De rneeld iond. Inzegening nieuwe kerk aan hel Veulen. Zondag a.s. zal onze H.Ew. Heer Deken de nieuwe kerk aan 't Veulen toegewyd aan deH. Antonius van Padua inzegenen. Het zal een grotu dag zyn voor de mensen van het Veulen. Drie jaar heeft O.L. Heer in de zaal van Gassel onder hen gewoond. Wy hebben er ons zo goed en zo kwaad als het ging beholpen en zyn nog steeds dankbaar tegenover de eigenaar, die ons altyd in alles ter wille is geweest. We hadden in de loop van de tyd het zaaltje enigszins gestoffeerd met enkele versierselen, opdat onze men sen zich steeds goed bewust zouden blyven, dat hier het Huis was van God. Thans is een nieuwe phase aangebroken in de korte geschiedenis van ons Rectoraat. Morgen zullen wy bezit nemen van ons nieuwe Gods Huis, dat gebouwd werd door Gebr. Janssen uit Venray, onder leiding van architectenbureau van de Sluis. Het is ons een behoefte uiting te geven aan onze grote waardering voor het nette en degelijke werk, wat hier is gedaan. Deze waardering geldt zowel leiding als al het personeel, wat by de bouw betrokken is geweest. Het werk was voor zover het de aannemer betrof, op de gestelde tijd klaar, nl. 7 Nov. Het feit, dat de inwijding zolang nog op zich heeft laten wachten, is te wijden aan technische redenen, liggende buiten het aannemingsobject. Het werk is in al zijn onderdelen degelijk uitgevoerd en getuigt van het Venrayse vakmanschap. Het is daarom ook een grote voldoening, dat dit werk voor zover mogelijk uitsluitend door Venrayse mensen is gemaakt. Temeer daar vele inwoners van de gemeente Venray ons zo prachtig geholpen hebben wat betreft het financiële gedeelte van de bou werij. We denken hier op de eerste plaats aan de gemeente, welke ons met milde hand heeft gesteund en ons met raad en daad terzijde stond by het overwinnen van de geweldige terreinmoeilijkheden. Verder denken wy aan al de grondwerkers en per soneel van de Grontmy, welke het ophogingswerk zo keurig voor elkaar hebben gebracht. Op de tweede plaats denken wy aan de ingezetenen van Venray en de kerkdorpen, vooral Leunen, waar wy drie jaar hebben mogen werken aan het zieleheil. Deze mensen hebben ons veel steun verschaft bij al onze ondernemingen ten bate van onze nieuwe kerk. We denken hierbij aan de eerste steenlegging, welke onze kerk f 3000 heeft opgebracht, verder nog aan de onlangs gehouden boeren kermis, welke f 2000 opbracht. Dit resultaat was mede voor een niet gering gedeelte te danken aan de middenstanders van Venray, Leunen en omgeving, welke ons gratis vele en mooie prijzen beschikbaar stelden. Met dankbaarheid in het hart tegenover God, die ons in al onze ondernemingen zichtbaar heeft ge zegend en met dankbare herinnering aan al onze weldoeners, die ons hebben bijgestaan, zullen wii dan Zondag, onder het zingen van de Litanie onze kerk betreden. Mogen zy alle boze krachten ver drijven van deze plaats en moge God er bezit van nemen om te sterken, te troosten, te reinigen en te ge nezen al degenen, die tot Hem komen belast en beladen. Gy weldoeners van Venray en Leu nen en allen, wie gy ook zyt, wy nodigen U by deze uit om morgen, Zondagnamiddag om 2.15 tegenwoor dig te zyn bij de inzegening -van hec Godshuis, dat mede door Uw tot stand kon komen. Zwaar zullen nog de lasten zyn, die op het nieuwe Godshuis drukken. Maar wy vertrouwen, dat de goede God en enige goede christenmensen ons ook in de verdere toekomst nog gaarne zullen blijven steunen. Veulen, 15 December 1949. J.E.M. VERBURGT, Rector Inzegening nieuwe kerk St. Willibrordus te Geijsteren Door de H.Ew. Heer Deken Berden uit Venray wordt morgen Zondag om 10 uur de nieuwe kerk van Geijsteren gezegend en 'smiddags de nieuwe keik aan 't Veulen. Het zal moeilyk zyn om de be langstelling naar beide kanten tege lijk te laten gaan, maar in ons ver woest gebied mag op belangstelling voor een nieuw Godshuis toch wel worden gerekend. Vooreerst, omdat wy, als echt katholieke mensen O.L. Heer een passende woning toewensen en ver volgens omdat wij het kerkgebouw nog altyd zien als een allereerste bron van kracht voor alle wederop bouw van menschelijk donken, willen en handelen. En wy mogen er hier wel eens by voegen, dat wy moeten zorgdragen voor werkelijk mooie Godshuizen, nu zo velen redeneren: alles moet zo sober mogelyk zyn. Zolang wy meer dan redelijk is, uitgeven aan onze ontspanning en geld over hebben voor versiering van openbare gebou wen en onze eigen kamers vullen met tapijten en schilderyen, hebben wy ook geld genoeg om van ons kerkgebouw een deftig gebouw te maken temeer, daar OX. Heer recht heeft op een paleis. En laten we niet spreken van een plicht om zo te handelen, maar van een eer, bm onze geliefde Koning, Jezus Christus, het beste te geven, van wat 'n mens aan waardevolle en kunstrijke schatten kan voortbrengen. Wat de belangstelling voor Geijs teren betreft, mogen wy misschien vandaag memoreren, dat het geloof in deze streken zyn oorsprong vindt bij de St. Willibrordusput. En daarom schrijven wy met een zekere trots, dat ze werd gebouwd op een sterk fundament, dat als sym bool van de sterke steenrots aan het volk de vastheid geeft van een sterk geloof. Hoge, dubbele opgaande muren vormen 'n beschutting, die aan de zondaar het gevoel geven van veilig heid en vertrouwen. En de morgen-, middag- en avondzon werpt door de grote ramen een licht en warmte, dfë aan de liefde tot God en de mensen een sfeer geven voor ontwikkeling. Onder het hoge altaar is een intiem hoekje van een stille St. Willibror- dus-crypte, ruimte voor medidatieen gelegenheid voor de romantiek van liturgisch leven. Wanneer een „nieuwe zaak" wordt geopend, wordt met een grote reclame het volk tot kijkdag uitgenodigd, 'n Kerk is met een „zaak" niet te ver gelijken, maar mag met even veel meer recht op bezoek rekenen, als het geestelijke staat boven het zake lijke. Omdat een kerk geen zaak is, willen wy voor Geysteren niet een extra woord van propaganda schrijven maar zouden wij het voorstel kunnen doen: Vereerders van St. Antonius, gaat naar het Veulen, vereerders van St. Willibrordus, komt naar Geijs teren. Hartelijk welkom! CHINA Reeds vorige week zeiden we in deze rubriek dat het de nieuw be noemde president Tsjank-Kai-Tjek niet mee zou vallen om de kleine rest van het onmetelijke ryk nog in nationalistische handen te houden. Dit temeer omdat hy zyn eigen leger corpsen niet meer kan vasthouden, die overlopen naar de communisten. Zo is dan ook weer Joenan geval len, de 'aatste grote Chinese provin cie, zodat enkel nog Tsjengtoe over blijft en dan natuurlyk Formpsa. Verschillende leiders krijgen weer last van allerlei lichamelijke storin gen, waarvoor zy in Amerika plot seling genezing moeten zoeken en zo zal de tijd niet ver meer zyn, dat het grote Chinese Ryk een vazalstaat zal worden van Rusland en een aan houdende bedreiging van Franse en Engelse koloniën en voor het jonge Indonesië. Australië. Dit land merkt de nadering van het communistisch gevaar en heeft bij de laatste verkiezingen duidelijk zich uitgesproken tegen de politiek van de Labourpartij, die de commu nisten niet aandurfden, ondanks hun klein aantal en rustig haven- en mijnstakingen lieten organiseren. Natuurlijk werkten ook andere factoren, zoals nationalisatie der banken, tot deze nederlaag by, maar het communisme is hier een flink halt toegeroepen. Deze nederlaag der Labourpartij wordt natuurlyk ook in Engeland gevoeld en ook hier konden wel eens verregaande reacties op treden. ISRAËL In Israël heerst verbittering om het feit dat Jerusalem door de Ver enigde Naties onder permanent inter nationaal bewind geplaatst werd. Met de grootste spoed wordt gewerkt aan de vrede met Transjordanië en de juiste verdeling met Palestina om zich dan geheel te kunnen geven aan deze nieuwe kwestie, die de Joden inderdaad erg hoog schijnt te zitten. Het kon wel eens zijn, dat deze be slissing omtrent de H. Plaatsen grote gevolgen kan hebben voor de pas herstelde rust in Palestina. Van Joodse zyde is al gedreigd dat men zich bij deze beslissing niet zal neerleggen en in allerijl hebben zy hun regerings bureau naar Jerusalem overgebracht. FRANKRIJK In Frankrijk moet de onlangs be edigde regering-Bidault zich gereed gaan maken voor een zwaar treffen mot socialisten en communisten. Vooral de socialisten laten niets achterwege om ook dit kabinec zo spoedig mogelyk het regeren onmo gelijk te maken, en zo zijn van alle goede plannen om de economie weer gezond te maken er slechts enkele overgebleven. Zo is de loonsverhoging afgekeurd en het financiële budget zodanig ingekrompen, dat fatsoenlijk regeren niet mogelyk is Intussen is het in Frankry'ks koloniën ook niet al te best. De door Frankrijk benoemde keizer in Vietnam is niet die sterke figuur, die men verwacht had, kortom het is weer hommeles zoals altyd en kan men iedere dag wat anders verwachten. De Franse communistische party, eens de sterkste van Europa, heeft ook al zware zorgen. Stakingen en geweld, door haar bevolen, worden niet naar wens uitgevoerd en allerlei niet zuivere communisten schijnen de Franse party aangetast te hebben. Ook hier zal evenals overal elders op hoog bevel van Moskou gezuiverd moeten worden. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Telef. 385 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 22 December: Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kom. VUURWAPENEN Het Hoofd van Plaatselijke Politie te Venray vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de verleen de bijzondere machtigingen tot het voorhanden hebben van een vuur wapen hun geldigheid op t Januari 1950 verliezen. Voor 1 Januari a.s. dienen aanvra gen van nieuwe machtigingen ter gemeente-secretarie. Afdeling I, te worden aangevraagd. By na genoemde datum te houden controle zal by gebleken overtreding onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Venray, 15 December 1949. GEVONDEN: paar glacé handschoenen, H. Koenen, Scheide K 101; bruin-witte hond, Goumans, Langstraat 49; muntbiljet, H. Vermeulen, Langeweg; muntbiljet Litjens, O.Oostr.weg; grijze heeren ceintuur, fluwelen blauwe wanten, damesmantelceintuur, Kazerne; hand schoenen, rozenkrans, alpino, J. van Hoof, Broekweg 8; leren want, Dijk man, Oostrum C 24; groene handsch. van Kijk, Langstraat 37; dames hoofd doek, Postkantoor; 5 distributie bon kaarten, Schaeffers, Schoolstr. 5; damesportemonnaie, den Holder, Mer- seloscheweg; houten schot, Eibers, Deurneseweg; br. herenschoen, Jos. Ariaens, Grotestraat 18; glacé heren handschoen, Hendriks, Kruitweg 4; glassnijder, Janssen, Servatiusweg 8; zwarte kinderwant, M. Bonants, Vel- tum L 16; muntbiljet, Duivenvoorde, Veltum L 3. Uit Indonesië terug Met de Johan van Oldenbarneveld, ariiveerde vorige week in ons land serg.-majoor Verstegen uit Oostrum, sergeant M. Thomassen uit Venray en soldaat M. v.d. Ven uit Oirlo. Allen werd door buurt en Thuis front een aardige ontvangst bereid en verschillende cadeaux werden aan geboden. Intussen zyn weer verschillende Venrayse jongens naar hier op weg, o.m. M. v. Opbergen en J. Gommans uit Oirlo. Oude graven gevonden By het grondwerk voor de nieuwe bouw van Jeruzalem is men op enkele oude graven uit vroeger tijden ge stoten. Terzake deskundigen proberen nu uit te maken, uit welke tyd en onder welke omstandigheden deze graven hier terecht zijn gekomen. Ongeluk Dinsdagmiddag gebeurde op de Horsterweg een ernstig ongeluk, dat wonder boven wonder goed is afge lopen. De taxi bestuurd door Kn. botste in volle vaart tegen een boom, waardoor de wagen grotendeels werd vernield. J. S. die naast de bestuur der zat kreeg enkele kleine verwon dingen evenals Kn. zelf. Na in het ziekenhuis te Horst verbonden te zijn, konden zij naar huis terugkeren. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in na de oorzaak van dit ongeval. GAAT J VOOR EEN MODERNS GEISER NAAR TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Sef Cornet. Het was jammer, dat aan de voor stelling, welke Sef Cornet Dinsdag gaf voor het Militair Tehuis te Ven- lo, niet meer ruchtbaarheid gegeven was, daar anders de zaal zeker beter bezet zou zyn gewet Maar die aanwezig waren, hebben weer eens echt genoten van de oude Sef, die in zyn Venlo's dialect wer kelijk een buitengewoon propagandist is voor de humor in het leven, Samen met zyn medewerkers en werksters heeft hy het publiek de gehele avond doen lachen met zyn voordrachten en schetsjes. De muzi kale begeleiding was goed, zodat het geheel een prettige indruk achter liet. Luxor-Theater, Deze week Zaterdag, Zondag en Maandag vertoont het Luxor-Theater het mooie filmwerk: „Jonny Belinda' Een buitengewoon filmdrama in een geheel nieuw genre. Jane Wyman vervult de hoofdrol in deze film. Voor haar prachtige vertolking van een doofstom meisje, dat het middelpunt wordt van een schandaal, werd zy 24 Maart 1949 uitgeroepen tot de beste actrice van 1948. Zy ontving tevens de grote officiële onderscheiding van de „Aca demy Award", de Oscar, een zeer grote eer, die slechts één keer per jaar een actrice ten deel valt. Toen de jury haar het gouden beeldje overhandigde, zei ze beschei den: „Ik ben zeer dankbaar voor deze prjjs, die ik won door myn mond te houden in deze film. Ik geloof, dat ik het nu maar weer doe". Reeds eenmaal hebben we Jane Wyman kunnen bewonderen in haar succesfilm „Night and Day", waar ze bijzonder uitblonk, doch in „Jonny Belinda" overtreft ze zich zelf Dit is dan ook de film, die we kunnen aanbevelen. Inbraak Zaterdagmorgen ontdekte de Paters Carmelieten op de Smakt, dat er in de afgelopen nacht ongewenste be zoekers geweest waren in het klooster. Men vermiste namelijk enig keuken gerei, tafelbestekken en wat geld, terwyl tevens een paar lederen hand schoenen verdwenen waren. De ongenode gast(en) zyn door het keukenraam naar binnen gekomen Een der paters heeft 's nachts wel gerommel gehoord, maar hierop verder geen acht geslagen. Diploma Typen. Woensdag slaagde te Venlo voor het Diploma Typen, de heer Frans Hermus Langeweg alhier. Hy genoot zyn opleiding van de heer Honba te Wanssum. Politiehondenvereniging „De Verdediger" Zondag hield de politiehonden vereniging „De Verdediger", haar herfstkampioenschappen. De uitslag was als volgt: 1. II. DechnarSr. 262 pot.; 2 M. Beerkens 254 pnt.; 3 H. Declinar Jr. 222 pnt4 W. Thyssen 204 pnt 5 P. Linskens 154 pnt.; 6 E. Beerkens 95 pnt. en 7 J. Barents 91 punten. Aanbesteding nieuw Postkantoor të Venray De aanbesteding van het nieuwe postkantoor, dat binnenkort gebouwd zal worden, trok niet minder dan 23 aannemers. Dit gebouw is ontworpen door architect Koene uit Maastricht en wykt belangryk af van het be staande. Zoals bekend is, komt het nieuwe postkantoor op de nu be staande Draalstraat, die zal worden omgelegd. Het nieuwe gebouw is maar een verdieping hoog en waar- scbynlyk om dit enigszins te verber gen heeft men op de hoek een nogal plompe toren geprojecteerd, waardoor men via een draaideur het kantoor binnen gaat. In de hal zyn de post bussen ondergebracht en een vyftal loketten, waardoor het publiek dus sneller kan worden geholpen als nu. Buiten tegen de toren is nog een telefooncel aangebracht, zodat men altyd, ongeacht de kantooruren kan bellen. Het gebouw, dat in de Draal straat 11 meter lang is kan ons niet bekoren, ook al omdat het daarnaast geprojectoerde directeurshuis het ge heel in de Patersstraat nogal over donderd We zullen echter maar rustig afwachten en hieronder volgen de uitslagen van de Venrayse aanne mers. Fa. Akerboom f 139.000 H. Oudenhoven f 138.998 Gebr. Verstralen f 134.508 P. Volleberg en Zn. f 133.000 Gebr. Oudenhoven f 126.450 Gebr. Janssen f 118.500 Deze waren tevens de laagste in schrijvers. Hoogste inschryver was Aannemers bedrijf Kuyper, Blaricum f 163.000. Verder schreven nog in uit de omgeving Fa. Koenen, Holthees f 135.200 Kleyn Schiphorst, Maashees f 130444 Fa. Haegens-Martens, Horst f 120.500 Aanbestediug - De herbouw van het paviljoen St. Vincent in het St. Annagesticht alhier, trok ook de nodige liefhebbers. je bouw staat onder leiding van het Architectenbureau van Halteren uit Den Bosch en kreeg de volgende inschrijvingen: Fa. Tunnissen, Heemstede f 362.000 Fa. Heymerink, Utrecht f 353.800 Bat. Bouwond. den Haag f 347.800 Bernsen en Braam Nymegen f 347.000 Kwaytaal, Rotterdam f .343 000 Betonbedr. IGB, Breda f 338.000 Gerards, Blerick f 334.000 Betonb. vd. Bouwh., 's Bosch f 333.250 C. van Seters, Venlo f 337.000 Gebr. Janssen, Venray f 329.305 Fa. Nelissen, f 316.316 Na verkregen goedkeuring zal het werk aan de laagste inschrijver wor den opgedragen. - Voor de bouw van een melk huis voor rekening van Psychiatrische Inrichting „St. Anna" kwamen de volgende cijfers uit de bus L. Oudenhoven f 27.000 Fa. Akkerboom f 26.800 Raedts, Oostrum f 25.892 J. Houwen, Oirlo f 25.490 Heynen, Oostrum f 24.475 Gebr. Oudenhoven f 24.900 Gebr. Janssen f 23.980 Gebr. Verstralen f 23.685 J. Verhoeven f 22.935 Uitslag aanbesteding voor 't bouwen van een woonhuis te Geijsteren voor H. Boom. Architect de heer Bolderik te Maashees. A. Tacken, Oostrum f 17109 J. Heynen, Oostrum f 16995 Th. Siebers, Venray f 16950 J. Houwen, Oirlo f 16700 C. Reijnders, Wanssum f 16290 L. Volleberg, Wanssum f 16050 Verstralen, Blitterswijk f 15890 Fa. Koenen, Holthees f 15890 Gebr. Peeters, Meerlo f 15885 J. Raedts, Oostrum f 15582 „Rond 'n half millioen" Dit is de titel van het toneelspel, dat op 2 en 5 Febr. a.s. door „Von- del's Toneelgroep" te Castenray zal worden opgevoerd. De voorbereidingen van dit prach tig spel zijn reeds in volle gang. CHRISTELIJKE MOEDERS Conferentie met lichtbeelden KERSTMIS is by uitstek het feest van de Christelijke Moeders. In de Kerstnacht immers is de Moeder van Christus, Maria, zelf moeder gewor den. Het grootste moment in het leven van een moeder, de heiligste nacht ook in het leven van Maria. Om ons op dit mooie feest voor te bereiden, komen wy Zondagmiddag om 4 uur weer bij elkaar, maar niet zoals anders in de kerk, doch nu in de Aula van het Gymnasium. Daar zullen we in een conferentie, geïllustreerd door lichtbeelden over Kerstmis, zien, wat we met Kerstmis eigenlijk herdenken, hoe de tegen woordige Kerstviering in kerk en in huis is ontstaan en wat 'n christe lijke moeder moet doen, om in haar heiligdom, het gezin, een mooi Kerst feest te vieren. Komt U op tyd Na 4 uur is de zaal dicht Landbonwhnishoudschool Donderdagmiddag had te Leunen de eindles plaats van bovengenoemde school. De navolgende leerlingen ont vingen het diploma: Truus Pouwels en Truus Janssen, Venray; Truus Pirlo, Tonia Verheyen en To Arts, Merselo; Drika Volleberg, Bertha Fleurkens, Oda Hubers, Jb Janssen, Marie Smits, Truus Arts, Anna vd. Ven en Bertha Arts, Yssel- steyn; M. Fleurkers en Regie Janssen, Oostrum; Nella Maas en Rika van Kempen, Heide; Dora Claassens en Rika van Os, Leunen; Joke v. Meyel en Anna de Lauw, Veulen; Jet Duij- kers, Lena Vullings en Anna Geurts, Castenray; Mina Litjens, Truus Jans sen en Tony Reynders, Geijsteren; jie Rutten en Henny Franssen, Wanssum; Truus Janssen, Jo Jennis- kens en Truus Janssen, Meerlo. Nieuwe kerk te Tienray Uitslag der aanbesteding voor het bouwen van een nieuwe kerk te Tienray. Architect M. van Beek te Eindhoven: H. Peelen, Horst f 275.079 H. Oudenhoven Lzn Venray f 239.177 Fa. Nelissen, Venray f 212.118 Fa. Giesbers, Wychen f 217.718 Haegens-Martens, Horst f 204.842 Gebr. Verstralen, Venray f 198.559 Fa. Gerards, Blerick f 196.9,65 Gunning volgens bestek. Kerst-fraitveiling te Venlo. Ruim 40 duizend kg. geselecteerd en verpakt fruit, de Kerstaanvoer uit Nrd. Limburg heeft in Venlo enkele dagen te kyk gestaan en werd j 1. Dinsdag aan de man gebracht. Groot was het prijsverschil tegen vorig jaar, toen de prijzen van 60 ct. tot f 1.20 liepen. Nu was de hoogste pry's 64 ct. De andere pryzen bleven hier ver oneer. Voor de inzenders waren een ïotal pryzen toegekend, van wie H. Steegs te Castenray de 2de en M. Claossens te Oirlo de 8e prijs behaalde. Hand afgeslagen Door het te vroog ontploffen van een handgranaat te Blerick werd de 2ojarige korporaal W, D. uit Helmond de rechterhand afgerukt. VALS GELD. De Nederlandse politie heeft in samenwerking met die van België in de afgelopen weken een groot complot valsmuntersbende opgerold die het speciaal voorzien hadden op Nederlands geld. De drukkerijen in Luik werden gevonden en het materiaal in bes'.ag genomen. Een tiental verdachten worden nog vastgehouden en aan 't hoofd van deze bende stond in België een jonge man, die als verzetsman na de oorlog grote zaken kreeg af te handelen en waarschijnlijk de weelde niet heeft kunnen verdragen. Intussen is ook in de geldsmokkel- zaak van Venlo uitspraak gedaan en de twee Vierlir.gsbeekse zakenlui, die hier tussen beland waren, werden vrijgesproken. Radio-strijd ten einde? Het ziet er naar uit dat de Radio- strijd ten einde loopt en dat binnen kort aan de Tweede Kamer een wets ontwerp dienaangaande zal worden ingediend. In dit ontwerp zal, naar verluidt, practisch de oude vooroorlog se toestand weer worden hersteld en zullen de verschillende Radio-omroe pen in federatief verband samenwer ken. Zeker is dit nog niet maar de plannen voor een groot Radiobestel, waarmede men na de oorlog zo ge schermd heeft, zyn toch wel definitief van de baan en hierdoor zal dus de K.R.O. ook weer, zy het in beschei den mate, haar eigen boontjes kun nen doppen. Verder is meegedeeld, dat in 1950 de televisie te verwachten is op grote schaal, maar de nogal kostbare installatie en de daaraan verbonden belasting zal velen voor lopig doen afzien van plannen om zo iets aan te schaffen. Emigratie Voor afzwaaiende militairen uit Indonesië bestaat gelegenheid van daaruit rechtstreeks te emigreren naar Australië en Nieuw Zeeland. De kosten van een en ander wordt door het Ryk op zich genomen tot een maximum van f 1250. Hun achter blijvende gezinnen in Nederland zullen de eerste zes maanden even eens een uitkering krygen volgens de sociale bystandregeling. De over- tochtskosten voor het gezin alsmede het zgn. landingsgeld komen even eens voor rekening van de Regering Dit natuurlyk indien de emigrant niet in staat is voor een en ander zelf te zorgen. Door deze maatregel bewijst de Regering dat het haar inderdaad ernst is met de emigratie en men kan slechts hopen dat Ryks schatkist ook anderen, niet gemobiliseerden dezelfde faciliteiten kan verlenen. De bedoeling van elke te spelen wedstryd is „winnen". Indien een speler ziet, dat hy de wedstryd gaat verliezen zal hy mentaal geheel anders ingesteld zyn als wanneer hy reeds een overwinning in zicht heeft. Indien een speler zich in laatste instantie reeds het fair spelen vergeet welke zyn de gevolgtrekkingen dan als het eerste gedeelte van vorige zinsnede dieigt te gebeuren? In elke omstandigheid weest Heer op het speelveld. VOETBAL Dinsdag 20 Dec. zal op de algem. vergadering van D.I.S. te Oirlo de Z.Ew. heer Rector Boymans, sport- adviseur van de Kath. Sportbond, des avonds om 7 uur in het clublo kaal Drabbels een interessante spreek beurt houden en ons de sport hier en in Limburg voor ogen houden. Allen, ook niet-leden, nodigen wij uit en vertrouwen op een grote op komst. Biljartcomp. De standen na 4 Klasse A „Venray" wedstryden K.O.T. 20 17 3 34 1827 3.68 Los Band 25 15 10 30 2122 3.40 Onder Ons 20 12 8 24 1391 2.78 de Ketser 15 10 5 20 1077 2.87 B. C. Y. 15 4 11 8 944 2-52 Alle Drie 15 4 11 8 858 2.29 Gef 'm effec 20 3 17 6 1014 2.03 Kla3se B K. 0. T. 15 13 2 26 1092 2.92 Alle Drie 15 9 9 18 569 1.78 B. C. Y. 15 7 1 7 15 987 1.83 Onder Ons 15 6 9 12 679 1.79 Los band 20 5 1 14 11 768 1.54 de Ketser 10 3 7 6 353 1.42 Klasse C Alle drie 20 13 1 6 27 837 1.67 de Ketser 2 15 9 6 18 440 1.17 Onder ons 15 7 8 14 466 1.24 B. C. Y. 10 6 1 3 13 333 1.33 de Ketser 1 20 3 2 15 8 526 1.05 VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Extra kali toewijzing Voor pas ontgonnen gronden, als mede voor die percelen grond waar van aan de hand' van het analyse rapport van het Proefstation voor grondonderzoek aangetoond kan wor den, dat er kaligebrek aanwezig is, kan een extra toewijzing gedaan worden. Aanvragen hiervoor moeten gedaan worden bij de assistent van de Ryks- landbouwvoorlichtingsdienst. Voor Venray, Heide, Merselo, Leunen en Ysselsteyn by de heer A. Willems, Nachtegaal M 80, Venray. Voor Ysselsteyn zal hiervoor ge legenheid zijn op Dinsdag 20 Dec. van 3—4 uur op het kantoor van de Boerenbond. De leden der afdelingen Oostrum, Oirlo en Castenray dienen aan te vragen by de heer J. Claessens, ass. Voorlichtingsdienst te Blitterswy'k. Het best kan men schriftelijk een verzoek voor een extra toewijzing bij bovenvermelde adressen indienen. Naar gelang de behoefte, kan ten hoogste 100 kg. zuivere kali per Ha. worden toegewezen. ZITDAGEN zullen in de komende week niet gehouden worden. Sportnieuws S.V.Y. Eindelijk weer eens een thuiswed strijd. Bergen komt op bezoek by S.V.V. Hiermee heeft Venray nog een appeltje te schillen. In de uit wedstrijd moest Venray een puntje in Bergen laten. Het werd daar een wedstryd rijk aan doelpunten. 4—4. S.V.V. mag, wil zij concurrent blijven van Irene, geen punt meer verliezen. Daarom jongens zet je beste beentje eens extra vooruit en laat je trouwe supporters, die natuurlijk in grote getale opkomen, eens genieten van goed spel. Het tweede heeft weer geen wed strijd. Wel kunnen zij zich terdege voorbereiden voor tweede Kerstdag, want dan moeten zy uit tegen de koploper Spoitclub-Irene 2. Het derde speelt thuis tegen Resia 2. Het kan een heel aardige wedstryd worden, 'welke een kleine overwin ning voor Venray drie kan worden. Geachte G. Th. Uit Uw ingezonden stuk blijkt, dat Uw sportieve gevoelens gekwetst zyn. Jammer, dat U vermoedelijk niet regelmatig het S.V.V.-sportnieuws leest. Op het aambeeld van sportivi teit hebben wy telkens gehamerd, ook in verloren wedstrijden. BURGERLIJKE STAND van 9 t.m. 15 Dec. 1949 GEBOREN Goumans, Petronella PM. Smakterweg Litjens, Maria P.A., Merselo Smits, Petronella Th.A. Ysselsteyn v.d.Pasch, Hermanus L.J., Ziekenhuis Koenen, Antonius J.H. Ziekenhuis Arts, Gerarda M.W., Klein-Oirlo Versteegen, Mathilda H.M., Oirlo Camps, Elisabeth J.MOostrum WiPems, Hermanus J., Overl.weg Simons, Oda J.M.M., Heide OVERLEDEN Baltussen, Josepha L.W.M., 8 dagen, te Venray Camps, Johannes Th. H., 35 jaren, landbouwer, te Oostrum Henricus Martens, weduwnaar van Maria P. Arts en Petronella Gerrits, oud 89 jaren, Oostrum. ONDERTROUWD de Jong, Hendrik, 22 jr, los arbeider, en Janssen, Hendrika G. M., 27 jr, beiden te Venray Zanders, Pieter M., 32 jr, landbouwer te Horst en Jeurissen, Anna M. E. 30 jr, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6r Priester v.d. weekPater Domitius, Patersklooster Zondag 4e Zondag v. d. Advent; 6 u. lm. Theodorus Janssen; 7 u. lm. Wilhelmina Linders—v. Herpen; 8 u, lm. overl. leden van de handboog- schutterij St Oda; 9 u. hoogmis; 10 u. hoogmis Josephina Verbeek; 3 uur kinderlof; 4 u. vergadering van Chris telyke moeders in de aula van het gymnasium, dus niet in de kerk; 7 u. lof en rozenhoedje. Maandag: H. Mis als gisteren; 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. lm. Miepi Arts; 7.30 best. jaard Piet en Jean Tacken en overl. ouders; 8.15 gest. jaard. Jacques Willems en echtgenote(2ekl.); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdagvigilie van H. Thomas: 6.30 lm. Johanna Hoeks en Josephina v. Stiphout; 7 u.lm. Severina Coolen; 8.15 best. jaard. Johannes Arts. Woensdag: H. Thomas; 6.30 lm. P. Bouten on zoon Gerrit; 7 u.lm. Renier Michels en echtgenote; 7.30 lm. Jo hanna Erkelens—v. Nunen; 8.15 gest. jaard. Johan Munsters en Marg. Wijn- hoven(3kl.); 6 uur gezinscursus voor meisjes van 13—17 jaar; 7.30 gezins cursus voor meisjes boven 17 jaar. Donderdag: H. Mis als Zondag; 6.30 lm. Peter Cerrits; 7 u. lm. Geitrudis v. Ham; 7.30 lm. A. Coolen en echt genote; 8 15 gest. jaard. Jacobus van Beesel, Petronella Cortenbach en kinderen(3ekl.)

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2