BRAVO! WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN J)e Deede Hóótd-£imiuïqse £and-, fuinttouui-, ïïiiddendandstentcónsteiiinq UQaaeom maakt qe een kei waar een paradijs kan zijn? Komen uii{ niet te iaat? %uckt naat sensatie BEL BIJ BRAND 3 9 2 Zaterdag 17 September 1949 No. 37 Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Qrootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150052 PEEL EN MAAS Ad verten t iep^y zen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Vonray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. op 25, 26 en 27 September. Nog een 8-tal dagen en we staan voor de opening van de derde Noord-Limburgse Land-, Tuinbouw- en Middenstand#- Tentoonstelling. Dan zwaait de nieuwe poort open van het Sportterrein en kunnen de talrijke bezoekers hun hart ophalen aan het beste van het vee, dat Noord-Limburg heeft en dat hier op de verschillende fokdagen wordt tentoongesteld en ge keurd. De inschrijvingen zijn meer dan bevredigend, ondanks het korte tijdsbestek, dat voor de organisatie hiervan nog aan wezig was en zodoende is dit onderdeel van de tentoonstelling alleszins een bezoek waard. Maandag zijn de grote paarden- en veulenkeuringen en Dinsdag die van het rundvee en de varkens. Het terrein is zodanig ingedeeld, dat alles vlot kan ver lopen en iedere bezoeker een goed overzicht heeft over de keuringen en over de aangevoerde dieren. Doch niet alléén het rundvee, de paarden en de varkens vragen onze aandacht. In meer dan 3500 M2 tentoonstellings-tenten exposeren de landbouwers en middenstanders hun kunnen en ook dit onder deel belooft verassingen mee te brengen. De middenstands-tentoonstelling is reeds enkele malen uit gebreid moeten worden om al de deelnemers te kunnen plaatsen en het heeft 't bestuur alle moeite gekost om de exposanten een goede plaats te kunnen geven. Doch dit is zij het dan wat laat toch nog gelukt en volop zijn de middenstanders bezig om hun tenstoonstelling gereed te maken. Intussen zijn de organisaties der boeren, de jonge boeren en boerinnen ook reeds druk in de weer om hun bijdrage aan deze groots opgezette tentoonstelling zo goed mogelijk te doen slagen en ook van deze zijde zet men alles op alles om van het geheel iets moois te maken. Bovendien staat er verder nog de grote consumptie-tent, waarin de gehele dag muziek is, In zes grote tenten is dus het geheel ondergebracht, terwijl voor het geheel een prachtige frontversiering zal worden aange bracht door de Firma Nelissen, die èn door opbouw èn door verlichting des avonds een bijzonder machtige indruk zal bieden. Verschillende hoge gasten zullen de tentoonstelling bezoe ken, o.m. de Heer Commissaris en Oud-Minister Dekkers, terwijl Mgr. Hanssen waarschijnlijk ook nog komt. Ook de verlichting hebben we zo juist al even gesproken, ondanks vele moeilijkheden met materiaal e.d, zal deze ook in orde komen en er is ook 's avonds voldoende licht op het terrein. Verder zijn er nog besprekingen gaande om iedere avond op het terrein een concert te laten geven door de verschillende muziekkorpsen, die Venray heeft. De tentoonstelling zelf is geopend van 's morgens 9 tot 's avonds 9 uur, terwijl de consumptie-tent geopend is tot het sluitingsuur. De tentoonstelling van landbouwmachineriën is onderge bracht op een terrein naast het sportterrein, dat echter alleen over dit laatste te bereiken is. Deze tentoonstelling zal niet groot zijn, maar het bestuur heeft er gestreefd naar een zo groot mogelijke verscheidenheid van machines hier bij elkaar te brengen. Voor fietsen- en auto-stalling wordt gezorgd en de toiletten zijn eveneens op het terrein aanwezig. Een radio-installatie zorgt deze drie dagen voor de nodige aanwijzingen en bekendmakingen. Reeds is bekend, dat verschillende prijzen beschikbaar zijn voor de winnaars van de verschillende fokdagen en men hoopt dit nog verder te kunnen uitbreiden. Hiervoor is nu een actie gaande en het is te hopen, dat velen nog een prijs beschikbaar zullen stellen. De organisatie van de Congresdag is uitstekend geslaagd. Verschillende bekende sprekers zullen bij de landbouwers, mid denstanders en arbeiders de problemen van deze tijd bespreken op de grote vergaderingen, die aan de opening van tentoonstel ling voorafgaan. Men lette op het programma, dat gepubliceerd wordt en noude Zondagmiddag 26 Sept. a.s. vrij voor een bezoek aan deze Congressen. Het grootste geluk isanderen gelukkig te maken Het is de tragiek van de geschie denis, dat de mensen zelf hun eigen onheil willen, ook al beweren zy in woorden het tegenovergestelde. Het gaat niet om woorden, maar om feiten. Welnuhet zou in de wereld een paradys kunnen zyn; maar hot is er meestal een hel. Wy willen ons hier niet verdiepen in allerlei theologische beschouwingen, 'noch' ons belachelijk maken met uto pieën. Het is nodig met beide benen op de begane grond te blijven staan en niet zich te bedrinken aan mooi- klinkende woorden, die nooit wer kelijkheid worden, van een hemel op aarde. De mens is ten kwade geneigd en dat zal hy blijven. Hy zal alle vol maakte geluk altijd dwarsbomen. Altyd zullen er bekrompen mensen zyn, domraen, boosaardigen, misda- digen, egoisten, die het universeel geluk dwarsbomen; die altyd hun eigen dwarse zin en betweterig egoïsme zullen schuiven tussen zich zelf en het geluk van anderen. Wy zullen er nooit in slagen van de aarde een hemels paradijs te maken. Maar toch blijft het waar, dat velen een hel maken waar een paradijs (in de betrekkelijke zin van't woord) de stemming er niet beter op wordt. Omgekeerd zyn er bazen, die van hun werkvolk niets door de vingers kunnen zien, optreden als slaven jagers. Do voorbeelden liggen voor het grijpen. Welk genot ligt er in 's hemels naam in roddelpraatjes te verspreiden over anderen. Hoeveel goeds wordt ermoe vernield, hoeveel kwaads wordt erryee verricht, Hoeveel verdriet wordt ermee veroorzaakt.- En waarom? Enkel en alleen omdat men zo graag iets sensationeels vertelt of zich het genot wil veroorloven eigen jalouzie te bevredigen aan 't leed van andoren. Dit alles is minderwaardig. Met een klein beetje goede wil kan ieder deze hebbelijkheden overwinnen. Laat ieder het proberen en hy zal een ander, een veel gelukkiger mers zijn. Hec, grootste geluk is anderen ge lukkig te maken; blij te zyn met de blyen, bedroefd te zyn met de be droefden. Beminnen en bemind te worden dat is de volheid van lever? en geluk. Ook al zal do wereld nooit een volmaakt paradijs worden, er zyn aanzienlijke verbeteringen mogelijk. zou kunnen zijn. Het gaat in de regel om zeer een voudige begrippen. De huisgezinnen zijn vaak tonelen van misverstand, eigenzinnigheid, ruzie, scheldpartijen en nodeloze vervreemding. Waarom? Omdat vader een buiten gewoon aanmatigende mijnheer, of moeder een lelijke klapekster is. Op dit thema zijn duizenden variaties. Er zyn gradaties van wat mind er-engel achtig en wat minder duivels. De on deugden komen voor in ontelbare variëteiten. Het beruchte kopje thee, dat niet klokslag vier uur klaar staat, is een symptoom van wat aanleiding kan worden tot diepgaande menings verschillen. Zo het gaat in het gezin, zo gaat het in het beroepsleven. Er zyn knoes ten van bedrijfsleiders en dwars drijvers bij de werknemers. Aan beide kanten wordt gezondigd. Minderwaardige propaganda heeft duizenden werknemers vervreemd van het bedrijf waarin zy hun brood ver dienen. Hun werk zegt hun niets. Zy maltraiteren het materiaal. Zonder enige zorg gebruiken zfi het dure auto-materiaal, zodat de baas gepeperde rekeningen thuis krijgt, die met enige zorg vermeden hadden kunnen worden. Als er iets van ge zegd wordt dreigt men onmiddellijk ,met heenhaan. Het is duidelijk, dat doorbuigen op de wind, des te rijker zal de oogst zyn. Welke oogst? De oogst aan mensen, die met een nieuw geloof en een nieuw vertrou wen bezield worden en zich losmaken van het vooroordeel, als zou de Kerk staan aan de zyde van het kapitaal, het onrecht en de verdrukking. P.H. RONGEN O.C.R. Wy moeten er van overtuigd zyn, dat onze persoonlijke bekering een waardevolle bijdrage is voor het chris telyk herstel van de wereld, maar dat de enkeling hier machteloos staat, zolang de bredo massa van het volk zelf niet ingrypt, zolang het burgerlijk zich niet laat leiden door de grote christelijke beginselen en die in haar wetgeving toepast. Dr. W. F. Schuyt schrijft over het ideaal, dat de kleine luiden reeds zo lang voorde geest zweeft: een bestaan, dat een werkelijke bevrijding betekent uit do banden van zorg, kommer en vrees; maar dit ideaal valt hen niet als een rype appel in de schoot.Wij weten, dat dit ideaal niet bereikt wordt door de oude kapitalistische wereld orde een beetjo op te lappen en schoon te poetsen, maar dat het slechts ver wezenlijkt kan worden dooreen gron dige sociale reconstructie". De vernieuwing kan slechts komen uit twee bronneneen sociale ver nieuwing en een persoonlijke ver nieuwing. Het is de Franse wijsgeer Maritein, die dit zeer duidelijk zegt. .Voor de vernieuwing is niet alleen nodig het bouwen vak nieuwe sociale structuren en het invoeren van een nieuw sociaal 'levensregiem, dat in plaats van het kapitalisme komt, maar ook even wezenlijk een, uit de in nerlijke zielebronnen opwellende ver meerdering van kracht om te geloven, te begrijpen en te beminnen en ein delijk een verder ontdekken van de wereld der geestelijke realiteiten". De bouw van deze sociale struc turen zal niet meevallen, omdat het geen gemakkelijke taak is in alle om standigheden van het leven en in iedere maatschappelijke verhouding aan de christelijke naastenliefde het volle pond te geven. Dit is evenmin het geval met de veel strakkere deugd van rechtvaardigheid, die ons verplicht eenieder het zyne te geven waar hy recht op heeft. In het hart van iedere mens woont de boze begeerlijkheid, heerst de eigen liefde, die alles voor zichzelf opeist eert ander niet eens de schillen gunt. Daarom horen wij zo vaak en zo luid spreken over sociale recht vaardigheid en zien wij zo zelden de grote en warme daden, waarin zy- zich moet uiten. In de grote economische wereld vor men de katholieken slechts een on beduidende minderheid. Rusland werkt en zwoegt voor het paradys van deze aarde en erkent geen hogere waarden. Amerika werkt en zwoegt voor de groei van het kapitaal en rekent alleen in dollars. In Engeland wordt de staat de grote ondernemer; hy bestijgt do troon van de vroegere kapitalisten en kweekt een enorme slavendry vende ambtenarij In Nederland kunnen wy met 32 katholieke kamerleden in een hand omdraai geen christelijke economie uit de grond stampen. "Wij hebben in onze strijd voor sociale rechtvaardig heid de wind niet mee. De brede massa der arbeiders stelt geen vertrouwen meer in onze woor den, omdat onze consequente daden op zich lieten wachten. De vry metsel aars hebben de politiek bedorven, de liberale economie en de katholieken zyn te lang blind gebleven voor de sociale noden van de onder drukten. Anderen hebben harder ge schreeuwd, strenger geëist en meer gepresteerd dan wij. Daarom werd in vele landen het gras voor de voeten weggemaaid en komen we min of meer als mosterd na de maaltijd. Moeten wy dan by de pakken gaan neerzitten, een sigaret opsteken en zeggenhet zal myn tijd nog wel duren. Neen, iedere daad van sociale rechtvaardigheid, iedere daad van christelijke naastenliefde is een zaad korrel, die honderdvoudige vrucht voortbrengt. Hoe hoger het graan op schiet, hoe zwaarder de volle aren Voor onze Limburgse jongens in Indonesië Het Limb. Thuisfront doet een beroep opbeel Limburg Onze provinciale Thuisfront orga nisatie het Limburgse Thuisfront heeft van de Minister van Justitie toestem ming ontvangen tot het houden van een loterij ten bate van de geestelijke verzorging van onze Limburgse mili tairen in Indonesië. Na lange voorbereidingen is het Limb. Thuisfront startklaar en binnen enkele dagen zullen de aanplakbil jetten in geheel Limburg kond doen, dat de actie een aanvang heeft ge; nomen. Een groot aantal zakenmensen heb ben zich bereid verklaard aan deze actie mede te werken en zullen als verkoopposten der loten fungeren. Alles ligt verzendklaar en over enige dagen zullen U op talloze plaatsende loten worden aangeboden. De pry's per lot bedraagt 60 centen. De hoofdpryzen zyn: iste prys ter waarde van f ïooo,— naar winnaars keuze; 2e prijs ter waarde van f 750,— naar winnaars 'keuze; 3e prys ter waarde van f 500,— naar winnaars keuze; 4e prys ter waarde van f 400,— naar winnaars keuze; 5e prys ter waarde van f 300,— naar winnaars keuze. Verder zullen er nog een groot aan tal pryzen beschikbaar worden ge steld alsradio-toestellen, rywiblen, drinkstellen, casette's, zilveren luxe voorwerpen, keukenuitzetten, Balinees houtsny- en zilverwerk enz. De winnaars der*hóofdpryzen zullen dus zelf kunnen bepalen wat ze voor het bedrag, dat ze gewonnen hebben wensen te kopen, meubels, huisraad, kleding, landbouwwerktuigen, vee, enz. enz. De trekking zal op een nader te oêpalen datum plaats vinden en in het openbaar worden gehouden ten overstaan van een notaris. De trekkingsdatum wordt tijdig in do pers bekend gemaakt. Binnen 48 uren na de trekking zullen by alle Thuisfront comité's en wederverkopers trekkingslyston aan wezig zyn terwijl de uitslag ook in de Limburgse pers bekend wordt ge maakt. We maken er de geachte lezers nog op attent, dat de gehele opbrengst van deze lotery bestemd is voor de verzorging van onze Limburgse jongens. Dat de moderne mens op een zeer bijzondere wijze houdt van alles wat smaakt naar sensatie zal niemand durven ontkennen. Tasten we slechts in eigen boezem en we zullen moeten toegeven dat ook wij met deze, nu niet direct loffelyke, eigenschap behept zyn. Immers wy steken ons hoofd by na dwars door de luidspreker van ons radiotoestel, als de Tour de France verreden wordt eu wy ontvangen geen bezoek op de Zondagen dat er een internationale voetbalmatch wordt ners meer heeft van een behoorlijke klasse. Hy adviseert zelfs geen Ne derlandse ploeg voorlopig meer aan de Tour de France te laten meedoen, omdat we geen geschikte krachten hebben. Hoever dit pessimisme strookt met het verschijnen van de nieuwe ster aan de Nederlandse wielerhemel, die in Kopenhagen een kampioemsprijs behaalde, valt buiten onze beoor deling. Wel hebben we dat moet ons eerlyk van het hart raar opge keken, toen we kortgeleden lazen hoe „Nederland" zich opmaakte om de „groten" landgenoot bij zyn terugkeer te verwolkomen. Zelfs de route waarlangs de man in Amsterdam zou gaan, was van te voren vastgelegd. We gunnen de dwazen hun genoe gen. Maar laten wy eerlijk zijn. Is het niet om zich blauw te ergeren wan neer men dergelijke onzinnigheden leest en dan daarnaast plaatst de manier waarop ditzelfde „Nederland" de ECHTE helden eert-, die drie van de beste jaren van hun leven in de Tropen voor het vaderland opofferde. Dan moeten de „afdeling van het Thuisfront", de buurt en een plaat selijke muziekvereniging de honneurs waarnemen. Er zyn zelfs wel plaat sen in ons land, waar er niemand is dan de familie om de repatriëren de te verwelkomen. Waarlijk, deze tegenstelling in de nationale belangstelling is er een van zeer bedenkelijke kwaliteit en bewijst aan welk een ernstige mate van sportverdwazing de gemiddelde Ne derlander van 1949 lydt En daar kunnen we, zelfs al zyn we optimisten, niet gerust over zijn. Zolang deze liefhebberij niet verder gaat en ze ons de belangstelling voor andere dingen, die ons hart en onze geest verrijken, niet doet verliezen, kan het er nog mee door, hoewel er hier toch ook reeds adders in het gras liggen. Luisteren we slechts naar Joris van den Bergh, een overdacht getuige, waarvan niemand zal durven beweren dat hy een tegenstander van de sport beoefening is. Verleden week wees hy in „Else- vier's Weekblad", erop, dat de ex- horbitante belangstelling voor_ de sport de eigenlijke sportbeoefening niet ten goede is gekomen. „Want", zo zegt hy, „het is hier geen sport beoefening meer, die bevrediging zoekt, maar de sensatie." Hy zegt verder dat het aantal leden van de KNVB nooit zo groot is geweest als thans, n.l. 300.000. Dat betekent derhalve dat er thans 300.000 voet ballers in ons land zyn. Ook zyn de wedstrijden nooit zo druk bezocht geweest als in het laatste seizoen. Maar ook heeft volgens Joris van den Bcirgh de voetbalsport nimmer op zulk een laag peil gestaan als op dit ogenblik. Nauwelijks zes eminente spelers zijn er onder de driehonderd duizend KNVB-leden te vinden, die voor 't professionalschap in aanmer king zouden komen. Wat de tennissport betreft, is de toestand, mutatis, mutandis, niet veel beter. En dan de wielersport. De bekende journalist Duyzings constateert in het jongste nummer van „Salvo", dat ondanks de geweldige belangstelling voor deze sport, Nederland geen ren Nieuws uit Venray en omgeving Politiek is een hard bedryf. Wie er zich in waagt, stelt zich bloot aan de scherpste critiek. Alleen iemand, die goed is geharnast, kan deze strijd met succes voeren, zonder gevaar, dat hij er onder zal bezwijken. Nu is deze critiek op zich niet zo heel erg. Zij dient evénwel opbouwend te zijn en personen zelf onaangetast te laten. Een van de mensen, die de laatste aren in het middelpunt van de critiek ïeeft gestaan, is de afgetreden Ho„e Vertegenwoordiger van de Kroon Indonesië en oud-minister president Dr. L. Beel. Het is te begrijpen, dat over zijn beleid verschil van mening mogelijk Daar hy mede te beslissen had, over vraagstukken, waarmede de hele toekomst van ons land is ge moeid, ligt het voor de fiand.dat zijn beleid voorwerp van de scherpst denk bare critiek is geworden. Wel is te betreuren, dat men zich daarby niet heeft ontzien de persoon van deze functionaris in het geding te betrekken. En het zyn niet alleen de com munisten van wie men niet anders kon verwachten die zich met dit minder fraaie bedryf hebben bezig gehouden. Zelfs in katholieke kring zyn aan tijgingen aan het adres van deze af getreden bewindsman vernomen van een zodanig karakter, dat men haast moest gaan twijfelen aan de goede trouw van de lieden, die mede aan deel hadden in het verspreiden van allerlei lasterlijke aantijgingen. Dit betrof o.a. het pensioen van f 12000 per jaar, dat aan Dr. Beel is toegekend, als uitvloeisel van wet telijke regelingen op grond van het feit, dat hy gedurende een half jaar H.V.K. is geweest. Hierover hebben de meest fantas tische en we willen het niet verhelen de meest lasterlykse geruchten de ronde gedaan. Daarom vernamen we met voldoe ning een mededeling van prof. Rom- me in De Volkskrant. Het is ons namelijk bekend, zo schrijft Romme, dat Dr. Beel zich van meet af op het standpunt heeft gesteld en daarvan ook terstond tegenover derden uiting heeft gegeven het hem toekomende pensioen niet te willen toucheren, zo lang en voor zover hy het geluk zou hebben, in een hem passende functie door arbeid te kunnen voorzien in wat zyn gezin nodig heeft. Deze daad is tekenend voor Dr- Beel en het verheugt ons van harte, dat hy op deze wyze aan de laster, aars het zwijgen heeft opgelegd. Wy vertrouwen, dat de roddelaars, die aan het verguizen van de naam van Dr. Beel zo dapper hebben meegedaan, nu ook de moed zullen hebben rui terlijk hun „vergissing" te erkennen daarvan openlijk getuigenis af te leggen. De N. Rotterd. Ct-, die van c daad van Dr. Beel melding maakte plaatste er als enig commentaar bi een hartelijk: Bravo Met dit Bravo stemmen we op niet minder harte lijke wijze in. G.v.L. Zondagsdienst Doktoren* Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOM BERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 22 September Consultatiebureau voor Zuige lingen uit de Kerkdorpen Venrays Brandweer in actie Met een doffe plof vloog het door de brandweer opgebouwde schuurtje aan, toen wethouder Wintels Zaterdag j.l., hier wat vuur in smeet. Daarmede begon een demonstratie van Venrays brandweer, die hiervoor een talrijk publiek enkele staaltjes van haar veelzijdig kunnen ten beste gaf. Want toen het gebouwtje flink aan het doorbranden was, reed de nieuwe tankwagen het sportterrein op' en in een minimum van tijd en met een maximum aan schuim was de brand geblust. De oefeningen, die in Horst en Ede, zulk een opmerkelijke successen had den opgeleverd, werden ook hier voor het publiek in record tempo afge- gewerkt, waardoor tevens een goed beeld van de training en de paraatheid gegeven werd. Het waterballet, dat dan met 8 stralen te zien gegeven werd, gaf visioenen van grootse fonteinen en was meteen een weerlegging van het feit, dat de waterleiding nog maar eeds geen water gaf. Honderden kubieke meters water werden de lucht ingespoten in allerlei variaties, die meteen de mogelijk heden van het materiaal op duidelijke wijze demonstreerden. De daarop volgende spuit wedstrijd tussen de brandweer en de rijkspolitie was de clou van do middag en we overdrijven niet als we zeggen, dat de spelers „nat" waren. De einduit- lag gaf tenslotte een juist beeld van de krachtsverhoudingen 1 1. Het college van B. en W. benevens de leden van de Raad en enkele corp sen uit de bnurt, o.a. Vierlingsbeek, gaven blyk van hun belangstelling. Venrays brandweer had geen betere manier kunnen bedenken om het Venrayse publiek eens met hun kennis te laten maken, dan op deze prettige manier en zy hebben wel de indruk gevestigd, dat zy ten volle berekend is voor haar dikwijls niet prettige taak. Leunen huldigt zijn wethouder Het feit, dat de derde wethouder ditmaal uit Leunen afkomstig is, n.l. de heer G. Reintjes, is voor Leunen's fanfare aanleiding geweest om de nieuw gekozene Zondag een grote serenade te brengen, waarbij hy har telijk werd geluk gewenst door de resident der Fanfare en de Zeereerw. leer Pastoor. Voorzitter van de Limco Tot Voorzitter van de Limburgse Coöperatieve slagerijen te "Weert werd op de vorige week te Roermond ge houden ledenvergadering, de heer J. Loonen uit Oostrum, met algemene stemmen gekozen. Jubileum De heer Berterams herdacht deze week het feit, dat hy veertig jaren in dienst was by de Ned. Spoorwegen. Vanzelfsprekend werd hij voor dit feit in de bloemen gezet en had van directie en collega's enkele mooie cadeaux injontvangst te nemen. Oostrumse kermis Een der laatste kermissen van dit seizoen, Oostrumse kermis, is weer voorbij en heeft in tegenstelling met vele van zyn voorgangers een druk bezoek gehad. De kasteleins, die voor het merendeel voor wat muziek ge zorgd hadden, waren best tevreden over het bezoek en de kermisspullen klaagden niet over de belangstelling. De danstenten liefst drie stuks hadden nogal plaatsruimte over, maar jezien de grootte, viel ook hier de jelangstelling best mee. Ongelukken Op Oostrumse kermis kwam T. uit Venray, bij een botsing tussen twee fietsers, zo hard te vallen, dat hy naar het Ziekenhuis moest worden over gebracht. Het tweede ongeluk gebeurde op de Castenrayse weg, waar mej. P. door een fietser kwam te vallen. Ook zij werd met een lichte hersenschudding naar huis vervoerd. Dodelijk ongeluk By het gereed maken van een grote regenput, is Zaterdag j.l. aan 't Veulen, een ongeluk gebeurd door het kantelen van een te plaatsen betonnen ring. De zoon van J., die zich in de put bevond, kon zich niet meer verwij deren en werd ond -r -ie rim; bedolven. In allerijl .viriil-n doktoren kon den slechts d-iod constateren.Het slachtoffer werd nog van het H. Oliesel voorzien. Het ongeluk heeft een diepe indruk gemaakt op de bewoners van het Veulen.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 1