Oostrum viert feest! H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in VENRAY. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Grootse triomftocht Het Koninklijk Bezoek aan Limburg. De kettie ÓVCÏ de aaïdappeten. BEL BIJ BRAND 3 9 2 Als in strijd De Klckkeluieï 4l. Jcsepk, Zaterdag 29 April 1950 Nö. 17 Een en Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkery Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Wie ooit gemeend mocht hebben, dat het Venrayse publiek niet warm te krijgen is, heeft Dinsdag wel op overtuigende wijze zyn ongelijk moeten bekennen. Uren lang hebben de mensen in sneeuw, regen en wind gestaan om een glimp op te vangen van H. M. de Koningin en Haar Gemaal. Urenlang hebben de kleine kleuters er gestaan met het rood wit-blauw in hun verkleumde knuistjes, uren lang hebben de ouderen gowacht, maar toen eindelijk het grote ogenblik dan daar was, is £an ook een enthousiasme losgebarsten, zoals overal in het Limburgse land, dat ondanks het gure Aprilweer de Hoge Gasten een ontvangst heeft bereid, die lien nog lang in herinnering zal blijven. Na een grootse maar koude tocht door Limburg, arriveerde H.M. de Koningin, vergezeld van Z K.H. Prins Bernhard en een groot aantal volg auto's aan de grens van Castenray, waar de klokken beierden en do schooljeugd enthousiast haar vlag getjes zwaaiden. Dan ging het in een snelle vaart op Venray aan, waar intussen het bericht van de aankomst reeds was doorgekomen en waar de straten feestelijk versierd en het gemeente huis schitterend verlicht was. Het was toen ruim twee uren later dan het officiële programma vermeld had. Hoog laaide de vreugde op toen H.M. voor het gemeentehuis uitsteeg en met Prii s Bernhard naar boven ging, waar in de hal reeds talrijke genodigden aanwezig waren. Het eerste woord van de Prins was een verontschuldiging voor hun lange uitblijven, maar het welkoms woord van de Burgemeester was er niet minder hartelijk om. H. M. de Koningin was zichtbaar vermoeid, maar toch luisterde Zy aandachtig naar het welkomsversje, dat de meisjes Goumans en Ehren voor Haar opzegden, terwijl Zy zeer dankbaar was voor de bloemen, die de kleintjes aanboden. Welkomswoord van de Heer Burgemeester. De Burgemeester getooid met de nieuwe ambtsketen - hield de na volgende toespraak: Majesteit, Koninklijke Hoogheid. Nu Uwe Majesteit, vergezeld van Z.K.H. de Prins der Nederlanden, onze gemeente de grote eer aan doet haar met een bezoek te vereren, geniet ik het grote voorrecht Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoog heid hier in ons midden, in Venray, eerbiedig en hartelijk te mogen begroeten en U dank te mogen brengen voor al hetgeen U voor dit zwaar getroffen gedeelte van ons vaderland hebt gedaan en nog steeds doet. Ik weet my de tolk van allen, wanneer ik hier uiting geef aan de gevoelens van trouw en aan hankeljjkheid onzer bevolking jegens Uwe Majesteit en ons Vorstenhuis, welke gevoelens door dit bezoek nog worden verlevendigd en ver diept. Met den wensch, dat de Almach tige God Uwe Majesteit nog lange jaren moge sparen voor ons dierbaar vaderland, hetwelk onder de be proefde leiding van ons geliefd Oranjehuis moge tegemoet gaan een nieuwe periode van vrede, orde, welvaart en rust, moge ik Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid welkom heten in dc gemeente Venray. Lang leve de Koningin Lang leve de Prins Daarna ging de Koninklijke stoet het gomeentehuis binnen, waar H.M. en de Prins werden voorgesteld aan de leden van de Raad en vertegen woordigers van het gemeenteperso- neel en voor ieder van lien had de Koningin een enkel woord. De hal, welke netjes was opgeknapt was versierd met enkele tekeningen van Piet Vermeulen en H.M. was vol aandacht voor het werk van deze jonge Venrayse schilder, van wiens hand boven in de Raadszaal ook r.og enkele werken hingen. In de Raadzaal. Op de raadzaal, die als het gehele interieur van 't gemeentehuis uiterst sober, maar stijlvol was versierd, werd H.M. voorgesteld aan de horen wethouders en de secretaris, waarna zy de kennismaking hernieuwde met Deken Berden. Vervolgens werden aan Haar voorgesteld Pater Gardiaan en Pater Rector van het Gymnasium, de vertegenwoordiger van de Kerke- raad der Ned. Herv. Gemeenten, J. Kousemaker, Dr. Veraart, Directeur van het St. Annagesticht, Vader Overste en Dr. Mr. Havermans, Di recteur van Huize St. Servatius, Dr. Hillebrand, Directeur van het Zieken huis en aan de vertegenwoordigers van de Jeugdorganisatiesin Liraburg, als Mgr. Jenniskens uit Meerssen, Drs. Spekkens, Maastricht, G. Hou wen, Neer, J. Bronnenberg, Heerlen Jac. Lonnen, Venray, M. Klaassen, Venlo, F. Schols, Nijmegen, J. de Vries, Heerlerheide, M. de Braai, de damet} Pauliseen, H^rtitii W(iD,n llIen ult Dan werd de thee geserveerd en al spoedig was het een genoeglijk onderonsje, waarbij H.M. en de Prins aller harten wonnen door hun ge moedelijke houding. De Prins met zy'n witte anjer, praatte met ieder wat en zyn zonnig bruin gezicht toonde nog geen vermoeienis. H. M. zelf rookte met zichtbaar genoegen een sigaret, maar even later moest het programma worden afgewerkt. Doch nog even moest tyd gemaakt worden voor een kleine rondgang langs de werken van Piet Vermeulen, die H.M. bijzonder scheen te appreci ëren. Geschenken. Doch het officiële gedeelte moest verder worden afgewerkt en dan verschenen de dames Reintjes—van Megen uit Leunen en Rongen Stry- bos uit Oirlo, om aan het Koninklijk Paar de twee poppen te overhan digen in de oud-Venrayse kleder dracht, als geschenk van de ge meente. H. M. was zeer dankbaar hiervoor en bewonderde het werkelijk kunstige werk van Mej. Nella Thuyls, die dit cadeau verzorgd had. Doch de boeren bruiloft was al in aantocht en namens deze bood Mevr. Kengen H.M. de traditionele krentenmik aan. Vooral by de Prins viel de costu- mering en de enscenering van de boeren en boerinnen, uit de federa lies der buurtverenigingen, zeer in de smaak. Ook II M. -toonde grote waardering voor dit origineel ge schenk en dankte de gulle gevers zeer hartelijk. De ty'd drong en in het topje van Noord-Limburg wachten nog duizen den mensen. Het publiek buiten, waarbij o.a ook de vertegenwoordigers van alle verenigingen uit kom en kerkdorpen zong, begeleid door de verenigde Harmoniën van Venray en Oostrum, vaderlandse liederen en toen H.M. opnieuw op het bordes verscheen, brak het gejuich weer los. Bezoek Grote Kerk Begeleid door de Heer D9ken werd dan nog een bezoek gebracht aan de St. Petrus Banden. In het voorpor taal werd het Kerkbestuur aan Haar voorgesteld, waarna de herbouw be zichtigd werd. Voorgelicht door de Heer Deken, toonde H.M. grote belangstelling voor het herstel en wederopbouw van de Parochiekerk en meerdere malen gaf Zy blyk van Haar grote waardering voor het werk van het Kerkbestuur in deze. Tijdens de rondgang zong Venrays Mannenkoor de Hoge Gasten het „Domine salve fac reginam nos- tram" toe. De tyd drong echter en afscheid werd genomen van de St. Petrus Banden. Op het kerkhof was nog een treffend moment toen H. M. een ogenblik vertoefde bij het graf van onze grote Yenrayenaar, Mgr. Dr. H. Poels. Op het Kerkpad werden door enige pensionaires van Jerusalem nog een herinnering aan Haar bezoek aange boden in de vorm van een schrijf- necaissaire in perkamenten band en een schilderij, voorstellende de Lente. By het Oorlogsmonument aangeko men, legde de Koningin met Haar echtgenoot een bloemenkrans neer, terwijl de Harmonie van Leunen treurmuziek ten gehore bracht, daar mee allen erende, die in de strijd om Venray gevallen zyn. Dan was de vertrektijd gekomen. Aan de Burgemeester liet H. M. en Piins Bernhard nog eens duidelijk uitkomen hoezeer Hen de spontane ontvangst had getroffen en nogmaals moesten zy Hun bewondering uiten voor de prachtige versiering en het gul onthaal. Dan reden de wagens voor, waarin het gemeentebestuur nog een doos pruimetaartjes voor alle inzittenden had doen deponeren, ging het onder een enthousiast afscheid van het publiek over de Stationsweg .iaar Oostrum, waar, ondanks het late uur, de schoolkinderen nog de Landsvrouwe een laatste groet brachten. Snel werd doorgereden naar Wans- sum en daarmede was het Konink lijk Bezoek aan Venray teneinde. Het stadhuis straalde in het licht van de 1500 Oranjelampen en in de danszalen was het overvol. Tot laat in de nacht vierde Venray het feest van Koninginne bezoek, dat zulk een schitterend verloop had, ondanks 't heel slechte weer en het lang 'wachten. Even voor half 4 arriveerde Maan- dag het Koninklijk Paar voor een bezoek aan Limburg op het vliegveld Beek. Er viel een druilerige regen, maar dat heeft niet verhinderd, dat er grote belangstelling bij de aan komst heerste. Koningin Julianastapte als eerste uit het vliegtuig. De commissaris der Koningin, dr. F. Houben, riep de koninklijke gasten een hartelyk welkom toe op Limburgs bodem. De begroeting duurde slechts kort. Om vyf minuten over half vier vertrok het Koninklijk Paar naar Maastricht. Aan de grens van de hoofdstad stapten Koniningin en Prins in een rood gelakte met vier paarden be spannen calèche. Hier was de burge meester van Maastricht, rar. W. Baron Michiels van Kessenich ter begroeting aanwezig, Langs de steeds dichter wordende ryen van belangstellenden arriveerde koninklijke stoet om half vyf aan het gouvernement. In de receptiezaal waren voor deze ontvangst bijeengekomen de leden van •Provinciale Staten, de burgemeesters van Limburg en een aantal hoofden van provinciale en somi-provinciale takken van dienst. In een andere zaal was daarna een ongedwongen samenzijn, waarbij Hare Majesteit nog gelegenheid had om verschillende burgemeesters en enkele andere autoriteiten van het gewest te ontvangen. Aan het slot van de receptie kwam Zyne Excellentie Hubert Verwilghen, gouverneur van de Belgische provincie Limburg, zyn opwachting maken by Hare Majesteit. De Belgische gouverneur heeft aan H.M. de Koningin en Prins Bernhard de persoonlijke hulde van de prins- regent van België overgebracht. De luide en voortdurende toejui chingen van het publiek buiten voor het gouvernement deed Hare Majes teit tenslotte besluiten om even, niettegenstaande de zware regenval op het balcon te verschijnen. Vervol gens bracht Hare Majesteit een offi cieel bezoek aan het Maastrichtse stadhuis. In de hal van het monumentale raadhuis heeft de burgemeester van Maastricht een woord van welkom gesproken tot Hare Majesteit en daarbij de gevoelens van grote er- kentelykheid en liefde van Maas tricht voor het vorstenhuis onder streept. De koninklijke zangverening „de Maastreechter Staar", waarvan H.M. de Koningin beschermvrouwe is, zong op indrukwekkende wijze het n Domine salvam fac reginam nostram" waarna de leden van het gemeente bestuur en een aantal geestelijke, burgerlyke en militaire autoriteiten van Maastricht aan Hare Majesteit werden voorgesteld. Het vertrek van de koningin naar het gouvernement gaf wederom aan leiding lot hartèlyke huldebetuigin gen van het duizendkoppige publiek, dat op de markt geduldig de ont vangst op het stadhuis had afge wacht. 's Avonds bood het provinciaal bestuur van Limburg de koninklykfe bezoekers een gala-soirée in de Maas trichtse schouwburg aan. By de vele autoriteiten bevond zich Mgr. J. Hanssen, coadjutor van de Bisschop van Roermond. Er werd oen programma van zang, declamatie en orkestmuziek afgewerkt, waarin verschillende schakeringen van het Limburgse leven waren weerspiegeld. De hoge gasten waardeerden het gebodene zeer. Na afloop zagen zii de fakkeloptocht, die omstreeks elf uur door Maastricht trok en waar aan duizenden in groepen of met praalwagens deelnamen. Wegens de stromende regen be zichtigde hel koninklijk paar de stoet niet van het bordes van het stadhuis, maar van de koninklijke auto uit. Vroeger op de avond was het nog droog en tienduizenden Maastrichte- naien deden mee aan de feestelijk heden op de oude wallen en pleinen der stad. Tot laat in de nacht duur de de feestvreugde. Dinsdag, de tweede dag van hun officiële bezoek hebben koningin en prins een glorietocht door het Lim burgse land gemaakt. Overal langs de lange route: sa luutschoten en klokgelui in dorp en stad, versierde straten en huizen overal, eindeloze rijen schoolkinderen, in toom gehouden door broeders en i«st#rs onderwigaend personeel, Minister Mansholt heeft met zyn verklaring van verleden week een rolletje veroorzaakt, waarvan de ge volgen allerminst préttig waren. Volgens deze minister waren de aardappelen te duur, omdat de han del er te veel aan verdiende. Dit moest veranderen, anders begon de Regering zelf een aardappelwinkel. De Stichting van de Landbouw was er direct b'j om haar mening te zeggen, toen van de zyde der middenstanders deze ministeriele bewering als onzinnig werd tegenge sproken. Zo verklaarde zy: De toestand wordt bolder en duidelijk gotekend. De minister zegt, dat de handel de Stichting is er zeker van, dat de hoge detail gry'zon van de aardappelen niet aan hoge telerspryzen geweten kunnen worden misbruik maakt van de vraag naar kleiaardappelen en daarom zandaardappelen a's dure kleiaardappelen vpikoopt. Nu deze mening van officiële zijde eveneens is uitgesproken, mag men zeker aannemen, dat zij op waar heid berust. De handel erkent, dat dergelijke handelwijzen zyn voorgekomen. Het is onder de boeren algemeen bekend, dat niet één op de honderd consu menten het verschil tussen de zand aardappelen kan zien, dat daarom de consumenten er helemaal niet over kunnen oordelen, of zij zandaardap pelen, dan wel kleiaardappelen voor gezet krijgen. De Katholieke Middenstand liet dit weer niet op zich zitten en legde een duidelijke verklaring af waaruit ons bleek 1) dat de Minister deze rede heeft uitgesproken op aandringen van de Stichting van de Landbouw, die met een grote partij onverkoopbare zand aardappelen zit. 2) Mede door de Stichting is het praatjo de wereld ingestuurd, dat de kleiaardappelen op waren en dat de slechte veenaardappelen nog te kry gen zouden zyn. Hierdoor steeg de viaagnaar die aardappelen en maak ten de boeren grote Winsten. 3) Uit verschillende rapporten bleek, dat de handel normale winst marges vroeg en zelfs in verschillen de gevallen daar ver onder door schiet. Bierop heeft de Minister toen maar snel verklaard, dat hu betreurt, dat over deze aangelegenheid geen over lag gepleegd is met de organisaties der handelaren, waardoor dus van de hele ministeriële verklaring weinig meer overblijft en 'men dus rustig af kan wachten In ieder geval zandaardappelen kosten maar 10 tot 14 ct. per kilo. afzettingen, die verbioken werden ten spijt van stoere agenten, leden van schutterijen en gilden in hun fraaist uniform, compleet met sjerp, kolbak en pluim, deputaties van mijnwerkers in beroepstenue, ruiter- verenigingen, de jeugd in allerlei schakering en uniform. Omstreeks half vier begon het te sneeuwen en het koninklijk paar raaakie zyn rondgang te voet door de tuin en langs de paviljoens van het R.K. Sanatorium voor t.b.c. patiënten te Hornerheide zelfs in een complete sneeuwjacht. Het heuvellandschap, 's morgens vroeg nog vol van prachtige bloesem kleuren en geel van het koolzaad op de akkers, was in een minimum van tijd veranderd in een winters geheel. Dat de hoge gasten zich door dit hondenweer niet lieten weerhouden van deze rondgang, werd door de patiënten bijzonder gewaardeerd. Tegen de namiddag was men door dit alles circa twee uur op het tijd schema ten achter. Men kan begrij pen wat dit betekende voor de dui- 7.enden, die overal nog opgesteld stonden. Des temeer zullen zy het gewaardeerd hebben, dat koningin en prins hen niet tevergeefs lieten wachten. Een getrouw op da voet volgen van alle prog-ammapunten zou on doenlijk ziin. Meer dan 333 plaatsen en plaatsjes immers passeerde de stoet. Men toonde het koninklyk paar Limburgs leven in hun bonte ver scheidenheld. In iedere plaats had men in demonstratie of geschenken iets bij zonders bedacht. Samenvattend kan worden gezegd, dat dit bezoek van koningin en prins ondanks de tegenslag van het weer, ongetwijfeld de banden tussen Lim burg en het Oranjehuis zal hebben verstevigd. De belangstelling van Belgische zijde, tot uiting komend in het be zoek van tal van Belgen aan Maas tricht en de begroeting door de gouverneur van Belgisch Limburg kan worden gesignaleerd als een blyk van vriendelijke belangstelling van die zyde voor het lot van Lim burg en Oranje beide. Viert een der leden van het gezin feest, dan deelt het hele gezin in de feestvreugde. Zo ook in dat grote gezin, genaamd de gemeente. Thans maakt een onzer dorpen zich op om luis terrijk te gaan vieren de Eeuwfeesten van O. L. Vrouw Behou denis der Kranken. Dit jaar herdenkt men het heugelijk feit, dat 600 jaren geleden op een vlasakker te Oostrum gevonden werd een Maria- beeldje, dat zes eeuweh lang tallozen uit alle delen van ons land tot zich getrokken heeft, zodat Oostrum in de loop dezer jaren een drukbezocht Maria-oord werd in het Venrayse land. Met Oostrum verheugen zich dan ook de overige leden van onze gemeente-familie over dit gedenkwaardige feit en wij stem men in met de feestvreugde, die in Oostrum heerst. Dat de herdenking van dit zesde Eeuwfeest op waardige wijze zal geschieden, daarvoor staat ons borg de ernstige wijze waarop de viering van dit feest onder de deskundige leiding van het ijverige Werk-Comité is voorbereid. Niet alleen hopen wij, dat het Openluchtspel „De duivel op Spraeland" de bewondering zal genieten van de Inwoners van Venray en van velen uit den lande, doch ook hopen wij, dat in dit zeshonderdste jaar, samenvallend met het H. Jaar 1950, vanuit het genadeoord Oostrum een niet te stuiten stroom van genade moge uitstorten over onze gemeente, over ons Vader land. Oostrummers, veel succes 1 Venray, April 1950. Mr. A. H. M. JANSSEN. Burgemeester van Venray. Versobering Naar aanleiding van de stijging van de kosten van het levensonderhoud heeft minister Joekes een verstandig woord gesproxen. Hy heeft namelijk gezegd, dat ons volk bruin brood en zandaardappelen zou dienen te eten en dat het onder de huidige omstan digheden geen liever koekjes behoort te bakken. Inderdaad is het zo, dat de na oorlogse mentaliteit geleid heeft tol het feit, dat een ieder absurde eisen stelt aan hetleven. Het beste is voor menigeen niet goed genoeg, 40 pet. van ons volk weigert confectie kledifig te dragen. Als men bruin brood eet, krygt men klaarblijkelijk een minderwaardigheidscomplex. Hei witte brood wordt by grote hoeveel heden weggeworpen. Op straat ziet men 't verschijnsel, dat velen hun sigaretten slechts voor de helft op roken. Er is in dit land geen sprake van enige versobering, wel van een opvoering van het levenspeil op kunstmatige wyze. Ook van gebrek aan inzicht in het feit, dat men in Nederland nog in een paradijs leeft in vergelijking met andere landen Men ga maar eens een k ijk je nemen. In Engeland. In Frankrijk. In West- Duitsland. In Italië. Dit is een vreemde morgen. We kijken op de kalender en die zegt ons, dat het 25 April is. Maar we vragen ons al of de kalender zich niet vergist, want een asgrauwe lucht dryft nors en hard ons stedeke. Het is zo koud als het maar zelden in de winter kan zyn. Men voelt 't tot op de botten. Daar zit nattigheid en. sneeuw achter. En ja hoor daar begint het te sneeuwen. Uit 'n vaal donkere lucht dwarrelen de vlokken neer. Het is fyne en wat grovere soort, dat. er valt of dat door de jagende winden maar steeds wordt voortgedieven, zonder einde welhaast. E11 het blijft zo maar doorgaan. Het sneeuwt als in een echte winterdag met lange buien en dan lykthet alsof er geen einde aan zal komen. Rondom ons staan de bloemen in bloei. Jong fris groen presenteert zich met een uitbundigheid, die alleen de lente creëren. Sneeuw, overvloedige sneeuw en... bloesem... Neen, dat kuünen we zo snel niet vatten. Dat hóórt niet by elkaar. Maar het is zo. Kleffe, koude sneeuw ligt op de bloesems, die er nu armetierig en bijna naakt by staan. En alyd maar door duurt de bui. De bloesems, het jonge groen, de bloemen in de tuinen en de eerste groenten worden er door bedolven. Vandaag is het feest in Limburg Overal hangen de vlaggen uit. In dorp en stad. De Fanfaregezelschappen, Harmonieën en zangverenigingen blazen en zingen er vrolijk op los. Bruidjes staan in witte jurkies met bloemen in de hand gereed, burge meesters en notabelen hebben het welkom op de iippen en de bevolking loopt tesamen. Het is feest. Want dit is de eerste maal, dat onze jonge Koningin een bezoek aan Limburg bracht. En nu is er een vreemde wedloop gaande. Tussen de (verdee'de) natuur, die de bomen in bloei heeft gestoken en die het eveneens uitbundig laat sneeuwen en deze bevolking, die de jubel in de keel heeft zitten. Yreemd, d«s« morgea. komt voor de jeugd van Venray. Inde maand Mei zal Pater Adriaan Loof, O.F.M.- een triduum pieken voor de Venrayse jongens van 13 17 jaar. Dit triduum zal gesloten worden met een II. Mis en algemene H. Communie Tegelijk zullen de leden van de Jeugd H. Familie dan hun opdracht doen. Ook de jongens, die nog geen lid zyn, worden hierbij uitgenodigd. Datum en tyd waarop, worden nog nader bekend gemaakt. Beschermer der H. Kerk. Op Woensdag na de twede Zondag na Pasen viert de Kerk het Be- schermfeest van de H. Juseph, als patroon van de Kerk. De viering op zyn feestdag, 19 Maart, komt gewoonlijk door de Vas tentijd niet tot zyn volle recht en daarom wil de Kerk dit inhalen, temeer daar zy in St. Joseph de patroon van de H. Kerk begroet. Hebben wij geen groter, geen def tiger heiligen kunnen vinden om hen tot patroon van de H. Kerk uit te roepen Wie in Gods ogen ver heven en heilig genoeg was om te mogen wakpn over het Kind Jezus, om de dagelijkse zorg te dragen voor Zyn lieve Moeder, die niet alleen de Bruid van het Wooid, maar ook de Bruid van de Kerk is. Zeker in onze dagen, die zo'n trel- fende gelijkenis vertonen met de woelige d^gen van Sint Joseph'leven, voelen wy ons verdedigd door deze grote Patroon en Bescheimer. Hy zal als een mantel om de Kerk hangen, die beschermt en verwarmt, als een muur die de pijlen van de vijand tegenhoudt en een schuilplaats biedt aan allen, d:e bij hem een toevlucht willen zoeken. Laten we Sint Joseph heel het jaar door niet vtrgeten. Niet zo klein geestig zyn, dat we Hem alleen voor onze kleine, huiselijke beslommeringen inspannen, dat we Hem voortdurend met or.ze particuliere belangen aan het hoofd zeuren, maar dat wy, zeker in het H. Jaar, zyn grote intenties tot de onze maken. Wy zyn vaak zo pietluttig in onze intenties en ge beden en vergeten, hoe grote belangen er op het spel staan. Laten wy Sint Joseph niet teleurstellen door alleen aan onze kleine prullen te denken. Daar is hy veel te groot en te uni verseel voor. We mogen er niet mee spelen, hem niet en bagatelle behandelen als een patroon van handige zaken, waar het over centen en dubbeltjes gaat. Ziin zorg is de zorg voor de Kerk, de grote, de hele Kerk van Christus, voor de Bruid van Christus en dat wil zeggeneen zorg van alle dagen en alle uren, van alle plaatsen en alle fronten, voor allen die goed willen, die willen bidden en strijden voorde eer van God, voor de overwinning van de Kerk, wier overwinning en uitbreiding de zoetste en zaligste glans van zyn glorie in de hemel is. P.H. RONGEN O.C.R. ADVERTEREN doet verkopen

Peel en Maas | 1950 | | pagina 1