Tendo's AMANDELTJESPUDDING Pontiac-horloges De Coloradokever zfinuwtflbletten onigingen do voorverkoop van hun kaartjes, alsmede het plaatsbespifken woor via dit bureau kunnen laten lopón. Dat het vreemdelingenverkeer in derdaad ook drukker wordt bewijst wel de opgaven van de hotels hier ter plaatse, waar in 1049 155 Engel sen, 26 Belgen, 7 Fransen, 1 Ameri kanen, 2 Duitsers en 1 Noor logeer den, afgezien wat nog by particulieren was ondergebracht. De gebrekkige accomodatie van Venray zal in de toekomst echter hard moeten veranderen, want, en o.i. terecht, vreest V.V.V. dat het plaats en logeergebrek hierin Venray vele vreemdelingen afsloot, die ander» zeer graag zouden komen. We hebben uit eigen ervaring reeds by kermissen en carnavals deze klacht horen uiten. Maar afgezien van deze dagen, de toekomstige status van hot Duitse kerkhof in Ysselstoyn, de grotore bekendheid van het Engelse kerkhof, do nabijheid van het oorlogs museum, dat ai langer hoe groter wordt, dit alles zal aan de accoino datie van Venray nog grotere eisen gaan stellen en het is zeer goed dat Venray Vooruit dit probleem eens bestudeerd en tot een oplossing probeert te geraken. Het werk van de Schoonheids commissie is reeds genoegzaam be kend, we denken o.a. aan haar steun voor de oprichting van het oorlogs monument, haar bemoeienis voor de restauratie en het herstel van de veld- kruisen en kapellen en het is met enige trots, dat zy de reeks kapellen opnoemt, die mede door haar initatief zijn gerestaureerd. De kapel in Veltum en het St. Oda kapelletje, terwijl de wegkruizen op Laagriobroek, Blakt, Brukske en het Veulen tevens gereed zyn. Plannen zijn gemaakt voor het St Annakapolletje in Merselo, het Sint Antoniuskapelletje op de Stationsweg do St. Martinne en St. Barbarakapel aan het Ovorbroek. De Sportcommissie van Venray Vooruit, hoopt in de toekomst te komen tot een zwemgeleeenheid voor Venray, nu de waterleiding hier is gekomen en heeft verschillende plan non dienaangaande in studie, terwijl de behoefte aan sportvelden vooral voor de hockeyclub en de voetbalclub in Oostrum, tevens om een oplossing vragen. De oprichting van een plaatselijke afdeling van' het Nederlandse Rode Kruis is het werk van de Commissie van Hygiëne. De Commissie van Algemene Zaken bepaalt zich steeds meer tot het zoeken van een bestaansmogelijkheid voor de toenemende Venrayse arbeidskrachten hebben gemeentebestuur en het ETIL hiervoor plannen opgesteld en betaamd, terwijl tevens het aantrek ken van de industrie werd bevorderd. De oprichting van de machine fabriek Custors en de ketelfabriek Mulders wordt dankbaar gememoreerd, evenals de uitgifte van een platte grond van Venray, met begeloidend schrijven, waarin propaganda voor Venray wordt gemaakt. Binnenkort hoopt men te komen tot een groots opgezette enquête naar het artieidsoverschot in onze gemeente, waarbij de grootst mogelijke mede werking van het publiek wordt ver wacht. Boven al dit werken, boven al deze resultaten zou men weer de aloude, maar wyze zinspreuk kunnen zetten: „Eendracht maakt macht", want «leih's m d. s imenwnrk^n is wat te t.H bHrnikHfi. slecht8 met. de inzet van alle krachten is wat tot stand te brengen. Dat Venray Vooruit haar deel heeft bijgedragen, blijkt wel uit de hierbo ven vermelde feiten en plannen en men kan slechts hopen, dat zij de beste resultaten zullen afwerpen. Spoedeisende Haadsvciqadeiinq Terwyl buiten de metselaars klop ten en binnen de stucadoors volop aan het restaureren waren, kwamen Venrays vroede vaderen Donderdag middag bijeen in een spoedvergadering in velband met het bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard aan Venray. Vooraf werden de notulen goedgekeurd van 29 Nov., 10 Dec., 10 en 31 Jan. en 28 Febr. De heer VAN HA AREN had nog een kleine opmerking over een on juistheid, maar de situatie was zo danig veranderd, dat dit feitelijk overbodig was. 4000 golden. Het punt, waar 't eindelijk om ging, namelijk om f 4000 beschikbaar te stellen, in verband met het a.s. hoge bezoek, was feitelijk door B. en W. niet voldoende toegelicht. Om de Hoge Gasten zo waardig mogelijk te ontvangen, wilde B. en W. de nodige herstellingen uitvoeren aan trappen, hal en bovenhal, terwyl de proviso rische feestverlichting definitief in orde gemaakt zal worden. Zo is 't begrijpelijk, dat menig raadslid in de aanvang viel over de grote post. De heren Fr. Janssen, van Haaien, Vermeulen, Odenhoven en Custers wilden in ieder geval daarvan wel eens meer weten, aangezien zy zich zo geen oordeel konden vellen, terwyl ze bovendien van mening waren,-dat hier niet de nodige sober heid voor een armlastige gemeente werd betracht en dat H. M. de Ko ningin toch gerust de lidtekenen van de oorlog mocht zien. De VOORZITTER gaf echter een geheel andere lezing van deze zaak. Hij wees er ten overvloede nog eens op, welk een geweldig voorrecht Venray kreeg door het bezoek van zulke lioge gasten. En zoals iedereen zyn gasten zo waardig mogelijk ont vangen wil, zo moet ook Venray deze zo waardig mogelijk ontvangen. Spr. was er van overtuigd, dat H.M. zeer goed wist, dat in Venray nog grote nood heerst en dat een kapot gemeentehuis daarvan nu niet precies het voorbeeld behoeft te zijn. Al de herstellingen trouwens, die nu wer den verricht, waren definitief en met het oog op de reeds in principe door de Raad goedgekeurde uitbreiding van het Gemeentehuis. Van dit bedrag f 900. komt bovendien nog een gedeelte terug wegens oorlogsschade. Verder eist de permanente lichtin stallatie f 000, terwijl voor armaturen e.d. f 400 moet wordeu betaald. Ook dit gebeurt met 't oog op de toekomst en is voorschrift van de PLEM. 1500 schoolkinderen komen naar Venray, moeten vlaggetjes hebben, H M.'s portret moet worden aange schaft, koitom er moet geld zijn en B. en W. zal uiterste zuinigheid be trachten. Nadat de heer STEEGHS geinfor nn*erd had of de schoolkinderen van Casteuray ook meetelden en dit be vestigend beantwoord was, konden de heien Raadsleden zich voor de overgrote meerderheid met dit plan verenigen, daar zy in de aanvang van fnening waren, dat een groot gedeelte maar voor provisorisch her stel diende. Nu dit niet zo was, gingen zy direct met het voorstel accoord, behalve de heren Fr. Janssen en Odenhoven, die van mening waren dat men feitelijk boven zijn stand leefde en die de herstelkosten ergens anders vandaan wilde halen. Puinpuzzles De rondvraag bracht het verzoek van de heer Fr. JANSSEN om nu ook eens met dezelfde voortvarend heid het puin in Venray op te ruimen. Spreker begrijpt niet waarom hier zoveel ambtenarij by komt, die boven dien alles nog veel duurder maakt. De Voorzitter mag dan in de vorige vergadering wel eens gelachen hebben, met de mensen die al in de gaten gevallen zijn, spreker vindt het een wonder dat b.v. in de Hofstraat nog nooit een kind verongelukt is en wat dan Volgens Wethouder WINTELS wa ren weer verschillende goedkeuringen ontvangen en zou dus begonnen worden. Naar de transformator op het in dustrieterrein, waarna dezelfde spreker vroeg, zou by Ged. Staten om de goedkeuring woiden gevraagd. Een derde vraag, de subsidie van de Leunense jeugd, zou afhangen van het advies der Jeugdcentrale en moest wachten tot de volgende vergadering. De heer ODENHOVEN kwam terug op de huizen van het Desselke, maar wethouder WINTELS kon niets anders mededelen, dan aat de eerste zeven op 21 April klaar zouden zyn. De heer STEEGHS, die nog graag enkele wegen op de DU W-begroting zou willen hebben, zou wel teleur gesteld worden omdat men ontgin ning by de DUW hcger aanschrijft als wegen, maar in ieder geval zouden nog pogingen gedaan worden. In on om de Peel De heer CUSTERS wilde de Raad er van in kennis stellen, dat de Land- bouwcommissie hard van plan was om de grond naby de kampen in Ysselsteyn aan het bebossing3plan te onttrekken, omdat hier met weinig kosten, nog drie goede boerderijen van gemaakt konden worden van 8— 12 ha. De heer VERMEULEN, die in de gemeente Deurne een pracht appara- raat gezien had voor het in orde brengen van zandwegen, kreeg de verzekering, dat Gemeentewerken zeker eens zouden gaan kijken. Over het nieuwe plein in Yssel steyn waren de heren Wismans, van Haaien en Vermeulen het lang niet eens, 't bleek, dat Staatsbosbeheer hier maar op oigen houtje aan het experimenteren geweest waren, zelfs zo dat men 't nu een schandaal noemt. B. en W. zou voortaan by die heren opblijven. De heer SELDER, die vroeg naar 't puinruimen in de Veldstraat, werd verwezen naar de advertentie in dit blad, terwijl de heer STEEGHS werd -'erust gesteld voor de lamp by van Rhee en over 't kerkpleintje, waar van nog een deel van de gemeente is, zal nog eens over worden gepraat. met nóg meer amandelen dan vroeger pudding (jf jps iedereen tevree.' Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. G HO ENK KRUIS Deze week géén Bureau s. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat z\j in hunne vergadering van heden besloten hebben, zulks ter uitvoering van het raadsbesluit var. 17 October 1946, aan het R.K. Kerk bestuur van Ó.L. Vrouw Geboorte, Oostrum D 13, Venray, uit do ge meentekas ter beschikking te stellen een maximum bedrag van f 10938 40 voor de aanschaffing en het herstel van diverse schoolmeubelen en leor- on hulpmiddelen ten behoeve van de It K. Lagere School te Oostrnm. Deze aansch;»ffi iven en herstellin gen zyn noodzakelijk tengevolge van door het oorlogsgeweld veroorzaakte schade. Venray, 23 Maart 1950. Weer naar liuis terug. Met het troepentransportschip Ge neraal Stuart Heintzelraan, dat ver moedelijk op 11 April en met Groote Boer, dat vermoedelijk op 13 April arriveert, beide te Amsterdam, komen weer oen groot aantal Limburgse militairen naar huis, waaronder de navolgende Venrayse jongens; Gomraans O, D 51. Oostrum Nabbon JOirlo E 5-1 Janssen W Molenhoek F 17, Oirlo van Els P., B 55, Wanssum. Gerard Kupers tot 10 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Door de Bijzondere Strafkamer der Rechtbank te Roermond is Maandag uitspraak in de zaak van Gerard Kupers uit Venray, tijdens de bezet ting het hoofd der NSB-ers en de Landwacht in deze gemeente. Volgens ons verslag van 14 dagen geleden, werd door de Officier van Justitie een gevangenisstraf geöist van vyftien jaren. De uitspraak luidde thans tien jaren cellulaire gevangenisstraf met ontzetting uit het actief en passief kiesrecht voor zyn leven. Deze straf is hem opgelegd voor het arresteren van onderduikers, het verrichten van huiszoekingen naar radio's en het verraad van Venrayse jongens aan de Duitse Fachberater in Venlo, waardoor deze naar Duitsland konden worden getransporteerd. De zaak is nu maar om Kupers die reeds ruim vyf jaar voortvluchtig is, in handen te krijgen. Jeugdvoetbal Verleden Zondag had A een thuis wedstrijd tegen Horst A. Beide partijen waren goed tegen elkaar opgewassen, ofschoon Venray A iets in de meerderheid was. Ais Venrav A wat met meer enthousiasme ge speeld had, dan zouden zy niet met eon gely'k spel genoegen hebben hoeven te nemen. De overige wedstrijden werden af gelast. Het bestuur van S.V.V. heeft be sloten om dit jaar ook weer met een jeugd-elftal in het jeugdtournooi om de bisschopsbeker mee te spelen, j Beloken Pasen zal de eerste voorronde gespeeld worden. Venray A moet dan naar Wanssum waar zy met Wans sum A, Broskhuizenvorst, A en Horst A zullen moeten kamp-n. Wji verwachten, dat zy hiervan als overwinnaar zullen terugkomen, maar dan moeten ze ook voor 100 procent hun best doen. De wedstrijden voor Paasmaandag worden nog nader be kend gemaakt. Brand te Leunen Donderdagnacht om twee uur brandde te Leunen de fabriek „Che- minal", gevestigd in de Oude School, totaal uit. Slechts enkele meubelstukken kon den worden gered, alsmede wat af gewerkte producten. De brandweer was spoedig ter plaatse. Missietentoonstelling te Venray Voor het eerst in de geschiedenis zal Venray een algemene Missie- tentoonstelling krygen voor het gehele Dekenaat. Deze Missietentoonstelling gaat uit van het Bisdom en van de 26 missionerende leiders en Congre- gatie's zullen er acht aan de tentoon stelling deelnemen. De tentoonstelling wordt gehouden van 23 September tot 1 October en wel in grote tenten. Een comité is inmiddels gevormd onder voorzitterschap van Dr. Veraart en binnenkort zal dit comité uitge breid worden met afgevaardigden uit alle Parochie's uit het Dekenaat. Gouden huwelijksfeesten Op 24 April a.s. zal het in Oirlo en Castenray feest zyn, want dan wordt er gouden bruiloft gevierd en nog wel van drie paartjes tegelijk. In Oir lo is 't het echtpaar Verstappen- Smits waarvan de priesterzoon mis sionaris is in Afrika en extra naar huis zal komen om het feest mee te vieren. In verband hiermede zal het feest gevierd worden op 9 Mei a.s. Verder het echtpaar W. Vogelzangs- Swinkels en in Castenray het echt paar Joh. Rambaghs-Kuypers. Deze drie paartjes traden op de zelfde dag in het. huwelijk en hebben de 50 jaren huwelijksleven glansrijk doorstaan, zodat zy op 24 April a.s. ook gezamelyk deze mooie dag kun nen herdenken. De buurtbewoners hebben al voorbereidingen getroffen om de resp. gouden echtparen een onvergetelijke dag te bezorgen. met VERZEKERING tegen verlies diefstal breuk H. CAMPS ZN. Gcd. Horlogers Grootcstraat 16 Emigrantenclub Binnenkort zullen in Venray weer een tweetal cursussen gegeven wor den voor hen die interesse hebben voor emigratie en wel in de Portugese en Engelse taal, terwijl daarbij nog enkele vakken zullen gevoegd worden. Zy die hieraan willen mee doen, kunnen zich opgeven by onderstaande adressen Pater Sergius Emonds, Gymnasium; P.J. Gerrits, Landbouwschool en Jac. Loonen, Veltum L 7 en wel voor of uiterlijk 13 April. Daarna ontvangen zy een persoon lijke oproep. Ontwikkelingsavond De Afdeling St. Servatius van de R.K. Bond van Ziekenverplegenden hield op Dinsdagavond 4 April j.l. een ontwikkelingsavond voor haar leden in Hotel Gitzels. De heer A. H. Salden, voorzitter van de K.V.P.-Jongeren in Limburg, sprak voor de verpleegsters en ver plegers over Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie. Na deze lezing werd er gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de P.B.O. De Afd. St. Servatius mag terug zien op een geslaagde en goed be zochte ontwikkelingsavond. Nieuwe pluimveehoudersbond De belangstelling van onze kippen houders voor de nieuwe bond die is opgericht, is vooral in Venray-kom wel zeer gering. Want op de op richtingsvergadering van Vrijdag j.l. warén zegge en schrijven slechts 15 pluimveehouders aanwezig. Maar deze vyftien waren schijnbaar zo enthousiast, dat zich na de uiteen zetting van het hoofdbestuurslid H. Goumans allen direct en spontaan op gaven als lid en meteen een bestuur kozen en het reglement goedkeurden. De heren G. Geurts, Coopmans en G. Jacobs werden resp. als voorzitter, vice-voorziter en secretaris gekozen. Aspirant liefhebbers kunnen zich bij de laatste nog altyd als lid op geven van deze zo uiterst nuttige organisatie. Jeugddag Oostrum Paasmaandag zal in Oostrum weer de traditionele jeugddag gehouden worden en wel voor de jeugd van 12-17 jaar. De dag zal begonnen worden met een II. Mis. Daarna wordt er aan de leden van Jonge Garde en Jong Nederland een koffietafel aangeboden Verder zullen er na de middag spelen worden georganiseerd. Tevens "is er die dag een Amerikaanse kermis, 0111 de inwoners van Oostrum en daar buiten in staat te stellen de jeugd te steunen. Jaarvergadering Groene Kruis De afd. Wanssum Blitterswyck— Geysteren, hield een matig bezochte Jaarvergadering in het Bondègebouw te Wanssum. De heer Rouschop sprak een wel komstwoord en wydde zeer waar derende woorden aan het adres van de heer P. Timmermans z.g., die voor hem de voorzitters hamer hanteerde. Heel hard heeft de heer Timmermans gewerkt voor het Groene Kruis, niets was hem teveel. Zyn nagedachtenis zal by ons steeds in ere blijven. De heer van Els gaf daarna esn keurig verzorgd verslag over het af gelopen jaar alsook een financieel over zicht, hetgeen reden tot optimisme if. Tot bestuurslid werd gekozen de heer H. Timmermans Pzn. Ook Blitterswyck zal zyn eigen Groene Kruis gebouw krygen, hetgeen voor de Blitterswyckse moeders een hele tijdsbesparing zal betekenen en de uitgaven aan vervoer van en naar het Bureau te Wanssum doet ver dwijnen. De voorzitter bracht dank aan de secretaris voor het vele werk en accurate beheer in dienst van de ge meenschap en dat alles Pro Deo. Ook Zr. Heymans werd niet ver geten. Een "groot rayon moet z\j af maken en talrijke nachtelijke bezoeken alleggen. Niets is haar te veel. Steeds is zij op haar post. De secretaris zal voortaan op een nader te bepalen dag zitting houden in alle drie de parochies om de con tributie te innen. De voorzitter spoorde alle leden aan by die gelegenheid de contributie te betalen om verdere incassokosten te voorkomen. De vergadering had een prettig verloop. Sterkte van de Katholieke Volkspartij Nu zo langzamerhand weer de tijd is aangebroken dat de politieke ge moederen weer in beweging komen, in verband met de komende verkie zingen voor de Provinciale Staten, lykt het ons goed om eens een beeld te geven van de stand van zaken binnen het verband der Party die 39 zetels heeft in het Provinciaal Bestuur. Op 19 Maart had de K.Y.P. in Limburg een ledenaantal van 61.625, verdeeld over de Statenkieskringen Maastricht 2379 Gulpen 5961 Sittard 8703 Heerlen 7697 Roermond 7793 Venlo 7307 Weert 8837 Hor8t 12727 Wanneer men dan ook nog ziet dat de laatste Statenkieskring Horst relatief veel meer leden heeft dan welke Statenkring dan ook, blijkt dat juist de plattelandsgemeenten het leeuwenaandeel hierin hebben, want deze Statenkring heeft meer leden dan b.v. de kring Maastricht en Venlo te samen. Gemeenten in de kring Horst die daar het grootste aandeel aan hebben is zeker Venray, want deze gemeente heeft meer loden dan de gehele Statenkring Maastricht. Venray wat in totaal 17.000 zielen telt heeft een ledenaantal van 3432. Maar ook Horst slaat een zeer goed figuur met 2720 leden. Maar relatief genomen spant de gemeente Bei gen de kroon en kan zij zeggen, dat zij procentsgewijze de meeste leden hebben, want deze zo zwaar getroffen gemeente heeft 2161 leden. Dit zijn zonder te veel te zeggen drie pijlers waar de K.V.P, op kan en mag steunen. Daarom is het zeer te betreuren, dat de rechter- maasoever de komende periode geen vertegenwoordiger zal krijgen in de Provinciale Staten. Maar naar ons ter ore kwam ligt het jn do bedoeling om een mogelykheid te zoeken dat dit voor de volgende periode niet meer zal voorkomen, desnoods met het bindend voor te schrijven. Maar als men deze cijfers bekijkt, dan ligt er voor de diverse afdelings besturen en met name in de mee»- dichter bevolkte centra's nog een groot arbeidsveld open en het is te hopen dat men eens een voorbeeld gaat nemen aan het Noorden dei- Provincie, die ondanks de zware tol die zy voor de bevrijding hebben moeten betalen, ondanks het lange uitblijven van de uitkering Oorlogs schade, ondanks de rechtszekerheid, zijn zij trouw gebleven aan de traditie van hun voorvaderen, trouw aan hun principes. Het is te hopen dat men d't in de misschien nog moei lijkere periode die komen gaat zal weten te waarderen. Binnen het verband der KVP verdienen de leden dit. bestrijding in 1950 Bij nalatigheid zal streng worden opgetreden Dank zy de koele zomer van 1948 en het eveneens koele voorjaar van 1949 liet het optreden van colorado kevers zich in 1949 aanvankelijk gunstig aanzien. Er verschenen wei nig kevers en larven en daarmede had men niet veel moeite. De aandacht verslapte en toen in Juli en Augustus ten gevolge van hoge temperaturen de larvenontwik- keling zeer snel verliep, bleek de practyk niet meer bereid voldoende zorg aan de bestrijding besteden. Hierdoor ging in verschillende delen van het land de toestand zienderogen achteruit. Eveneens zijn uit het buiten land kevers binnengevlogen, waardoor de besmetting in gebieden, die aan vankelijk vrijwel onbesmet waren, ernstiger bleek dan verwacht werd. Men dient er dus terdege rekening mede te houden, dat na het intreden van warm weer aanzienlijke aantallen kevers te voorschijn kunnen komen. De telers en vooral ook de volks- t.uinders en particulieren moeten der halve van het eerste optreden af de kevers en eventuele nakomelingen bestrijden en verdelgen. Dit moet worden voortgezet zolang er nog kevers of aardappelen op het veld aanwezig zyn. Het is niet moeilijk het gewas vrij van coloradokevers te houden, als men maar zorgvuldig en regelmatig controleert en de nodige bestrijdingen uitvoert. Door middel van radio en pers zullen regelmatig nadere aan wijzingen worden gegeven over de maatregelen, die genomen moeten worden. Een goede bestrijding is niet slechts Uw oigen belang, doch ook liet belang van Uw buurman en tenslotte van ons gehele land. Daarom verplicht de Coloradokeverwet U de nodige ver delgingsmaatregelen te nemen. Het vorige jaar werd in vele gevallen vooraf een mondelinge of schriftelijke waarschuwing gegeven. Dat zal dit jaar als regel niet meer plaats hebben. Er zal strenger worden opgetreden. Iedere gebruiker van een perceel aard appelen, hetzij teler, volkstuinder of particulier, loopt dan ook de kans dat, wanneer by controle een meer ol minder ernstige aantasting wordt geconstateerd, zonder voorafgaande waarschuwing een proces-verbaal tegen hem wordt opgemaakt. \7y raden daarom met nadruk aan: Loop regelmatig (minstens één maal per week) Uw gewassen door. Doe dit vooral in of kort na een warme periode, anders komt U voor verrassingen te staan. In een gewas zitten altyd meer larven dan U denkt. Spuit Uw aardappelpercelen op de daarvoor geschikte tyden. Deze wor den door de Plantenziektenkundige Dienst tezamen met het K.N.M.I in pers en radio regelmatig bekend ge maakt. Spuit goed en zorgvuldig en her haal de behandeling één of meer malen, controleer regelmatig en let op de radio- en persberichten. MAANDAG Qikcótmuziek Café VERBEEK Hoenderstraat TE KOOP 1500 aspergeplanten Roem van Brunswyck P. Custers, Oirloseweg C42 Oostrum Nehoositéit? geven rust en kalmte VOEDSELBCREAU WENKAV Henseniusplein 16 Telf. 416 Varkcnsreg. kaarten. In verband mot een tydige veevoeder verstekking dienen de varkenshouders de reg. kaarten van 16 April welke destijds zijn toegezonden op het einde dei- komende week in te leveren. Mochten er inmiddels zyn zoek geraakt dan kunnen betreffende vee houders op het bureau een nieuw kaartje verkrijgen, indien er echter geen wordt ingezonden, dan kan ook geen voedertoewijzing gedaan worden. Arbeidsvoorziening. Evenals in de vorige jaren zal ook wederom in 1950 bureau Oogstvoorziening de helpende hand bieden op bedryven, waar men niet eigen personeel niet tydig met diverse werkzaamheden klaar kan komen. In dit verband had do Directie van B.O. gaarne een globaal overzicht van de oppervlakten van de verschillende gewassen, waarbij de verzorging of oogst hulp nodig zou zijn. Het ligt in de bedoeling, dat dit jaar meer dan voorheen gestreefd zal worden naar het plaatsen van arbei ders voor kortere of langere tijd op de bedrijven, waarbij subsidiëring van het vervoer en ev. andere kosten door bureau Oogstvoorziening zal ge schieden. Minder zal met oogst-colonnës ge werkt worden, deze zullen alleen in zeer dringende gevallen worden in gezet. Daar wij voor 14 April aan de Prov. Stichting voor de Landbouw een op gave omtrent de behoefte aan arbeids krachten moeten doorgeven is een spoedige opgave van belanghebbenden wel gewenst. Het is geen bindende opgave, iedere landbouwer die denkt straks hulp nodig te hebben, gelieve dit in het begin der komende week even door te geven, met vermelding van opper vlakte en gewas waarvoor men ge bruik van bureau Oogstvoorziening wil raaicen. De Bur-"iuhouder, H. r.MONTS BURGERLIJKE STAND van 30 Maart t.m. 5 April 1050 GEBOREN: Houwen Gertruda W., Oostrum C 33d Wijnands Maria Th. J., Oostsingel 30 v.d. Borst Anna G. P., Langstraat 51 Claassens Maria, St. Odastraat 19 Loonen Herman W.G.M., Leunen K 11 Marcellis Marianne H.,Broekweg A 16 Voesten Antoinetta, Hoenderstr. 21 OVERLEDEN Smits Johannes M weduwnaar van Pools Theodora J., oud 96 jaren Tuinstraat 2. Versieyen Hendrikus, echtgenoot van Seykens Anna M„ oud so jaren. Leunseweg. Philipsen Maria W., eclitgen. van Oudenhoven Hubertus M., oud 54 jaren Hoenderstraat. 4 patiënten St. Servatius. ONDERTROUWD Muysers Martinus P. J., oud 30 jaar, imker en Gielens Wilhelmina P.Th., oud 24 jaar, beiden te Venray. Maas Johannes M. A., oud 25 jaar, landbouwer en Janssen Anna H. J., oud 25 jaren, beiden te Venray. Aben Cornells Petrus, oud 33 jaren, gemeentearbeider te VierlingsbeeK en Gooren Hendrika G., oud 31 jaren te Venray. v.d. Berg Henricus Ch. B., oud 33 jaren, landbouwer te Boxmeer en Hetsen Maria P., oud 28 jaren te Venray. de Riet Martin A., oud 27 jaren, huisschilder, en van Kessel Jeannette W., oud 24 jaren, beiden te Venray. Janssen Johannes L. G. M., oud 25 jaren, melkrijder en Gommans Maria Th., oud 23 jaren, beiden te Venray. GETROUWD Janssen Hendrikus P., oud 26 jaar, metselaar en Pouwels Helena A. J., oud 25 jaren, beiden te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. parochiekerk St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Viert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week Kap. Keyzers. Zondaghoogfeest van Pasen; 6 u. lm. J. Hoex en J. v. Stiphout; 7 uur lm. overl. fam. Janssen Claessen; 8 uur overl. fam. Geurts—Aaö de Brug; 9 u. kindermis; 10 u. Eerste PL H. Mis opgedragen door Weleerw. Heer B. Goumans; 4 u. PI. Vespers en lof. Maandag: 2e Paasdag; dag van devotie; diensten als op Zondag; 6 u. lm. Francina van Geelen; 7 u. lm. voor overl. Vader; s u. lm. Willem Jennes- kens; 9 u. kindermis; 10 u. PI. Eerste H. Mis, opgedragen door Weleerw. Heer P. Lemmen; 4 uur PI. Vespers en lof. Dinsdag H. Mis v.d. dag; 6.30 lm. overl. fam. Voermans—Leyssen; 7 u. lm. Michiel Arts en echtgenote, An- toon Cornelissen en echtgenote Jacobs; 7.30 lm. Gertr. Vollenberg—Claessens; 15 uitvaart Wilhelmina Oudenhoven- Philipsen. Woensdag H. Mis v.d. dag; 6.30 lm. Gertrudis v. Ham Pouwels; 7 u. lm. Eduard Camps en Maria v. Helden; 7.30 lm. Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard. Hendrik Kuipers en Anna Haegensdekl.); 9.30 pl. hoogmis uit dankbaarheid byi 40 jarig huwelyk Goumans—Hendriks en vd. Munckhof- Goumans; 10 uur pl. hoogmis uit dankbaarheid bii 40-jarig huwelyk Mart. Arts—Cornelissen DonderdagH. Mis v.d. dag; 6.30 lm. Maria Verbeek; 1 u. lm. Martin Poel; 7.30 best. jaard. Ger. Derix Jenneskens; 8.15 best. dienst overl. familie Goumans^o Munckhof. Vrydag: H. Misv.t Peter Gerrits; 1 uir 1 Oudenk ovenPhilbso buurtvereniging it Petronella v. Opberen best. jaardienst Ntrti echtgenote. Zaterdag6.30 OL. 7 u. lm. Maria (bui besteld door persoieel Wagemans-Geurtjeis; Albert Martens ei A 9 u. pl. huwelyk8nis v. Deventer—v. R^; Rozenhoedje. A.s. Zondag 2eioll Groot-Seminarie. VELTUMDondrda uit dankbaarheid y>or paterjki Zondag, koogfees v abs. leden Derde Ode, 7.45; 9 u. pl. lyoognis door gezongen Tere. vooraan beginnen; e H. Land, 2de bijz. n>de vespers; 5 uur pl. bf katie. Heden morgei ge Maandag, 2de Ras 6 30 wed. Vergeld: 7 mans—Janssen, beielc weg; 9 uur pl. hoopih Ebber nk en Henclans 3 uur lof. Dinsdag 6 uur uitte 6.30 voor beh.terupee 6.30 dank St. Antmir Litjens; 7.30 t.e.v. OlVr 7.30 hoogmis Joh. Der van Helden en over. li z.i., 6.30 Antoniuslf. Woensdag 7 uui o' Maria Goumans—Jms Cremers—Poels, 8 iur en Knippenbergh. Donderdag 6 uui D 7.30 Gertrudis Arfi1 Vrijdag 7.30 bei. Indonesië, 7.30 hoign Wilhelmina Rumen-v Martinus vd. Poel. Zaterdag 6 uur t. ouders, 7.30 Christiar Biechten vanaf 3uu Deze week 7 H. dis Franssen en ieden d voor onze weldoeners. paochieh. Cathiri Zondag, Hoogfees v H. Mis voor de p,rc Petronella Litjens; 10 Eerste H. Mis doo: d< W. van Kempen; 4 vaspers van Pasen. Om kwart voor d a Neomist. Opsteller fe kerk om half 10. Heden uitsluitenl voor de kerk. Maandag, 2de Paaida devotie, 1 uur over. f Wilms; 8.30 Johanna M Voort; iü uur hoogms Dyck—Smits; 3 uurlo Dinsdag 7.30 Godrii Woensdag 7.30 Grai Donderdag 7.30 vdu» Vrijdag 7.30 PeterJol en Petronella Loose-* Zaterdag 7.30 Maia' Biechten van 5—7. Om A.s. Zondag college Seminarie te RoernDin H. Familie der mamer VOLGORDE F1E! I Kruis. 2 Jonjen 3 Meisjesschool. 4 5 Jong Nederlant. 7 Zangkoor, s K< 9 Misdienaars, i) II Neomist en fani 12 Geestelijkheid 13 De buurt SeMdi De schoolkinderenial wel mee af, maar bijv Hoogmis. De kindenn H. Mis van 7 uur 0 8. De plaatsen in ie zyn voor Jong Nedria Garde. parochieker: ZondagHoogfeet uur H. Communie de H. H. Missen raa 3.30 pl. Lof met vaaid de afd. Venray e.o. 'ai MaandagTweeè van devotie. 7 uir 7.30 de vroegmis; leva H. Mis voor alle J'Uj 10 uur de Hoogmi; 1 jaarg. voor Ger. dm Hillen; 3 uur Lof. Dinsdag7.30 |fl(t. Jacobs. Woensdag: 7.30 les Camps en echtg.; 7. voor de vervolgden ra Donderdag7.30 ?es voor Th. Claessens <n Vrijdag: 7.30 bes. 2 PÜls. Zaterdag7.30 -fcst. Bovee en Johanna »ai Maria-lof. rectoraat St. .02 ZondagHoogfeat 7.30 leesmis tot zeler 10 uur pl. Hoogmis en Lof; daarna gaeg biechten. Maandag: Tweeè van devotie. Om "30 St. Joseph: 9.30 Ecog rectoraat waarna )a 10.30 aankomst var d Boxtel; 3 uur Lof. Dinsdag: 6.30 leen Gommans; 7.30 leean Asselberghs. Woensdag: 6.30 ei t.e.v. St. Joseph. Donderdag: 6.30ie< Fleurkens; 7.30 leesni Wagenmakers. Vrydag: 6.30 leet intentie; 7.30 leesmis de Haart. Zaterdag6.30 l©s intentie; 7.30 gez. E. Vrouw. Van 4—7 gde biechten. 7 uur Loft-< kerkdienst! Paas-Zondag8 u.ui 10 u. pl. hoogmis to Poels; 3 u. lof. Maandag2e Paasca^ der h. Communie;

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2