Tentoonstellings-reclame Varkensfokmateriaal STEUNT ONS TUBERCULOSE Profiteert de Stand vo HET GROENE KRUIS FANTAST/S een flinke On voor 48 a Najaarsschoonmat umsen l^ekket iQecenigde Klé van deze meelt SPORT ïlflódevakschóót zwaar Tophout Dr. Maarseveen W. N. Gieskens Boerenleenbank Venray Veeverzekering BEVOLKINGS-ONDERZOEK HtTNWm LIEBIGj in één woo Uw kruidenier van deze aanbieding I AMCR/CA /FeMAVO/ V€NLO EEN ROEP DOOR MET GEWEST: WAT VAN PULS KOMT IS BEST I Geslaagd. Bij de examens gehouden door de Noord-Limburgse Muziekschool te Venlo slaagde voor Theorie: Fr. Heintjes te Leunen. Uitvoeringen. De Zang- en Toneelvereniging „Het Heidebloempje" Heide, zal haar jaar lijks concert en toneeluitvoering geven op 6 en 13 November a.s. Stroomlevering Ysselsteyn De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat wegens noodzakelijk werkzaamheden in het hoogspanningskabelnet de stroom- levering aan de gemeente Yenray, voor zoveel betreft het net Ysselsteyn, op Zondag 25 September a.s. zal wor den onderbroken van 7 uur tot circa 18 uur. Yenray, 21 September 1949. Het voornaamste Devaluatie Zo is dan deze week nog onver wachts de mededeling gekomen, dat de gulden devalueert. De Amerikaanse aandrang is zo sterk geweest, dat het Engelse pond naar beneden moest en met zijn val ook de Nederlandse gulden heeft mee genomen. Hierdoor zal Nederland nu goed koper naar Amerika kunnen expor teren en zullen de Amerikanen ge makkelijker hun geld kunnen be leggen in Nederland. Maar daar tegen over staat, dat de import drastisch zal moeten besnoeid worden, daar de buitenlandse goederen en vooral de Amerikaanse veel duurder zullen worden. De lonen zullen niet verhoogd mo gen worden, maar de productie zal moeten toenemen. Dat is allemaal wel gauw gezegd, maar de uitvoering zal nog de nodige offers en moeilijkheden vergen. Intussen is dit alles eens te meer een bewijs, dat wij boven onze stand leven een feit, dat men maar al te dikwijls poogt te verdoezelen. Zo ook in de Troonrede die o.i. nog veel te weinig de wer kelijke toestand van ons land onthult. Al is het waar, dat de begroting weer sluitend is gemaakt, dit is alle maal van betrekkelijk weinig waarde, daar de kapitaaldienst nog met een aanmerkelijk te kort sluit en boven dien de devaluatie wel eens door ver schillende plannen e6n streep kon halen. Het ambtenarenapparaat wordt weer verminderd, maar het Ministerie van Oorlog heeft ettelijke honderden men sen nodig, zelfs voor een bedrag van f 104.000.000.—. Het Landbouwegalisatiefonds sluit ook nog met een tekort van 190 millioen gulden, maar dit saldo zal hoogstwaarschijnlijk verlaagd worden. Verlaagd wordt ook de subsidie op brandstof en de loon- en inkomsten belasting. Ook werd nog eens de na druk gelegd op de export, die kurk moet zijn, waarop Nederlands economie moet drijven. De noodzaak echter wordt o.i. nog veel te weinig naar voren gebracht. Deyaluatie verhoogt de kans op smokkelarij. Door de devaluatie en de daaruit voortvloeiende gewijzigde koersver- houding tussen de Belgische franc en de Nederlandse gulden verwacht de officier van justitie te Breda weer dat de smokkelarij belangrijk zal toenemen, in bijzonder de veesmokkel. De justitie zal echter niet aarzelen in te grijpen en de overtreders zwaar straffen. De Horeca-bedryven en de schoen winkeliers in Breda en Tilburg en in tal van grensplaatsen, die hun trouwe Belgische klanten de laatste maanden minder zagen verschijnen, verwachten van de devaluatie een gunstige in vloed óp de Vlaamse klandizie. Arbeider door bomontploffing gedood. Te Roermond werd Maandag de sojarige gemeente-arbeider U. uit Herten, bij het ontploffen van een bom gedood. U. was bezig met het aanstampen van graszoden, toen een blindganger, welke daar vanaf de dag van Roermonds bombardement op n November 1944 gelegen moet hebben, ontplofte. Dit park werd vele malen door U. in orde gemaakt. 12 jaren geëist tegen directeur van een arbeidsbureau. Te Roermond is Maandag 12 jaar geëist tegen tegen Stessen uit Gul pen, die tijdens de bezetting directeur was van 't gewestelijk arbeidsbureau te Venlo. Hy wordt ervan beschuldigd meer dan 150 mensen naar Amers foort te hebben laten transporteren, waarvan er later dertien zyn omge komen in Duitsland. 18 getuigen legden zeer bezwarende verklaringen af. Zyn ambtenaren zei den, dat zy door middel van een ver klikker hadden gehoord, dat Stessen telefonisch aan Berend sen, de „Schrik van Venlo" opgaf wie voor arrestatie in aanmerking kwamen. Verdachte bekende, doch meende als nationaal-socialist zo te moeten handelen. Sportnieuws S.Y.Y. Zondag werden wy aangenaam ver rast opeen uitstekende voor wedstrijd van het tweede elftal. Ofschoon erg klein van stuk, bijzonder de voor- hoedespeleis, sneden zy toch telkens door de Gennepse achterhoede, zodat doelpunten niet konden uitblijven. Gelukkig was vrouwe fortuna nog erg op de hand van Gennep, anders ware het zeker een debacle voor hen geworden. De 4—o overwinning was ruimschoots verdiend. Zondag gaat het tweede op bezoek by Sportclub Irene. Om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen zal het aanpakken zijn. Het eerste deed voor het tweede niet onder en versloeg I.V.O. met 3—o. De rust was met blanke stand inge gaan, ofschoon Venray doorlopend in de meerderheid was geweest. Na rust lukte het beter en na tien min. spelen was het reeds 2-0. In de resterende tyd wist de rechtsbuiten er nog 3—0 van te maken. Zondag is de reis naar Bergen, waar het toch oppassen wordt. Onderschat deze tegenstander niet, want volgens het verslag had Panningen dé grootste moeite om op eigen terrein het tot een 3 i overwinning te brengen. In dien er van het begin af aan flink wordt gespeeld, met de vaste wil de wedstrijd te winnen, dan komen de punten mee naar Venray. De strijd om het kampioenschap is zwaar en nog lang. Welke wedstryd voor het derde is vastgesteld is ons niet bekend. Meerdere jongens hebben gevraagd om eventueel te kunnen voetballen in Venray. Is er niet een mogelijkheid, dat een vierde elftal gevormd wordt Jongens geeft U op by de voetbal club venray en by voldoende deel name zal zeker een vierde elftal uit komen. Kringconcours Handboogschut- tersbond „de Vriendschap". Zondag had te Castenray de Kring- wedstryd plaats van de Handboog-' schuttersbond „de Vriendschap". Ruim 200 schutters waren opge komen om in een faire stryd deze middag zich te meten op het laatste kringconcours van dit jaar. De Kring-voorzitter Jan Arts uit Merselo, sprak na de wedstrijden de schutters toe en reikte de pryzen aan de winnaars uit. De heer H. Vollebergh, hoofd der school te Cas tenray, bracht dank aan alle schut ters van de Kring Venray en spoorde hen aan de bond te blijven steunen. De uitslagen waren als volgt: ie zestallen: ie St. Hubertus, Mer selo, 191 punten; 2e St. Anna, Venray 190 punten; 3e St. Oda, Venray, 184 punten; 4e Willem Teil, Oirlo, 180 punten; 5e St. Joris, Leunen, 178 p. 2de zestallen: ie St. Antonius,Half weg, 163 punten; 2e St. Anna, Venray, 155 punten; se St. Oda, Venray, 154 punten; 4e St. Hubertus, Merselo, 1 so punten; se Willem Teil, Oirlo, 124 p. 3de zestallen: ie St Oda Venray, 121 punten; 2e St. Antonius, Halfweg 114 punten; 3e St. Anna, Venray, 111 punten; 4e Willem Teil, Oirlo, 101 p. 5e Eendracht, Veulen, 87 punten. Personeel ie Jan. Arts, Merselo, 25 punten; 2e J. Janssen, St. Oda, 4 rozen; 3e J. Knnen, Veulen, 5 vieren; 4e J. Wijnhoven, Venray, 5 drieën; 5e A. Peeters, Oirlo, 4 tweeën; 6e F. van Ooi, Veulen, 4x1. Drietallen: ie St. Hubertus, Merselo 63 punten; 2e St. Anna, Venray, 60 punten; 3e St Antonius, 57 p. Hoogste schutter van de drie kring concoursen in 1949 in Venray gehou den: H. Dingbs, Castenray, 113 p. Schutters boven de 60 jaar: ie Jan Janssen, St. Oda, Venray, 32 punten; 2e Frans Kersten, St. Jozef, Holthees; 30 punten; 3e Willem Claessens, St. Anna, Venray, 30 punten; 3e Renier Lemmens, Oostrum, 29 punten. Schuttèrs onder 18 jaar: ie Frits Martens, St. Joris,Leunen, 30 punten 2e Gerrit Duykers, Batavieren, Cas tenray, 26 punten; 3e Ant. van Ooi, St. Oda, Venray, 24 punten; Leo Voer- mans, Willem Teil, Oirlo, 21 punten. KERKELIJKE DIENSTEN PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 16e Zondag na Pinksteren; vandaag 7 uur H. Communie; half 8 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur lof, waarna Derde Orde. Maandag: half 8 best.zm.voor Chr. Stappers. Dinsdaghalf 8. best. zm. voor Jos. van Soest en echtgenote. Woensdag: half 8 11 e gez. maand- dienst voor Hub. Jenneskens. Donderdaghalf 8 best. zm. voor vrouw Vermeulen. Vrijdag :best. zm. voor de overl. fam. KesselsV erhey en. Zaterdageerste Zaterdag van de maand; half 8 best. voor Ger. Derks; half 8 Maria-lof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag: 16e Zondag na Pinksteren;' half 8 vroegmis t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid voor een verkregen gunst; half 10 hoogmis tot zekere in tentie; half 11 aankomst der bedevrait v. Deventer met hoogmis; half 2 lof voor de pelgrims; 3 uur lof met rozen hoedje. Maandag: half 7 eerste H.Mist.e.v. St. Jozef; half 8 2de H. Mis t.e.v. St. Jozef om zegen af te smeken over het gezin. Dinsdag: iste H. Mis voor over ledene; 2de H. Mis gest. leesmis voor Petrus' en mej. Beekman. Woensdag: iste H. Mis t.e.v. St. Jozef; 2de H. Mis gest. lm. voor mej. Beekman en Sebastiaan v. Schalen. Donderdag: 1st H. Mis voor Louisa Wape-Verwer; 2de H. Mis uit dank baarheid t.e.v. St. Jozef. Vrydag: half 7 gez. jaarg. voor Albert Philipsen; half 8 2de H. Mis. Zaterdag1 ste H. Mis t.e.v. St Jozef; 2de gez. L. Vrouw mis; n.m. vans 7 uur gelegenheid tot biechten; 7 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw; heden begint de rozenkransmaand, bijzonder toegewijd aan O.L.Vrouw v.d. Rozenkrans. Eiken dag zal onder de 2de H. Mis het rozenhoedje gebeden worden. YOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Belangrijk. Kalibonnen. Op onderstaande zitdagen zullen de kalibonnen voor het komende bem tingsjaar worden uitgereikt. In tegenstelling met voorgaande jaren zullen geen berichtkaartjes meer worden verzonden, aangezien echter het product kali nog niet in ruime mate beschikbaar gesteld kan worden, verwachten wy, Jat alle land- en tuinbouwers op de vastge stelde dagen hun toewijzing komen afhalen. De uitreiking zal plaats vinden op Donderdag 29 September te Oostrum in café Camps van 9—10; te Meiselo in café Arts van 11 12; te Heide in café Litjens van 1.30—230; en te Ysselsteyn by A. Fleurkens van 3—4. Op Vrydag 30 Sept. te Venray op het Bureau van 9—10; te Oirlo'van 9—10 in café Drabbels; te Castenray van 11 12 in café Kuypers; te Veulen van 1.30-2.30 in café van Gasselt; te Leunen van 3—4 in café Martens. De gewone zitdagen kunnen deze week niet gehouden worden. Op Maandag en Dinsdag is het Bu reau na de middag gesloten wegens de Tentoonstelling. Maria Loonen Jan Peters hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelyk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 27 Sept. a s. te 9.30 uur ia-de Parochiekerk St. Pe trus Banden te Venray; daarna zal tot hunne intentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Venray, Leunseweg 11 Henseniusplein 4 Dagadres Venray Leunseweg 11 Gelegenheid tot feliciteren 1-2 uur. Toekomstig adres Venray, Hen seniusplein 4. Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Algemene schatting der paarden WOENSDAG 2h SEPT. llnm. van l tot 3 uur aan het Ovorbroek, van 4 tot 6 uur aan hot Veulen bij vnn Gassel. De leden worden vei zocht do boek jes mede te brengen. Het Bestuur. Een Pater-Missionaris, die einde Januari naar Afrika vertrekt, houdt zich ten zeerste aanbevolen voor metalen bagagekisten bv. muniekisten van ongeveer de volgende maat 60 x 40 x 28. Gaarne bereid ze af te halen. Adres Huize St. Servatius. Bij mijn vertrek naar Indonesië wens ik familie, vrienden, bekenden en Katholiek Thuisfront hartelijk vaarwel. J. F. Proosten Legernr. 290328225 ,b. ss. Waterman. voor VENLO en omstreken. Modevakonderwijs in knippen en naaien. Dames, die wensen deel te nemen aan de wintercursus te VENRAY, gelieven inlichtingen te vragen Dhr. Mevr. R. Brouwer-Schippers, Venlo, Laaghuisweg 4 of bij Mevr. Huberts, Vlakwaterweg 2, Venray. Deze cursus vangt aan in October. Zakmes verloren Terug te bezorgen Patersklooster. Achtergelaten door twee kinderen: een kruiwagentje en een autoped, van gemeentehuis naar Langstraat. Tegen beloning terug te bezorgen Marktstraat 6. H.H. Landbouwers Wy hebben tegen zeer lage prijs te koop een grote party zwaar dennen top- en knuppelhout. Houthandel Gebr. Janssen. BIEDT ZICH AAN net meisje 15 jaar voor klein gezin. Willemstraat 14. BIEDT ZICH AAN R.K. Meisje 16 jaar Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD zo spoedig mogelijk hulp in de huishouding voor dag en nacht. P. Gooren, Stationsweg 17. Veeverzekering Eensgezindheid Premiebslaling Zondag 25 Sept. na de Hoogmis in de zaal te Leunen. Premie bedraagt 7i pet Woensdag 28 September geen spreekuur van Huidarts 30 Sept. en 7 October geen spreekuur te Venray Maandag 26 September kantoor gestoten. Het Bestuur. Ysselsteyn. Premiebetaline Zondag 25 September na de Hoogmis in zaal van Asten. Premie 1/4 pet. Het Bestuur. De stroom optische recepten die bij ons binnenvloeit is het beste bewijs voor hel vertrou wen dat arts en patiënt stelt, in onze vakkennis en securiteit als het om brillen gaat I H. CAMPS ZN. Ged. Opticiens Leveranciers voor alle Ziekenfondsen afstammend van Ster- en Premiezeugen doorlopend verkrijgbaar bjj M. JENNISKENS, Overbroek K 13, Leunen in de strijd tegen de NEEMT DEEL AAN HET geeft deze wei met tol en zwe Voor iedereen die komt winl ROZIJNEN zondi Uit onze sortering BORSTELWERK en geeft Uw bestellingen op aan onze stands. Deze reclame geldt slechts gedurende de 3tentoonstellingsdagen. 250 gram Koekjes 55 ct. en 1 Koek 50 ct. samen f 1.05 nu voor 98 250 gram Speculaas 46 ct. en 1 pak Beschuit 26 ct samen 72 ct. nu voor 65 By iedere bestelling desgewenst verkrygbaar 250 gram Frou-Frou voor 75 ct. Elke pot Jam, in iedere smaak 6 ct. goedkoper Vruchten nu per 250 gram slechts 35 ct Een ruime sortering Versnaperingen aan de stand verkrygbaar Elke tentoonstellingsdag geven wij twee aan de stand opgegeven bestellingen (uitgezonderd brood) geheel gratis Steeds vindt U bij ons de beste merkartikelen in alle kruidenierswaren. Alleen het beste is goed Neemt eens proef van onze prima producten en U wordt beslist klant-. Al uw bestellingen worden thuis bezorgd. Venray Autohandel L.J. van Haren Bezoekt op de Tentoonstelling

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2