nieuwe pand Grootestraat 34 Zaterdag 26 Nov. nm. 4 uur JL Sckae^els wepeinzinqen. £anddeuui £imd. fyuisfoent luidt de needklek. SPORT De uieeeld lend. Tot ons genoegen kunnen wy U mededelen, dat ons voltooid is. De opening ervan zal plaats vinden op De verkoop zal echter eerst op Maandag 28 November om 9 uur aanvangen. Het zal ons een genoegen zyn, U in deze volkomen naar de eisen des tyds ingerichte zaak een keurcollectie GOUD- en ZILVERWERKEN, OPTIEK en UURWERKEN te mogen tonen en zien uw bezoek gaarne tegemoet. JUWELIER Toevallig werd Venray enkele dagen later bezocht door een taxateur, die na een zeer grondig onderzoek de pastoor mededeelde, dat hy' bly mocht zyn, wanneer hy f ïooo,- voor het altaar kreeg. De pastoor wist natuurlyk niet, dat deze taxateur een handlanger was van Mr. Francois Malfait uit Brussel .en daarom stelde hy in overleg met het Venrayse kerkbestuur de pry's van het altaar vast op 2500 francs, hetgeen iets meer was dan f ïooo. De goede pastoor was nog geluk kig ook, toen Malfait dadelyk toe hapte en hy dacht een goede koop gesloten te hebben. Tot zyn verontschuldiging moet echter gezegd worden, dat de kas van het Kerkbestuur in 1838 in een allerellendigste toestand verkeerde en 2500 francs een hoop geld was. Onze Malfait echter wist er iets meer geld uit te slaan 1 Natuurlyk verhuisde het retabel niet naar Prins Soltikoff in Parys, doch naar het atelier van Malfait in Brussel, waar het grondig werd schoongemaakt en gerestaureerd. Enige jaren later werd het kost bare kunstvoorwerp toen door hem verkocht aan de O.L. Vrouwe Basi liek van Tongeren voor de prijs van 12.800 francs, voer die dagen dus met een behoorlijk winstje. Zo staat daar thans dit onverge lijkelijk schone Maria-altaar in zyn volle glorie. Wij, Limburgers, kunnen het be treuren, dat zulk een kostbaar kunst stuk voor ons is verloren gegaan, gunnen doen wy het de Tongenaren wel, omdat zy bewezen hebben, dit meer naar waarde te kunnen schat ten dan wy. Verheugend is het daarbij, dat het in de onmiddellijke nabijheid van onze landsgrenzen gebleven is. (Schrale troost Red.) Winkelweek In Venlo, Horst en Tegelen houdt men winkelweek, met alle mogelijke service, met alle mogelijke reclame. En in Venray teren we nog op de roem van de Landbouw- en Midden- standstentoonstelüng en doen we lekker niets. Over het algemeen is trouwens de activiteit van de Middenstand in onze gemeente nu niet bepaald den derend, wij hebben daar al eens meer malen op gewezen. Dit zal ook wel de reden zyn, dat er nog steeds niets bekend is van een winterprogramma, dat de meeste andere verenigingen reeds lang klaar hebben. En dat terwijl de toekomst ook voor de middenstand zoveel beslissen de punten in petto heeft. We denken aan de Publiek-rechtelyke Bedrijfs organisatie, steun kleine zelfstandigen, middenstandspolitiek, allemaal pun ten, waar zoveel middenstanders zo verschrikkelijk weinig van af weten, tot hun eigen schade en schande. Nog te veel staat hij als enkeling te kyken, terwijl anderen wel de voordelen zien van een organisatie en onderling contact. De middenstander gelooft dat allemaal wel, betaalt zyn contributie en weet zijn bond te vinden als er iets dreigt mis te gaan met zijn zaak, maar voor de rest. Veel te druk man, veel te druk... St. Nicolaas Uit alle etalages staren U Sinter klazen aan, al is het soms maar oen rolletje carton met wat watten er aan. De meesten zijn nogal statige figuren met lange witte baarden en een zal vende uitdrukking op hun „heilig" aangezicht, andere daarentegen met verdacht roode neusjes en een guitige uitdrukking in hun oogjes, die byna profanerend aandoet. Van de Zwarte Pieten blijft het zwart gezicht even zwart als voor heen, al loenst de een meer dan de andere en moeten sommigen hoog nodig naar de tandarts. Maar allen hebben een ding gemeen, zy proberen de mensenmassa over te halen, al het schoons wat onder hun heilige baarden en zwarte mopneuzen staat uitgestald, mee naar huis te nemen. En het is verleidelijk ook, om wat mee te nemen. 5 Jaar na de oorlog heeft de H. Man weer volop keus, maar de pryzen... brrr.... Menig vader en moeder heeft al dikwijls gedacht„was de goede Man maar met de oorlog omgekomen" van wege de goddelyke duiten. Maar wie dan weer de allerkleinsten vol ver wachting hun schoentjes naast de kachel ziet zetten en wie hun 's avonds met anstige spanning hoort luisteren naar onbekende geluiden, och, die kan het niet over zyn hart verkrijgen om niet de dikwyls zware gang naar de winkels te maken, waar een Sint en een grijnzer.de Piet hun wachten, wetende, dat hun oude glorie is her steld, ondanks devaluatie en oorlog. Industrie In Oostrum is men druk aan het bouwen voor de grote fabriek van Mulders Spaarketels, de nieuwe con fectiefabriek van S. de Boer, aan de Maasheeseweg is reeds aan het draaien en zal 20 November a.s. officieel ge opend worden. De Beaumonts stalen Buizenfabriek denkt reeds sterk over uitbreiding, het machinepark van Laurensse's Cartonnagefabriek is weer uitgebreid, de Chemische Fabriek in Leunen draait op volle toeren, even als de Hoeden en Pettenfabriek alhier, die reeds hofleverancier is geworden van de meeste Carnevals Prinsen in Limburg. Verder is deze week het verheugende bericht gekomen, dat de Fa. M. Custers een aanvraag heeft ingediend om een nieuwe grote werk plaats te bouwen op het industrie terrein aan de Maasheeseweg, waar voorlopig met ongeveer een dertigtal mensen begonnen wordt om merk artikelen te maken. Zelfs de grootste pessimist en, dat zyn er velen in Venray, zal toch moeten toegeven, dat er toch wel schot zit in de vestiging van industrie in onze gemeente. Niet, dat we tevreden zyn, integen deel, maar het is dikwyls toch wel eens goed oven stil te staan met wat na de oorlog, zonder huizen, zonder werkplaatsen, reeds op dit gebied is gedaan. Men put daaruit weer nieuwe moed om verder te werken op dit terrein, waar nog mogelykheden lig gen, indien men ze maar zoekt. Het is tevens een bewijs, dat er niet voor niets gewerkt wordt en dat het vele, soms zo hopeloos lykende werk, toch ook goede resultaten voort brengt. Dat daarbij ook enkele Ven rayse ondernemers, sterk op de voorgrond treden, is des te meer ver heugender en we kunnen hen slechts alle succes toewensen. Markt Na al die jaren, waarop ambtenaren en formulieren de markten hebben beheerst, is nu ook het tydstip ge komen, dat de markten weer vrij zyn en heeft Venray al onverwachts zyn eerste vrye markt gehad. Maandag a.s. zal het toch feitelijk algemeen zyn. En daarmede kunnen we dus Venrays markt weer gaan opbouwen, die in vroegere jaren zo'n goede naam had, maar in de loop der tijden, langzaam aan achteruit is gegaan. Nu krygt van de achtergang zo wat ieder op zyn bjurt de schuld. De mid denstand, diè niet graag de kramen hier zou hebbm, de boeren, die met hun vee naar Den Bosch trekken, zonder het hier eens te proberen, Horst met zyn overdekte markthal, kortom ieder krygt een veeg en feitelyk nie mand heeft het gedaan. In plaats van eens onderling samen te werken, eens goed propaganda te maken, eens te zorgen voor behoorlijke accomodatie, gaat men met verwijten aan het gooien. Nu kan weer een nieuw begin ge maakt worden. Middenstanders en boeren, kortom iedereen die by een goed bezochte markt belang heeft, moet zyn beste beentje voor zetten, wat anderen kunnen, kan Venray ook. Dan is het mogelyk, dat Venrays markt weer zyn oude goede naam terug krfjgt en van groot belang wordt voor deze streken. in de Tweede Kamer. By de begrotingsdebatten in de Tweede Kamer was weinig nieuws te vertellen, wat nog niet zeggen wil, dat de Minister geen bezwaren te horen gekregen heeft. Maar over de landbouwpolitiek, die vrijheid in het binnenland voorstaat, terwy'l de invoer van buitenlandse grondstoffen in hand gehouden wordt, waardoor de Minister altyd in staat is om prijzen en productie te regelen, heeft men in tegenstelling met voor afgaande jaren, weinig critiek. Echter wel over de methode waar op de Minister de productie en de prijzen regelt. Zo is er nu een dringend aardap peltekort, tegenover een geweldig overschot van het vorige jaar. De vrijlating van de handel in binnen landse granen was te vroeg geko men, terwijl in andere landen de pryzen voor de boer veel hoger lagen in deze aitikelen. Verder werd gevraagd de export naar Duitsland regelmatiger te laten verlopen en werd gesproken over de intensivering van bedrijven, waarby geen hectare cultuurgrond mocht verloren gaan. De organische en chemische mest stoffen werden beoordeeld en men was van mening, dat de eerste onder schat en de tweede overschat werden terwijl afschaffing der dorsvergun ningen werd gevraagd. De tekorten op sommige koude- grondproducten zag men gaarne door Minister aangevuld, terwijl men bo vendien een wettelijke regeling voor het land- en tuinbouwonderwys wil de hebben. Tenslotte werd nog ge wezen op de dringend nodige om scholing voor vele jonge boeren, die geen bestaan meer kunnen vinden in de landbouw. De Minister beloofde beterschap op verschillende punten, terwijl andere nader bezien zouden worden,in over leg met de Stichting van de Land bouw. Zoeven zijn de pakjes klaar gbmaakt die onze Venrayse jongens in Indo nesië rond om Kerstmis zullen krij gen. Er zit veel in die pakjes en het resultaat is, dat wy het laatste pakje konden doen in ons geldkistje. Want dat ding is rats leeg. Maar ondanks dat lege geldkistje moeten wy verder gaan; moeten elke week ruim 75 exemplaren van „Peel en Maas" de deur uit; moeten onze aalmoezeniers geholpen worden enz. enz. Daarom is er weer geld nodig. Daarom komen wij volgende week langs de huizen om eer. gift te vragen. Willen wy onze jongens in deze laatste maanden, dat zij wellicht in Indonesië zyn en welke voor hen vermoedelijk het moeilijkst zullen zyn, nog willen helpen, dan moeten wy geld hebben. Daarom als wy komen, geeft dan goed, het is voor ONZE EIGEN JONGENS LIMB. THUISFRONT Parochie „St. Petrus Banden". Sportnieuws S.T.V. Het was koud Zondag op het Sportterrein. Een harde wind stond dwars over het veld en maakte goed voetbal bijna onmogelijk. Venray—Boxmeer, de jaarlijkse derby kon beginnen. By de toss was Boxmeer de gelukkige en verkoos wind mee te spelen. De eerste mi nuut kreeg Boxmeer een kans om te doelpunten, doch de bal ging horg over het doel. Dan is het al Venray wat de klok slaat. Steeds komen zy terug, de bal wordt goed laag ge houden, hot combineren is soms heel aardig. Uit een goed aangegeven bal van rechts weet de centervoor het eerste doelpunt te maken. Zo blijft de stand tot aan de rust. Met de wind als bondgenoot was Venray overwegend sterker. Het goede werk van de keeper behoedde Boxmeer voor een grote nederlaag. Uit een goed genomen corner over rechts werd de bal zuiver ingekopt door de centervoor. Venray had de leiding met 2—0. Het derde doelpunt ontstond ut een geharrewar voor 't doel, de rechtsbuiten was er vlug by en tipte de bal in het net 3-0. Wel probeerde Boxmeer nog de eer te redden, doch succes hadden zy niet. Zondag komt Sevenum op bezoek. Sevenum zit in de gevaarlijke hoek en wil er zo spoedig mogelyk weer vandaan. Daarom zullen zy alles in het werk stellen om Zondag de puntjes mee naar Sevenum to nemen. Oppassen boys, is de boodschap, want puntenverlies mag er niet meer geleden worden om aanspraak te maken op het kampioenschap Indien er werkelijk gevoetbald wordt, kun nen de punten in Venray blijven. Het tweede moet uit naar Gennep 2. Indien het tweede speelt zoals wy dat van hun gewend zijn, is de kans groot, dat de punten mee naar huis komen. fiet derde speelt thuis tegen BW 2. Jongens, denkt aan het kampioen schap, zoals in het begin van het seizoen afgesproken is. Daarom beginnen wy met de over winning reeds Zondag a.s. voort te zetten. Met vertrouwen zien wij de uitslag tegemoet. Zorgen jullie nu er voor, dat dit vertrouwen niet be schaamd wordt. Boys succes 1 H.C.Y.-nieuws. Onze dames wisten eindelijk hun eerste overwinning binnen te halen, n.l. door Oranje Zwart IV met 2—0 te verslaan. Nu ze de smaak beet hebben, verwachten wy, dat ze a.s. Zondag ook Or. Zwart V met lege handen huiswaarts zullen sturen. De heren zyn niet ongehavend uit de strijd tegen Venlo III te voorschijn gekomen. Het werd een 2—2 gelijk spel, waarmee Venlo iets meer kreeg dan haar toekwam. In de eerste helft was Venlo iets sterker, maar by een doorbraak wist onze rechtsbinnen Venray de leiding te geven. De Venlonaren lieten het hier niet by zitten en vielen fanatiek aan. Onze keeper raakte by een schot geblesseerd en Venlo maakte van de gelegenheid gebruik in 't onverdedig de doel te schieten. (1 1) Onze jongens vielen weer aan en '1 gelukte de midvoor Venray weer een voorsprong te geven (2—1) Na rust begon Venray in eenenorm hoog tempo en Venlo kwam er de eerste 20 minuten niet meer aan te pas. Maar met veel geluk, kunst en vliegwerk wisten de Venlonaren hun doel voor doorboring te behoeden. Hierna verslapte 't tempo iets, waar door Venlo weer een kans kreeg om gevaarlijk te worden. Hun aanvallen resulteerden in enkele strafcorners, die niets oplever den, maar tenslotte konden ze uit een vrye slag doelpunten door een foutje van onze spil. Met Venray verwoed in den aanval kwam kort daarna het einde. Morgen Zondag gaat de reis naar Heerlen, om uit te maken wie voor lopig de tweede plaats mag bezetten, of misschien zelfs de eerste als Hel mond zou verliezen. Jongens, op eigen terrein is Heer len een zeer gevaarlijk tegenstander. Flink aanpakken, dan behoef je ook niet met lege handen terug te ko men. Op de leemen baan. Dinsdag speelde Ons Genot tegen Kiek Oet in Sevenum. Kiek Oet ging 't ditmaal niet zo gemakkelijk, de Heide-mannen wilde hun verloren puntjes van de wedstrijd Hegelsom terug hebben. Ze wonnen met 6 in de A. De B. kon het nog niet goed te pakken krijgen en moest tevreden zyn met 4—4 gelijk. Onder Ons op bezoek by de Knip pers in Melderslo won eveneens in A met 5—3 (onder protest). Ook hier struikelde Onder Ons B, dien hun kunnen van vorig jaar als kampioen nog lang niet speelde, want hun nederlaag is te groot, 6—2. Woensdag 23 Nov. komt Ons Ple zier naar Venray. Onder Ons, hier zyt ge op eigen baan, maar even fijn oppassen, want vorig jaar wist He gelsom te winnen. Onder Ons weet, dat het nu tijd wordt om te laten zien wat ze waard zyn. De kampioenen, de Knippers, kon den wel eens geknipt worden aan de Heide, want Ons Genot is gewend op eigen baan geen puntje af te staan. Ditmaal zullen zij wel beide puntjes thuis houden. DUITSLAND Terwyl Oost-Duitsland reeds zover gezonken is, dat men het voor de Duitsers zooveel betekenende Kerst mis wil afschaffen en Vadertje Sta lins verjaardag tot de grootste jaar lijkse feestdag wil maken, als een demonstratie 7an de volkomen slaaf se afhankelijkheid aan deze potentaat, wordt dit gedeelte van Duitsland in al zyn doen en laten volkomen door Moskou gesteund. Zelfs 20, dat dit daarbij dikwijls de Polen en Tsjechen, die nog altijd een rekening met Duitsland te ver effenen hebben, danig hindert en on danks de zware druk, waaronder deze landen leven, hiertegen nog protesten komen. Zo zal het Russische bezettings leger o.m. worden teruggetrokken, zullen er gezanten gestuurd kunnen worden naar Moskou en zijn satelie- ten, za' er een Volksleger komen, kortom zal Oost-Duitsland weer zo genaamd vry worden en lykt de laatste oorlog al weer eeuwen ge leden. Dat Moskou zorgt, dat zyn bevelen toch worden uitgevoerd, is voor de Duitser, die nog altijd geloofd aan het Deutschland uber alles, van min der betekenis. En hiermede heeft Rusland Ameri 1 in zekere zin schaakmat gezet, want wat was natuurlijker dan dat West-Duitsland de gelegenheid maar meteen aangreep, om ook eens te praten over het einde van een be zetting, een ophouden van de ont manteling. En zie het wonder gaat gebeuren. Amerika's Minister van Buiten landse zaken moet naar Parys, om een en ander te regelen. Wat de Wist Duitsland verwachtte is gebeurd. Door Amerika's tussen komst heeft West-Duitsland nu meer zeggingschap gekregen, kan o.m. toetreden tot internationale organi saties, kan consulaten openen, grote schepen bouwen, terwijl de ontman teling voorlopig wordt stopgezet. Getuige de socialistische-critiek was men hier echter nog niets over te spreken. FRANKRIJK Intussen is het Frankrijk, dat in deze gehele kwestie het hoofd heeft moeten buigen. Geleerd door de ervaring en gedre ven door de financiële toestand van het land, heeft men steeds vastge houden aan een verdergaande ont manteling en een zwakker Duitsland. Ook Frankrijk heeft moeten zwichten voor de Amerikaanse overmacht, die nu eenmaal vastbesloten om Rusland definitief in Duitsland een halt toe te roepen. Dit heeft in Frankrijk nog al veel kwaad bloed gezet en zo is o.m. Generaal de Gaulle weer eens naar voren getreden om felle critiek uit te oefenen op Amerika en Engeland om hun houding in deze zaken. Van de andere zyde wijst men daarentegen er op, dat Frankiyk veel beter met Duitsland zelf kan gaan praten om op die manier Amerika's dwang te voorkomen. Kortom, het is hommeles en het kabinet van Bidault, dat alweer enkele weken oud is, zou wel eens moeite kunnen hebben om tegen deze stroom op te roeien. Maar het is de vraag, of een an dere weg wel voor Frankrijk open staat. Het is een dwaasheid om naar buiten een stoere en onverzettelyke houding te willen aannemen als men in zich niet eens weet, hoe men de zaak aan het draaien moet laten. Beierse avonden Dat niet alleen de kerkdorpen het hondenweer van verleden Zondag konden trotseren bleek wel uit de grote belangstelling die de Beierse avonden hebben gehad in zaal Wil- helmina. Ook op deze avonden was er flink bezoek en er heerste een geanimeerde stemming in de schit terend versierde zaal. De Federatie van Buurtverenigingen heeft alle lof van haar werk en de jeugd uit die buurten zal er vermoedelijk wel by varen. NAAR TILLEMANS Technisch Installatiebureau Emdstraat 2 VENRA Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 24 November Consultatiebureau voor Zuigelingen uit de KOM Ontwikkeling en Ontspanning Op Dinsdag 22 November zal Nel Oosthout in Zaal Wilhelmina voor dragen. Wy hopen, dat Venray de komst van deze grote voordrachtkunstenares zal tonen te waarderen. Na overleg met Mevrouw Oosthout heeft het Bestuur van Ontwikkeling en Ontspanning zyn keuze laten vallen op „De Krytkring" van Klabund (pseudoniem van Alfred Henschke, een Duitse schrijver, die leefde van 1890 tot 1928). Overigens zy" verwezen naar de advertentie in dit nummer. CENTRALE SLACHTERIJ De centrale slachterij mag zich in een enorme drukte verheugen en reeds menig varken is op de nieuwe centrale slachtplaats aan het slagers mes ten offer gevallen. Toch schijnt deze regeling nog veel bezwaren te hebben, niet alleen voor de eigenaars van het beestje, maar ook voor de huisslagers, die menen, dat op een dervely'ke manier hun kostwinning verdwijnt. Dit is echter onjuist, ieder een kan laten slachten door de sla^ welke hy' zelf verkiest. Deze spreekt dan met de Centrale slachtplaats af, wanneer de moord en doodslagparty plaats kan hebben en hy waarschuwt op zyn beurt woer de eigenaar. Deze moet zorgen voor vervoer heen en terug en tevens zorgen voor benodig de kommen en teilen voor hot zgn. „gesluns". Verder moet by het afhalen het geslachte varken gewikkeld worden in twee schone lakens. Als deze drukte echter aanhoud, zal men gedwongen zyn nog een slachtplaats in te richten, daar anders de toeloop niet bijgehouden kan worden. GOUDEN BRUILOFT Hoewel door familieomstandigheden de gouden bruiloft van het echtpaar Joh. Boom-Vullings aan do Oude Oostrumseweg niet uitbundig gevierd kon worden, is de buurt toch niet achterwege gebleven om het gouden bruidspaar eens in de bloemetjes te zetten. Niet alleen was do woning zeer mooi versierd door ce buurtver eniging, maar ook de koets, waar mede de jubilarissen naar de kerk werden gereden was vol slingers en bloemen. In de St. Petrus Banden werd een plechtige H. Mis tot dankbaarheid opgedragen, waarby behalve de familie vele buurtbewoners aanwezig waren. By de receptie had het gouden bruids paar veel geschenken en felicitaties in ontvangst te nemen, terwyl zowel geestelijke als wereldlijke autrriteiten van hun belangstelling blyk gaven, 's Avonds bracht Venrays Harmonie de gebruikelyke serenade, waarby felicitaties namens de gehele gemeen te werden aangeboden. K.A.B. en K.A.J. De K.A.B. heeft besloten ook dit jaar weer een Sint Nicolaasfeest te verzorgen voor de kinderen van de leden. Nadere mededelingen hierover volgen nog, alsmede over een vy'ftal ontwikkelingsavonden, die binnenkort regelmatig gehouden zullen worden. In het begin van het volgende jaar wordt verder begonnen met de sociale school der K.A.B. Een veertigtal cursisten heeft zich aangemeld. Tot voorzitter der K.A.J. is geko- en de heer Ingenpas. UITSLAG LOTERIJ De uitslag van de grote lotery ten bate van de 3e Noord-Limburgse Land-, Tuinbouw- en Middenstands tentoonstelling. te 3070, 2e i64t, 3e 124, 4e 1442, 56 2893, 66 109, 76 1844, 80 2011, 96 3804, 100 2063, 116 2860, 126 1619, 136 325, 146 3853, 156 4061, 160 509, 176 2186, 180 766, 196 3193 200 507, 216 549, 226 683, 230 3381, 246 1224, 256 780. De pryzen moeten vóór Zaterdag 26 November worden afgehaald by de Landbouwschool, Stationsweg. Na dien datum vervallen de pryzen aan het bestuur. Toneel uitvoeringen Ondanks alle mogelijke regenvlagen, storm en wind hebben Zondag nog verschillende toneelliefhebbers hun hart op kunnen halen aan diverse toneelstukken, die in overvloed in onze gemeente werden opgevoerd. Zo werd op de Heide voor een klein publiek „Geef mij Uw hand" voorde tweede maal opgevoerd. In Yssel- steyn had de Toneelclub der K.A.B. met „Op Afbetaling" nog een behoor lyk gevulde zaal. In Castenray had men helemaal niet te klagen en daar konden er zelfs niet veel bezoekers meer by. „De Eenzame Hoeve" had dus aan gebrek aan belangstelling niet te klagen. Trouwens dan zouden zy een zeer geslaagde avond gemist hebben. Schoorsteen braiul Op de Maasheeseweg was in de afgelopen dagen' oen klein schoor steenbrandje de oorzaak geweest van het uitrukken der brandweer. Na een kwartiertje was alles weer als van ouds. Toneeluitvoering op de Smakt Op 20 en 21 Nov. zal de Toneel vereniging „Excelsior" in de zaal van Jos. Nellen, wederom op de planken komen met het mooie toneelstuk, Oorlogsdrama „De Roode Adelaar". De fanfare O.L.Vr. Gilde zal ook het hare er toe by dragen met muzikale omlijsting. Gezien het succes welke deze ver vereniging voorheen heeft mogen boeken bij haar uitvoeringen, is een aansporing om dit stuk te gaan zien ten volle verantwoord. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Bamlon PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sober Priester v. d. weekKap. van Leifsig Laatste Zondag na Pinksteren. 6 uur leesmis overl. fam. Lemmeri; 7 uur leesmis Theodora Poels de B.uin; 8 uur leesmis overl. fam. Karei Rutten- Wismans; 9 uur kindermis; 10 uur Hoogmis voor militairen in Indië, besteld door Thuisfront; na Hoogmis Te Deum; 3 uur kinderlef; vandaag geen vergadering van Christelijke moeders, wel a.s. Zondag; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: Maria Praesentalie. 6 30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur leesmis overl. familie Aerts- Barten; 7 30 leesmis vrouw van Jan van den Heuvel; 8.15 St. Caecilia- hoogmis; 7 uurzielelof en Rozenhoedje Dinsdag: H. Caecilia. 6.30 leesmis Johanna Maria Hoex en Josephina van Stiphout; 7 uur leesmis P. J. Bistervels; 7.30 leesmis Gerard Hen driks; 8.15 gest. jaard. Joh. vd. Ven en ouders (1 H); 9.30 pl. Huwelijks mis voor bruidspaar Willems-Janssen WoensdagH. Clemens. 6.30 lees mis Victor Maas en echtgen.; 7 uur leesmis Elisabeth Oudenhoven-Aorts; 7.30 leesmis Johan Westen; 8.15 lees mis; 9 30 pl. Huwelijksmis voor bruids paar Claessens-Philipsen. DonderdagH. Joannes van 't Kruis. 6.30 leesmis overl. fam. Jansen- Willems-Graat; 7 uur leesmis beide echtgen. van J. van Gerven, 7.30 leesmis Maria v.d. Hulst; 8.15 gest. jaard. Johanna Smits. Antoon Smits, Petronella Bekkers (2 kl). Vrijdag H. Catharina. 6 30 leesmis overl. fam. Swinkels-Keltjens. 7 uur leesmis overl. fam. Jansen-Claessens; 7.30 leesmis Godefridus Verstralen; 8.15 leesmis zekere intentie. ZaterdagH. Silvester. 6.30 O.L Vrouwhoogmis; 7 uur leesmis overl. leden van hot Marialegioen; 7.30 lees mis Th.Schreinemakers, echtg., ouders en kinderen; 8.15 gest. jaard. Hendrik Poels en Johanna Camps (1 II); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis Annie Vollenberg. KATECHISMUS De kinderen van de 3e en 4e klas leren deze week de 24e les; de 5e—7e klas l9ren de 21e en 22e les. Middenstanders- en Huismoeders- retraite Van 10 tot 13 December wordt in Venlo een retraite gegeven voor heren van de Middenstand. Inlichtingen en opgave Jby de Ad viseur en het Bestuur^ en ook by Pator Domitius. Van 13 tot 16 December wordt in Roermond een Huismoedersretraite geven. Inlichtingen en opgave by Pater Domitius, Patersklooster. PATERSKERK. Zondag24ste on laatste Zondag na Pinksteren; H. Missen 5.45, 6.30 Wed. Vergeldt—v. Dommelen, 7.45 Gerard Pouwels, zijaltaar voor behouden terugkeer; 9 u. hoogmis voorde overl. leden van de Aartsbroederschap van Franciscus; na de hoogmis Te Deum tot sluiting van het kerkelijk jaar en processie; 's Zondagsmorgens na 7.45 geen biechtgelegenheid; Communi ceren vooraan beginnen, door het mid denpad naar voren, door de zijpaden terug; iste collecte voor kloosterkerk, 2e voor parochiekerk, 3e byz. noden; 4.15 gez. vespers; 5 uur lof. MaandagOpdracht van Maria in de tempel; 6 uur voor genezing van een zieke; 6.30 voor overledenen; 7 u. H. A. Hermes—Vens. Dinsdag6 u. uitstelling van Aller heiligste, te verdienen 'n volle aflaat; 6.30 voor behouden terugkeer uit Indonesië; 7 uur Martinus Aarts en Anna Ermers; 7 30 hoogmis t.e.v. St Antonius; 8u. tot zekere intentie; 6.30 lof t.e.v. St. Antonius, waarna verering van de reliquie. Woensdag: 6 u. zekere intentie; 6.30 overl. familie; 7 u. voor overledene; 7.30 Petronella Janssen—Poels; 8 uur Paul Kuypers. 6 30 overl. fam. Janssen Smeets; 7 u. Joannes Stevens; 8 u. Albert Muis. Donderdag: 6 u. voor de gelovige zielen; 7 uur voor overl. vader; 7.30 Gertruda Arts-Niessen(zyaltaar); 7.30 Requiem voor overl. vader; 8 uur voor overledene. 7 u. Joannes Stevens. Yrydag: St Catharina; Gen. Abs. voor deleden van de Derde Orde; 6 u. t.e.v. St Gerardus Majella en Sint Antonius; 7 uur Spreeuwenberg— Jenniskens als lid van 't koordje; 7.30 gez. Requiem voor de overledenen v.d. D.O.; 6 30 oefening v.d. H. Kruiswog. Zaterdag: H. Leonardus a Portu Mauritio, volle aflaat voor alle ge- loviggen; 6 u. voor overledenen; 7 u. Wed. Vergeldt—v. Dommelen; 8 uur Petronella Janssen-Poelsjbiechthoren van 3 tot 8 tot 8u.; 6.30 Marialof met franciskaans kroontje. Elke dag een H. Mis voor onze weldoeners. van li? GEBOREN:; Cuppen Meci[» - Thielen Hel£L> Franssen "Wi-M. de Wit Pete-» - van Bracht Efi- Janssen HubjM.; Hendriks Ms^-A Gommans Janssen Jok&n. Steeghs Annfj C Margry Petrol., OVERLEDE? Bom MariiHr GETROUV Custers Ai 33 nier te Suf?» berga, 31 jaPos Willems 32 aannemer esen jaren, beidenlra:

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2