puü Staq vóót (Qeacay Potest- iidie Administratief bezoek Commissaris der Koningin in Limburg aan Venray. van deze week sommige personen van dienst te zyn en nog meer abonnementen te kry- gen. Dat is zeer gewenst; niet alleen om het cultureel belang van Venray, maar o,ok om een sluitende exploita tie te waarborgen. Het leek niet juist in deze lyd de abonnementsprijzen nog te gaan ver hogen, van de andere kant hebben wij er naar gestreefd, het gebodene weer beter te doen zyn. Onnodig te zeggen, dat onze onkosten daardoor meer zullen worden. Moge dit seizoen het zeer geslaagde vorige fiog overtreffen in kwaliteit van het gebodene en in belangstel ling uit Venray en omliggende plaatsen. En nu de uitbreiding voor dit seizoen: Het Bestuur van Ontwikkeling en Ontspanning vraagt Uw aandacht voor een zevental muziekavonden, welke in het seizoen 19-10—1950 onder zyn auspiciën zullen worden ver zorgd. Deze avonden vormen een aparte reeks naast de z.g. ontwikkelings avonden. Het is de bedoeling, dat in die reeks een muziekcursus wordt ge geven, waarbij aan de illustratie zo danige aandacht zal worden geschon ken, dat elke avond het karakter van een muzikale uitvoering kry'gt. De algemene leiding van deze mu ziekcursus is toevertrouwd aan onze dorpsgenoot, de heer B. van Gooi. Met hem zullen Mej. M. Jacobs uit Helmond en de heer J. Bedaux uit Vught de pianistische ver tolking verzorgen, terwyl de heer Jan Valkiezer uit Helmond de viool partijen zal spelen. Aan het slot en ter bekroning van de cursus zal het Brabants Kamerorkest een concert geven. Deze muziekavonden zullen worden gehouden in de Au]a var het Gym nasium. Zy zyn steeds gesteld op Woensdag en wel in een week waar in geen ontwikkelingsavonden plaats vinden. De kosten voor deelneming aan de cursus bedragen f 3.—, uit sluitend voor abonnement resp. passé- partout-houders voor de ontwikke lingsavonden. Toegang tot afzonderlijke avonden is mogelijk tegen de prijs van f 1.— per avond voor de eerste zes maanden en f 1.50 voor de laatste avond. Wy hopen, dat deze muziekcursus vele vooral jonge mensen zal trekken. In het halfjaar tussen 1 October 1949 en 1 April 1950 zullen, dus 20 avonden onder auspiciën van O. en O. gehouden worden; en toch zal er per week nooit meer dan één avond aan O. en O. besteed behoeven te worden. Yoor totaal f 13.— kan men van al déze avonden genieten. Dezer dagen gaan onze propagan disten hun campagne beginnen. Moge zy met ongekend ryke oogst thuis komen. En mocht U niet bezocht worden, vraagt dan inlichtingen in hetVVV- huisje of in hoogste instantie bij ons Secretariaat: Kardinaal van Rossum- straat 6. De slag, die Venray te incasseren kreeg, is heel erg en uiterst pijnlijk. Op de grote vergadering der land bouwers in Servaas werd Venray verzocht de vestiging der Tuinbouw school in Horst te steunen. Daar tegenover als tegenprestatie stond, dat Horst Venray zou helpen bij 't stichten van een Landbouwwinter- school. Venray deed zyn woord gestand! 'Horst kreeg de Tuinbouwschool en is er wel by gevaren. De gevolgen hiervan 't was voor Venray een offer zyn, dat onze tuinbouw ge handicapt is. 't Zal nog heel wat strijd kosteri) eer Venray met zijn overbevolking en zyn vele goede tuin- bouwgrond, zijn plaats in de tuinderij zal kunnen innemen. Nu zou men denken, dat Horst op de bres zou staan om Venray de Winterschool te doen verkrijgen. Voor al als men weet, dat Venray Horst heeft gesteund en geholpen met de Lagere Landbouwschool en Huishoud school. 't Tegendeel is waar De krant schrijft: „de rivaliteit liep zo hoog, dat Landbouwonderwijs te Roermond de zaak niet aan kon of aandurfde en dat de gewone kapstok: een commissie 't zou uitmaken. Dit was de eerste fout. De tweede volgde van zelf. Horst, dat sinds dat Venray door de oorlog geslagen machteloos neerligt, tracht 't centrum te worden van Noord-Limburg, had beter troeven. De kranten schreven heel gedwee: „Horst ligt dichter bij Sevenum en Grubbenvorst; Horst ligt meer cen traal tussen Cuyk en Roermond". Alsof deze drogrëdenen opwegen tegen de beloften aan Venray, wat inderdaad een landbouwcentrum is, terwyl Horst meer tuinbouw drijft. Dit achteruitzetten van Venray, dat tracht overeind te komen, is heel erg. We kunnen er nog bijvoegen, dat de accomodatie van studenten tehuizen in Venray, door gewoonte sinds jaren, heel wat gunstigor is en ook een gebouw gepresentoerd werd voor schoolhuis. Ook onderwijshulp was er veel makkelijker. „Caveant consules. Wy verlangen geen vriendjespoli tiek, maar we vragen ons goede recht. pl.g.a. van H. de Greeve. Zoals wel aan iedereen bekend zal zyn is de bekende radiospreker Pater (T. de Greeve enkele maanden geleden begonnen met een grote protest-actie tegen de handelingen van het com De winter staat voor de deur, en de goede kleding om "D daar tegen te beschermen, vindt U achter do deur van Thans ook 'ri"grote sortering Trainingspakken De Burgemeester der gemeente VENRAY, brengt hierbij ter openbare kennis, dat de HoogEdelGestrenge Heer Commis saris der Koningin in deze provincie voornemens is om op DONDERDAG 20 OCTOBER a.s., om half elf deze gemeente te bezoeken, teneinde een bespreking te houden omtrent alles wat het beheer en de belangen der gemeente VENRAY aangaat en eenieder te horen, die hem daarover wenst te spreken. Zij, die van deze gelegenheid wensen gebruik te maken, worden verzocht ten spoedigste, doch uiterlijk tot en met Vrij dag 14 October a.s. van dat verlangen aan mij kennis te geven. Ik meen reeds thans eenieder te mogen vragen, zowel inde kom als op de verschillende kerkdorpen door het op die dag uitsteken van de vlag er blijk van te geven, dat dit bezoek van de vertegenwoordiger van Hare Majesteit de Koningin aan onze gemeente op hoge prijs wordt gesteld. Venray, 6 October 1949. De Burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. munistisch regiem achter het IJzeren Gordijn. Dit protest wordt naar de Verenig de Naties gezonden en het is de be doeling, dat allen, die de leeftijd van 18 jaar bereikt hebben dit protest tekenen. De ondertekenaars van dit protest protesteren tegen de schen ding van de goddelijke en menselijke rechten door het communistisch re giem. Zy protesteren in bijzonder tegen de godsdienstvervolging, tegen de aantasting der menselyke vrijheid en tegen de onrechtvaardige geestelijke en lichamelijke kwellingen, welke deze regeringen systematisch in de praktijk brengen. Zy vestigen de aan dacht der verenigde Naties tegenover God en tegenover alle volkeren. Het is immers hun plicht, te be vorderen, dat de goddelijke en men selijke rechten in alle landen worden geëerbiedigd, zoals ook omschreven staat in het Charter der Verenigde Naties en verzoeken haar een einde te maken aan de onrechtvaardige toestanden in de betrokken landen. Ook in Venray zal gelegenheid zijn dit protest mee te ondertekenen. Morgen Zondag zal dit ter tekening zyn nedergelegd in Hotel de Zwaan, in de Meisjesschool op de Maashese weg en in de hal van het Paters- klooster. Ook op de Heyde zal er gelegenheid tot tekenen zyn. Gezins hoofden kunnen tevens voor hun kinderen protesteren door het invullen van het aantal kinderen achter hun eigen naam. Natuurlijk ontbreekt niemand a.s. Zondag boven de 18 jaar om deze protesten mee te ondertekenen. Na de H. Mis van 8 uur tot 12 uur kan iedereen terecht. Ieder katholiek zorge aanwezig te zyn en zyn hand tekening te plaatsen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Telefoon 333 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Dinsdag 11 October Kleuterbureau van 2 tot 3 uur Donderdag 13 October Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kom Geslaagd Voor het examen Maatschappelijk- werker, deel 1, slaagde te Den Haag, de heer A. Gommans, ambtenaar van Gewestelijk Arbeidsbureau, alhier. OPENING Parochiale Bibliotheek De Parochiale Bibliotheek is thans gevestigd in een ruimte boven het portaal van de Grote Kerk. Onze Bibliotheek is totaal van aan schijn veranderd. Oudere boeken zyn gesorteerd en opnieuw ingebonden. Een keurig stel nieuwe boeken wach ten op gretige handen. Boeken voor jong en oud, boeken voor jongens en meisjes, boeken voor meer ontwikkelde lezers bevinden zich in onze Bibliotheek. Lezen is noodzakelijk, lezen is nuttig, lezen kan een genot zyn. Het kan een prettige en aangename ontspan ning zyn na een dag hard werkon eens rustig een uurtje in een mooi boek te lezen. Het goede boek, het genotschenkende boek vindt U in onze Bibliotheek. OPENINGSUREN Iedere Woendagavond van 6.30 tot 8 uur. 's Zondags na de Hoogmis tot 12 uur. Limburgse Dag per K.R.O. Zondag 9 October a.s. organiseert de K'.R.O. de Limburgse Dag en zal het programma de gehele dag staan in het teken van Limburg. De dag wordt om 9.43 geopend door Vader Bisschop en bet Limburgse Volkslied. Om 10 uur is de Hoogmis in de Basiliek te Meerssen, terwyl om 11.40 het Maastrichts Strijkorkest een uitvoering geeft tot 12 uur. Dan spreekt de Gouverneur van onze provincie en om 12.15 speelt de Harmonie Voorwaarts uitTegelen. Om 12.40 komt de Zonnebloem in het Sanatorium te Horn, waarna om 13.20 Ger de Roos en zyn orkest Limburgse vlaai presenteert. Om 13.40 klinkt het Carillon van de St. Servaes- kerk en om 13.50 begint het Volks concert door het Maastrichts Stedelijk Orkest. Om 14.30 krijgen we het pro gramma Limburg.... Doolhof langs de Maas, waarbij optreedt de Kon. Zang vereniging Venlona ui* Venlo en waarin de heer Burgemeester Janssen uit Venray ook een vraaggesprek zal houden. Om 16.15 geeft Leo Pagano een voetbalreportage van de wedstrijd M.V.V.—V.V.V., die gevolgd wordt door een Lof in de Basiliek van Meerssen. Om 19.52 worden Limburgse Boeken besproken en 20.12 begint het grote Zondagavondprogramma: „waarin het Bronsgroen Eikenhout", een program ma onder leiding van Jan de Cler, waar een keur van Limburgse artis- ten aan meewerken, ondersteund en aangevuld door anderen. Om 21.30 tenslotte wordt een spel van Pater Jac. Schreurs uitgevoerd „De Hemelse Twistappel," wat tevens net slot is van deze Limburgse dag. Nieuwe Rector op de Heide Door de Hoogeerw. Heer Deken werd op de Heide als rector geïnstal leerd de Zeereerw. HeerH. Wismans. YOOR ONZE JONGENS BOYEN 13 JAAR „Voor onze jongens boven de 13 jaar wordt bijna niets gedaan"; zo hoort mon veel ouders klagen. „Kwam het patronaat van vroeger maar weer terug Dat patronaat komt ook terug, volgend jaar zal er waarschijnlijk een flink voorlopig Jeugdgebouw komen. Maar er wordt nu reeds iets voor de jongens gedaan, iets heel belangrijks zelfs. Er is immers al een godsdiens tige vereniging voor de jongens. Naast de Jeugd-Derde-Orde, die al langer bestond, is èr ODk sedert s maanden een Jengd-H. Familie in Venray. De godsdienstige vorming van de jongens in deze moeilijke jaren is voorlopig het enige, wat wy voor de jongens kunnen doen, MAAR dit is OOK HET MEEST NOODZAKELIJKE en het zal voor de jongens ook het meest noodzake lijke blijven wanneer straks het patronaat terug zal komen. Verstandige ouders zien dit ook wel in. Maar meerdere ouders zouden deze hulp die hun geboden woidt by de opvoeding van hun jongens meer moeten aangrijpen; ze sporen de jongens r.iet eens aan om lid te worden van de Jeugd-H. Familie, of ze zitten er helemaal niet achter heen dat de jongens die éne verga dering in de maand bijwonen. Ze schijnen hun grote verantwoordelijk heid voor het godsdienstig leven van hun kinderen niet in te zien. (Zoals er ook ouders zyn die het helemaal niet nodig vinden, dat hun kinderen Zondags naar het Lof gaan). VANAVOND OM 8 UÜR is er weer bijeenkomst van de Jengd-H. Familie in de Parochiekerk (om kwart vóór 9 is het afgelopen). Jongens vanaf 14 jaar of die bijna 14 jaar zijn en nog geen lid zyn, worden uitgenodigd te komen, dan kunnen zy zich na de bijeenkomst achter in de kerk bij de uitgang by een van de jongens van het Bestuur als lid opgeven. Benoeming Tot leraar in de klassieke talen werd aan het Gymnasium Immac. Conc. benoemd, dè heer B. var Gooi. De heer van Gooi, was eertijds leraar op het pensionaat Joruzalem en werkte tot heden by de Paters Augustijnen te Eindhoven. Vastelaovesklup Voor volgende week Vrijdag is de eerste vergadering uitgeschreven van de Vastelaovesklup „de Piëlbaas" en we kunnen dus veilig aannemen, dat met de organisatie voor de carnaval 1950 begonnen wordt. Voor het echter zover is zullen nog verschillende ver gaderingen belegd moeten worden met belanghebbenden, opdat een zo goed en zo breed mogelijke samen werking verkregen wordt. Intussen wachten we maar rustig af, wat voor kolder er weer wordt uitgedacht. KIEK TOCH ES AN De 4e Venrayse revue „Kiek toch es an" mocht zich met Pasen in velèr belangstelling verheugen en het was daarom jammer, dai deze revue wegens het vergevorderd seizoen en het niet teistond ter beschikking zyn der zaal niet kon worden geprolon- Om deze reden zal de Toneelgroep „Hioob" op Zondag, 16 October a.s. nog een voorstelling van deze dave rende lachrevue geven, in afwachting verder van de lustrum-revue „NAAG NEL", welke later in het seizoen zal worden gepresenteerd. Dat KIEK TOCH ES AN nog steeds actueel is moge blijken uit het feit, dat Nico van Melo op de grote ten toonstelling aller aandacht voor zich opeiste, dat Venray en de kerkdorpen zich van hur. beste zyde deden ken nen, dat St. Jozef op de Smakt nog nimmer zoveel bezoekers trok als juist de afgelopen zomer, dat de ge schiedenis van het gedupeerde weeuwtje zelfs als een legende werd aangemerkt door een der alhier ver schijnende kranten. Wie tot op heden geen kennis heeft genomen van de belevenissen van de drieling van-Tinus Hekkegat kan dus nog eenmaal terecht. En daar de uitvoeringsdatum herin neringen oproept aan de bevrijding van Venray vyf jaar geleden zal in de revue een herdenkingsscene wor den ingelast, om hen te eren, die alles gaven. Oranje Wielerronde. Zondag werd dan ten bate van Limburgs Thuisfront de tweede Ven rayse Ronde van dit jaar verreden met als inzet de' wisselbeker van het Olranje-Comité, welke dit jaar weer verreden moest worden. Het was een tamelijk tamme ver toning bij de senioren. Alles bleef als een klit aan elkaar hangen en pïactisch geen enkele uitlooppoging werd te zien gegeven. Wel gaven de Brabanders, die voor de eerste keer meededen, sommige van onze Noord- Limburgse kleppers een goed voor beeld van sportiviteit en clubgeest door hun zwakkere broeders te helpen. Maar al met al zat er weinig leven in. De 38 ronden werden met een regelmaat van een klok afgedraaid, om de premies vocht men niet te hard, al was het Gryzeels en Janssen, die elkaar daarbij nog al even in de wielen zaten, maar voor de rest ook weinig nieuws. Tot overmaat van ramp kreeg H. Voesten, die hiermede vóór de tweede maal by de senioren meereed en inderdaad een goede partij maakte, danig pech enkele rondes voor het einde. Zo ging dan de laatste ronde in en hier won verdiend de Helmon der vd. Linden, die uit handen van de voorzitter van het Oranje-comité de beker in ontvangst mocht nemen. 2de werd Kuntzelaars, Tegelen, 3de Vinken, 4de van Deelen, Helmond, 5de Westerlo, Deurne. De junioren hadden een wedstrijd vooraf, waar o.i. beter gevochten werd om de plaatsen en waar ook meer spanning in zatr vooral door de Brabantse renners, die door het uit vallen van Voest9n meenden meer kans te hebben. De Venrayse jongens hebben echter hun kans verdedigd en wel zo, dat Willemsen Huisman 2 en 3 werden en Jacobs 5. De eerste prys hebben we op een schitterende wijze zien verdienen door Kessels uit Meerlo, die ondanks een lekke band toch over Willems wist te zegevieren. HAZENCONCOURS Zondag had op de doelen van de handboogschutterij St. Oda het jaar lijks Hazenconcours plaats. Hier vol gen de prijswinnaars ie prys G. Gielens van St. Joris, Leunen met 24 punten; 2e prijs H. Cremers van St. Antonius, Halfweg met 23 punten; '3e prys Jac. v. Osch van St. Joris, Leunen met 4 rozen; 4e prys H. Flinsenberg van St. Hu- bertus, Merselo met 5 vieren; se prys P. van Ooi van St. Oda, Venray met 4 drieën; 6e prijs M. Derks van St. Anna, Venray met 4 tweeën; 7e prys C. v.d. Heuvel van St. Oda, Venray met 3 enen. H.C.V.-nieuws Ook de hockey competitie is wéér begonnen. De eerste Zondag hadden onze jongens vry. a.s. Zondag beginnen ze met de lastige uitwedstrijd tegen Concordia I (Roermond). Mits er flink aangepakt wordt zit hier wel een kans in op één of misschien wel beide puntjes. In de achter ons liggende maanden o.a. deelgenomen aan een zeer sterk bezet tournooi te Boxtel. De eerste wedstrijd tegen het sterke Rapidity (Oss) leverde een 0—0 uitslag op. Ook de doelschoten resulteerden in 0—0. Door loting kwam Rapidity indevol- ïde ronde en onze jongens in de verliezersronde. Hier kregen ze het een klasse hoger spelende V.K.H I (Venlo) tegenover zich. Uitslag 1 1. De drie doelschoten van V.K.H. leverden, dank zy het excellente werk van onze keper slechts 1 doelpunt op. Het eerste doelschot van ons was raak, het tweede naast, aller aandacht concentreerde zich nu op het laatste schot van onze rechts binnen, dat mislukte. Maar de scheids rechter had gefloten, daar de bal niet op de juiste afstand was gelegd. Hier ging een schot af, waar de keper van V.K.H. geen kijken naar had, zodat V.K.H. verslagen was. De volgende wedstrijd ging tegen Hopbel (Schyndel) en werd met 3—0 gewonnen evenals die tegen Geldrop 2—1, zodat onze jongens als overwin naars van de verliezersronde uit het strijdperk traden. Op 11 Sept.j.l. te Eindhoven, troffen onze jongens wederom Rapidity tegen over zich. Nu moesten ze onverdiend de vlag stryken met 2—1. Om de mooie positie, welke de H.C.V. thans .inneemt, te behouden en zo mogelijk nog te verbeteren, is dringend behoefte aan jongens en meisjes, die deze mooie en edele sport willen beoefenen en de plaatsen van de huidige spelers ovei te hemen. Aan meldingen worden gaarne ingewacht bij de heer J. Dinjens, Paterstraat 10, F. v. Opbergen, Grotestraat 24, en tevens bij alle leden. Concert te Merselo Op 20 November a.s. hoopt de Fan fare van Merselo in samenwerking met de Handboogschutterij haar jaar lijks concert te geven. Cross Country Op Zondag 16 October houdt de Landelijke Ryvereniging Venray haar jaarlijks Cross-Country. Talrijke inschrijvingen zyn reeds binnen en het belooft weer een span nende strijd te worden voor de beste ruiters van Venray. BOERENKERMIS VEULEN Prijswinnaars Zondag 2 October '49 Windbuks1PI. van Meyel, Venray; 2. L. Thissen, Veulen; 3. L. Lemmen, Brukske; 4. Jac. Kusters, Venray; 5. G. van Dijck. O verbroek; 6. K. Vul- lings, Leunen; 7. P. Dirêks, Lull; 8, P. Clephas, Veulen; 9. F. Martens. Leunen; 10. A. Bovee, Veulen; 11. H. v.d. Hulst, Venray; 12. G. Künen, KI. Oirlo; 13. F. Verkoeyen, Leunen; 14. J. Koenen, Scheyde; 15. E. Assel- berghs, Leunen. Biljart: 1. L. Jenniskens, Schoor; 2. A. Jacobs, Veulen; 3. J. Thissen, Veulen; 4. Th. Cox, Sevenum; 5. L. Burgers, Veulen; 6. J. Bonants, Ven ray; 7. A. Bovee, Veulen; 8. W. de Lauw, Veulen; 9. F. Driessen, Heyde; 10. Jac. Kusters, Venray; 11J. Künen, Oirlo. Balwerpen 1. W. Philipsen, Yssel- steyn; 2. M. Derkx, Ysselsteyn; 3. L. Burgers, Veulen; 4. H. Koppus, Holt- hees; 5. Miet Smulders, Overbroek; 6. F. Martens, Leunen; 7. Th. Kurvers, Horst; 8. v.d. Weyer, Deurne; 9. P. Keysers, Overbroek; 10. Marie Weijs, Steeg. Naam v.d. popraden i De juistenaam Augustina, werd niet geraden. Na loting tussen de mededingers werd de gelukkige mej. Mulders, Veulen. Hulp i.d. huishouding: '1. Th. Claes- sens, Oirlo; 2. Nel Clephas, Veulen, 3. Gon Reintjes, Veulen; 4. W. Peters. Oirlo; 5. Ans de Krijger, Veulen; 6, J. vd. Goor, Veulen; 7. Mia Janssen; Veulen. Prijswinnaars Maandag 3 Oct. 1949 Windbuks: 1. B. Buyssen, Leunen; 2. H. van Leipzig, Pompstation; 3. H. v. Meyel, Venray; 4. Th. Groetelaars, Veulen; 5. F. Martens, Leunen; 6. G Michels, Volen; 7. P. Direks, Lull; 8. P. Croymans, Leunen; 9. G. v. Dyck, Overbroek; 10. H. vd. Hulst, Venray; 11. M. Geerets, Veulen; 12. H. Klee- ven, Veulen; 13. A. Smedts, Veulen; 14. J. Camps, Venray; 15. E. Dietz, Leunen; 16. F. van Ooi, Veulen. Biljart: 1. G. van Gassel, Veulen; 2. H. Bovee, Veulen; 3. J. Künen, Oirlo; 4. A. Janssen, Leunen; 5. L. Burgers, Veulen; 6. L. v. Ooi, Veulen; 7. P. Vollebergh, Venray; 8 H. Heidens, Steegsbroek; 9. A. Janssen, Veulen; 10. J. Geurts, Veulen; 11. J. Emonds. Overbroek; 12. Br. Drabbels, Venray'. 13. M. Geerets, Veulen; 14. Joh Meyers, Overbroek; 15. C. Cremers: Steegsbroek; 16. H. v. Meyel, Veulen. Balwêrpen1. J. Gielens, Heyde; 2, Mej. Martens, Leunen; 3. Mientje Hendriks, Veulen; 4. Jac. Koenen, Leunen; 5. Mej. v. Gassel, Veulen; 6. To Hendriks, Veulen; 7. Annie Spreeuwenberg, Veulen; 8. F. Fleur- kens, Veulen; 9. Mej. Reintjes, Veulen; 10. Mej. Smedts, Veulen; 11. Marie Cremers, Steegsbroek; 12. A. Drabbels, Veulen; 13. Br. Drabbels, Venray; 14. Mej. Clephas, Veulen. Naam v.d. pop raden De juiste naam, Frederika, werd niet geraden. Na loting tussen de mededingers werd de gelukkige Mej. v.Ryswyck, Veulen. Hnlp i.d. huishouding: 1. Mej. Nijs- sen, Veulen; 2. Mej. Slangen, Veulen; 3. Mej. Mulders, Veulen; 4. Mej. Rein tjes, Veulen. LOTERIJ Hoofdprijs No. 1753. Verdere prijzen: 1842 147 808 917 - 1285 - 1449 - 1345 - 896 99 308 - 1107 1848 1674 1027 1016 1727 883 56 1495 1246 1224 1463 852 857 478 84 1278 793 1397 - 1442 - 1007 - 1302 - 1767 1819 1425 1151 1823 220 1575 1704 1515 108 1170 577 -- 904 4Ó7 -? 250 702 217 109. Alle prijzen dienen te worden afge haald by A. Drabbels, Veulen, vóór 16 October 1949. Onderscheiding Door Z. H. de Paus werd de heer E. Messemaekers begiftigd met het ereteken „Pro Ecclesia et Pontifice" als erkenning van zijn verdiensten. Zoals bekend is de heer Messe maekers 50 jaren lid van de plaatse lijke St. Vincentiusvereniging, waarin hij jarenlang een leidende functie bekleedde. In een besloten vergade ring van deze vereniging zullen de jubilaris de versierselen van deze orde worden uitgereikt. TUBERCULOSE BESTRIJDING Met een zeer hoog gemiddelde staitte men in Venray-Korn met het onderzoek en de massa doorlichting. Alleen de eerste dag in enkele uren tyds een aantal van 721 personen. Donderdagavond kwam no. 4002 als laatste voor het toestel. Een verzoek, het is mogelijk, dat niet voldoende rekening kan worden gehouden met Uw verzoek 0111 op een bepaalde dag of een bepaald uur te komen. Rekent het ons niet aan als een verzuim, het gaat beslist niet om iedereen tevreden te stellen. Wacht toch op een oproep, want wannoer U zonder oproep komt belast U het personeel te veel, verzwaart U de administratie en het loopt niet vlot. In ieder geval allen moeten komon. 4000 waren er reeds. U komt toch ook SUPPORTERS die met 't ie elftal naar Mill willen gaan moeten zich in 't clubhuis op geven. Aantal deelnemers beperkt. Zelfs twee helderzienden uit Eind hoven en Venlo zyn er aan te pas gekomen. Een hunner wees een per ceel aan, doch een onderzoek ter leverde evenmin iets op. wl vinden, dat derde impo. vervanging- Tot mi Qm telyk geslau€ uitbreiding Dank zy,p, genomen bijvoorbeeld zich in één-«d beien. Vooi^ echter een0r appelen vo^er wachten; :ee] aardappelen het vorig j^n zyn de exp,ej product tOfc'en droogte .eld^ Het is ijjj -e voeding^ veehoudersB maken met)es| veelheid gesje - zy ter verw ho6veelhekp01 hoeven. De prijze he duct zyn (fc c Wenst mf3t vervoederitjr het produtdei ingekuild. Het voornaamste Een 13jarige jongen met f 100 en een fiets er vandoor. In Helden—Panningen wordt sinds veertien dagen het i3jarig zoontje van de familie Lommen vermist. De jongen, die graag bioscopen bezoekt en dikwijls sensatielectuur leest, heeft 14 dagen geleden het ouderlijk huis verlaten met mede neming van f 100, die hy by de eier- vereniging had afgehaald. Sindsdien heeft men niets meer van de knaap gehoord. Het signalement is per radio ver spreid, honderden personen hebben de omgeving afgezocht, maar alles Handelaars in valse bank biljetten achter slot De rijksrecherche heeft in samen werking met de Belgische politie op nieuw enige resultaten geboekt bij haar onderzoek naar de herkomst van valse bankbiljetten van honderd gulden. Nadat onlangs in Den Haag een Belg was aangehouden, die bekende in enkele steden in Nederland valse bankbiljetten uitgegeven te hebben, werd in Maastricht een zekere L.B. gearresteerd. Van Maastricht liep het spoor naar Luik, waai de 52-jarige drukker E.D. werd gearresteerd. Kinderbijslag kleine zelfstandigen Nadat in de Tweede Kamer reeds verleden jaar bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken was aangedrongen 00 een kinderbijslag- regeling voor kleine zelfstandigen is er een ministeriële commissie ge vormd uit de departementen van Sociale Zaken, Economische Zaken en Financiën, die deze materie zou bezien. Het resultaat van het overleg dezer commissie is geweest, dat geadviseerd werd, deze kinderbijslag voor kleine zelfstandigen groepsgewijs te verwe zenlijken en dat met zo weinig mogelijk bezwaar voor 's lands schat kist. Tot dat doel zou dan overleg worden gepleegd met de midden stadsbonden en de landbouworgani saties. Bij demiddenstandsorganisaties bestaat echter de tendenz aan te dringen op meer algemene maatrege len te dien aanzien, zo nodig als noodmaatregelen of een noodvoor ziening in de geest van de noodvoor ziening voor de ouden van dagen.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2