Tendolin Emigreren naar Canada. Negen Dinsdagen in de Paterskerk SPORT Van links en Hechts BEL BIJ BRAND 39 2 SfoietyogH,? fypahatiz OOOfi TILLEMANS Technisch Installatiebureau „O, die stoelen I" Nou, Antonius, was tevreden na Uw huisbezoek deur na deur, of was U het niet? U moet wel een zeer vriendelijk gezicht gezet hebben toen U ons mensen daar achter elkaar binnen zag komen. Het was goed licht en U kon ons allemaal goed bek ij ken. „Wat een mensen, wat een mensen" hebben de deurbewaaidersengelen tegen elkander gozogd. 's Morgens heeft de deur geen ogenblik stil gestaan. Ja, U zag ze allemaal wel even omkijken toen ze langs Uw gerestaureerd huis kwamen. Het mag er dan ook zyn. Ja, zo zyn wy, Uw vereerders en vereersters tevreden en U zolf ook. Maar, Antonius, heeft U ons 'savonds niet zien scharrelen. Opstaan, knielen, opstaan, knielen. Van de ene stoel naar de andere. Dat was nu eens niet boompje verwisselen, maar stoeltje verwisselen. Neen, dat deden we niet om een spelletje te spelen in de kerk. Dat zag U toch ook wel. We werden opgejaagd. En zag U het ook niet: onder het lof dachten de mensen, nu heb ik eindelijk eens een rustig plaatsje en onder het „Mag nificat" was het alweer mis. Ja en dat is heus niet mijn schuld, hoor Antonius. Ik bon by Broeder portier van het klooster geweest om een stoel, maar niets hoor. Alle stoelen zyn bezet. Ik kan geen stoel meer te pakken krijgen. U weet nu overal raad op 1 Weet U nu daar ook geen raad op Ik zou er wel een intentie van willen maken: „Zorg eens, St. Antonius, dat we een plaatsje krygen 'savonds by h6t lof... word ik verhoord? Natuurlijk. Antonius begint by het begin. Mannon en jongemannen heb je geen plaats. Dan de deur door. (Het klooster, neen, niet naar buiten). Trap op. Links af en daar hebt U 250 plaatsen voor U gereserveerd. En nu de vrouwen en meisjes. Laten we zo afspreken. Als het lof be- gonnon is on hot eerste lied is gezongen, dan zyn alle open plaatsen op hetzelfde ogenblikvrye plaatsen. Dus, blyft dan niet langs de kant staan, maar gaat maar rustig zitten. U hoott niet bang te zyn, dat U eraf gestuurd wordt. Degenen, die een plaats in de kerk hebben waren prachtig op tyd om een plaats te be stellen en nu verwacht ik ook van hen, dat ze prachtig op tyd zijn om in mijn lof te komen. Komen ze niet of komen ze te laat, dan veronder stel ik, dat ze geen aanspraak willen maken op hun plaats. Dank U wel, St Antonius, U weet toch ook overal raad op. Tot Dins dagavond. Half acht, en ik heb lekker een plaatsje. Reeds meerdere malen hebben wy hier geconstateerd, dat onze jonge boeren zoveel werkelijkheidszin tonen, dat zy de problemen van hun toe komst gerust onder ogen durven zien en met voortvarendheid werken aan de oplossing van de moeilijkheden. Hiervan was weer een sprekend bewijs de vergadering jl. Vrijdag te Leunen gehouden, waar Drs. J. Lit- jens het woord voerde over de emi gratie naar Canada, een onderwerp, dat getuige het publiek, ook de be langstelling heeft van onze oudere boeren en boerinnen. Drs. Litjen8 toonde aan, dat in een /jaar tyd veel veranderd is. Durfde men toen het probleem van emigratie nauwelijks aan te snijden, nu heeft men erkend, dat dit een var. de voornaamste oplossingen is voor het bevolkingsoverschot. En wat meer is, een oplossing, die zowel de emigrant zelf als zijn land voordelen kan opleveren, zowel in geestelijke als in materiele zin. Maar emigratie eist voorbereiding en dit kan niet genoeg gezegd worden. Het is niet voldoende, dat men vakman is, of dat mon centen heeft, een vaardige katholieke geest is een eerste voreiste en een behoorlijke voorbereiding. Een emigrant moet weten, dat hy gaat als een pionier en dat vele dingen, die hom nu als vanzelfspre kend toeschijnen, daar in de vreemde niet zo vanzelfsprekend zyn, maar ofwel onbereikbaar ofwel niet dan na grote moeilijkheden en offers. Daar moet hy zich op instellen en dat kost tyd en moeite, maar zal zijn vruchten roomschoots afwerpen. En dan wordt het probleem voor de jonge boeren niet meer zo drukkend, want dan is op de gehele wereld nog plaats voor hem, zo o.m. in CANADA. Canada moet men geheel anders voor6tellon als ons land, de mensen en de mentaliteit van het volk zyn natuurlijk geheel anders als hier. De uitgestrektheid kan men voorstellen als de Noordoostpolder in 't groot. Dit door do natuur zo rijk begiftigd land staat aan hot begin van zijn ontwikkeling. Reeds is er veel werk verricht door de emigranten der eerste jaren, maar er zyn nog vele tekorten. Vele boerderijen kunnen niet vooruit door gebrek aan perso neel. De boerderijen liggen zeer uit elkaar en de afstanden zijn geweldig groot. Do nieuwe emigrant, die allereerst in een emigrantenhuis komt, moet niet denken in een prachtige boerderij te komen, meestal zal hy slechts een minder goed onderhouden huis aantreffen. De grond bij de boerderij kan wel een grootte hebben van 200 tot 500 H.A. De manier van boeren is zeer verschillend, maar 't meeste treft men er gemengde bedrijven. Doordat de Canadees zelf veel naar de fabriek trekt, staan er in streken van de drie boerderijen één leeg. In gebieden, waar ook fruit wordt aangetroffon, is de vakkennis niet zo groot en ook hier liggen voor de ontwikkelde jongê" boeren mogelijk heden. In de mynbouwgebieden van Nova Scotia zyn de prijzen van de melk zoor hoog en slechts is procent komt uit eigen omgeving. Do bevolking bestaat voel uit Schotten, do eerste emigranten, die veel pionierswerk hebben vorricht.. Rond Quebec, dat een van de grote steden is, met een geheel andere streek, lagen verschillende dorpen, die in 75 jaren zyn opgebouwd, Ook hier hebben pioniers dit ruige land tot een welvaiende en vruchtbare streek gemaakt, ondanks zyn afstan den en harde natuur. De Canadese boer zelf, die voor de wereldmarkt produceert, zal alles machinaal bewerken, of anders zal alles braak liggen. Aan tuinbouw wordt' niet zoveel gedaan en toch zyn er streken, die zeer goedo tuingrond ter beschikking hebben. Ook hier liggen nog vele mogelijkheden, In de gebieden van Ontario staan nog zeer vele boerde rijen leeg of alleen oudere mensen bewonen deze. De kinderen trekken ook hier veel naar de stad. Van de emigranten, waarmede Drs. Lïtjens had gesproken, ging het vele zeer goed, alhoewel zy na jaren van hard werken, volhouden en sober leven er boven op gekomen waren. Als knecht begonnen, bezitten vele thans een eigen boerderij. Spreker beval aan eens een goed boek over Canada te lezen, byv. die van Hovius en Plomp. De taal is van het grootste belang en er kan niet genoeg de nadruk op gelegd worden, dat de emigrant die Engels verstaat, al half is geslaagd in Canada. Hier werden verschillende voorbeelden ge geven, die dit duidelijk maakte. De mensen daar genieten een grote vrijheid en overheidsmaatregelen zijn er heel weinig. Het Canada van heden is klaar voor de emigranten te ontvangen en wat betreit de landbouw en groen ten- en fruitteeltproducten zijn onze Nederlanders wel de aangewezen personen, maar ook emigranten, die met hard werken en sober leven zoveel geld kunnen overleggen, dat zy zelf een bedrijf kunnen kopen. De verschillende gestelde vragen werden zeer duidelijk beantwoord. Alle aanwezigen hebben op deze avond nader kennis gemaakt met 't land, dat nog voor velen een toekomst zal bieden. Bengelclub „Onder Ons" Dinsdag hield deze club de jaar vergadering. Na een H. Mis voor de overleden leden verzamelde men zich aan een koffietafel. Hierna opende de voorzitter de vergadering met een woord van welkom en werd een jaarverslag uitgebracht. De aftreden de bestuursleden Janssen en Thielen werden zonder stemming herkozen. De dag werd hierna gezellig door gebracht, 's Avonds verenigden zich alle leden met hunne echtgenoten aan een diner, waarna cabaret, wat allen zeer voldeed. KONING VOETBAL. De leuze „alle ogen zijn gericht op Kwatta" geldt momenteel eveneens voor de voetbal. Duizenden voetbal liefhebbers staan week langs de lijnen om het steeds weer opnieuw aan trekkelijke spel te bewonderen en tevens om hun favorieten aan te moedigen. Zy vinden daarin hun amusement en ontspanning voor de Zondagmid dag, na een week van arbeid en vergeten dan heel even de dagelijkse zorgen. Maar vragen al die kyklustigen zich wel eens af: Wie zyn die voet ballers Waar komen ze vandaan Hoe zyn ze aan die tactiek en tech niek gokomen Het gros van al die spelers is uit de eigen vereniging voortgekomen. Zy zyn begonnen als jeugdspeler en langzamerhand hebben zij zich door training op het veld, lichaamsoefe ningen en het spelen van wedstrijden het voetbalspel eigen gemaakt. Al deze noodzakelijke onderdelen waardoor men een goed voetballer kan worden, gebeuren binnen hot verenigingsverband. En by de jeugd, waaruit de toe komst van de club moet gevormd worden, gebeurt dit met medewer king en onder toezicht van de jeugd leider. En zonder deze noodzakelijke lei ding onder jongere spelers, die zy zelf voelen nodig te hebben, zou het met de jeugdvoetbal en dus ook met de toekomst van de club gedaan z\jn. En nu is het zo jammer, dat vele voetbalverenigingen met het grote euvel zitten van gebrek aan jeugd leiders, eveneens de voetbalclub in Venray. Er zyn vele jeugdspelers, de meeste daarvan hebben aanleg en liefdevoor het spel, maar door gebrek aan jeugd leiders kan hieraan niet genoeg aan dacht besteed worden. Men hoeft voor jougdleider geen volleerd voetballer te zyn. Daarom doen we langs deze weg nog eens een speciale oproep aan hen, die tot nu toe vaak langs de lyn stonden, geef U op als jeugdleider. Het zal U voldoening geven, groter dan tot nu toe, als U alleen Uw favo rieten aanmoedigt, en U bewijst een grote dienst aan de voetbalvereniging en aan haar toekomst. Aanmelding kan geschieden bjj elk bestuurslid of by óón van de jeugdleiders. S.V.V.-Sportnieuws Venray I—Wit-ZwartI (Weert.) A. Jansen P. Bertrams Th. Claessen P Philipsen J Gommans L Kronenberg M. vd. Heuvel F. Schellen P. Schellen W. Arts M. v. Opbergen Res.P. Thielen, J. Driessen Boxmeer II—Venray II? A. De Jongh J. Lucassen Th. Lïnders P. Siebers J. Hoedemakers J. Reinders A. Thuyls M. Oymans J. Custers P. Poels G. Swinkels ReserveJ. Koppen Elftalcom.Chr. Smeits Venray 3—Wanssum 2 12.30: C. Creemers J. Voesten H. Fransen L. Lucassen M. Arts G. v. Lieshout Fr. v. Gerven L. Siebers J. v. Leuken H. Schaeffers J. vd. Bekerom Res.J. Hendriks, Th. Siebers Oorlogsschade in de Tweede Kamer. Deze week behandelde de Eerste Kamer de wet op de materiële oor logsschade. Na enkele debatten, waar by vooral Minister Lieftinck nog al eer.s steken kreeg, die deze keurig pareerde, werd de wet zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Niet echter dan nadat "dezelfde Minister had verklaard, dat de wet loyaal en indien mogelijk ook royaal zou worden uitgevoerd. Ook zou voor de slachtoffers een duidelijke uiteenzetting gegeven wor den van de verschillende mogelijk heden, die de nieuwe wet biedt. We zullen dus maar afwachten. 5 pet. voor jonge kostwinners. Het college van rijksbemiddelaars heeft de regeling bekend gemaakt van 5 pcc. loonsverhoging voor per sonen beneden de 23 jaar. Deze geldt voor gehuwde werk nemers en werkneemsters met twee of meer kinderen. Voorts geldt zy voor kostwinners of kostwinsters. Deze moeten dan behoren tot een gezin van ten minste 4 personen. Hun normale inkomsten dienen dan tenminste twee derde deel te vormen van het totale gezinsinkomen. Onder dit totale gezinsinkomen zyn ook begrepen uitkeringen ingevolge sociale voorzieningen van dit gezin. Deze loonsverhoging mag evenwel niet worden gegeven, wanneer ten gevolge van de algemene vergunning van 22 Dec. jl. het loon reeds was gestegen tot 105 pet. van het op 1 Januari 1950 geldende inkomen. Mgr. Hansscn naar Canada. Naar we vernemen, zal Mgr. Dr. J. M. J. Hanssen, coadjutor van het Bisdom Roermond, zich binnenkort met een commissie naar Canada be geven, om de omstandigheden te onderzoeken, waaronder de boeren, die uit Limburg naar Canada emi greren, leven. Vooral aan de gods dienstige verzorging zal aandacht worden besteed. Rijwielen niet hulpmotor gelden als motorrywiel In het grootste deel van ons land worden rijwielen met hulpmotor als motoirjiwielen beschouwd, alleen in het gebied van het gerechtshof te '8-Gravenhage kon men het er niet over eens worden. Tal van moeilijkheden, o.m. het vorderen van schade by aanrijdingen, hebben er tenslotte toe geleid, dat ook in dit gebied en daardoor in geheel Nederland de rijwielen met hulp motor, in afwachting van de nieuwe verkeerswetgeving, als motorrijwielen in de zip van de wet zullen worden beschouwd. Deze nieuwe regeling is met in gang van vandaag van kracht ge worden. De houders of bestuurders van dergelijke rijwielen zullen der halve de op een motorrijwiel op twee of meer wielen betrekking hebbende wettelijke voorschriften moeten na leven. Zo dient de bestuurder in het bezit te zyn van een geldig rijbewijs, een nummerbewijs en een wegenbelas- tingkaart. Het rijwiel met hulpmotor zal o a. voorzien moeten zyn van een by nacht verlicht provinciaal ken teken, een hoorn of claxon, een spie gel, alsmede remmen die aan de ge stelde eisen voldoen. Peru heeft pech met inge?oerd Nederlands ree De eoo Friese pinken, die eind 1949 met 't stoomschip „Eendracht" naar Peru zyn vervoerd, hebben een slechte reis gehad, want onderweg zijn er 150 van gestorven. Men weet de oorzaak nog niet. De Friese kampioenstier Leopold Jan, die voor drie millioen pond sterling werd aangekocht en per vliegtuig naar Peru werd vervoerd, is in Peru ernstig ziek geworden en wordt du door een dierenarts behan deld. verdrijft rheumatische pijnen Notaris pleegde yalsheid in geschrifte Dinsdag heeft de Roermondse recht bank uitspraak gedaan in de zaak tegen notaris P. T. uit St. Odiliën berg, die verdacht wordt van het plegen van valsheid in geschrifte. Overeenkomstig de.eis werd notaris T. veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met ontzetting uit het notarisambt voer de tyd van zes jaar. Groter inkomen Ondanks het feit, dat iedereen klaagt dat het geld zo raar wordt, blijkt uit de cyfeis, dat bet inkomen in 1948 van geheel Nederland gestegen is met 1.402 millioen gulden tegen over 1947. Het bedroeg n.l. 12.653 millioen gulden. Pliervan nam de industrie 38 pet., landbouw en visserij 11 pet., handel 14 pet., verkeer 10 pet. en overige bedrijfstakken 16 procent voor hun rekening. Interessante cijfers die een nadere overweging zeer zeker waard zijn. Gruwelijke moord Woensdagmorgen heeft een vier-en- dertig-jarige bellenpoetser een jonge vrouw van 21 jaar in haar woning te Tuindorp, op een vreselijke wijze van het leven beroofd, door haar met een bijl de schedel te verbrijzelen. De dader meldde zich direct daarna in geestelijk volkomen ontredderde toestand op het politieposthuis in de Maanstraat; hy kon slechts uitbrengen, „dat hij geen verzachtende omstan digheden wenste" en dat hy „de zwaarste straf wilde hebben". Weens pleegkind door stroom gedood is te Olst, een achtjarig kind gedood door aanraking met een electri&che stroomdraad, aangesloten op een motor in een boerderij. Vermoedelijk was de aardleiding van deze stroomdraad niet in orde. Het jeugdige slachtoffertje was Helmuth Jung uit Wenen, een van de twee Oostenrijkse kinderen, die tijdelijk zijn ondergebracht in het gezin van de landbouwer Te Riele. Het slachtoffertje was het enige kind van een oorlogsweduwe. nnno Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 13 Februari: Kleuterbureau van 2 3 uur Donderdag 16 Februari: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de KOM Priesterwijding Op 25 Maart a.s. zullen drie Von- rayse jongemannen tot priester wor den gewijd, n.l. de Eerw. Heren B. Goumans, Venray; P. Lommen, Brukske en W. v. Kempen, Scheide. Geslaagd. Op het 1 Febr. aan de Bakkersvak school te Eindhoven gehouden exa men slaagde de heren Fr. Driessens Heide en J. Pypeis, Eindstraat, voor het Diploma Vakbekwaamheid Ban ketbakker, gemengd bedrijf. Jubileum Op Woensdag 1 Maart hoopt de heer W. Steerneman de dag her denken, dat hy voor 25 jaren in Venray kwam in dienst van de toen malige gemeentepolitie. Diocesane sportdag Zyn we goed ingelicht, dan ligt het in de bedoeling, dat midden Juni in Venray de grote Diocesane sportdag gehouden wordt. Op deze sportdag, die het vorig jaar in Kerkrade werd gehouden en daar een zeer groot succes had, zullen de beste ploegen van ons bisdom aantreden om met elkaar de stryd aan te binden by voetbal, gym nastiek, athletiek korfbal en hockey. De organisatie van deze dag zal waarschijnlijk opgedragen worden aan S.V.V. Oude Middenstand De Middenstand zal Maandag a.s. nog eens kalmpjes de bloemetjes buiten zetten door de deelname aan de middenstandsdag, die om 9 uur begint met een hoogmis inde parochie kerk, waarna gezamenlyke koffietafel in lunchroom Verheugen. Pater Govaert zal om 11 uur nog een geestelijk half uurtje houden, om 7 uur begint in de Zwaan de jaar vergadering, terwyl om 8 uur de ge zellige avond begint waaraan o.m. medewerken de Peelzwervers. Jonge Middenstand Op de onlangs gehouden vergadering van de Middenstand werd een nieuw bestuur gekozen. De heren. H. Smits, voorzitter, J. Ariaens, secretaris en J. Coenen,pen- ningmeester zullen de K.J.M.V. door de woelige baren heen moeten sturen. NAAR HUIS TERUG. Onderstaande Venrayenaren zyncp 23 Januari met de „Tabinta" ver trokken. Zy zullen vermoedelijk op Zondag 19 Februari in het vaderland aankomen: Janssen C. F. J., aalmoezenier Fieurkens J., Hendriks G. H., van Meyel J. J. G., Peeters J. G., van Soest J. L. T., Swinkels H. J Vollenberg T. H., Cremers A. L. Feestavonden Maandag werd in café Schellen de buurt van de Oude Oostrumseweg nog eens getracteerd voor de gouden bruiloft van J. Boom Vullings. De avond werd gezellig doorgebracht en tot laat in de nacht laaide de feest stemming hoog op. Dinsdagavond bood het Aan- nemersbedryf Nelissen, ter gelegen heid van haar 75-jarig bestaan haar personeel en genodigden een feest avond aan, waarop het gezelschap Martin Ryken, de volle zaal amuseerde met muziek, zang, cabaret en toneel. In een overvol programma werd van alles wat gebracht, terwyl voor de pauze twee leden van het personeel een geestig overzicht gaven van het doen en laten van de firma. Onder de pauze was er nog een kleine tractatie en het was over slui tingstijd toen de talrijke aanwezigen huiswaarts gingen. Oplichting Voor de rechtbank te Roerpiond kwam Dinsdag het geval voor van de 33 jarige J. B., die als vertegenwoor diger van een Steenhouwersfirma f ïsoo,voor deze had geïnd, maar nooit afgedragen. De rechtbank achtte de beschuldi ging bewezen en de eis was 6 maandon. Toneel De Overloonse Toneelclub, die, zoals wy reeds vorige we6k melden, het toneelspel O.L. Vrouw van de Sloppen op haar repertoire heeft staan, komt hiermede volgende week Vrijdag in zaal Wilhelmina. De twee voorstellingen die in Vier lingsbeek voor een uitverkocht huis werden gegeven, hebben daar een diepe indruk achter gelaten en het spel was zeer aangrijpend. Ongetwijfeld zal ook hierin Venray veel belangstelling bestaan voor het stuk. dat gebracht wordt door een vereniging, die voor de oorlog tot ver in de omtrek een zeer goede naam had en die na de bevrijding reeds meerdere voorstellingen tot diep in Holland gaf. Uitvoering Oostrnms-harmonie Op Zaterdag 4 en Zondag 5 Febr., heeft Oostrums Harmonie haar jaar lijks concert gehouden in Zaal Wil helmina en is zoals men dat gewoon is weer zeer goed geslaagd. De uitgevoerde muzieknummers onder leiding van de Heer Winia, vielen bijzonder in de smaak van het talrijke publiek. Ook de toneelgroep Hioob, die voor deze gelegenheid opvoerde het bly spel „Polly Perkens", heeft er veel toe bijgedragen aan de bezoekers een paar genotvolle avonden te bezorgen. Beide avonden was de zaal mooi bezet, wat men anders de laatste tyd niet meer gewoon was. Wat was de reden van dit meer dan gewone bezoek. Wilden velen de zeer gunstig be kend staande Oostrumse Harmonie nog eens horen, -of het prachtige toneelspel van Hioob zien Beide verenigingen kunnen met voldoening op deze muziek-en toneel avonden terugzien. K.A.B. Het ligt in het voornemen van de K.A.B. afd. Venray, om op 8 Maart a.s. een feestavond te organiseren, ter gelegenheid van het jubileum van de K.A.B. Als spreker zal optreden de heer J. Maenon. Ontwikkelingsavond voor de Kath. Arbeidersvrouwen. Met steun van de Venrayse Mid denstand hield de K.A.V. afd. Venray Woensdag een ontwikkelings-, tevens feestavond in zaal Schellen. Er schijnt onder deze Venrayse vrouwen begrip te gaan groeien voor de organisatie en mochten zy het juiste doel van de K.A.V. nog niet helemaal inzien, dan werd dit door Mej. Stolman, lid van het Diocesaan Hoofdbestuur, wel heel duidelijk naar voren gebracht. Zy schetste in het kort wat de taak was van de arbeidersvrouw op godsdienstig, cultureel en economisch gebied. Zij moet naast haar man staan, hem steunen en begrip hebben voor zyn streven. Hiertoe worden ontwikkelings avonden georganiseerd. Na de koffie met koek sprak de geest, adviseur, Kap. van Leipzig, die de taak van de arbeidersvrouw op godsdienstig gebied, nogmaals onderstreepte. Hy vroeg speciale steun van de moeders om de jeugd, georga niseerd in de Kajotters. actief hieraan deel te laten A nemen. Immers als moeder vermogen zij meer dan iemand anders mede te werken aan de vor ming van de jeugd. Intussen was het bestuur van de Middenstand binnen gekomen en na een hartelijk welkoms- en dankwoord voor de moeite, welke de middenstand voor de K.A.V. gedaan had, begon een loterij van allerlei nuttige voor werpen, welke mede door steun van de-middenstanders 'gekocht waren. De voorzitter van de Middenstand verzocht de K.A.V. "alles te doen ora de opleiding en het onderwijs van de jeugd te stimuleren, opdat er prima vaklui uit groeien, waardoor ook 6en betere levensstandaard. Na een paar filmpjes, welke de lachlust opwekte van allen, werd deze prachtig geslaagde avond ge sloten. Plechtige opening Blokhut te Leunen. Ja, de Blokhut van Jong Nederland staat er en U hoeft niet lang te zoeken. Met grote letters staat, het erop. Zondag 12 Febr. wordt hy met grote statie geopend. Nu kan het gebeuren, want hij is kant en klaar en de jongens staan te springen om er in vol ornaat in te trekken. De inwijding begint rond half vier. Vanaf' de kerk trekt de stoet naai de hut. Ouders der jongens en allo andore belangstellenden worden uit genodigd. Iedereen is er van harte welkom. De inwijding" wordt verricht door Pastoor G. Vorstermans, waarna de installatie door de Aalmoezenier, de Klokkeluier. Aan het eind der feestelijke plech tigheid worden enkele demonstraties gegeven. Met een dankyell aan de aanwezigen voor hun blijk van be langstelling wordt het einde aange kondigd. Zondagmorgen staat de blokhut voor iedereen ter bezichtiging open. B.L O.-school begonnen Maandag j.l. is „met stille trom" de B.L.O. school op St Joseph met haar zegenrijk werk begonnen. Voorlopig is men begonnen met 22 kinderen, voor wie geen busvervoer nodig is. En het feit, dat hiervan slechts drie kinderen van de B.L.O. te Boxmeer zyn, tekent wel de grote nood, die hier heerst. Binnen enkele weken hoopt men ook de vervoersregeling gereed te hebben, waardoor ook kinderen buiten Venray de school zullen bezoeken en is het mogelijk, dat een veertigtal leerlingen het onderwijs gaan volgen. Omtrent de meer officiële opening van de school is nog niets bekend. S.V.V.-uieuws De wedstrijd van het ie elftal tegen Panningen is vorige week jammer genoeg niet doorgegaan, terwyl Horst roemloos tegen Irene het onderspit moest delven en daardoor practisch geheel is uitgeschakeld. Dat wil niet zeggen, dat Venray nog zo'n buiten gewone kansen heeft, integendeel, hier zullen we nog bitter hard moeten vechten. Maar zonder geluk vaart niemand wel en wanneer stevig door wordt getraind is er r.og een kleine kans. Zondag a.s. krijgen we hier de beker wedstrijden tegen Wit Zwart een oud tweede klasser, dat een span nende stryd kan worden 6iidat tevens een goede oefening is. Winnen we deze strijd dan komen we al direct tegen tweede klassers te staan en kunnen we nog enkele interessante wedstrijden zien. Omtrent de berichten over de viering van het eerste lustrum van S.V.V. die nu de ronde doen, kan op zyn minst gezegd worden, voorbarig te zyn. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Viert het H. Jaar opdat Christus vrede en Rijk kome. Priester v.d. week: Kap. van Leipzig, Grole Markt 3, Tel. 274. Zondag, Sexagesima, 6 u. lm., 7 u. voor H. Familie, 8 u. spoedige ge nezing P. Swaghoven, best. d. postd. de Zwaluw, 9 u. kindermis, 10 uur hoogmis vd. parochie, 2 u. kleine congregatie, 5 uur H. Familie, 7 uur lof en rozenhoedje. Maandag. H. Mis als Zondag, 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen 7 u. Petr. Vossen Stultiëns, 7.30 Fr. Janssen, 8.15 gest. jd. J. Rongen en W. Broeks (2kl), 9 uur hoogmis voor de Middenstand, 7 u. zielelof en ro zenhoedje. Dinsdag, H. Valentinus, 6.30 z.i.(c) 7 uur Ant. Poels en eebtg., 7.30 Fr. Janssen, 8.15 gest. jd. Th. Droesen, echtgenoten en kinderen (3kl), 9 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Goerts Baeten. Woensdag, H. Faustus en Jovita 6.30-Lamb. Sikes en echtg., 7 uur G Gossens en echtg., 7.30 Marg. Vaske 8.15 best. jd. Gerard Peters. Donderdag, H. Mis als Zondag, 6.30 R. Michels en echtg., 7 uur Gertr. van Ham—Pouwels, 7.30 Martin Poel, 8.15 gest. jd. M. Hoedemakers en ouders (iH) Vrijdag H. Mis als Zondag. 6.30 overl. ouders Custers—Vergeer, 7 u. P.etr. Vossen- Stultiëns, 7.30 Theod. Looyschelder, 8.15 gest. jd. Frans Janssen en echtg. (3kl) Zaterdag, H. Mis van Zondag, 6.30 O.L.Vrouwehoogmis, 7 u. Petr. van Opbergen Theuws. 7.30 best. jd. Jan vd. Boogaart en echtg., 8.15 gest. jd. Engelb. Wismans, 8.15 zyalt. lm. uit dankbaarheid 12V» jarig huwelykHuët- Bongers, 5.30—7.30 biechten, 7 uur Marialof en rozenhoedje. 10 uur pl. Huwelijksmis v. bruid- paar Ploeg-van Leuken. VELTUM Donderdag 7.30 leesmis. CATECHISMUS. De kinderen van de 3de en 4de klas leren deze week de 32e les, de hoogste klassen leren de 33e en 34e les. KINDERMIS. In de kindermis van 9 uur worden alléén kinderen en het onderwijzend "Je; De kinderen iQC kindermis komen. PATlül Zondag, Sexaje: 5.4-3, 6.30 zekere i fam. Janssen-la A. van de Waeb.r tot 7.45. Commiir ginnen. ie core byz. noden, 4.20 g Maandag 6 u. 2 Henny Fleurkecs, lof. Dinsdag, 2e D n Noveen, 6 u. uiisl heiligste, volle j,fl terugkeer uit In ik t.e.v. St. AnloLiaf van Martinus Bet Stappers, 7 30 bnh 7.30 pl. Anton ;u met preek. Woensdag 6,:0 Fieurkens, 8 imi hoogmis, 7.30 Ger 6.30 lof. Donderdag u. 7.30 welslagen ex; 6.30 lof. Vrijdag 7 u. z. Henri Hoeymahe Albert Muis, 6.3D Zaterdag 6 d Mart. vd. Poel. Hi dag oen II. MEDEDELINBE avond tot Zateri a de kloostercomru durende deze ca P. Gardiaan te sp Biecbtgelegenl e Gardiaan of assist Gedurende d- plechtige viering i bloemen voor d altaar worden d Gelieve deze Za te bezorgen. KERKDIiSI ZondagSexcg Lambert Pouwels; 3 uur lof. Maandag7.3c r Soest en overh do Dinsdag: 7.30 v Eeyster—Poel3. Woensdag: 7.10 Fleurken Vriend! Donderdag: 7."J0 Jenniskens. Om 8.30 u. via voor de levenden de Jonge Boerei:. Vrydag: 7.30 1 Osch—Rambags. Zaterdag: 7.3D 5 7 uur bi6chter PAROCHIEH. C; ZondagSexug voor do parochie; Peter Willemse; de overleden lede schap v.d. H. A pp preek; na de H. M relikwie; 3 uur 1( v.d. mannen. Maandag7.43 van Opbergen efl Dinsdag: ?.43r g Ewals en Hendrtn Woensdag: 7*4: Martinus Peters, en overleden fani zieledienst voor 1 families Voesten e Donderdag7.45 Litjens. Vrydag7.45 ge Bom en Maria Gei Zaterdag7.45 lr biechten van 5-7 O.L.Viouw. a s.Zi ndagQuini urengebed. Om Ka het Allerheiligste. PAROCH1EO Zondag: Sexage munie; half 8 er 1 Missen; 3 uur k::u Maandag: 7.30 b vrouw Heynen. Dinsdag: 7.3c 1 Jan ssenSchelber Woensdag: 7.3i voor de overl. fam 9.30 plechtige huv bruidspaar Janssei Donderdag 7.3 Mart. Camps Jr. Vrydag: 3eVri)( Missie-Vrijdag toi best. zm. voor He Anna van Gerven Zaterdag130 Anna van Gerven RECTORAAT S, Zondag: Sexage Theodorus de Baz voor onze jonge) Indië, besteld doo: 3 uur lof en rosw Maandag7.f-Vs familie; 8 u. lm. t Dinsdag: 7.15 li berghs; 8 u. lm.'10 Woensdag50 ter voorbereidir g St. Joseph; 7.15 St. Joseph. Donderdag: 7.1: Z.E.H. Pastoor Spi overl. ouders. Vrydag 7.15 In zielen; 8 uur lm. 1 Zaterdag: 7.15 intentie; su.gez.j; Rector Fr. Creme biechtgelegenheid; O.L. Vrouw. BÜRGEltLt, van 3 t.m. 9 GEBOREN: Verstegen Joseplu Arts Regina A.B Emonts Maria II, Litjens Antoon M Robben Maria A. Nelissen Petronell; Janssen Josephu.' Vissers Maria W.; Vissers Elisabeth, van GochTheodoii OVERLEDEN: Kessels, Johani

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2