SPORT Wede In v£c ScHae Coopma ZaiH Prijsverl Stoflki 't Knope J VOOEEN tlOOEKNE bEISER NAAK TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan- dagmorgén 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 13 Maart Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 16 Maart: Consultatiebureau voor Zuige Ifngen uit de Kom. Bekendmaking Burgemeester on Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zy, ten doze handelende ter uit voering van hot besluit van de Raad dier gemeento van 17 October 1946, in hun vergadering van heden beslo ten hebben aan het Bestuur der R.K. Jongensschool Oirlo E 18 te Venray, uit de gemeentekas ter beschikking te stollen een bedrag van maximaa f 3937.— voor de aanschaffing van en reparatie aan diverse leer- en hulpmiddelen, alsmed9 van school meubelen ten behoeve van de R.K Lagere Jongensschool te Venray— Oirlo. Deze aanschaffingen en reparaties zy'n noodzakelijk tengevolge vandoor hot oorlogsgeweld geleden schade. Venray, Maart 1950. GEVONDEN VOORWERPEN Damesshawl, G. Janssen, Lange weg 44; Bivakmuts, W. Janssen, Ya- selsteyn N 4c; Vulpen, G. Arts, Mer- selo M 101a; Brocho, P. Sijkes, Smakt B 4; i gulden, M. Verhoeven, Markt 7; Wollen shawl, Voermans, Langew. 72; Zilveren ringetje on stoften ceintuur, van Berkel, Kempwog 8; Zilveren rozenkrans, wed. Loonen, Leunen K 75; Polshorloge, de Lauw, Langstraat 58; Engelse sleutel, Wed. Janssen, Sta tionsweg 55c; Witte doek, L. v. Meyel, Merselo M 49; Shawl, Lucasser.,Oude- Oostrumsoweg 31; Wollen kinder handschoenen, H. Jacobs, Stationsweg 39; 2 paar kindervvanton, Verheijen, Oostrum D 14; Muntbiljet, Mommen* Veltum L 86; Wollen want, Lenssen. Voltum L 20; Hakmes, L. Franssen, Langeweg 1 -1; Hoed, Verstegen, Over- loonseweg 31; Rozenkrans, H. Swag- hoven, Maasheeseweg 15; Rozenkrans Voosten, Langstraat 35; Herenshawl, v.d. Heuvel, Leunseweg 15; Twee gebreide wanten, Kazerne Langstraat; Halsdoek, Barents, Spurkterweg; Etui met Rozenkrans, Kazerne Langstraat; Glacé handschoen, Claessens, Sint Odastraat 19; Zakmesje, G. van Ass, Veltum L 14; Kindorwanten, Rotter damse Bank; Zwarte damestas, G. Thyssen, Oude Oostrumseweg 23; Zwingel van Vleosmolen, Wrar. Dyk man, Oostrum C 24; 2 muntbiljetten J. do Haart; Kruitweg 2a. Subdiaken-wijding Twee Venrayonaren, de heren J. Camps, Grotostraat en M. Loenen, Leunen, zullon op Zaterdag 18 Maart te Weert in het Franciscanerklooster de Subdiaken-wijding ontvangen, De lioofdkenring van springstieren zal te Venray gehouden worden op 13 April a.s., om 9.30 uur v.m., op 't Henseniusplein. Inwijding nieuw vaandel Op Zondag 9 April (tste Paasdag) zal de R. K. Bond van verkeers- personeel „St Raphaöl", haar nieuw vaandel plechtig laten wijden. Deze plechtigheid heeft plaats om 15.30 uur in de kerk te Oostrum. De Harmonie van Oostrum zal muzikale medowerking verlenen vanaf „Villa Josephina". Na het lof heeft er een koffietafel plaats voor allo leden met hun echt genoten, resp. verloofden, in café Ver- hoyen t.o. de kerk. Herstellingen Deze weok is men begonnen met het herstel van do Oude Oostr.weg, die van een betumlaag wordt voorzien. In de Veldstraat worden verder de pirnhopen opgeruimd, waardoor do ratten-ellende voor een groot deel tot hot verleden zal behoren. Verder is men druk bezig met de aanleg van een nieuwe weg over het industrieterrein aan de Maasheeseweg. Het St Anthoniuskapelletjete Half weg zal binnenkort, dank zy de voort varendheid van do buurt, ook geheel gerestaureerd worden. Het geheel zal ongeveer een halve meter opgehoogd worden, zodat het kapelletje iets lioeer komt te liggen dan de weg. Met de restauratie zal binnenkort begonnen worden. NAAR HUIS TERUG. Mot, de Kota Inten, die Woensdag 15 Maart te Amsterdam verwacht wordt keren de navolgende Venrayse jongens naar huis terug: van Maris J. P. O Molenhofweg 2; Rongen L. G., Beekweg 14; Steeghs M. J. F. 14a, Castenray; Rongen P. J., Hoenderstraat 61 en Verheyen M. W., Gasstraat 4. Oorloge getrotfenen opgelet. Op Dinsdagen 14 en 28 Maart, 11 en 25 April zal de Stichting „Het Zuiden 1048" het sociaal-adviesbureau voor oorlogsgetroffenen, zitting hou den var. 4-8 uur in Hotel de Zwaan om inlichtingen en hulp te verstrek ken aan hen, die dit nodig hebben, Brand Donderdagmiddag brak brand uit in de stalling van Jan Wilms op de Leunseweg. De nieuwe brandweer wagen bewees het nut van zyn schuimblusapparaat, door in een minimum van tyd de brand te beper ken tot de stal zelf. Het grootvee kon, dank zy de hulp van de buurt, gespaard blijven. Enkele varkens moesten echter worden afge maakt. De sirene loeide van de week ook weer en ditmaal voor een stromyt van v. Osch aan de Wieënweg, die totaal afbrandde. Gouden Priesterfeest De Zeer Eerw. Heer Pubben, rustend pastoor in het St. Jozefsklooster alhier, hoopt 31 Maart zyn gouden priester feest te herdenken. WINANDO, De hypnotiseur Winando, die in de afgelopen winter zo'n groot pu bliek trok met zyn wonderbaarlijk programma, geeft de liefhebbers van dergelijke voorstellingen Zondag 19 Maart (Halfvasten) nog eens de ge legenheid om eens „lekker" te lachen en te griezelen, want dan zal hij in zaal „Wilhelmina" zyn beloofde 2de opvoering geven. Yenrayse Jeugdbeweging. Zaterdagavond gaf de jeugd van Venray een demonstratie van haar kunnen in zaal „Wilhelmina". Welpen en verkenners lieten zien wat zy kunnen presteren en vooral de welpen toonden zich ware kunste naars, niet alleen in hun spelen, maar ook by het opvoeren van een heuse operette. De talrijk opgekomen ouders had den alle bewondering voor het werk van hun spruiten, terwy'1 Deken Berden, Pater Gardiaan, de Burge meesters van Venray en Wanssum, Secretaris Vorst en Wethouder Win tels van hun belangstelling blyk gaven. Bouwen Jüoostervleugel. Het bouwen van een kloostervleu gel naby de k0rk te Smakt, voor rekening der Eerw. Paters Onge schoeide Carmelieten aldaar, werd opgedragen aan het Bouwbedrijf Fa. P. A. Koenen Zn. te Holthees. YSSELSTEYN. Door de inwoners van ons dorp is besloten de Zeer Eerw. Heer Hildebrand, bij gelegen heid van zyn zilveren Priesterfeest, een gratis Rome-reis aan te bieden. •40 jaren trouwe dienst LEUNEN. Met Pasen hoopt mej. G. van Opbergen, de dag te herdenken waarop zy vóór 40 jaren in dienst trad by de Familie Th. Asselberghs alhier. Eerste H. Mis. HORST. Onze dórpsgenoot, de Weleerw. heer B. Timmermans zal op 25 Maart de H. Priesterwijding ontvangen. Met Pasen zal de neomist dan in zyn geboorteplaats de eerste plechtige H. Mis celebreren. Lijken van 1 Engelse en 2 Duitse soldaten gevonden Dinsdag werd bij de voorjaarswerk zaamheden in de landbouw te Over- loon, het stoffelijk overschot gevonden van een Engelse soldaat, dat maar enige centimeters met aarde was bedekt. Het identificatieplaatje was nog gaaf. Tevens vond men in een sloot de overblijfselen van 2 Duitse militairen. By de identificatie bleek, dat een der soldaten poststukken by zich droeg afkomstig uit Dusseldorp Berging Duitse gevallenen loopt ten einde Wanneer de laatste 700 gesneuvelde Duitse militairen, die overal in Ne derland verspreid begraven zyn in zogenaamde veldgraven, naar het cen trale Duitse kerkhof in Ysselsteyn zyn overgebracht, zal de Dienst Iden tificatie en Bergiftg worden inge krompen. Naar verwachting zal dit reeds in Juni zijn geschied. Dan zal worden begonnen met de definitieve aanleg van het centrale kerkhof. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de opgraving van de Duitsers, die in de omgeving van Overloon zyn gevallen. Tienduizend gesneuvelden, die op vele kerkhoven zyn begraven, zullen niet naar het centrale kerkhof worden overgebracht. S.Y.Y.-nieuws Zoals steeds is het Zondag j.l. weer vergaan by I.V.O. in Velden. Tot 4 min. voor tijd had Venray met 2-1 de leiding, doch door een ongelukkige samenloop van omstandigheden werd het 2-2. Jammer, van dat en6 puntje, want het brengt ons weer iets verder van Irene af. I11 ieder geval is er Zondag nog een kleine kans. Als tegen Horst ge wonnen wordt en Irene struikelt nu eens een keer in Arcen, dan, dan... Maar Horst is een moeilijke tegen stander en speelt doorgaans haar beste wedstrijden tegen Venray. S.V.V. ook niet mis, wil persé win nen, om nog in running te bly'ven voor de bovenste plaats, maar ook omdat de enigste nederlaag dit seizoen geleden, juist tegen Horst geweest is. In ieder geval beleven wy Zondag een der spannendste wedstrijden van het seizoen, die een geweldige be langstelling zal hebben. Jongens wy rekenen op U en ver wachten, dat gü ons niet zult teleur stellen. Het tweede is vry evenals het derde. Het derde elftal speelde Zondag tegen Swolgse Boys 2 en behaalde een monster-overwinning van 9- De Zondag daarvoor uit tegen Blit- terswijk 2 werd het 7—1. Jullie zyn heel wat van plan. Ik hoop, dat U de eerst volgende thuiswedstrijd om half 3 kunt spelen, dan komen er vast heel wat sup porters, om van jullie goed spel te genieten. Jougd-Toetlml A kreeg Zondag de kous op de kop in Arcen en verloor met 3-1, of schoon zy in het geheel niet zwakker waren. Jammer, dat de keper niet al te best ir. vorm was. Voor a.s. Zondag tegen Horst A 3 verwachten wij in ieder geval een overwinning. A 2 wist een gelijk spel uit het vuur te slepen. Nu volhouden jon gens. De beide B elftallen verloren met duidelijke cijfers, respectievelijk van Wanssum on Sevenum. A.s. Zondag moet A2 naar Hegel- som. De beide B elftallen moeten Zaterdagmiddag naar Arcen. Laat eens zien, dat jullie het kunt en veel succes. Ruitersport. De Merselose Rij vereniging hield Maandag een drukbezochte jaarver gadering. De instructeur Baltzer gaf een lezing over de paardensport en de verzorging van het paard en ten slotte de rij oefeningen. Tot voorzitter werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer Jan Arts, M 64. Cross Country Zaterdag 25 Maart organiseert de Landelijke Rijvereniging Ons Genot te Leunen haar jaarlijkse Cross Coun try op het zo prachtig gelegen terrein op het Schoor. Hier starten de beste ruiters uit deze streek. Op de lemen baan De op Zondag j.l. gespeelde kam pioenswedstrijden van de N.L.B.B., tussen Ons Genot, Heide en O.V.U. Kes8el, kreeg Kessel door een 5—3 overwinning de kampioenstitel op haar naam. In Melderslo werd de wedstrijd ge speeld tussen De Knippers en De Treffers, Maasbree. Wat we nooit hadden kunnen denken, is daar ge beurd, De Knippers die met 5-3 in Maasbree wonnen, verloren op eigen baan met liefst 6—2. Maasbree legde hierdoor beslag op de kampioenstitel var. de N.L.B.B. Klasse B. Jongens, een volgexde keer beter en verder hopen wy, dat het volgend seizoen de nu nog door omstandig heden rustende verenigingen, ook mee zullen kunnen spelen, waardoor dan de stry'd nog spannender zal gaan worden. Zoek de slager maar vast op voor de training. Terugkomst Gouden Echtpaar 't Gouden bruidspaar Cup-Hendriks uit Maashees is by zyn terugkomst van de Amerikaanse reis wel een daverende ontvangst bereid. Niet alleen dat zy by hun aankomst in Rotterdam op de boot door een legertje journalisten en persfotografen, bestormd werden, maar ook thuis, Maashees stond de Harmonie en het zangkoor klaar om de gouden jubilarissen nog eens recht hartelijk te huldigen. Vader Cup had er eens recht zyn hart opgehaald. Naast de diverse feestelijkheden in de familiekring heeft hij o m. de Harley Davidson- motorenfabrieken bezichtigd, reus achtige vissen gevangen, kortom zyn tyd daar buitengewoon goed besteed, 1 had het aan hem gelegen dan as hij nog wat daar gebleven. Moeder Cup kon echter Maashees niet vergeten en was bly weer in patria te zyn, wat niet zeggen wil, dat deze 9 maanden vacantie haar niet opperbest bevallen zyn. In Maashees wordt het gouden feest nog eens dunnetjes overgedaan, en voorlopig hebben beide oudjes nog stof genoeg om te vertellen. De repatriëring der militairen De berichten, welke telkens opdui ken over het charteren van buiten landse schepen voor het vervoer van militairen uit Nederland, geven menigeen de indruk, dat de repatrië ring nog verder zou worden digd. Naar de Msb. verneemt is opvatting echter onjuist. Volgens het huidige schema zullen per maand 9000 a 10.000 militairen naar huis komen. Om dit schema ten uitvoer te brengen wordt alles op alles gezet, maar verder kan men niet gaan om dat het ondoenlijk is meer demobili- santen per maand hier te „verwerken". Lukt het inderdaad deze plannen aan te houden, dan zal het nog onge veer October worden voordat de laatste mannen scheep gaan. Tegen Kerstmis zouden dan allen de demo bilisatieformaliteiten kunnen hebben vervuld. Behalve de militairen van de ver schillende Nederlandse wapens zyn er echter ook nog de KNIL mensen, van wie er velen een gezin hebben voorts tal van burgers, die naar Nederland willen terugkeren. Ook voor hen moet er scheepsruimte zyn daar Nederland die zelf niet vol doende kan leveren, reizen twee ver tegenwoordigers van Scheepvaart de halve wereld af om hiervoor schepen te charteren. Vier hevige autobotsingen in twaalf uur tyds. Door de mist beeft het verkeer in nog geen twaalf uur tyds een wel zeer zware tol geëist in ons land. Niet minder dan twee doden en veertien gewonden zyn gevallen by vier hevige autobotsingen, die zich respectievelijk in Den Haag, op de ryksweg Amsterdam-Het Gooi, op de Weesperstraat in Diemen en op de Afsluitdijk hebben voorgedaan. In laatste drie gevallen heeft de zware mist, die Dinsdag over ons land hing wel een giote rol gespeeld. 60.000 deelnemers aan de Stille Omgang. Voor de eerste Stille Omgang, die heden Zaterdagavond en Zondagnacht wordt gehouden, worden 60.000 deel nemers uit geheel Nederland ver wacht. Er zullen gemiddeld 18 extratreinen per Zondag ryden, maar het aantal autocars is veel groter dan het vorig jaar. Dodelijke ongelukken Te Liessel geraakte een ïojarige knecht van Manders uit Asten tussen een aanhangwagen en een truck be kneld. Enkele uren later is de jongen aan de gevolgen daarvan overleden. Te Gemert werd een 4jarige jongen door een auto aangereden en gedood. De loonsverhoging en de prijsstijging. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek geeft interessante cy'fers over de prijsstijging. Zo blykt, dat vanaf de devaluatie van de gulden in September van het vorig jaar tot 15 Jan. jl. het levens onderhoud gemiddeld 6.09 percent duurder is geworden, waardoor de 5 percent loonsverhoging dus met meer dan 1 percent achterhaald is. Practisch alle artikelen werden dan ook duurder, behalve eieren, kaas en sommige groenten. WELKOM THUIS Het is echt gebeurd, al klinkt het ongelooflijk. Een Limburgse soldaat keerde verleden week terug uit In donesië. Het was avond. De volgende morgen voor dag en dauw kreeg hy reeds bezoek van enkele belasting ambtenaren, die zich zeer interes seerden voor de financiële omstan digheden van de jongeman. „Wg hadden eerst gisteravond wil len komen, maar we wilden toen niet storen", zo verontschuldigdezich een der fiscale heren. De jongeman zal beslist gevoeld hebben, dat hy „welkom thuis" was gekomen. De Nederlandse golflengten straks op 402 en 298 meter Vanaf 15 Maart a.s. zal de zender Hilversum I werken op -102 meter (nu 315 meter); Hilversum II op 298 meter in plaats van 301 me'er. Omdat de schaalverdelingen op de toestellen dan niet meer kloppen, zal de de PTT via de postkantoren gratis een lyst met nieuwe golflengten ter beschikking stellen. Hilversum is zo gelukkig, dat zij haar golflengte met niemand hoeft te delen. Hilversum II moet delen met radio Aleppo (Syrië) welks ver mogen echter niet groter is dan 20 kilowatt. Nederland mag ook gebruik maken van de internationale gemeenschappe lijke golflengte, die voor streekzenders goed bruikbaar is. De lange golf van 1875 meter, die in zyn oorspronkelijke vorm niet meer in dienst was, heeft Nederland moeten afstaan. Ongeinkken. Een bouwvallige opslagplaats aan de Steenstraat te Venlo stortte plot seling in, toen de 64-jarige dakdekker Nys zich op de zolder bevond. De man verloor hierbij het leven. De 60-jarige vrouw S. uit Beek en Donk stapte te Gemert uit een in beweging zynde autobus. Zy kwam onder een der wielen, waardoor een gedeelte van een been moest worden j ONDERTROUWD: v. Deventer F., 25 j. te Roermond en v. Roov N.,20 j. te Venray. Martens" H., 25 j. te Venray en Heuffs J., 21 j. te Horst. Derks H., 27. j. en Muyres S., 26j. beiden te Venray. Derks P., 26 j., en Ewals G., 24 j., beiden te Venray. Derks M., 24j.,te Venray en Camps G., 23 j., te Bergen. Bon 425 voor koffie Bon 425 Algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon die met ingang van 10 Maart kan worden gebruikt, blijft geldig tot en met 25 Maart. Het rant- seen dient voor zes weken; op 20 April wordt weer een nieuwe koffie bon aangewezen. Import aardappelen De regering heeft de mogelijkheid opengesteld tot import van aard appelen door particuliere handelaren. Dit ter verliching van de markt situatie. De toestand op de interna tionale markt veroorlooft echter geen grote aankopen. YOEDSELBUREAU VENRAY Henseniusplein 16 Telf. 416 Premieregeling zaaizaad 1950 De subsidieregeling 1950 voor aan koop van zaaizaad van gras en klaver alsmede voederlupinen vindt doorgang Van deze regeling kunnen bedrijven beneden 10 Ha. cultuurgrond gebruik maken, zy moeten van te voren toe stemming tot aankoop hebben van de assistent van de Rykslandbouwvoor- lichtingsdienst, van deze ontvangt men een bewijs van aanvrage. Deze aanvragen moeten voor 1 April gedaan worden De% Assistent A. Willems zal voor Leunen, Heide, Merselo, Ysselsteyn en Venray zitdag houden op het Voedselbureau op Maandag 13 Maart, van 9—12 uur vm. en Dinsdag 11 Maart van 0-12 uur te Nachtegaal M 80. De P.B.H. H. EMONTS. BURGERLIJKE STAND van 2 t.m. 8 Maart 1950 GEBOREN: Claessens Theodoras J., Oirlo F 11a Janssen Joseph H. J. M Ziekenhuis van Rensch Josephina, Kempweg 13 Ku ij pers, Gertruda, Castenray G 10 Hover Antonius C. Th., Ziekenhuis van Cuyck Petrus J., Merselo N 12a Voesten Johannes P., Veltum L 74a van Tilburg Leonardus, Merselo M 6a Engels Wilhelmus B., Merselo B 31 Dircks Maria J. J., Oirlo C 82 Hendrix Theodorus J., Merselo Mm Martens Henricus M.G.J., Kempweg 25 Stevens Leonardus, O. Oostr.weg 22 OVERLEDEN: van Ryswijck Anna H., echtgenote van Drabbels M., 49 jaren, Oirlo Creemers Maria, ongeh., 85 jaren, Henseniusstraat. Litjens Theodora, 24 jaren. Leunen Linders Elisabeth, 73 jaren, Mers.w. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Bauden PAROCHIE-ACTIE: Viert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week Pater Domitius. Zondag: 3e Zondag v.d. Vasten; 6 u. lm.; 7 u. lm. Ant. v. Meyel; 8 uur lm. voor de parochie; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis; Collecten: ïste kerk, 2e verwaarloosde kinderen, 3e armen; 3 u. kinderlof; 7 u. miserere, lijdens meditatie en lof; vandaag vertrekt om 7.15 de H. Familie ter bedevaart naar de Smakt. MaandagH. Mis v.d. dag; o 30 uur zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm. Joh. van Gestel; 7.30 gest. jaard. Hendrik Hendriks, echtgenote en kinderend II.); 8.15 uitvaart Elisa beth Linders; 7 u. zielelof en rozen hoedje. Dinsdag: H Mis v.d. dag; 6.30uur lm.; 7 u. lm. t.e.v. St Antonius uit dankbaarheid; 7.30 gest. jaard. Arnold Baten en ouders(2 H.); 8.15 gest. jaard. Antoon Roelofs(3ekl Woensdag: laatste der 7 Woens dagen t.e.v. St. Jozef; verering der reliquie; 6.30 lm. uit dankbaarheid; 7 u. lm. Petronella Theeuws; 7.30 lm Margaretha Vaske; 8.15 gest. jaard Arnoldina Bistervels(3ekl.); 7 uur St .Jozeflof en rozenhoedje. DonderdagH. Mis v.d. dag; 6.30 lm. J. v. Stiphout en J. Hoex, 1 uur Gertrudis v. Ham Pouwols; 7.30 lm. Mart. Poel; 8.15 gest. jaard. Joh. Ant. Jassen en Anna v. Vosselen(2ekl.) Vrijdag: H. Gertrudis; 6.30 lm.; 7 u. lm. Gertruda v. Meyel; 7.30 gest. jaard. Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswyk(3ekl.); 7 u. kruisweg en lof. Zaterdag 6 30 O.L.Vrouwhoogmis; 7 u. lm. Petronella Theeuws, besteld door de buurt; 7.30 gest. jaard. Joh. Michels(iH.); 8.15 gest. jaard. Jacobus Schaeffers, echtgenote en zoon Piet (iH.); 5.30—7.30 gelegenheid tot biech ten; 7 u. Marialof en rozenhoedje. Katechismus. De kinderen van de 3e en 4e klas leren de 36e en 37e les; die van de hoogste klassen leren de 400 en 41e les. Yeltiim. Donderdag 7.30 lm. Anna Volleberg. Moederdag voor Venrayse moeders Op Donderdag 13 April zal er voor de Venrayse Moeders een Moederdag zjjn in Roermond in het Retraitehuis. Ivost9n (alles inbegr.) f 5.50. Leden vd. Retraitepenning kry'gen reducti6. PATERSKERK. Zondag3e Zondag van de Vasten. 3.15 leesmis; 6.30 wed. Gertr. Klaas- son; 7.45 voor de in Indië gesneuvelde militairen; 9 uur hoogmis. Communi ceren vooraan beginnen. Biechtgele genheid alleen vóór de mis van 7.45 ie collecte paterskerk, 2e byz.noden. 4.20 gez. Vespers; 5 uur Lof en derde Lijdensmeditatie. Degenen die een vaste plaats hebben worden dringend verzocht tydig aanwezig fce zyn. Maandag6.30 overl. fara. Jacobs- Duif; 7 uur Leonora Heynen-Hermkes; 7.30 Christiaan Stappers; 8.30 overl. ouders en familie v.d. Poel-v.d. Berg. Dinsdag6e Dinsdag van de An- tonius-noveen; 6.30 en 7.30 voor beh. terugkeer uit Indonesië; 7.30 pl. gez. hoogmis t.e.v. St. Antonius voorzegen in 't huisgezin en voor volharding in priesterroepingen; 8.30 Martinus v.d. Poel; 's avonds 7.30 pl. Lof, predikatie en gebeden van do noveen. Woensdag: 6 uur W9d. Vergeldt- v. Dommelen; 6.30 tot zekere intentie; 7 uur Willem Litjens en Anna Gertr. Jenniskens; 7.30 Peter J. Mathijs Claessens; 8.30 t.e.v. 't Hart van Jezus en 't onbevlekt Hart van Maria; 8 uur overl. ouders en Broer; 6.30 Sint Jozeflof. Donderdag6.30 Albert Beerkens; uur Peter Hendriks en dochter Dora; 7 uur Wilhelmina Pouwels vd. Munckhoi en kinderen; 7.30 Gertruda Arts-N iessen. Vry dag6 30 t.e.v. St. Antonius en O.L. Vrouw tot zekere intentie; 7 uur overl. fam. Volleberg-Verstegen; 7.30 Petronella Vossen Stultiëns; s uur Piet Schaeffers-Derksen; 8.30 Mathilda Clephas; 6.30 oefening v.d. H. Kruis weg. Zaterdag6 uur t.e.v. 't H. Hart van Jezus en 't Onbevlekt Hart van Maria; 7 uur Petronella Litjens; 7.30 Pater C'anutus Peters. Van 3-8 uur biechtgelegenheid. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, 3de Zondag van de Vasten, 7 uur PI. Communie; 7.30 en 10 uur beide H.H. Missen; 3 uur Lof. ndag 7.30 H. Mis uit dankbaar heid t.e.v. O.L.Vrouw Behoudenis der Kranken voor de genezing van twee kinderen. Dinsdag 7.30 best. zm. Joh. Camps. Woensdag 7.30 best. zm. voor Peter Litjens en echtg.; 7.30 rozenhoedje voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 best. zm. voor Math. Janssen en Regina Cox. Vrijdag, 3de Vrydagder maand, dus Missievrijdag voor de jeugd; 7.30 best. zm. voor Antoon van Ileyster, met generale PI. Communie van de kin deren voor de Missie. Zaterdag 7.30 gest. gez. H. Mis ter ere van St. Jozef; 7.30 Marialof. PAOCHIE H. Catharlna, LEUNEN ZONDAG. 3e Zondag vd Vasten. 7 u. voor overl. fam. Willems-Loonen 7.30 u. Petronella Litjens; 10.15 uur Hoogmis voor de Parochie: 3 u. Lof en Lijdensmeditatie, ie collecte Ver waarloosde Jeugd; 2e Herstel Kei ken. MAANDAG. 7.30 u. sol.jgt. Martin Croyman8. DINSDAG. 7.30 u. gez.jgt. Jacobus Jacobs en echtgenote. WOENSDAG. 7.30 u. gezongen jgt. Gerrit Claessens. DONDERDAG. 7.30 u. gest. sol. jgt. Johan Loenen en echtg. M. Pouwels. VRIJDAG. 7 u. gest. jgt. Johanna Huberta Rongen—Loonen; 7.30 uur gest. sol. jgt. G. Litjens en Wilhel.; Jenniskens. ZATERDAG. 7.30 ges. sol.jgt. Hub. Geurts. Biechten van 5—7. 7 u. Lof ter ere van Onze Lieve Vrouw. RECTORAAT St. Jozef, Smakt ZONDAG. 3e Zondag vd Vasten 7.30 lm ter ere van St. Jozef: 8.30 lm voor de pelgrims v. Venrays Heilige Familie; 9.30 hoogmis t.e.v. St. Jozef waarna Te Deum. Onder de h. Missen collecte voor de verwaarloosde jeugd MAANDAG. 7.15 gez.jrg. overi. fam. v.d. Bosch; 8 u. lm voor overl. DINSDAG. 7.13 Jozef Asselberghs; 8 u. lm uit dankbaarheid. WOENSDAG. Laatste der 9 Woens dagen ter voorbereiding op het feest van St. Jozef. 7.15 en 8 u. lm. ter ere van St. Jozef. 3 u lof m preek. DONDERDAG. 7.15 lm voor meest verlaten zielen; 8 u lm Th. de Haart. VRIJDAG. 7.15 lm Nic. Bonants; 8 u lm zekere intentie. ZATERDAG. 7.15 lm zekere inten tie; 8 u. gez. h. mis uit dankbaarh. Van 4 7 gelegenheid om te biechten. 6.30 Lof t.e.v. O.L.Vrouw. KERKDIENSTEN HEIDE Zondag: 3e van de vasten; 8 u. overl. fam. Maas—Janssen; 10 u. hoogmis v. W. Voesten; 3 u. lof met kruisweg. Maandag: 7.30 overl. fam. Eibers Manders. Dinsdag7.30 v. Hendrik Huisman en Anna Pouwels. Woensdag: 7.30 v. afgest. familie Fleurkens—Vriends; 7 uur lof t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 7.30 voor Gertruda van Vegchel—Arts. Vrydag7.30 Lamberdina Spee— Arts en dochter. Zaterdag7.30 v. P.A. v. Heyster; 5.30 7.30 biechten; 7 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw. ADVERTENTIEN Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden, onze innig geliefde echt genote, moeder, zuster en tante Anna Huberta v. Rijswijck echtgenote van Mathijs Drabbels in de ouderdom va-n 49 jaar Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw god vruchtige gebeden aan M. DRABBELS HARRY MATHIEU DORA JAN JOOS TRUUS fam. v. RIJSWIJCK fam. DRABBELS Oirlo, 5 Maart 1950. De pl. lijkdienst gevolgd door de begrafenis heeft plaats gehad op Woonsdag 8 Maart te Oirlo. f Heden overleed tot onze droef heid, na een langdurige en voor beeldig gedragen ziekte, voorzien van de laatste H. Sacramenten, gelieel overgegeven aan Gods H. Wil, onze lieve Zus, Schoonzus en Tanue Doortje Litjens, in de ouderdom van 24 jaar. Haar bedroefde familie, PIERRE LITJENS A. LITJENS-SCHREURS en kinderen JOZEF LITJENS M. LITJENS-LUC ASSEN en kinderen ANTOON LITJENS MARIE SNOEREN-LITJENS JAN SNOEREN en kinderen Leunen, 7 Maart van bet Heilig Jaar 1950 De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad te Leunen Vrydag 10 Mit. te 10 uur. Dankbetuiging. Voor de deelneming by het over lijden van de Weled. Heer P. J. M. Claessens, betuigen wy aan familie, vrienden, H.H- Geestelijken, Aan nemers on de buurtbewoners onze oprechte dank. Wed A. Claessens- Brouwers en kinderen Venray, 11 Maart 1950 Oude Oostrumseweg 21 Dankbetuiging. Hartelijk dank aan Heren Geeste lijken, R.K. Thuisfront, Sportvereni ging, familie, buren eu bekenden, voor de belangstelling by myn terug keer uit Indonesië. H. A. Peijnders Smakt-Venray Langs deze weg betuig ik, mede namens myn ouders, broers en zus ters, hartelijk dank aan familie, buurt, vrienden en bekenden, voor de vele gelukwensen, alsmede Thuis front voor de hartelijke ontvangst by myn thuiskomst uit Indonesië. Soldaat Joh. van Cuyck Leunen Bij mijn vertrek naar Suriname (W.I.) wens ik myn vader, broers en zusjes, familie, vrienden en bekenden vaarwel en tot weerziens. Dpi. Soldaat M. G. Janssen aan boord s.s. Cottica. Dank aan kc voor het door mij Soldaa M 280330726 3- Dankbe Langs deze wej namens myn oude ters, myn hartelijk vrienden en bekend lijken, Thuisfront e hebben medegewer myn thuiskomst u my en myn famil getelyke te maker aan de buurt voor en de jongens en mooie versiering. Soldaat C 2314 R.I. STILLE C Oosl Zondag 12 Maart Vergadering in Chem. Reinic Regenkleding waterd ch' Verven in a In één vee a. £cinineh 5, Stationsweg Blauwe Ha Bad lot Badstof 160 cr Lakens 1 so in Slop Katoen 8? e Graslimier <<3? Verpleegsters na mater Zuiver harin 'Blol.wi Witluiwa Ronde Wit Hoehwi Witte en alle dei HET WAR 1. Th. Pouwels en Telefoon 501 Vliegen Vleeshi Flossenklemmen, Inma&kbi Gummiringen, I Inmaak (lessen HET WAR! Th. Pouwels Zn Lakenskatoer Graslinnen 11 Gekleurde Fl Baddoeken, e BETER 01 cn "Iffl© ER 8 Voor een HORL naar i VERTROUWI met volledige garai UW ADI Tel. 583 heeft vooi betrouwbare 1 Gras- en Klavorzat Fyne Graszaden v bleekveli In Voederbieten, Knollenzaad slaan echtheid en grote aan des] Vraagt gratis MAAT 18 PRIJS 4 Ct. 5 Ct 6 Cl Verder als reclame li t.m. 18 Maart onz voor hulvi Voor depóthouders be Vraagt gratis si A. SCHEEPERS, jSchc

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2