EEMODtWÉ VEPW4EM/NG LEVEAEl/ Hoog bezoek. feest van de 4}. etaedut Hl a[elta TILLEMANS Technisch Installatiebureau Eindstraat 2 VENRAY Franciscaan, n.l. Pater Benjamin Hoef- ;els, de dag herdacht waarop hij zestig jaren geleden het kleed van St. Franciscus aannam. Pater Benjamin heeft hier in Yenray vele jaren gewerkt en trok tot ver in de omtrek op assistentie. Vooral de jeugd droeg deze grote Franciscaan een goed hart toe en zy had zijn voort durende zorg. Men heeft deze eenvoudige Pater toentertijd ongaarne zien gaan, vooral St. Anna, waar hy rector was, maar de Overste had gesproken en dus- Dat alles zal echter niet verhinderd hebben, dat deze diamanten jubilaris op zyn feestdag ook uit Ven ray nog vele gelukwensen in ontvangst had te r.emen. Verder herdacht pater Angelicus Stokman zyn vijftig jarig jubileum in Vlodrop. Pater Angelicus was voor de oorlog tekenleraar en econoom aan het Gymnasium I.C. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Telefoon 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 20 October Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen De Burgemeester van Venray herinnert hierbij aan de bekend making van vorige week omtrent het administratief bezoek van de Hoog Edel Gestrenge Heer Com missaris der Koningin, op Donder dag 20 October a.s. aan onze gemeente. Met aandrang verzoekt hij de bewoners van de Kom DEZE DAG TE VLAGGEN. Een zelfde verzoek geldt ook voor de bewoners van de huizen langs de te volgen route: van Gastenray naar Venray en van Venray naar Oostrum en verder over Oirlo naar Castenray. De Burgemeester van Venray, Mr. A. H, M. JANSSEN, Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zy, ten deze han delende ter uitvoering van het besluit van de raad dier gemeente van \i October 1946, in hun vergadering van heden besloten hebben aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van St. Petrus Banden te Venray uit de gemeente kas ter beschikking te stellen een maximum bedrag van f 1618.84 voor de aanschaffing van diverse leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de R.K. Lagere Jongensschool te Venray Kom. Deze aanschaffingen dienen ter vervanging van soortgelijke tengevol ge van het oorlogsgeweld verloren gegane leer- en hulpmiddelen. Venray, 5 October 1949. Sluiting Gemeentebureaux In verband met het administratief bezoek van de Heer Commissaris der Koningin in Limburg, aan onze gemeente, zyn op Donderdag 20 Oct. alle gemeente-bureaux voor 't publiek gesloten. Gevonden: leren heerenceintuur, Leeuw straat 3. PASTOOR BULTERS IN DE BLOEMEN De meeste mensen hier in Venray kennen de kleine gryze Pater, die by na nooit met zyn kloosternaam ge noemd wordt, maar altijd zijn ere naam draagt van Pastoor Bulters of oneerbiediger „de gryze jongeling". Pater Augustinus Bulters, vierde Donderdag j.l. zyn 60-jarig klooster- feest, hier in Venray, waarheen hy door de Duitsers werd verbannen en door het lot is bly'ven wonen. En al zal het hem niet meegevallen zyn het drukke Haagse pastoorsleven vaarwel te zeggen en hier in Venrays klooster hot betrekkelijk rustige monniken leven te leiden, Pastoor Bulters heeft in de jaren na de bevrijding ook in Venray weer naam gekregen, al was hot slechts om zyn geweldig werk tijdens bombardement en evacuatie. De diamanten jubilaris is dan ook netjes in de bloemen gezet. En niet alleen door zijn confraters, waarvan vooral vele ouderen hun felicitaties deden toekomen. Vele van zyn Am sterdamse en Haagse parochianen hebben blyk gegeven hun oude pastoor nog niet te zyn vergeten. Woensdagmorgen werd een plech tige hoogmis opgedragen in het paters- klooster, waar verder de gehele dag met Franciskaanse blijheid feest ge vierd werd en de jubilaris naast de vele ridderordes en eretekenen die hij reeds voor zyn verdienstelijk werk uit binnen- en buitenland mocht ont vangen, nog een echte Venray se op de koop toe kreeg. Pastoor Bulters ook onze geluk wensen en wij hopen, dat U nog menig jaar van Uw otium cum dig- nitate zult genieten en Venray nog dikwijls van Uw ervaringen op veler lei terrein mag profiteren. Een wens, die Venrays Harmonie by haar sere nade namens geheel Venray, de ju bilaris gaf. Diamanten Jubilaris Terwyl hier in Venray Pastoor Bulters zyn diamanten kloosterfeest vierde, was het ook feest in Maastricht, waar een goede oude bekende Pater By het gehouden melkersexamen te Leunen op het bedrijf van de heer Ant. van Dyck slaagden de dames Dora v. Kempen, Lena Jacobs, Ma thilda Reintjes, Maria Janssen, Dora Reintjes, Maria Geurts, Cato Spreeu- wenberg, Nelly van Dyck, Tilla Poels, Rika van Kempen, Tilla Reintjes, Bertha Wismans en Jo Janssen uit Ysselsteyn; de heren Gerrit Hagens, Jos. van Dyck, Leo Loenen, Gerard Jenniskens, Jo Cornelissen, Pierre Loenen, Ber nard Geurts, Mathieu van Rijswijek, Karei Jenniskens, Peter Loonen, An- toon van Kempen. - By het gehouden melkersexamen te Wanssum slaagden, de dames: Nora Lommen, Hilda van Soest, Mientje Litjens. Maria Gielen, Dientje Hendriks, Regina Rutten, Maria Peeters; de heren: W. v.d. Berg, Piet Gielen, Frans Cuppen, Piet Rutten, Leo van Soest, Karei Jenniskens, Jan Rutten, Jan Gielen. Onthulling gedenkteken. Zoals bekend, werd spoedig na de bevrijding een actie op touw gezet om hier ter plaatse te komen tot de oprichting van een gedenkteken aan de afgelopen oorlog. Hiertoe werd een comité gevormd dat tot taak kreeg dit trachten te verwezenlijken. Het is echter niet mogen gelukken om het benodigde bedrag voor.het oorspronkelijke plan, een vrijstaand monument op een van Venray's pleinen by elkaar te brengen. Daarom moest worden uitgezien naar een wat eenvoudiger gedenk teken. Thans is men met de vervaardiging van een gedenksteen begonnen en zal deze geplaatst worden tegen de kerkhofmuur op het pleintje tegen over het huis van Poels. Men hoopt dit te doen onthullen op Zondag na 18 October, de dag waarop Venray 5 jaren geleden werd bevrijd. Volgende week zal in dit blad hierop nader worden terug gekomen. YENRAÏ'S HARMONIE HERLEEFT Ja, geachte ingezetenen, Venray's Harmonie herleeft I Dat is het doel en streven van bestuur en leden. En al kost dit aan de leden geldelijke offers, tijd en opoffering, hun onder linge verstandhouding, de goede geest, die onder hen heerst, geven aan ons de waarborg, dat Venray's Harmonie ZAL HERLEVEN Welke betekenis onze Harmonie in het dorpsleven heeft, is in enkele woorden wel te vertellen. Gy allen weet, dat er geen kerke lijke plechtigheid is, waarbij onze Harmonie heeft ontbroken. „Ook niet ontbreken mag", zult u eenvoudig opmerken. Met onze dorpsfeesten is het evenzo gesteld: ook daar ls de Harmonie steeds present. Het opluisteren van kerkelijke plechtigheden en dorpsfeesten, dat vinden wij heel gewoon, daar staan wij buitenstaanders heel gewoon tegenover. Wel konden wy ons ver wonderen, als het eens anders was. Maar neen, laten wij daaraan niet denken. Daar is ook geen reden voor, want het zal toch zeker ook uw wens zyn, dat Venray's Harmonie herleeft. Doch in deze dure tyd zyn de onderhoudskosten van onze Harmonie zeker tot het tienvoudige gestegen. Dit kost bestuur en leden veel hoofd brekens om de eindjes aan elkaar te knopen. Dit terloops even over het onderhoud. Voor een plaats als Venray mogen wij toch verwachten, dat de Harmo nie in staat wordt gesteld, zich met de nodige instrumenten uit te brei den. Een plaats als Venray is dit aan zyn Harmonie verplicht. Deze uitbreiding kost natuurlijk handen vol geld. Zy behoeft niet in één jaar tot stand te komen. Er zijn verschillende jaren mee gemoeid. Maar wat wèl nodig is, een betere financiële basis als die, waarop thans de Harmonie moet bestaan. Er heeft zich een Comité gevormd, in hoofdzaak bestaande uit oud-leden. Deze zullen in de eerstkomeade weken eens met u komen praten over de inschrijving als honorair lid. Honoraire leden zijn zij, die jaar lijks f 2.50, f 5.— of f io.— betalen, ieder natuurlijk volgens zyn eigen believen. Mogen zy, die zich voor deze zaak interesseren, vriendelijk en goedgeefs worden ontvangen. Toont allen door Uw bijdrage, dat het ook Uw wil is, dat „Venray's Harmonie weer zal herleven." Het Comité. Ontwikkeling en Ontspanning. Dinsdagavond is het nieuwe seizoen geopend met de Chr. groet. Uit het openingswoord van den voorzitter stippen wy aan, ten eerste, dat de betrekkelijk zeer goedkope abonne menten voor de ontwikkelingsavon den vooral mogelijk zyn dank zy de zeer grote deelneming van de Ven- rayse bevolking. Ook al heeft men niet het plan alle avonden mee te maken, men doet een sociaal goed werk door in het cultureel belang van Venray een abonnement te nemen. Vervolgens heeft de Voorzitter ge waarschuwd voor het snobisme van deze verwende tyd, waarbij men sltchts tevreden is als aan de aller hoogste niet voor ieder en door gaans niet voor Venray bereikbare eischen is voldaan. Hy vertrouwde echter, dat hetgeen dit seizoen gebo den zal worden, van goed gehalte zal zyn en alleszins waard te worden bijgewoond. Helmond's Mannenkoor gaf een concert; Mia Jacobs en Jan Valkieser eveneens. Een enthousiast koor, uitstekend geleid door dirigent Jacobs, met magnifieke bassen, waartegen de tenoren soms met voldoende opwo gen. Een zeer gevarieerd programma vóór de pauze bestaande uit ernstige muziek, waarbij voor Palestrina de meeste plaats was ingeruimd; erna was het gebodene van luchter aard. De pianiste en de violist hadden een voortreffelijke keuze uit klas sieke stukken gemaakt. Ze hebben prettig gemusiceerd. Hun spel was beschaafd en tech nisch goed verzorgd. Bij meer samen spel zal hun voordracht minder schools worden en meer diepte krijgen. Alles tesamen: Het was een goede inzet Yenrays Mannenkoor De winteruitvoering van boven genoemd koor, die volgens traditie gehouden wordt op de Zondag na 8 December, (dat is dit jaar 11 December) zal bestaan in een Zangavond. Voor het uit te voeren programma is de medewerking verkregen van het Gemengd Koor uit Deurne, bestaande uit ruim 100 zangeressen en zangers. Voor liefhebbers van zang dus een buitenkansje. Ongetwijfeld zal 't Venrayse publiek, waarvan een zeer groot aantal nog herinneringen heeft aan Deurne uit de evacuatietijd, deze uitvoering in groten getalen bezoeken. En niet alléén om die herinnering, doch ook om zyn plaatselijke zangvereniging, die ge toond heeft wel iets te kunnen presteren, te steunen. Het is te hopen, dat hier niet geldt het spreekwoord: „Een profeet wordt in zyn eigen land niet geëerd. Emigratie-nienws Naar wy vernemen, zal op 25 Oct. een nieuwe taalcursus beginnen voor de aspirant-emigranten van Brazilië. Wie hiervan gebruik willen maken, moeten zich vóór 24 October, opgeven by de secretaris van de emigranten club (J. Reintjes, Veulen H 34, Venray) of aan het gymnasium te Venray. Slipgevaar Op de Deurneseweg slipte de auto van zekere W. uit Venlo en reed tegen een boom. Veel materiële schade, doch geen persoonlijke ongelukken. Diefsta^ Wegens diefstal van een portemon- naie werd alhier zekere S. aange houden. Lenteboden Te Castenray werd een houtduif ge vonden met eieren. In de tuin van een bewoner aan de oude Oostrumse weg, draagt een bed met aardbeiën voor de derde maal vruchten. Let op de kleinen Te Castenray viel een kind in een regenput. Gelukkig werd dit bijtijds gemerkt en kon men door kunst matige ademhaling de kleine het leven redden. Te Ysselsteyn deed zich een'dergelyk geval voor, waar een kleine in teil waswater viel. Dezer dagen viel een kindje van de fam. H. in de Paterskuil. Door ijlings toegeschoten hulp werd de kleine Onderlinge Toneelwedstrijden Het Bondsgebouw in Leunen puilde uit van al het publiek, dat naar het eerste gedeelte van de onderlinge toneelwedstrijd kwamen kijken, die door de Noord-Limburgse WKA groep zijn georganiseerd. De toneelverenigingen van Merselo, Leunen en de Vrije Spelers brachten hun blyspelen zeer goed voor het voetlicht en het publiek leefde har telijk met het spel mee. De Zangers van Castenray kregen eveneens een verdiend applaus voor het ten gehore gebrachte en het zal de jury niet meevallen om a.s. Zondag in Lottum, waar het tweede deel op gevoerd wordt, de beste groep er uit te halen. Terugkomst uit Indonesië Maandag arriveerde, een dag later dan men verwacht had, in Oirlo de marinier Jac Nelissen, na een dienst tijd van anderhalf jaar in Indonesië. De buurt en Thuisfront afdeling Oirlo had voor een prettig welkom zorg gedragen, terwijl Maandagavond Fanfare en Zangkoor de gebruikelijke serenade brachten. Hioob-nieuws Nog slechts eenmaal bent U in de gelegenheid te genieten van dezelfde klucht waarin: Lente, zomer, herfst en winter be ginnen met te constateren, dat Rooy zyn beste tijd heeft gehad, maar ons dorp tevens nieuwe vitaliteit toe wensen. Hierna begint een reeks van avon turen die aanvangt op het tijdstip van de inhuldiging van Koningin Wilhelmina. U wordt medegevoerd door de parel der peel met z'n schone kerkdorpen. Als eerste Merselo waar we te gast zyn by Tinus Hekkegat en het doop feest meemaken van de bekende drie ling Maan, Flora en Mathies. 'IVan hier naar de Heide waar het laatste heidebloempje het ontroeren de lied zingt van het Heidebluumpke. We treffen hier weer de inmiddels weduwnaar geworden Tinus Hekkegat die op Sinterklaasavondbezoek krijgt van enkele jaloerse vrouwen. Dan de lichtstad Ysselsteyn met op de paardekop het grootste kerkhof der lage landen. Hierna de roem van Castenray, Nico van Melo die door Mathies tot hit wordt gebombarbeerd. Oirlo met z'n St. Machutus die overal goed voor is. De vredepeel, die nog nooit vrede gekend heeft en nu de zoveelste twist appel heeft opgeleverd. De keuring van Maan te Venlo, waarna hy terecht komt op de kermis te Leunen, het enigste dorp, dat al z'n klokken weer terug heeft. Oostrum met zyn veelbesproken Josefien, dat huishoudschool zou wor den hetwelk weer niet doorging. De Smakt mit ziene St. Jozef die, gelukkig voor Mathies, niet knikken wil. Dan Venray zelf, dat zyn grote mannen wil eren, maar dat ook nog met diverse moeilijkheden worstelt zoals woningnood en oninbare belas- ting. Tot slot de inhuldiging van Ko ningin Juliana. UIT CASTENRAY: De Toneelgroep „Vondel" heeft besloten op 13 en 20 Nov. a.s. de ie winteruitvoering te geven. Ditmaal zullen de liefhebbers kunnen genieten van een spannende zonderlinge histo rie „De eenzame hoeve". Door de Stierhoudery Oirlo— Castenray zal op Vrijdag 21 October in de weide van H. Linders een jong veekeuring worden gehouden. Een kleine honderd dieren zyn hiervoor opgegeven. Kunstconcert te Horst. Zaterdag 29 Oct. zal te Horst in het kaderherdenking 100ste sterfdag Chopin een groot kunstconcert wor den gegeven, waaraan medewerking zullen verlenen de bekende radio organist Pierre Palla piano; Christine Bévort alt en drs. P. J. Mulder mu sicoloog. Deze avond wordt georganiseerd door de Koninklijke Harmonie. WANSSUM. Nabij café Hermans kwamen een luxe-wagen en zware trailer in botsing. De kleinste kreeg de grootste averij. De politie zal wel uitvissen wie de zondaar is. Kermis-Woensdag was ook dit jaar weer de drukste kermisdag, vanwege de jongveekeuring. De be langstelling groeit steeds. Wie weet wat hier nog uit groeit Uit 't land van de Peel en van over de Maas, ja zelfs uit Oost-Brabant kwamen vele ky'kers, welke tevens grote kooplust toonde voor het prima ma teriaal, dat hier werd vertoond. De jury was vol lof over de kwaliteit. De firma Dikkerboom &Sijbrandi is met de baggermolen en toebehoren in de Wansumse haven gearriveerd. Intussen werd een begin gemaakt met het baggeren er. over twee maan den zal dus ieder schip met een maximum diepgang voor de Maas, ook weer ongehinderd de haven kun nen bevaren. Jeugdvoetbal. Afgelopen Zondag boekte Venray A—1 haar tweede overwinning in Horst. Er werd aan beide zijden goed gespeeld, maar Venray A—1 was sterker en wist dit in een 6—0 uit slag tot uitdrukking te brengen. Toch moeten de onzen goed hun plaatsen houden, vooral de verdedi ging moet voorzichtig zyn, anders zou a.s. Zondag tegen Arcen wel eens een andere uitslag uit de bus kunnen komen, terwyl deze toch gewonnen kan en moet worden. Venray A—2 had het zwaarder tegen Horst A 1 op eigen terrein en verloor ongeveer met dezelfde cijfers, waar mede Venray A—1 gewonnen had. Toch was deze wedstryd al veel beter dan de eerst gespeelde wedstryd en we verwachten a.s. Zondag toch zeker een gelyk spel of 'n kleine overwin ning. Succes boys Supporters van S.Y.V. Morgen Zondag om 1 uur, vertrekken 2 grote bussen vanaf café Schellen naar Horst. BURGERLIJKE STAND van 7 t.m. 13 Oct. 1949 GEBOREN Janssen, Antonius W.M., Ziekenhuis Vermeulen, Antonetta H.L. Kruitweg Brouwers, Gertruda P.Th. Landw.weg Verstappen, Mechtilda Th. Overl.weg Verstappen, Bartholina J., Ziekenhuis Frints, Johannes H.M. Oostrum Tyssen, Johannes H.M. Veldstraat Hellegers, Maria A.J. Oirlo Lormans, Johannes H. Langstraat Weys, Maria G.H. Heide Berbers, Jacobus A.M. Willemstraat ONDERTROUWD Cox, Peter J., 31 jaren, kantonnier en de Lauw, Petronella H., 28 jaren, beiden te Venray Beyers, Theodorus, 26 jaren, land bouwer, te Deurne en de Lauw, Aloysa J. te Venray GETROUWD Janssen, Jacob P.H., 27 jr, arbeider N.S., Maas, Johanna M.H. 23 jaren beiden te Venray v.d. Berg, Johannes Th., 29 jaren, filiaalchef, te Maasniel en Janssen, Wilhelmina J., 21 jr, te Helden KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sober Priester v. d. weekPater Domitius, Tel. 502 Zondag, 19de Zondag na Pinksteren feest H. Gerardus en kerkwijding, 6 u. leesmis Christina Wetterhahn en overl. fam. Wetterhahn—Tyssen; 7 u leesmis overl. fam. Arts—vd Hoogen; 8 u. leesmis Kleermakersbond St. Gerardus; 9 u. kindermis; 10 u. hoog mis voor jongens in Indië, besteld door Thuisfront; 3 u. kinderlof. Van daag geen vergadering van Christel moeders, wel a.s. Zondag; 1 u. lof, rozenhoedje, gebed van St. Josef en verering relikwie van S. Gerardus. Maandag, feest van H. Margaretha Maria Alacoque, 6.30 zielemis voor alle overleden parochianen; 7 u. lm. Jozef Bongaerts, Antonia Bongaerts en kinderen; 7.3olm. Schoenmakersb. 8.15 gest. jd. H. vd. Boogaart en Th. Janssen (sol. ïkl) Iedere avond in de Octobermaand 7 u. lof en rozenhoedje Dinsdag feest van H. Lucas, 6.30 lm. t.e.v. St. Antonius; 7 u. lm. Nelly Maas; 7.30 lm. Th. Schreinemakers, echtg., ouders en kinderen; 8.15 gest. jd. Gerard Goumans en echtgen. (3k) 9 u. pl. huwelijksmis bruidspaar vd. Vegt—vd. Bogaart. Woensdag feest v. H. Petrus van Alcantara, 6.30 lm. Joh. Verdijk; 7 u lm. overl. fam. vd. Vegt—vd. Bogaart 7.30 lm. Aloys Jeuken; 8.15 gest. jd. Thomas Michels en A. G. Janssen(iH Donderdag feest van H. Johannes Cantius, 6.30 lm. Piet Bouten en zoon Gerrit; 7 u.lm. Gert. van Ham—Pou- wels; 7.30 best. jd. Mart. Hendriks en dochter Catharina; 8.15 best. jd. Petr. Nooijen—Zegers en zoon Simon. Vrijdag H. Mis vd. Kerkwijding; 6.30 lm. Piet Bouten en zoon Gerrit; 7 u. lm. Maria vd. Hulst; 7.30 best. d. Albert Janssen, Joh. Zegers en zoon Jacob; 8.15 gest. jd. Gerard Ous ters, echtg., ouders, broers en zusters (3kl). 8 u. Recollectie op Jerusalem van Credo Pugno, besturen van de Stands en Vakorganisaties van KAB. Zaterdag H. Mis van Kerkwijding, 6.30 O.L.Vrouwhoogmis; 7 u. lm. t.e.v OLVrouw uit dankbaarheid; 7.30 lm. gesneuvelde soldaten; 8.15 gest. jd. G. Ambrosius, C. vt. Velden en dochter Maria (3H). Gelegenheid tot biechten 5.30—7.30. A.s. Zondag collecte voor Voortplanting des geloofs wegens Missiezondag. KATECHISMUS: De kinderen van 3e en 4e klas leren deze week de 9e en 10e les, die van de se, 6e en 7e klas de 12e en 13e les. VELTUM: Donderdag 7 u. leesmis 28 October Missie-Zondag Op 23 October is het weer Missie- Zondag. Dan behoren de gelovigen heel bijzonder te bidden en te offeren voor het Missiewerk. Onder alle H. Missen is er preek en collecte voor de Missie onder de heidenen. Voor de diensten worden aan alle gelovigen aan de kerkdeur gebeds plaatjes uitgereikt. ZATERDAG a.s. 22 October, zal een mooie MISSIE-FILM worden vertoond in zaal Wilhelmina, 's avonds om uur. Toegangsprijzen 25 en 50 cent. Voor de kinderen toten met 14 jaar wordt de film Zaterdagmiddag ver toond op uren die op school nog be kend zullen worden gemaakt. Toegangsprijs 15 cent, voor de kleineren 10 cent. Op Missie-Zondag na het kinderlof 1 in de parochiekerk een plechtige kinderzegen gegeven worden voor alle kiDderen die lid zyn v.d. H.Kindsheid. Retraite voor oudere meisjes Van 25 tot 28 October zal in Roer mond een retraite gegeven worden voor meisjes boven de 25 jaar. Opgave en inlichtingen by Pater Domitius, Patersklooster. PATERSKERK. Zondag: 19e na Pinksteren: 5.45 t.e.v. Gerardus-Majella, 6.30 tot zekere intentie, 7.45 voor behouden terugkeer uit Indië (leesmissen met instructie); 9 uur hoogmis voor overl. leden v.li. Aartsbroederschap, waarna processie door de kloostertuin; na kwart voor 8 geen biechtgelegenheid meer; by het communiceren door het middenpad naar voren, zijpaden terug, vooraan beginnen; 4.15 gez. vespers; 5 uur lof met gebeden v.d. Octobermaand. Collecten1 ste klooster; 2e parochie; 3e bijzondere noden. Maandag6 uur zekere intentie; 7.30 W. Greefkens; 7 uur J. Folbers en echtgenote; 6.30 lof met gebeden v.d. Octobermaand. Dinsdag6 uur uitstelling Aller heiligste, te verdienen 'n volle aflaat; 6.30 voor behouden terugkeer uit Indië; 7.30 t.e.v. St. Antonius(zyaltaar); 7.30 hoogmis van Ant. Derksen; 8 uur Helena Rutten—Verkoeyen en Anna van Gerven; 6.30 lof met gebeden v d. Octobermaand, waarna verering der relikwie v.d. H. Antonius. Woensdag: H. Petrus v.Alcantara, volle aflaat van alle gelovigen; 7 uur Kooymans—Lenssen; 7.30 uit dank baarheid t.e.v. O.L.Vrouw; 8 uur t.e.v. H. Hart en Maria; 6.30 lof met gebeden v.d. Octobermaand. Donderdag: 7 uur voor overledene; 7.30 Gertruda Arts—Niessen; 8 uur zekere intentie; 6.30 lof met gebeden v.d. Octobermaand. Vrijdag7.30 Maria Ambrosius en ouders(zyaltaar); 7.30 hoogmis; 8 uur Wed. Vergeldt—v. Dommelen; 6.30 lof met gebeden v.d. Octobermaand. Zaterdag 6 u. t.e.v. het H. Hart en Maria; 7 u. tot zekere intentie; 8 uur voor overledene; 6.30 Marialof met gebeden v.d. Octobermaand; biecht horen 's Zaterdags van 3—8 uur. Iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Mededeling Derde Orde Zondag 16 Oct.: vandaag om 8 uur H. Mis, waarna vergadering jongens afdeling. Volgende Zondag, dus niet vandaag, om 2 uur buitenkerkelijke vergadering van de meisjesafdeling. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN Zondag: ïoe Zondag na Pinksteren; 7 u. H. Mis Gertrudis v. Dyck—Smits; 8.30 tot intentie van de R.K. Meisjes beweging; 10.15 hoogmis t.e.v. Sint Gerardus Majella; 3 uur lof; 3.30 H. Familie der vrouwen; onder de H. Missen preek over het retraitewerk door Eerw. Pater Bokelok. Maandag7.30 gez. jaarg. voor de vrouw van Willem Wismans; 8.30 H. Mis tot intentie der oud-oorlogs- gedeporteerden van Leunen. Dindag: 7 u. sol. gest. jaarg. Maria Verkley-Droste; 7.30 gez. jaarg. Helena Verkoeyen. Woensdag: 7 u. gest. jaarg. Johannes Beurskens, Martinus Beurskens en overl. ouders; 7.30 gez. jaarg. Mart. Peeters. Donderdag7 u. gest. jaarg. Engel- bert Janssen—Wismans en overleden kinderen; half 8 gest. jaarg. voor de Gerry Steerneman Jan van Meyel hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op 25 October om half 10 in de Parochiekerk St. Petrus Bandeu te Venray, waarna tot hunne in tentie een plechtige H. Mis zal wor den opgedragen. Venray, Wilhelminastraat 5 Merselo, M 57 Dagadres Wilhelminastraat 5 Receptie 12.30—1.30 uur. oorlogsslachtoffers 1940—1945 van Leunen. Vrydag: 7.30 gezongen jaarg. Piet Zaterdag: 7.30 gez. jaarg. Johannes Swaghöfer; biechten van 5—7 uur; 7 u. lof t.e.v. O.L. Vrouw. a.s. Missie-Zondag: collecte voor de Voortplanting des Geloofs; 2de collecte voor herstel der kerken. A.s. Zondag congregatie der meisjes en H. Familie voor de jeugdafdeling. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 19e Zondag na Pinksteren; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur de H. Missen; 3 uur Kruisweg en lof. Maandag: 7.30 best. zm. voor de overl. fam. de Ligt—Heynen. Dinsdag: 7.30 best. gez. jaarg. voor Helena Verkoeyen. Woensdag7.30 best. gez. jaarg. voor Nella Hoex. Donderdag7.30 best. zm. voor Jan Hendriks. Vrydagderde Vrydag der maand, dus Missie-Vrijdag voor de jeugd; 7.30 gest. gez. jaarg. voor Theod. Houba; onder de H. Mis gem. H. Com munie van de kinderen voor de Missie. Zaterdag7.30 best. zm. voor W.M. Janssen en echtg.; 7 u. opening van de Missie. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag: Solemeniteit van 't feest der H. Teresia v. Avila; half 8 iste H. Mis tot zekere intentie t.e.v. St. Jozef; 10 u. hoogmis t.e.v. H. Teresia. 3 uur lof met rozenhoedje. laandag: ïste en 2de H. Mis t.e.v. St. Jozef. Dinsdag: ïste en 2de H. Mis voor overledene. Woensdag: ïste en 2de H. Mis t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid. Donderdag: ïste H. Mis tot zekere intentie; 2de t.e.v. St Jozef. Vrydag: ïste H. Mis tot zekere in tentie; 2de t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: ïste tot zekere intentie; 2 gez. Lieve Vrouwmis; van 4—6 uur gelegenheid om te biechten; 6 uur lof van O.L. Vrouw. Zondag a.s. Missie-Zondag collecte voor de Missie. ADVERTENTIEN Voor de zeer gewaardeerde blijken van belangstelling by gelegenheid van ons gouden huwelijksfeest en niet het minst voor de kunstzinnige versiering van ons huis. betuigen wy onze hartelijke dank. A. Janssen J. Janssen-Esser Voor de vele blyken van belang stelling bij ons 25-jarig huwelijks feest ondervonden, betuigen wy, ook na-mens onze kinderen, aan allen hartelijk dank. M Tonen-Peeters Vlakwaterweg 78. Op 14 November a.s. hoper. onze geliefde Ouders en Grootouders Johannes Boom Jacoba Boom-Vullings hun 50 jarig huwelijksfeest te-vieren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare KINDEREN en KLEINKINDEREN. Venray, Oude Oostrumseweg. Voor de oprechte deelneming en hulp bij het ongeval en het overlij den van onze geliefde Zoon en Broer LEO, betuigen wij aan Eerw. Heer Rector, Dokter, Zusters v. h. Groene Kruis, familie, buren, ruiterclub, J.B., vrien den en bekenden, onze hartelijke dank. fam. Th. Jacobs-van Dijck en kinderen. Veulen. OPENBARE AANBESTEDING. Namens zyn opdrachtgever, de heer M. Deriet te Overloon, zal onderge tekende in het openbaar aanbesteden overeenkomstig het aanbestedings reglement W.B. Het bouwen van een hotel met woonhuis voorden Heer M. Deriet te Overloon op een terrein kadastraal bekend Sectie A nr. 2198, gemeente Vierlings beek. Bestek en voorwaarden zijn vanaf Dinsdag 11 October 1949 verkrijgbaar by Architect Jan Strik te Mill, tegen betaling van f 10.-, of zy worden door laatstgenoemde toegezonden tegen ontvangst van f 10.25 per postwissel. Bestekken verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. Restitutie op de dag van aanbeste ding f 10.- bij ongeschonden inleve ring. De aanbesteding vindt piaats op Vrijdag 21 October 1949 te 17 uur in het Museum-Restaurant te Overloon, gemeente Vierlingsbeek. De Architect, JAN STRIK, Mill Zondag 16 October

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2