missie tentoonstelling SPORT Bouwvakarbeiders u. Deuiueie En het immer voor de vrijheid der volkeren pleitende Amerika kykt wel een beetje bezorgd naar doze ontwikkeling in Indonesië, maar kan zich ook niet veroorloven te erken nen voorbarig op zelfstandigheid te hebben aangedrongen. .Stel je voor, dat het State-Departe- ment, het de wereldpolitiek beheer sende Ministerie van Buitenlandse politiek te Washington zou moeten bekennen, dat Indonesië nog niet ryp blykt 70or een democratisch zelfbestuur Eerder zal de hemel instorten dan dat dit gebeurt. Intussen i3 dit voor de gewone man toch niet te loochenen. En de Europoanen in Indonesië verzuchten slechts: „Laat dan in vredesnaam de sterkste, althans de meest dynamische, maar alles inpik kon, laat al die andere millioenen mensen dan maar verkommeren, als er dan tenminste eindelijk maar eens rust komt in dat verworden land en we weer veilig hier kunnen werken." Maar die verzuchting zal geen re sultaat hebben, want de onrust zal juist blyven heersen, dan hier, dan daar. En dank zij het optreden van Engeland en Amerika en dank zij de daaraan gegeven medewerking door Nederland, zal Indonesië, tegen de bedoeling van alles in, voorlopig haar vroegere rust en voortbrenging van producten niet terug krijgen. Alle doelen zijn hier misgeschoten, zowel de volkenrechtelijke als de economische. Maar desalniettemin zullen voorlopig dezelfde regeerders dezelfde politiek blijven voeren. En dat is het meest tragische bij deze gang van zaken. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 303 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 8 Mei Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 1.1 Mei Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kom. Afgraven van zand. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat het verboden is zand te graven op gemeenteterrein, anders dan op hot daartoe aangewezen terrein ach ter de puinstortplaats. Dit terrein is door de Dienst van Gemeentewerken op kaart gebracht en hiervan kan door belanghebben den inzage worden genomen op het Bureau Gemeentewerken en ter Ge meentesecretarie, afd. I. Voor het graven van zand is een vergunning vereist van Burgemeester en Wethouders, welke tenminste één week tevoren schriftelijk aan dit College moet worden aangevraagd. Een vergunning kan worden ver leend: voor de duur van een week ii f 1. voorde duur van J*aar a f ö- voor de duur van 1 jaar ii f 12. Tegen het zonder vergunning af graven van zand zal in hot vervolg nauwlettend worden gewaakt en tegen de overtreders zullen de streng ste maatregelen worden genomen. HONDENBELASTING Laatste waarschuwing. Naar geconstateerd werd zijn nog vele houders van honden in gebreke gebleven om hiervan voor het belas tingjaar 1950 aangifte te doen. Aan de eigenaars van honden, die na die datum worden aangetroffen, zonder dat daarvan aangifte is ge daan, zal afgezien van eventuele strafrechterlijke vervolging nog.een ambtshalve aanslag worden opgelegd tot een veelvoud van het normaal verschuldigde bedrag. Men zij dus gewaarschuwd. Nieuwe Watergraaf Tot watergraat van het waterschap over de beken ten westen van de Maas is benoemd W.P. Everts, burge meester van Sevenum. Burgemeester Eveits heeft wijlen O. v. d. Loo tydens zijn ziekte meer malen vervangen en is nu dus als zijn opvolgor benoemd. Op de eerst volgende vergadering van de hoofd ingelanden zal de nieuwe graaf worden geïnstalleerd. Professiofeest I11 het Ziekenhuis alhier, hoopt Zuster Angelina Woensdag 10 Mei a.s., haar 25-jarig professiofeest te vieren. Het zal Zuster Angelina die dag niet aan belangstelling ontbreken, daar zeer vele patiënten haar hebben loren kennen, zy was immers vanaf de oprichting van het Ziekenhuis werkzaam in de operatiekamer. In 1948 is deze stille werkster*over geplaatst naar Oostburg, maar speciaal voor dit feest komt zy weer terug naar Venray. Ambachtsschool 1 Mei j.l. verliep de inschrijving voor nieuwe leerlingen voor de am bachtschool. Liefst 72 metaalbewer kers gaven zich op. Daar men in een klas slechts een 23 leerlingen plaatsen kan, doet het bestuur van de school alle mogelijke moeiten om nog lokalen te vinden voor theorie en tekenen, zodat een paralelle-klas kan worden ingevoerd. Mochten er dus mensen zyn, die nog ruimte over hebben, het bestuur van de school houdt zich altijd aan- bevolen. Voor het timmervak gaven zich 21 leerlingen op, dit is dus „volgeboekt". Men ziet dus wel, dat de ambachts school veel te klein is en h openlijk kan met de bouw der nieuwe school snel begonnen worden, daar men anders leerlingen zal moeten afwijzen. Den Haag wordt dus eens te meer om een vluggere afwerking verzocht. Geslaagd Voor het eindexamen kraamver pleegster slaagde Mej. Anny Jacobs, alhier. Centrale Raadsvergadering Op de laatste vergadering van de R.K. Limburgse Middenstandsbond in Sittard is besloten dat de eerstko mende Centrale Raadsvergadering van deze bond in het najaar in Venray zal worden gehouden. Zandgravers opgelet... Dat nu eindelijk de sterke arm in gaat grijpen tegen hen, die onze mooie plekjes natuurgrond gaan bederven door hun in de wilde weg afgravingen van zand, moest J. O., Vrijdag j.l. tot zyn schade bemerken by de politie rechter, die hem hiervoor 25 gulden of 25 dagen oplegde. Plaatsen-geld in de parochiekerk Er wordt de aandacht op gevestigd, dat nu Zondag de nieuwe regeling voor het plaatsongeld ingaat. Voortaan zal iedere Zondag en op elke christelijke feestdag, dat plaatsen- geld gevraagd worden, wat voor de desbetreffende plaats op de pilaar staat aangegeven. In de H. Mis van 0 uur zyn alle - ook de verpachte plaatsen vrij, in die van 7, 8 en 10 uur geldt de nieuwe regeling. Zy, die op een ander zyn verpachte plaats zitten, moet eveneens betalen, Ongeluk Donderdagmiddag reed de motor rijder H. uit Venray door Heerlen, toen onverwachts enkele uit school komende kinderen achter een wagen uitkwamen. Een botsing was niet te vermyden. Een 5-jarig jongetje werd op slag gedood, terwijl een 7-jarig meisje zeer ernstig werd ge wond. Nieuw toneelstuk Do heerP. Vermelfoortlegt momen teel de laatste hand aar. een door hem geschreven openluchtspel .,De Cor ridor", dat in de loop van deze zomer zal worden opgevoerd te Mariahout by Lieshout. Melkwagen aangereden Tengevolge van snijden werd Dins dag op de Leunseweg een melkwagen geramd door een grote verhuiswagen. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar menig litertje melk bleef achter als een stille ge tuige van deze botsing. 25-jarig professiofeest Donderdag vierde in Noordwyker- hout Br. Abraham Clephas, onder grote belangstelling zyn 25 jarig professiefeest. Br. Abraham is weer enkele jaren aldaar Overste, nadat liy hier is op gevolgd door Br. Adelbertus van de Bekerom. Opening kleuterschool Het plan bestaat, om op 1 Sept. a.s. de nieuw ingerichte kleuterschool op de Heide enigszins plechtig te openen. Kaj otters Zondagavond hebben de Kajotters zich aan het Venrayse publiek voor gesteld als revue-artisten in non stop revue, die gratis aan de mensen werd aangeboden. Zaal Wilhelmina was propvol en de verschillende onder delen van het nogal pretentieloze programma hadden een goed verloop. Voor vele is deze nadere kennis making met de Kajotters best mee gevallen en in de toekomst zal men daar zeker de vruchten van kunnen plukken. Schilderijententoonstelling Onder auspiciën van Venray Voor uit zal op Zaterdag 13 Mei om 4 uur een schilderytentoonstelling geopend worden op het stadhuis van de werken van onze Venrayse schiider Piet Vermeulen. De heer F. Brunklaus zal hiervoor een inleiding houden. Terog uit de Missie Donderdag arriveerde in Oirlo Pator J. Verstappen na een verblijf van 4 jaren in do Missie om thuis het gouden huwelijksfeest van zyn ouders mee te vieren. Zangkoor en fanfare brachten de missionaris een serenade. Aanbesteding kerk Maashees Van Bree, Someren f 104.987 Gebr. Heeswyk, Best f 116.575 J. Coopmans, Deurne f 118.945 Klein Schiphorst, Maashees f 124.689 Gebr. Verstralen, Venray f 125.365 Gebr. Huybregts, Heeze f 129.052 Aanbesteding kapel Holtliees Van Bree, Someren f 25.488 Coopmans, Deurne f 25.695 Gebr. Huybregts, Heeze f 27.495 Gebr. Heeswyk, Best f 31.675 P. Koenen en Zn., Holthees f 33.985 Klein Schiphorst, Maashees f 34.238 Gebr. Verstralen, Venray f 36.026 Opening kleuter- en naaischool in Overloon Maandag j.l. werd onder zeer grote belangstelling in Overloon de nieuw gebouwde kleuter- en naaischool in gezegend. Hiermede is een einde ge- Komen aan de koestal periode voor het kleuteronderwijs in Overloon, waarin men sinds de oorlog h9eft moeten werken. Onder architectuur van J. Strik uit Mill, heeft de fa. Koenen Zn. uit Holthees, hier een aardig gebouw neer gezet, waar voldoende licht en lucht aanwezig is en waarbij een fraaie overdekte speelplaats is aan gelegd. By de opening was o.a. 't gemeente, bestuur van Vierlingsbeek aanwezig- alsmede de Bisschop. Inspecteur voor het Onderwijs rector van Gerven, alsmede de Inspectrices voor het kleuter- en lager onderwijs, alsmede een vertegenwoordiger van Brabants Volksherstel. Pastoor van Boxtel verrichtte de inzegening. ALGEMENE 1950 in Venray. De week van 23 September tot October zal een ware feestweek moeten zyn, een Missie-feestweek. De feestweek zal geopend worden door het plechtig inhalen van de 24 Missionarissen. We zullen zeker ook een Missiebisschop uitnodigen om de feestelijkheid te vergroten. Venray heeft daar recht op, want uit Venray zyn reeds meerdere Missie-bisschoppen voortgekomen. Na het plechtig Pontificaal Lof zal de missietentoonstelling officieel ge opend worden. Op de laatste dag van de missie tentoonstelling zal een plechtige Pon tificale H. Mis worden opgedragen, waarvoor weer een missiebisschop gevraagd zal worden. Gedurende heel de feestweek zal er .eiken avond een concert worden gegeven, waarvoor op de beurt alle fanfares van het dekenaat Venray uitgenodigd zullen worden. En om er nog wat meer vrolijkheid in te brengen, zal er een groots opgezette fancy-fair zyn, met allerlei attracties en vermakelijkheden. Zo zal het nuttige met het aan gename verenigd worden, want het voornaamste doel van de missie- feestweek blijft toch om ons nog meer liefde voor het Missiewerk by te brengen. S.V.V.-nienws Laten wy beginnen met het derde te feliciteren met de 2—0 overwin ning behaald in Wanssum. Wy hebben er hard voor moeten werken, was de algemene indruk der jongens. Maar nu staan wy weer voor een heel moeilijke opgave uit naar Resia 2. Resia behaalde voor 14 dagen terug eee 1-0 zege op Ysselsteyn. Hier wordt het dus oppassen. Zet de tanden nog eens flink op elkaar en ook nu kan het derde elftal winnen. Indien Zondag gewonnen wordt dan is de 2de plaats een vast staand feit. Het eerste heeft een uitwedstrijd te spelen in Beek en Donk. Het is wel eens goed het bestuur er aan te herinneren, dat het voor het eerste goed zou zyn enige Zondagen stil te ligg9n. Dit is de wens van meerdere spelers. Het tweede speelt een thuiswed strijd mogelijk tegen Volharding of Oostrum. Laat ons hopen, dat het een aantrekkelijke wedstrijd wordt. VOETBALLIEFHEBBERS, binnen kort komt Kimbria uit Maastricht naar Venray. Klokkeluier Snccessen van Schutterij St Anna Op het te Groot-Linde gehouden Gildefeest, behaalden schutterij Sint Anna de volgende prijzen: Ereprijs en ïste prijs Schoonste geheel optocht; ïste prijs marsslaan voor J. Sijbers; ïste prijs roffelen voer G. Janssen; H. Janssen jr. (12 jaar) 2de prys marsslaan. Hiermede heeft deze laatste zyn zeventiende medaille in de wacht gesleept. A.s. Zondag zal het traditionele koningsschieten weer plaats hebben. Onze wielrenners weer bezig Met de Baarlose wielerronde, die j.l. Zondag werd verreden, kan met practisch spreken van een opening van het nieuwe wielerseizoen. Dat de training van onze Venrayse jon gens niet voor niets is geweest, bleek wel uit de overwinning die Voesten weer op zyn naam schreef bij de junioren. Hulsman werd vijfde. By de senioren was het A. Willems, die byna !45 rondes de baas bleef, maar daarna het hoofd moest buigen voor het peleton, dat hem koorts achtig achterna zat. I11 de eindstrijd kon by zich niet menr plaatsen. We waren fout We waren inderdaad fout toen we vorige week vertelden, dat Venray 3 nog wel kans had op een beslissings wedstrijd, omdat Ysselsteyn, hoewel zy als kampioen gehuldigd waren, toch nog kans hadden om deze titel te verspelen. Men heeft ons van Ysselsteynse zyde eens netjes voor geteld, dat Venray op zyn allerhoogst nog maar 30 punten kan en Yssel steyn heeft er al 31 dus.... Inderdaad Ysselsteyn, onze excuses voor deze aanslag op Uw nationale eer. Uit de paardenwereld Dat onze landelykeruiters nog lang niet mis zyn, bewees de uitslag van het concours-hyppique, dat onlangs in Grubbenvorst werd gehouden. De ry verenigingen Leunen en Cas- tenray, werden resp. 2e en 3e bij Dressuur. J. Goumans Leunen, werd se bij de individuele dressuur. G. van Diik Leunen, werd 2e by Springen licht, terwijl zyn plaatsgenoot J. Meyers 4e werd in de klasse zwaar. VOEDSELBUREAU TENRAY Henseniusplein 16 Telf. 416 Mei-In ventari sa tie. Van 8 tot 16 Mei zal de jaarlijkse Mei-Inventarisatie plaats vinden. Hiervoor zullen ter plaatse zitdagen gehouden worden. A-lle geregistreer- den ontvangen een oproeping, tevens een opgave-formulier. Men wordt verzocht zoveel moge lijk thuis reeds op dit formulier de gevraagde gegevens ia te vullen, dan is op de zitdag alles vlot afgewerkt, zodat niemand lang behoeft te wach ten. Het geeft tevens een aanmerkelijke kostenbesparing, wanneer de gen streerde zelf in deze medewerkt, dan kan de inventarisatie in korte tijd verlopen. De gevraagde gegevens zyn telken jare ongeveer hetzelfde. Daar dit jaar echter over de gehele wereld een landbouwtelling plaats heeft, zullen enkele gegevens meer gevraagd worden, o.a. of de cultuur grond der bedrijven eigendom is of in pacht. Verder uit hoeveel kavels de be- dryfsgrond bestaat en hoeveel bijen volken aanwezig zijn, alsmede naast de oppervlakte fruit, het aantal appel peren of pruimenbomen. Bedrijven onder de 10 ha, die voor nemens zyn voor 15 Juni gierkelder, mestfaalt, silo, aardappel-silo of weide- afrasting aan te leggen of te bouwen kunnen hiervoor subsidie krijgen. Assitent Willems zal Donderdag 11 Mei zitdag houden op het Voedsel- bureau van 10 tot half 12. De P. B. H. H. EMONTS. BURGERLIJKE STAND van 27 April t.m. 4 Mei 1950 GEBOREN: Odenhoven Henricus C.G., Hoenderstr. Vullings Peter H. T. C., Leunen K 15 vd. Heuvel Marinus T.M., Leunen K 3 Kisters Jacoba M.P., Broekweg 8 van Hiele Gerard L., Ziekenhuis Buise Mathilde M., Ysselsteyn N ib Peeters Ardina J. C., Ziekenhuis Koonings Petronella J. M., Leunen 59 DijkmansTheresiaP.L., Sraakt.weg 5c Rambags Huberta G.M. Castenray G 18 Bold6rdijk Hendrikus, Ysselsteyn 168 Theeuwen Elisabeth, Landweerdw. 12 OVERLEDEN: Strybosch Maria, wed. Verhaag M., 73 jaar, Merselo. Lohaus Helena, 84 jaren, klooster zuster, St. Jozefsklooster. Klüken Leonard, oud 76 jaar, R.K. priester, Patersklooster. van Asten Jacobus, wed. van vd. Heuvel Maria, 76 jaar, Hiept. Philipsen Martinus, wed v. Beelen Anna, 69 jaar, Oirlo. Janssen Gertruda, wed. Claassens Chr., 75 jaar, Hoenderstraat. 4 patiënten St. Anna. ONDERTROUWD: Weltjens Hendrik, 26 jaar, militair te Venlo en Vermeulen Maria, 24 jaar te Venray. Thy8sen Leonard, 45 jaar, landb. te Venray en van de Poel Francisca 46 jaar te Meerlo. Denissen Johannes, los arbeider, 31 jaar en Janssen Wilhelmina, 26 jaar, beiden te Venray. v.d. 'Kerkhof Mathias, te Arcen— Velden en Janssen Petronella, 29 jaar te Venray. GETROUWD: Muysers Martinus, 30 jaar, imker en Gielens Wilhelmina, 24 jaar, bei den te Venray. Aben Cornelis, 33 jaar, gem.arb. te Vierlingsbeek en Gooren Hendrika, 31 jaar te Venray. Baltussen Franciscus, 26 jaren, kan toorbediende te Veldhoven en Lich teveld Elisa, 28 jaar, te Venray. van Veen Hendrik, 27 jaar, ver- warmingsmonteur te Berlikum en Boom Petronella, 20 jaar, te Venray Jonkers Theodorus, 44 jaar, landb. te Oploo en Bomm Petronella, 36 jaar te Venray, KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Vierth6tH.Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week Kap. v. Leipsig Zondag 4e Zondag na Pasen. 6 u. leesmis; 7 uur leesmis Wilhelmina Oudenhoven-Philipsen, besteld door kaartclub; 8 uur leesmis, waaronder Eerste H. Communie der kinderen; 9 30 leesmis uit dankbaarheid; 10.30 Hoogmis uit dankbaarheid; 3 uur plechtig Lof, waaronder toewijding der kinderen aan Maria en oplegging van het Scapulier. Maandag Verschijning v.d. Aarts engel Michael. 6.30 zielemis vooralle overl. parochianen; 7 uur leesmis Antonia Jansen; 7.30 best. jaard. Anna Maria Egelmeers; 7.30 zijaltaar lees mis voor Z. H. de Paus; 8.15 best. jaard. Catho Poels-Kellenaars. DinsdagH. Gregorius v. Nazianze. 6.30 uur leesmis Joh. Maria Hoex en Josephine van Stiphout; 7 uur lees mis Godefridu8 Verstralen; 7.30 lees mis: 8.15 gest. jaard. Peter A. Poels en Petronella Janssen (ïkl); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruïdsp. Sampers- .d. Goor en Scholtens-v.d. Goor. WoensdagH. Antonius. 6.30 uur leesmis Maria Verbeek; 7 uur leesmis Petronella Theeuws-v. Opbergen; 7.30 leesmis Margaretha Vaske; s.15 gest. jaard. Jan Jocbyms en echtg. (3kl). DonderdagH. Wiro en Aufridus. 6.30 leesmis Wed. Verblakt; 7 uur leesmis Gertrudis van Ham-Pouwels; 7.30 leermis Martius Poels; 8.15 gest. jrd. Martin Cornelissen en Antoinette Wijnhoven (3kl). Vrijdag: H. Nerus en gezellen. 6.30 leesmis Wed. Verblakt; 7 uur leesmis Mathys Smits, besteld dooi de buurt; 7.30 leesmis Antoon Ouden hoven; 8 uur gest. jaard. Cath. Heris, wed. G. Verbunt (2kl). Zaterdag: H. Servatius. 6.30 O.L. Vrouw-hoogmis; 7 uur leesmis t.e.v. H. Theresia; 7.30 gest. jrd. Leonard Thielen en ouders (1H); 8.15 gest. jrd. Z.E. Heer Pastoor Greymans (2kl). EERSTE H. COMMUNIE. De com municantjes moeten om 7.30 uur aan de Meisjesschool zijn, waar ze door de Eerw. Heren Geestelijken en de Harmonie worden afgehaald. In de kerk zitten ze inde 12 eerste banken, die voor de kinderen gereserveerd zyn. Als de H. Communie wordt uitge reikt voor de groten, gaan deze door de zijschepen naar de Communiebank. Onder het Lof van 3 uur doen de Communicantjes de opdracht aan Maria en wordt hun het Scapulier opgelegd. De collecte onder het Lof ie voor de versiering van het H. Hartbeeld op het plein bij de Paters. Onder de H. Mis van 7.30 uur op Maandag gaan de kinderen zoveel mogelijk ter H.. Tafel voor Z.H. de Paus. MEILOF. Iedere avond om 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM Donderdag 7 uur lees mis Petronella Brand-v. Hovek. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren deze week de 40e en 50e les. RETRAITE voor dienstplichtigen van 15—18 Mei in Venlo. Opgave zo spoedig mogelyk bij Pater Domitius, Patersklooster. PATERSKERK. Zondag 4e Zondag na Pasen. 5.45 en 6.30 leesmissen met intentie: 7.45 voor Jacquelien Coenders; 9 uur Hoogmis; Communiceren vooraan be ginnen. ie collecte voor Paterskerk, 2e voor byz. noden. 4.20 gez. Vespers. 3 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag6.30 uit dankbaarheid 7 uur z.i.; 7.30 Maria Goumans-Jansen besteld door de Kempweg; 6.30 Mei maandoefeping. Dinsdag i 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 6.30 voor beh. terug keer uit Indonesië; 1 uur z.i.; 7.30 voor overledene; 7.30 Antoniushoog- mis; 8 uur z.i.; 6.30 Lof met gebeden v.d. Meimaand. Woensdag7 uur Wed. E. Lensen- Behet; 7.30 Christiaan Stappers; 8 uur Janssen-Smits; 6.30 Meimaandoefening Donderdag6.30 z.i.; 7.30 Gertruda Arts-Niessen; 6.30 Meimaandoefening. Vrijdag: 6 uur ram. Holsheimer; 6.3Q wed. Vergeldt-v. Dommelen; 8 u dokter Schim v.d. Loeff; 6.30 Mei- maandoefoning. Zaterdag: 6 uur voor overledene; 7.30 z.i.; 8.30 Martinus v.d. Poel. Biechten van 3-8 uur; 6.30 Lof. Elke dag een H. Mis voor onze weldoeners. Deze week 7 H. Missen v. Antoon Franssen. Derde Orde De eerste Zondag van Mei is de dag van de ie H. Communie van de kinderen van Venray. Daarom houden wy GEEN vergadering voor de Man den- en Vrouwenafdeling. Deze wordt gehouden ZONDAG 14 MEI, waarbij inkleding en professie. PAROCHIEH. Catharlna, LEUNEN Zondag 7 uur H. Mis voor de pa rochie; 8 30 tot dank voor behouden terugkeer; 10.15 hoogmis Theodora Litjens; 3 uur maandelijks Aanbid dingsuur. Heden uitsluitend maand- collecte voor de kerk. Maandag 7.30 gest. jg. Marja Lem- mens. Dinsdag 7.30 gez. jg. Mathieu V er vuurt; 9.30 plechtige huwelijkshoog mis bruidspaar Jonkers—Bomm. Donderdag 7.30 voor de vrouw van Antoon Loonen. Vrijdag 7.30 overl. familie Voer- mans—van den Berg. Zaterdag 7.30 overl. fam. Dirckx— Billekens. Biechten van 5.30 7.30. 7.30 Marialof. A.s. Zondag H. Familie mannen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H.H. Missen; 3 uur Lof met ommegang en preek. Maandag 7,30 gest. gez. jg. Mart. Hendrix en Anna Getrudis Janssen. Dinsdag 7.30 tot dankzegging by gelegenheid der intronisatie van het H. Hart. Woensdag 7.30 gest. gez. jg. voor Ger. van de Voort; 7.30 rozenhoedje voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. zm. voor vr. Willem Custers. Vrijdag 7.30 best. zm. voor overl. fam. Thielen Steeghs. Zaterdag 7.30 H. Communie; 8 uur pl. H. Mis by gelegenheid ener 25- jarige echtvereniging; 7.30 Marialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag 7.30 tot zekere intentie 9 30 hoogmis voor het rectoraat; 10.30 hoogmis voor de pelgrims van Mont- foort (U); 3 uur lof met rozenhoedje, ter ere van O.L.Vrouw. Onder de H. Missen collecte voor de voortplanting des geloofs. Maandag 6.30 gez. jd. Antonia Bo- vens; 7.30 ter ere van St. Joseph. Dinsdag 6.30 tot zekere intentie; 7.30 Joseph Asselberghs. Woensdag 6 30 en 7.30 ter ere van St. Joseph. Donderdag 6.30 Gerard Kersten en Lamb. Wismans; 7.30 voor Theodorus de Haart. Vrijdag 6.30 gez. jd. fam. Berden; 7.30 uit dankbaarheid en eerherstel. Zaterdag 6.30 voor bijzondere gunst 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L.Vr. Van 5—7 uur biechten. 7 uur Lof ter ere van O.L. Vrouw. KERKDIENSTEN HEIDE 4e Zondag na Pasen. De 2e collecte is voor de Voortplanting des Geloofs. 8 uur voorbijz. intentie: 10 uur Hoog mis voor Joh. van Meijel; 3 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag7.30 leesmis voor P. A. van Heyster. Dinsdag: 7.30 v. Thomas Michels Woensdag7.30 voor afgest. fam. Fleurkens-Vriends. Donderdag 7.30 familie Rutten Michels en overl. dochter. Vrijdag 7 30 fam. Claes-Derikx. Zaterdag: feest v.d. H. Servatius. 7.30 tot byz. intentie. Van 6—8 uur Biechthoren. 7.30 Meilof. ADVERTENTIEN Voor Koninginnedag en Bevrijdings herdenking, Mei, kunnen bonnen worden verzilverd en wel voor 1 Mei twee bonnen en 5 Mei één bon. Bewijs van werkgever wordt ver eist. Deze kan alle arbeiders, die in zyn dienst zijn, op één briefje plaatsen, mits men inderdaad vry heett geno men. Verzilvering heeft plaats op Maan dag 8 Mei Georganiseerdo van 7—7.30 uur n.m. Ongeorganiseerde v. 8.30—9 uur n.m. HET BESTUUR Met grote vreugde geven wy ken nis van de geboorte van onze zoon PINI Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Marinus Theodorus Maria Antonius. J. M. v.d. HEUVEL C. L. v.d. HEUVEL VAN GORP Venray, 27 April 1950 Leunen K 3. Betty J. M. Derksen Fun Th. J. Poels econ. drs. geven kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de inzege ning zal plaats hebben op Dinsdag 23 Mei a.s. om 10 uur in de Pa rochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Gelegenheid tot gelukwensen i-2u. Patersstraat 29a. ToeKomstig adres: Nazarethstraat 2, Tilburg. Op 16 Mei hopen onze dierbare Ouders P. Loenen en M. Loenen-Thielen de dag te herdenken dat zy vóór 25 jaren in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van HUN DANKBARE KINDEREN Leunen, Mei 1950. Voor de talrijke gelukwensen en andere blijken van belangstelling by gelegenheid van ons huwelijk, zeg gen wy, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. H. v.d. Berg M. v.d. Berg-Heesen Sambeek A 178. Hartelijk dank, ook namens mijn ouders en familie, voor de vele blijken van belangstel lingbij mijn thuiskomst uit Indonesië. Speciaal dank aan Kath. Thuisfront, familie, buren, vrienden en belang stellenden. Sergt. W. Claessens Leunen K 71 Dankbetuiging* Bij myn terugkeer uit Indonesië, betuig ik hartelyk dank, ook namens mijn ouders, broer en zusters, aan alle familieleden, vrienden en be kenden, Kath. Thuisfront en speciaal de buurt, 'voor de mooie versiering, cadeaux en de hartelijke ontvangst. Soldaat H. G. Vullings Langs deze weg betuig ik myn hartelijke dank, ook namens mijn ouders, broer en zusters, aan de Z.E. Heer Pastoor, Kath. Thuisfront, Fan fare, Zangvereniging, familie, buren, vrienden en bekenden, voor de vele bly'ken van belangstelling, welke ik mocht ontvangen bij myn thuiskomst uit Indonesië. Korp. P. J. H. Janssen Oirlo F 22 Dankbetuiging. Langs deze weg betuig ik, mede namens myn ouders, broers en zus ters, hartelyk dank aan familie, vrienden en bekenden, Kath. Thuis front en allen die hebben medege werkt om de dag van mijn thuis komst uit West-Indië voor my en myn familie tot een onvergetelijke te maken. Speciaal dank aan het Personeel Houtzagerij voor het mooie cadeau en de buurtjeugd voor de mooie versiering. Soldaat G A.V. Huijbers Veltum L 83 Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden bij gelegenheid van ons Zilveren Huwelijksfeest. P. J. Pelzer- Verpoort Venray-Hiept, M9i 1950. Hartelijk dank, ook namens myn ouders, broers en zusters, aan Heren Geestelijken, Kath. Thuisfront, S.V.Y., familie, buren, vrienden en alle bekenden, voor de felicitaties, cadeaux en de prachtige versiering by myn thuiskomst uit Indonesië. Soldaat ie klas H. H. J. Loonen Leunseweg 11 Op 10 Mei hoopt onze beminde zuster de Eerw. Zuster Maria Angelina haar Zilveren Professiefeest te vieren in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Venray. Familie Gieben Keel- Neus- en Oorarts voorlopig spreekuur Vrijdag van 9 tot 11 uur in het St. Elisabeth- Ziekenhuis te Venray. Hartelijk dank aan Heren Geestelijken, Eerw. Zus ters en buren voor de deelneming en hulp by het overly den van myn onvergetelijke echtgenoot. Wed. J. Arts- Gruintjes MaaiU«»i#w«g if

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2