Bedevaart. Het Heilig Jaar lokt velen naar Rome en men treft er alle soorten pelgrims. Zo trekken J. Reintjes en P. de Lauw van het Veulen in de maand Augustus er per fiets naar to6, terwijl enkele studenten van het Gymnasium er met een poppen kast op uit trekken, om zoal spelen de het benodigde geld voor een reis naar Rome bij elkaar te krijgen. Lukt het goed - en hun spel is aardig dan gaat het per trein, maar valt. het tegen, dan gaat het ook per fiets. Vjjf l;nlToren in 1 jaar Vorig jaar bracht een koe van v.^Osch te Merselo. een tweetal kal veren ter wereld, deze week werd deze landbouwer verblijd met de ge boorte van drie kalveren. Dat helpt do veestacel vooruit! Waterleiding Het staat thans vast, dat ook Over loon voor do winter aangesloten zal zyn op de waterleiding. Over 3 weken zal een begin woiden gemaakt met de werkzaamheden. Begonnen wordt met een drietal ploegen, waardoor per dag s aansluitingen mogelijk zyn. Zo zullen ook de inwoners van Overloon, van deze gemakken kunnen gaan profiteren. Vierdubbele bruiloft In St. Anthonis trouwden Dinsdag 1. onder grote belangstelling, vader Vloet, twee zoons en een dochter, tegelijkertijd. Ger de Roos met zyn Orkest zonder Naam» verzorgde de lunchmuziek voor de 150 bruilofsgasten, terwijl aan ver slaggevers uit alle streken van ons land en aan belangstellenden uit de streek geen gebrek was. Succes voor schildersbedrijf Het groeiend verzet tegen de ver plichte contributie voor de vakgroepen heeft in het schildersbedrijf tot een succes geleid. Een Noord-Limburgse patroon heeft t er 'ns op aan laten komen. Toen hy, na alle sommaties niet betalen wilde, heeft de voorzitter van de vak groep, die in Den Haag woont, een beroep op de kantonrechter van Venlo gedaan om de patroon tot betaling te dwingen. De kantonrechter heeft dit beroep niet ontvankelijk verklaard, De voorzitter van de vakgroep is tot tweemaal toe in de gelegenheid gesteld, te bewyzen aan de hand van stukken en bescheiden, dat hy rech tens voorzitter van de vakgroep is. Blijkens' het vonnis is hy niet in staat gebleken dit te bewijzen. Zijn benoeming wordt niet in overeen stemming geacht met het derde uit voeringsbesluit Organisatie Bedrijfs leven van 1941. Het opleggen van contributie dient derhalve als onrechtmatig te worden beschouwd. Gunstige aardbeienoogst iu Limburg De aardbeien-oogst, welke in Lim burg momenteel volop aan de gang is, kan buitengewoon goed worden genoemd. Dit in tegenstelling met somnjige plaatsen, elders in ons land, waar de aardbeien door de droogte verschrompeld zyn en Diet tot rijp heid konden komen. Wat de oogst in Limburg betreft, men schat die op ongeveer het dubbele van die van verleden jaar, terwijl de aardbeien over het algemeen van zeer goede kwaliteit zyn. De prys, welke bij do aanvang van de pluk rond de gulden lag, is thans sterk gedaald en varieert van f 0,75 tot f 0.50. De aardbeienteelt begint in Zuid- Limburg zo langzamerhand een niet te verwaarlozen factor te worden. Vooral in het gebied rondom Grons- veld is zy de laatste jaren zeer sterk toegenomen. Men ziet hier op het ogenblik reeds uitgestrekte aardbeienvelden, waar tijdens de pluk een drukte heerst, die aan de Franse wijnvelden doet denken. Pater Rongen bediend Pater Rongen, van wiens hand de welbekende godsdienstige stukken zijn in ons blad, is deze week van de laatste H. Sacramenten der sterven den voorzien in het ziekenhuis te Tegelen. Lonende prijzen voor varkens De Friesche Maatschappij van Land' bouw heeft een rapport uitgebracht omtrent de maatregelen, die t.z.t. zouden moeten worden genomen om de productie van varkensvleesin over eenstemming te brengen met de mo gelijkheid tot lonende afzet en dus de productie te beperken, te beheersen of te reguleren. In grote trekken stelt het rapport voor, bij overproductie van varkens vlees het aantal varkens 'te beperken door het aan banden leggen van het aantal dekkingen, waarvoor zouden moeten worden ingevoerd vergun ningen voor het houden van zeugen. Voorts zou de bepaling moeten worden ingevoerd, dat de dekkingen alleen mogen geschieden door erkende beren en dat het aantal dekkingen per fokzeugvergunning kan worden geliniiteeerd. Zo nodig moet bepaald worden, dat zy die een fokzeug vergunning ontvangen, slechts een beperkt aantal mestvarken mogen aanhouden. Ten einde de mestvarkens vooral te doen mesten op die bedrijven, die daarvoor uit sociaal oogpunt het meest in aanmerking komen, zouden verder indirecte maatregelen nodig zyn in de vorm van een veevoeder distributie. Ruitersport. De Ruiterclub van Castenray slaat een goed figuur in de ruitersport competitie voor de Kring Horst. Zo staan zij bij de dressuur 8-tallen op de tweede plaats met 148 punten, terwyl by de individuele dressuur G. Classens 1213 '4 punten en Geerets 121 Va? M. Classens en A. Classens ieder 120 punten behaalden. By klavertje drie vechten zy met Horst, Melderslo en Sevenum met i punten om de tweede plaats. Zondag hebben zij nog een zware wedstrijd te Meterik, terwyl op 2 Juli 111 Lottum om de eindbeslissing moet gevochten worden. S.Y.Y.- Jeugd De jeugd van Venray speelde af gelopen Zondag een aardige party in het ieuctournooi te Gemert. De eerste klap kreeg M.U.L.O., dat met 3—2 ten onder ging. Aangozien Gemert van Rhode uit St. Oedenrode won met 2—0 zal a.s. Zondag de eindstrijd gaan tussen Venray en Gemert. De uitgeloofde pryzen zyn een over winning waard jongens, dus vecht er om Zeepkistenrace Terwyl overal in den lande zeep kistenraces worden georganiseerd en onder grote publieke belangstelling verreden worden, zo nog verleden week in Nijmegen, met 50.000 be zoekers, is men hier in Venray ook reeds bezig met plannen dienaan gaande. Men is voornemens de Venrayse jeugd in de Augustusvacantie voor deze zeepkistenraces de nodige „machines" te laten klaar maken en op het eind van de vacantiemaand zal dan de race zelf vorreden worden. Maar voor het zover is, hoort de jeugd er nog wel wat over. Ronde ran Limburg. We hebben al eens meer gezegd, dat vooral in het Zuiden Venray schijnbaar niet meer meetelt by de Limburgse gemeenten. De Ronde van Limburg voor ama teurs draait dan ook netjes in Venlo om en vertrekt van daar weer naar het Zuiden. We tellen dus niet mee, maar degene, desondanks onze Limburgse amateurs willen zien, kunnen Zater dag en Zondag in Venlo terecht. Missie-Sportdag te Orerloon Donderdag 29 Juni, (St. Petrus en Paulus) wordt er in Overloon een grote Missie-sportdag gehouden. In het programma is o.m. opge nomen: voetballen, korfballen, gym nastiek en reidansen. Pensioen-verhoging Bij de Tweede Kamer wordt dezer dagen ingediend een tweetal wets ontwerpen betreffende verhoging van de thans geldende uitkeringen aan gepensionneerde ambtenaren (burger lijke ambtenaren, militaire ambtena ren en spoorwegambtenaren). Aan al deze gepensionneerden, val lende onder de toeslagwet 1948 wordt een toeslag verleend van f 90 per jaar, te rekenen van 1 Januari 1950 af. Zij, die niet vallen onder de Toe slagwet 1048, ontvangen uitsluitend de bijzondere toeslag van f 50. Deze toeslag geldt niot voor de maximum pensioenen. De kosten van dit wetsvoorstel be lopen f 12.3 millioen per jaar. Tegelykertjjd is een wetsvoorstel ingediend tot invoering van een kindertoeslag voor gepensionneerde ambtenaren, en wel voor do eerste drie kinderen f 132 per kind per jaar, en van het vierde kind af f 102 per kind en per jaar. De kindertoelage wordt verleend voor kinderen tot deze do 16 jarige leeftijd hebben be reikt. De kosten voor 's rijks schatkist, uit dit wetsontwerp voortvloeiend! belopen f 3.750.000 per jaar. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Baudeu PAROCHIE-ACTIEViert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week: Pater Domitius telefoon 502. Zondag, 4e Zondag 11a Pinksteren, 6 uur leesmis Maria Verbeek; 7 uur Antoon Derks, besteld door de Hand- boogschuttery St. Oda; 8 uur overl. fam. vd. Worp Goumans; 9 uur kin dermis; 10 uur hoogmis voor vruch ten der aarde en andere openbare noodwendigheden; 2 uur congregatie; uur kinderlof; 7 uur vespers en lof. Maandag, H. Joannes a Paulus,6.30 zielemis voor alle overl. parochianen 7 uur leesmis; 7.30 gest. jd. Gerard Martens en Helena Henkens (1H); 8.15 gest. jd. Willem Poels, eohtgen. kinderen en kleinkinderen (3kl.) Dinsdag, II. Mis van St. Joann. de Doper; 6.30 lm. Johannes Janssen; 7 uur Antoon Huisman en P.J. v.Soest; 7.30 gest. jd. wed. Arts—Geurts en fam. (lil); 8.15 gest. jd. Constant en Antoinetta Hellen (sol ïkl) Woensdag, H. Iranaeus, 6.30 overl. fam. Verblakt - Hendriks; 7 u. overl. fam. v. Gerven—vd. Zanden; 7.30 M. Yaske; 8.15 gest. jd. Gerard Gossens en echtg. (3kl.) Donderdag, feest van St. Petrus en Paulus, dag van devotie, 6 uur lm. Gerrit van Gerven; 7 u. Gertr. van Ham- Pouwels; 7.30 Mart. vd. Poel; 8 uur voor de parochie; 9 u. hoogm. als gest. jd. Christiaan Beclet en ouders (3kl) Vry dag, H. Paulus, 6.30 leesmis; 7 uur Gertr. Wagemans—Geurtjens 7.30 overl. fam. Lensen- Jeuken; 8.15 gest. jd. A.M. v. Rijswijk, echtg. van Peter Goumans (2kl) Zaterdag, feest v. Kostbaar Bloed, ie Zaterdag toegewijd aan Onbevlekt Hart v. Maria, 6.30 O.L.Vrouwehoog- mis; 7 u. Engelbert Janssen en moe der; 7.30 Wilh. Mart. Jeuken; 8.15 huwelijksmis bruidspaar Frank-Ber bers; 0 u. huwelijksmis bruidspaar vd. Kerkhof- Janssen. Katechisinus. Deze week leren de kinderen van de 30 en 4e klas de 59e en 608 les; de hogere klassen de 61 e en 020 les. Collecte. A.s. Zondag is de 2de collecte voor de St. Pieterspenning. RECTORAAT HEIDE 4e Zondag na Pinksteren, s uur overl. fam. Willems Voesten; 10 uur hoogmis; 3 uur lof. Maandag 7.30 Hendrik van Soest en overl. dochters. Dinsdag 7.30 overl. fam. Fleurkens- Vriends. Woensdag 7.30 P. A. van Heyster. Donderdag, feest van St. Petrus en Paulus, 6.45 voor de levende en overl. leden der Beugelclub; 7.30 byz. int. Vrijdag 7.30 byz. intentie. Zaterdag, feest Kostbaar Bloed, ie Zaterdag, 6.45 uitreiken H. Commu nie; 7.30 byz. int. 6—8 biechthoren: 7.30 lof met gebeden ie Zaterdag. PATERSKERK. Zondag 4e na Pinksteren; lm. met instructie 5.45, 630, 7.45 uit dank baarheid; 0 u. hoogmis; Communiceren achteraan beginnen; ie collecte paters kerk, 2e byz. noden; 4.20 gez. vespers; 5 uur lof. Maandag: 6 u. overledene; 6.30 vr. van Martinus Heezen; 7.30 Mart. v.d. Poel; 8.30 Jacqueline Coenders. Dinsdag6 uur uitstelling van het Allerheiligste; 6 u. overl. ouders; 6,30 voor beh. terugkeer uit Indonesië; 7 uur Mart. v.d. Munckliof, Sybilla Soubrie en kinderen; 7.30 voor levende leden van de F.M.B.; 7.30 hoogmis t.e.v. St Antonius; 8.30 voor Jacqueline Coenders; 6.30 lof t.e.v. St Antonius. Woensdag: 6 u. overl. vader; 6.30 voor overledene; 7 u. t.e.v. S Antonius, om voorspoed in zaken. Donderdag: St. Petrus en Paulus; Gen. Abs. voor de leden v.d. D.O.; 6.30 voor overl. vader, 7 uur zekere intentie; 7.30 pi. hoogmis- 8 u. Wed. Vergeldt-van Dommelen; 4 uur gez. vespers; 6.30 lof. Vrijdag: 6.30 voor overledene; 7 uur Maria Coenders; 7.30 hoogmis tot zek. intentie; 6.30 oefening van de H. Kruisweg. Zaterlag: feest van 't Kostbaar Bloed; 6 u. Jan Arts; 6.30 voor een overl. echtgenote; 7.30 Joh. Janssen als lid van 't Koordje; 8 uur voor overledene; biechthoren 3—8 u. Deze week 7 H. Missen voor Antoon Franssen. Iedere dag een 11. Mis voor onze weldoeners. DERDE ORDE Zondag 25 Juni om 3 uur verga dering voor de meisjes in de kerk. Meisjes, wees trouw aan wat je beloofd hebt! Bezoek dus ook de ver gadering. Breng eens je zus of vriendin mee, die geer. Tertiaris is. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvandaag ide Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie: r.30 de vroegmis tot int. v.d. handboog schutterij St. Antonius; 10 uur de hoogmis; 3 u. lof, waarna D.O. Maandag: 7.30 best. zm. voorEdm, Vandevenne. Dinsdag7.30 gest. gez. jaarg. voor de overl. lam. Verheyen—Hendrix. Woensdag 7.30 best. zm. voor Wilh. Loonen en Elis. van Heyster. Donderdag: 7.30 best. zm. voor Lamb. Pyls. Vrydag: 7.30 best. zm. voor Jean Hendriks. Zaterdageerste Zaterdag van de maand; 7.30 best. zm. voor Petronolla en Johanna Litjens; 7.30 Maria-lof. PAROCHIEH. Cathariun, LEUNEN Zondag: 4de Zondag na Pinksteren; 7 u, H.Mis voor overl. fam. Heidens Cremers; 8.30 H. Mis voor Hendrik van Soest.; 10.15 gest. hoogmis t.e.v. O.L.Yr. van Altijddurenden Bijstand; na de hoogmis II. Familie v.d. Jeugd afdeling; 2.30 congregatie der meisjes; om 3 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis Johanna Jenniskens. Dinsdag7.30 lm. Ale.ida Assel berghs—Poels. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. Martinus Direks. Donderdagfeest van St. Peter cn Paul; 7 u. H. Mis Gertrudis v. Dyk Smits; 8.30 H. Mis tot intentie; 10 u. hoogmis voor Bernard Loonen. Jo hanna Claassens en Antoon Loonen; 3 uur lof. Vrydag 7.30 gest. jaarg. Pastoor Engelbert Wismans. Zaterdag begint de maand Juli; de Zaterdag van 't Onbevlekt Hart v. Maria; 7.30 lm. Gertrudis Arts Niessen; biechten van 6 7.30. 7.30 lof t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag uitsluitend maand- collecte voor onze kerk. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag4do Zondag na Pinksteren 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph; 10 uur hoogmis t.e.v. St.-Joseph: 3 uur Lof mot Rozenhoedje. Maandag6.30 leesmis voor Maria ten Oever; 7.30 leesmis voor Martinus Bonants. Dinsdag6.30 leesmis tot zekere intentie; 7.30 leesmis voor Theodorus de Haart. Woensdag: 6,30 en 7.30 leesmis t.e.v. St. Joseph. Van 6—7 uur biecht gelegenheid. Donderdag: Feest van St. Petrus en Paulus, dag van devotie, diensten als op Zondag. 7.30 leesmis uit dank baarheid; 'O uur Hoogmis tot zekere intentie; 3 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag: 6.30 leesmis voor overle dene; -.30 leesmis voor byz. gunst. Zaterdag0.30 leesmis voor wel slagen van examen; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Van 5—7 uur ge legenheid om te biechten. Om 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. ADVERTENTIEN H6den overleed, tot onze diepo droefheid, vry plot seling, doch voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, in de ouderdom van 56 jaren, onze innig geliefde echtgenoot en vader JAN JANSSEN echtgenoot van P. M. KUYPERS De diepbedroetde familie Wed. P. M. Janssen-Kuypers en kinderen. De plechtige Lijkdienst heeft plaats gehad op Zaterdag jl in do Noodkerk van de H. Gertru dis te Oirlo. Geven met grote vi baarheid jegens de van de geboorte va: en zusje die by he namen ontving van Mariëtte Ida E. VERSTRA Jacqueline, Fr Venray, u Ju Met dankbare v: kenn;s van de dochtertje en zr Toosje die by het H. D ontving van Catl Christine, Maria W. FLEUREN M. FLEUREN-DE GERT en MARIET Ravenstein, 16 2 Prinses Irenestri Op 27 Juni hopen c Martinus P en Gertruda F hun 25jarige echtver denken. Dat God lie: sparen is de wens v DANKBA Op Maandag 3 Juli dierbare ouders Jac. Aerts Maria Bri hun gouden eohtvere Dat God hun nog la is do wens van hun KINDEREN KLEINKIND Receptie van 12-1.3 Dagadres St. Annaw Adres Gr. Parallelst Dankbetuiging Voor de vele langstelling by myn 40jarig betuig ik hie: mens myn fai hartelijk dank. F. Vermaaten, g< Hartelijk dan! ook mede namens de vele blijkeo vi en belangstelling ond> de ziekte, by het begrafenis van onze behuwd- en grootvac Heren Geestelykefi, j Zusters en Buurt. Wed. M. Sn Veltum I Dankbetuiging Aan allen die door daadwerkelijke hulp hebben meegeiggg&tf tie on uitvoering de weevwedstrijden en te Venray, waardoor buitengewoon is ges wy hierdoor onze 0; gemeende dank. Vrijwillige Venray Tandarts Vulling is Maandag 26 Voor spoedgeva TANDARTS R1 zaterdag-namid: GROOTESTRi SSS0 t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, meerma len gesterkt door de gena demiddelen onzer Moeder de H. Kerk, na een langdurig met geduld gedragen ly'den, in het St. Laurentius—Ziekenhuis, te Roermond, onze geliefde zuster, behuwd-zuster en tante, de Eerw. Zuster Stefano in de.wereld Truus Vermeulen in de ouderdom van 45 jaren. Heythuizen A. v.d. Voort— Vermeulen A. v.d. Voort en kinderen Venray A. Vermeulen B. Vermeulen Drabbels Th. Vermeulen H. Vermeulen-Verstegen en kinderen Maastricht P. Vermeulen I. Vermeulen—Smits en kinderen M, Wildschut-Vermeulen D. Wildschut en kinderen Beek (L.) S. Hennekens- Vermeulen Th. Hennekens on kind Rotterdam J. Vermeulen G. Vermeulen—Oomkens en kind. Roermond, 21 Juni 1950. De Lijkdienst gevolgd door de begrafenis hoeft te Roermond plaatsgehad. Enige en algem. kennisgeving. onder leiding v. I ZONDAG 2 voormiddags en onovertroffen in werking en stev alleen bij Bil Boekjes, Kersen-i Thermometers en klan inmaakfless Steriliseerketels in en Gummi Ringen in Inmaakflessen a Kurkenstoppen, F. Alles wordt thuisbezori Het fa. Th.Pouwels en Zn. Voor een 1 (klaar terwijl U 't Knopenh A. Scheepers, s

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2