BEL BIJ BRAND 3 9 2 Van links en Rechts IDmkujs ItloHHênkóót van Maanen n. 1 Ocg< gelcTff Zomersto naar Ruiming oorlogstuig. Het Hoofd van Plaatselijke Politie in de gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat de op 17 Maart 1930 aangekondigde huis aan huis ruiming van oorlogstuig door de Hulpverleningsdienst van het Minis terie van Binnenlandse Zaken binnen afzienbare tyd zal plaats hebben. By voorgaande acties is geconsta teerd, dat kort voor de ruiming op kopers hulzen van granaten o.d. onverschillig of zy afgeslagen - dus ook gevaarlijke onafgeslagen hulzen dan wel niet afgeslagen zijn, opkopen onder de mededeling, dat do Hulpverleningsdienst dergelijke voorwerpen anders ioch zonder ver goeding medemeent. Bit is evenwel niet het geval, want „afgeslagen" hulzen worden door de Hulpverleningsdienst in geen geval medegenomen. Be praktijken dezer opkopers zyn niet van gevaar ontbloot, omdat niet afgeslagen hulzen toch weer in on bevoegde handen komen. Iedereen moet overtuigd zyn van het gevaar, dat vele der zg. oorlogs souvenirs kunnen opleveren en moet beseffen, dat ook ogenschijnlijk onge vaarlijke voorwerpen vaak zéér ge vaarlijk kunnen zyn. Derhalve worden alle inwoners van Venray, die nog oorlogstuig in huil bezit hebben of dit weten liggen met aandrang verzocht hiervan indien dit nog niet is geschied - ten spoedigste aangifte te doen ten gemeentehuize, afdeling I. Het Hoofd der PI. Politie voornmd. De Burgemeester van Venray, P. PUBBEN l.b. Verplichte inenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op Donderdag 22 Juni a.s. des namiddags 2 uur in het Consultatie bureau aan de Merseloseweg alhier gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen, wonende in de Kerkdorpen der gemeente en op 29 Juni a.s. eveneens om 2 uur voor de kinderen, wonende in de kom der gemeente. Bovendien zal voor dit doel nog zitting worden gehouden op 29 Juni in het Patronaatsgebouw te Leunen om 3 uur nam in de bijzondere lagere school te Castenray, om 3.20 nam.; in de meisjesschool te Oirlo, om 3.40 nam. en in de byzondere lagere school te Oostrum, om 4 uur nam. Men wordt verzocht precies op tyd aanwezig te zyn. Trouwboekjes, waarin de te enten kinderen staan aangetekend, moet worden meege bracht. Om het verloop der enting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen hot bewys, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 22 Juni geënt zyn terugkomen op 6 Juli a.s. en dio op 20 Juni geënt zijn op 13 Juli a.s. op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voor dat zij de leeftijd van oen jaar bereikt bobben, worden geënt. De kinderen moeten op den dag der enting drie maanden oud zijn en gezond. Venray, 14 Juni 1950 Burgemöester en Weth. van Venray, P. PUBBEN l.b. Burgemeester, H. VORST, Secretaris. GEVONDEN autowiel met band, Bom, Ch. Ruys- straat 14; lerer. motormuts, Thyssen, Desselke 13: portemonnaie en kinder muts, Kusters, Boshuizen C 65a; een hondenhalsband met riem en penning no. 316, vd. Hamer, Kamp Vlakwater kamer 15; bankbiljet, hoofd meisjes school Leunen; rozenkrans, Reijnders Oostrum D 36; r.br. portemonnaie m. inhoud, P. v. Zwamen, Langeweg 13; bal, M. Smits, Langstraat 31; bank biljet, J. Voesten, Grotestraat; sleutel Thamassen, Kruisstraat 3; vulpen, vd. Beicerom, Seivatiusweg 11; vulpen Janssen, Laagheidseweg 7; rijwiel, Poels,Castenray; huissleutel, Pouwels Hofstraat; zilv. ketting en medaille, Hogenhof, Overl.weg 43; herenpols horloge, Jaspers, Ysselsteyn N 4; 2 muntbiljetten, Kusters-Thielen, Lang straat; zilv. rozenkrans, W. Boom, Langeweg; damesrywiel, Kazerne; vulpen, van Ass, Deurn.weg L 14; bankbiljet, Ro6lofs, Castenray F 45a; zwembroek en handdoek, A. Millen, Patersstraat 13. Weer thuis In het afgelopen weekend was het de politie die ijverig aan het zoeken was naar de heer R. die zyn woning had verlaten en niet was terugge keerd. Men vreesde een ongeluk, maar in de nacht van Zondag op Maandag is hij in goede welstand weergekeerd. Telepathie in Oirlo Jonglisto trad kermis Zondag in Oirlo op ten bate van de plaatselijke Fanfare. Voor het niet talrijke publiek gaf deze telephaat enkele demonstraties van zyn kunnen, die inderdaad de moeite waard waren. Jammer genoeg duurde de voorstelling, die op ver dienstelijke wyze door de Fanfare met muziek werd omlijst, maar kort. Gunning werk Behalve de bloedloogzoutfabriek, die aan het aannemersbedrijf Gebr. Janssen is gegund, werd deze week aan dit bedrijf de bouw opgedragen van een fabriek van organische pro ducten op het stikstofontbindings- bedrijf te Lutterade. Vertrek Oostenrijkse kinderen De Oostenrijkse kinderen die in onze gemeente zyn ondergebracht sinds 10 Maart, gaan Maandag a.s. vortrekkon. Zy moeten 0111 kwart over 11 klaar staan by het Groene Kruis-gebouw, waar zij worden opge haald per autobus. Hun bagage moet reeds vandaag daar worden gebracht. 25-jarig kloosterfeest Op Vrijdag 21 Juli a.s. hoopt de oud-portier van het Patersklooster, Bioeder Simplicius Lusthuis zijn 25-jarig kloosterfeest te vieren. Broeder Simplicius is als de tegen woordige „termijn-broeder" een goede bekende in onze gemeente. Eindexamen Gymnasium Bij het verdore verloop van de eindexamens op het Gymnasium der Paters slaagden van de 4e groep, 7 candidaten voor diploma A K. Goos- sens, St. Anthonis; J. van Leeuwen, Reeuwijk: T. Goemans, Sassenheim; P. Lindhorst, Tilburg; C. Penders, Cuyk en, na voortgezet examen, K. Korstjens, Haarlem on Sjef Litjens, Venray-Brukske. Van de 5e groep, 8 candidaten ook voor diploma A, slaagdenLouis Rutten, Venray-Lull; O'. Vermeulen, Amsterdam; A. de Vries, Tilburg; Antoon Wijnhoven en Henk van Op bergen, beiden Venray, en, na voort gezet examen, R. de Quay, 's Herto genbosch en Th. Sinnige van Delft. Afgewezen één. Van de 39 candidaten zyn er 37 geslaagd. Ongeluk Toen deze week de 73-jarige land bouwer Johannes Janssen aan de Servatiusweg by een gierput aan het werken was, schrok het paard, dat ingespannen in de buurt stond, waar door het op hol sloeg en recht op J. aikwam. De landbouwer paard en kar vielen in de gierkelder en slechts met veel moeite kon J. worden be vrijd. In zeer zorgwekkende toestand, met inwendige kneuzingen en gebro ken ribben is hy naar het St. Elisabetb- ziekenhuis overgebracht waar hij Woensdag aan de bekomen verwon dingen is overleden. Vlam in de pot Toen deze week v. M. aan de St. Oda-straat een pot „tar" heet wilde maken sloeg de vlam in de pot met het gevolg, dat even daarna de gehele keuken bedolven werd onder roet, bovendien vlogen de gor dijnen in brand en ontstond een kleine binnenbrand. Door flink ingrij pen werd erger voorkomen. Aanbestedingen Voor de aanbesteding van de bouw voor rekening van de heer Claessens te Ysselsteyn, kwamen de volgende cijfers uit de bus Gebr. Verstraelen, Blitterswyck f 21.255,- A. Tacken, Oostrum 21.248,— J. Houwen, Oirlo 20.290,— Linskens, Oirlo 20.250,— Keyzers, Horst 19.800,- Pingen, Moerlo 10.640,— Brouwers, Horst 19.540,- van Nunen, Helmond 19.500,— Theunissen Gooren, Ysselsteyn 19.300,- Poels, Horst 18.910,- Pjypers, Leunen 18.873,- L. Maas, Venray «8.825,— Haegens, Horst 18.795,— De aanbesteding van een boerderij voor de heer v.d. Sterren aan de Nachtigaal onder architectuur van J. van Halteren den Bosch, verliep als volgt H. Oudenhoven Lzn., Venray f 30.667 A. Pijpers, Leunen f 31.212 H. Gooren, Ysselsteyn f 31.225 K. van Bergen, Heyde f 31.800 M. Poels, Venray f 31.885 Gebr. Coppens, Horst f 32.265 Fa. Poels, Horst 32.267 Fa. Haegens, Horst f 32.300 J. Willems, Nachtigaal f 32.374 Fa. Keyzers, Horst f 32.500 Gebr. Oudenhoven, Venray f 32.750 A. Tacken, Oostrum f 32 879 v.d. Mortel, Deurne f 32.880 M. Keyzers, Horst f 32.897 G. Janssen, Venray f 32.899 P. Volleberg en Zn, Venray f 33.025 G. Bouwers, Horst f 33.187 L. Maassen, Venray f 33.200 van Sckyndel, Helmond f 34 180 De aanbesteding van de bouw van het ketelhuis met bergplaatsen voor rekening van de Zuivelfabriek „Ven ray" gaf de volgende cijfers L. Maassen, Venray f 52.940 J. Linskeh8, Oirlo f 50.869 Gooren, Ysselsteyn f 50.800 Akerboom, Venray f 48.100 Dinghs, Castenray f' 47.800 Gebr. Janssen, Venray f 46 600 P. Volleberg Zn. f46.549 H. Oudenhoven Lzn. f 45.900 Gebr. Oudenhoven f 45.690 INGEZONDEN Terug nit Indië De laatste tijd is menig huis ver sierd ter ere van een jongen die uit Indië terugkomt. Er is alles voor te zeggen dat men deze jongens eens extra in de bloemen zet. Maar de daaruit voortvloeiende consequenties zyn voor vele ouders in deze tyd zeer moeilyk te dragen. Het is namelijk dikwijls zo, dat deze terugkomst meteen een reden is om nu maar eens een dag of wat feest te vieren, als een soort tegen prestatie voor versiering, cadeaus, enz. enz. Dat hiervoor verschillende ouders dieper in de beurs hebben moeten tasten als verantwoord is en zelfs schulden hebben moeten maken, is een keerzijde van de medaille, waar men maar liefst niet op kijkt. Misschien dat daar sommige buurt bewoners ook eens aan willen denken. M. B. Overloons museum Het Overloons oorlogsmuseum heeft reeds de 1 o.oooste bezoeker van dit jaar geboekt, zodat ook hier weer het record van het vorig jaar gebroken is. Voor de nieuwe afdeling documen tatie is men nog'druk aan het werk en men hoopt op 18 Juli deze in teressante afdeling te kunnen openen. Intussen zyn de nieuwe stukken uit Duitsland ook geplaatst, terwijl nog meerdere zendingen te wachten zyn. Nieuws ?an het Mannenkoor Venrays Mannenkoor is volop bezig met de voorbereiding van haar 40- jarig jubileum. Zo is men reeds bezig met de repetities voor een uitzending voor de K.R.O. einde Juli, waarna men nog enkele nummers instudeert voor het sluitingsconcert in November. Voor het zangconcours op 13 Aug. hebben zich 18 verenigingen aange meld, waaronder ook het grote ge mengd koor Con Brio uit Amsterdam. Een aardige bijzonderheid is nog, dat de grote Kon. Harmonie Aurora, uit Grevenbicht, die op 15 Aug. het groot gala-concert zal geven, Zondag j.l. in Leuth, België, de hoogste pry zen behaalde in de Ere-afdeling, by het aldaar gehouden concours. Het erecomité is ook gevormd en hebben naast de geestelijke autori teiten van onze parochie, eveneens zitting Depute Peters, de heer Burge meester, de Directeuren van St. Ser- vatius en St. Anna en andere autori teiten. Bekroond Zondag j.l. heeft Helmonds Man nenkoor te Roosendaal in de klasse Uitmuntendheid de ie prys behaald met lof der jury. In het „Ere-zingen" behaalde het koor eveneens de ie prijs. K.R.Q.-actie De actie, om de K.R.O. by haar zilveren jubileum een flink aantal nieuwe abonné's aan te bieden, om haar daardoor de dank te betuigen voor haar werk in de afgelopen 25 jaren en haar tevens sterk te doen staan bij de nieuwe radiowet, waar het aantal leden van doorslaggevende betekenis is, verloopt in onze gemeente vlot. De actie is reeds volop aan de gang op de kerkdorpen en honderden abonné's zyn daar genoteerd. De kom zal grote moeite hebben om met dezelfde cijfers te voorschijn te komen, als de diverse actie-comité's op de kerkdorpen. Maar als ieder een meewerkt, wanneer de volgende week de verschillende dames en heren huis aan huis komen vragen, dan zal de ge hele gemeente Venray een uit stekend figuur slaan. Helpt allen mede onze K.R.O. zo sterk mogelijk te maken. Het is ons aller belang. Jonge Middenstand De Jonge Middenstand leidde sinds enige maanden een zeer kwijnend bestaan in Venray, maar op initiatief van enkele jongeren is Maandagavond kunstmatige ademhaling toegepast en zie de zaak is weer voor mekaar. In een-zeer geanimeerde vergadering kwam een nieuw bestuur uit de bus en een geheel nieuw zomerprogram- ma en als de heren inderdaad door zetten wat zy daar besloten hebben, dan kan de K.J.M.V. in de toekomst tot een van onze beste verenigingen gerekend worden. ^Als voorzitter' zal H. Smits de K.J.M.V. moeten leiden, daarin bij gestaan door Joop Ariaens als secre taris en P. Vollebergh als penning meester, terwyl L. Leenders als vierde bestuurslid fungeert. Het zomerprogramma is zeer aan trekkelijk, zo zal op 26 Juni de wielerronde voor gewone fietsen gehouden worden, terwijl op 23 Juli een bedevaart naar Kevelaer vertrekt. Op 26 Aug. is het voetbaltournooi en op 11 Sept. gaat de K.J.M.V. naar Arnhem, terwijl ook de contactdag in Boxmeer op 29 Sept. a.s. bezocht zal worden, Het zomerprogramma zal gesloten worden op 9 October a s., maar er zullen ook nog enkele avondspelen gehouden worden, het eerste op to Juli a.s. We kunnen slechts hopen, dat deze vergadering, waarin de critiek niet gespaard werd, het begin wordt van een herlevende K.J.M.V. Spiegelglasverzekering Dinsdag j.l. herdacht de Onderlinge Glasverzekering haar veertigjarig be staan met een groot feestmaal in Lunchroom Verheugen. In zyn openingswoord vertelde de voorzitter een en ander over het wel en wee van deze zo nuttige vereni ging, die in 1910 werd opgericht door de heren H. Custers, Jos. Claessens, H. Slits, Chr. Goumans, J. Kemps, P. Hoedemakers, H. Arts, K. van Aarssen, P. Custers. H. Heling, P. Laurensse, A. de Haen en Th. Janssen. In 1913 waren er al dertien leden, terwyl in 1918, onder voorzitterschap van H. Heling reeds 18 leden aan wezig waren. Heling was voorzitter, secretaris en penningmeester, kortom manusje van alles en als hy in 1921 vertrekt, loopt alles wat in de war. H. Verheugen neemt dan de leiding over en een geheel nieuw bestuur wordt geformeerd. In 1925 had men reeds meer dan 300 m2 glas verzekerd en in 1930 al 450 m2. In 1933 neemt J. Poels de leiding over als voorzitter en toen de oorlog begon waren er 86 leden met meer dan 700 m2 glas. Nu zyn er 106 leden met 870 m2 glas, maar nog 16 leden wachten op de opbouw van hun zaak. De premie heeft nooit meer bedra gen dan 1 gulden per m2, maar er zyn verschillende jaren geweest dat geheel geen premie betaald behoefde te worden. Natuurlijk werden by het verdere verloop van het diner, dat laat be ëindigd was nog oude herinneringen opgehaald en de Peelzwervers, onder leiding van P. Janssen, zorgde verder voor een vlot verloop van de avond, die goed geslaagd mag heten. Handboogsport. De Handboogschutterij „Diana" heeft Zaterdag op haar mooie nieuwe doelen gekampt om den keizerstitel. Dit geschiedde tussen de keizer L Volleberg en de koning P. Willems, welke laatste reeds drie jaren deze titel handhaafde. Na een felle strijd wist de heer Willems de keizerstitel te behalen met 108 punten in 32 pijlen. Zondagmiddag ging het om de koningstitel, waaraan tevens prijs schieten verbonden was. De uitslag .was als volgt: Koningstitel P. van den Munckhof' met 116 punten; Ridder Fr. Pluym, met 109 pt; Rozenprys W. Custers, 4 rozen; Vierenprijs W. Swinkels. 14 vieren; Drieënprys A. Stevens, 13 drieën, Tweeënprys L. Volleberg, 12 tweeën; Eenenprys H. vd. Munckhof, 7 eenen. Het ere metaal werd door de voor zitter onder een toepasselijk woord opgespeld. Goede prestatie Tan Venray se renner Boy de Boer, die zoals bekend is overgegaan is van de wilde courses naar de amateurs, heeft Zondag j.l. in Spekholzerheide een opmerkelijke prestatie geleverd in de daar gehouden ronde om de Julianabeker. Reeds in het begin trok hii er op eigen houtje tussen uit en verschil lende ronden wist hij zich tussen de verschillende cracks op amateursge- bied alleen te handhaven. In zeer felle sprinten bleef hy aan kop, maar moest tenslotte het hoofd buigen voor het machtige peleton, maar niet nadat hy by het talrijke publiek een onvergetelijke indruk over zijn stijl van rijden had achter gelaten. Met Kuntzelaers uit Tegelen kwam hy als zesde over de eind streep. Zondag a.s. start hij in het Cauborg- criterium te Valkenburg. Koningscliieten By de handboogschutterij St. Anna wist Piet Janssen, koning Willem Claassens, die al drie jaren de titel voerde met 118 punten, te ontkronen met 121 punten. De TOgelpest in Barneyeld De vogelpest in Barneveld dreigt catastrofale afmetingen aan te nemen. Reeds meer dan 20.000 kippen zijn verbrand en nog steeds worden nieuwe gevallen gemeld. En dit alles wordt veroorzaakt door de nalatigheid van een boer, die te laat de veearts waarschuwde waardoor de besmetting zulk een geweldige omvang heeft kunnen aannemen. Alle pluimvee wordt daar nu opge- hokt en geen honden en katten mogen meer loslopen. Zij, die op besmette bedrijven komen, moeten eerst volkomen ontsmet worden voor dat zy verder gaan. Al met al een reusachtige schadepost voor deze streek, die practisch geheel op de kippenhouderij en de kippenhandel is aangewezen. Broodsnbsidie wordt verlangd Bij de opening van de intornale bakkerytentoonsteJling „De Zilveren Krakeling" heeft minister Mansholt medegedeeld, dat de verplichte men ging van het aardappelmeel in het brood in ieder geval dit seizoen op 3 percent blijft gehandhaafd. Een verlaging van dit percentage, zo zei de minister, zou een ernstige verstoring in de veenkoloniale be drijven teweeg brengen; er wordt echter gestreefd naar een verlaging van de aardappelmeelproductie en naar stimulering van de export van dit artikel. De minister maakte voorts bekend, dat het in de bedoeling van de Re gering ligt om de subsidie op het brood dit jaar of in de eerste helft van 1952 te verlagen. Sigaren-nood De grote slapte in het sigaren- bedrijf wil de regering opheffen door de omzetbelasting op sigaren te laten vervallen en door de duurdere siga- rettensoorten nog duurder te maken, om zo weer een evenwicht te krijgen. De ,;yj£ag blijft echter of de sigaren hierdoor goedkoper zullen worden. Insiders menen van niet, dus zy die al hoopten nu eindelijk weer eens een goedkope sigaar te kunnen roken, zien hun hoop in rook vervliegen. Luclitbrug in Helmoud De gemeenteraad van Helmond is zich reeds lang aan het beraden over een op het eerste gezicht nogal fan tastisch plan om de verkeerspuzzel ontstaan door de Zuid Willemsvaart en de nauwe binnenstad op te lossen. Het eeuwige wachten aan de Zuid Willemsvaart en aan de spoorlijn Venlo-Eindhoven wil men nu ophef fen door de bouw van een hoge brug dwars over een deel der binnenstad. Uitdieping van de Zuid-Willemsvaart alsmede tunnels onder de spoorwegen schijnen niet de gewenste oplossing te brengen. Maar of deze luchtbrug er komt, wal millioenen zal kosten, is echter weer een andere vraag, waar Helmonds vroede vaderen nu weer hun hoofd over breken. Kun je zingen Zing dan mee in Peel en Kempen met elkaar Terbonden De Commissaris der Koningin in Brabant heeft deze week de 27 km lange klinkerweg tussen Someren en Maarheze geopend, waardoor Peel en Kempenland een goede verbinding gekregen hebben. Nog 17 km weg moet worden aangelegd over Budel naar Gastel. De nieuwe weg is naar de initiatiefnemer Ir. Koenraadtweg genoemd. Min. prijzen groenten Toor West-Duitsland Een Nederlands-Duitse commissie heeft de minimumprijzen vastgesteld voor de invoer van Nederlandse groenten en fruit in West-Duitsland voor de maanden Juli en Augustus. Voor groenten gelden onder andere de volgende minimumprijzenkropsla per 100 stuks 1.98 gulden; asperges 39.60 gulden; spinazie 5.93; tomaten 19.80; peulen 11.88; tuinbonen 4.95; augurkjes 4 95 en erwten 5.95; alles per 100 kilogram. De minimumprijs voor bloemkool is 7.82 gulden, voor komkommers 6 93 gulden en voor knolselderij 3.96 gulden. Alles per 100 stuks. Voor appels en peren werden de minimumprijzen vastgesteld op 14.85 gulden per 100 kilo, evenals voor kruisbessen, rode bessen, zwarte bes sen, kersen, aardbeien en frambozen^ HuurTerhoging De regering heeft geantwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de huurwet, dat zy voor nemens is de huren te verhogen met 15 pet., waartegenover zal staan een kleine verlaging van de loonbelasting, om zodoende geen eenzijdige bevoor deling te krygen en de loon- en pryzen- stop niet in gevaar te brengen. Zo gauw als de Staten-Generaal uitspraak gedaan hebben, zal de nieuwe verhoging in werkingtreden. BURGERLIJKE STAND van 9 t.m. 15 Juni 1950 GEBOREN: v.d. Bekerom Johanna, Oostsingel nw 6 Pluk Johannes Maria, Oostrum D 37 Verstralen Maria Ida, Ziekenhuis Martens Johannes, Peelpl. Zuid I 106 Verhaegen Theodora, Buitenweg 1. OVERLEDEN Direks Johannes H., 85 jaren, Blakt v.d. Pasch Johanna, oud 74 jaren, Langstraat Derks Gertruda P., oud 66 jaren, naaister, Oostrum Janssen Johannes A., oud 72 jaren, landbouwer, Servatiusweg Janssen Jan, echtgen. van Kuypers Petronella, oud 56 jaren, landbouwer. 2 patiënten St. Anna 2 patiënten St. Servatius. ONDERTROUWD Franck Franciscus A., oud 42 jaren, fabrieksarbeider, teBelfelden Berbers Petronella M. J., oud 37 jaren, Venray Druiven Johannes M-, oud 24 jaren, metselaar, en van Eisen Adriana, oud 20 jaren, beiden te Venray GETROUWD: Linkens Tlieodor M., oud 27 jaren, tuinbouwer, te Horst en Janssen Elisabeth Joh., oud 31 jaren te Venray ^Bekkers Hendrikus Fr., oud 33 jaren, boekhouder-kassier, te Deurne en Vollebergh Johanna M. G., oud 29 j te Venray. VOLKSCONCERT Zondag 18 Juni a.s., zal de Fanfare St. Oda uit Merselo een concert geven op de Grote Markt. Aanvang s uur. Ongeluk By de gehouden manoeuvres ver ongelukte Vrijdagmorgen een militaire motorrijder te Horst, die tegen een aanhangwagen botste en overreden werd. Zyn toestand is zorgwekkend. Gaat U mee naar de wereldkampioenschappen in Valkenburg TAXIBEDRIJF LANGSTRAAT Geeft U alle gewenste inlichtingen YOEDSELBUREAU VENRAY Henseniusplein 16 Telf. 416 VerYoerverbod voor pluimvee. In verband met nieuwe vrij ernstige ge vallen van pseudo-vogelpest is op nieuw het vervoerverbod afgekondigd voor het gehele land. De mogelijk heid bestaat echter thans, dat voor opfokbedryven die hennen broed 1950 moeten afleveren aan de pluimvee houders, ontheffing van dit verbod gegeven wordt. De aanvrage tot ontheffing van dit verbod moet worden ingediend door het opfokbedryf by de betrokken In specteur van de Veeartsenykundige Dienst, (voor Limburg te Meersen Tel. K 4403-326). De ontheffingen dienen schriftelijk te worden aangevraagd. Aan het vervoer zyn onderstaande voorwaarden verbonden ie. Dat hbt vervoer alleen mag ge schieden door de houder van het op fokbedryf, door de pluimveehouder die de jonge hennen ontvangt, of door een vervoeronderneming. 2e. Dat by de aanvrage om ont heffing een verklaring moet worden overgelegd van de plaatselijke Bureau houder welke inhoudt, dat de ont heffing inderdaad is aangevraagd door een houder van een opfokbedryf en dat het vervoer van de" hennen naar de pluimveehouder nodig is. Bij de aanvrage voor ontheffing dienen de kuikenbonnen van de be treffende pluimveehouders aan wie men wenst af te leveren te worden overgelegd. Daar zich momenteel in deomgeving van Barneveld, ernstige gevallen van pseudo-vogelpest voor doen, welke een bedreiging vormen voor de pluim veestapel in die streek, worden "de pluimveehouders nogmaals aange raden geen vreemde personen op hun bedrijven toe te laten. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE Viert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week: Kap. v. Leipsig, telefoon 544. Zondag: 3e Zondag na Pinksteren; 6 uur lm. Maria Verbeek; 7 uur lm, Gerard v. Gerven, besteld door hand boogschuttery St Oda; 8 u. lm. voor de parochie; 9 u. kindermis; 10 uur hoogmis; 3 u. kinderlof; 4 u. verga dering van christelijke moeders; 7 u. lof en rozenhoedje, MaandagH. Juliana; 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm. Maria Nas—Bruin; 7.30 gest. jaard. Ant. Janssen (1H.); 8.15 uitvaart Joh. Ant. Janssen; 7 uur rozenhoedje en zielelof. Dinsdag: H. Mis van H. Hart van Jezus: 6-30 lm.; 7 uur lm. Gertrudis Wagemans—Geurtjens; 7.30 gest.jrd. Louisa Messemaekeis (iH.); 8.15 gest. jaard. P.J. Derks en Maria Wismans (3kl.); 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar Mathey—Creemers. WoensdagH. Aloysius; 6.30 lm. 7 u. lm. Joh. Ant. Janssen: 7.30 lm. Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard. Martin Wismans, Hendrina Trynes en Hendrica Wismans(2kl.); 8.15 zij altaar lm. overl. fam. Mathey—Rongen en Creemers—Maassen. Donderdag: H. Paulinus; 6.30 lm. Maria Nas—Bruin; 7 u. lm. Gertrudis v. Ham—Pouwels; 7.30 lm. Martin v.d. Poel; 8.15 best. jaard. Gertruda v. Vegchel—Arts. Vrijdag: octaafdag vanH.Hart van Jezus: 6.30 lm.; 7 u. P. J. Maassen; 7.30 lm. Theodora Martens-Hoede- makers; 8.15 gest. jaard Hendrik Poels, Gertr. v. Meyel en Jacoba Bistervelds (3kl.) Zaterdag: H. Joannes de doper; 6.30 O.L.Vrouwhoogmis; 7 u. lm. zek. intentie; 7.30 gest. jaard. Martin en P.M. Goamans(iH.); 8.15 best. jaard. Louis Raedts en echtgenote; 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar v.d. Worp-Goumans; 5.30 7.30 gelegen heid tot biechten; 7 uur Marialof en rozenhoedje. H. Familie Leden van de H. Familie, die wil len deelnemen aan de Anno Santo bedetocht, (H. Landstichting) kunnen zich by de Prefecten opgeven tot uiterlijk 25 Juni. KATECHISMUS. De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 58e en 59e les; de hoogste klassen de 59e en 60e les. VELTUM. Donderdag 7 uur lees- mis Martinus Smits, best. d.d. buurt. GEZINSCURSUS. A-.s. Maandag om 6 uur is gezinscursus voor meisjes van 13 17 jaar in de parochiekerk. Om 7.30 uur voor meisjes boven de 17 jaar. Spreker: Pater Tessen, Mont- fortaan. OnderwerpZomerontspan- ning. PATERSKERK. Zondag3e Zondag na Pinksteren Leesmis met instructie 5.45, 6.30, 7.45 voor Jacqueline Coenders en Johan Gitzeis; 9 uur Hoogmis. Communi ceren vooraan beginnen, ie collecte Paterskerk, 2e Parochiekerk, 3e byz. noden. Om drie uur plechtige zegening der kinderen ter ere van St. Antonius. 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof. Maandag6 uur z.i.; 6.30 vrouw van Martinus Heezen; 7 uur Christ. Jacobs en Anna Mohrenhoven. Dinsdag6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6.30 voor behouden terugkeer uit Indonesië; 7.30 Antonius- hoogmis tot zekere int.; 8.30 Martinus v.d. Poel; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius. Woensdag: 7 uur wed. Vergeldt- van Dommelen. Donderdag: 7.30 Maria Petronella Cremers. Vrydag7 uur Martinus Smits als lid van 't Koordje; 7.30 Hoogmis t.z.i.; 8 uur z.i.; 6.30 oefening v.d. H. Kruis weg. Zaterdag: 3—8 biechtgelegenheid. In de komende weken zal een broeder van ons klooster in Venray rondgaan voor de jaarlijkse termijn in levensmiddelen en huishoudelijke artikelen. Mogen wy evenals andere jaren weer op Uw hulp rekenen? God lone 't U. P. GARDIAAN DERDE ORDE Zondag 18 Juni om s uur H. Mis en vergadering voor de Jonge Mannen in de kapel te Veltum. Jongens, wees ALLEN present! In en na de vergadering heb ik je iets te zeggen. De MEISJES hebben 's middags GEEN vergadering, maar wel Zondag 25 Juni. RECTORAAT HEIDE Zondag: 6.45 uitreiken derH. Com munie; 7.30 voor overl. fam. van den Berg—Heeze; 9.30 hoogmis v. levende en overl. leden van de Boerenbond; plechtige Sacraments-processie; 3 u lof. Maandag7.30 voor Hendrik Huis man 9n echtgenote. Dinsdag7.30 v. P.A. v. Heyster. Woensdag: H. Aloysius; 7.30 voor overl. fam. Peeters-Janssen; 3.30 pl. toediening van het H. Vormsel door Mgr. Lemmens. Donderdag7.30 tot zek. intentie. Vrijdag7.30 uit dankbaarheid. Zaterdag H. Joannes de Doper; 7.30 H. Mis; 6—8 uur biechthoren; 7.30 lof O.L. Vrouw. PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN Zondag: 3e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Mis -voor de parochie; 8.30 H. Mis Peter Willemse; om 10.15 hoogmis „Salus populi" Gerard Claes sens; 12 uur plechtige wijding van de nieuwe beelden van het gerestaureer de Veldkapelletje te Overbro6k. De fanfare wordt verzocht om kwart voor twaalf aanwezig te zijn, evenals Jong Nederland en Jonge Garde; 3 uur lof; 3.30 H. Familie der vrouwen. Heden collecte voor Jong Nederland Maandag: 7.30 lm. Gerardus Lucas- sen; onder de H. Mis algemene H. Communie der Vormelingen en de overige schoolkinderen; 11.30 wordt door Z.H.E. de Bisschop het Vormsel toegediend; de ouders worden verzocht hierby tegenwoitffig Dinsdag: 7.30®1. Smits en Gertrufis welykshoogmis eoo: Buijssen—Vullitys. Woensdag7.30 In familie Claessens-G zieledienst voor ie c Buyssen—Vulling. Donderdag7jo Ant. Jacobs en ejhtj Vrijdag: 7.30In.I Zaterdag7.3o li vuurt; biechten ran t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag hoign O.L.Vr. van Altijldu na de hoogmis H. Jeugd en Congrqati PAR0CHIEÖR1 Zondag: vandag Pinksteren; 7 ilH. en 10 u. de beicj H kruisweg en lof. Maandag: 7.3c b overl. fam. Vanötvei Dinsdag: 7.30iesl Camps. Woensdag: 7.d 1 Vrouw Beh. derKr baarheid; 7.30 dz( vervolgden om hn Donderdag7.3 be van Heyster. Vrijdag7.30iesl Derks. Zaterdag: 7.30bes Camps Jr: 7.30 terii RECTORAAT J. Zondag3 e Zoda 7.30 lm. tot zek.int mis t.e.v. St. Jospb rozenhoedje. Maandag6.3( In examen; 7.30 In. g zieke. Dinsdag6.30 m. 7.30 lm. voor Tbiod, Woensdag6so St. Joseph. Donderdag6.D li gunst: 7.30 lm. nor en overleden ouiers Vrijdag6.30 ln. gezin; 7.30 lm. vior Zaterdagfees va 6.30 lm. tot zekee H. Mis t.e.v. O.LVr bieehtgelegenheii; O.L.Vrouw. ADVEÏT Voor de veleffy ming by het onjeli lijden van onze rev BER1 zeggen wij hareli dank aan hen die boden en aan di bi fai Hartelijk ènl Thiisf afd. Leunen voffJ} vangen pakket.'""' Korp H 425 Bat. ld. Leg Hartelijk daik, ook namens m(ji n zusjes, voor de fele langstelling omen terugkeer uit (nd dank aan Herei G> Thuisfront en brei Soldiat I 6 Spreekuur S Ziekenluir Zaterdrgs Afwezig toler Onderlirge verzekein Premeb Zondag 18 Juni vg de Secretaris 100 Lull en Bruksb. Premie 11/» pk Maanag van 8-iQUu voor ingeleverd! v; Zy, die nog ii h bonnen met oplru] nen deze ook aog SWINKELS, Mast P.D.V. ,De De leden woten herinnerd, dat is. 11 uur FOÏ worden gemaal» T groepsfoto te kygi Bestuur dat ale zullen zijn. Elklii lid krijgt een foto Opkomst op toe mooi en niet d Zwembad V« Maandag, Woewda nen de damei r 2.00—3.43 uur.

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2