De Stille Qmqanq. Half-Vasten WINANDO Stille Qi mqanq. uan deze caeek fa. v. d. munckhof vloed in de ark van Noe. By het zien van een NEGEN, denk ik aan de negen koren der engeler. en aan de negen dinsdagen van St. Antonius (de Klokkeluier). Wanneer ik een TIEN zie, donk ik aan de tien boden, welke gegeven zyn op de berg Sinaï. De TWAALF beelden op de kaart doen me denken aan de twaalf apostelen des Heren en aan do twaalf maanden des jaars. De vier HEKEN de vier VROUWEN en de vier BOEREN, waarvan ik klaveren boer opzy leg, wyl deze niet eerlyk is, beschouw ik als volgt: De vier heren zijn de vier evan gelisten, die Jezus' leven beschreven, De vier vrouwen zyn de vrouweiij die naar het graf gingen om Jezus te balsemen. Terwyl de drie boeren mij doen denken aan de drie krygslieden welke by liet graf van Jezus de wacht hielden, nadat hy gekruisigd was. Nu heb ik nog in de kaait, ruiten, harten, schoppenen klaveren De RUITEN doen me denken aan de dobbelstenen, waarmede de kleren van Jezus verloot zyn. De HARTEN doen me denken aan de ootmoedig heid van God en dat het hart dol mensen doorziet. De KLAVEREN doen me denken aan de nagels, waarmee Jezus aan het kruis gena geld is. In het spel zijn 52 kaarten, die me doen denken aan de 52 weken en de 365'ogen der kaarten doen me denken aan de 365 dagen des jaars. De kolonel was over deze uitleg ten zeerste verbaasd, schonk aan de soldaat zyn geldbeurs en gaf hem voortaan verlof de kaarten vryelyk te mogen gebruiken. Yervolgens vroeg de kolonel waar om hy klaveren boer opzy gelegd had, waarop de soldaat antwoordde: In het geestelyk gesproken is he» Judas, die Christus verraden heeft, maar in het wereldse is het de sergeant, die my verraden heeft In den nacht van 25 op 26 Maart zullen de afdelingen van do Kring Noord-Limburg var. de H. Stede te Amsterdam hun Stille Omgang hou den. Voor deze pelgrims is evenals vorig jaar de kerk „De Krijtberg" beschikbaar gesteld. De extra trein waarmee de pel grims vervoerd worde.), vertrekt te Lottum 's avonds om 9.57, te Venray om 10.22. Vertrek te Nymegen i.is. Aankomst te Amsterdam 1.03 Vertrek uit Amsterdam C.S. om 6 uur, terug in Venray 8 45. De afdeling Horst vertrekt per extratrein vanaf station Horst—Se ven um. De algemene intentie is, dat "de bedoelingen van de Paus met het H. Jaar verwezenlijkt mogen worden in de Mirakelstad en in geheel Neder land. De intentie van de Bisschop luidt: Voor goede roepingen; voor de heili ging van de priesters; voor de zegen over hun werk; voor de heiliging der zielen en de grote terugkeer naar God. J VOOR EEN MODERNE GEISER NAAR TILLEMANS Technisch Installatiebureau Bindstraat i VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 23 Maart: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen. Goedkope woningen In ons artikel over de Wederopbouw in het tweede blad wordt gesproken over de mogelykheid, die de Minister heeft opengesteld voor het bouwen van de zgn- goedkope woningen, dus van woningen waar het Ryk ieder jaar maar f ioo.— in de exploitatie kosten by draagt. Nu is reeds gebleken, dat overal in de lande dergelyke goedkope plan nen zyn gemaakt, ook al waarschijn lijk uit angst voor de duplex-wonlngen, en dat het Ministerie overstelpt is met aanbiedingen. Dat was niet voor zien en nu heeft de Minister ook voor deze bouw rantsoenering moeten instellen. Limburg heeft nu bouwvolume ge kregen voor 600 van dergelyke wo ningen waarvan er 100 voor Venray, Venlo, Horst, Bergen en Gennep zyn bestemd. Daar de bouwkosten niet hoger mogen zyn dan f 7000.—, een werkelijk vooroorlogse prys, zyn we eens nieuwsgierig welke plannen de heren architecten dienaangaande bron gen. Gouden Priesterfeest In het klooster der Paters Francis canen alhier, hoopt de Eerw. Pater Leontius Klüken op 22 Maart zyn gouden priesterfeest te vieren. 0. en O. Piet Driessens verzorgde Dinsdag j .1. een pianoavond voor O. en O., waar op hy werken bracht van verschil lende comporisten o.a.: Handel, Beet hoven, Chopin en Debussy. De publieke belangstelling was groot en velen hebben met genoegen naar het goede spel van Piet Driessen geluisterd. Hioobnieuws Zoals bekend, heeft Hioob het plan opgevat mee te doen in de landelijk toneelwedstrijd, die is uitgeschreven door ons lekenspel. Aan dit „concours" nemen een twintigtal amateurs- verenigingen deel. Voor deze wedstrijd heeft Hioob in studie genomen Maria Goretti, de levensbeschrijving van een Italiaans meisje, dat terwille van haar zuiver heid door een jongeman werd ver moord en die onlangs door Z.H. de Paus zalig werd verklaard. Tragisch ongeluk Maandagmiddag gebeurde aan 't Schoor alhier een tragisch auto onge luk, dat aan een persoon het leven kostte. Op weg naar Sevenum reed de heer j. G. daar ter plaatse door onbekende oorzaak tegen een boom waarby zijn echtgenote zeer zwaar verwond werd. Een kleintje, dat mede in de wagen zat, kwam er met lichte verwondingen af. De heer j. G., die de auto bestuurde, bekwam een lichte hoofdwonde. Zy werden naar het ziekenhuis alhier overgebracht waar zyn echtgenote nog dezelfde dag aan haar verwondingen is overleden. Stichting Dekenaal SOCIAAL-CHARITATIEF CENTRUM Reeds lang zyn er plannen voor het stichten van een Sociaal Charitatief Centrum, voor het Dekenaat Venray. Dit Centrum beoogt het lichaam van overleg en samenwerking te zyn tussen alle kerkelijke en kerkelyk- goedgekeurde sociaal-charitatieve in stellingen in het dekenaat, waardoor een zo goed en doeltreffend mogelyke sociaal-charitatieve zorg wordt ver kregen. Dit doel tracht zy dan to bereiken, door het geven van voorlichting en het opsporen van hen die deze hulp behoeven, het stimuleren en coördi neren van de activiteit der verscha lende charitatieve instellingen, het aanleggen en byhouden van een doel treffende administratie, terwyl het Centrum verder streeft naar instelling van dergelijke centra in de verschil lende parochies. Het vermogen van de Stichting wordt gevormd door particuliere giften en die van verenigingen. Om een en ander naar wens te doen slagen, zal een bureau gesticht worden met daaraan verbonden een sociaal werkster, die als deskundig middel punt van samenwerking zal optreden. Dit plan, dat reeds voor een jaar door de Katholieke Actie van Venray naar voren is gebracht, is reeds dik wyls lang en breed besproken, totdat men tenslotte een studiecommissie benoemd heeft, die na lang onderling overleg een dezer dagen met haar arbeid is klaar gekomen. Deze commissie was van oordeel, dat het Centrum, ook ingevolge de wens der bisschoppen op particuliere basis moest worden opgezet en zy heeft met dit doel reeds verschillende verenigingen om subsidie gevraagd, terwyl daarnaast voor particulieren de mogelykheid tot steun ook nog zal worden gegeven. Men meent intussen, dat de reeds beloofde gelden alsmede de toegezegde subsidies van Ryk en Gemeente een behoorlijke financiële basis vormen, reden waarom niet langer meer wordt gewacht met het stichten van dit Centrum. Maandag 27 Maait zal in Hotel Gitzeis een vergadering zyn van alle sociale en charitatieve verenigingen om zo tot de oprichting te geraken. Vanuit het Dekenaat is een per soonlijk schrijven gericht aan allen, wier medewerking voor deze stichting nodig is, alsmede het dringende ver zoek om op deze vergadering aanwezig to zyn. Uutslag van (le priesvraóg uut „de Piëlliaas". Vur de Groëte: ie prijs Nelleke Spreeuwenberg, Deurneseweg N 4b; 20 prys T. Akerboom -Goumans, 3e pry's A. van Mil, Merseloseweg M i. Vur de Blage: ie H. Weys, Overbroek K iu; 2e Mia In 't Hulst, Peelplan Zuid; 3e Leo en Jenny Backus, R.R. i, Foxmead, Ontario, Canada; 4e José Hendriks, Smakterweg 8; 5e Els Martens, Stationsweg 24. De prijzen moeten voor i April zijn afgehaald by A. Gommans, Lang straat 9. Nieuwe hengst De Hengstenassociatie alhier heeft ter aanvulling van haar stal de be schikking gekregen over de 6-jarige bruinsch. Eduard van Koppershoen K 2262, een Noord-Hollands fokproduct van G. J. Toonen te Maren-Alem en H.J. Koopmans te Kessel, een zeld zaam zware en grove hengst van bijzondere kwaliteit. Eduard was Brabants Kampioen 1948. Ronde van Nederland Nu de Ronde van Nederland offi cieel doorgaat van Woensdag 24 Mei tot Woensdag 3i Mei zal de sliert lijders ook door Venray trekken en wel op Zaterdag 27 Mei, als zy van Geleen naar Baarle-Nassau rijden. Brandweerwedstryden De Noord- en Midden-Limburgse Vrijwillige brandweerwedstryden zul len dit jaar in Venray worden ge houden in de maand Augustus. Besprekingen betreffende de wed strijden hebben reeds plaats gehad. Pater Dr. Hippolytus f Na een kortstondige ziekte overleed op 13 Maart in het St. Walburgis- Ziekenhuis te Zutphen, Pater Dr. Hippolytus Gerz. O.F.M. Hii was geboren te Delft in 1895, werd in 19i 3 Minderbroeder en priester gewijd in 1920. Na zyn studiën voltooid te hebben aan de Universiteit van Leuven, was hy lector in de Minderbroederskloos ters te Wychen Bleyerheide en van 1928—1935 aan het Philosophicum alhier. Bekend werd hii hier bijzonder ook door zijn lessen op „Jerusalem" en zyn gestage arbeid op het patronaat. In 1935 werd hij rector te Alverna Wychen en by de verheffing tot parochie, pastoor. In Augustus 1949 werd hy pastoor te Vorden. R.I.P. Naar Canada Gister vertrok n-ear Canada mej. Huibers uit Ysselsteyn, die daar in huwelijk zal treden. Op 6 April vertrekt het echtpaar j. Thyssen-Camps aldaar, eveneens naar Canada. Nienw pakhuis De Boerenbond aan de Heide, be sloot een nieuw pakhuis te bouwen bij de molen, ter grootte van 28 bij io meter. Daim afgezaagd De landbouwer v. R.teMerselo, die die brandhout zaagde op een cirkel zaag, had het ongeluk zyn linkerduim geheel af te zagen. v. R. werd over gebracht naar het ziekenhuis. Gouden bruiloft Het echtpaar W. Vogelzangs te Oirlo, hoopt op 24 April zyn gouden bruiloft te vieren. De buurt heeft reeds voorbereidingen getroffen om de dag voor beide oudjes tot een ongetelyke te maken. Aanbesteding. Alhier werd aanbesteed het ver bouwen van de verwoeste brouwerij van het Patersklooster tot timmer werkplaats. De uitslag was als volgt: Gebr. Verstralen, Venray f 25.450 Job. Verhoeven, f 24.200 Gebr. Oudenhoven f 24.150 Gebr. Janssen, f 24.000 Het werk werd gegund aan Gebr. Oudenhoven. Aanbesteding Voor rekening van de Dames Ambrosius, werd Donderdag onder hands aanbesteed, de bouw van een winkel en woonhuis, aan de Pater straat, onder architectuur van de heer j. Colsen. Laagste van de 10 inschrijvers waren de Gebr. Janssen met f 22.325, Hoogste inschrijver met f 26.450,—. De begroting was f 25.600,—. Op weg naar huis Per „Georgic" zullen op 27 Maart a.s. te Rotterdam aankomen P. W. D. Aarts, St. Anloniusstraat; j. L Swinkels, Venray; Th.J Lommen, Gasteren. uil iiiiiijjiiiiiiiii 1: iiiiiiiiiiiiii 11 Sensatie I Sensatie Wie van geheimzinnige experimenten houdt verzuime niet de voorstelling van de beroemde telepaath te bezoeken op Zondag 19 Maart in de zaal „Wilhelmina" te Venray. Aanvang 8 uur. Entree f 125 en f 1 00 RESERVEREN10 cent per plaats Gelegenheid hiervoor van 11.30—12.30 op 19 Maart aan de zaal. 1 in 11111111111 li 11 li 11 min 111 inn S.Y.Y.-nieuws In een goed gespeelde wedstrijd heeft Venray revanche genomen voor de nederlaag in Horst geleden. Voor rust had Venray de sterke wind als bondgenoot en was veel meer in de aanval dan de tegenpartij. Het afwerken liet echter te wensen over. Slechts eenmaal werd de roos door een prachtschot van de links binnen getroffen, doch onbegrijpelijk door de arbiter geannuleerd. Rust kwam met blanke stand. Ofschoon sterker en technisch beter voor de rust dan Horst, zag het er voor Venray toch maar donker uit. Direct na rust was Venray weer in de aanval. De rechtsbuiten krijgt de bal goed van links aangegeven en met een prachtschot, waar de Horster keeper finaal langs stompt, geeft hy aan Venray de leiding. Horst zit niet stil en lanceert soms gevaarlijke aanvallen, doch 't juiste schot is zoek. De gevaarlijke man van Horst, de linksbuiten, wordt volko men door de rechtsback van de thuisclub uitgeschakeld. By een van de vele Venray se door braken zet de rechtsbuiten scherp voor, de rechtsbinnen stopt, draait een halve slag om zyn as en schiet dan onhoudbaar in. 'n Juweel van een doelpunt. Dan komt Horst heel goedkoop aan een doelpunt als de rechtshalf hele maal onnodig terugspeelt op zyn doelman en de effectvolle bal netjes in de doelmond draait. De wedstrijd krijgt nu nog een spannend verloop, doch Venray komt als overwinnaar uit de strijd, toen de centervoor met een prachtschot het derde doelpunt maakte. Weldra kwam dan het einde van deze spannende en goedgespeelde wedstrijd. Het tweede speelde een voorwed strijd tegen Meerlo en wonnen vry gemakkelijk met 5—1. Het tweede is Zondag vrij. Het derde had geen wedstrijd, maar Leden van de Stille Omgang kun nen vanaf heden tot Vrijdag 24 Maart hun kaartjes afhalen by H. Jacobs, Stationstraat of by fa. van den Munckhof. De kosten bedragen incl. programma en lid maatschap f 8.45. moet morgen aantreden te Melderslo. Een zware stryd, die nog lang niet gewonnen is. Doch de overwinningen van de laatste tyd geven de gerecht vaardigde hoop, dat ook nu de punten mee naar Venray gaan. Onverwachts is bet bericht gekomen dat Venray Zondag a.s. de stryd aan moet binden tegen Irene, hun grootste rivaal en ongeslagen voorganger. Zo zal Venray a.s. Zondag in Tegelen alle zeilen moeten bijzetten om dit record te breken en dat zal nodig zijn, want anders zyn we van de plank. Als er gestreden wordt tot het einde en ieder zich voor de volle honderd procent geeft, dan kan het en dan zal het ook. Jongens veel SUCC68 1 Liefhebbers, die mee naar Tegelen willen, worden verzocht, zich voor Zondag a.s. op te geven by Schellen, in verband met de reisgelegenheid. Paardensport Pastoor v. Dinter van Deurne, komt op 28 Maart naar Leunen, waar hy om 8 uur 's avonds in het Bonds- gebouw met zyn bekende geestdrift voor al wat des paards is, een spreek beurt zal houden over de ruitersport voor de leden van de Ryvereniging ,Ons Genot" en al de anderen, die iets meer hierover en over de be tekenis hiervan voor de boerenstand willen weten. Het voornaamste Werk op Nationale feestdag Yrijaf na 13 uur In verband met de beslissing van de regering omtrent de viering van de Nationale Feestdag op 5 Mei, heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid het College van Ryksbemid- delaars geadviseerd het bedrijfsleven toe te staan aan de werknemers voor zover het werk zulks toelaat op deze dag na 13 uur extra vrijaf te geven, met behoud van loon. Het bestuur van- de Stichting van de Arbeid vertrouwt, dat van een der gelyke vergunning algemeen gebruik zal worden gemaakt. Een vergunning conform dit advies zal door het College van Ryksbemid- delaars worden verleend. Koninklijk bezoek aan Limburg Het officiële bezoek dat Hare Ma jesteit Koningin Juliana en Prins Bernhard aan de provincie Limburg zullen brengen, is thans bepaald op Maandag 24 en Dinsdag 25 April a.s. Of Venray nog iets zal merken van dit Koninklijk bezoek is nog' niet bekend Industrialisatie Uit de gemeente Bergen is Dinsdag een deputatie naar Den Haag gereisd, bestaande uit vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, van de Com missie industrievestiging en van de K.A.B. Deze deputatie vraagt om steun van de regering ten aanzien van de po gingen tot industrialisatie, in verband met het groot aantal werklozen en de ongunstige ligging der gemeente. Aardappelpootgoed- regeling 1950 In overeenstemming met de ter zake door de Stichting voor de Land bouw gedane voorstellen heeft het bestuur van het bedrijfschap voor zaaizaad en pootgoed besloten een areaalheffing op te leggen van f 75, per ha te velde goedgekeurde poot- aardappelen. Door deze heffing wordt het poot- goedegalisatiefonds in stand gehouden en een basis gelegd voor een regeling tot stabilisatie van de pootgoedpryzen. Aangezien het systeem, dat t.a.v. oogst 1949 heeft gegolden, op enkele onderdelen minder goed heeft vol daan, mede omdat het een vry om vangrijke administratie vereiste wordt nu gestreefd naar een zo eenvoudig mogelyke regeling. Voor de diverse rassen, klassen en maten worden richtprijzen vastgesteld waarvoor (onder aftrek der handels marges) ten naaste bij kan worden geëxporteerd. Afhankelijk var. de om standigheden wordt van deze richt prijzen 70 tot 100 pet gegarandeerd. De Stichting voor de Landbouw acht het niet noodzakelijk, dat, evenals in voorgaande jaren, een exportregeling wordt getroffen. Men wil iedere exporteur onbeperkt in de gelegenheid stellen transacties af te sluiten met het buitenland zonder enige controle op de overeen te komen prys. Dodelijk ongeluk De 28-jarige J. Joosten te Deurne, kwam Woensdagmiddag op nood lottige wijze om het leven. By het binnenrijden van zyn auto raakte hy met zyn hoofd bekneld tussen de garagedeur en autoportier, waardoor de dood bijna direct intrad. Binnenkort emigreren 150 gezinnen naar Brazilië Eurico Dutra, de president van Brazilië, heeft Woensdag in een bood schap aan het Congres meegedeeld, dat binnenkort plannen verwacht kunnen wordon voor de emigratie van 150 Nederlandse gezinnen naar de staat Sao Paulo. Hij voegde hieraan toe dat nog vier staten gaarne bereid zijn Nederlandse emigranten te ont vangen, aldus meldt Ass. Press. MARSHALL-DOLLARS en de LANDBOUW Einde vorige week kwam het bericht af, dat 303 millioen Marshall-dollars zyn vrijgegeven voor Nederland, be stemd om de landbouwproductie hoger op te voeren, de indijking van de Oost-polder mogelijk te maken en nieuwe waterwerken aan te leggen En dat men er feitelijk op zat te springen bewijst wel de aanbesteding van de Meerdyk, die in April a.s. is en die een der grote buitendijken van de Oost-polder zal vormen. Voor financiering van landbouw herstel is 34 millioen gulden uitge trokken, terwijl de herbouw van door de oorlog verwoeste boerderijen 31 millioen heeft toegewezen gekregen. Voor de rationalisatie van kleine boeren-bedryven staan 2 millioen op het programma, evenals voor de her bebossing, terwijl de ruilverkaveling een steun krijgt van 4.5 millioen. De cultuur-technische werken, waar dus ook ontginningen onder vallen moeten het stellen met 20 millioen gulden. Al met al een zeer mooi succes van onze regering en speciaal van Minister Mansholt, die hier getoond heeft, dat hii zo slecht niet is als men hem wel eens afschilderd, maar hier werkelijk op de bres gestaan heeft voor de belangen van de landbouw. Eind September laatste troepen uit Indonesië De staatssecretaris van oorlog Mr. Fockema Andreae heeft medegedeeld dat einde September zo goed als alle Nederlandse troepen zullen zyn ge repatrieerd. Sedert de souvereiniteitsoverdracht zyn ruim 20.000 man naar Nederland vertrokken. Ongeveer alle Nederland se leden van het K.N.I.L. zullen met hun gezinnen naar Nederland reizen, terwyl de Indo-Europese leden van h9t K.N.I.L. dezelfde rechten hierop hebben. In de praktijk is het pro bleem echter voor deze laatsten veel moeilijker, aangezien zy in Nederland meestal moeilijk zullen aarden. DEMOBILISANTEN MOETEN AAN DE SLAG LIMBURG ZET ACTIE OP TOUW De provinciale raad van Limburgs Thuisfront en de Provinciale Demo- bilisatieraad zullen in geheel Limburg bijeenkomsten gaan beleggen, tenein de samen nog eens ernstig onder het oog te zien, op welke wijze de demobilisanten het beste in het arbeidsproces kunnen worden inge schakeld. Teneinde nu te komen tot een juiste onderlinge samenwerking tus sen de verschillende organen en instanties, die met de demobilisatie te maken hebben, alsmede om een juist inzicht te verkrijgen in de ver schillende met de demobilisatie ver band houdende vraagstukken en deze van diverse kanten te belichten, zullen op bedoelde bijeenkomsten korte causerieën worden gehouden door een der ambtenaren van het gewestelijk arbeidsbureau en door het betrokken hoofd van de sociale dienst van 't ministerie van Oorlog. De Commissaris der Koningin, dr. F. Houben, tevens voorzitter van de provinciale Demobilisatieraad, en de voorzitter van de Provinciale raad Limbuigs Thuisfront hebben de medewerking ingeroepen van de ge meentebesturen, de parochiële comités van het Limburgs Thuisfront en van de geestelijkheid der parochies. Deze instanties werden alle uitgenodigd bedoelde bijeenkomsten bij te wonen. De provincie werd onderverdeeld in de gewesten Maastricht, Heerlen en Venlo. Alle bijeenkomsten worden gehou den in de loop van de maand Maart, te beginnen op 14 Maart en eindi gende op 30 Maart. Dit is wel een heel ander geluid als voor enkele maanden terug toen beweerd werd, dat 90 pet der demo bilisanten al een baan had! Geen export meer naar Oost-Duitsland De Nederlandse leveranties aan de Oostelijke zóne van Duitsland zyn practisch stopgezet. Tegenover de goederen, welke Nederland aan de Oostelijke zóne leverde moesten goe deren uit deze zóne aan Nederland worden teruggeleverd. Deze Duitse goederen bleven echter uit en hier door ontstond een achterstand in de betalingsbalans met de Duitse „demo cratische" republiek van 10 millioen gulden. Op grond van die achterstand zullen voorlopig geen goederen aan de Oostelijke zóne mogen worden 1, tenzij met een dubbele tegenlevering van Duitsland. Nieuwe verdeling Europese zenders Donderdag j.l. trad het plan in werking, dat reeds enkele jaren ge leden werd opgesteld voor een nieuwe verdeling van de Europese zenders. Hieronder laten wy nog even de voornaamste stations volgen 567 m Beromunster 484 m Brussel I 402 m Hilversum I 384 m Parys I 330 m Londen Home Service 298 m Hilversum II 280 m Parys II 267 m Brussel III 247 m Engeland Light Program 232 m B.B.C. Europia Service 224 m 208 m Luxemburg BEBOET WEGENS MUIZEN VANGEN Vijf landbouwers uit de Friese ge meenten Wimbritseradeel en Donia- werstal kwamen tegen het eind van het vorige jaar overeen hun lande rijen te inunderen om een einde te maken aan de ontzettende muizen plaag. Vele landerijen waren totaal kaalgevreten. Twee boeren, die tot dezelfde polder behoorden, verklaarden zich echter min of meer tegen het plan. Op 8 December aldus het „N. v. d. D." werd een aanvang gemaakt met het volvoeren van deze plannen en gedurende een week of vier heb ben de landerijen, dus ook die van de boeren, die niet mee wilden doen aan deze maatregel, onder water De Officier van Justitie te Leeuwar den liet de vijf landbouwers verbali seren en voor de Leeuwarder recht bank werd tegen ieder van hen f 25 of 5 dagen hechtenis gevraagd. De president merkte nog op, dat voorheen op deze feiten slechts ge vangenisstraf stond. De verdachten betoogden, dat de kwaliteit van de landerijen er door verbeterd is, en ook de landbouwcoii8ulent uit Sneek heeft verklaard, dat een niet te lange inundatie goed is. Paardenw^t weer op stal Donderdagmiddag kwam in de Tweede Kamer de paarden wet—1949 in behandeling. De daarin vervatte regeling van de paardenfokkerij kon zich geen meerderheid in het parle ment verwerven. Minister Mansholt is ingegaan op het voorstel van de Kamervoorzitter en heeft zich bereid getoond de paardenwet nog eens nader te bezien. VULPENNEN VULPOTLODEN ALLE KANTOORBEHOEFTEN BURGERLIJKE STAND van 10 t.m. 16 Maart 1950 GEBOREN: Stiphout Martinus, Ysselsteyn I 94 Menheere Paulus, Langstraat 7a Jenniskens Gertruda, Leunen K 6ib Thiesen Jacobus, St. Elisabeth-ziekenh. Verstralen Theodora, Eindstraat 19a Vullings Wilhelmina, Schoolstr. nw 13 Kusters Johannes Joseph, Oirlo E 1 Winnen Mathilda, Overloonseweg A 3 Cremers Hendrina, Merselosew. M 108 Claessens Elisabeth, Peelplan-Zuid Litjens Wilhelmus, Oostrum D 21 Jacobs Maria, Stationsweg C 6d Rutten Jacobus, Smakt B 2a Verheyen Theodorus, Oostrum Dm OVERLEDEN van Horck Petronella. J. M., echtg. van Brand Antonius 'W. H., oud 34 jaren, Veltum. Janssen Maria A. J., echtgenote van Goumans Jacobus W. A. M., oud 36 jaren, Kempweg. Verbeek Johanna M., oud 76 jaren' Patersstraat. ONDERTROUWD Janssen HendrikusP., oud 26 jaren, metselaar en Pouwels Helena A. J., oud 25 jaren, beiden te Venray. van Veen Hendrik, oud 27 jaren, verwarmingsmonteur te Berlicum en v.d. Boom Petronel'a J. G., oud 20 jaren te Venray. Janssen Antoon Leonard, oud 29 jaren, arbeider Ned. Spoorwegen, en Kessels Gertruda Ch. J. M., oud 25 jaren, beiden te Venray GETROUWD Rongen Johannes A. H., oud 28 j., chauffeur, te Meerlo en Voermans Christina G. H., oud 22 jaren, Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE Viert h6t. H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. weekKap. Keysers, Tel. 274. Zondag, 4de Zondag van de Vasten 6 uur lm. Gebr. van Es; 7 uur Math. Verstralen en Hendrika de Bruyni; s uur voor de parochie; 9 nur kinder mis; 10 uur hoogmis tot zekere in tentie; 3 uur kinderlof en kruisweg; 7 uur miserere, lijdensmeditatie en lof. Maandag, feest van St. Jozef. Na de HH. Missen verering der relikwie. 6.30 zielemis voor overleden parochi-, anen; 7 uur lm.J Dirk en Maria van der Hulst; 7 uur Louis Truyen; 8.15 Uitvaart Maria Verbeek; 9 uur hoog mis Oscar vd. Loo, besteld door de Zuivelfabriek (3H); 7 uur lof, rozen hoedje en verering relikwie van St. Jozef. Dinsdag, H. Benedictus, 6 uur lm. Willem Broers; 7.30 Arnold Coenders, 8.15 gest. jd. Jacobus Schaeffers, echt genote en zoon Piet (1H) Woensdag, H. Mis van de dag; 6.30 lm overl. fam. Voermans—Lei,]'ssen; 7 uur tot zekere intentie; 7.30 Marg. Vaske; 8.15 hoogmis uit dankbaarheid 7 uur lof t.e.v. St. Jozef, rozenkrans en verering der relikwie. Donderdag, H. Mis van de dag, 6.30 lm. J. v. Stiphout en J. Hoex; 7 uur Gertr. van Ham Pouwels; 7.30 Mart. Poels; 8.15 gest. jd. Arnoldina Wyn- hoven en Jan van Rijswijk (ski) Vrydag, H. Aartsengel Gabriël, 6.30 lm. zekere intentie; 7 uur overl. fam. Micliels; 7.30 jg. Simon Litjens; 8.15 gest. jd. Elisabeth Smulders (aki); 7 uur Kruisweg en lof. Zaterdag, feest van Maria Boodschap ig van devotie; 6.30 lm. voor de parochie; 7 u. Petronella Theuws;7.30 Gertr. van Meyel; 8.15 Cath.Maassen Swaghoven; 9 uur hoogmis t.e.v. O. L.Vrouw; 5.30—7.30 gelegenheid tot biechten; ,7 uur Marialof en rozen hoedje. CATECHISMUS. De kinderen van de 3de en 4de klas leren de 38e en 40e les; de hoogste klassen leren de 42e les. VELTUM. Donderdag 7.30 leesmis Swinkels. PATERSKERK. Zondag, Leatare, halfvasten, feest van St. Jozef; 5.45 t.e.v. St. Jozef en van 't H. Hart van Jezus; 6.30 beh, terugkeer uit Indonesië; 7.45 Arnold Coenders, lm. met instructie, 9 uur hoogmis vd. overl. leden vh. Aartsbr. vh.Koordje. Communiceren: achteraan beginnen. Biechten tot aan de mis van 7.45. ie collecte paterskerk, 2de parochiekerk, 3de byz. noden; 4.20 gez. vespers, 5 uur lof met lijdens meditatie. Maandag, de H.H. feest van St. Jozef. 7.3< 8.30 Mart. vd. Poel. Dinsdag rde Dinsdag noveen, 6 uur Üitstell heiligste, 6 uur Doortji en 7.30 beh. terugkeer 7.30 pl. hoogmis t.e.v voor gebedsverhoring, preek en gebeden van t Woensdag 7 uur Lec Hermkes, 7.30 t.e.v. 7.30 overl. fam. Ronger 8 uur Mathys Claessens Clephas, 6.30 St. Jozeflt Donderdag 6.30 wed. jg. Mathys Litjens e Gertr. Arts-Niessen. Vrydag 6 uur Doortje Petronella Litjens, 1.1 Stappers, 7.30 hoogmis, H. Kruisweg. Biechten 8u. overl. mevr. Goum: Zaterdag, feest u Mar gen. absolutie leden Dei overl. vader, 7 uur gei 7.30 pl. hoogmis t.z.i., Biechten 3-8. Deze Missen voor Antoon iedere dag een H. M weldoeners. KERKDIENSTEN Zondag: 4e Zondag 8 uur leesmis mor J overl. echtgenote en kin Hoogmis voor *T*ïïfólmi Elisabeth van Heyster; Kruisweg. Maandagfeeï van 6.45 uitreiken de: H. Co H. Mis t.e.v. denH. J02 met rozenhoedje. Dinsdag7.30 Ieesr Pouwels en overl famil Woensdag: 7.33 leesi Ewals en echtgenote; 1 den H. Jozef. Donderdag7.50 leesr Michels. Vrydag: Feest van d Gabriël. 7.30 leesmis vo< Lenssen-Giezen. Yan 3.3' ten. ZaterdagFeest van schap. 8 uur leesmis vo' Rutten-Potten; 10 uur y intentie; van 2.30 tot na ten; 3 uur Lof mtf rozei PAOCHIEH. Catarim Zondag, 4de Zoidag v: 7 uur H. Mis vooi de p tot intentie; 10. r> hooj vrouw van Willeoi Ver lof en lydensmedratie. Maandag, feest ran St voor Theodora litjens, buurt besteld; 8 uur h St. Jozef, voor afg.fam. V Dinsdag 7.30 geit. jg. ters, echtgenote «n Pat' Kusters. Woensdag 7.30 Petrol Donderdag 7.30 Johanr Vrydag 7.30 ges;, jg. I Loonen en Ama M. kruisweg voor de schoo Zaterdag, feest van M feestdag van dezotie; Martinus Verheyon; 8.3< Soest, 10 uur Hoogmis Niessen; 3 uur ifó? daa legenheid tot 5 uur. A.s. Zondag, Passiezc de Paastyd. PAROCHIEKERK O Zondag, 4 de Zondag va est van St. Jozef, H 7.30 en 10 uur de H.H. i Kruisweg en Lof. Maandag, viering St. 7.30 best. gez. jg. Jos. Je Dinsdag 7.30 best. zn JenniskensBeckers. Woensdag 7.30 gest. ter ere van St. Jozef. Donderdag 7.30 best. Camps. Vrijdag 7.30 gest. ge Jenniskens. Zaterdag, feest van Mar 3.30 uur lof en preek; bed boerinnenbonden uit h Kruisweg op Trans Cedi RECTORAAT St. Joze Zondag, 4de Zondag vj 6.30 lm.; 7.30 voor leven handboogschutterij; 8.3( 10.30 hoogmis; 3 uur lc Maandag, feest van van devotie, diensten al 7.30 lm.; 9.30 hoogmis; 3 preek. Dinsdag, 7.15 lm. t.z. de Haart. Woensdag, 7.15 hoo, levende leden van St. schap; 8 uur lm.; 3 uur Donderdag, 7.15 gez. Derks; 8 uur Martinus I Vrijdag, 7.15 en 8 uur gelegenheid om te biech Zaterdag, feest van Mai ig van devotie, dienste ig, 7.30 lm. t.z.i.; 10 1 uur lof, daarna "fcfWiïtho: ADVERTENT t Door een noodlott overleed tot onze grot< voorzien van het H. O ouderdom van 36 j inniggeliefde echtgenot moeder, dochter, behu zuster, behuwd-zu8ter Maria Antonia J Janssen echtgenote vi Jac. W. A. M. Go Wy' bevelen de ziel v; bare overledene in uv tige gebeden en H. M Venray, 13 Maart 1950 JAAP GOUMAN HANNEKE CHRISTJE annemieke FAMILIE JANS FAMILIE G0U1 De plechtige lykdiei begrafenis, heef; plaa Vrydag 17 Maait in kerk van St. Petrus Venray,

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2