SIRKUS MÖK iteepelnzutqen. Van links en Hechts Directie Karei den Dikke prissentiert ZONDAG 22 JANNEWARI klokslag 8.11 uur ien Zaal „Wilhelmina" MISS PLASTICA, Koorddanseres Orkest „De Peelpareltjes" De Zii gende Hiobas UENJAMINO GIL-NIE, Heldentenor NICO VAN MELO in z'n nieuwste creatie V/a-.jrspraakval Jaakkop en Joohan Roodse Zengers - Vastelaovesliedjes 1950 11 Mannen en 1 Meisje Vliegende Trapeze i kumt ien MMUVUl 17ÖU eige persoën I Entróo oo ct. Plaatsbespreken n ct. Verplicht progr. 2 x 11 ct. Platsbospraeke Zondagmeige var. 11 1 uur an de zaal. In de pauze gelegenheid tot stallen bezichtigen 22 ct. Lachen Gieren Brullen eindsom gekomen, dat slechts betere economische toestanden op den duur het tegen de communistische infil tratie vol kan houden er. hiervoor zullen dus pogingen gedaan worden. Welke dat zyn, zullen we intussen af moeten w .- hten, maar Amerika, dat feitelijk in Zuidoost Aziö de grote rol is gaan spelen, kon tegen de uitvoering nog wel eens bezwaren hebben. Natuurlijk heeft men ook andere plannen opgemaakt tegen het com muniame, maar dit schijnt de eerste maal te zijn, dat men geen goed geld gaat uitgeven voor legers en soldaten als tegenmaatregel, maar men dit nu eindelijk eens gaat besteden voor economische verbeteringen. FINLAND Finland is een van de vele landen, waar de communisten hun activiteit ontplooien. Do a.s. presidentsverkiezingen, die in Finland tamelijk veel macht heeft en die in het verleden altijd door de socialisten is gewonnen, is een be gerenswaardige buit voor de commu nisten. Rusland heeft dan ook prompt een nota gezonden, dat in Finland nog steeds een driehonderd oorlogsmis dadigers vrij r°nd lopen en daar deze hoofdzakelijk misdaden tegen Rusland bedreven hebben, is dit dus feitelijk eon slag in het gezicht voor Rusland. De Finnen hebben zich over deze uitlevering niet al te veel zorgen ge maakt en de Russen een beleefd, doch weigerend antwoord gezonden, terwijl ze tevens nog even gowezen hebben op de duizenden Finse soldaten, die nog in Rusland krijgsgevangenen zijn. Tot zover is het spei reeds gegaan en nu is de vraag wat de Russen zullen doen. Bijna zeker is, dat de socialisten ook ditmaal de preBidentszetel ver overen en het zal een vraag zijn of Rusland daarmede genoegen neemt Zo niet, dan zal ook voor Finland nog een zware tijd aanbreken. Amerika Amerika ls de laatste week van haar zelf geschrokken, want toen de bekendmaking kwam dat Amerika in staat is een waterstofbom te maken die wat uit. irking betreft zijn voor ganger de .lOombom verre overtreft. En hiervan heeft zelfs de zakelijke Amerikaan niet terug, en zodoende is er nu een hele actie op touw gezet om het niet te laten komen tot de fabricage van d«ze bom, voordat alles is geprobeerd om Rusland te bewegen om de atoom controle in te voeren, een oud voorstel van de U.S.A., maar dat door de tegenwerking van Rus land is teniet gedaan. En het is waarschijnlijk dat nog een allerlaatste poging gewaagd wordt voordat Ame rika deze bom, die de somma van 2 milliard dollars kost gaat fabriceren. Wat het resultaat zal zijn, kan nog niemand voorspellen. Rusland heeft op de Balkan grote moeilijkheden, dagelijks vluchten nog ambtenaren weg uit deze heilstaten en met China schijnt het ook niet precies te boteren, gezien het ver lengde verblijf van Mao Tse, de leider der Chinese communisten. Bovendien vraagt Ruslands herstel nog zeer grote offers en is de binnen landse toestand nog lang niet voor oorlogs. Het zou dus mogelijk zijn, dat hier in werd toegestemd, maar we moeten altijd bedenken, dat het hoofddoel der Russische politiek de wereldrevolutie is en blijft en, dat dus een mogelijke atoomenergie controle nog zeer weinig zekerheid bic Het bericht verder, dat reeds meer dan 1000 visa door de Amerikanen zijn aangevraagd voor Indonesië, zal menig Nederlander pijnlijk treffen, maar zal misschien ook een aanspo ring zijn om ons beste beentje nog eens vooruit te zetten. Oudheden. In Elsloo hebben de bulldozers hun intrede gedaan. Zy helpen daar, zoals zo hier in de Peel deden, mede aan hot ontginnen van wopste gron den. Maar nu komen de oudheidkun digen en klagen steen en been, dat dozo zware machines alles wat nog in de grond zi' kapot malen en dat zodoende de oudheidkunde daar zware verliezen zal lijden. Toen dit beiicht ons bereikte, kwam een oud-Venrayenaar op be zoek en daarover pratend toonde hij ons een Romeinse oude munt, die hij eens in de Peel gevonden had. En aldra nleek, dat hy ook enkele urnen gevonden had, die hij zo voor liefhebberij eens opgegraven bad. Niet alleen bleek volgens hem, dat er voor 2000 jaren hier al mensen gewoond hadden, maar ook, dat door ontginningen enz. ook hier vele oud heden verdwenen zyn. In Maastiicht en Kerkrade moeten verschillende vondsten uit Venray nog berusten en op vele plekken moeten inderdaad r.og urnen aan wezigz zijn. Het zou even goed als in Elsloo jammer zijn, als deze laatste resten niet opgegraven werden en bewaard. Misschien een prachtwerk voor onze studenten onder de vacantie, mits er natuurlijk goede leiding aanwe zig is. W elstandscommisaie. Deze week is de Welstandscommis sie geïnstalleerd en hebben in Ven ray een officieel lichaam gekregen, dat voortaan zal toezien op de uiter lijke schoonheid van onze gemeente. Niemand zal kunnen'ontkennen, dat een dergelijke taak niet nodig de tijd is nu eenmaal voorbij, dat men een huis, onverschillig hoe of wat, maar hier of daar ergens neer kon zetten. Maar in alle gemoede vragen wy ons echter af, of de stedebouwkun digen, die de opbouw van onze ge meente in banden heuben, dat niet kunnen beoordelen Of de Wederopbouw, waar toch ook de financieringsregeling vanaf komt, dat niet kan En waarom Gemeentewerken niet zoveel mans is, terwijl ze B. en W. toch ook moeten adviseren Commissies zijn goed, maar de zaak al te ver doen afdrijven, is toch wel wat dwaas. We vermoeden, dat de wet een dergelijke commissie nodig oordeelt, maar dan zullen de omstandigheden toch ook wel wat anders liggen. J VOOR GEN MODERNE 6EISER NAAR TILLEMANS Technisch Installatieburea Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat s, Telefoon 393 Alléén voor spoed ge*allen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 23 Januari Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag 2ö Januari: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen hierbij ter algemenen kennis, dat door de raad dezer gemeente in zyn openbare ver gadering van io Januari 1950 aan het bestuur van de byz. laeere school voor meisjes te Oirlo, de nodige medewerking is verleend voor het betegelen van het achter die school gelegen gedeelte van de speelplaats, zulks ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke opvoeding aan de leer lingen van die school; aan het bestuur van de R. K. Meisjesscholen A. en B. te Venray, de nodige medewerking is verleend voor het aanbrengen van twee was bakken in elk der beide genoemde scholen en voor het aansluiten van die wasbakken aan de bestaande waterleiding dier scholen. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat de verordening op de heffing van marktgeld vastgesteld door de Raad der gemeente bij besluit van 21 Juli 1949 No. 330, by Koninklijk Besluit van 19 November 1949, No. 8, is goed gekeurd tot Januari 1955. Bovengenoemde verordening is heden gedurende drie maanden voor eenieder ter Secretarie (Afd. IV) ter lezing nedergelegd en in afschrift al gemeen verkrijgbaar gesteld. Venray, tl Januari 1950. Pater Canntns Peters f In het Patersklooster alhier is Woensdag overleden Pater Canutus Peters, O.F.M die op 24 Mei 1886 in Vierlingsbeek werd geboren. Pater Canutus, die rustende was in het patersk looster, trad in bij de Minderbroeders en werd priester gewfid in 1905. Aan diverse colleges was hy een zeer geziene leraar, bekleedde diverse overheidsambten en was een zeer begaafd musicus. Enige jaren was by Pastoor in Zaltbommel en Rector by de Zusters Franciscanessen te Heyt huy'sen. Heden vindt de begrafenis plaats op het kloosterkerkhof. Terng uit Indoneië Zondag arriveerde, tamelijk onver wacht, Kapt. Schönberger en soldaat J. Arts uit de Gasstraat. De buurt had ook hier weer gezorgd voor bloemen en erebogen en de traditione'e bloemen en cadeaux werden aangeboden. Soldaat H. Janssen, die na zyn terugkomst in het Militair Hospitaal in Utrecht moest worden opgenomen, is daaruit ook ontslagen en deze week naar Venray overgebracht. Groeten nit Indonesië Korporaal Th. Swinkels 280429727 1—433 B.I. Veldpost Batavia zond ons een artikel over de Kerstviering in de tropen, dat wy door omstandig heden niet kunnen plaatsen. Hy ver zocht ons tevens aan familie, vrien den en bekenden de groeten over te brengen en hieraan willen wy by deze voldoen 1 Inzegening boerderij Jernzalem Deze week werd de gereedgekomen bnerdery van het klooster Jeruzalem ingezegend onder grote belangstelling. Deze boerderij, die werd gebouwd door het aannemersbedrijf Dinghsuit Castenray is voorzien van de modern ste snufjes en vooral van de kant der vakmensen bestond grote belangstel ling 1 GEVONDEN: paar br. glacé herenhandschoenen, Oudenhoven, Overl.weg; foxterrier, K. Hendrix, Henseniusstr. 17; In leveringsbon 544, Thielen, Vlakwater- weg 1; combinatietang, Smits, Vel- turn L 3; rol wasdraad(pit), combina tietang, huissleutel, paar bruin glacé berenhandschoenen, Kazerne, Lang straat. Tenrayer In Amerika Pastoor J. Kemps, die pastoor is van de H. Hart-kerk in Broussard U S.A., herdenkt op 1 Februari a.s. de dag, dat hy voor 25 jaren priester werd gewyd. Paler Gradje, zyn broer, is op het ogenblik in Amerika, om dit heugelijke feit mee te vieren. Rtv. J. Kemps zal in de loop van dit jaar naar Nederland oversteken en ook Venray weer bezoeken. Verder zal hy een bezoek brengen aan Rome. Solisteuconcours Op het solistenconcours te Meijel, wisten Zondag j.l. de heren J. Ver stegen en J. Derks, uit Oostrum, de ie prys te behalen in de aldeling Superieure met iesp. 138 en 101 pnt. van de 140. Uitvoeringen Afgelopen weekend was het weer druk in onze gemeente. Daar was allereerst de voorstelling van het Zwarte Schaap, georganiseerd en op touw gezet door de culturele dienst van de K.A.B., in zaal "Wilhelmina. Het Vlaamse stuk ging er in „als koek" en men kon zien, dat de spelers hun uiterste krachten inspanden om hun rol naar behoren te vervullen. Het talrijke publiek wist dit naar behoren te waarderen en schonk de spelers een gul applaus. In Ysse'steyn ging het al niet anders, daar voerde men ten tonele „Als de sirene gaat", een nogal dra matisch stuk, waarvan het publiek genoten heeft. De ijverige fanfare gaf vooraf enkele staaltjes van haar kunnen en Yssel- steyn kan tevreden zyn over de jonge blazers. In Oirlo wist Pater Jan de Ponti, met. een Beierse avond, nogal wat centen binnen te krygen voor zyn missie in Centraal Afrika en ook daar was het gezellig druk. De Bakkersbond hield verder nog een gezellige jaarvergadering met tractatie en men kon het de heren aanzien, dat ze bly waren voor het eerst na zoveel jaren weer eens by elkaar te zyn. AllemanBinarkt Maandag was de traditionele „Alle- mansmerret" en velen hebben deze extra Zondag dan ook stevig benut. De markt zelf was wee: voor oorlogs druk en he> aantal kramen zeer groot. De echte marktventers waren reeds ver te horen en ook op de veemarkt werden goede zaken gemaakt. Dat het bier weer best is bewezen de talrijke heren, die 's avonds nog druk bezig waren de weg naar huis te vinden. The Playing Boys in het Ziekenhuis Zondag j.l. waren we te gast by The Playing Boys, die in het St Elisabeth-Ziekenhuis albier voor de tiende maal een uitzending gaven voor de zieken. Het is een lofwaar dige gewoonte geworden van deze amateur musici om eens in de vier weken zulk een uitzending „pro deo" te organiseren. Het ziekenhuis beschikt zoals velen wel zullen weten, over een eigen zg. radio-centrale, waarmee het mogelijk is elke ziekenkamer, zaal of barak per radio bereiken. Van deze mogelykheid hebben The Playing Boys gepiofiteerd en, we hebben dit zelf kunnen constateren, tot grote tevredenheid van de patiënten. Voor al de zieken, die tot een langdurig ziekbed gedwongen zyn, zien telkens met belangstelling deze uitzendingen tegemoet. Normaal bestaat zulk een uitzen ding uit twee uurtjes gevraagde mu ziekstukjes, doch Zondag waren enige meuwigheidjes ingelast. Zo werden er een 8 tal liedjes voorgedragen, welke door do patiënten zelf gedicht waren en die met een prys beloond werden. Eveneens werden prijzen uitgeloofd voor de goede oplossingen van de z.g. hersengymnastiek, welke bestond uit het op de piano ten gehore bren gen van diverse melodiën. Aan de zieken was dan de taak om de titels van deze liedjes op te schrijven, om daardoor mee te dingen naar de vele waardevolle pryzen, welke door enkele Venrayse middenstanders en instellingen beschikbaar waren ge steld. De derde nieuwigheid in deze uit zending was een hoorspel, dat opeen vl< tte manier gepresenteerd werd en zeker menige hartelijke lach in de ziekenkamers ontlokt zal hebben. Al met al kunnen wy niet anders dan met lof spreken over het yverige pogen van The Playing Boys om door zang en muziek een vrolijke noot tebiengen in het dikwijls een tonige leven van onze zieken en vooral van hen, die door de aa-d van hun kwaal, het ziekenhuis voor lopig nog niet kunnen verlaten. Mogelijkheden voor onze jonge boeren. Het wordt misschien op de duur vervelend om de vestigmgsmogelyk- heden voor onze jeugd en speciaal voor onze boerenjeugd te bespreken. Jdaar het probleem is dan ook van geweldige betekenis. Maar ook voor de andere standen geld het „Heden ik, morgen gy". En daarvan zijn ook onze jonge boeren oveituigd. We hebben vorige week de Con sulent de Ponti dit probleem op de Jonge Boerendag in Leunen horen bespreken en Zondag was het Johan Loonen, de Kring-voorzitter der Jonge Boertn, die op de K V P. jongerendag te Roermond dit probleem naar voren bracht. Het debat, dat volgde op zijn inleiding, was meer dan de moeite waard. Met voortvarendheid, de jewgd eigen werd de overschakeling naar indus trialisatie en de emigratie besproken en vooral voor het laatste de aan dacht gevraagd van de standsorgani satie en overheidswege, waarvoor om een doelbewuste politiek werd aan- aangedrongen inzake de emigratie, terwijl de voorlichting beter verzorgd kon zyn. Het stemt tot grote tevredenheid, dat ook onze Venrayse jongeren hun steentje bijdragen voor de oplossing van deze problemen en blyk geven de moeilijkheden niet alleen te be grijpen, maar ook onder de ogen te willen zien. O. en 0.*avond. De O. en O.-avond van deze week bracht Wim Sor.neveld's Cabaretge- gezelschap met „Iene Miene Mutte". Dit gezelschap, waaraan naast Wim Sonneveld de bekende artisten Lia Dorana, Hetty Blok, Guus Verstraete, Piet vd. Meulen en Peter Kellenbach meewerken, heeft het talrijke publiek met dit beschaafd programma een zeer genoeglyke avond bezorgd. Wim Sonneveld, de ziel van het programma, bracht zyn bekende po litieke spotternijen in zyn praatjes, in zyn poppenkast en in zyn „unvol- lendet.e operette" de graaf van Elten tot Zelfkant. Zyn verkleedpartij op de rand van zyn bed kreeg zyn wel verdiend applaus. De fijne spot op het tosten en op de beroepskeuze, op de Hollanders in het buitenland werden in aardige vorm naar voren gebracht. Lia Dorana zong haar liedjes op onnavolgbare wyze en Emmy Bard- bou8 was de gedesillusioneerde groot moedervan het plaatje en het blasé vrouwtje, dat alle zeeën bekeken had. Hetty Blok was vanouds weer het misselijke kind en tot slot wer den nog enkele nummers uit een vorig programma gebracht, waarbij vooral het orgel veel vrolijkheid verwekte. Peter Kellenbach verzorgde als ras- musicus de begeleiding van het ge heel, dat een der beste programma's bleek van dit seizoen. VASTENAVOND. Morgenavond treedt dan voor de eerste maal „de Raad van Ellef 1950" voor het voetlicht. Deze bestaat uit de heren K. Wynen. C. Pyls, J.Hen driks, P. Clephas, J. Tillemans, A. Gommans, G. Peeters, H. Linssen, J. Keysers, J. Janssen en W. van den Munckhof. Deze zullen de zitting presideren, een zitting, waarop ook de Prins 1950 zyn intrede zal doen. Wie het is, is nog maar aan enkele bekend, maar in ieder geval is het een verrassing. Verder werd door de vergadering van Donderdag jl. een besluit genomen, dat met de komende carnaval geen dames meer in de prinselyke hof houding zullen komen, een besluit, dat wy slechts kunnen toejuichen. De begroting is ook goedgekeurd, maar nu zal het zaak zyn aan de centen te komen. Daar staat dan allereerst de zitting voor open, die wy hebben, die dit jaar weer volop „kolder" biedt en door de keuze der liedjes, de komst van de nieuwe Prins en de spraak waterval weer aardige nummers aan haar repertoire heeft toegevoegd. Daar is dan verderde Vasten- avondkrant, waarin men zyn bijdrage kan leveren, hetzy door artikelen, hetzy door een advertentie. Verder staat voor eenieder, die een goede vastenavondviering voorstaat, de ge legenheid open om donateur te wor den. Een seintje aan bovenstaande heren is voldoende. Men is er vanaf gestapt langs de deuren te gaan, men wil dit jaar de bijdrage eens geheel vrijwillig laten, om te zien of men hiervoor ook wat over heeft. Met de verenigingen is verder overeen gekomen, dat zy zoveel mo gelijk de optocht zullen steunen en speciaal de kerkdorpen komt hier voor een woord var. dank toe. Verder zullen verschillende werk gevers gevraagd worden om gezame lijk met hun arbeiders een groep of wagen te maken, zodat ook aan dit onderdeel hard gewerkt is. Maar de medewerking en het begrip van verenigingen en particulieren kunnen hier slechts helpen. Het prachtig resultaat van de ver gadering op jl. Maandag geeft echter goede hoop. In huurtverenigingskrin- een wordt intussen de „boerenbrui loft" reeds besproken en wij hopen binnenkort hierover meer nieuws te kunnen brengen. Intussen wachten we maar rustig af wat Vorst Karei en de nieuwe Prins Zondagavond nog allemaal voor nieuws te vertellen hebben. Hengstenkenring te Roermond Woensdag werd te Roermond de Centrale Hengstenkeuring gehouden, tevens premiekeuring van de afdeling Limburg der Vereniging het Nederl.- Trekpaard. De aangevoerde 3-jarige hengsten waren meestal afstammelingen van Nico van Melo en diens zoon Nico van Beek; Nico van Geverik van de Comb. Beek: Nico van de Fuus van M. Boonen de Wit, Neer, beide lepr. in de grote maat. Nico van Echt, kind Peters, Echt ie prys, kl. maat; Nico van Zonneveld, eig. Schols, Beek, 2e prys; Nico van Stokershorst, eig. kind. Peters, Echt 3e prys. Goedgekeurd werden weor Nico van Melo, die a.s. week 15 jaar wordt en Herman K. van Hengsten-associatie Ver.ray, welke laatste de derde premie verwierf. S.V.V.Sjiortnieuws In een zeer spannende wedstrijd heeft Venray de puntjes toch weten thuis te houden. De achterhoede van Mill was by zonder goed op dreef en liet de S.V.V.- voorhoede weinig kans tot schieten. Juliana nam zelfs do leiding, een slechte uittrap van de keper, kwam by de rechtsbinnen van Mill, onmid dellijk retourneerde hy de bal en het was raak bovendien. Mill had met 1—0 de leiding. Nog geen halve minuut later lag de gelijkmaker reeds achterde Juliana- doelman. Van de aftrap af zigzagde de S.V.V.-voorhoede door heel het defensieblok van Juliana heen en van Opbergen tikte de bal netjes in doel. De eerste »<oal van de pas uit In donesië terug gekeerde Martin. Zo bleef de stand tot de rust. Of schoon reeds voor de rust aanmer kelijk sterker, bleef de druk op het MUI doel ook in de tweede helft voort duren. Paal en'athielpen dein goede conditie zynde Mill-keper mee. Toch wist de rechtsbinnen met een listig balletje de keper te verschalken. 2—1 wees het scoringsbord. Direct, daarop een pracht voorzet van links, een uitval van de rechtsbinnen en de bal verdween onhoudbaar in doel. De scheidsrechter had hands geconsta teerd en kende het doelpunt niet t oe. Onder grote spanning verliep het verdere verloop zonder dat er ver andering in de stand kwam. Venray had een benauwde doch verdiende overwinning behaald. Zondag gaat de reis naar Panningen. Thuis werd slechts gelijk gespeeld. Deze uitwedstrijd is steeds eer van de moeilijkste. Alleen by vo'.le in spanning van alle krachten is een klein succes te behalen. Hierop re kenen wy boys. Het tweede had geen wedstrijd. Voor a.s. Zondag wederom een thuis wedstrijd tegen Blerick 2. Een zware opgave, doch deze moet overwonnen kunnen worden. Langs het lijntje zal het niet ontbreken aan aanmoedigingen. Vooruit jongens je uiterste best gedaan en zorg, dat er twee punten in Venray blijven. Het derde deed goed werk door met 5-1 van de Meterik 2 te winnen. Nog steeds blijft er een kansje voor, de bovenste plaats. Voor Zondag geen wedstrijd. Panningen I—Venray I. A.Janssen P. Bertrams Th. Claessens P.Philipsen J Gommans L Kronenberg M. vd. Heuvel F. Schellen P. Schellen W. Arts M. v. Opbergen Res.: P. Thielen, M Thuyls Vertrek per bus om half 1. Bus kaartjes verkrijgbaar bij Schellen. Venray a-Blerick 2. A. de Jongh J. Driessen Th. Linders JReynders J Hosdemakers J Lucasser. M. Oymans J. Koppen J. Kust9rs P. Poels G. Swinkels Res.: J. Voesten Duivententoonstelling in Boxmeer De Boxmeerse Duivenmelkers ver eniging bestond dertig jaren en ter viering van dit heugelijke feit, had men een nationale duivententoonstel ling georgan seerd, waarbij onze Ven rayse duivenmelkers een goed figuur sloegen, getuige onderstaande pryzen. Oude doffers: 8. H. Arts, Venray. Oude duiven: 4. H. Henckens, Over- loon; 6. Jac. Verstegen, Venray. Jarige duiven: H. Henckens, Overloon. Jarige duiven bont3. H. Strybosch, Venray; 5. idem. Jonge doffers: 2. A.Rutten, Venray. Jonge doffers, bont5. Jac. Ver steegen, Ver.ray. Jonge duiven, bont: 5. H. Ver meulen, Venray. Biljartbond Yenray Competitiestand na 10 wedstrijden Klasse A K.O.T. 10 8 O 2 16 3.67 3.59 4490 Los Band 10 8 O 2 16 3.34 3.34 4180 OnderOns 8 7 0 I 14 2.78 2 82 2822 Alle Drie 8 4 0 4 8 2 97 3.32 3317 DeKetsers 9 3 0 6 6 2.75 2.72 3056 B.C.Y. 0 2 0 7 4 2.53 2.51 2824 G. 'rn Eff. 10 0 0 10 O 2.07 2.07 2591 Klasse B K.O.T. 7 7 0 0 14 2.85 2.80 2527 BC.Y. 6 4 0 2 8 1.76 1.87 1400 Onder Ons 6 3 0 3 6 1.71 1.82 1368 Alle Drie 6 3 0 3 6 1.58 1.59 1182 De Ketsers 7 2 0 5 4 1.31 1.33 1342 Los Band 8 1 0 7 2 1.54 1.67 1665 Klasse C Alle Drie 7 6 0 1 14 1.67 1.73 1309 De Ketsers 7 6 0 1 14 1.21 1.24 948 OnderOns 7 3 0 4 6 i.19 1.23 1080 B.C.Y. 7 2 0 5 4 1.11 1.06 927 De Ketsers 8 2 0 6 4 1.05 1.13 929 AANBESTEDINGEN In opdracht van de heer K. Wynen» werd door de architecten, Gebr. de Vries, aanbesteed, het bouwen van een woonhuis en magazijn aan de Wilhelminastraat alhier. De uitslag was als volgt Fa. Kersten, Oirlo f 06.865,— J. Heynen, Oostrum 01.500,- Kl. Schiphorst, Maashees 89 843,— P. Koenen, Holthees 88.393,— Arts Gielen, Mersolo 87.800,— L. Volleberg, Wanssum 87.430,— G. Janssen, Meerlo 86.444,— P. Potten, Venray „86.400,— Gebr. Verstralen, Venray 84.572,- vd. Akker, Denrne 84.247,— P. Volleberg Zn, Venray 84000,— Franssen, Boxmeer 84 000,— H. Oudenhoven Lzn 83.097,— Fa. v. Bree, Someren 83 213,— Fa. v.Ooyen, Boxmeer 83.159,— v. Dyk, Helmond 82.496,— Gebr. Oudenhoven, Venray 82.770,— Strybosch, Aarle Rixtel 82.000,— J. Verhoeven, Venray „81.904,— J. Houwen, Oirlo 81 764,— Gebr. Spee, Venray 79.960,— Gebr. Janssen, Venray 79.800.— Fa. Waals, Asten 75.361,— Fa. Akerboom, Venray 74 400,— Voor rekening van de fa. W. Pou- wels, Langstraat, werd aanbesteed het bouwen van een winkel en woon huis. Architect Ir. .Oswald, Nijmegen. Fa. v.d. Bruijr. en Thoonen f 57850 Fa. P. Oyen, Boxmeer f 55800 Fa. Franssen, f 55700 Fa. Houwen, Oirlo f 54500 Fa. lf. Oudenhoven, Venray f 54290 Fa. Klein Schiphorst, Maashees t 54243 Gebrs. Oudenhoven f 53917 Hendriks-Fleuren, Helmond f 52400 L. Volleberg, Wanssum f 52100 Gebr. Spee, Venray f 51046 Fa. P. Kooni n, Holthees f 49795 fa. P. Volleberg en Zn Venray f 46529 Begroting f 45000 Uitslag aanbesteding woon- en winkelhuis voor fa. M.Jacobs, Electro- installatiebedryf, Maasheeseweg. Begroting f 19333. Arch. J. Volleberg H. van Dyck, Helmond f 90386 P. de Bijl, Deurne f 20243 H. Arts en B. Gielen, Merselo f 20105 Gebr. Spee, Venray f 18974 Fa. P. Volleberg en Zn., Venray f 18051 Het werk is aan de laagste in schrijvers opgedragen.' De herbouw van een woonhuis voor de Wed. Aarts-Maessen, Langstraat, is opgedragen aan fa. P. Volleberg en Zn., alhier voor f 11623.— Emigranten gevraagd De nieuwe Australische Minister van Emigratie heeft de Nederlandse Regering nieuwe voorstellen doen toe komen voor de opname op korte ter- myn van tsoo gedemobiliseerde mili tairen uit Indonesië. Verder is de Australische'Regering bereid, indien zulks nodig is, nog meer oud militairen uit Indonesië binnen te laten. Nadere gegevens ont breken verder nog. - Gepensionneerden hebben het niet gemakkelijk. Vandaar dat zy ge vraagd hebben om de vyf procent loonsverhoging ook voor hen toepas selijk te verklaren. - Twee gevangenen, die aan elkaar waren geboeid, hebben kans gezien om op het Utrechtse station in de drukte van het verkeer te ontsnappen. Parketwachten zetten een achtervol ging in, maar tot nu toe is men er niet in geslaagd hen terug te vinden. Binnenkort lijst van maximum-prijzen Het directoraat-generaal voor de pryzen is bezig met het samenstellen van een lijst, waarop onder andere, op overzichtelijke wyze, alle artikelen zullen worden aangegeven, waarvoor op het ogenblik nog maximum-prijzen gelden. Een en ander houdt verband met het feit, dat -de laatste maanden vele piyzenbeschikkingen zyn vervallen, waardoor voor de handel en het pu bliek een onoverzichtelijke toestand is ontstaan. Aan de hand van de te verwachten lijst, die binnen niet al te lange tyd zal uitkomen, zal een ieder dan weer weten waar hy aan toe is. Jongen gedood bij aanrijding Dinsdagavond laat kwam de 16- jarige H., die op de flets de Tunnel straat te Sittard uitreed, onder een vrachtauto. Ernstig gewond werd hy naar het ziekenhuis overgebracht, waar hy is overleden. Inenting teg klair De hardnekkige mond- en klauwze landso rundveesta; op de verhoging Nederlandse koeie De veehouderij Stichting voor de zo spoedig moge verplichte enting Tot half Februs artsen echter de t.b.c.-bestryd ingsca enting tegen het klauwzeer pas in stalperiode kan ge deel hiervan is, da tijdens de hele wei is. By massale eni tariefsverlaging wi De export van laatste maanden sterk afgeremd. D( varkens is nu g minimum-garantie ter heeft vastgeste aantal bacon-vark konden worden i middels te zwaar i nog tot bacon v( worden. De veehouderij-c< principieel uitgesp berekening van de de kostprijzen tbSr houdery producten. Over het karak melkprys is de c deel, dat het prijst van de zuivel zc voerd. dat uit ïec kingsmogelykheid het hele jaar geno; in het vooruitzicht resulteert en dat h resultaten van de werkingsmogelykh daaruit een gemidi melk te nemen en de melk in totaal het vooruitzicht g behaald. Toeslag kleine De compensatie-tc gronden en de mei burg volledig afgei zyn in voorbereid» tot de uitkering v de kleine zandbedi ring van de bedr kleine zandboeren Deze toeslag wor cie gegeven in bets de compensatietoe keerd. De uitkeri maal 230 gulden p bouw- en fruitbed streek zal een kort past. Knikento De aanvragen on binnen het raam v len alle worden i cekomen aanvragi niet in behandeling en aan deze aanvi toewijzingen worde •*- Wat we de lo Volgens het C. maands-periode va 1949 aan tabaksp baar gekomen vóoi bruik, volgens de rolles, 939.000 000, etten en 10.841.ooi totale kleinhandel millioen gulden (i 1947 NOV. 1948 5313.000000 en 9 waarde f 4i8.7ou.oo Per hoofd van beschikbaar 93 Bigf retten (543) en ï.c BURGERLIJ van 13 t.m. 19 GEBOREN: van Ryt Wilhelmir Fleurkens Jacquelin Stevens Gertruda L Manders Lambertui Heurkens Johannes Wilms Martinus J.l Janssen Alfred M. Philipsen Jacoba C. Loenen Maria W. H Camps Agnes P.M., van Tilburg Ardina OVERLEDEN: van Ryt Antoniu 1 patiënt St. Anr 1 patiënt St. Ser GETROUWD: Gosser.s Gerard Spee Maria J. L., 2 Venray. Spee Johannes broodbakker ei^.Mi H., 28 jaren, beidei KERKELIJKE PAROCHIEKERK S PAROCHIE-ACTIE opdat Christus vi e Priesterv.d. week: Grote Markt 1. Telefoon 544. Zondag,3e Zonda 6 u. lm. Antoon Hi vd. Heuvel-Beerken 10 u. hoogmis voor grote congregatie; vespers en lof. Maandag, H. Ray nafort, 6 30 zielem parochianen; 7 u. 7 30 lm; 8.15 be Munckhof-vd. Win Arie; 8.15 zyaltaa levende en overl. i boogschutterijen S 7 u. zielelof en roz< Dinsdag, H. Ti overl. fam. Hend Lambert van den Coolen; 8.15 gest. j< Johanna van Omm (ifl). Woensdag, feest Paulus, 6.30 lm. 1 Godfr. Verstralen, 1 neel: 7.30 Winan heidekinderen en le

Peel en Maas | 1950 | | pagina 2