Saccaments ptócesiie Grootse geloofsmanifestatie 1 Een grootse geloofsmanifestatie moest het zijn, wanneer onze Eucha ristische Koning in plechtige processie door Vonray's straten trekt. De Katholieken in het Noorden be- nydon ons, omdat wy in het Katho lieke Zuiden processies kunnen hou den over straten en pleinen. Wy moeten daar dan ook trots op zijn. Wy moeten er echter ook iets moois van maken. Iets massaals Een processie, waar heel de pa rochie aan meedoet, door ofwel zingend en biddend mee te trekken, ofwel door in eerbiedige houding langs de straten aan de Koning der Koningen hun opwachting te maken. Het zou van weinig geloof getuigen wanneer het grootste deel van de parochie niet zou meedoen aan de huldiging van Christus'Eucharisticus, Die onder broodsgedaante verborgen, temidden van ons mensen wil wonen. Dan zou het ook geen grootse Geloofsmanifestatie meer zyn. Geen openlijk tonen van ons groot geloof in do werkelijke tegenwoordigheid van Jezus in bet H. Sacrament. Dat groot geloof moest ook te zien zijn aan do mooie versiering van de straten, pleinen en huizen, waarlangs onze Koning trekt. Het moest toch niet zo zijn, dat de mensen maar ,.zo'n beetje" ver sieren en „zo'n beetje" meedoen, waardoor het de schijn heeft, alsof de mensen hier ook maar „zo'n beetje" geloof hebben en „zo'n beetje" Katholiek zijn. De Sacramentsprocessie zal morgen moeten tonen, dat dit niet het geval is, omdat de parochianen allen zoveel mogelijk meedoen en zo mooi moge lijk vorsieren. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 12 Juni Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 15 Juni Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Terug uit Indonesië Met 'ttroepentransportschip Water man arriveert vandaag uit Indonesië in Rotterdam, J. Rein tj es Veulen H34. Met het passagiersschip Amara- poora, komt op 29 Juni in Amster dam aan, mej. Evvalts—Jeurissen met kind en met de Hellenic Prince, op 17 Juni eveneens in Amsterdam, S. Wynhoven Hensoniusstraat 16 en J. Op 't Veld, OosGum C 3sa. Rnrgemeestor Janssen moet rusten Burgemeester Janssen, die voor 2 weken in het ziekenhuis werd opge nomen, zal dit een dezer dagen verlaten. In verband met de te houden rust kuur zal het echter nog wel even duren, voordat hy zijn functie weer kan waarnemen. VOLKSCONCERT Zondag, 11 Juni 1950, zal de fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo een Volks concert geven te Oirlo. Aanvang 8 uur. Eind-Examen Gymnasium. Het eind-examen aan het Gymna sium der Paters wordt dit jaar afgelegd tegenover de Regeringsge committeerden Prof. Dr. G. J. Thierry van Leiden, Prof. Dr. L. O. J. Ver- berne van Nymegen, Prof. Dr. P. H. van Laar van Leiden en Prof. Dr. O. F. Uffelie van Utrecht. Van de ie groep, acht candidaten voor B, slaagdenJ. van Baardewyk van Gorcum; T. Christiaans van St. Anthonis; L. Gevers van Valkens- waard; Jan Janssen van Venray; A. Marinus van Cujjk; Th. Scholten van Vorden en H. Wendel van Den Haag. Afgewezen een. Van de 2e groep, s candidaten voor A, slaagdenK. Commandeur van Winterswijk; W. Cox van Den Bosch; P. van Els van Wanssum; Lambert Kelders van Venray; J. Meddens van Nunhem; Cor Nymeyer van Venray; Iienri Peeters van Venray en J. Reuten van Heerlen. Afgewezen geen. Van de 3e groep, weer 8 candidaten voor A, slaagdenJ. de Rijk van Leiden; K. de Soomer van Sluiskil; J. Verhagen van Hunsel; G. v.d. Zee van Bolsward; A. Bergman van Haar lem; K. Brons en L. Brons beiden van Velp (G.) en J. M. Bremer van Wyk by Duurstede. Afgewezen geen. Nog moeten ge-examineerd worden een groep van 7 en een groep van 8 candidaten, allen voor A. Dameszangkoor Polyhymnia Sinds Polyhymnia een gedaante verandering ondergaan heeft en van gemengd koor, dameskoor is geworden, zit er merkbaar vooruitgang in. Verschillende nieuwe leden hebben zich opgegeven en men is reeds druk aan het repeteren voor de deelname aan het festival op de Heide en voor de feesten van het Mannenkoor. Eind goed, al goed... Heden Zaterdagmiddag zal in Mer- selo met enige plechtigheid het St. Annakapelletje weer voor het publiek wordon opengesteld. Zoals bekend, is deze kapel onder auspiciën van Venray Vooruit ge restaureerd. MARIA GORETTI Uitvoering van Hioob. Ter gelegenheid van de Heiligver klaring van Maria Goretti, op Zondag 25 Juni a.s. zal de Toneelclub Hioob op die dag een uitvoering geven van het toneelspel, dat haar leven be handelt. Hioob maakt hiervan tevens het feeststuk, ter gelegenheid van haar sjarig bestaan, dat zy op 22 Juni a.s. herdenkt. Het is tevens bedoeld als een bij drage aan de viering van het Heilig Jaar en zy zal met dit stuk mede dingen aan een landelyk concours van Ned. Amateursgezelschappen, waarvoor zy is uitgekomen met nog 10 andere clubs en groepen in den lande. Gemeentearbeider in debloemen De gemeentearbeider M. Hendriks, herdacht deze week het feit, dat hy 25 jaren in dienst der gemeentewas. Door zyn collega's werd hy voor dit feit eens netjes in de bloemen gezet en de Directeur van gemeentewerken bood namens de gemeente een cadeau aan. Ook van zijn medearbeiders mocht hy een cadeau in ontvangst nemen. Benoeming In een bestuursvergadering van de Coöp. Zuid-Nederlandse Zuivelcentrale werd deheerJanLoonen uit Oostrum, gekozen tot voorzitter van deze grote en machtige bond, als opvolger van Smits van Oyen. Geslaagd Te Roermond slaagde voor het onderwijs-examen, P. v.d. Berg Oirlo. Brand Zaterdagmiddag ontstond brand op de boerderij van do landbouwer Schoenmakers te Merselo. De brandweer was spoedig ter plaatse en aan het modern materiaal is het te danken geweest, dat het woonhuis gespaard kon blijven. De schuur met inhoud ging geheel verloren, alsmede de landbouw machines. De verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Aanbestedingen Op de onderhandse aanbesteding voor de bouw van een Bloedloogzout- fabriek op het terrein van de Staats mijn Maurits in Lutterade, is de gunning gevolgd aan aannemersbedrijf Gebr. Janssen in Venray. De bouw van een boerdery voor J. W. Janssen, Maasheeseweg 43, le verde de volgende cijfers op: M. Theunissen H. Gooren f 15 600,— Heynen, Oostrum 15.973, J. Houwen, Oirlo 15.983,— L. Volleberg, Wanssum 15.995,— A. Tacken, Oostrum 16.296,- G. Janssen, Wilh.straat 16 329,- P. Potten 16.428,- Th. Siebers 16.500, J. Raedts, Oostrum 16.925,— Architect J. Colsen. Voor de bouw van een nieuw land* bouwmagazyn op de Heide, onder ar chitectuur van Tli. Spoelstra uit Roermond, kwamen de volgende cy'fers uit de bus P. Volleberg Z11. f 25.297,— H. Oudenhoven 25 998,— Gebr. Oudenhoven 26.479,- K. v. Bergen, Heide 26.977,- L. Volleberg, Wanssum 28.900,— G. Willems, Nachtigaal 29.631,- Theunissen Gooren 29.800,— v.d. Mortel, Deurne 30.000,— L. Maas, Lange weg 30.100,— A. Tacken, Oostrum 30.508,— Voor do bouw van een woonhuis en fruitbewaarplaats voor rekening van de heer G. Ousters in Oirlo, kwamen 16 inschrijvingen binnen, waarvan de laagste inschrijver was Linskens uit Oirlo f 51.800,—Hoogste inschrijver was L. Volleberg uit Wanssum f 0O.233 Ongeluk Vrijdagavond kwamen ter hoogte van „Rouwkoelen", 2 vrachtwagens met elkaar in botsing. Beide wagens liepen nog al wat schade op, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie stelde een onder zoek in naar de schuldvraag. Naaischool te Oirlo Aan de vakschool te Oirlo zijn ge slaagd voor costumière Mia Philipsen, Castenray; Jo Bo- nants, Oostrum; Dientje Achten, Oostrum; Mia Janssen, Leunen; Mia Wejjs, Leunen; Mientje Janssen, Ven ray. Voor lingerie zyn geslaagd Truus Claessens, Oirlo; Anny Ewals, Anny Janssen. Grada Peeters, Drika v.d. Ven en Betsie Voermans, allen uit Oirlo; Truus Moorrees, Oostrum; Jet Maes, Castenray; Mia Jenniskens', Leunen; Alie Deenen, Wanssum; Grada Jans, Nelly Litjens, Grada Reynders, Truus v.d. Ven, Jo Wynhoven, allen uit Wanssum; Doortje Hagens, Veulen; Nelly Truijen en Sophia Janssen uit Venray. Harmonie van Horst bekroond De Koninklijke Harmonie van Horst heeft op de concertwedstryd van het muziekconcours, dat Zondag door de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen in Den Haag (Zuiderpark) werd gehouden, met 426 punten een eerste prys behaald. Motorsport Op Zondag 25 Juni organiseert het Sint Antoniusgilde te Blitterwyck, met medewerking van de motorclub „Qaef um gaas" te Venlo een motor- behendigheids- en sensatie wedstrijd. Inschrijvingen van bekende renners kwamen reeds binnen, zodat het over 14 dagen in Blitterswyck zal spannen. Weest zuinig met water. De directie van de Gemeentebedrij ven te Helmond en Venlo verzoekt de ingezetenen dringend zo zuinig mogelijk met water te zyn, daar anders een ongestoorde drinkwater voorziening in gevaar dreigt te komen. Opening Zwembad Well We moeten eerlyk bekennen, dat we Zondag j.l. jaloers waren op Well, toen daar met enige plechtigheid een nieuw zwembad werd geopend. Nu was Zondag het weer ook wel van dien aard, dat de mensheid ge woon naar water stond te snakken, maar toch heeft het Groene Kruis afd. Well hier een uitstekend werk verricht. Verschillende sprekers o.a. dr. Smals namens het Groene Kruis, Burgem. Douven namens de gemeente wezen op het grote belang van een goede badgelegenheid en lieten duidelijk merken, dat zy er trots op waren, dat. in Well een dergelijk eenvoudig maar doeltreffend zwembad was ge opend. En wel als eerste in ons Limburg door bemiddeling van het Groene Kruis. Het zwembad werd ingezegend door Pastoor Reine en terwijl har- moniën uit de buurt muziek ten gehore brachten doken de eerste zweraliefhebbers de Maas in, waar mede de officiële opening afgelopen was. In verband met het strenge toe zicht dat de politie hier houdt op het „los-vast" baden in beken en Maas, zullen de Venrayse zwemlustigen zeer veel gebruik maken van dit bad en op achterstaande advertentie kan men de uren lezen, waarop dit mogelijk is. Muziekfeest te Maashees. Bij gelegenheid van de kermis te Maashees wordt aldaar morgen Zon dag een groot muziekfeest gehouden, waaraan verschillende verenigingen zullen deelnemen. Tier hersenschuddingen. Toen Woensdag een automobist uit Helmond tussen Helmond en Deurne met zyn auto een voor hem rijdende vrachtauto wilde passeren, zag hij een tegenligger, een zware vrachtauto met aanhangwagen, waar hy tegen botste. De heer T. bekwam een zware hersenschudding, benevens de twee inzittende Helmondse dames. Na dit ongeluk nam de verkeers politie remproeven. Op een gegeven ogenblik werd met de vrachtauto zo hevig geremd, dat de chauffeur daar van met zijn hoofd tegen de cabine- wand sloeg en ook al met een hevige hersenschudding naar "t ziekenhuis moest worden vervoerd. De vrachtauto, geladen met groen ten op weg naar Venlo, was uit Berkel (Z.H.) afkomstig. De Helmondse bestuurder van de luxe auto bleek geen rijbewijs te bezitten. Klaut's leeuwen naar Rome. In de grote leeuwenkooi van Klant's Dierenpark te Valkenburg huist nog slechts een oude leeuwin. Tegen de tralies van de kooi hangt een bord met het opschrift: „Al mijn broeders zyn in Rome, als medewerkers aan de film „Quo Vadis". En dit bord verduidelijkt de een zaamheid van de aftandse, voor de dressuur ongeschikte leeuwin. Inder daad zyn twintig leeuwen van Klant naar Rome vertrokken- Ontslagen arbeider slaat patroon neer. Woensdag zegde de aannemer H. te Gemert de arbeider van B. direct ingaand ontslag aan. Als reden werd opgegeven, dat van B. zyn arbeids- verplichtingen niet nakwam. Na een heftige woordenwisseling greep v. B. een breekyzer en sloeg daarmee de aannemer neer. Een arts constateerde hersenschudding. De dader, die ging vluchten, werd later aangehouden. Het brood blijft onveranderd De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft over eenkomstig het advies van het hoofd bedrijfsschap voor akkerbouwproduc ten, besloten de bijmenging van aard appelmeel in alle broodsoorten tot nader order te handhaven op 5 pet. Het zal van de afzet van de voor raden aardappelmeel aihangen in hoeverre het bymengingspercentage gewijzigd zal worden. Van de zijde van het ministerie werd nog medegedeeld, dat dit be sluit op geen enkele wyze werd be- invloed door de actie der bakkers tegen verhoging van het percentage aardappelmeel in het brood. Bakkers tegen verboging van omzetbelasting Dinsdag is de Nederl. Bakkersver eniging in de Stadsgehoorzaal te Leiden byeen geweest. Uitvoerig is o.m. gesproken over de eventueel komende verhoging van de omzetbelasting tot 8.5 procent. Het hoofdbestuur werd opgedragen een krachtige actie te voeren om deze verhoging te voorkomen. Inwisseling oude bankjes tot 1 September De Nederlandse Bank maakt bekend, dat zy de gelegenheid tot verwisse ling van de opgeroepen bankbiljetten van f 10 en f 100, model 1945, by haar bijkantoren te Rotterdam, haar agentschappen en haar correspondent schappen weder heeft opengesteld, en wel tot en met 31 Augustus 1950. Na die datum zullen deze biljetten nog slechts by haar hoofdbank te Amsterdam kunnen worden verwis seld. Vervoer van plnimvee verboden De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft bepaald, dat het met ingang van Zaterdag 3 Juni verboden is in Nederland levend pluimvee te vervoeren. Dit houdt verband met de vogelpest in Barneveld. Van het vervoerverbod is ontheffing mogelijk, hetgeen door of namens de districtshoofden van de veeartseny- kundige dienst kan worden verleend in de vorm van een vergunning, die de te vervoeren kippen moet verge zellen. Bovendien moeten van dieren, waarvoor ontheffing wordt verleend, de staartveren worden afgesneden. Eerste kersen en laatste appels geveild De Coöp. Veiling Sittard en om streken veilde vorige week Vrijdag de eerste kersen, circa 1600 kilo, en de laatste appels. Terwy'I de appels (keulemans) 36 cent deden, gingen de kersen, „vroegste der markt", van 60 cent tot f i,2o. Zomerzitting Prov. Staten De Provinciale Staten van Limburg zullen op 4 Juli haar eerste zitting houden in de nieuwe samenstelling, Op Woensdag Juli zullen de leden van de Gedeputeerde Staten worden gekozen. Boerderij uitgebrand Terwijl de ouders op een bruiloft waren ontstond Dinsdagavond brand in de boerdery van heer V. te Deurne, waar zes kleine kinderen alleen thuis waren. De boerdery brandde geheel uit. De kinderen konden allen gered worden. Twee vaikens kwamen in de vlammen om. Van het meubilair bleef slechts een klein gedeelte spaard. De aangrenzende boerderijen konden door de brandweer worden behouden. Groenten naar Noorwegen Een Noorse handelsdelegatie heeft besprekingen gevoerd met de Neder landse regering over het handels verkeer tussen beide landen in 1950. Overeengekomen is, dat Nederland een millioen kilogram groenten zal leveren en ss.ooo kilo vers fruit, maar Noorwegen behoudt zich het recht voor deze contingenten te vermin deren, wanneer zijn betalingspositie slechter mocht worden. Behalve groenten en fruit mogen ook 1700 ton bloembollen en knollen in Noorwegen worden geïmporteerd, Naar Rome vertrokken en niet teruggekomen De 51-jarige heer H. Hendriks uit Eygelshoven, adj.-commies by de Ned. Spoorwegen, gestationeerd te Haan- rade, is begin Mei naar Rome ver trokken. Sedert 17 Mei heeft men niets' meer van hem gehoord. Volgens plan zou hy reeds enige tyd terug in Nederland moeten zyn. Nieuwe Winkelsluitingswet ingediend Bij de Tweede Kamer is thans het lang verwachte wetsontwerp tot regeling van de winkelsluiting inge diend. Kort samengevat komt de voorgestelde regeling op het volgende >r Alle winkels moeten op Zondag de gehele dag en op werkdagen voor en na 18 uur gesloten zyn. 2. Bij algemene maatregel van be stuur kan voor het gehele land of ge deelten daarvan worden voorgeschre ven, dat bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zyn op Maandag voor 13 uur, op Dinsdag na 13 uur of in enkele gevallen op Zaterdag na 13 uur.. Hetzelfde kan bij plaatselijke verordening voor een gemeente ge schieden. 3. De uitoefening van de markt- handel, de straathandel en de handel te water is op Zondag de gehele dag en op werkdagen voor 5 en na 19 uur verboden. De uitoefening van andere vor men van kleinhandel dan het winkel bedrijf, de markthandel, de straat handel en de handel te water volgt de winkelsluitin^styden. Verkoopautomaten, die zo ge plaatst zyn, dat zy in of vanuit een winkel of een zyner besloten aan- horigheden kunnen worden bijgevuld, volgen het regime van de winkel. Voor andere automaten geldt ge- duiende de winkelsluitingstyd een byvulverbod. „Kerken in oorlogstijd" Van 17 Juli t/m 15 September a.s. zal PTT een serie van 3 bijzondere frankeerzegels met bijslag uitgeven. De by'slag komt ten goede aan al gemeen christelijke belangen, waar onder de wederopbouw van de, in oorlogstijd verwoeste, kerken in Ne derland. De zegels geven een voor stelling te zien van de barmhartige Samaritaan, met bovenaan op de achtergrond een verwoest kerkge bouw. Het ontwerp is van de kunstenaar R.J. Drayer te 's Gravenhage. Canada wil gehuwde demobilisanten De Canadese regering heeft, zo ver nemen wy, te kennen gegeven, dat zij 400 a 500 gedemobiliseerde mili tairen als landbouwers in Canada wil opnemen. De demobilisanten moeten gehuwd zyn en moeten zich minstens één jaar in Nederland in de landbouw geschoold hebben. De Centrale Stichting Landbouw Emigratie is thans, samen met de Nationale Demobilisatie Raad en de centrale landbouworganisaties, bezig in Nederland landbouwbedrijven te zoeken, waar de demobilisanten, die te kennen zullen geven op deze wyze naar Canada te willen emigreren, voor een jaar minstens geplaatst kunnen worden. Nienw-Zeelanil zoekt Nederlandse immigranten De Directeur-Generaal van de Arbeid in Nieuw-Zeeland, de heer H. L. Boeket, die op het ogenblik in Genève vertoeft, zal binnenkort een bezoek aan Nederland brengen om met de Nederlandse autoriteiten de mogelijk heden te bespreken tot aantrekking van immigranten uit Nederland op individuele basis. Volgens mededelingen van de Nieuw-Zeelandse minister van immi gratie zal men, wanneer het aantal kolonisten uit Engeland- onvoldoende mocht bly'ken, de voorkeur geven aan Nederlanders. De regering over weegt een plan om jaarlyks 10.000 immigranten op te nemen. Handboogsport Heden Zaterdag, 10 Juni, 's avonds om 7 uur wordt op de doelen van „Diana" gekampt om het Keizers- schap. Zondag 11 Juni, 's namiddags om 3 uur, kampen om de Konings titel. Wij wensen de schutters van „Diana" veel succes toe. Scliuttersnieuw8 Schutterij het Zandakker zal Zondag a.s. een tegenbezoek afleggen bij de schutterij van Eysden, die Zondag aldaar een schuttersfeest organiseert. Als het Zandakker daar evenveel prijzen meeneemt als die van Eysden hier gedaan hebben, dan hebben zy nog een goede dag te wachten. Ysselsteyn voor een moeilijke opgave Door de overwinning van Grashoek op Brughusia zal de eindstrijd in de promotie naar de eerste klas gaan tussen Grashoek en Ysselsteyn, dat in twee wedstrijden drie punten heeft verdiend, in tegenstelling tot Gras hoek, dat in 3 wedstrijden 4 punten heeft behaald. Veel succes mannen uit Ysselsteyn. in de spannende stryddienog komen gaat. Wielrennen De ronde van Deurne heeft wat teleurstellingen gebracht. Allereerst was het uitvallen van H. Voesten bepaald deprimerend voor de junioren, die nu hun grote trekkracht kwijt waren. Hulsman hield echter de eer van Venray hoog door als tweede te eindigen, terwijl wij ervan overtuigd waren, dat hij gemakkelijk eerste had kunnen zyn, indien hy sneller had gereageerd op het uitlopen van de Deurnese renner van Goch, die eerste werd. By de senioren gaven A. Willems en Kerremans een knap staaltje weg door van het begin af aan aan kop te staan en zelfs uit te lopen. Jam mer was het dat Willems aan het einde pech kreeg, waardoor ze door het peleton werden ingehaald en de eerste plaatsen moesten afstaan. J. Kerremans werd verdiend derde, maar A. Willems moest met de zesde plaats genoegen nemen. A.s. Zondag wordt de ronde van Venray verreden en blijkens de be richten heeft het bestuur van de Venrayse wielerclub alles op alles gezet om een zo sterk mogely'k wielerveld by elkaar te krijgen. Reken daarby, dat onze renners voor eigen publiek rijden en andere er op gebeten zyn om aan de Venrayse hegemonie nu eindelijk eens een einde te maken, dan zal het Zondag a.s. by Servatius zeer zeker een drukke party worden en nog menig robbertje worden uitgevochten. De wielersportliefhebbers wacht dus wel een genoegeüjke middag. Hockey Zoals bekend bestond de Venrayse hockeyclub in 1949 10 jaren, 10 jaren, waarin dikwyls opmerkelijke suc cessen zyn geboekt. Daar men echter het vorig jaar geen veld ter beschik king had is van een viering van het jubileum niets kunnen komen. Men is nu voornemens in September a.s. dit feit te herdenken door het houden van een hoekey-tournooi. BURGERLIJKE STAND van 2 t.m. 8 Juni 1950 GEBOREN: Geerets Gerard H.E., Veulen I 31 Smits Gerardus J., Vlakwaterweg 7 Rozy'n Peter B. C. M., Lull C 45 Vermeulen Hendrikus E. Weverslo 76b Maessen Johanna M., Kempkensberg 6 Ousters Johannes K.A., Ziekenhuis Peters Johanna W.G.M., Ziekenhuis Janssen Wilhelmina PI. M. Cox Hendrikus G.M., Ysselsteyn nw 2 Jacobs TheodorusH.M. Maash.weg 19 Jacobs Margaretha P. M. Maash.weg 19 OVERLEDEN: Smits Martin A., echtgenoot van Litjens Johanna, 74 jaren, Veltum. Stevens Albertus, 9 maanden. Bruin Maria, weduwe van Nass J. 75 jaren. ONDERTROUWD: Francissen Hendrikus, 27 jaren, los arbeider te G-emert en Thijssen Petr. 27 jaren te Venray. Branjö Martin, 22 jaren, verpleger en van Rooy Maria, 26 jaren, beiden te Venray. Baltussen Hubert, 35 jaren, tuin bouwer te Horst en Michels Hendrika 27 jaren te Venray, GETROUWD: Janssen Jacobus, 35 jaren, opper man en Janssen Gertruda, 25 jaren, beiden te Venray. Janssen Gerardus, 27 jaren, landb. te Meerlo en Vollenberg Johanna, 29 jaren te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE Viert h6t H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v. d. week: Kap. Keijsers. Zondag onder 't Octaaf van Sacra mentsdag, 6 uur leesmis; 7 uur voor Gerard van Gerven, besteld door zyn vrienden; 8 uur voor parochie; 9 uur leesmis; 10 uur leesmis, daarna pro cessie; 5 uur vergadering H. Familie. 7 uur Lof en rozenhoedje. Maandag, H. Mis van Sacramentsdag 6.30 H. Sacramentshoogmis voor alle parochianen; 7 uur leesmis Gerard van Gerven; 7.30 best. jd. Theodorus Weiten en Antonia de Bruin; 8.15 gest. jd. Philip Esser en echtg.(iekl); 7 uur zielelof en rozenhoedje; 8 uur vergadering H. Familie. Dinsdag, H. Mis van Sacramentsdag 6.30 H. Sacramentshoogmis tot zekere intentie; 7 uur leesmis P.J. Voesten en zoons Martin en Frans; 7.30 lm. 8.15 gest. jd. Hendrik Schraven en Bernardina Leijffers (iH); 9 uur pl. hoogmis voor levende èn overkleden van de Spiegelglasverzekering. Woensdag, H. Mis van Sacraments' dag, 6.30 fl. Sacramentshoogmis; 7 u lm; 7.30 Margaretha Vaske; 8.15 gest, jd. Jozef Aarts (iH); 9.30 pl. huwel, mis bruidspaar Verheyen—Geurts. Donderdag, Octaafdag H. Sacrament 6.30 H. Sacramentshoogmis tot z.i.; 7 uur Gertr. van Ham; 7.30 Martin vd. Poel; s. 15 gest. jd. P. J. Derksen Maria P. Wismans (3kl) Vrijdag, feest van H. Hart van Jezus, 6.30 en 7 u. lm.; 7.30 H. Hart- hoogmis voor alle levende leden van Apostolaat des Gebeds; 8.15 gest. H. Hart-hoogmis (3H) Zaterdag, alle H. Bisschoppen van Maastricht, 6.30 O.L.Vrouw hoogmis; 7 uur en 7.30 lm.; 8.15 gest. jd. An- toon Janssen (1H); 5.30- 7.30 biechten uur Marialof en rozenhoedje. KATECHISMUS: de kinderen van de* 3de en 4e klas leren deze week de 57e les; de hoogste klassen leren de 57e en 58e les. VELTUM: Donderdag 7 uur leesmis Martinus Janssen. H. Familie Na een tyd van onderbreking her vatten we Zondag en Maandag a.s. weer de vergaderingen. Zondag om 7 u. H. Mis en algemene H. Communie. De Zangers nemen plaats by de organist. Om 5 uur n.m. de gewone vergadering en Maandag om 8 uur. Bezoekt weer trouw deze verga deringen. Met de grote processie Zondag a.s. sluiten de leden zich allen aan achter het vaandel van de H. Familie. H. Sacramentsprocessie 1950 Volgorde der processie: 1 Schoolkinderen: jongens en meis jes van de hele parochie; 2 Jeugdbeweging meisjes: gidsen en meisjes vanaf 13 jaar; 3 Maria-congregatie en alle meisjes van K.A. van 17—25 jaar; 4 Christenmoeders, vrouwelyke Der de Orde; 5 R.K. Sportorganisaties; 6 Verkenners, welpen en jongens van 13 17 jaaf; 7 Studenten van Gymnasium; 8 H. Familie, Derde Orde en jon gens boven 17 jaar; 9 K.A.B.; 10 Schuttery Het Zandakker; 11 Flambouwdragers; 12 Harmonie Venray 13 Kerkelyk Zangkoor; 14 Broeders van Liefde; 15 Eerw. Paters Franciscanen; 16 Bruidjes; 17 Allerheiligste; 18 Kerkbestuur en autoriteiten; 19 Schuttery St. Anna. De te volgen route is Grotestraat, Patersstraat, H! Hartplein, alwaar een rustaltaar is opgericht, Paterslaan Langstraat, Henseniusstraat, Hense- niusplein, alwaar wederom een rust altaar. Schoolstraat, Marktstraat. PATERSKERK. Zondagonder 't octaaf van Sacra mentsdag. 5.45, 6.30 en 7.45 voor Henny Fleurkens; 9 uur Hoogmis. Communiceren achteraan beginnen, ie collecte Paterskerk, 2e collecte byz. noden. 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof. Maandag7.30 Jos. Verriet; 7.30 Henny Fleurkens. Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste. Feestdag van St. Anto- nius. 6 uur tot zekere intentie; 6 uur t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 6.30 voor beh. terugk. uit Indonesië; 6 30 tot dankzegging t.e.v. St. Anto nius; 7 uur voor vrouw en kinderen; 7.30 Jos. Verriet; 7.30 t.e.v. St. Anto nius uit dankbaarheid; 7.30 plechtige Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 uur Henny Fleurkens; 8.30 t.e.v. St. Ant.; 1 uur pl. gez. Vespers; 6.30 pl. Lof. A.s. Zondagmiddag, 18 Juni, 3 uur pl. kinderzegen t.e.v. St. Antonius. Woensdag 6 uur t.e.v. de H. Maagd uit dankbaarheid; 6.30 wed. Vergeldt- van Dommelen; 7.30 overl. familie Verhallen-Lenssen. Donderdag: 6 uur overl. moeder; 8 uur Maria Ambrosius en ouders; 'savends 7.30 II. Uur als voorberei ding op 't feest van 't H. Hart. Wy' sporen U allen aan om door deelname aan 't H. Uur eerherstel te geven aan 't Goddelyk Hart van Jezus. Heel bijzonder rekenen we op de opkomst van tertiarissen en de leden van 't Koordje van St. Franciscus. Na 't H. Uur biechtgelegenheid zo^ng er ach tereenvolgens biechtelingen zyn. VrijdagFeest van 't H. Hart van Jezus, gen. absolutie voor de leden van de Derde Orde. 7 uur overleden ouders; 7.30 pl. HiDogmis; 4 uur pl. )z. Vespers: 6.30 p'l. Lof. Zaterdag: Vandaag worden de H. Missen gelezen voor 't feest van Sint Antonius van 13 Juni. 6 uur overl.; 7.30 Maria Petronella Cremers; 8.30 uit dankbaarheid; 8.30 Mart. vd Poel. Biechthoren van 3-8 uur. DERDE ORDE Hierboven hebt U gelezen dat DONDERDAGAVOND in onze kerk het H. Uur gehouden wordt als voor bereiding op 't feest van Jezus H. Hart. De meesten KUNNEN komen, want het begint om HALF ACHT. Tertiarissen, U moet het voorbeeld gevenWees presentBreng Uw zangboekje mee. Kom óók Vrijdag naar de H. Mis en als 't kan naar 't Lof. PAROCHIEKERK OOSTRUM ZondagOctaaf v.h. H. Sacrament; 7 u. H. Communie; 7.30 de vroegmis met de 'eerste H. Communie der kleintjes; 10 u. hoogmis, waaronder pl. viering v.h. H. Sacrament; 3 u. lof, waaronder oplegging van het scapulier en wyding van medailles en andere voorwerpen. Maandag7.30 best. zm. voor de overl. fam. Rutten—Botden. Dinsdag: best. gez. H. Mis t.e.v. St. Antonius. Woensdag7.80 best. gez. H. Mis voor Mart. Jacobs; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag7.30 best. H. Mis voor Bern. v.d. Berg. Vrydagfeest v.h. H. Hart; 7.30 gest. gez. H. Mis t.e.v. 't H. Hart; 7.30 lof met H. Hart. Zaterdag: 74^ fam. Derks— BECTORAAlj j Zondag2e plechtige vierütaE 7.30 lm. tot hoogmis voor^ - besteld door rj Sacramentsprosjg. rozenhoedje. Maandag: 6.ïin< .30 lm. voor Dinsdag6.31^ gezin; 7.30 Im.iJ Woensdagjj voor welslagen^ Le.v. St Jozef rfJ e Donderdagc;;in gunst; 7.30 lm,ror van 5-7 biecht Vrydag; fees^j gez. H. Mis t.eji, j van toewyding;^] lof t.e.v. 't Ejaj Zaterdag: 6.sm Bonants en ecl^jC Mis t.e.v. O.L.V^; gelegenheid om^bi i.v. O.L.Vrouv, PAROCHIE: Hfith Zondag2deZeidf Solemniteit va: be Allerheiligst Sa^ Johannes Poels,^ Johanna; 8.30 H.Mi Croymans; 10 ejh, parochie. Na :;10( m entsprocessie a Lof. De profecttnen zullen in de pices het voor- en nabilei Maandag7,30 ee Litjens. Dinsdag: 7.ïol)Si en echtgen.; 9.300c by het 25-jarig hüirjji de Lauw. Woensdag: r# c jgt. Johanna en'ie Sol. zieledienst Tor familie Reintj^deLs Donderdag: 7,3de Koenen. Vrydag: feest .li Hart van Jezus; mi Frans Swinkek mi sticht t.e.v. let Al Algem. H. Coumaie Zaterdag730 ee van Dyck-SmitsBbh '.30 Lof t.e.v. 0.LV1 A.s. Zondag Eire Woensdag, Djien om half 4 TriduiEva: voor de Vormeliun A.s. Zondag lapis voor de vruchteer RECTOUT Zondag: ondeit c metsdag. 8 uurarl. van Oscb; 10 uinBog Maandag7.»)or in het Vagevuu, Dinsdag7.3'tor Woensdagvc fam. Fleurkens-iiidi Donderdag 's avonds biechtsan VrydagFesfan Hart van Jez&».43 H. Communie; :3 pl intentie; 's avo^s 7.3 van het Allerh.Ert Zaterdag7.»roo Heyster; 6—8 shie. Lof ter ere vanü. "V ADVERHN De Heer en Krom SAN GlOaï3 geven met giwbly van de geboorten h Raouliui 's Gravenhag.Jui Surinamese 43 Tot onze diepsóefh geheel onverre:, m van de H.H. fcme Stervenden, ia It I senklooster Xizdal daal onze inngiefd Soeur Wöfl I Slóts in de ouderdom an in het 36ste jr Professie. Wy bevelen ie el bare overledöcaan Misoffer van sa lest gebeden van Nace-^ Pater CU0RT Pater EP38Ï S Roosendaal, iJi is Marietje Crts Wim Verh#> hebben de eer «is bun voorgenom^we de plechtige isen" hebben op Woifög om 9.30 uur iniePar Petrus Banden a enr Dagadres Bc^eg Toek. adres Receptie 12-:*- Op 10 Juni ai'Pen Antoo>e< V WilhelmiiKe t-erer hun 40-jarige denken. Dat God ren, is de heiff*a°l wena 111 SNDI -»EII Venray, Juni''

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2