De toestand in Indonesië van deze meek Zieken- en kraamverpleegster rasver^nni^ ynrtar naar EBBERINK Verstelwerk net meisje 17 jaar Terwyl men zich in Nederland nu reeds afvraagt of het ingediende wetsontwerp, waardoor Indonesië de souvereiniteit zal krijgen, inderdaad wel zonder haken en ogen zal worden aangenomen, is de toestand in Indo nesië niet zo best. De Nederlanders worden langzaam maar zeker naar de kust terugge trokken, om vandaar zo spoedig mo gelijk naar Nederland getransporteerd te worden. Hierdoor moet de TNI de leegge komen plaatsen opvullen en al gaat dat in theorie zeer mooi, de praktijk leert, dat de onderlinge naijver tussen de verschillende politieke groeperin gen zodanig is, dat er nog menig maal een stevig robbertje gevochten wordt en zodoende de Nederlandse troepen nog dikwyls evacuees mee moeten nemen. Al heeft Djocja de besluiten der R.T.C. goedgekeurd, toch is er van verschillende kanten verzet. Zo is de toestand op West Java zeer gespannen, daar hier grote troe pen mensen zich by de Republiek aan willen sluiten, andere- daaren tegen eigen staat willen oprichten. Men moet niet vergeten, dat de Javaanse bevolking uit vt rschillende rassen is opgebouwd, die ieder voor zich weer iets anders eisen, dat blijkt trouwens ook wel uit de pro testen van de zg. minderheden. Nieuw-Guinea vormt verder nog steeds een twistappel en vele Neder landers vertrekken van Java naar dit land, in de stellige overtuiging, dat Nederland hier zyn rechten zal laten gelden, daar volgens hen Nieuw Gui nea met Indonesië heelemaal niets te maken heeft. Schynbaar zou men dit wel zeggen daar Indonesië wel dat deel opeist van Guinea wat Nederland heeft, maar wyselyk zwijgt over het deel wat Australië beheert. Maar waarschijnlijk zal dat wel zyn voor de bewezen diensten, even als maar niet gesproken wordt over het Engelse deel van Borneo. Twee Nederlandse ministers gaan verder nog naar Indonesië, te weten de heren Stikker en van Schaik. Zij zullen de laatste voorbereidingen treffen voor de souvereiniteitsover- dracht en dan zal Nederlands rol zyn uitgespeeld. Hoe de toestand zich in Indonesië ontwikkelen zal, moeten we afwach ten, maar het kan mogelijk zyn, dat Amerika zich ook hier evenals in China hoeft vergist. Het is niet te hopen, maar wel te vrezen en dan is de ellende helemaal niet meer te overzien. Het voornaamste DERDE LOONBONDE. De Stichting van de Arbeid is nog steeds aan het onderhandelen met de werkgevers en werknemers orga- saties over een compensatie voor de stijging der kosten van het levens onderhoud. Yan de uitslag hiervan hangt af welk advies aan de betrokken minis ters gegeven zal worden. Een en ander zal dan nog enkele weken duren, aldus de Volkskrant. Koffie wordt schaars en... duur Zolang de regering nog niet over gaat tot het doen van nieuwe aan kopen van koffie, zal de pry's van dit product gehandhaafd blyven op ongeveer f i.— per half pond maximumprijs f 1.10. De koffieprijs in Brazilië is echter sterk gestegen tengevolge van de ongunstig uitgevallen oogst. Naar de schatting bedraagt de productie 15 pet. minder. Hoewel dit op zichzelf genomen niet zoveel is, moet men hierbij toch rekening houden met het feit, dat het koffieverbruik in vergely king met de jaren vóór de oorlog is afgeno men. Door de huidige schaarste zal het publiek voor de toekomst rekening moeten houden met een nog sterkere beperking, aldus deelt men van offi ciële zijde mede. Wanneer de regering overgaat tot nieuwe aankopen voorlopig zal dit nog niet het geval zyn zal de prys per half pond sterk stijgen. l)e prys van thee is, zoals bekend, reeds met ïoct. per ons gestegen. Een stijging van de prijs voor de koffie tot f2.— per half pond is niet onwaarschijnlijk. Tekort aan Centrale slacht plaatsen in Limburg. Do K.A.B. in Limburg heeft tele grammen gezonden aan de Minister van Landbouw, V. en V. en aan het Bedrijfschap Vee en Vlees, waarin zij verzoekt het aantal centrale slacht plaatsen voor varkens aanmerkelijk uit te breiden of desnoods dorpssla gerijen als tijdelijke centrale slacht plaatsen aan te wijzen. In de kringen der huisslagers zyn grote bezwaren gerezen tegen de moeilu'kheden aan de huidige regeling verbonden. De varkens moeten dikwijls over afstanden van 10 20 km. naar de naastbij gelegen slachtplaatsen wor den vervoerd. voor particulieren Zr. G. Folbers Lange weg 12 GEVRAAGD net dagmeisje 15-16 jaar Br. onder nr. 55 bureau dezer. Sportnieuws S.Y.Y. Het was Zondag een goede dag voor Venray. In een buitengewoon goed gespeelde wedstrijd wisten zy met 5—1 te winnen van Sevenum. Onze grootste concurrent, de sport club Irene moest, thuis spelende, met een 0—0 gelijk spel van Ivo, genoe gen nemen. Ook in de toekomst zou Sportclub hier en daar nog wel een puntje kunnen verliezen. Daarom jongens, zorgt er voor zelfs niet één punt te verspelen en begin met de moeilijke uitwedstrijd Arcen in winst om te zetten. Wy weten uit ondervinding, dat het moeilijk is om doelpunten te maken, daar Arcen een cordon van spelers rond het doelgebied opstelt. Zorgt er voor Venrayers, dat er geen opstelling van 21 spelers op eén speelhelft ataan. Laat de tegen partij gerust eens komen en trekt de spelers weg voor het doel van Arcen. Speelt bovendien de achterhoede der tegenpartij uiteen door over de vleu gels te spelen en laat deze snel voor doel plaatsen. Schiet hard en fel en dan kan er gewonnen worden. Sportclub Irene moet naar Box meer en is daar nog niet gewonnen. We hebben nog kans Het tweede liet het lelijk liggen in Gennep en verloor met 2—1. Voor Zondag heeft ditzelfde elftal geen wedstrijd. Het derde won in een aardige wed strijd met 3 1 van BW 3. Het derde moet Zondag naar de Meterik. Hier zit winst in voor u jongens. Zorgt er voor de kansen te benutten en de overwinning mee naar Venray te brengen. Sportcl. Irene 8 6 2 0 h 23 5 Venray 9 5 3 1 13 26-11 R.K.D.E.V. 9 4 3 2 11 18—15 Juliana 951 3 11 20—22 Witte nhorst 9 3 4 210 19 12 Panningen 9 4 2 3 10 20—15 I.V.O. 8 1 4 3 6 8-16 Sevenum 9 2 2 5 6 19 24 Montagnards 9 0 4 5 4 14—28 Boxmeer 9 0 3 6 3 8—27 Jeugd-voetbal Venray A 1 contra Arcen 2 6—2 Wittenhorst A3 Venray A2 1 6 Wanssum B 1 Venray Bi 4—0 A.s. Zondag heeft Venray A 1 een zware uitwedstrijd tegen Hegelsom A 1. maar nu het elftal weer volledig is, vertrouwen we, dat ze haar on geslagen successenreeks zal voort zetten. Venray A 2 speelt thuis tegen Lottum A 1 en als er van begin af aan goed aangepakt wordt, dan kan er misschien een gelijk spel als eind uitslag wel uit de bus komen. Venray B—2 krijgt Wanssum B 1 thuis. Zet je beste beentje voor en veel succes. De jeugdleiding hoopt, dat de on aangename maatregelen, die ze de laatste tyd heefc moeten nemen tegen bepaalde leden, nu voor goed tot het verleden behorèn. We krijgen dan een goede geest en werken mede aan de groei van onze jeugdafdeling. VOETBAL Voor de Kring Horst—Venray van de N.F.B. staan een paar interessante avonden op het programma. Heden Zaterdag komt de heer Ed. Gielens Uit Maastricht om de nieuwe en gewijzigde spelregels nader toe te lichten. Deze spreekbeurt begint om half acht in café de Oude Lind te, Horst. Zondag 18 Dec. a.s. zal Rector Booymans, sport-adviseur voor Lim burg, een inleiding houden over de sport en zal de bekende humorist en conferencier Aug. de Laat uit Tilburg voor de vrolijke noot zorgen. Deze avond wordt gegeven in het Bondsgebouw te Wanssum. Een en ander wordt op touw gezet door de schtilsrechtersgroep van de Kring Horsc—Venray. SCHAKEN Zaterdag speelde onze schaakclub „De juiste zet" haar eerste competi tiewedstryd, ondanks het gemis van de derde bordspeler, welke die dag verhinderd was. Uitslag 61,—31/» H.C.V.-nieuws. Onze jongens togen Zondag vol goede moed met 10 man naar Heer len. Ondanks deze handicap waren ze de meerdere van Heerlen, maar door de zeer vreemde leiding moesten ze met 3—0 het onderspit delven. Onze dames togen naar Eindhoven, daar het veld in Leunen ook afge keurd is. Hierdoor zyn wy verplicht, daar er in Venray blykbaar geen geschikt terrein te bemachtigen is, alle thuiswedstrijden ergens anders te gaan spelen. Daarom besloten de dames in Eindhoven maar meteen de uit- en thuiswedstrijd tegen Oranje Zwart V te spelen. Het werd een succes. De eerste wedstrijd werd met 4—1 en de tweede met 5—0 gewonnen. De mid- voor vierde haar come-back met liefst 8 doelpunten. A.s. Zondag__zyn de dames vrij 0" krijgen de heren Heerlen op bezoek. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Helmond. Jongens, laat nu eens zien, onder onpartijdige leiding, dat jullie inder daad veel sterker zyn dan Heerlen. Voor Uw kinderen is een mooi KERKBOEK of MIS BOEKJE, aangepast aan hun leeftijd en begrip, een heel nuttig St. Nico- laas-geschenk. (Ingez. Med.) Bent U al bezig met het Vastenavondslied? Er worden prachtige prij zen beschikbaar gesteld. Op de leemen baan. Onder Ons zegevierde in beide klassen. Onder Ons had Woensdag Ons Plezier uit Hegelsom op bezoek en ditmaal ging 't beter met Venray. Ons Plezier had er geen plezier van om met 5—3 in de A en 7—1 in de B huiswaarts te moeten gaan. Ons Genot had de kampioenen, De Knippers, thuis. De laatsten moesten tevreden zyn met 5 3 in de B te winnen. De A der Heidemannen wis ten mets—3 te winnen. Woensdag a.s. hebben hier weer thuiswedstrijden plaats: Onder Ons krygt de Knippers op bezoek. Hier mee zal Venray goed moeten oplet ten. Wy verwachten dan ook een spannende strijd. Ons Genot krygt de nieuwe club Kiek Oet uit Sevenum voor de ring. De A-mannen zullen 't waarschijnlijk winnen, doch die van B zullen 't beter moeten doen willen ze baas blijven. We beginnen met no. 7. TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Telefoon 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Maandag 28. November: Kleuterbureau van 2—3 uur. Donderdag December Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen. BEKENDMAKING Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat in het Consultatiebureau, Merse- loseweg alhier gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken op Donderdag 1 December a.s. des namiddags 2 uur voor de kinderen, wonende in de kerkdorpen der gemeente en op Donderdag 8 December a.s. des namiddags 2 uur voor de kinderen, wonende in de kom der gemeente. Men wordt verzocht precies op tyd aanwezig te zyn. Trouwboekje waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ont vangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 1 Decem ber geënt zyn, terugkomen op 15 December en die op 8 December ge- ent zyn op 22 December, op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zy de leeftijd van een jaar bereikt hebben worden geënt. De kinderen moeten gezond zyn. By twy'fel raadplege men de huisarts. Première in Luxor. In het Luxor Theater werd Vrijdag het nieuwe toneel ingewijd door het eerste optreden van het Venrayse Cabaretgezelschap, dat voor een be hoorlijk bezette zaal enkele aange name uren heeft gezorgd. Vooral de conference en imitatiën van Mathieu Sybers waren bijzonder goed en toont nog eens nadrukkelijk hoe schoon het dialect toch wel is. De Blerickse mandolineclub, The Playing Boys en verschillende solis ten brachten muziek en zang in overvloed en de Rooise zangers lieten enkele nieuwe nummeis van hun repertoire horen. Enkele schetsjos werden opgevoerd waarbij vooral het spel der dames Reintjes en Claessens in de smaak viel. Natuurlijk moesten nog enkele kinderziekten overwonnen worden, o.m. het sneller wisselen van het toneel, maar dit eerste optreden van het nieuwe gezelschap wettigt de verwachting, dat we in de toekomst nog menig plezierige avond kunnen verwachten. CABARET Deze week werd voor de tweede maal in het Luxor-Theater een cabaret programma geboden, dat niet veel zaaks was. Gehandicapt door een bijna lëge zaal en slecht functionerende gordijnen probeerde de zoon van Buziau, met wat platte moppen de zaak te amu seren, waaruit duidelijk bleek, dat hij nog veel zal moeten leren. Van de andere artisten konden we het werk van de goochelaar wel waarderen. Sef Cornet in Tenray Met zyn tournee voor het R.K. Militair Tehuis te Venlo, hoopt Sef Cornet op 13 December a.s. ook in Venray te komen. Ontwikkeling en ontspanning Het bestuur van Ontwikkeling en Ontspanning heeft een zeer goede keuze gedaan met Mevr. Nel Oosthout. De leden van O. en O. hebben Dinsdag in zaal Wilhelmina kunnen genieten van het buitengewone spel van deze begaafde vrouw, die geheel alleen De Krytkring van Klabund voordroeg. De verschillende karakters wist deze declamatrice door haarfijn spel zo juist uit te beelden, dat het bij tyde leek of het gehele toneel vol personen stond. De geschiedenis van 'tjonge meisje Haitang werd dan ook door de talrijke bezoekers met spanning gevolgd en een daverend applaus was de beloning voor haar innig beleefd spel. Een A.N.W.B.-avond. Op Donderdag l Dec. zal de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. een Bondsavond organiseren, die voor leden en niet-leden vry toegankelijk is. Door een speciale A.N.W.B. fi m, een lezing en een uitgebreide ten toonstelling zal op prettige wijze doel en werken van de Bond nader worden bekend gemaakt. Cok over de zo populaire Wegen wacht zal ook een en ander worden verteld. Men zie ook de advertentie elders in dit blad. Polly Perkins Tydens het door de toneelclub Hioob op te voeren blyspel Polly Perkins, ten bate van Vonrays Har monie geven „de Peelzwervers", ter afwisseling, enkele vlotte muziek stukjes weg. Voor nadere bijzonder heden, zie advertentie. Toneel In Castenray, Leunen en de Smakt, Lebben toneelliefhebbers hun hait op kunnen halen aan de „Eenzame Hoeve", „Emigranten" en „De Rode Adelaar". Alle verenigingen hadden niet over gebrek aan belangstelling te klagen en hebben eer gehad van hun werk. Nieuwe Gymnastiekclub Venray is weer een nieuwe ver eniging ryker. Deze week is n.l. een gymnastiekclub opgericht voor ge huwde dames, die staat onder leiding van de heer Theeuwen. Blijkens de deelname aan de eerste oefenavond in zaal Gitzeis, mag deze vereniging zich in de sympathie van velen verheugen. Bekroond. Op het te Mierlo gehouden groot solistenconcours behaalde de heer Bert Arts uit Oostrum de eerste prys in de afieling Uitmuntendheid met 108Va punt. Gedetacheerd Wachtmeester ie k'asse der Ryks politie, de heer Lamers, werd over geplaatst naar Echt. Vrije markt Venray heeft de eerste vrye markt na zoveel jaren weer achter de rug. Het was er niet alleen buitengewoon druk, maar ook de prijzen van het vee en de biggen waren zeer bevre digend. De marktkooplui deden ook goede zaken en we kunnen slechts hopen, dat de markt zich gunstig blijft ontwikkelen. K.A.-Yrouwen De Katholieke Arbeidersvrouwen van Venray vergaderde deze weekin Zaal Schollen, waarbij Pater Adriaan „de Klokluider" sprak over opvoed kundige problemen. Verder kwam het a.s. St. Nicolaas- feest der K.A.B. ter sprake, alsmede hot werk van de solidariteitsdienst. Deken Berden was eveneens aan wezig en sprak de vergadering toe. Tot slot vertoonde Rector Beiten eer. serie films. St. Nicolaas K.A.B. Blijkens achterstaande advertentie zal dit jaar de goede Sint weer een bezoek brengen aan de kinderen der K.A.B.-leden. Naast de gebruikelijke goede dingen, die de H. Man gewoon is mee te brengen, zal er dit jaar nog een extra verrassing zijn FRUITVEILING OOSTRÜM Donderdag 24 November Aanvoer: 140.000 kg. PRIJZEN Ster I f 30.— III f 19.20 Boskcop I f 32.20 f 32-80 ,111 f 21.90 f 22.10 Val f 16.40 Bellefleur I f 23.60 f 24.40 III f 14.80 f 16.— Val f 18.40 f 18.90 Kroet f 4.— Diversen f 14.— Bismarck f 19.70 Verduistering Verdacht van verduistering in dienstbetrekking werd door de politie alhier aangehouden zekere J.B. Hy is naar het Huis van Bewaring te Roer mond overgebracht en aldaar inge sloten. B. is weer op vrije voeten gesteld. Paard in moeras Het paard van de landbouwer C.te Oostrum, raakte Zondag in een moeras en dreigde langzaam te verdrin ken. Nadat men met veel moeite het paard weer op het droge had, bleek, dat het afgemaakt moest worden. Engels kerkhof Hoewel het gehele Engelse kerkhof overhoop ligt en mpn druk bezig is met spitten, mesten, inzaaien en kruizen verplaatsen, kunnen verschil lende meysen de verleiding niet weer staan nog op het kerkhof te komen. Voor hen zy nogmaals gezegd, dat dit ten strengste verboden is. Herbouw St. Jozef gereed. Na vyf jaren is ook het oude klooster van St. Jozef weer geheel gerestaureerd en herbouwd, zodat de oorlogswonden weer geheeld zijn. Ter gelegenheid van dit heuglijk feit hielden alle bewoners van St. Jozef een veertig-uren gebed uit dankbaarheid, dat gesloten werd met een plechtig Lof, gecelebreerd dooi de Z.E. Pater Gardiaan. Allen, die aan de herbouw hadden meegewerkt, waren hierbij aanwezig. Na het Lof werd een feestavond aan geboden, die zeer in de smaak viel. Recolectie Jeugd-standsorga- uisaties. Morgen Zondag 27 Nov. zullen de besturen van de Kajotters, Jonge Boeren en Tuinders, K.J.M.V. en Jonge Studenten van het Dekenaat Venray hun vier-maandelykse bijeen komst houden. De dag wordt ingezet met een H. Mis 0111 9 uur te Oostrum, waaron der algemene H. Communie. Daarna ontbijt in het pas herstelde pand Linders (boterhammen meebrengen), waarna Kapelaan van Leipzig een conferentie zal geven. De bijeenkomst is om 12 uur geëindigd. St Oda-feest Zondag zal na het lof, in plechtige processie het St Odabeeldje weer ge bracht worden naar het St. Oda- kapelletje in de Hoenderstraat. Het kapelletje is onder auspiciën van Venray Vooruit weer aardig op geknapt door de buurtbewoners, ter wijl trappen buiten zijn aangebracht, waardoor het gemakkelijker bereik baar is. Keurig gewit en geschilderd is het kapelletje eens zo mooi ge worden, terwyl het beeldje eveneens grondig is gerestaureerd. AANBESTEDING. Maandag werd door architect Th. v.d. Boorn alhier publiek aanbesteed het bouwen van een dubbel winkel pand met bovenwoningen voor reke ning van Mevr. Wed. Th. Pouwels- Ma6ssen aan de Hofstraat alhier. De hierna volgende inschrijvingen kwa men binnen: L. Volleberg, Wanssum f 104.000— G. de Haas, Nijmegen f 100.300— H. van Dyek, Helmond f 98.500— Gebr. Spee, Venray f 97.800— J. M. Hoebers, Venray f 97.225— H. Oudenhoven Lzn. Venr. f 96.800— J. Verhoeven, Venray f 95 390— G. Janssen, Meerlo f 94.368 Gebr. Verstralen, Venray f 93.790— P. Koenen Zn., Ilolthees f 92.900— KI. Schiphorst, Maashees f 91.419 Gebr. Janssen, Venray f -88.300- J. Houwen, Oirlo f 87.500— P. Volleberg Zn Venray f 87.354— Gebr. Oudenhoven f 86.500— J. Raedts, Oostrum f 82.671 J. C. Akerboom, Venray f 81.300— Wanssum herrijst Evenals de meeste Noord-Limburgse dorpjes langs de Maas kreeg ook Wanssum harde klappen tegen het einde van de laatste wereldoorlog. De kerk, het gemeentehuis, de gebouwen van Landbouwbelang, het bondsgebouw, talryke woningen en de grote brug over de Molenbeek werden grondig vernield. En nu na vyf jaar zyn vrij wel alle burgerwoningen weer ge restaureerd en enkele nieuwe er bijgebouwd, de boerderybouw bleef hierby ver ten achter; de kunstmest- loods van Landbouwbelang kwam gereed en de machtige silo nadert zyn voltooiing. Het yeevoedermagazijn met de nodige installaties zal spoedig aan de beurt komen, het bondsgebouw werd Zondag weer officieel in gebruik genomen en de brug over de Molen beek is practisch klaar. Helaas, laat de bouw van een nieuwe kerk nog steeds op zich wachten, doch de laatste dagen ver namen wy, dat de vooruitzichten nu gunstiger worden en het kerkbestuur er op rekent, dat in 't voorjaar van 1950 met de bouw van een nieuwe kerk begonnen kan worden. En zo herrijst ook Wanssum lang zaam maar zeker BURGERLIJKE STAND van 18 t.m. 24 Nov. 1949 GEBOREN Lensen, Gerarda W.H Veltum L 79 Hermans, Henriëtte A.M. Oostrum den Holder, Henriëtte, M.E.M. Merseloseweg 27 Janssen, Antonetta M.J. Ysselsteyn PyTs, Roelof C.A., Ziekenhuis Jeuken, Peter A.G M. St Servatiusweg v. Meijel, Gaudentia G.W. Langstraat Schachöfer, Christina M.J. St Jozefweg OVERLEDEN van Soest, Hendrikus echtgenote van Verhoeven Catharina, 75 jr, z.b. te Scheide. GETROUWD Claessens, Josephus H., 34 jr, land bouwer en Philipsen, Johanna M., 29 jr, beiden te Venray Scholtens, Luitje, 28 jr, chauffeur, en v.d. Goor, Francisca J. W., 20 jr, beiden te Venray Ewals, Victor J., 26 jr, ambtenaar ter Secretarie, te Vierlingsbeek en Arts, Antonia M.G., 26 jr, te Venray ADVERTENTIEN Met grote vreugde berichten wy de voorspoedige geboorte van ROELOF CLEMENS ANTONIUS geboren 23 November 1949, zoon van CONSTANT PIJLS VERONICA PIJLS-DRENTH Voor de hartelijke blyken van deel neming ondervonden ty dens de ziekte en bij het overlijden en de begrafe nis van onze inniggeliefde Echtge note, Moeder en Tante, betuigen wy onze oprechte dank aan H.H. Gees telijken, Doktoren, Zusters en ver pleegsters van het Ziekenhuis, buurt en buurtvereniging. fam. J. Boom Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Premiebetaling Zondag 27 November voorm. van 11 - 12 uur bij H. v. Asten, Ysselsteyn. De premie bedraagt 1 pet. Voor 'n chique ZELFBINDER en 'n paar prima HANDSCHOENEN 't is Uw voordeel Voor St. Nicolaas te koop kinderkamer best. uit tafeltje, 2 stoeltjes, bank en grote lessenaar. Veldstraat 18. TE KOOP 2 varkens v. huisslachting G. Willem?, H 27, Veulen. TE KOOP wegens aansch. v. gas wit fornuis J. Boom, O.Oostr.weg 37a. Partij biggen te koop M. Jenniskens, Nachtegaal. Partij biggen te koop Ant. Voermans, Leunseweg i6a. TE KOOP partij biggen H. Willems, Deurneseweg M 75 TE KOOP petroleumkachel, 2 electr. wandkachels, 1 kolenkachel Adres bureau dezer. TE KOOP Covoli kamerkachel Merseloseweg 2i TE KOOP 4000 dakpannen P. Cuppen, Oostrum D 21a. TE KOOP trekharmonica 2rijer Robben, Smakterweg 5. TE KOOP een microscoop W. van Zwamen, Kruitweg 17a. TE KOOP in goede staat zynde banjo Adres bureau dezer. TE KOOP prima handwasmachine Koenen, K 10, Leunen. TE KOOP een in goed staat zijnd damesrijwiel Adres bureau dezer. TE KOOP beste waakhond H. Vermeulen, Langeweg 60 TE KOOP voetbalschoenen m. 39 lage bruine schoenen m. 40 laarzen m. 39 Adres bureau van dit blad. TE KOOP GE7RAAGD 3 in goede staat zynde complete hydrofoor installaties GEVRAAGD loodgietersknecht of halfwas Loodgietersbedryf C. Snellebrand, Overloon. GEVRAAGD net meisje voor dagenna-ht Aanmelden schriftelijk of persoon lijk by Mevr. J. M. van Meegeren Lijding, Heibeek 55, Venlo, tel. 2683. GEVRAAGD Meisje 15-16 jaar voor halve dagen, liefst 's middags- Loenen, Henseniusstraat 6. Middenstander, (middelbare leeftyd) zoekt als aflei ding een voor hem passende lichte werkkring. Verdienste geen vereiste. Brieven onder nr. 1111 bureau van dit blad. gevraagd. Adres bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN voor 2 dagen per week Adres bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN Bakker 26 jaar voor gemengd bedrijf, in het bezit van vakdiploma's en v.g.g.v. Adres bureau van dit blad. VERLOREN op 16 Nov. dames polshorloge Tegen beloning terug te bezorgen. Adres bureau van dit blad. Ter onmiddellijke overname aange boden 2 acten van deelname N V. Bouwkas „Rohyp" ieder voor 24000 gld., waarop reeds 20 pet. gestort. Brieven onder nr. 300 bureau dezer Het is ons een behoefte langs deze weg onze hartelijke dank te betuigen aan allen, in 't bijzonder aan de ZeerRerw. Paters Francisca ner:, dhr. Kleuskens, fa. Keyzers en fa. Gebr. Janssen, die zo spontaan hebben meegewerkt tot het slagen van onze zo succesvolle première. Het Venrayse Cabaretgezelschap

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2