SPORT De toestand in ^jndcnesli win deze mek BEL BIJ BRAND 392 Ie erkennen, met ingang van 3 Maart. Dat dit niet bepaald prettig is voor de Russen behoeft geen betoog en men wacht nu af, wat de tegenzet van de Russen zal zyn, Zjj hebben de Amerikanen onder tussen eqn rekening aangeboden voor de telefoon- en telegraafverbinding tussen Berlijn en de* Westelyke-zone, die nog erger is dan pikzwart en die de Amerikanen weigeren te betalen, omdat zy vroeger anders overeen gekomen zyn Maar dit zal de Ameri kanen waarschijnlijk deze verbinding gaan kosten en dan is de luchtbrug alleen nog over. Een luchtbrug, die met de regelmaat van een seconde wijzer werkt, maar ook met dezelfde regelmaat millioenen kost aan de Westelijke geallieerden. De scheuring tussen Oost-en West- Duitsland werd deze week weerver groot door het aanvaarden van een grondwet voor de Oostelijke-zone van Duitsland door een communistische volksraad. Hierdoor wordt de tegen stelling tussen beide delen van Duits land niet groter als voorheen, hoog stens is zy nu duidelijker omschreven. Atlantisch Pact. Vorige week hebben de Regeringen van Engeland, Amerika, Noorwegen, Denemarken, de Benelux en Frankrijk de tekst gepubliceerd van een defen sief verdag: het Noord-Atlantisch Pact. De vóórnaamste clausule hierin is wel, dat by een gewapende aanval tegen een of meer van de deelnemers in Europa of Noord-Araerika, deze beschouwd zal worden als een aanval op alle deelnemers. En hiermede is definitief een streep getrokken over de aardbol, die het Westen en Oosten scheidt. Doch dat is het niet alleen. De Verenigde Staten zijn in volle vredestijd gebonden aan Europa, zoals zy nog nooit geweest zyn in hun geschiedenis. Daarmede heeft dit pact een zeer grote kracht gekregen, die het de beste voorzorgsmaatregel maakt tegen oorlogsgevaar. Want niet alleen de zekere bijstand die men te verwachten heeft als men aangevallen wordt, is vastgelegd, maar ook het streven van alle par tijen om de geschillen onderling vriendschappelijk te regelen en de vriendschap te vergroten en te ver stevigen. Zy is dus gebaseerd op zelf-hulp en wederzijdse hulp en wanneer de aangesloten landen in hun eigen belang deze raadgevingen zullen vol gen, dan zal West-Europa een goede kans krygen, beschermd als het zich weet tegen terreur en wanorde. Sportnieuws S.Y.V. Zoma; speelde Venrayhaar laatste competitie wedstiyd tegen Bergen. Goed spel op zo'n slecht veld was onmogelijk. Bovendien speelde Bergen erg zwak en hoewel Venray ook geen groots spel liet zien, wisten zy toch een 5 0 zogen te behalen. Zondag a.s. zal Venray een huldi gingswedstrijd spelen. Oorspronkelijk had Woensel toe zegging gedaan om te komen, maar daar een competiti6-wedstryd voor haar op het programma staat, is het niet mogelyk aan hun toezegging te voldoen. Contact is nu opgenomen met „Wilhelmina" uit Den Bosch. Een van de sterkste clubs uit af deling IV. Laat ons hopen, dat het bestuur beslag weet te leggen op deze ver eniging, dan hebben wy een goede oefenwedstrijd em tevens een kracht meting in hoeferre Venray kans maakt in de komende promotiewed strijden. Het is in ieder geval een nuttige Zondag, want zolang er geen promo tiewedstrijden zyn vastgesteld, is het zeer goed het elftal in training te houden. Hoe verder het programma is ingedeeld, zal wel nader in dit blad bekend gemaakt worden. In verband met do hoge onkosten van de huïdigingswedstryd en de promotiewedstrijden wordt de entrée- pry's met 5 cent verhoogd, kinderen 10 cent. JongenSj denkt ook allen aan de Verdiepingsdag Zaterdagavond 8 uur in het clublokaal, 's Zondags 9 uur in St. Jozefskapel. Jeugdvoetbal Zondag j.l., speelde Venray A tegen Horst B aan de Oostsingel. In de eerste helft hield Horst B nog kranig stand en na een 2—0 voorsprong van Venray wist Horst B nog een Legen- goal I e maken en ging de rust in met een benauwde 2—1 voorsprong. Na de rust tapte Venray A uiteen ander vaatje en werd het een spel van kat en muis. Het werd ten doel- puntenregen en Venray A voerde de stand tot 9—1 op, waarmede ook on veranderd de eindstand kwam. Dit geeft moedvoor de resterende wed- strydon, dat het niet voldoende is het by één of twee goals te laten, maar 0111 er uit te halen, wat er in zit. A.s. Zondag speelt Venray A tegen hun clubgenoten van B en we hopen een aantrekkelijke en spannende wed strijd te zien en degene de punten binnenhaalt, die het beste spel laat zien en er het hardst voor werkt. De wedstrijd begint om 1.15 uur aan de Oostsingel. Venray C speelde uit te Leunen en na een vergissing van Venray voor eigen doel scoorde een Venrayse back hot eerste doelpunt voor Leunen. Deze vergissing moest goed gemaakt wor den on nog voor de rust kwam de gelijkmaker. Na de rust had Venray de touwtjes in handen en voerde de stand op tot 4-1. Goed zo boys, a.s.Zondag tegen Wanssum ook een zelfde resultaat. Betreffende het programma voor Zaterdagavond en Zondagmorgen, zie het raambiljet. De Regering heeft verslag uitge bracht over het onderzoek van de wreedheden, die gepleegd zouden zyn tegen de bevolking door Nederlandse troepen. Dit op aandringen van enkele Kamerleden, die schijnbaar niets weten van de wreedheden, die de Republieken al jarenlang jegens hun onderdanen en Nederlanders begaat en waarvan iedere Hollandse soldaat U do voorbeelden var. geven kan. Het officiële onderzoek heeft dan uitgemaakt, dat van wreedheden niets is gebleken en het is nu aan deze Kamerleden om weer wat an ders te vinden voor die „arme" Republikeinen. Intussen heeft de Veiligheidsraad zich de gehele week bezig gehouden met de toestand in Indonesië. De punten waarom het hier ging waren feitelyk: Moet de Ronde Tafel conferentie doorgaan en zo ja, moet dan eerst de Republikeinse Regering in Djocjakarta hersteld worden Na lang en breed geredeneerd te hebben, heeft tenslotte Canada een resolutie ingediend, die met meerder heid van stemmen is aangenomen. De inhoud van deze resolutie is dat aan de commissie van de Verenigde Naties voor Indonesië, de U.N.C.I. wordt opgedragen overeenstemming, te verkrijgen tussen Nederland en de Republiek over: ie. het staken der vijandelijkheden en de terugkeer van de Republikein se leiders naar Djocja; 2e. de datum en de voorwaarden, waarop de Ronde Tafelconferentie gehouden kan worden. Zo blijft de toestand practisch het zelfde als vorige week. De Republiek die niets te verliezen, maar wel alles heelt te winnen, zal van geen praten willen horen voor ze weer in Djocja zetelt en zal dan het oude liedje weer zingen van beloven en niets doen, terwijl ons land, dat al'es te verliezen en niets te winnen heelt, als de boosdoener door de andere landen, die of met de zaak niets te - maken hebben of er een geldelijk voordeel in zien, uitgemaakt wordt. Het zal de nodige diplomatie viagen om uit deze impasse te ge raken en gezien het verleden vrezeu wij voor Nederland het ergste. Het is in ieder geval een goed teken, dat Nederland tot nu de voet heeft styf gehouden voor de terug keer van de Republiek in Djocja, maar wy zyn benieuwd wat na deze resolutie van de Veiligheidsraad gebeurd. Het is slechts te hopen, dat alle offers van jonge mensenlevens, ter- wille van de goede zaak gebracht, niet nodeloos zullen blijken te zijn Het voornaamste De beroiking wordt doorlicht. Strijd tegen tuberculose. Thlfns wordt in de Zuidwesthoek van Zuid-Holland de gehele bevolking doorgelicht op tuberculose. In Pjjn- acker liet zich 98 pet. der bevolking onderzoeken. In Voorburg hebben zich 32.000 personen voor onderzoek aangemeld. Daarna komt 't Westland aan de beurt. Het aantal geconstateerde t.b.c.- gevallen loopt nogal uiteen. In de volkswijken is het aantal groter dan in die der beter gesitueerden. By dit onderzoek doet men vaak ook heel andere en soms ze9r merk waardige ontdekkingen. Het ongewoonst was waarschijnlijk wel het geval, waarbij de betrokken persoon het hart aan do rechterkant bleek te hebben, terwijl de lever links zat in plaats van rechts. By een werd een breuk van het middenrif geconstateerd. Ver groting of vormafwijking van het hart werd 53 maal waargenomen. Verder waren er 20 pérsonen met 13 inplaats van met 12 ribben. Zeven inwoners hebben zg. vorkribben. Tenslotte bevestigde het onderzoek het reeds eerder vastgestelde feit, dat mannen meer aangetast worden door t.b.c. dan vrouwen, doch dat zij ook gemakkelijker genezen. Dat geen enkel schoolkind aange tast bleek, schrijft men toe aan de activiteit van de schoolartsendienst Rjjst voor iedereen. Op de bonnenly'st van deze week wordt wederom een bon aangewezen voor ryst. Voor alle leeftijdsgroepen wordt een half pond per persoon be schikbaar gesteld. A rantsoenen sigaretten. Deze week zal in weerwil van de staking in de sigaretten-industrie te Amsterdam, die nu reeds anderhalve maand duurt, het volgende rantsoen rookartikelen beschikbaar worden gesteld: 4 rantsoenen voor de heren en 2 rantsoenen voor het vrouwelijk deel van de bevolking. Gouden Boerenleenbank Dit jaar, van 23 Augustus tot 2 September, zal te Eindhoven een land bouwtentoonstelling worden georga niseerd, ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Coöp. Centrale Boerenleenbank. Herbouwplicht boerderijen Betreffende de overdracht of het overnemen van de z.g. herbouwplicht voor een boerdery deelt men ons van bevoegde zyde het volgende mede De financieringsregeling voor de herbouw van verwoeste boerderijen kan slechts toepassing vinden indien de herbouw van de boerdery voor de uitoefening van het bedryf nood zakelijk wordt geacht. Wanneer de gronden, behorende by de verwoeste boerdery, zyn vervreemd, zodat niet meer van 'n landbouw bedrijf kan worden gesproken, dan wordt de herbouw van de boerdery niet meer als noodzakelijk beschouwd. Overdracht van de z.g. herbouwplicht heeft dan uiteraard geen zin. Ook wanneer de eigenaar ondanks de verwoesting nog voldoende ruimte heelt overgehouden om zijn bedryf uit te oefenen, wordt herbouw niet nodig geacht. In dergelijke gevallen kan het doel van het overdragen van een zgn. herbouwplicht, n.l. het bouwen van een nieuwe boerdery volgens de geldende financierings regeling, niet worden bereikt. Dit houdt in, dat practisch alleen overdracht van herbouwplicht mo gelijk is, wanneer met de verwoeste boerdery tevens de daarby behorende gronden worden overgedragen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. GROENE KRUIS Op Donderdag 31 Maart Zuigelin gen-Bureau uitsluitend voor zuige lingen uit Venray Kom. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de verordening op de heffing ener straatbelasting in de gemeente Venray, vastgesteld by Raadsbesluit van 5 Maart 1948, No. 34, by Konink lijk Besluit van 16 Februari j.l. No. 24, is goedgekeurd tot 1 Januari 1954. Deze verordening is voor eenieder gedurende drie maanden ter secreta rie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar ge steld. Venray, 16 Maart 1948 A. H. M. JANSSEN, Burgemeester H. VORST, Secretaris. H. Priesterwijding. Op Zaterdag 2 April zal in de kerk van het Groot Seminarie te Roer mond, door Z. H. Exc. Mgr. Lem- mens, tot priester gewyd worden onze dorpsgenoot de Eerw. heer Piet Hendriks, Hoenderstraat. Z.Eerw. zal Eerste Paasdag in de Parochiekerk alhier zyn plechtige Eerste H. Mis opdragen. Nog een dorpsgenoot, de Eerw. Frater Innocentius Laurensse o.f m., wordt morgen Zondag te Weert priester gewyd en zal Tweede Paas dag in de Parochiekerk zyn plechtige Eerste H. Mis opdragen. Geslaagd Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen, slaagde voor het candidaats- examen Rechten de heer J. Schaeffers. Geslaagd. Voor het diploma A Ziekenfonds wezen slaagden o.a. de volgende per soneelsleden van het Algemeen Centr. Ziekenfonds in het Bisdom Roermond gevestigd te Sittard, by welk fonds zij hun opleiding genoten: L. Kerkhof te Venray en J. van Els te Wanssum. „Kiek tocli is an De r.ieuwe Revue, die de Toneel club „Hioob" in studie genomen heeft, zal haar première beleven op Tweede Paasdag en verder opgevoerd worden met Beloken Pasen. De repetities zyn in volle gang en ook dit jaar is de revue weer zeer aardig opgezet. Vooral de liedjes zyn buitengewoon en wy vermoeden, dat menige schlager nog jaren lang zal gezongen worden. Nog even geduld dan tot Tweede Gevonden Herenpolshorloge, Jenniskens Laag- riebroek; geel zwarte voetbalkous en linkse voetbalschoen, J. van Hoof, Veltum L 75; huissleutel, Kazerne Langstraat; bruine damestas en rozen krans, A.Vermeulen,Markt 10; zilver bon, L. Jacobs, Veltum L 85; zwart lederen portemonnaie met inhoud, G.J. Thyssen, Oude Oostrumseweg 23; wollen gryze handschoen, Bonants, Veltum L 16. Kerk verlicli ting Aan het Electro-technisch Bureau Fonck alhier, werd opgedragen, de electrische installaties met verlichting van de kerken te Bergen en Geysteren. Aaubestedingeu Te Oostrura werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis ten be hoeve van de Wed. E. Vandevenne onder architect J. Colsen. J. Houwen, Oirlo f 16.666,— Gebr. Oudenhoven 15.990,— J.'Raedts, Oostrum 15.985,— J. Heynen, Oostrum 15.470, fa. P. Volleberg Zn. 14.666,— De begroting was f 15.996,—. Voor de heer L. Linders te Oostrum, het bouwen van een woonhuis met café en winkel. P. Volleberg &Zn, Venray f 34.995,— Gebr. Oudenhoven, Venray 35.840,— C. Kunders, Wanssum 36.575,— J. Houwen, Oirlo 36.900,— Linskens, Blitterswyck 37.921,— Verstaelen, Blitterswyck 38.200,— P. Potten, Venray 38.485,— Coppens, Horst 38.485,— Jos. Keizers, Horst 39.285,— De begroting was f 33.649,—. Architect Th. Haegens, Horst. SPORT-hersen- gymnastiek Op Dinsdag 29 Maart a.s. zal in het kader van een sportpropaganda-avond, die de sportcomrnissie van ..Venray Vooruit" organiseert in samenwerking met de hoofdredactie van het sport blad „Marathon", onder meer aan sport-liersengymnastiek gedaan wor den. Nu weet tegenwoordig wel ieder een, wat men onder hersengymna stiek te verstaan heeft. En van hersengymnastiek naar sport-hersen- gymnastiek is niet meer dan 'n klein sprongetje. De Marathon-redactie stelt zich voor de beide kampioenselftallen van de voetbalvereniging S.V.V. en de hockeyclub „Venray" tegen elkaar uit te laten komen. Te beginnen met de doelverdedigers wordt beurt om beurt een voetballer en een hockeyer een vraag gesteld. Een goed antwoord levert een punt op, de beloning voor eon half-goed antwoord is 'n half punt, terwijl voor 'n fout antwoord 'n nul genoteerd wordt. Het elftal, dat het hoogst aantal punten scoort, is winnaar. Bij gelyk spel wordt opnieuw begonnen en liet elftal, dat dan de leiding verovert is winnaar. De beslissing over goed, half goed of fout berust in één hand en op deze beslissing is geen beroep. De vragen zullen resp. betrekking hebben op voetbal- en hockeyspel- regels, op algemene kennis der voetbal- en hockey-historie en op algemene sporthistorie. Hier volgen enkele voorbeelden Noem de namen van twe'e voet ballers, die meer dan tien maal in het Nederlandse Elftal opgesteld ston den. Welke Limburger was eens aan voerder van het Nederlandse hockey- elftal Wanneer is by het voetbalspel een bal uit? Wanneer kent een hockey-sclieids- rechter een strafbully toe? Hoe.is de naam van de voorzitter van het N.O.C. Welke Nederlandse bokser vertrok kortgeleden naar Australië Gezien de geweldige opgang die hersengymnastiek maakt, mag men wel verwachten, dat deze sport test in Venray de belangstelling zal trek ken en erg in de smaak zal vallen. Kamermuziek-avond P. Driessen—Sam Swaap. Een rijk programma, zeer toege wijde kunstenaars, hartelijk dankbare toehoorders, dat is in drie woorden de kunstavond van Ontwikkeling en Ontspanning, gegeven door P. Dries sen, piano en Sam Swaab, viool. Het werd met Mozart geopend. Een aangename verrassing vóór die opening was echter de toelichting die Sam Swaap gaf. Kort, onderhoudend en het voornaamste geschikt groeperend met een greepje uit het anecdo- tische liet leerzame kruidend kweet de violist zich meesterlijk van deze, hem zeker niet alledaagse, laak, in zijn inleidingen op Mozart," Mendels sohn, Beethoven. Het spel zelf vooral fijn ift de pia- nissimi, in het staccato, de begelei ding omzichtig en beheerst. De dialoog werd vooral "geestryk in het rondo, die liep als een heldere waterloop in het voorjaar. Het vioolconcert van Mendelssohn moet een liefde van de pianist zyn, waar hy zeker vaak naar is terugge keerd. Het blijft een rijk en dichter lijk stuk en als men het eind hoort met als achtergrond niet het vol- kleurig orkest, maar het zwart-wit van hef klavier-uittreksel, komen de kwaliteiten van het viool-metos weei geheel naar voren. Na de pauze: de Kreutzer-sonate. Het fijne werk in het andante scheen voor de violist een vreugde, zo goed als voor de toehoorders. Het boetserend vermogen van de pianist droeg tot hot levende en bewogene der vertol king krachtig bij. Misschien omdat dit werk het laatst werd uitgevoerd, heeft het wel de mooiste indruk van het fijne samenspel nagelaten. Vóór de pauze speelde de pianist Driessen nog een drietal stukken van Ravel. En nu ken ik niet de ganse geschiedenis van die dorp in de Peel, maar ik durf wel ongeziens te be weren, dat er in deze streek wel nooit zó piano is gespeeld. Op menig moment scheen, onder deze wonder werkende handen, Ravel, de tovenaar, te herleven. Het applaus kwam uit 's harten grond. Dank aan O. en O.'en dank nogmaals, aan do rector gymnasii, die de aula beschikbaar stelde. Dorus de Haart te Smakt gehuldigd Zaterdagmiddag werd de heer Dorus de Haart, die zyn diamanten jubileum als kerkzanger van de parochie Smakt herdacht, op feestelijke wyze gehul digd. Z. H. de Paus had hem by deze gelegenheid de onderscheiding Pro Ecclesia ec Pontifice toegekend. De buurtbewoners trokken onder muziek van de fanfare, naar de ver sierde woning van de jubilaris om hem te huldigen. Het kerkkoor had voor deze gelegenheid een extra feest nummer ingestudeerd. Twee bruidjes die de versierselen der decoratie op een kussen droegen, feliciteerden Dorus in versvorm. Pater Provinciaal van de Onge schoeide Carmeüeten las 't Pauselijke schrijven voor, waarna de rector hem de hoge onderscheiding op de borst speldde. Geroerd bankte de heer de Haart voor deze treffende hulde. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakto.a. door deken Berden, de burgemeester en vele g< telyke en wereldlijke autoriteiten. Voorts ontving de jubilaris tele grafische gelukwensen en zeer vele bloemstukken. Op 25 April zal het andermaal feest zyn by de familie de Haart, want dan zullen Dorus en zyn echtgenote hun gouden huwelijksfeest vieren. Nienwe kerk van Geijsteren Voor Geysteren was het Zondag een grote dag. Nadat in 1944 door oorlogsgeweld de oude parochiekerk totaal was ver nieuwe bonnen (Geldig van 27 Maart t.m. 9 April) Voedingsmiddelenkaartcn 903 061 vlees (A, B, D) 100 gram vlees 062 vlees (A, B) 300 gram vlees 063 vlees (D) 100 gram vlees 064 algemeen (A, B, D) 250 gram ryst 065 algemeen (A, B, D) 250 gr boter, margarine of vet 066 algemeen (A, B) 500 gram boter, margarine of vet 067 algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korst loze kaas 068 algemeen (A, B) 125 gram koffie 072 algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gr korstloze kaas 074 algemeen (D) 250 gram boter, margarine oi vet 075 algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tahakskaarten 903 70 tabak (QA) 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 72 tabak (QC) 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 904. (byz arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen, gemerkt met de letter J (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen) De bonnen 044, 048, 049, 050, 051, 053, 056, 057, 058 en 059 algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen vernietigd worden. woest, kon Zondagmiddag deken Berden, als vertegenwoordiger van de Bisschop, de eerste steen leggen voor de nieuwe kerk. Om twee uur werd deken Berden aan de pastorie door een twaalftal bruidjes in spreekkoor welkom ge heten in tegenwoordigheid van tal van geestelijke en wereldlijke auto riteiten. Hierna sprak de pastoor van Geys teren, de Zeereerw. Heer van Wijn gaarden, de aanwezigen toe en wees erop, dat, wanne6r God niet mee bouwt het werk van de werklieden tevergeefs is. Hierna celebreerde deken Berden in de noodkerk een plechtig lof. In zijn toespraak herinnerde de deken eraan, dat op deze historische grond eens St. Willibrord het geloof ver kondigde. Hy dankte allen, die hadden bijgedragen tot de bouw van de nieuwe kerk. Na het lof nam de plechtigheid van de eerste steenlegging in aanvang, welke door de hele bevolking van Geysteren werd bijgewoond. Na voor lezing van de oorkonde werd deze ingemetseld. Tot slot van de plechtig heid konden alle aanwezigen door het metselen van een steen hun steentje bijdragen voor de bouw van het nieuwe Godshuis. BURGERLIJKE STAND van 17 t.m. 24 Maart 1949 GEBOREN Philipsen Hendrikus J. K. M Merselo Geerets Johanna L. J., Veulen I 31 Kusters Johanna M.G. J., Veltum L 74 Arts Martinus J. M., Schutterspad Verblakt Rudolph J.J., Stationsweg 37a Meyers Antonius H.J., Overbroek H 13 Siebers Johanna A. M., Hoebertweg 3 Stevens Gertrudis M. A., Mersel.w. 9 vd Bokerom Petron. M.G., Oosts, nw 6 Zegers Lamberdina W. M., Merselo 106 Houwen Gerard E., Ziekenhuis Vei balie Jacobus A., Langstraat 62 LitjensHubertus Tb.J.,Leunseweg 25d vanKuyck Lambert W.M., Ziekenhuis OVERLEDEN Litjens Mathy's, weduwnaar van van Goch Petronella, 87 jr, te Venray. ONDERTROUWD: Swachöfer Peter M., 27 jr, opperman en Vermeulen Johanna P. J., 21 jr, beiden te Venray GETROUWD Coenen Walter M., 25 jr, te Horst en Goumans Paulina A. H., 25 jr, te Venray voedselbureau yenray Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING EXPORT-EIERLEVERING. Pluimveehouders, welke door om standigheden voor de i e of 2de peri ode niet het vereiste aantal eieren voor export geleverd hebben, krygen alsnog de gelegenheid om voor 8 April hieraan te voldoen, door het aantal zegels, dat vooiheen te weinig geplakt werd, in de derde periode, welke loopt van 13 Maart tot 9 April deze aan te vullen. Dit standpunt werd ingenomen daar verschillende pluimveehouder de juiste gang van zaken niet hebben begrepen, straks komt die gelegen heid echter niet meer, geregeld dient de aanslag voldaan te worden, an ders kan geen voedertoewyzing ver strekt worden. PLUIMVEEVOEDER Aangezien zeker te verwachten is, dat in de naaste toekomst nog min der veevoeder geïmporteerd zal kun nen worden dan thans het geval is, zal het zaak zijn, dat zoveel mogelyk het gemengd graan op eigen bedryf geteeld wordt". Hiervoor is des te meer reden'nu de eierprys dalende is, zoals de voor uitzichten thans zyn, zullen alleen die pluimveehouders, welke het be nodigde voeder voor een groot deel op eigen bedryf telen, met enige rendabiliteit pluimvee kunnen hou den. Nu het voorjaar is gekomen, zal het verstandig zyn om by 't opmaken van het bouwplan voor het uitzaaien van een aanmerkelijke oppervlakte maïs, haver, gerst en tarwe, straks nodig voor het pluimvee zorg te dragen. BELANGRIJK. Indien er pluimveehouders zyn, die een betrekkelijk aantal kippen minder op het bedryf aanwezig heb ben, wegens selectie of verkoop, dan waarvoor een aanslag is opgelegd, kunnen dit schriftelijk even door geven aan het bureau, waarschijnlijk zal dan een verminderde aanslag mogelijk zyn. Tevens dient het ontvangen aan- agboekje overgelegd te worden voor een eventuele wijzigingen. HUISSLACHTINGEN. Men gelieve er rekening mede te houden, dat het lopende slachtseizoen 31 Maart beëindigd, na die datum kunnen geen machtigingen voor huis slachting meer worden afgegeven. Nadat de slachting heeft plaats gehad, dient de machtiging direct te worden teruggezonden. De P.B.H. te Venray, H. EMONTS. Kerkelijke diensten. PAROCHIEKERK St. Petrus-Bamleu PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sober Priester v.d. week Kap. Keijzers, Maash.weg 6. Tel. 274 Zondag: halfvasten; 6 uur leesrms Johanna Jacobs—Jansen; 7u. leesmis Willem Broers; 8 uur lm. Martinus Maassen echtgenote en dochter; 9 uur kindermis; 10 uur hoogmis Arnold Coenders; kwart over elf Apostolaat des Gebeds op het Dekenaat; 3 uur kinderlof; 7 u. lijdensmeditatie en lof. De eerste H. Communie der kleinen is op Zondag 1 Mei. De plechtige hernieuwing der Doop beloften op O.L.H. Hemelvaart. Maandag: half 7 zielemis vooralle overleden parochianen; 7 u. lm. overl. fam. Bouten Verschuren; halfs lm. Willem Jenneskens; 8,15 u. uitvaart Mathijs Litjens; 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdaghalf 7 lm. Wilhelmina CoopmansSchaeffers. 7 uur lm. Gertruda Janssen—Prast; half 8 gest. jaard. Gerard Sybers en echtgenote (1 H.); 8.15 u. gest. jaard. Vine. Pyls en Johanna Camps (ie kl.). Woensdag: half 7 lm! Gertrudis Derks—Peeters; 7 u. lm. overl. ouders Cremers; half 8 best. jaard. Gertruda Pouwels—v.d. Voort; 8.15 gest. jaard. Jacobus Verhaag en ouders (3e kl.) Donderdaghalf 7 lm. P.J. Bister- velds; 7 u. lm. Jozef Bongaerts; half 8 lm. Martinus Maassen, echtgenote en dochter; 8.15 u. gest. jaard. Martinus Janssen en echtgenote (lekl); 6—7u. degenheid tot biechten; 7 8 H. Uur. Vrijdag: eerste Vrijdag, toegewijd aan H. Hart van Jezus; half 7 hoog mis t.e.v. H. Hart, van Jezus; 7 uur lm. Henri Oudenhoven; half 8 lm. Wilhelmina v.d. Kuip; 8.15 u. lm. Sophia Sala—v. Aarsen; 7 u. Kruisweg en lof. Zaterdageerste Zaterdag, toe gewijd aan Onbevlekt Hart v. Maria; tevens priester-Zaterdag; half 7 O L. Vrouwhoogmis; 7 uur lm. E. Ouden hoven—Arts; half 8 gest. jaard. Petro nella Feyen, Wed. v. Diepen (iH.); 8.15 u. gest. jaard. Johannes Michels en Gertruda Wismans(3ekl half 6 half 8 gelegenheid lot biechten; 7 u. Marialof, rozenhoedje en gebeden v.d. Eerste Zaterdag. HEIDE. Zondag 8 u. lm. Theodorus v. Cuyck; 10 u. hoogmis; 3 u. rozen hoedje. Vrijcag 7 u. lm. Mart. Wismans. VELTUM. Donderdag 7 uur leesmis behouden terugkeer van militairen in Indië. PATERSKERK. Zondag: Laetare; 5.45, 6.30, 7.30Th v. Cuyck, lm. met Instructie; 9 uur hoogmis -voor Gerard Pouwels; 4.15 gez. Vespers; 5 uur lof met 4e lijdens meditatie „Geseling", gehouden door Pater Loof O.F.M MaandagH. Joannnes van Caiisano, volle aflaat vooralle gelovigen; 6 uur Maria Franssen; 6.30 vrouw v. Gerard Mommen; 1 u. Gerardus Janssen; 7.30 t.e.v. H. Hart, Maria en Antonius. Dinsdag7e Dinsdag van de Sint Antonius-novene; 6 u. uitstelling v.h. Allerheiligste, te verdienen aflaat; 6 30 voor behouden terugkeer uit Indië; 7 u. Aleida Asselberglis-Poels; 7.30 zekere intentie t.e.v. St Antonius (zyaltaar); 7.30 hoogmis t.e.v. Sint Antonius; 8 uur voor een bijzondere intentie; 8 30 voor een bijzondere in- tententie t.e.v. St. Antonius; 7.30 pl, lof t.e.v. St. Antonius met preek, waarna verering der relikwie. WoensdagH. Petrus Regalatus: Volle aflaat voor alle gelovigen; 6.30 Gerardus Janssen; 7 uur Leonard v. Dyk; 7.30 Plechtige gez. requiem van Ties Litjens; 6.30 lof t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6 30 Maria Franssen; 7 uur Frans Schaeffers; 7.30 Willem Janssen en echtgenote; 8 uur overl. familie Spooren—Potten. Vrijdag: ïste Vrydag der maand; 7 u. Gerardus Janssen; 7.30 A'nt. v.d Waeter en Francine Bom (zyaltaar); 7.30 hoogmis t.e.v. H. Hart voor be houden terugkeer uit Indië, waarna litanie v.h. H. Hart; 7.30 Kruisweg. Zaterdag: 6 uur overl.familie; 730 Gerard Janssen als lid v.h. Koordje; 6 30 u. Maria-lof met Franciscaans Kroontje. Biechthoren des Zaterdags van 3—6 en 6.3Ó—8 uur. Deze week 5 H. Missen voor Maria Franssen en iedere dag een 11. Mis voor onze weldoeners. Mededeling Derde Orde. Maandagavond om half acht, lezing met lichtbeelden voor alle tertiarissen in zaal Gitzels. Vrydag om half acht oefening van de H. Kruisweg. Intentie voor de vrede. Zondag a.s. 3 April om 10 15H. Mis en vergadering van mannen en vrouwenafdeling. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Laetare". 7 uur 'H. Com munie, 7.30 en 10 uur de H.H. Missen, 3 uur Lof waarna Derde Orde. Maandag7.30 best. zielmis voor vrouw Cremers. Dinsdag: 7r3Q best. zielemis voor vrouw Vermeulen. Woensdag7.30 vyfde gez. maand- dienst voor Hub. Jenneskens. Donderdag7.30 best. zielmis voor Petronella en Johanna Litjens. VrydagEerste Vrydag der maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart voor Ger. Achten en Catharina Franssen. Zaterdag Eerste Zaterdag van de maand, 7.30 best. zielmis voor Mart. Jacobs en kinderen, 7.30 Marialof. PAROCHIEBOatL Zondag: ido3n(jj om 7 uur H. Hi?0or om half 9 vocfle c Gom m ansJersskei over 10 hooginjvoo half 12 H. laflie afdeling; om jmr Maandag: oihall overledenen. Dinsdagoma]f voor de overleg ff Thyssen; 0111 nun- moisjesschool. Woensdag!]f g Theodorus vaniycl< 10 biechten :itias om 11 uur bi«en school. Donderdag:! ffa Aleida Assell«5_p over 10 biecliltjon van half 7 lug H gelegenheid. Vrijdag: eenyr(| om 7 u. lm. vide 0 Janssen—Mich> 01 v. het Altai li} tentie van Ih- die en algemene 5Com kinderen; onif 4 j voor de schooiden Zaterdag: 4*ter bevlekt Hart: Mi lm. voor de bv v; niskens—Friei-biec om 7 u. lof trO.L A.s, Zondaglssie de Paastijd, di Beloken Pase: A.s. Zondagi d< 8, 9 en kwjver mag twee Hjsen gelegenheid \Je 51 van de Priests din Pius XII. RECTORAAL J< Zondag-ijpnd; isi.e H. Mis ",.e.v aankomst van. bei megen metJEmis met preek, 3 iLof i St. Jozef. Maandagien St. Jozef. DinsdagiH. intentie, 2de ts ui t.e.v. St. Jozef Woensdags B Jozef voor eeike, dankbaarheid', s Lof met preek Donderdagie LI Herrits, 2stelis 4 6 uur geleed 6 uur Lof' t.o.vfoze als sluiting v.aan Vrydag: E Vr ïste H. Mis tt B van eerherstezeg de eerste H.gell biechten, 2deMis Cuppen en zpn 1 Zaterdagter H. Mis t.e.v.$zef OL. Vrouwman genlieid ora iecl t.e.v. O.L. Vi:

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2