WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Nieuwe moeilijkheden in zicht ^Luieede Duitse Hepuèliek ge&ccen Kettinq&l I twen. Schrale arbeidsmarkt Dood vee inleveren REDDEND CHRISTENDOM. De Gemeenteraadsverkiezing Bij het indienen der lijsten BEL BIJ BRAND 3 9 2 Zaterdag 14 Mei 1949 No. 19 Zeventigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekeni ng 150652 PEEL EN MAAS Adverten tiepry zen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal voor Venray fl 1.00 buittn Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Het overleg te Batavia geeft geen reden tot optimisme.... De voorlopige overeenkomst, die thans te Batavia tussen Nederland en de Republikeinen is bereikt, schept tweeërlei gevoelens. Voor de in Indonesië strijdende militairen zal het ongetwijfeld een harde pil zijn, dat thans in Djocja- carta de machthebbers terug zullen komen, waarvan zij het wanbeheer met eigen ogen hebben aanschouwd en dié zij er daarom uit hebben ver jaagd. En ook de inlandse bevolking zelve, die onder het thans Neder landse beheer weer langzaamaan een terugkeer aanschouwden van een normaal en rechtszeker leven, zullen deze terugkeer van hun vroegere uitbuiters zeker met angst en vreze gadeslaan. Maar aan deze nieuwe teleurstel ling voor het Nederlandse prestige bleek niet te ontkomen te zijn, wil den wy nog kansen behoudt n om de vertegenwoordigers van ALLE Indo nesische staten aan'de Rondetafel conferentie te verenigen. Aan deze laatste voorwaarde zal nu vermoede lijk tevens voldaan worden en boven dien zullen deze republikeinse macht hebbers nu moeten tonen, dat zy nog macht hebben en de guerilla doen beëindigen en orde en rust herstellen. Met ons zullen velen zeer zeker vrezen, dat de republikeinen niet in staat zullen blijken deze laatste voor waarden effectief te verwezenlijken. En dan? Zal het dan wederom strijd en bloed moeten kosten om dit lege vat weg te krijgen om toch weer zelf die orde en rust te vestigen, met de mogelijkheid dat het buitenland dit wederom als Nederlandse oorlogs zucht en imperialisme betitelt? Of zal de Veiligheidsraad er dan van overtuigd geraken, dat met deze republikeinse vertegenwoordiging in derdaad niets is te bereiken en ons toestaan de dan geëigende maatrege len tot opbouw van de Ver. Staten van Indonesië te treffen naar ons inzicht Aan deze laatste mogelijkheid kun nen wy helaas niet geloven, omdat de besluiten van de Veiligheidsraad ■louter door POLITIEKE beweeg redenen worden beïnvloed, waarbij het volksbelang zelf geen enkele rol speelt. Hoogstens zou dan verwacht kunnen worden, dat de houding van Amerika zich iets ten onze gunste wijzigt, heigeen van belang kan zyn doch waarvan het doorslaggevende nog niet vast staat. Zoals gezi vrezen wy dus, dat de republikeinen niet in staat zullen blijken de guerilla volledig te doen eindigen en rust en rechtszekerheid te waarborgen. Tot welke nieuwe moeilijkheden dit zal leiden, hebben wij hierboven reeds in 't kort aangegeven. Stellen wy nu de mogelijkheid, dat zij wel in staat zullen blijken, aan deze voorwaarden te voldoen. Dat dan de onderhandelingen verder vlot zullen verlopen is eveneens zeer twijfelachtig. Dan zal daarmede im mers hun internationale prestige en positie zo zeer versterkt zyn, dat zij liun eisen des te hoger stellen, des te onhandelbaarder zullen worden en des te meer geneigd zullen zijn geheel Indonesië te willen beheersen. Dan vooral zal het moeite kosten om hun heerszucht te beteugelen en een redelijk democratische oplossing voor de V.S.I. te verkrijgen. Hoe de situatie zich dus ook ver der ontwikkelt, de door politieke overwegingen bepaalde bemoeiing van de Veiligheidsraad brengt de indonesische kwestie steeds dieper in het moeras. Nieuwe verwikkelingen met de republikeinen en nieuwe internatio nale moeilijkheden staan ons te wachten en er zal een zeer diploma tiek en vooral ook kordaat spel voor nodig zijn om een democratische Verenigde Staten van Indonesië door een Unie verbonden met Nederland hieruit te redden. Enkele maanden geleden meenden we een ogenblik, dat de Rondetafel conferentie spoedig zou worden ge houden en een einde aan de verwik kelingen zou maken, door de inter nationale bemoeizucht hebben we ons daarin helaas vergist. We zouden niets liever wensen, dan dat wij ons in onze sombere vooruitzichten van 'thans wederom vergisten. Maar haar bestaan wordt reeds bedreigd. Op 7 Mei is in de laatste lezing door de grondwetgevende vergadering te Bonn de nieuwe duitse grondwet aangenomen. Zjj heeft critiek uitgelokt van de zyde der communisten, omdat deze spreken van een „afscheiding van West-Duitsland van het Rijk", na tuurlijk alleen, omdat dit deel aan russische invloed is onttrokken. Voorts hebben verscheidene katho lieken en lutherser. hun misnoegen te kennen gegeven over het feit, dat de grondwet niet christelijk is en dat op scholen het religieus onder wijs niet verplicht zou zyn. Doch de meerderheid was groot. Na de in 1918 geboren republiek van Weimar is deze, nu te Bonn gestichte republiek, het tweede duit- se experiment.. En de omstandig heden zyn al niet gunstiger dan in 1918. Toenmaals toch was de econo mische toestand groot en werd de staat van binnen uit bedreigd door communistenen nazisme, welke laatste dictatorale beweging het won van de eerste. Uit het buitenland kwam generlei hulp voor de jonge democratie, om dat de overwinnaars geen belang hadden by het versterken van Duitsland. Het is trouwens de vraag, of zulk een hulp aan de Duitsers welgevallig zou zijn geweest. Ditmaal, in 1949, komt de bedrei ging vrijwel uitsluitend van de com munisten, maar zy is des te groter, omdat Oost Duitsland geheel in hun macht is. Daarby kan de jonge staat wel rekenen op amerikaanse, maar niet op franse hulp. En juist frans-duitse verzoening zou de grootste waarborg zyn voor een rustig en gestabiliseerd Europa. Amerikaanse invloed in Duitsland. Maar de Amerikaanse invloed in West Duitsland is toch wel een ga rantie. De nieuwe grondwet komt enigszins overeen met die van de Verenigde Staten. Ook hier een bond van republieken (de Lander) met een kamer en een senaat. De eerste rechtstreeks geko zen door de kiezers, de tweede be staande uit afgevaardigden van de Lander, die elk van 3 tot 6 leden zenden. Maar de centrale duitse regering is veel zwakker dan de amerikaanse, de autonomie der Lander blyftgroot. De centrale bevoegdheden der rege ring zyn vooral economisch van aard, Maar zelfs inzake belastingen hebben de Lander allerlei vrijheden. Door het bezettingsstatuut heeft de regering trouwens weinig te zeggen over buitenlandse betrekkingen, han del, wetenschappelijk onderzoek, be wapening (die verboden is) en lucht vaart. Door de Ruhr controle moet zy het beheer over de zware industrie delen met Amerika, Engeland, Frankryk, en Benelux. Een militaire veilig heidsraad beperkt haar bevoegdheden verder. En daarby komt: de afhankelyk- heid van de amerikaanse dollars, o.a. van het Marshallplan en van ameri kaanse geldschieters. Kansen voor de Russen. Toch onderschatte men de kansen van 'de Russen niet. Op 12 Mei is een begin gemaakt met do opheffing der berJynse blokkade, op voorwaarde dat op 23 Mei een conferentie der Grote Vier bijeenkomt over Duits land. De Russen hebben belang by het weder herstellen van de handel tus sen Oost en West, omdat Polen, Tsjechoslowakije en Oost-Duitsland zeer leden onder de westelijke contra blokkade. Maar daarom niet alleen hebben zy de blokkade opgeheven. Zy willen weer zeggenschap ook in de west duitse aangelegenheden, o.a. by het beheer van de Ruhr. De Russen willen door hun eisen en propaganda aan de Duitsers dui delijk maken, dat zy de duitse een heid willen, een centrale regering te Berlijn (natuurlijk met communis tische invloeden) het wegtrekken van vreemde troepen en... economische eenheid van Duitsland met Oost- Europa. Dat laatste is het belang rijkste. In de New York Herald Tibune wyst Walter Lippman er steeds op, dat de eerste duitse republiek zich ter conferentie van Rapallo (1922) met de Russen verbond, omdat de na tuurlijke partner van het geïndus trialiseerde Duitsland het agrarisch oostelijk deel van Europa is. In het Westen vindt het Fransen en Britten en Belgen, dus... concur renten. Conservatieve Duitsers uit de school van Bismarck hangen nog steeds aan de oostwaarts georiënteerde politiek. Vandaar, dat de Amerikanen voor lopig niet denken aan het wegtrekken van de bezettingstroepen. Vandaar ook echter kansen voor de Russen, om propaganda te maken tegen de Amerikanen, die duitse eenheid op basis van een samenwerking met Oost- Eurora verhinderen. Allicht, zou men zeggen, daar Rusland dan zyn macht zou uitstrekken tot aan de Ryn. Europese eenheid Een nieuwe vorm van West-Euro- pese eenheid is tot stand gekomen in de Europese raad, die met raadgevende bevoegdheden eens per jaar te Straats burg zal bijeenkomen, en zal bestaan uit een comité van ministers en een algemene vergadering van afgevaar digden uit de aangesloten landen. Zy kunnen plannen voorleggen aan de deelnemende regeringen, ten bate van de Europese eenheid. Spanje is daarvan nog uitgesloten. Wel heeft de politieke commisse van de V.N. alle landen toegestaan, nor male diplomatieke betrekkingen met Spanje te onderhouden, maar de As semblee moet dat nog goedkeuren. En juist de West-Europese landen staan er zeer gereserveerd tegenover. Af en toe duiken weer ketting- blieven op. Dit^zijn bepaalde spreuken of gebeden, die rondgestuurd worden. De ontvanger schryft de brief over en stuurt hem aan een ander, die hem op zyn beurt overschrijft en eveneens doorstuurt, waardoor een soort „ketting" ontstaat, waarvan de naam afgeleid is. Gewoonlijk komen ze in omloop in onrustige tyden of als bijzondere gevaarlijke tijden voor de deur staan. De kettingbrief, die voor mij ligt, behelst een novene voor de wereld vrede. De 4de dag na ontvangst van de brief kiygt u of uw familie een bijzondere gunst. Het is opvallend zo wordt er expresselyk bijgevoegd - dat dit byna altijd uitkomt. Wanneer het dus eens mislukt, is nog niets ge schied. Schryf deze brief 7 keer over en stuur hem aan familie en ken nissen. Bid negen dagen een Onze Vader en Weesgegroet en wacht af wat u de vierde dag gebeurt. Stuur deze brief verder, voor dat de vierde dag om is en schryf er bij van wien u hem ontving. Het typische is deze buitengewone gebedsverhoren of gunstbewijs op de 4de dag van de noveen; dat doet werkelijk de deur dicht. Hierin ligt ook het verkeerde van deze kettingbrieven: grote waarde of bijzondere uitwerking onfeilbaar zeker toeschrijven en verwachten van totaal onbenullige omstandigheden of bij zonderheden als daar zyn met het afschrijven en doorsturen van een dergelijke kettingbrief, het bidden van bepaalde gebeden onder de con secratie in de H. Mis e. a. Waarom zal God ons uitgerekend op de 4de dag een bijzondere gunst bewijzen Het is te dwaas om los te lopen. In de correspondentié-rubriek van het apologetisch tijdschrift „Het Schild" wordt de kettingbrief genoemd „louter fantasie en gruwelijk bygeloof van sommige idioten". En op een een andereplaats heet het: „mochten allen er voor zorgen, dat dergelyke dwaasheden in de prullemand terecht komen". Laten we ons niet verleiden door de vrome schyn en de stichtelijke be loften. OL. Heer doet niet aan koe handel. Als we werkelijk pressie op Hem willen uitoefenen in 'zover, dat mogelijk is moeten we be ginnen met iets extra's te doen: een ander goed werk, een aalmoes, een liefdedienst, een vrijwillige verster ving. Als er iets is, dat O.L. Heer mild en welwillend zal stemmen, zal het zeker onze edelmoedigheid en offervaardigheid zyn. Een onfeilbaar automaat bestaat er in de hemel niet, ma.w. er zyn geen bepaalde knoppen en gleuven, waar we slechts op behoeven te duwen of er aan te trekken en een paar centen naar beneden laten glijden om vast en zeker een bepaalde gunst te ver krijgen. Wat God geeft, geeft Hij uit goed heid en barmhartigheid, onverdiend van onze kant en zelfs de grootste heilige kan geen enkel strikt recht op Gods vrijgevigheid doen gelden, al is het ook waar, dat heiligen meer van Hem loskrijgen dan wy, gewone huis en tuinzondaars. Niet de kettingbrief is de zekerste weg om verhoord te worden, maar een ding, dat iedere bidder goed moet bedenken de aanhouder wint, ook in het gebed. Op de duur wykt God steeds voor een onwankelbaar en kin derlijk vertrouwen. P.H. RONGEN O.C.R. Het ziet er niet zo rooskleurig uit met onze arbeidsmarkt. We hebben de goede dagen van na de btvryding gehad. Natuurlijk was dat 'n „schijn welvaart", want iedereen met een beetje gezond verstand kon op z'n tien vingers natellen dat die arbeids- vraag geen eeuwen zou duren. De vele duizenden, die by tijdelijke bureaux tewerk werden gesteld, zoals distributie, SEC en in zekere zin ook bij de opbouw, konden weten dat zy bij het meer en meer normaal func- tionneren van 't economische leven aan de dijk gezet zouden worden. Doch ook in het bedrijfsleven zouden de tekorten spoedig zijn ingehaald en dan zou de ren naar een baantje weer groot worden. Gelukkig zy, die vier jaren geleden ingezien hebben dat het nodig was een vak te leren en daarvoor liever het hogere loon, dat men toen als los werkman of zo kon verdienen, eraan gegeven hebben. Zy staan nu niet met lege handen, omdat zy iets kun nen. De anderen daarentegen, de „optimisten", die menen dat met één dag zonneschijn de wereld ten goede is gekeerd, zitten nu veelal reeds met de handen in het haar. Het ontbreekt hun aan vakkennis. We beleven zelfs een tijdperk van het proletariaat van de witte boord. Mensen, die jaren lang op een ^semi- Ryksbureau hebben gezeten, dié met „niets" zyn begonnen en die ook niet de energie bijeen brachten iets te be reiken, zodat ze zich ook na de ge makkelijke jaren staande zouden kunnen houden, beleven nu moeilijke tijden. Hun oorspronkelijk métier zyn ze verleerd of ze hebben hun enthousiasme ervoor verloren, terwijl zy zich min of meer ingeleefd heb ben in de nieuwe atmospheer en met de hoop in het hart rondlopen dat op een of andere dag het geluk weer aan hun deur zal kloppen. Hoe vlugger zy zich realiseren dat „vraag en aanbod" aanmerkelijk ver schilt met de jaren in en direct na de oorlog, hoe beter het voor hen is. Willen velen hunner er komen dan is het zaak dat ze zich geen illusies vormen over schone perspec tieven, dat men met een minimum van ervaring en kennis zich vrucht baar door het leven „pennelikt", maar dan dienen zy hun oude stiel weer op te pakken met al de energie, die ze by een kunnen garen. Zij moeten weer terug naar het oude, goede vak. Of ze nu rijwielhersteller of smid, timmerman of monteur zyn geweest. Natuurlijk, het is moeilijk weer helemaal opnieuw te beginnen en te doen alsof er niets gebeurd is, doch men zal begrijpen dat er geen andere weg is. Moeilijker dan voor onze burger mannen is het voor „onze jongens", die uit Indonesië terug komen. Toen zy soldaat werden velen van hen zyn reeds meer dan drie jaren in Indonesië werden zij als met ge weld door onze werkgevers van de straat gegrepen. Er was „plenty work". Zy trokken naar de tropen met de hoop bij hun terugkomst weer onmiddellijk volop aan de slag te kunnen gaan, al hadden duizenden van hen dan ook nooit een behoorlijk vak geleerd. Yoor dezo mannen, voor „onze jongens", wier dure plicht het was voor het vaderland te vechten en desnoods te sterven, zal de thuis komst een grote desillusie zyn. Zij j zullen moeilijk aan het werk kunnen komen en als we staaltjes horen hoe zelfs VaaertjeStaat optreedt naai de mooie beloften en automatische dankbetuigingen dan weten we dat er grote teleurstellingen te wach ten staan. Mooie woorden en muziek zyn goed wanneer er inderdaad voor hen ook muziek achter zit, maar wanneer men alleen byj thuiskomst maar een valse facade opricht, kun nen we hen maar beter met stille trom ontvangen. Dan zal de pyn ook niet zo groot zyn. Het verheugt ons dat dezer dagen Prins Bernard by het vertrek van een troepentransport nog eens gewe zen heeft op de verlichtingen van de overheid onze militairen uit Indo nesië aan weik te helpen. Zö moet het inderdaad zyn. Onze jongens ver dienen de steun. En dan geen kren- tenpolitiek volgen, zoals departemen tale administraties dat zo prachtig kunnen. Het is noodzakelijk er nog eens op te wijzen, dat de veehouder zyn dood vee inlevert en ter beschikking stelt van destructie. Dan wordt uit het kadaver nog het grootst mogelijke rendement gehaald. Voornamelijk dooi de dierlijke eiwitten, het hoofdbe standdeel van het krachtvoer voor vee. Een dood rund van 300 kg levert 73 kg diermeel en 27 kg technisch vet. Dezo 75 kg diermeel zijn vol doende voor krachtvoer gedurende een week voor 125 varkens of 2500 kippen. In de jaren 1947 en 1948 werd door de destructiebedrijven ruim 9000 ton krachtvoer geproduceerd tegenover een invoer van ruim 40.000 ton. Deze 40.000 ton kosten circa 5 millioen dollars. En de kadavers brengen niet alleen diermeel op, maar ook technische vetten voor de fabricatie van zeep en kaarsen, terwyl de beenderen van de kadavers beendermeel, beenderlijm, beenzwart, dierlijke olie, gblatine| phosforzure kalk, klauwenolie en beendervet leveren. Tenslotte is de inlevering van dood vee noodzakelijk, omdat begraven vee groot gevaar oplevert voor besmetting. Het vee sterft in de meeste ge- Daar is een woord, dat meer ont steltenis moet teweegbrengen, dan de angst voor een bombardement, de inval van een rovend leger, besmet telijke ziekte, kinderverlamming of cholera. Dan zouden de mensen op straat stil blijven staan en er druk met elkander over praten„Heb je het al gehoord Weet U dat woord? Misschien hebt U het al honderden malen in de krant zien staan en ei- even zovele malen overheen gelezen als was dat het meest alledaags gebeuren Ontkerstening. Dat is erg. Heel erg! En het maakt geen indruk. Maakte dat woord maar indruk Dan zocht meteen een zakenman achter de toonbank en een werkman in de fabriek; een arbeider in de werk plaats en een vrouw in haar huis gezin; een jonge mens in zyn ver kering en een ouder in zyn opvoeding; een sportman in zyn clublokaal en een uitgaander in zyn ontspanning hoever die ontkerstening al invloed had uitgeoefend. Dan zochten de mensen meteen hoever die ontkerstening al doorge drongen was in hun milieu. Hoe ver het al gegroeid was in hun huis en in hun straat, in hun bedrijf en in hun dorp, in hun arbeid en in hun ontspanning. Maakte dat woord maar indruk! Dan zouden ze begrijpen, dat het langzaam gegroeid was. Langzaam èn zeker. Dan zouden ze zien, dat ze meege sleept waren door het jachtende, jagende, oppervlakkige leven. Dan zouden ze tot hun ontsteltenis tot de ontdekking komen, dat het al die? ingegroeid was in hun leven. En, dan zouden ze tot deze conclusie komen, dat als het zó doorgaat ons kleine land eenzelfde, grote ruïne te wachten staaf als in de landen rondom ons. Maar dat MAG niet, en dat HOEFT niet en dat ZAL niet! Voor eeuwen terug heeft Christus door het Christendom de redding ge bracht in de wereld. Datzelfde Chris tendom zal de redding brengen in deze tyd. Daar hebt U de hoofd gedachte en de hoofdbedoeling van de week, die wy U binnen korte tyd aan zullen bieden in Venray REDDEND CHRISTENDOM. Die wy U aanbieden Wy Neen, niet wy. Wy slaan alleen maar op de trom. Wy sturen de in- j vitaties rond, maar het is O.L.Heer, de eeuwig Bezorgde, Die U als kost bare Pinkstergave deze weldaad wil geven. De goede God, Dien wy zo dikwyls vergete en Die ons nooit 1 vergeet. Boerenlijsten Zo is dar» Dinsdag hst einde geko men aan velerlei geruchten en veel onderhandelen en is delegatie na delegatie naar het gemeentehuis ge stapt om de lyst hunner keuze in te dienen. Arbeiders Bij de gehouden voorverkiezing der arbeiders hebben verschillende "me ningsverschillen tot oorzaak gehad, dat de gehuchten zich afgescheiden hebben en met een aparte arbeiders- lyst zyn gekomen. Zo zyn er nu de volgende lysten W. Selder, Wilhelminastraat J. de Bruyn, Langstraat H. van Boven, Jan Hensenstraat H. Odenhoven, Overloonseweg L. Janssen, Halfweg J. Sanders, Eindstraat W. Peete'rs, Langeweg M. Jansen-van Daal, Willemstraat W. Verheyen, Gasstraat -0— A. Derickx, Oostrum H..Martens. Leunen A. Jaspers, Ysselsteyn P, v.d. Berg, Oirlo Burgers De Burgerslijst heeft zyn een maal vastgestelde volgorde behouden en ziet er dus als völgt uit Th. Wintels, Henseniusstraat F. Janssen, Stationsweg A. Vermeulen, Grote Markt W. Hettema, Stationsweg H. Ebberink, Marktstraat G. Pools, Draalstraat P. Schoester, Oostsingel vallen aan een besmettelijke ziekte en door een hieraan gestorven dier te begraven, hoadt men een besmet tingshaard in stand. Git dien hoofde dus is het hoogst gevaarlijk tot be graven over te gaan. De sporen van miltvuur hebben in dit opzicht een byzonder slechte repu tatie, meermalen is gebleken, dat perskuilen van gras of ander persvoer besmet waren door het grondwater of door besmette gewassen van stuk ken grond, waar vroeger miltvuur- cadavers waren begraven. Maar ook wanneer er van geen be smettelijke ziekte sprake is en een dier aan verwondingen of anderszins is gestorven, dient begraven te worden afgekeurd. In alle gevallen scheidt een be graven dier stoffen af, die in de bodem verspreid, door de gewass n kunnen worden opgenomen en op deze wyze een ernstige bedreiging van mens en dier vormen. Daarby komt nog het euvel, dat varkens en honden de cadavers kun nen opgraven en de stukken her en der verspreiden, waardoor de gezond heid van ander vee gevaar loopt, vooral wanneer het cadaver van een besmet dier afkomstig is. Daaromgestorven vee direct aan de gemeente aangeven, binnen 6 uur na de dood van Let dier. De destruc tiebedrijven zorgen dan voor de rest. Was voor vier jaren Oirlo de afval lige van de boerenlyst, dit jaar is de splitsing nog groter en zyn er drie afzonderlijke lysten voor de gehuch ten P. M. Pubben, Merselo G. Reintjes, Leunen M. Wismans, Ysselsteyn P. Houben, Veulen G. Claessens, Ysselsteyn J. Arts, Merselo 0— H. Maas, Heide L. van Osch. Heide J. Camps, Heide P. Willems, Heide G. Custers, Oirlo P. Steeghs, Castenray P. v.d. Beuken, Oirlo P. Duijkers, Castenray Bovendien is nog ingediend de volgende lyst A. van Haaren, Kempweg H. Janssen, Henseniusplein J. Camps, Oostrum P. Oomens, Kempweg. In totaal dus zeven lysten met 38 personen, waarvan er zeventien zullen moeten gekozen worden door het Venrayse volk, als hun afgevaardig den in de Gemeenteraad. Van de thans zittende leden zal de heer A. Cremers "geen zitting meer hebb6n, daar hy zich niet meer. ter beschikking stelt.' Aan een prognose of voorspellingen wagen wy ons niet, de tyd zal leren wie en hoe deze gekozen zal worden. Het zal ongetwijfeld een spannende stryd worden, maar hopelijk zal hy eerlyk en sportief worden uitgevoch ten. Wy wensen de candidaten reeds op voortand goede vaart en behouden wacht. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VEECAUTEREN Telefoon 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 19 Mei consultatiebureau voor zuigelingen uit de kom.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 1