Op veler verzoek wordt op ZONDAG 4 SE Pd ook een uitvoering gegeven 's avonds om 7.50 uur precies. Wij raden eenieder aan om op Venray's prachtigste plekje natuur, bij een fantastisch mooie verlichting, te komen genieten van dit uniek openluchtspel. TUSSEN CAEN EN OVERLOON... De werkelijkheid overtreft vaak de stoutste fantasie maar al te zeer hebben wij dit ondervonden in de achter ons liggende oorlogsjaren, toen de kleine man tegen wil en dank een held kon worden en de een voudigste woning een bolwerk kon zijn van verzet. Het spel ..Tussen Caen en Overloon" werd geschreven met het doel vast te leggen de mentaliteit, die de bewoners van de vreedzame Peel bezielde in de 'tijd die er lag lussen Caen en Overloon. Hel' woord oorlog" is voor de gewone Peel- bewoner gelijk aan .zinloze verwoesting maar wat is een oorlog eigenlijk anders als een diabolische vernieti ging door een hyper beschaafde mensheid van datgene, waar de mens aan hecht en wat hij in lange jaren van hard werken heeft opgebouwd de vernietiging tevens van de hogere waarden, de zedelijke verwording van een los gebroken jeugd. En toch onverstoorbaar was de mentaliteit van het volk, dat bij de stormloop van Caen tot Over loon onder de voet werd gelopen. Het gaat in dit spel niet over het soldaten leven. in oorlogstijd, maar over het leven van de gewone burger in een rustige streek; zijn leven gaat ondanks de oorlogsverschrikkingen gewoon door en hij blijft wat hij was, de goedlachse en hulpvaardige mens. Vanzelfsprekend stelt hij z'n leven in de waag schaal om hen die in nood zijn te helpen. Hij geeft in derdaad zijn leven voor zijn evennaaste. En is dit niet de grootste liefdedit is zijn verweer tegen de oorlog. Moge Hioob door het geven van dit spel er toe bijdragen, dat er meer liefde is en minder haat.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 6