De Tentoonstelling te Venray 'n groot succes WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Zaterdag 1 October 1949 No. 39 Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij K an Loorboekhandel Grootestraat *28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprij s per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbot. Drie dagen heeft het feest daar op het Sportterrein geduurd; drie dagen waarop de zon in een speelse nazo- merse bui heel dat grote tentenkamp met haar gouden licht heeft om straald en hierdoor alles nog een extra glans gegeven heeft. Drie dagen is het feest geweest voor boeren, middenstanders en ar beiders, die dit grootse geheel in voorbeeldige samenwerking hebben voorbereid en opgebouwd. Wat was dan ook logischer dan dat juist deze samenwerking het thema der grote metingen was, die aan de eigenlijke opening vooraf ging. In drietal vergaderingen bespraken boeren, middenstanders en arbeiders de problemen van deze tyd e.i hoe deze slechts zijn op te lossen in een geest van samenwerking en naastenliefde. In de consumptietent sprak Ir. G. Rooyackers voor een klein maar aan dachtig gehoor. Natuurlijk was de huidige landbouwpolitiek een der hoofdpunten van deze spreker en vooral de gevolgen van de devaluatie voor het landbouwbedrijf werden uitvoerig besproken. Spreker was van monir.g, dat een verhoogde export het gevolg van de devaluatie zou zyn en daar de land bouwproducttn een der voor naamste exportartikelen is, zou dit zeer zeker voor de boeren gunstige resultaten opbrengen. Daar tegenover staat echter een duurdere import en zo zal de boer moeten proberen, alles zooveel moge lijk van en uit eigen land te halen. Ook het nieuwe bacon contract met Engeland, dat voor de eerste 4 jaren is aangegaan, werd besproken en dit houdt, volgens spreker, gunstige perspectieven in voor de varkenshou derij, daar een richtprijs is aange houden van f 1.95. Het aardappelprobleem werd ook besproken, maar ook hier moet de boer weer zelf een oplossing zoeken. De varkensmesterij kan nog vele aardappelen gebruiken, waardoor tevens de import van voedermeel wordt verminderd en het mes dus aan twee kanten snijdt. De eierzegel heeft bij vele boeren kwaad bloed .gezet, maar Ir. Royac- kers vroeg deze dringend eens te letten waarom en waarvoor deze maatregelen genomen waren. Inder daad zijn er fouten gemaakt, maar de positie van het Nederlandse ei is de kern van de kwestie en is juist in deze streken, waar zovele kippen houders zyn, dat van deze maatregel op de lange duur geprofiteerd wordt. De landbouwpolitiek van heden biedt ondanks alle tekortkomingen toch een voldoende bescherming van de bestaanszekerheid van de land bouwende bevolking. Oorlogsschade-regeling. In zaal „Wilhelmina" sprak de voorzitter van de R.K. Middenstands bond, Koops uitVenlo. Aalmoezenier Loonen hield vooraf een kleine inlei ding, waarin tiy zyn toehoorders op 't hart drukte de sociale leerstellin gen van de R.K. Kerk goed te be studeren en als Christen innerlyk bereid te zijn om deze leerstellingen, die positief meewerken om de wereld in Christelyke zin op te bouwen, ook metterdaad om te zetten. De Christen mag niet achterwege blyven nu wy staan voor sociale omwentelingen, die van zo verstrek kende betekenis kunnen zijn, integen deel hy moet juist de stellingen naar voren brengen, waardoor alleen een rechtvaardige wereld kan worden opgebouwd en daarvoor is nodig niet alleen kennis, maar ook daden. De Heer Koops behandelde drie punten in zyn kort praatje. Hy noem de samenwerking tussen de 3 standen in Limburg goed, maar dat alles nog geen pais jen vree is, bewyst de fruit- verkoop der K.A.B., die zonder an dere er in te kennen tot deze krasse maatregel overgaat. Dat neemt niet weg2 dat de samenwerking, zoals die in ons bisdom heerst, een voorbeeld is voor geheel Nederland. De tentoonstelling hier in Venray is ook daar weer een voorbeeld van en spreker wenst allen veel succes. Verder was hem gevraagd iets te zeggen over de oorlogs-schaderegeling maar hier kunnen we slechts bidden dat by de behandeling der nieuwe wet op 25 October a.s. deze nog de dringend nodige veranderingen zal ondergaan en dat de devaluatie geen aanleiding mag zyn om in deze geen veranderingen aan te brengen. Dan als laatste punt deed hy een dringend beroep op de middenstanders om zich voortdurend op de hoogte te houden van wat leeft in de vereni ging. Nog al te velen interesseert het werk van de middenstand niets en toch zullen zy aan de lyve onder vinden, dat zy fout zyn. In dit ver band noemde spreker de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie, die nu op stapel staat en waarby voor de middenstand vele belangen gemoeid zyn. Aarbeiders gayen 'n voorbeeld, want de zaal Schellen was druk bezet toen Jan Maanen, de voorzitter van de Limburgse KAB op de hem eigen wyze sprak over de problemen van deze tyd en de grote rol, die de ar beider in deze speelt. Spreker behandelde vooral de ko mende bedrijfsorganisatie en wees er op, welk geweldig werk hier wordt verricht. Ook de arbeider hoort het zijne er van te weten. Allereerst hoort hy te kennen de richtlijnen van Paus en Bisschoppen, die niet als 't commu nisme een wereldrevolutie prediken, maar onderlinge verdraagzaamheid en plannen geven hoe een gezonde maatschappij kan worden opgebouwd, een maatschappij die sterk staat. Daarom is 't nodig, dat de arbeider op de hoogte blijft van wat komen gaat. Nog al te velen lopen mee, doelloos, wetenloos en dat is funest, niet alleen voor hen zelf, maar ook de maatschappij, die mensen zonder idealen niet gebruiken kan. DE OPENING. Goed drie uur waren de vergaderin gen afgelopen en nadat de talrijke gasten op de eretribune hadden plaats genomen en Venray's Harmonie zich had opgesteld, nam de Voorzitter, Deputé Peters, het woord. Allereerst begroette hy de talrijke gasten, waaronder de president der Boerenleenbank te Eindhoven, ver schillende Burgemeesters en Deputé's van deze streken, Dr. Droesen, Deken Beiden en vele andere geestelijke en wereldlijke autoriteiten en gaf toen een kort overzicht van de geschiede nis der tentoonstelling. Het was met enige trots dat spreker deze ten toonstelling 't publiek aanbood als een voorbeeld van wat hier een in het zwaar getroffen gebied in enkele jaren weer was opgebouwd. Hy dankte allen, die door hun werk deze tentoonstelling mee hebben op gebouwd en georganiseerd en sprak de verwachting uit, dat deze een alleszins goed verloop zou hebben en aan haar doel zou beantwoorden, nl. niet alleen iets tonen maar ook iets leren en verzocht vervolgens Mevrouw Janssen, echtgenote van de Heer Burgemeester, deze tentoonstelling te willen openen met het doorknippen van het lint, dat de ingang afsloot. Nadat de Heer Burgemeester de organisators veel succes toegewenst had, was dan het grote moment daar. De muziek speelde het „Wil helmus" en even later was de toe gang vry. Enkele minuten daarna heerste al overal een echte prettige stemming en was er een drukte van belang. Aan de cassa's had men druk werk al de kyklustigen te bedienen en toen het avond was, was de4000ste bezoeker al geteld. Intussen was het echter zo ver nog niet, want de genodigden waren de eerste, die een rondgang maakte langs de verschillende stands in de vyf grote tenten. En zonder uitzon dering waren zy vol lof over hetgeen geboden werd. DE INRICHTING van een en ander was dan ook bui tengewoon en was een plezier, ook voor volslagen leken in de jonge boerentent een inzicht te krygen in de vele problemen, die het boeren leven met zich mee brengt. Men zag er de verzorging van het rundvee, de aardappelselectie, de fruitteelt, de byenteelt en de over gang van land- en tuinbouw. De emigratie was vertegenwoordigd even goed als de ontginning. De suiker bietenteelt en de groenvoederbouw, de bodemkartering en de kipp6nhou- dery, de inrichting van het kleine boerenbedrijf, de varkenshouderij, kortom iedere .mogelijkheid op het gemengde bedryf was vertegenwoor digd en waren duidelijk en over zichtelijk naar voren gebracht. Het was goed te zien, dat maan den van voorbereiding nodig geweest zyn om dit alles te kunnen tonen op zulk een voortreffelijke manier. Dit was o.i. wel het grote voordeel van deze stands, dat nu ook de niet- deskundige, dus de niet-boer een heel duidelijk beeld kreeg van alles wat by de boerdery thuis hoort. Dit mag wel de grootste lof zijn voor de Jonge Boerenkring, die deze tent op zulk een verrassend mooie manier hadden ingericht en die kos ten, moeite noch tyd hadden ge spaard om dit alles op te bouwen. De veiling stond er met haar prach tig fruit, terwyl Limco, Landbouw belang, de L.F.O. een keur van pro ducten toonden. Kortom, alle bezoekers waren vol lof en de standhouders mogen hierin een beloning zien voor hun werken. En zoals het in de Jonge Boeren tent was, zo was het eveneens by onze boerinnen. Ook zy mo9ten maan den en maanden voorbereidend werk gedaan hebben om alles zó tiptop in orde te krygen. Een keur van gerechten werd de bezoeker al direct getoond als een bewys, dat onze boerenvrouwen hun lesje wat de keuken betreft, opper best geleerd hebben. De boerinnen van Ysselsteyn heb ben menig bezoekster doen verwon derd staan door hun handwerken en zoal8 meer bleek uit deze tentoon stelling, Venray heeft ontegenzegge lijk verschillende onbekende genieën, die nu eerst hun kunnen tonen. De oude en de nieuwe keuken trok veel bezoekers en al kan men veel in het nieuwe waarderen, het oude was toch ook zeer schoon, vooral door de echte huiselijkheid, die men zo moei lijk in het moderne kan vinden. Deze boerinnen-tent heeft menig huismoeder lang vastgehouden en voor menigeen was het een openba ring, de vele onbekende, maar sma kelijke gerechten te zien, die de boerin van deze tyd kan maken van eieren, vlees, inmaak, groenten, slacht en aardappelen. De stand van de landbouwhuis houdschool verraadde echter wel enigszins, waar al die kennis vandaan kwam. De boerinnen van deze kring hebben een uitstekende beurt ge maakt met de inrichting van deze tent. De organisaties der boeren hadden gezamelyk een tent voor hun reke ning genomen en hier kon men zo echt merken, dat de boeren toch stiekum trots zyn op hun coöperaties en verenigingen. De Zuivelfabriek maakte 'n pracht reclame voor haar producten, door iedere bezoeker een gratis consump tie aan te bieden. In deze tent stond ook de KAB met de Mgr. Poels-stand, terwyl hier ook foto's van de beeldenry uit de Parochiekerk te zien waren. En dan waren er tenslotte nog de twee middenstandstenten, waarin de Venray se middenstanders eens hun beste beentje hadden vooruitgezet en in een kleine 30 stands hun waren en producten ten toon en ter verkoop aanboden. Men zag er de manufacturiers in kostelijk ingerichte stands, men zag het Lima gas, in voorbeeldige samen werking met de Venrayse installa teurs, de laatste snufjes op gasgebied tentoonstellen en toelichten. Men zag hoe een krant gedrukt werd, Venray's fabrikaat in machines, brandkasten, meubels en stoffering. Men kon er zyn eigen electrisch scheren en de nieuwste radio'szien, vlees keuren en diverse soepen proeven. Banken en assurantiekantoren gaven inlich tingen op hun gebied. De nieuwste modellen fietsen en kinderwagens werden getoond, lederwaren, taarten in grootse opmaak, dekens in allerlei kleuren, mengvoeders, koloniale wa ren, boeken, kantoorartikelen, was- en voerketels, behangselpapier, verf, maatkleding en confectie, bier en limonade, bloemen en grafzerken, kortom alles wat de middenstand biedt, was hier in overvloedige ver scheidenheid aanwezig. Dat één stand, n.l. die van „De Oude Vlek", de beste herinneringen heeft nagelaten zowel by standhou ders als publiek, ligt hoogstwaar schijnlijk aan de uitzonderlijke service die daar geboden is. Het machinepark buiten het terrein toonde de laatste snufjes op 't gebied van sproeiwerk- tuigen, tractoren, wagens en andere gebruiksartikelen voor de boerdery. De nieuwe aardappelrooimachine, die geconstrueerd is door smederij v. Cuyck te Castenray, trok natuurlijk grote belangstelling. Deze opname in vogelvlucht geeft hoewel onvolledig, toch wel enigzins weer het vele en het goede, dat de duizenden bezoekers geboden werd. En al was het jammer, dat Mgr. Hanssen door ambtsbezigheden was verhinderd te komen, evenals de oud ministers Deckers en Gelissen, de andere bezoekers en hoge gasten hebben van Venray een uitstekende indruk meegenomen. Toen 's avonds dan de verlichting aanging en de honderden lampen gingen branden, toen dan Oostrum's Harmonie een prima concert gaf, toen was er een echt gezellige stem ming op het grote terrein, dat klaar lag voor DE PAARDEN die hier Maandagmorgen aan een streng onderzoek werden onderworpen. Al zag de lucht 's morgens wat donker, om elf uur stond het zonnetje al weer hoog aan de hemel en had menig jurylid al last van de warmte. Ook voor de leek, die ook Verslag gever is, is zo'n paardenfokdag een schoon feest. Extra opgetuigd en gepoetst, staan daar onze grove werkpaarden bruin en grijs, met hun kleine veulens, die bang zyn voor al de drukte. Daar staan dan de grote, fiere hengsten, er wordt gedraafd en gelopen, met zwepen geklapt en menig eigenaar staat dood- angsten uit, dat Nellie, Marijke of welke andere welluidende namen zij ook dragen, op het beslissende mo ment haar benen niet fier genoeg op heft of het hoodd al te zeer laat hangen. Juist op zulke dagen merkt men aan alles de liefde van de boer voor dit trouwe dier. Van alle kanten zyn ze weer ge komen de paardenliefhebbers -eigena ren en het is een rennen en gedraaf en midden in staan de ernstige heren van de jury. Dikwijls moet gewikt en gewogen worden en zo duurt het de hele dag door. Nico van Melo, die de laatste tyd weer in het middelpunt van de be langstelling staat, laat als alle deftige heren, op zich wachten en eerst als 's middags de Commissaris der Ko ningin aanwezig is, verwaardigt hij zich onder het gehinnik van vele zyner éga's, zoons en dochters in de ring te verschijnen en er plechtstatig 2yn ereronde te maken. Het is drie uur als de Commissaris der Koningin aan de ingang van het terrein door de heer Peters en de heer Burgemeester begroet wordt en naar de consumptie tent geleid wordt, waar de Voorzitter hem hartelyk dankt voor zyn bezoek en hem uitnodigt de tentoonstelling te bezichtigen. In zyn antwoord zegt de Gouverneur, dat hy gaarne naar Venray is ge komen, omdat hy in dese streken altyd iets terug meent te vinden van de oude pioniers, die de Peel ontgon nen hebben en ook nu, getroffen als zy waren door oorlogsgeweld en eva cuatie, toch weer blyk hebben gegeven van een voortreffelijke vitaliteit, waar van deze tentoonstelling wel een sprekend voorbeeld is. Hy dankt deputé Peters voor de woorden tot hem gericht, maar meent hier in Venray ook te moeten ge tuigen van de prachtige samenwer king en de werkkracht die er heerst in het College van Deputé's, waardoor spreker ten alle tyde zich een juist beeld kar vormen van de behoeften in de provincie. Dan begeeft de Commissaris zich langs al de stands van de tentoon stelling en verschillende malen geeft hy zyn grote voldoening te kennen over het gebodene. Ondanks het tijdgebrek schenkt de hoge bezoeker aan alles de nodige aandacht en verschillende malen vraagt hy om nadere uitleg. Het was een aardig moment, toen de Gouverneur de nieuwe Venrayse brandweerwagen passeerde, die direct zyn volle belangstelling had. De chauffeur van deze wagen, die zulk een groot aandeel had in de tot stand- koming, had dan ook een extra pluimpje in ontvangst te nemen. Ook in het werktuigenpark toonde de Gouverneur zyn belangstelling en de Venrayse aardappelrooimachine werd speciaal voor hem nog eens aan het werk gezet. Ondertussen was men met de keu ringen der paarden gereed gekomen en het puike uit het puike werd nu voorgeleid. De eigenaar van de kam pioen-merrie, van Osch uit Castenray, mocht de beker uit handen van de Gouverneur ontvangen. Dan verschijnt de trots van deze streken Nico van Melo nog in de ring en maakt zyn ererondje. Daarmede is dan tevens het einde gekomen aan de Noord-Limburgse paardenfokdag voor dit jaar, die zoals Jhr. v. Vreedenburgh later getuigd, weer een echt „schoon paardenfeest" Be Jonge Boerendag zoals deze Maandag genoemd werd, vond zyn hoogtepunt in de vergade ring, die na de paardenkeuring begon. Ook de Commissaris woonde deze vergadering bij en in een korte speech wekte hy de jongeren op, in het voet spoor te treden van hun voorvaderen. Hun arbeidslust, hun voortvarend heid, hun deugdzaamheid en hun goede hoedanigheden te bewaren en verder te werken als vrye boeren op vrije grond. Ook Rector van Teeffelen, een der sprekers op deze tentoonstelling, drong sterk aan op het bewaren van de goede oude zeden en de oude daden drang. Boeren zyn nog altijd ver overaars geweest, veroveraars van de grond. En wanneer deze er niet meer is moet verder worden gegaan, moet men de productie op gaan voeren, door selectie, door veredeling. Er is nog voor zoveel handen werk. Maar dat kan slechts als men in zyn gewone dagelijkse leven ook veroveraar is, veroveraar van mensen, door gast vrijheid. door liefdadigheid en hulp vaardigheid. Dan zal de jonge boer tonen, dat hy weet waar zyn plaats is, dan kunnen moeilijkheden gemak kelijker gedragen worden, omdat de liefde er heerst. Ook de tweede spreker, de Consu lent der Jonge Boeren, M. de Ponti, ging op ditzelfde onderwerp in en weea de jonge boeren op hun plicht ook organisatie-mens te zyn, de orga nisaties hebben de boeren sterk ge maakt en omhoog geheven, de jonge boer moet dat niet alleen beseffen, maar moet daarvoor daadwerkelijk meewerken. Dan is ook in onderlinge samenwerking met arbeiders en mid denstanders veel, ontzaggelijk veelte bereiken, tot heil van ons zelf, onze Het aantal bezoekers van deze tentoonstelling is moeilijk te tel len, maar een zeer voorzichtige schatting geeft een getal dicht by de ïóooo. Voor de isoooste bezoe ker had het bestuur een fruitmand klaar staan, maar voordat deze kon worden uitgereikt, had zich al iemand by de fruitstand ge meld „met de groeten van het bestuur, hy was de isoooste be zoeker en of ie nu de fruitmand kon krijgen." En het schoonste was, hy kreeg ze ook.... gemeente en ons dierbaar Limburg. Voorzitter Th. Peters feliciteerde dan tenslotte de Jonge Boeren met het geweldige succes wat hun stands reeds hadden en dankte hun hartelyk voor het vele, dikwijls zo moeilijke werk, wat zy voor deze tentoonstel ling hebben verricht. Het was al schemerig toen deze goed bezochte vergadering sloot en aan de cassas bleef het volk komen. De lampen flitsten weer aan en later op de avond bood Venrays Harmonie de vele bezoekers een concert aan. Tot laat in de avond bleef het druk en overal heerste een prettige en aangename stemming. Bijen Onder al die keuringen der paar den, zou men haast de bijen verge ten hebben, die in de Paterstuin hun aandeel leverden. Deze kleine zwoe gers trokken ook vele bezoekers en vooral de practische les in de och tend had veel toehoorders. De pryzen waren voorLoonen te Veltum ie prys. Janssen Lull kreeg voor het opzetten der korven de ie, terwijl Custers Veulen de ie prys kreeg voor vette kast en Joosten Lull de ie voor het opzetten van dekast. Koeien en Varkens Dinsdag was de grote dag voor het rundvee en de varkens en al vroeg kwam het beste uit het beste naar het Sportterrein, waar omstreeks 11 uur alweer een drukte van belang heerste en al volop gekeurd werd. Ook hier stond de jury voor een moeilijke taak, daar door selectie en goed fokmateriaal ieder jaar betere dieren in de ring komen. Tot laat in de middag duurden de keuringen en zoals uit bijgaande lijst blykt, waren er ondanks alle geruchten toch de nodige dieren opgekomen. De melkdemonstratie, die onder de bedrijven door nog werd gehouden, trok ook veel belangstelling en me nigeen zal later vrouw of dochter wel eens precies verteld hebben hoe het moet. Na de keuringen begon in de con sumptietent de grote boerinnenver- gadering, waarin Deken Bemelmans onze boerinnen opwekte als christe lijke moeders hun leven diepe inhoud te geven. De wereld, aldus spreker, mist de christelyke overtuiging en een der voornaamste oorzaken daar van is dat de mensheid niet meer in Christus gelooft, omdat de moeders hun kinderen geen diep overtuigend geloof meer meegeven. De moeders van heden dragen een zeer grote verantwoordelijkheid en onze boerin nen moeten het oude geloof en de diepe geloofsovertuiging van onze voorvaderen ook in deze moderne tijd weer opstuwen. De Consulente der boerinnen Mej. M. Kleuters besprak dan het grote nut der organisatie, ook voor de boerinnen. Beide sprekers hadden een aandachtig gehoor van talrijke landbouwers-vrouwen, die deze mid dag eens als een uitstapje beschouw den, om met gerechtvaardigde trots hun aandeel in de tentoonstelling in ogenschouw te nemen. Sluiting. Aan alle dingen komt echter on herroepelijk een einde, zo ook aan deze mooie en leerzame tentoonstel ling. Veel is er te zien geweest, aan materiaal, aan kaken en aan dieren. Groot is de lof geweest, die en be zoekers en gasten de organisatoren hebben toegezwaaid. Zy hebben deze met recht verdiend. Er is hard ge werkt en geploeterd, niet alleen door het bestuur, maar door alle afdelin gen, die deze tentoonstelling mee hebben opgebouwd. Mogen allen de les er uitgehaald hebben, dat alleen echte samenwerking en eendracht tenslotte alle moeilijkheden overwint en dat zo alleen iets groots kan wor den opgebouwd. Dan zal deze ten toonstelling nog in lengte van dagen haar vruchten voor de Noord-Lim burgse gemeenschap voortbrengen. Uitslag paardenkenringen: Cat. Merrieveulens geb. in 1949 vóór Mei. i Nicolina van Johanna van Wed. G.Direks, Venray Oostrum; 2a Azalia van Smetenhof van Gebr. Bartels, Lottum; 2b Bella van Ulft van P. Haenen, Sevenum; 3a Kobie v. Nico van P. Camps, Oostrum* 3b Jaantje van Molenhoeve van J. Peeters, Oirlo; 3c Hermien van Rongenhcf van Gebr. Burgers, Veulen; 4a Tiny v. Grafjes van J. Wilms-Claes, Weverslo; 4b Hermien van M. Dinghs, Castenray; 4c Rozette van Clairon van L. van de Laat, Lottum; 5a Nicolientje van J. van Stiphout, Merselo; 5b Jenny van Vrijthof van H. G. Verrydt, Oostrum; 5c Henny van Brienshoek van M. v. Vegchel, Leunen. Cat. 2 Merrieveulens geboren in 1944 vanaf 1 Mei. ia Nora v.d. Nieuwhof van P. J. Hendrikx, Geysteren; ib Hermin van Smakt van J. vd. Winkel, Smakt; ic Paula van Janslust van L. H. v. Osch, Heide; 2a Vera van Nico van Joh. van Vegchel, Merselo; 2b Julia van 't Haagveld van M. Mooren, Meerlo; 2c Nellie van Mariahof van L. Bovee, Meerlo; 3a Elsje van Broek van Jos. Hagens-Derix, Horst; 3b Rosa van C. Muysers, Merselo; 3c Nicora van 't Zwartwater van Nic. van Tilburg, Merselo; 4a Bora van Wils van P. vd. Venne, Velden; 4b Gerda II v. Nico van Th. Camps, Horst; 4c Hermine van Simushoeve van P. v.d. Sterren, Oirlo; 4d Mia van 't Grootdorp van M. A. Aarts, Merselo; 3a Jeannette van de Nieuwe Erven van Th. Rutten, Wanssum; 5b Maria van Beekenhof van J. Jenniskens, Meerlo; sc Mia v. d. Gyzehei van G. M. Wijnhoven, Oostrum; sd Clairona van Moleneind van A. H. Janssen, Meerlo. Cat. 3. Merrieveulens geboren in 1948 tot 15 April. ia Ivonne van Smetenhof van Gebr. Bartels, Lottum; lb Mia van Blitters- wyk van J. G. van Lin, Bergen; 2a Ja na v. Helpen ey van Kind. J. Soberjé, Horst; 2b Corry van Nico van Gebr. Hermans, Oirlo; 2c Castilla v. Smeten hof van Jacq. Reynen, Blitterswyck; 3a Gerda van Moleneind van A. H. Janssen, Meerlo; 3b Mieky v. Paula van J. Theelen-Lenders, Velden; 3c Alida van G. Wilms, Veulen; 4a Gerda van de Slooi van H. J. C. Heidens, Horst; 4b Marie van A. van Osch, Leunen. Cat. 4. Merrieveulens geboren in 1948 na 15 April. Mia van Lindershof van Fr. Coen- ders, Lottum; 2a Louisa van Koender- hof van M. Geuits, Leunen; 2b Greta van Kind. H. Bom, Leunen; 2c P. J. Hendnx, Geysteren; 3a Jeanne van Janslust van A. Poels, Venray; 3b Margriet vd. Koppert van Gebr. Spreeu- wenberg, Melderslo; 4a Herderin van de Slooi van H. J. C. Heidens, Horst; 4b Janetta van H. Poels, Ysselsteyn. Cat. 3. Merrieveulens geb. in 1947 kleine maat. Aaltje van J. Derikx, Heide; 2a Emma van de Honsehoeve van P. H. In 't Zandt, Grubbenvorst; 2b Roosje van H. Vissers, Meerlo; 3a Bercha III van Willemhof van A. Martens, Peel- plan Zuid; 3b Marie van Kunenhof van P. J. A. Wynen, Maasbree; 4a Lena van Hegelsom van J. Billekens, Sevenum; 4b Irma van het Zwarte Water van J. Willems, Leunen; 5a Elly van G. Aerdst, Grubbenvorst; 5b Rinitta van Nieuw Soest van H. Cuypers, Grubbenvorst. Grote maat. Maryke van Annahoeve van G. van Wylick, Venlo; 2 Roza v. Cantor van J. Hendrix, Maasbree; 3a Clairon- ne van Wils van P. vd. Venne, Vel den; 3b Mia van Kemmelingshoeve van J. W. Geurts, Oirlo; -3b Elly van Wienenhof van L. A. P. Spreeuwen- berg, Lottum; 4a Annie van Janslust van L. van Osch, Heide; 4c Corrie van Jac. Willemsen, Broekhuizen. Cat. 6. Merries geboren in 1946. Kleine maat. Co de Heibloem van J. Geurts, Heide; 2 Clairona van Bouwmanshof van Th. Kleeven, Blitterswyck; 3 Herbertha uit de Straat van Th. Klee ven, Geysteren; 4a Alice v. Molenberg van W. vd. Munckhof, Horst; 4b Elly van Aardenhof van Wed. G. Raedts, Sevenum. Grote maat. 1 Betsie van Siemushoeve van G. Hendrikx, Leunen; 2 Miep van Briens hoek van J. Driessen, Afferden; 3- Ivonne van Hoverhof van Gebr. Meer- tens, Blerick; 4a Hermina v. Helpeney van Kind. J. Soberjé, Horst; 4b Her mien van Michiels van G. Dings, Sevenum. Cat. 7. Merries geboren in 1945. Grote maat. Flora van Megelsum van Wed. F. Gielen, Meerlo; 2 Nicolien van de Heibloem van Gebr. Burgers, Veulen Cat. 8. Merries geboren in 1943. Kleine maat. ia Marietje van Smetenhof van Gebr. Bartels, Lottum; ïb Margriet van Bree van G. H. v. Osch, Maasbree; 2 Madam vd. Nieuwenhof van P. J. Hendrix, Geysteren; 3a Fannie van M. Mooren, Meerlo; "3b Jeanette van Deckershof van Joh. van Vegchel, Merselo; 4 Flora van Bergerhof van Gebr. Burgers, Veulen. Cat. 9 Merries geboren in 1944 tot 1941, grote maat. ia Flora van Lindenhof van Jos. Cuypers, Lottum; lb Flora van Luce- senhof van M. Berden-Geurts, Horst; 2a Nicolina van W. van Dyck, Oos trum; 2b Nora van Gastel van P. J. Hendrix, Geysteren; 2c Ria v. Hel peney van Kind. J. Soberjé, Horst; 2d Astridll van J. Tax, Blitterswyk; 3a Corrie v.d. Molenhoeve van Joh. Peters, Oirlo; 3b Blondine v. Djjkers- hof van P. vd. Venne, Velden; 4a Hermine van de Kooi van E. Tax, Wanssum; 4b Rozalien van L. Bovee, Meerlo; 4c Beatrix vd. Hierzenhof van M. Smits, Well; 4d Dina vh. Zwarte- water van M. A. Arts, Merselo. Cat. ïo. Merries geboren in 1944 t.m. 1941, kleine maat. ia Irma van 't Holtje van P. vd. Venne, Velden; lb Nicoline van P. Rambaghs, Castenray; ie Nicora van Smakt van J. vd. Winkel, Smakt; ld Juliana van Gratjes van J. Wilms- Claes, Weverslo; 2a Frida van St. Leendert van J.H. Rutten, Wanssum;

Peel en Maas | 1949 | | pagina 1