De toestand in tfndónesië SPORT I@an links en cechts door, waardoor het er wel te nat kan zijn voor de bewerking van het land en de groei ook wat laat is. Plan-Zuid bestaat voor een gedeelte uit dezelfde grondkwaliteit. Hier is vry belangrijk in de grond gewerkt zo heeft men stukken totaal geëgali seerd, de ondergrond naar boven ge bracht en de bovengrond op 35—40 cm diepte gebracht. De percelen liggen gedeeltelijk door elkaar, waardoor in het veld practisch vergelijking mogelijk is. Hieruit blijkt duidelijk, dat de voordelen van de grotere grondbewerking maar beperkt ziin. Verder, dat het bovenbrengen van de ondergrond meer nadeel dan voordeel gebracht heeft, daar de water huishouding niet beter geworden is en de grond nog meer slibt. Ook blijkt duidelijk, dat vooral in de eerste jaren de groei der gewassen beter verloopt op de bovengrond dan op de onder grond. Waar hier gronden liggen en be drijven, die een verschillende bewer king ondergingen, is een werkelijke vergelijking mogelijk, in een gelijk midden. Uiteraaid dienen voor de goede op brengsten die zorgen aan de bodem besteed worden, die deze eist. Een goede ontginning is hierbij een der eerste vereiste. De gewassen kunnen hierna als waardemeter gelden. Op Plan-Zuid groeien op hetzelfde type grond, gewassen onder verschil lende omstandigheden wat bodem bewerking betreft, die hiervan een goed voorbeeld geven. Vlak tegen Plan-Noord werd even eens grond in cultuur genomen in de jaren rond twintig en later, die de mogelijkheden tot zelfontginning be vestigen in die gevallen, waar blijkens profiel van de grond deze hiervoor geëigend is. Meer Noordelijk ligt de... Vredepeel De mogelijkheid 0111 gronden onder Venray op eenvoudige wijze te ont ginnen is niet uitgeput, terrein gesteld heid is hierbij geen hinderpaal. Im mers, bodemkartering kan de com plexen aangeven. Ontginnen met subsidie met eigen personeel Er is echter een andere mogelijk heid om met subsidie tot ontginning en verbetering van cultuurland te komen. De gang van zaken hierbij is, dat. men tijdig via Grontmij of Heidemy een plan van het betreffende perceel doet opmaken, dit ter goedkeuring opzendt (geschiedt automatisch door Grontmij en Heidemy) en eerst na goedkeuring met de uitvoering begint. Een bepaald bedrag wordt dan als subsidie vastgesteld. De uitvoering kan geschieden als Boerenobject. Na Januari geldt alleen als Boeren object zodanig weik, dat door normaal eigen personeel wordt uitgevoerd onder toezicht van de Cultuurtech nische Dienst. Voor het maken van 'n ontginnings plan zy'n voor de aanvrager geen kosten verbonden. Dit soort werk is van groot belang te achten en het is van betekenis om de mogelijkheid van gebruik te over wegen. Het aantrekkelijke hiervan, is een inkomen voor werk, dat met eigen personeel in een minder drukke tyd kan worden uitgevoerd en nogwel aar. een object, waarvan de goede uit voering voor de betrokkene zelf van belang is. Zo kan dus de boer op gunstige voorwaarden de bedrijfs- inkomsten via bedryfsverbetering vermeerderen. Dergelijke werken zijn momenteel in uitvoering voor ver schillende doeleinden. Onder Boshuizen brengt men leem- houdend zand bovenop. Aan het Brukske ontgint, men op zeer waardeerbare manier een gedeel telijk woest perceel, terwijl men onder Ysselsteyn tekorten van een minder doelmatige ontginning wegwerkt. Onder de werken, die in aanmer king komen, vallen zowel ontginning als verbetering van grond, tot drainage toe. Voor de eigenaren van lage broek- gronden mogelijk de weg, om tot aan merkelijk resultaat te komen. Ontginnen zonder eigen personeel met subsidie Voor bezitters van grotere com plexen ligt bovendien de mogelijkheid de werken niet in eigen beheer te doen uitvoeren. Op dit terrein komen mogelijk nieuwere methodes in gebruik. Het voordeel van een mechanische ontginning is in dit verband niet heel illusoir. - Afgezien van de resultaten, die met deze methode behaald zyn, is het toch zaak, dat in het belang van de toekomstige er rekening mee word! gehouden, dat voor een werkelijke opbrengst er een zeer aanzienly'k deel meer nodig is om de gronden die productie te kunnen doen geven dan andere gronden, de mogelijkheid van minder goede oogsten is hier groter. Het is in verschillende gevallen beter, de gronden direct in exploitatie te doen geven aan de gebruikers, al was het alleen maar om de zeer grote kans, dat dit aan een goede bewer king van de bodem meer ten goede komt. Momenteel ligt D.U.W.-werk in uit voering onder Venray, werk, dat uit gevoerd wordt op verschillend terrein in gebieden, waarvan aan de hand van reeds eerder uitgevoerde objecten de resultaten met grotere juistheid van te voren beoordeeld kunnen wor den. Het is in het directe belang van de toekomstige gebruikers, dat de werkwyze hiermede rekening houdt en, dat de financiële gevolgen van de ontginniüg niet op hen komen te- drukken. Hoewel blijkens ingewortelde me ningen er in Venray geen vooruit zichten zijn voor de landbouw, en vooral op industrie de nadruk gelegd wordt, is het bezit van 1000 ha voor cultuurgrond geschikte grond geen ontkenning van wat wordt voorge steld, maar het is toch minstens van voldoende betekenis die wegen te kennen en in te siaan, die dat bezit tot Zaterdagmorgen is met alle plecht statigheid, die een' begrafenis met militaire eer kent, Generaal Spoor te Batavia begraven en daarmede hebben onze jongens in Indonesië een populair en gezien bevelhebber verloren, die slechts moeilijk te vervangen zal zyn. De nieuw benoemde Hoge Vertegen woordiger van de Kroon A.H.J. Lovir.k is intussen vol goede moed naar Indonesië vertrokken, terwijl Dr. Beel nog hoogstwaarschijnlijk deze week naar Nederland zal terugkeren. Intussen zyn reeds de eerste troepen transportschepen met demobilisanten vertrokken. Zo gezien is er geen groot nieuws maar achter de schermen wordt hard gewerkt, want al hebben de twee grootste partijen zich accoord ver klaard met de overeenkomst van Rooyen Rum, en al is de commu nistenleider Tan Malakka doodge schoten, er blijven nog genoeg andere over in de republiek die ook wel eens wat te zeggen willen hebben, vooral daar het gezag van de Republikeinse regering in de enkele maanden be zetting van Djocja, veel schijnt ge leden te hebben. Het is dus zaak zowel voor de republikeinen als voor de Nederlanders, dat de Republiek in Djocja heisteld wordt en wel zo vlug mogelyk. Maar eerst zullen toch de 45.000 evacuees moeten zyn overgebracht, die schijnbaar nog steeds niet in de goede bedoelingen van de Rei ubliek geloven. Intussen wordt in Batavia nog druk overleg gepleegd. Zo schynt het er van te komen, dat de federalistenen republikeinen een delegatie zullen vormen op de as. Ronde Tafel conferentie, die men zich voorstelt, volgende maand te houden in Den Haag. Men zou hieruit kunnen con cluderen dat beide partyen onderling tot overeenstemming gekomen zyn. Intussen is op Sumatra deze week nog een conferentie geweest van de daar gelegen federale staten. Deze zyn niet tevreden met de be hartiging van hun belangen door de B.F.O. en verder wensen zjj door te gaan met de verdere vestiging van Negaras, wat volgens de overeenkomst van Rooyen—Rum is verboden. Sumatra heeft nu zelf een voor lopige federatie ingesteld en we zullen moeten afwachten hoe deze situatie zich zal ontwikkelen. Sportnieuws S.V.V. Velen zullen zich afvragen, hoe het mogelyk is, dat by het stopperspi! systeem een achterhoede 8 maal ge passeerd wordt. Van zelf sprekend zijn daar enige redenen voor te vinden. Hoe het ook is, Maandag 2e Pinkster, dag komt Heer hier. De uitwedstrijd werd met 3 1 verloren, ofschoon Venray beter voetbal speelde, dan Heer. Nu hebben de spelers steeds gezegd Heer kunnen wy hebben en in Venray verliezen zy. Heer daarentegen heeft een gemakkelijk program en daardoor de mooiste kansen om te promoveren. Wy kunnen er van overtuigd zijn, dat Heer zal spelen om de volle winst mee te nemen. Venray zal haar sportieve plicht doen en proberen de punten in Venray te houden. Of het lukken zal is moeilijk te zeggen. Velen geven Heer de beste kans, gezien het jongste verleden en zo op de eerste oogopslag is er inder daad veel voor te zeggen, doch mis schien, dat Venray dit keer in zyn ware gedaante uit de hoek zal komen en Heer daar slachtoffer van wordt. In ieder geval het wordt een span nende wedstrijd. We hopen slechts, dat in deze laatste thuiswedstrijd het publiek niet teleur zal stellen. P.S. Nader wordt medegedeeld, dat de wedstrijd S.W.—Heer is afgelast. In verband met Missie geen trainen. Donderdagavond half 10, dringende bijeenkomst van het ïste elftal in het clubhuis. Op de lemen baan Onder veel belangstelling en ge zellige sfeer hield „Onder Ons" Zondag jl. 22 Mei haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden. Zoals we verwacht hadden, kregen we goede en spannende partijen te zien. Voor de vereniging was dit een mooie dag. Tevens was dit een goede training voor het B-concours van de N.L.B.B. op 12 Juni a.s. die ook op de baan van Onder Ons, zal plaats vinden. Na afloop reikte de voorzitter onder toepasselijke woorden de prachtige prijzen uit. Bestuur en loden danken nogmaals alle medewerkenden voor het slagen van deze dag. WIELERRONDE BERGEN Lang confereerde de jury er over, om de wedstrijd af te lasten, want Pluvius was wel erg mild deze Zon dag en verschillende renners waren dan ook niet opgekomen. Toch werd er maar te midden van stromende regen begonnen en gingen de junioren er direct met zo'n vaart vandoor, dat na 10 ronden het gehele veld uit mekaar lag, en meer dan de helft renners reeds gedubbeld waren op het 800 m lange parcours. Aan kop lagen toen Voesten, Venray, Hulsman, Oostrum, Aug. Willems, Venray en Hemen, Venlo. G. Rutten, de plaatselijke favoriet uit Bergen, die een halve ronde terug lag, wist dank zy de luide aanmoe digingen van het publiek, de achter stand in te lopen. In de eindsprint toonde Har.s Voes ten zich onbedreigd meester, gevolgd door 2 Hulsman, Oostrum, 3 Aug. waarde brengen. Maar... en het is deze zijde vooral, die de zaak der landbouwers betreft. Willems, Venray, 4 Heinen, Venlo, 5 G. Rutten, Bergen, 6 G. Jacobs, Venray. By de senioren was Vincken uit Tegelen onbetwist de sterkste, en had na 15 ronden reeds 400 m voor sprong op z'n achtervolgers Tinneveld Wel), Janssen, Tienray en Boy de Boer, Venray, terwijl op Gofers uit Blerick na de rest reeds een ronde achter was. Boy de Boer kan dan het machtig tempo niet houden en laat zich afzak ken naar de tweede groep. In de 40ste ronde laat Vincken zich inlopen door Janssen, Tienray en Tinr.eveld en die drie geloven het nu verder wel. Gofers, Blerik, weet zich na felle jachten by hen te voegen. In de laatste ronde vliegt Vincken uit de bocht, Janssen en Tinneveld gaan over hem heen. Hierdoor wordt de uitslag ie Gofers, 2e Janssen, 3e Tinneveld, 4e Vincken, se de Boer, óe Sparridaans. Zo zien we dus, dat in iedere ronde de Venrayse renners een geducht woordje meespreken, maar vooral bij de senioren wordt de concurrentie al zeer hevig. Voor de wedstrijd hier in Venray, op Zondag 19 Juni a.s. houdt dit al goede beloften in en wy verwachten hier een verbitterd vechten om de hoogste plaatsen. Ook onder de renners zelf bestaat reeds zeer grote belangstelling en gezien al deze omstandigheden, Zal de Ronde van Venray een der voor naamste van dit seizoen zijn. Jeugdvoetbal Op Hemelvaartsdag en j.l. Zondag speelde Venray A 2 vriendschappelijke wedstrijden. Ondanks liet slechte weer werd er toch goed spel vertoond. Van Mulo A uit Helmond werd met 4 1 gewonnen en tegen Blitters- wijck I was de stand 3-2 in het voordeel van de tegenpartij, waarbij opgemerkt moet worden, dat 1 goal ten onrechte aan Blitterswijck werd toegekend. Op 2e Pinksterdag gaat Venray A naar Blerick, waarde halve eindstrijd voor de Bisschopsbeker zal worden gespeeld. Venray A speelt eerst tegen de winnaar van de Kring Weert en als deze gewonnen wordt, dan spelen ze tegen de winnaar van Swift A— Venlose boys A. In het begin van het tournooi om de Bisschopsbeker werd gezegd „Als we eerst maar winnaar van de Kring zyn". We zijn zover en dus rekenen we nu op de rest ook. Kenners, die het Limburgse Jeugd voetbal kunnen beoordelen, geven ons een kans. Benut die kans. We ver trekken met de Vitessebus van 12.50 uur richting Venlo. Succes! Landelijke Ruitersport. Op het ruiteifeest te Meerlo werden Zondag de navolgende successen be haald door Venray se ruiters: Dressuur stallen A 1 de Peeldra- vers, Ysselsteyn; 3 de Eendracht, Castenray. Dressuur stallen B 2 Sport na ar beid, Oirlo. Ind. dressuur 1 J. de Weyer, Yssel steyn; 2 B. Geurts, Leunen; 3 C. Na- buurs, Leunen; 4 A. Lemmens, Yssel steyn. Springen middel 2 Arts, Ysselsteyn Défilé 2 De Eendracht, Castenray; 3 Ons Genot, Leunen. Aangespannen Ned. Trekpaard, boe renwagens 2 M. Aben, Venray. Harddraven LTP 2 G. van Dyck, Leunen; 4 M. van de Ven, Oirlo. Springen zwaar 1 J. Janssen, Ys selsteyn. Patroui'ilespringen 2 De Peeldravers Ysselsteyn. Rennen LTP 3' J. Arts, Merselo. Rennen alle rassen 1 A. Wijnhoven Oostrum; 2 G. Arts, Merselo. Er namen 200 paarden aan deze wedstrijden deel. Uitslag wedvlucht duiven P.D.Y. De Zwaluw, Wedvlucht Quivrain 26 Mei, 203 KM. Los 11—55, aankomst ie duif 1—45 47, laatste 2—03 10. J. Aarts 1-8—20-21-42—43; H. Rutten 2—56; M. Poels 3 14; Th. v. Houdt 4-53; H. Vermeulen 5 57; P. Janssen en Zn 6—27; Th. Rutten 7 25; P. Kersten 9—89; M. Steeghs 10 59—90; P. vd. Pasch 11; J. Derks 12; H. vd. Heijden 13; W. Janssen 15—37 66—91; J. Boom 16—30; L. Coopmans 17; Servaas 18—29—44 45; J. Ver meulen 19—57; H. van Els 22; P. Vermazeren 23; H. van Ass 24; A. Willems 26-47; M. Keyzers 28—37; Gebr. Hendriks 31 —68; Jac. Verstegen 32—38; G. Janssen. 33; L. Vermeulen 34; H. van Helden 35 54; P. van de Laar 39—83; J. Gommans 40—81; A. Gommans 41; M. Franken 46—48—88 J. Janssen W 49 en overduif; F. van Zwamen 50—84; W. Cremers 51; W. Smits 52; P. Dings 55; A. Smits 60; W. Kelders 61; G. Boom 62; G. van Dyck 63; H. Bouten 64; P. Jacobs 65 77; J. vd Heiden 67; H. Crooimans 69 76—87; B. van Daal 70; F. v. Encke- vort 71; J. Denen 72—73; J. Strybos 74; J. van Leuken 75; Joh. Janssen 78; J. Donders 79; J. Verstegen 80— 92; H. Vollenberg 82; Gebr. Ewals 85 H. vd. Heuvel 86. Wedvlucht Orleans, 150 duiven, 499 KM., duiven los Zondag li 30; aan komst ie duif Zondag 7.23, laatste Maandag 8.41. Th. Janssen 1; P. Janssen G 2; L. Coopmans 8; M. Hendriks 4; J. Ver stegen 5 17—24—30 en overduif; J. Strybosch 6; P. Janssen en Zn 7—14 23; E. Vermeulen 8; J. van Leuken 9 P. Kersten 10; P.Strijbos ,11; M. Poels 12—16—29; J. Bastiaans 13; P. Wil lems 15; M. Siebers 1 s; W. Janssen 19—35; Jaap Janssen 20; D. Kousema kers 21; L. Vermeulen 22; W. Lor- mans 25; H. van Ass 26—38; M. Keyzers 27; Sorvaas 28; P. Rutten 31 W. Thijssen 32; A. Sm ts 33; A. Arts 34; H. Strybosch 36; A. Loonen 37. Limburg krijgt van de 6400 wonin gen, waarmede het bouwprogramma voor 1949 verhoogd is, 500 stuks toe- bewezen. Zy zullen hoofdzakelijk ge bruikt worden voor de bevordering van de industriële ontwikkeling en zo kunnen we slechts hopen, dat Venray ook nog meetelt. Hopelijk maar geen prefabs, want aan is het hek weer van de dam. Pinkster-Maandag bestaat de Coöperatieve Venlose Veilingvereni ging 40 jaren en herdenkt directeur W. Maas tevens het feit, dat hy 40 jaren de leiding heeft over een bedrijf, dat reeds van de aanvang af, een ge weldige vlucht genomen heeft. Wie reclames heeft te verlichten, kan dit gedurende de zomermaanden rustig doen, maar a.s. winter zal deze regeling weer ingetrokken worden. Dus nu maar even geprofiteerd. Diegenen, die beweren, dat de tegenwoordige jeugd niet enthousiast te kry'gen is, zyn wel overtuigend verslagen door de 50 000 jonge mensen, die Zondag opgetrokken zyn naar Utrecht, waar Pater Piet Wesseling en Henri de Greeve hen spraken over de Christus en het leven beheerst door de Christus. Oude waarheden, die reeds dikwijls werdbn gehoord, werden hier weer aan de jeugd voor gehouden en alleen het feit al, dat dit hen niet verhinderd heeft naar Utrecht te komen, maar daar ook twee uren lang naar de verschillende sprekers te luisteren, zegt meer dan senoeg over de mentaliteit van de Nederlandse jongeren. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst lloktoren. Van Zaterdagavond 8 uur. tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 9 Juni: Consultatiebureau voor Zuigelingen uit de KOM Ter iuzagelegging ran lijsten ran candidaten De Voorzitter van hot Centraal Stembureau voor do verkiezing van de leden van de raad der Gemeente Venray maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage zijn ncdergelegd, met vermelding van de nummers der lysten. Venray 28 Mei 1949. De Voorzitter voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN WAARSCHUWING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat het onbevoegden ten strengste verboden is gebruik te maken van de gemeentelijke brandputten. By het constateren van onbevoegd gebruik zal dit voor de betrokkene nietalleen grote onaangenaamheden met zich brengen door het opmaken van proces verbaal, doch ook mogelijke kosten wegens vergoeding der toegebrachte beschadiging hieraan, b.v. door de speciaal door loonsproeiers te gebrui ken vloeistof. Venray, 1 Juni 1949. GEVONDEN: rozenkrans, J. Volleberg, Langstraat 33c; zilv. rozenkrans, Janssen, Sta tionsweg 24b; beschadigde vulpen, H. Wynands, Oostsingel 30; br. dames handschoen, van Gooi, Stationsweg 22; bril, Maas, Oostrum C 23d; vul potlood, Verhalle, Langstraat 62; ta- bakskaart (dames) Bonants, Gasstraat 16a; duimstok, Vermeulen, Heide L 63 zwart hondje, Jenniskens, Nachtegaal Lipssleutel, Luxor-Theater; 3 huis sleutels, zw. dames handschoen, zak doek, Kazerne, Langstraat; gouden damesring, J. Gielen, Stationsweg 37a portemonnaie en sleutel, Verhalle, Langstraat 62; rozenkrans in étui, J. Smits, Vlak waterweg 7; witgele gummi regenjas, M. vd. Beuken, Oirlo; blauw kinderjasje, van Leuken Leunse weg 13; kinderarmband met medaille, v. Helden, Oude Oostr.weg 49; groengrijs schort, Claessens, K71 Leunen; zilv. armband Chr. Janssen, Overl. weg 10; groen autopet, Voesten Langstraat 35; paar beenpypen, Aben Servatiusweg 4; zilverbon, Postkan toor; zilv. kruisje m. ketting, Wed. Schrader, Maashees B 19; ring met 2 sleutels, G. Seuren, Oude Oostrumse weg 30; bruin leren handschoen, J. van Gerven, Hoenderstraat 63. WAARSCHUWING. Eigenaars-houders en bestuurders van vrachtauto's worden herinnerd aan het bepaalde by artt. 5 en 6 van de „Wet Autovervoer personen", waarby het in het algemeen verboden is, personen te vervoeren met vracht auto's. Vooral zy, die op 2de Pinksterdag personen per vrachtauto willen ver voeren, zulks in stry'd met de ter zake bestaande wettelijke bepalingen worden gewaarschuwd, dat die dag daarop bijzondere controle zal worden uitgeoefend. Volgorde der Candidatenlijsten voor a.s. verkiezing van de Gemeenteraad te Venray. De uitslag van de stemming van het hoofdstembureau over de volgorde der lysten voor de gemeenteraadsver kiezing was als volgt: 1 boerenlyst Merselo 2 arbeiderslyst Kom 3 burgerlyst 4 lijst van Haaren 5 boerenlyst Oirlo 6 boerenlyst Heide 7 arbeiderslyst Kerkdorpen Aanbesteding. De brag over de Molenbeek te Wanssum werd deze week aanbesteed. Hoogste inschrijver f 49.400, laagste Janssen uit Velden f 33.726. De Ven- rayse aannemers Gebr. Oudenhoven f 43.210; Firma Nelissen f 42.742. Bisschoppelijke brief. Mgr. Dr. G. Lemmens heeft ver leden Zondag een herderlijk schrijven doen uitgaan, waarin Hy de Hem toevertrouwde gelovigen verzoekt by gelegenheid van zyn 40jarig priester feest op 26 Augustus a.s. geen ma teriële feestgaven bijeen te brengen, maar wel geestelijke. Zo vraagt Vader Bisschop trouw mede te w er Ken aan de levende Rozenkrans en de eerste Zaterdag trouw te vieren, evenals de eerste Vrydag van iedere maand. Aan het slot van het schrijven wekt de Bisschop allen op 't weekblad „Credo" te steunen, opdat het blad gratis kan gegeven worden aan hen, die geen band meer hebben met de Kerk. H.H. Wijdingen. Z.H. Exc. mgr. dr. A. Hanssen zal op Zaterdag 11 Juni het subdiaconaat toedienen aan de eerw. heren B. Goumans, Kerkpad, W. van Kenipen, Leunen en P. Lemmen, Brukske. Volksconcert. Tweede Pinksterdag zal de Oos- trumso Harmonie „Sub Matris Tutela" een volksconcert geven op de Grote Markt. Aanvang 8 uur. Concert Harmonie Grevenbiclit. Op 14 Augustus (Nakormis Zondag) brengt de Harmonie Aurora uit Gre- venbicht, evenals vorig jaar, eon be zoek aan Venray en zal dan tevens een concert geven. Zitting Politierechter. Op de Vrydag alhier gehouden zitting van de Politierechter werden drie van de 70 bekeurden, wegens het niet voldoen van de hondenbelas ting, veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de overige 67 hadden het maar afbetaald. Verder werd B. veroordeeld tot 6 weken voor diefstal van lood en Mej. vd. G. wegens mishandeling tot f 40 of 20 dagen plus 1 maand voorwaardelijk. Het Heidebloempje succes Op het te Brakkensteyn—Nymegen gehouden Zangconcours behaalde Het Heidebloempje van de Heide de 2de pry's in de eerste afdeling. In 't yeen kijkt men op een turfje wel. Enkele turfsteker?, die zonder de gewone pachtprijs betaald te hebben maar aan het werk togen in de Peel, kwamen tot de ontdekking, dat een en ander niet straffeloos kan gebeuren. De politie kwam, zag en maakte een verbaal op. Geslaagd. OIRLO. Op het te Utrecht gehou den examen voor stationsambtenaar der Nederl. Spoorwegen slaagde met lof onze oud-dorpsgenoot Th. Claes sens te. Nymegen. OOSTRUM. Onze dorpsgenoot, de heer An toon van Rooy, werd aange steld als Rijksjeugdleider in het jeugdkamp 't Witte Zand te Zwello. Voor de Oostrumse jeugd 'n groot verlies. Vier jubila in Oostrum Op 22 Juni is het 75 jaar geleden, dat Verheyen's Bakkerij en Levens- middelenbedryf te Oostrum werd op gericht. Tevens hopen dan de echtelieden H. Verheyen—Hendrix, hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren en is het 50 jaren geleden, dat H. Verheyen werd aangenomen als lid van het Kerkelijk zangkoor en tenslotte 30 jaren koster-organist der bedevaarts kapel O.L.Vrouw Beh. der Kranken. Naar Amerika. Dinsdag vertrok het echtpaar Joh. Cup—Hendrix met het schip „Nieuw Amsterdam" naar New-York, van waar zy' naar Milwaukee zullen gaan per vliegtuig om daar by" hun kin deren hun gouden bruiloft te gaan vieren. De b9ide oudjes denken dan over enkele maanden weer naar hun vaderland terug te vliegen. Zo blykt, dat de ondernemings geest en de levenslust van de 8i- en 77 jarigen nog niets geleden heeft. Ospelse Peel wordt verkaveld Met de ruilverkaveling van de Ospelse Peel kan worden begonnen. Ruim 2500 van de 2800 boeren en landeigenaren, die bij deze grootste ruilverkaveling van Zuid-Nederland betrokken zyn, hebben het verkave lingsplan van 4500 hectaren weide en akkerland onder de gemeenten Nederweert, Meyel en Heythuizen, goedgekeurd. De terreinwerkzaamheden, waar mee onmiddellijk wordt begonnen, komen binnen vyf jaar gereed. De kosten woiden door de Heidemaat schappij, die het werk zal uitvoeren, geraamd op 2,8 millioen gulden. Het Ryk zal voor 75 pet. in de kosten bijspringen. V 0ED8ELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 bekendmaking Bouw kippenhokken Degenen, die geregistreerd zyn by Bureau Wederopbouw Boerderijen en nog in aanmerking menen te komen voor bouw van een kippenhok, ge lieven dit zo spoedig mogelijk op te geven, daar er een regeling op komst is, dat het Ryk in deze gevallen een tegemoetkoming in de bouwkosten zal geven. Op de zitdagen in de komende week zal de assistent van de Pluim veeteelt-consulent tevens aanwezig zyn om deze opgaven op te nemen. Men kan zich ook opgeven, als men reeds een kippenhok gebouwd heeft, doch er iwee of meer door oorlogshandelingen verloren heeft. De zitdagen zullen op de gebruike lijke plaatsen en uren gehouden worden behalve te Smakt, alwaar hy in verband met 2de Pinksterdag, zal gehouden worden op Donderdag 9 Juni van 2—3 uur. Voor Venray—Dorp is hierdoor de gelegenheid op Donderdag van 9 12 De Bureauhouder, H. EMONTS. DISTRIBUTIEKRING VENLO. De handelaren, welke normaal op Maandag 6 Juni inleveren, dienen hun bescheiden in te leveren op Dinsdag 7 Juni. De zitdagen voor het publiek op Maandag 6 Jui komen te vervallen Alle overige zitdagen blyven onge wy'zigd. In verband met de opheffing van het agentschap Venray, zyn de zit tingsuren als volgt vastgesteld: Venray 9—.12 uur; Wanssum 10— 12 uur. BURGERLIJKE STAND van 27 Mei t.m. 2 Juni 1949 GEBOREN Rongen, Petrus J.A.M. Hiept M 90 van Vegchel, Josephina M., Leunen Flinsenberg, Cornelis J.G., Merselo M 6 Jacobs, Hubertus J.M., Oostrum D 27 Kortekaas, Reinier F.C.M. Stationsweg Pijls, Monica M.V., Ziekenhuis Sy'bers, Johannes A.M., Hoenderstraat Dinglis, Wilhelmus A.M., Castenray Dinglis, Leonardo H.A., Castenray Direks, Theodorus A.M., Oirlo E 39d Verstegen, Hendrika P.J., Stationsweg v.d. Heuvel, Johanna M., Eindstraat OVERLEDEN Voermans, Andreas echtgenoot van Peeters Maria G., 64 jr, te Venray van Ry'swyck, Gerardus weduwnaar van Verrydt Huberta, 82 jr, te Venray 1 patiënt St Anna 1 patiënt St Servatius ONDERTROUWD Philipsen, Jacobos Th.H., 30 jaren, landbouwer en Bots, Maria P., 25 jr, beiden te Venray Arts, Hendrikus J.W., 29 jr, land bouwer te Horst, en Jenniskens, Jo hanna C.P., 33 jr, te Venray GETROUWD Kusters, Johannes H.H 33 jr, land bouwer te Bakel, en v.d. Ven, Anna C., te Venray Maessen, Hubertus W., 29 jaren, landbouwer, en Swinkels, Josepha A., 26 jr, beiden te Venray Buise, Augustinus, 28 jr, timmer man, en Maessen, Mechtildus M., 24 jr, beiden te Venray Josten, Jacobus W., 37 jr, chauffeur, en Smits, Theodora P.F.H., 37 jaren, beiden te Ver.ray Liket, Adrianus N.H., 25 jr, aan nemer, te Vught, er Hoedemaeckers, Hendrina J.M., 21 jr, te Venray NIEUWE BONNEN (Geldig van 5 t.m. 18 Juni) Voedingsiuiddelenkaarten 905 161 Vlees (A,B,D) 100 gram vlees 162 Vlees (A, B) 300 gram vlees 163 Vlees (D) 100 gram vlees* 164 Algem. (A,B,D) 250 gram rijst 165 Algem. (A,B,D) 250 gram boter of margarine of vet 166 Algem. (A, B) 250 gram boter of margarine of vet 167 Algem. (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 172 Algemeen (B) 500 gram boter of margarine of vet 174 Algemeen (D) 125 gram boter of margarno of vet 175 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. Tabakskaarlen 908 85, 86 Tabak (QA) 2 rants, sigaretten of kerftabak 87 Tabak (QC) 2 rants, sigaretten of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 907 (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen gemerkt met de letter P. De niet-aangewezen bonnen 144, 149, 150, 151, 153, 156, 157, 158 611 159 kunnen worden vernietigd. KERKELIJKE DIENSTEN. parochiekerk St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6r Priester v. d. weekKap. v. Leipsig ZONDAG: Hoogteest v. Pinksteren 6 uur leesmis Johanna Jacobs-Janssen, 7 uur leesmis overl. vader, 8 uur lees mis Peter van Soest en Ant. Huisman, 9 uur kindermis, IQ uur Hoogmis, 3 uur kinderlof, 7 uur Reddend Chris tendom. MAANDAG2e Pinksterdag, dag van devotieH. Diensten als op Zon dag. 6 uur leesmis Johanna Jacobs- Janssen, 7 uur leesmis Vincent Pyls, 8 uur leesmis overleden fam. Arts- Hendriks, 9 uur Kindermis, 10 uur Hoogmis tot zekere intentie, 3 uur Kinderlof, 8.30 Reddend Christendom DINSDAG: 6.30 leesmis tot zekere intentie, 7 uur leesmis W. Clephas lid van H. Stede, 7.30 leesmis Dorine Goumans-Rutten, 8.15 uitvaart Hen drika Thelosen-vd. Broek. In de week iedere avond 8.30 Reddend Christen dom. WOENSDAG: Vandaag,Vrijdagen Zaterdag zyn Quatertemperdagen, ge boden onthoudingsdagen. 6.30 leesmis P. J. Bistervels, 7 uur leesmis Theo dorus Schreinemakers, echtgenote, ouders en kinderen, 7.30 leesmis Albert Jacobs-Morenhoven, 8.15 gest. jaard. P. J. Derks en Maria Petronella Wismans (3 kl). DONDERDAG6 30 leesmis behou den terugkeer van 2 broers, 7 uur leesmis overl. fam. Gerard Minten, 7.30 leesmis Ferdinand Beerkens en echtg. Johanna Peeters, 8.15 gest. jaard. Hendrik van den Heuvel (2 kl), '9 uur pl. huwelijksmis v. bruidspaar Sch wachöfer-V ermeulen. VRIJDAG: 6.30 leesmis tot zekere intentie, 7 uur leesmis voor overleden familie, 7.30 leesmis Mathy's Verstrae- len en echtgenote, 8.15 gest. jaard. Const, en Antoir.etta Hellen (sol. ïkl) ZATERDAG: 6.30 O. L. Vrouw hoogmis, 7 uur leesmis Willem Broers, 7.30 leesmis Herman Bexkens, 8.15 gest. jaard. 1 t heide" fam. Voeste; ttoc Rozenkrans. Maandag m Willems, io>KmjS zenkrans. Vrydag :esmis Kleuskens. YELTUM esmi< besteld door.^ lEBH Zondag: v. Generale Aboor c Derde Orde.'gER Vandaag be^ek Christendom<ien Paters Albei^s er van Schalenj.45 leesmissen, £tCj' Francine Boyur voor Jacobuffers> en zoon Piipi. g 5 uur pl. Lo/eek van de week; Re tendom". Pq ",,e dom redt". Maandag8terc devotie. Mis op leesmis, 6.3tjans 7.30 Pieter Hen c 9 uur Hoogt p] levende leda'. d. Vespers, 7 uiiet p het Christemaald Dinsdag: itsto Allerheiligstedien aflaat, 6 uur Fr Gertruda va-Sm Mrrtinus, 6.4sus J onder korte en 1 Mis, 7.30 bijïtie 1 baaiheid t.e.vnton Antonius-hocp u preek „WaYjhri! geeft", waaruing relikwie. Woensdag ijrter boden onthciag. Asselberghs in Poels, 6.45 Irnet 7.30 zekere i, 7 preek: „Waahoe tendom". Donderdagir C Dijk Smits ei ld Martinus Heetika Herman Bexd de waaronder breel Franssen, s iristi; en Cath. Moh-en, preek: „Hettenc strijd". Biecht 3- Vrydagtemp den onthoudt, 6.: 6.45 H. Mis cort' Gertruda Wisjooi Koordje (zijal 7.3 uur t.e.v. H. iMar 7 uur Lof rnec Christendom" tho Zaterdag: :ten den onthoud^. 6 van Dyk-Srai zc 6.30 zekere in 6.4 en kinderen, nde 7 uur Lof met tendom". Biïen van 6.30—8 ui )eze week Mis Franssen ene d; voor onze wejrs. MededoDer Zondag 5 Iran gadering vacde feest van H. PAROCHIEthai ZondagEest tevens de dagriti bidding voor oar< ding van 'sms 7 uur. Om 6.1 6.3 H. Communieiur Gerard Claesi 8.; Jacob Buggea G 10.15 pl. Hoogpor 3 uur Vesper. P Rozenhoedje, leti Zegen. Hedeitsli voor de schild de Maandagïks van devotie, ir Wed. Keijsersisk voor Peter "W&e, voor Gerard hen Rozenhoedje. Dinsdag 7.»sm Loonen Cruyse Woensdag: g< van de Pasch,lhe en Gertruda ie 1 Donderdagle drik Koenen. Vrijdag: 7.esr Jacobs en ecltfte Zaterdaglei overleden fam.ma Biechten van .30. O.L. Vrouw. Woensdag, 'ag Quatertemper^, 2 dagen. BIDUREN PIlTE Van 6—7.u?£ der kerk, vano Brienshoek, li V 11 Va 12 Meitfho Garde, 1 2 g 2—3 Scheide, 3- Schoor, 4 5 '<e 5 - 6 de leden H. de Parochie. PAROCHBBI ZondagHo9st 7 u. H. Comnri 1 de H. Missen 1 f Derde Orde; 3''- Maandag: tïe van devotie; 7^5 en half 10 de DinsdaghaP01 Jacobs en kind1- Woensdag: Mart. Hendrix p® Donderdag Ant. Broeren ecü Vrijdag: halPe: Stappers. Zaterdag: hs,b! Derks: half 8 Ja' RECTORAAL ZondagHoi?s1 7.50 vroegmis g® pl. hoogmis t.eat Vespers. Maandag: 2$j11 devotie, diensti"5! vroegmis t.e.v; mis uit dankt»1®1

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2