van deze mek (Dan links en eeckts BUITENLAND ttfd. De bezetting en de oorlog zyn er mede schuld aan dat dit gebruik verdwynt. Toen was het immers verboden, maar ook reeds voor de oorlog zagen wy een verslapping hiervan. Wat de oorzaak is, weten we niet maar speciaal de jonge boeren kun nen in dit opzicht veel ten goede keren en dit fantastisch schouwspel woer in ore herstellen. Wy hopen dan ook, dat volgend jaar do Paasvuren rondom Venray weer hun rode gloed ten hemel zenden. niiirniiiriiiiii 11 iitii 111 ii ij 1111111: Koninginne Verjaardag op Zaterdag 30 April. De viering van de eerste verjaar dag van Hare Majesteit Koningin Juliana zal hoofdzakelijk bestaan uit een kinderfeest. Op Zaterdagmorgen 30 April zal een plechtige Kindermis woiden op gedragen. Om half elf verzamelen de kinderen zich op het Henseniusplein en g< vandaar naar de Julianaboom in het park aan de Eindstraat. In de namiddag kunnen do kinderen genieten van goochelkunst en pop penkast in de zaal Luxor. De beroem de Mr. Magiciane zal hier voor hun optreden. Bovendien zal de kinderen een tractatie worden aangeboden. De inwoners worden vriendelijk verzocht te vlaggen en zich met Oranje te tooien IBfflIIKIIIillIllilHlIIBIIIIlIlllllllllllllülllIlll'lllilllllllÜllllilWItlllllllIllMIIII BRANDEN. OpPaas-Zondag ging de brand-sirene voor een in brand geraakt porcee! heide aan de Maashezerweg. Veel rook en na enige tyd stierf het vuur van zelf uit. Woensdagmiddag ging de sirene andermaal, maar nu was hot voor een fello brand in de Vier Uitersten, waar de woning van Antoon Huisman in lichter laaie stond. Bereidwillige pikkeniers en buurt hielpen de in boedel redden, maar het huis zelf brandde totaal uit. De brandweer kon door gebrek aan water weinig meer doen als wat brandende balken ver wijderen. De familie is wel zwaar getroffen in deze tyd van woningnood. Zaterdagmiddag is aan de Maas- hezer weg afgebrand een schuurtje van Gt. Görtz. JEUGDVOETBAL Op 2de Paasdag speelde Venray B tegen Arcen A en verloor in oen warme temperatuur gespeelde wed strijd tegen Arcen met o. Morgen Zondag speelt Venray even eens tegen Arcen A en Venray moet in deze wedstrijd de beide puntjes binnenhalen om het kampioenschap veilig te stellen. Arcen is een niet te onderschatten tegenstander en aller, zullen zich voor 100 pet. moeten geven. Ook al mocht de opstelling door omstandigheden anders zijn dan op het raambiljet aangegeven, dan ver trouwen wy toch, dat allen zich ten volle kwijten van hun taak. Mannen succes en dat Zondagmiddag de kampioensvlag gehesen kan worden. WlflllKlIIllIllIlllllllllllllllillillllllllüliH'lllUllilJIIllI-illllïilllllillUlilI'l'-l'lltlil Limburgs Thuisfront heeft gebrek aan actieve dames en heren, die mee willen helpen om het vele werk goed te doen slagen. Zij, die iets voor onze jongens willen doen, zyn hartelijk welkom en gelieve zich te melden by Jos. Keyzers, Schoolstraat. iiiUHiTOHiiiiaiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiQiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiriiikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiD Ongeiuk Een botsing tussen een militaire wagen en een fietser in de Grote straat liep zonder kleerscheuren af. Maar wel onderstreept üit weer eens de noodzaak om nu toch eindelijk eens de parkeerborden te plaatsen, die reeds maanden geleden aan de Gemeenteraad beloofd zijn. Gouden bruiloft Dinsdag j.l. vierde het echtpaar Donders-Verlinden in Castenray hun vijftig jarige bruiloft. De buurt had voor een keurige versiering zorg ge dragen en de belangstelling was zeer groot. Het Zangkoor bracht de ge bruikelijke serenade. - Maandag a s. is het feest op de Smakt, waar het echt paar do Haard Cremer8 hun gouden huwelyksfoost zullen vieren. Ook hier zal het deze zanger en zyn vrouw niet aan belangstelling ont breken. Fancy-Fairs De Fancy-Fair in Oostrum is een groot succes geworden. De gehele dag was er op hot terrein een drukte van belang en de diverse vermakelijk heden hadden het druk. De gezamen lijke jeugdverenigingen in Oostrum zullen er wel by varen. De uitslag van de loting is als volgt 1—677 werd gewonnen door W. Reynders Geysteren; 2—814; 3—382; 4 - 2327; 3 296; 6 779; 7 - 221 5; 8 509 9-903; 10 2496. De pryzen moeten binnen 'n maand worden afgehaald. Nadien vervallen zy aan de verenigingen. Zondag en Maandag a.s. is het in Leunen te doen, waar de gezamenlijke jeugdverenigingen ook hun boste beentje hebben voorgezet en waar ook diverse aardige attracties het hunne or toe zullen bijdragen de vele be zoekers de centen uit de zak te kloppen. Eerste H. Mis te Orerloon In Ovorloon deed Paas-Zondag de Zoereerw. Heor P. Janssen z\jn eerste H. Mis. Ook hier was het dorp buiten gewoon versierd. Namens de bevolking bood de Heer Burgemeester de jonge priester een koffer-typemachine aan. Toneelavonden. De beide toneelavonden van Wans- sums jeugd zyn zeer goed geslaagd, Vooral het drama „Vergeten en ver geven" werd voortreffelijk vertolkt. Rinus met zijn antipoden oogstte een uitbundig applaus. We hopen deze knapen een volgend seizoen zeker weer op de planken te zien. Het voornaamste BONNEN WERKKLEDING De bonnen voor werkkleding H 13 en L 13 zyn tot nader order geldig voor het kopen van werkkleding. Op de bonnen H 13 kan men kopen een overall of een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, eeii lange witte jas, een laboratoriumjas of een mouvvschort. Op de bonnen L 13 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill, satyn, beaverteen. Engels leer, Manchester of pilov, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De Paasdagen brachten zomerse dagen als wel nooit bij mensenheugenis zullen zijn voor gekomen. Men kon met rechtspreken van een „tropische" temperatuur ge durende die dagen. Een temperatuur van boven dertig graden komt nor maal slechts 7 a 8 maal per jaar voor. Bovendien vielen deze tempera turen thans in een periode, waarin we normaal de laatste vorstdagen beleven I Intussen is de periode van hoge temperaturen geëindigd. Maandag avond om 7 uur noteerde Amsterdam reeds een daling tot 14 graden. Maar toen teken.de Limburg nog een ge middelde aan van 24 graden, Eind hoven 2i en De Bilt 20 graden. Vlaggendag. Op Zondag 24 April a.s. is het „de dag van de naastenliefde". Gaarne zag Pater de Greeve, dat, evenals dit ter gelegenheid van Ko ninginnedag, Arbeidsdag, Bevrijdings dag e.a. gebeurt, allo medewerkers van de Bond ook op die dag de vlag zouden uitsteken. De vlag dus uitBlyf niet achter 1 De zomerpostzegels 1949. Van 2 Mei tot en met 30 Juni a.s. zullen byzondere postzegels voor so ciale en culturele doeleinden worden uitgegeven in de frankeerwaarden van resp. 2, 5, 6, io en 20 cent, die met toeslagen boven die waarde van resp. 2, 3, 4, 5 en 5 cent zullen wor den verkrijgbaar gesteld. Van de netto opbrengst is de helft voor sociale, t de andere helft voor culturele doeleinden bestemd. BibliotlieeLlioudster veroordeeld De Maastrichtse Rechtbank heeft Dinsdag mej. M. H. L. L. veroordeeld tot f 300, subs, een maand hechtenis wegens het uitlenen van ren boek, dat volgens de dagvaarding voor het normaal schaamtegevoel kwetsend en voor de eerbaarheid aanstotelijk was. De eis van het O.M. luidde 14 dagen geleden 4 maanden gevangenisstraf. Weer bonnen voor sinaasappelen In de bonnenlyst van Donderdag zyn wederom bonnen aangewezen voor sinaasappelen, te weten 500 g voor de leeftijdsgroepen A en 3 en een kilogram voor de leeftijdsgroep D. Het publiek dient deze bonnen uiterlijk 30 April 1949 by een hande laar in groenten en/of fruit in te leveren. De zesde bon zal geheel, de zevende bon voor een belangrijk gedeelte ge honoreerd worden met Spaanse sinaas appelen. Op restant van de zevende bon zullen Zuid-Afrikaanse (Kaapse) sinaasappelen worden afgeleverd. Eon veestapel door loodarsenaat vergiltigd. By de. schoonmaak vond men op de zolder van de landbouwer J. van Os te Mariaheide onder Veghel een zakje waarvan de inhoud, naar men meen de, uit kalvermeel bestond. Men schudde de inhoud in een ton met roggemeel, bestemd voor veevoeder. Spoedig echter deden zich by het vee vergiftigingsverschijnselen voor en ijlings ingeroepen hulp van een dierenarts kon niet meer voorkomen dat de gehele veestapel, bestaande uit zeven koeien, waaronder twee stuks stamboekvee, verloren ging. De inhoud van het zakje bestond namelijk uit 'oodarsenaat. Koeien krij'gen een achternaam Enige tijd geloden heeft het Fries rundveestamboek bekend gemaakt, dat de leden voor hun vee een naam van oorsprong kunnen kiezen. Deze naam blijft dan voor het'bepaalde vee geregistreerd en mag niet door anderen worden gedragen. Van de ruim 4000 leden hebben voorlopig 160 een achterraam voor hun vee „aangekocht" er moet namelijk voor betaald worden en van deze 160 kozen er 30 een Friese. Schippers vormen een eigen kerkbestuur. Op de 2de Paasdag heeft Deken Haenraets van Sittard in aanwezig heid van vele geestelijke en wereld lijke autoriteiten te Grevenbicht de eerste steen gelegd en de funda menten gezegend van het gebouw, dat in de toekomst zowel kerk als verenigingsgebouw voor de katho lieke schippers zal zyn. By deze gelegenheid deelde hij mede, dat de Bisschop van Roermond in dit schipperscentrum een nieuw rectoraat heeft gesticht, waarvan kapelaan C. J. Engwegen, die hier reeds jaren de zielzorg onder de schippers uitoefent; de eerste rector zal zyn. Het eerste kerkbestuur zal bestaan uit mensen van de schippers wereld. Op 26 Juni zal in de haven van Bom de vierde internationale water processie worden gehouden. Yleesrantsoen verlaagd. Met het oog op de naderende jaa- lijk.se moeilyke periode in de vlees voorziening acht de minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening het raadzaam met ingang van 22 April het vloesrantsoen weer op 200 gram per week per persoon te brengén. Het verhoogde rantsoen van 250 gram zal verlaten worden om zo lang mogelijk het basisrantsoen te kunnen handhaver.. Kath. Arbeidersbeweging eert haar gevallenen. Het aantal adviseurs, bestuurders en leden van K.A.B., dat gedurende de jaren 1940—'45 is omgekomen, bedraagt ruim elf honderd. Velen daarvan vonden de dood op het slag veld, in de of tengevolge van do arbeidsinzet. Ter eerbiedige en blijvende nage dachtenis aan deze gevallen kamera den zal op 5 Mei in het Huis van de Arbeid te Utrecht een bronzen gedenkteken worden onthuld. Het zal een geschenk zyn van alle plaatselijke afdelingen en als zodanig de posthume hulde verzinnebeelden van de hele K.A.B. aan deze slacht offers uit eigen kring van de tweede oorlog. Droevig. Te Vessem overleed plotseling de vader van een groot gezin. Op de zelfde dag ontving deze familie het bericht, dat hun zoon en broeder in Indlë gesneuveld was. Grote vraag naar guitleus in België. Als gevolg van de grote vraag naar guldens is de koers van deze valuta op de vry'e markt te Brussel, tydens de afgelopen Paasdagen voor de eerste keer sedert de oorlog tot boven de 13 francs gestegen. Vooral de massale aankoop van guldens door de Belgen, die de bloembollen velden bezochten, schijnt aan deze stijging niet vreemd te zyn. Naar „La libre Bolgique" bericht, werden dé Nederlandse bankbiljetten door de wisselagenten op de vrije markt met actetassen vol aangevoerd. Het blad vraagt zich af, waar deze biljetten vandaan komen en geeft als verklaring, dat dozeafkomstig moeten zyn van de clandestiene verkoop van Belgische textiel in Nederland. Het wonder te Hakendover. Tweede Paasdag ging weer een groot en een goed deel van de Brabantse boeren naar Hakendover in België, waar die dag de paarden ter ere van Ons Heer :rond de pro cessie rennen, Hem verheerlijkend om de wonderbare wijze waarop Hy by de bouw van de Hakendoverse k-rk heeft ingegrepen en de vele mirakelen die Hij er later nog heeft doen ge schieden. Of is het geen telkenjare terug kerend mirakel, dat uit die grond waar het jonge koren door duizenden voeten vertrapt en door hoeven van rennende paarden nog eens grondig vermorzeld is, toch weer een oogst opschiet, waarbij geen andere in de omgeving het halen "kan. Uit dankbaarheid voor al deze wondere dingen, maar ook wel een beetje om de welstand van hun have en goed te verzekeren wie zal het de man, die zozeer aan de natuur is overgeleverd, kwalyk nemen gingen de boeren van Brabant ook dit jaar weer naar Hakendover om er de Goddelijke Zaligmaker te vereren. Emigrantenfamilie krijgt een boerderij aangeboden. Een 80-jarige arts in ruste te Hinton in de staat West Virginia zag enkele dagen geleden in een krant een foto van de uit 16 personen bestaande Nederlandse emigranten familie Branderhorst by hun aan komst in New York. Aangezien de familie zeven zoons telde, voelde de arts er veel voor om de Brander horsten op zyn farm te hebberr. Hy bood ze een huis met boerderij van meer dan 200 hoctare aan. DIEVEGGE TEGEN WIL EN DANK. Dezer dagen deed zich in een trein naar Amsterdam een wel zeer zon derling geval van diefstal voor, dat de betreffende persoon nog lang zal heugen. Een dame, buiten Amsterdam wonend, had van haar echtgenote f 150 gekregen om daarvoor een mantel te kopen. Daar zy meende in haar woonplaats niet goed te zullen slagen, nam zy de trein naar Am sterdam. In de coupé trof zy als enige medepassagiere een andere da me, met wie zy al dra in gesprek geraakte. Toen zy even later het compartement verliet om zich naar het toilet te begeven, bedacht zy op eens, dat zij haar tas met geld had achtergelaten. Hierover verontrust, controleerde zy by haar terugkomst onmiddellijk of het geld nog in haar tas aanwezig was, doch moest tot haar schrik vaststellen, dat het was verdwenen. Natuurlyk viel aanstonds de ver denking op haar medepassagiere, die even later eveneens naar de retirade ging zonderbaar tas mede te nemen. De bestolen dame nazi de kans waar en onderzocht de tas van haar reis genote en daar kwamen do f 1 f0 te voorschijn. Het laatste deel der reis werd zon der gepraat voortgezet en ieder ging uit het station haars weegs. De eerste dame in kwestie kocht een moderne mantel en thuis geko men vroeg zy haar echtgenoot, hoe hy de jas vond. Haar man uitte zeer plichtsgetrouw zyn bewondering, maar informeerde terloops, waar zy die van betaald had. „Van die f 150 na tuurlijk, die je my hebt gegeven", repliceerde de vrouw. „En die heb je op het dressoir laten liggen", hervoer de man. De dame zit nu met het probleem als straf dat zy haar eigen rechter had willen spelen. Bedrijfspensioenfonds voor de landbouw Wanneer het verzoek van de Stich ting voor de Landbouw om verplichte deelneming in een bedrijfspensioen fonds voor do werknemers in de land bouw door t^e minister van Sociale Zaken zal zijn ingewilligd (en op go gronden verwacht men dit nog vóór 1 Mei a.s.) dan zal daardoor het eerste bt-dryfspensioenfonds volgens de on langs door de beide Kamers aange nomen wet in het leven zyn geroepen. Maar daarmede zal dan tevens het grootste bedrijfspensioenfonds in Ne dei land in werking treden. Het ouderdomspensioen, dat op het 65e jaar ingaat, bedraagt thans f 6 per week, maar zal geleidelijk aan j-tijgen voor degenen, die in de loop der jaren aan de beurt komen en zal, zodra de regeling 40 jaren v:erkt, het maximale bedrag van f 12 hebben be reikt. De premie bedraagt f 2.50 per week en zal voor de he'.ft door de arbeiders en voor de helft door de ondernemers moeten worden betaald. De arbeiders zullen daarvan niet veel merken, omdat tegelyk mot verplich- tendstelling van de deelneming do landarboiders een loonsverhoging zul len ontvangen gelijk aan de te be talen premie. De werkgevers daaren tegen zullen bet volle bedrag hebben te betalen. Al met al zal 1 Mei a.s. voor onze landarbeiders een heuglijke dag zyn. Een mijlpaal in het organisatieleven van onze landarbeiders, die na een donker en zwart verleden een zonni ger toekomst, mogen tegemoet zien. Of die dag tevens een gelukkige dag voor onze boeren en tuinders, voor onze kleine boeren en tuinders althans zal zijn, wagen wy te be twijfelen. Voor hen, wier inkomen niet hoger ligt dan een landarbeiders- loon is hun ouderdomspensioen een verloren zaak geworden, toen de Stichting van de Landbouw de mi nister van Sociale Zaken liet weten, dat zij het verplichtend stellen van de deelneming in een bedrijfspensioen fonds voor de zelfstandigen in de Landbouw niet zou eisen. Maar hier op komen we nog afzonderlijk terug. Mgr. Knebel, die wy" onlangs hoorden spreken over Hongarije en Kardinaal Mindszenty, is Woensdag j.l. onverwacht te Nieuwenhagen over leden aan een hartverlamming, nadat hy do avond tevoren nog eenzelfde lezing als hier gehouden had. Te Utrecht overleed Prof. Dr. K. de Snoo, bekend om zyn zorg voor het Moederschap en propagandist van het vooronderzoek en de praenatale zorg. Zijn streven was o.m. de nor male bevallingen in handen te leggen van de vroedvrouw. Venray profiteert jammer genoeg nog niet van het werk van deze Hoogleeraar, daar hier nog geen bureau voor praenatale zorg is en het voorkomt, dat verpleegsters welke totaal onbevoegd zijn voor deze laak bevallingen verrichten. 0— De Venloso Veiling is in samen werking met de Venlose tuinders de mogelijkheden aan het onderzoeken 0111 het Wellse-meer beschikbaar te krijgen als tuindersgrond. Het betreft hier ongeveer 1000 ha onder de gemeente Bergen. Reeds zyn proeven genomen op een stuk van 60 ha, waar een 70 tal pioniers onder zeer moeilyke omstandigheden gewerkt hebben. Toch zyn de resul taten van dien aard, dat men nu verder wil gaan. De woningbouw echter zal hier wel een grote handicap vormen. De grenscorrecties. De beslissing van de regering te Brussel 0111 af te zien van de grens- correctie's ten gunste van Duitsland is een echte stunt geworden. Duidelijk valt in deze beslissing het optreden van een handig staats man te bespeuren ^en wie het oog naar de Belgische hoofdstad wendt, niet dan ook de krachtige figuur van Paul Henri Spaak. België doet voorlopig afstand van zyn aanspraken. Het grootste gebied met slechts vijfhonderd bewoners wordt geaccepteerd; een streek met vierduizend Duitsers laa* men liever schieten. De reacties in Duitsland op deze beslissing zyn onverdeeld zeer guns tig. Zodoende effent Spaak, die een tegenstander is van Europese contro verses, de weg voor een goede ver standhouding tussen België en het ongetwyfeld weer belangrijk worden de West-Duitsland. In Nederland ziet men een en ander ongaarne gebeuren. Niet om de grenscorrecties, maar om het overhaast handelen van België zon der voorkennis van Nederland. Waarschijnlijk zullen ook hier de grenscorrecties niet doorgaan voordat hierover klaarheid is gekomen. Vooral onder Amerikaanse aan drang zyn ook weer 159 belangrijke fabrieken afgevoerd van de lijst der te „ontmantelen" industrieën. Zo zal spoedig de tijd aanbreken, dat West- Duitsland weer op een zeer hoog productiepeil komt. Mits in goede banen geleid, zal dit de wereld ongetwijfeld ten goede komen. Na 33 jaren stryd. Zuid-Ierland heeft zich Maandag met 21 saluutschoten definitief los gescheurd uit de Britse „overheer sing" en zo is voor een deel van dit mooie eiland de vrijheid verkregen, waarvoor jarenlang bloed vloeide. Wy herinneren ons nog wel de bomaanslagen in Londen van voor de oorlog, de Ieren herinneren zich nog veel beter de Paasopstand van 1916. En nu stonden op dezelfde plek, waar 33 jaar geleden de vrijheids strijders het leven lieten, de kanon nen, die luide de onafhankelijkheid verkondigden. Alleen in Noord-Ier- land bleef het stil. Dat deel blijft onder Engelse vlag. Het was voor De Valera, gewezen premier, aanleiding niet aan de fees ten deel te nemen, maar te wachten op het moment, dat de laatste En gelsman het eiland verlaat... Een nieuwe staat is geboren. Wy hebben er een republiek in de wereld bygekregen. INDONESIë. De Nederlandse Regering moet de aandacht momenteel sterk verdelen, waarbij vooral de Indonesische kwes tie een groot zorgenkind is. De regeerders vestigen sterk de indruk bereid te zyn concessies te doen aan de republikeinen, wellicht ook met het oog op de drang, die binnenkort te verwachten is van de Veiligheidsraad. Wel wordt sterk vastgehouden aan het gelijktijdig in werking treden van de beslissingen op het gebied van de terugkeer der ïepublikeinse regering naar Djokja en de order staakt het vuren, alsmede de ronde tafel-conferentie te Den Haag. Het vermoeden is gewettigd, dat er wel overeenstemming zal kunnen worden bereikt ten aanzien van de genoemde punten, doch de kwestie over het politietoezicht zal 'n ernstig punt van debat vormen. De halstarrige houding van de re publikeinen, die verklaren niet bin dende overeenkomsten te kunnen aangaan, voordat de republikeinse regering te Djokja zal zyn terugge keerd, is niet sympathiek. Eigenlijk is de opzet van de con ferentie te Batavia door deze hou ding in eerste instantie reeds mis lukt. Reeds zyn de eerste bijeenkomsten gehouden en aanvankelijk verklaarde men zich sterk bereid de conferentie te doen slagen. Ofschoon de leiding er de nadruk op heeft gelegd spoedig tot een resultaat te komen, vrezen we, dat er ettelijke debatten zullen moeten worden gevoerd, voordat een resultaat zal kunnen worden geboekt. YOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Export-eieren Wanneer een bedrijf door ziekte een giootdeel van zyn pluimveesta pel beeft moeten opruimen, kan hiervoor schriftelijk gevraagd worden om de aanslag voor export eieren erlaagd te krijgen. Deze reclames moeten door ons worden doorgezonden naar de P.V.C. te Roermond, welke zal beslissen of verlaging kan plaats vinden. By normale opruiming kan geen verminderde aanslag verkregen wor den, daar by bet vaststelion van het aantal exporteieren hiermede ïeeds rekening gehouden is. ZITDAGEN Deze worden de volgende week gehouden als volgt: Maandag 3.30—4 te Smakt by Nellen Dinsdag 9—10 te Oostrum by Camps; 11 12 te Merselo by Arts; 1.30—2 te Heide by Litjens; 3 4 Ysselsteyn G. Fleurkens Woensdag 9—10 te Oirlo bij Drabbels; u 12 Castenray, Kuypers; 1.30—2 Veulen, v. Gasselt; 3 4 te Leunen, Martens. WIELERSPORT In de Ronde van Melderslo, die Paas-Maandag gereden werd, wisten onze junioren fraaie successen te be halen. ie werd Voesten uit Venray; 2e Bergmans, Venray; 3e Willems, Venray; 4e Hinsen, Roermond en se Jacobs, Venray. NIEUWE BONNEN (Geldig van 24 April t.m. 7 Mei) Yoedingsmiddelenkaarten 005 101 Vlees (A, B, D): 100 gram vlees 102 Vlees (A, B): 300 gram vlees 103 Vlees (D): 100 gram vlees 105 Algemeen (A, B, D): 250 gram boter, margarine of vet 106 Algemeen (A,B): 500 gram boter margarine ot vet 107 Algemeen (A, B): 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 108 Algemeen (A, B): 125 gr. koffie 109 Algemeen (A, B): 500 gr. sinaas appelen (inl. uiterlijk 30 April) 112 Algemeen (B): 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 14 Algemeen (D): 250 gram boter, margarine of vet 115 Algemeen (D): 10O gram kaas of 125 gram korstloze kaas 116 Algemeen (D): 1 kg sinaasappelen (inleveren uiterlyk 30 April) Tabakskaarten 903 76 Tabak2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 78 Tabak2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 005, (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen, gemerkt met de letter L. De bonnen 084, 089, 090, 091, 093 097, 098 en 099 Algemeen der bon kaarten voor voedingsmiddelen kun nen worden vernietigd. DISTRIBUTIEKRING VENLO. In verband met een verdere interne reorganisatie van de dienst worden met ingang van 23 April a.s. de vol gende wijzigingen gebracht in de zitdagen voor publiek en handelaren. Agentschap Venray Afdeling Handel ie week te beginnen met25—30 Apr. Maandag Venray slagers en tabak; Dinsdag Wanssum alle handelaren ook van Geysteren; Woensdag Venray Codeno. 1000 Vrijdag Venray Codeno. 2000 en fabrikanten. 2de week te beginnen 2 7 Mei: Maandag Venray Codeno. 3000; Woensdag Venray Codeno. 4000; Donderdag Castenray alle liandela ren, ook van Oirlo; Vrydag Venray textiel, brandstof fen, vleeswaren, fabrikanten. N B. Voor alle andere plaatsen blyven de zitdagen overanderd, d.w.z. evenals voor de Paasdagen gebruike lijk was. Voor het publiek Met ingang van Maandag 25 April zullen de plaatselijke zitdagen voo het publiek worden gehouden volgens een 2\vekelykse indeling, ie week te beginnen 25—30 April Maandag Venray Dinsdag Wanssum Woensdag en Vrydag Venray. 2de week te beginnen met 2-6 Mei: Maandag, Woensdag en Vrydag te Venray; Donderdag Castenray. Men wordt beleefd verzocht hiervan goede nota te nemer. Bonkaarten worden, zoals bekend, slechts nog éénmaal uitgereikt in het tydvak van 11 April tot 1 Juni. De juiste datum is voor ieder ver meld op de thans geldige bonkaart. Hieromtrent zullen derhalve geen verdere publicaties meer volgen. Zitdag CastenrayOirlo Mot ingang van Maandag 25 April komt de zitdag te Oirlo te vervallen en wordt deze gehouden te Castenray. BURGERLIJKE STAND van 15 t.m. 21 April 1949 GEBOREN Timmermans Paul A.L. Henseniuspl Voesten Johannes C. M. Zegers Wilhelmina L.M. Merselo M 13 Rongen Wilhelmina H.L., Ziekenhuis Ouweikerk Johannes A. M., Leunen Stevens Peter B. M., Oostrum D 6a Voermans Maria H., Langeweg 76 Hansen Maria G.M., Oirlo E 23 Nellen Petronella J. F., Ziekenhuis Janssen Antonetta A.H., Laagh. weg 5 Spreeuwenberg Willem Ysselsteyn 184 Claessens Theodorus J.G., Oirlo E 30a Derikx Johanna M.W., Spurkterweg Pluk Martinus G. M., Oostrum D 37 Janssen Peter E. LHoenderstraat 34 OVERLEDEN 1 patiënt St. Anna 1 patiënt St. Serv,.tius ONDERTROUWD Vogelzangs Peter, 27 jaren en Jeu- rissen Petronella, 28 jaren, beiden te Venray Wijnhoven Ckristiaan, 36 jaren en Volleberg Arnoldina, 33 jaren, beiden te Venray. Schulpen Willem, 25 jaren en Jans sen Jacoba, 22 jaren, beiden te Ven ray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Ban (len PAROCHIE-ACTIE Weest arbeid zaam, leeft sober Priester v.d. week Kap. v. Leipzig, Maasheesew., Tel. 274 ZONDAG-Beloken Pasen. 6 uur leesmis Mathijs Jansen, 7 uur leesmis overl. fam. van Mil-Wientjes, 8 uur leesmis Theodorus Janssen, echtgen. van Elis. Tbeuvvs, 9 uur Kindermie, 10 uur Hoogmis voor de Parochie. Collecten: ie kerk, 2e Groot Semi narie, 3e armen. 2 uur Grote Congregatie, 3 uur Kinderlof, 5 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG6 uur Sint Marcus processie, daarna Hoogmis, 7 uur leesmis Frans Janssen en Maria Wei ten, 7.30 gest. jaard. Chr. Ariaans en Ida van Meyel, 8.15 gest. jaard. Jan Joch(jms en echtg. (3 kl.), 7uurziele- lof en Rozenhoedje. DINSDAG6.30 leesmis voor be houden terugkeer, 7 uur leesmis vobr behouden terugkeer uit Indië, 7.30 gpst. jaard. Leon. Tliielen en ouders (1 H), 8.15 Hoogmis uit dankbaarheid (1 H), 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Janssen-Theuws. WOENSDAG: 6.30 leesmis voor een overleden vriendin, 7 uur leesmis Petronella v.d. Heuvel-Beerkens, 7.30 leesmis Henri Oudenhoven, 8.15 Hoog mis by 25-jarig dienstjubileum (1 H), 9.30 pl. Huwelijksmis voer bruidspaar Stoks-Noyen. DONDERDAG: 6.30 leesmis voor behouden terugkeer van 2 broers uit Indië, 7 uur leesmis voor overleden vader, 7.30 leesmis Gerard Sybers en Petronella Keyzers, 8.15 gest. jaard. Cath. Heris, wed. v. G. Verbunt (2 kl). VRIJDAG: 6.30 lm. Willem Broers, 7 uur leesmis overl. fam. Kurstjens- Vors, 7.30 leesmis Elis. Oudenhoven- Aeits, 8 15 gest. jaard. Martin Corne- lissen en Antoinette Wijnhoven (3 klj. ZATERDAG6.30 O.L. Vr.-hoogmis 7 uur leesmis Anna Folbers-Sluyers, 7.30 best. jaard. Theodorus Schreyne- makers en Johanna Jacobs (1 H), 8.15 best. jaard. Leonard Oudenhoven en echtg. Theodora Loonen (1 H). Biecht gelegenheid van 5.30—7.30. 7 uur plechtig Marialof en Rozenhoedje als opening v.d. Meimaand. HEIDE Zondag 8 uur leesmis overl. fam. van Heyster-Poels, 10 uur Hoog mis Vermeulen-Gellings, 3 uur Rozen hoedje. Vrydag 7 uur Thomas Michels. YELTUM Donderdag 7 uur leesmis overl. fam. Coopmans-Loonen-Lensen PATERSKERK. Zondag: ïste Zondag na Pasen; 5.45 en 6.30 lm. met instructie; 7.30 overl. fam. Aarts—Jacobs en behouden terugkeer uit Indië; 9 u. pl. hoogmis uit dankbaarheid; 4.15 gez. Vespers; 5 uur lof. Collecte met aanbeveling van onze Missie en de opleiding van onze missionarissen. MaandagFeest van H. Marcus, evangelist; 7 uur zekere intentie; 7.30 Leonardus Janssen (zijaltaar), Proces sie voor de vruchten der aarde door de kloostertuin, waarna 7.30 hoogmis voor Marth. v.d. Waeter; 8.30 Joseph Curfs.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2