Bi] een Jaarvergadering Het nieuws uit tyndóneiië Stille <9, SPORT $ee(t U op al h hd Kïlannenkóól BEL BIJ BRAND 392 van deze uieek Wat deed V.V.V. in 1948? Volgende week zal Venray Vooruit haar jaarvergadering houden en daarin verantwoording afleggen van haar beleid in hot afgelopen verenigings jaar. Hoewel we misschien vooruit lopen op hetgeen daarin behandeld wordt, laten we hieronder de resultaten volgen, die werden bereikt. Veel verenigingen, die klagen over financiën on verdere moeilijkheden, kunnen misschien hier een stimulans in vinden. Vreemdelingenverkeer De opening van het Verkeersbureau op het Henseniusplein, is npg slechts een goed jaar geleden, maar dat het haar bestaansrecht bewees, blijkt wel uit het feit, dat tot i Jan. j.l., 4604 spoorkaartjes werden verkocht voor een bedrag van f 13.978,—. Vanaf' 14 Juni i948tot 1 Jan. 1949, werden 1133 mondelinge en 53 schrif telijke inlichtingen gegeven. Moer dan 9090 folders over Venray en Overloon, werden uitgezonden. Elke gewenste inlichting over ver voer is nu to krijgen, zelfs over de luchtverbindingen. Vele v< rer.igingen maakten van het V.V.V.-bureau g-b'nuk om plaatsen voor opvueriugeu ie laten ïeoerveren. In het afgelopen jaar werd een wandelgids voor Venray uitgegeven „De sleutel voor Venray's natuur schoon", geschreven door Meester J. Wijnhoven, dat jammer genoeg buiten Venray beter bekend is als in Venray zelf. Zo is dit boekje b.v. ook opgenomen in de reismap, welke door de K.L.M. aan passagiers op haar buitenlandse lijnen tor beschikking wordt gesteld. Verder werd meer bekendheid ge geven aan Venray door deelname aan *de „Limburg tentoonstelling" die in het afgelopen jaar alle grote plaatsen van Nederland bezocht en waarop Venray en Overloon, door een be hoorlijke stand vertegenwoordigd waren. Tot slot organiseerde zij nog de bekende advertentie actie, die de Ven- rayse jeugd in'beweging hield en.... de firma's, dié er aan deelnamen. Andere actie's Van V.V.V. is ook de stoot uitge gaan om een oorlogsmonument op te richten en hiervoor is reeds een be paald bedrag bijeengebracht, maar door omstandigheden is dit niet verder doorgezet. Maar hierover zal binnen kort wel meer gez9gd worden. De wegwijzertjes naar Venray's natuurschoon, werden dit jaar weer uitgebreid en V9le vernieuwd, waar door het de vreemdeling gemakkelijk gemaakt wordt, de mooiste plekjes te vinden. Dan is er nog de kapellen en weg- kruisenactie, die beoogt deze dikwijls zo beschadigde tekenen van Limburgse godsvrucht weer te herstellen en te verfraaien door aanplant van bomen heesters e.d., met behulp der buurt; schappen. De St. Jozefkapel aan de Leunse- weg, werd reeds hersteld en nieuwe veldkruisen werden opgericht aan het Vol en en Laagriebroek. Op advies van V.V.V. werd het plantsoen aan de Paterskoel-weer „gerestaureerd". Een zwembad in Venray is een lang gokoesterde wens en V.V.V. heeft ook op dit terrein reeds werk verzet, maar helaas.... het zal niet baten. De kosten dezes zijn nog altijd een struikelblok van formidabele grootte. Een uiterst sober plan kost nog f 200 ooo, wat betekent, dat minstens 4000 personen iedere we<-k een bad moeten riemen a f 0,40 per peisoor: De Rode Kruisactie met als onder deel de bloedtransfusiedienst, heeft zeer goede resultaten bereikt en deze zal in de toekomst wel vruchten af werpen. Industrialisatie Het moet voor de Commissie Al geme Zaken, die zich vooral bezig houdt met de industrialisatie wel een voldoening zijn, dat hun hard werken bekroond is met de nieuwe confectie fabriek van de fa. de Boer Cuyck, die binnenkort gaat bouwen. Met het Economisch Technisch In stituut voor Limburg is overeenstem ming bereikt wat verdere plannen betreft en vol spoors word<- verder gewerkt. Wie dit afgewerkte programma al oppervlakkig bekijkt, merkt toch wel dat V.V.V. leeft en werkt als weinig andere verenigingen in onze gemeente. En dat is des te meer beter, omdat V.V.V. uit samenwerking van ver schillende verenigingen geboren, juist toont wat door samenwerking te be reiken is. ,,'t Spijt ons zeer" zeggen Burge meester on Wethouders van deze gemeente, „U werkt hier niet. U hebt hier weliswaar een huis laten bouwen, maar de woningnood is zo groot, dat wij dat huis alleen by wijze van ruiling kunnen toewijzen." Het is te begrijpen, dat deze man van die mededeling is geschrokken. „Wat moet ik daaraan doen, zo vraagt hy ons. Jammer voor hem kunnen wy hem niet helpen. In de eerste plaats speelt hierbij de toepassing van de woonruimtewet een rol, waarmede ons Ministerie niets te maken heeft en in de tweede plaats komt ook hier het gemeentelijke zelfbeschik kingsrecht om de hoek kyken. Wy hebben deze zaak maar van één kant gehoord en laten in het midden of wy het op grond van de lezing van onze briefschrijver met de beslissing van Apeldoorn eens kun nen zijn. Tor informatie van anderen zeggen we alleen, dat de gemeentebesturen steeds vergunning tot het in gebruik nemen van niéuw gebouwde woon ruimte aan de eigenaar kunnen ver- - lenen, wanneer doze de kosten van de bouw geheel of ten dele zelf heeft gedragen. Wo hebben in al onze praatjes over de particuliere nieuw bouw steeds betoogd, dat men er goed aan doet zich over de moge lijkheid van bewoning met het ge meentebestuur te verstaan, alvorens met de bouw te beginnen. Alleen op die manier kunnen te leurstellingen achteraf worden voor komen. We hebben U zo het een en ander uit de practyk verteld om U duide lyk te maken, dat het zwaartepunt in veel opzichten inderdaad is ver legd van den Haag naar de verschil lende gemeenten. Het Ministerie is voor een groot deel Kop van Jut af; men zal zich voor bijna allo aangelegenheden, die met het bouwen te maken hebben in de eerste plaats moeten wenden tot de secretariën of.de diensten van gemeentewerken. Zy, die ons vroegen, of er nog gelegenheid zal worden geboden tot het indienen van aanvragen voor premies woningverbetering moeten wy zeggen, dat de beslissing hierover nog niet is gevallen. Waarschynlyk kunnen wy volgende week hierover definitieve modedelingen doen. In Januari werden de binnenge komen aanvragen afgewerkt en er zyn in die maand premies toegekend voor do verbetering van 1547 wonin gen. Daarmee was voor Ryk en ge meenten een bedrag gemoeid van, byna anderhalf millioen gulden. Er is dus van de geboden gelegen heid een ruim en dankbaar gebruik gemaakt. R K. Mannes, denkt aan de 19—20 Maart. Allen mee naar Amsterdam, den Christus-Eucharisticus ter ere Artisten komen in Djocja Op het vliegveld in Djocja staat een nerveuze soldaat. Onafgebroken vermalen zyn kaken de kauwgom, dat hem fit houdt. Monotoon geeft hy inlichtingen aan kameraden. „Links af. Dan rechtdoor. Nee, alles rustig". En zyn kameraden, in volle be pakking, sloffen de hitte van de dag in. De zon brandt boven hun hoofden, het stof wolkt by iedere stap. Het geweer houden zy in de aanslag. Achter hen valt een schaduw. Een Dakota landt. Soldaten springen er uit. Én de soldaat vertelt maar steeds hetzelfde eentonige verhaaltje „Linksaf. Dan rech'dour. Alles rustig"... Djocja, December 1948. De Nederlandsetroepen zyn geland. Eerst kwamen de paratroopers die het vliegveld gereed maakten. Toen de Dakota's, geladen met militairen. Met Hollandse jongens uit alle stre ken. Met boerenzoons en stads- jongetjes. Met officieren en met sol daten. Maar waar zy ook vandaan kwamen en wat in Nederland hun beroep ook is geweest in één ding waren zy allen gelijk Het zyn jongens, zo als Uw en myn zoon zjjn. Dood gewone knapen van twintig, één en twintig jaar. Niet vervuld van haat en moordgevoelens. Maar met dezelfde nervositeit die U en my zouden heb ben bezield als wy het karweitje op hadden moeten knappen. Zy kauwden kauwgom of lazen de laatste brief van vader nog eens over; zy aten haastig wat of zy bekeken vol aandacht de mascotte. Maar zy fiksten het karweitje. Binnen enkele uren was Djocja bezet. In Kleine groepjes doorkruisten zy de stad. Zo gingen enkele dagen voorby. De toestand was geconsolideerd. Er werd zelfs al verlof gegeven, maar daar mee kon men niets doen, want er was geen vermaak... En toen verspreidde zich onder de troepen als een lopend vuurtje het gerucht: „Er is een Niwin-gezelschap". Dat kón eenvoudig niet waar zyn. hoe had dat er moeten komen „Onmogelyk", zeiden ze. Maar de patiënten in het militar hospitaal hadden al genoten van het optreden van dit gezelschap. Het waren Han Yerne, RiaSchmitz, Richard Schweitzer en de Venlose Zingende Zusjes, die nauwelyks veertien dagen in Indonesië - van Semarang naar Djocja kwamen om daar op te treden voor de troepen. „Gevaarlijk", zei men, toen Han Verne dit plan opperde. „Zy risico", zeiden de artisten, „wy ook". En zy gingen! Het was gevaarlijk en het was vermoeiend. Maar zy kwamen er! En reden gelyk naar het militair hospitaal, waar zy de patiënten even een groet brachten van thuis. En toen gingen zy voort naar een troep die rust had. Zij speelden Ondanks hitte Ondanks vermoeienis! Ondanks ge varen Djocja was precies tien dagen bezet door de Nederlanders toen het eerste NIWIN-gezelschap arriveerde. Het was de eerste ontspanning die de troepen kregen. Maar behalve ontspanning kregen zy nog iets. Zy kregen een groet van het moederland. Zy zagen bovendien, dat artisten geen bijzondere mensen zyn. Dat zy by de troep horen, gevaar ten spijt. Onze mannen in Djocja hebben geen aubades georganiseerd voor Han Verne en de zijnen. Zy richtten geen erepoorten op en bombardeerden hen niet tot Djocja-cabaret no. Maar er lag een wereld van gedachten in hun ogen, als zy heel simpel hun duim opstaken toen de bestofte truck weer verder ging.... Eon Nederlands Geestelijke bleef op zijn post te Blitar Nederland bracht veel grote man nen voort. Ook vandaag-de-dag nog, al zyn er landgenoten, die vinden, dat het met de geest van het Neder landse volk maar povertjes gesteld is. Een categorie, die onze grote waar dering verdient, is die der missiona rissen en zendelingen, die veelal onder de meest gevaarvolle en harde om standigheden met grote zelfverloche- ning over de gehele wereld de ware Christelijke beschaving predikt. De verhalen van hun heldenmoed, hun doorzettingsvermogen en hun offerbereidheid dringen meestal niet tot de grote massa door. Zy vragen ook niet om bekend making van hun daden, zy vragen niet om roem of eer. Zij geven slechts gehoor aan de stem in hun hart, die de stem van God is. Ook Pater Koch is er de man niet naar, om hetgeen hij deed aan de grote klok te hangen. Hy deed slechts, wat van een goed herder over zyn kudde schapen gevraagd woidt. Daar om verkoos hy in Blitar te blijven en niet naar Nederland terug te keren, ondanks zijn gevorderde leeftijd. "Wy spraken Pastoor Koek één dag na de bevrijding van Blitar. Slechts in grote lijnen vernamen wy zyn ge schiedenis. Nauwelyks twee weken verlost uit de Japanse internering, werd Pastoor Koek door de republi keinen gevangen gezet. Tien maanden van ellende braken aan. Pastoor Koek spreekt er met een wyze glimlach over, doch de toe standen in de republikeinse gevangen kampen zyn genoegzaam kekend om te begrijpen, wat dit heeft betekend. Toen hy werd vrijgelaten, besloot hij niet te evaeuëren, doch voelde zich geroepen juist in diezelfde plaats de zielsverzorging op zich te nemen. Hy spreekt over de beperkingen,, die hem werden opgelegd, doch dié hy, wanneer dat nodig was, kalm en waardig terzijde schoof. Langzamer hand besefte men trouwens wel, dat de „baardman", zoals hy wel genoemd werd, nu niet direct staatsgevaarlijk was. Het moet een grote voldoening voor de Pastoor geweest zyn, toen bleek, dat de Javaanse Christen niet alleen naar de naam Christen was, doch ook zyn overtuiging trouw bleef, in perioden, toer geestelijke leiding heel achterwege bleef. Natuurlijk was Pastoor Koek blij, dat hij weer eens landgenoten'om zich heen zag, doch wy, Nederlandse militairen, hadden de indruk, dat hy gewoon met zyn werk door zou gaan, zoals hy dat gewoon was. Nederland mag trots zyn op deze zoon. De opmars van de Nederlandse troepen „Haaaaaal.... op Onder de gloeiende tropenzon krom men zich 20 glimmende ruggen, waar op een gloeiend rood hoofd met de onafscheidelijke „peloppor-pet". De voor ons uit vluchtende republi keinse benden hadden hun vervoer middel een inbeslaggenomen Chi nese bus dwars over de weg om gegooid. Ons convooi stopt en door de radio-set horen we van de voorste wagen„Van Pieter één, voor Pieter vier., .versperring op de weg... ver zoeke Infanterie naar voren te sturen...'. Een sectie verlaat de wagens. Eerst wordt het terrein links en rechts verkend, want daar zitten mogelijk nog verschillende republikeinse sol daten verborgen. Als er geen vuur uit het zyterrein komt, trekt de eerste sectie nog een kilometer verder, om eventueel snip- pervuur te beantwoorden. Dit laat niet lang op zich wachten, want nauwelijks heeft een tweede sectie de wagens verlaten om ver sperringen te raan opruimen, als .uit een bosje een knal komt. We kennen dit geluid al. Het is van een Japans geweei Een derde sectie gaat het zyterrein om de snippers óp te sporen. De eeiste sectie verwijdert de autobus van de weg. Wanneer dit achter de rug is, stap pen we weer op. Als we weer ander halve kilometer verder zyn, blijkt, dat de brug opgebroken is. „Van Pieter één, voor Pieter vier.. brug opgebroken... verzoeke Genie naar voren te sturenklinkt het door onze radio-set. Enkele seconden later schuift er reeds een Genie-wagen langs het convooi naar voren. Een peloton In fanterie verlaat de wagen, om de Genisten te dekken tegen eventueel vyandelyk vuur en om het terrein verder te verkennen. Na twintig mi nuten liggen de dwarsliggers op de fundamenten van de verwoeste brug. Spoedig daarna rijdt de eerste bren- carrier over de brug. Al de wagens van het convooi komen er zonder ongelukken over. Ook het peloton, dat voor de beveiliging zorgde, s weer teruggekeerd. Wéér trekken we verder... Bij een volgende brug begint het voor en achter ons te knallen. Vóór ons op een bergpaadje zien we een aantal in blauwe uniformen geklede lieden in een stelling duiken. Onmiddellijk daarna begint een mi trailleur te ratelen. Na een kort ge vecht vlucht de bende en kunnen we onze tocht opnieuw voortzetten. Sportnieuws S.V.V. Zondag kon S.V.V. thuis bly'ven. daar het terrein in Bergen werd af gekeurd. Horst speelde wel en kon in Arcen een moeilijke zege behalen. Met 2 wedstrijden meer gespeeld heeft Horst één punt meer dan Venray en is zodoende op de eerste plaats terecht gekomen. Zondag is het een zeer belangrijke dagS.V.V. en Horst hebben beiden een zeer lastige uitwedstrijd. Venray moet naar Arcen en Horst naar Boxmeer. Indien de leiders niet heel voorzichtig zyn, zit er mogelijk verlies in deze verplaatsing. Venray zal wel op zyn tellen passen en haar uiterste best doen, om de volle buit mee te brengen. Horst kon Zondag maar heel moeilyk winnen in Arcen en Venray zal Zondag a.s. eenzelfde ontvangst bereid worden. Neemt voor deze wed strijd eens extra voorzorgen, b.v. niet roken, niet drinken, niet te laat naar bed en dan op het veld Komen met de vaste wil, om te winnen, dan kan en zal het gebeuren, dat de punten mee naar Venray komen. Wy zouden dan Zondagavond weer een stap dichter by het kampioenschap staan. Dat hoper. en daarop vertrouwen wy Het tweede deed goed werk, door een stevige overwinning te behalen op Venl. Boys 2. Met de rust was de stand 2—1 doch in de eerste minuut van de tweede helft werd het reeds 3 1 Regelmatig werd de stand toen opge voerd tot 6—1 waarmede het einde kwam. Nog steeds heeft het tweede een kansje op het kampioenschap, doch dan moet Horst 2 noodzakelijk ver liezen in Tegelen. De wedstrijd tegen Blerick2 is nog niet vastgesteld. Hopenlijk komt deze op 6 Maart. Het derde won weer in een uit wedstrijd tegen E.W.C. 3. Dei—ouit- elag was erg mager, doch de puntjes zyn binnen. Nog een wedstryd uit tegen Swolgense Boys en de com petitie is ook voor het derde weer ten einde. Handboogsport Op do te Boxmeer gehouden wed strijd was de uitslag als volgt ïste Zestallen iste prys St. Oda 221 punten; 2de pry's St. Anthonis 213 punten. 2de Zestallen: iste pr St.Anthonis 112 p.; 2de pr. St. Oda 99 punten. Personele baan iste pr. H.Reynen St. Anthonis. 24 p.; 2de pr. Th. Siebers Venray 24 p.; 3de pr. P. Flinsenberg Venray, rozen prijs; 4 de pr. K. Hen driks Venray 5x4; 5de pr. P. Wey- mans St. Anthonis 4x3; 6de pr. Jos. Loonen Venray 3x2; 7de pry's H. Reyntjes St. Anthonis 3x1. van VENRAY'S Het Bestuur. Het voornaamste Vrijlating prijzen ran verpakt roggebrood. Krachtens een in de Staatscourant van 3 Febr. gepubliceerde beschik king zijn met ingang van 4 Febr. de prijzen van verpakt en verduur zaamd roggebrood vrijgelaten. Daar dit soort brood als een luxe product wordt beschouwd, is deze maatregel in overeenstemming met die, welke indertijd voor het luxe (klein) brood worden getroffen. Kerftabak in plaats ran sigaretten. Volgens een mededeling van de vakgroep detailhandel in tabak- en tabaksfabrikaten, zyu de Nederland se sigarenwinkeliers, in verband met de moeilijke toestand in de sigaret tenindustrie, minder dan ooit in staat aan de vraag naar sigaretten te vol doen. De productie is namelijk bjjna gehalveerd. Het publiek zal daarom, volgens de Vakgroep, op zyn bonnen voor het grootste deel met kerftabak genoegen moeten, nemen. Duitsland koopt Nederlands fokvee. Voor een millioen dollar zyn hier te lande ongeveer 1300 stuks fokvee van het Fries-Holsteintype aange kocht ten behoeve van Bizonië voor het herstel van de Duitse veestapel. De invoer is betaald met de op brengst van Duitse exportgoederen. Om voor een toewijzing in aanmer king te komen, moeten de Duitse boeren een gelijk aantal van hun eigen dieren afslachten. Mijnwerker gedood In de ondergrondse werken van de mijn Oianje-Nassau I werd deze week by het controleren van een pyler de 29jarige opzichter te L. onder vallend gesteente bedolven en gedood. 52 inbraken gepleegd. De politie te Heerlen heeft een zekere G. uit Amstenrade gearres teerd, die by zyn verhoor vertelde, dat hy voor zover hy zich kon her inneren, in totaal 52 diefstallen en inbraken heeft gepleegd. Hy werd verschillende malen ge holpen door een drietal medeplich tigen en sloeg voornamelijk in 1943 en 1945 zyn slag in een groot aantal gemeenten van Zuid-Limburg, o.m. in Heerlen, Sittard en Maastricht. VoedselYOorzing in IVest- Dnitsland. De leider van landbouw en voed selvoorziening heeft verklaard, dat zijn streven er op gericht is West Duitsland in de toekomst voor 75 pet. in zyn eigen behoeften te laten voorzien. Op het ogenblik kan het gebied zich nog slechts voor 50 pet. zelf voeden. Het bereiken van een zelf voorziening van 75 pet. eist, volgens de leider, de uitvoering yan een groot programma van mechanisatie. Er zouden 300.000 tractoren moeten wor den gebouwd. Tenminste 1 millioen van de anderhalf millioen paardén, die op de boerenbedrijven nog in ge bruik zyn, moeten worden afgeslacht, daar zij te grote eisen aan de voed selvoorziening stellen. De structuur der kleine bedrijven in Zuid-l)uitsland zal speciale moeilijkheden voor de uitvoering der mechanisatie brengen, doch men hoopt deze door ruilverka veling te ondervangen. Het ligt in de bedoeling de struc tuur van de landbouw er op te richten, dat Duitsland zoveel mogelijk slechts granen behoeft in te voeren en voor de rest zich zelf kan voor zien. Daartoe wordt thans de inge krompen veestapel weer op het oude peil gebracht pn zijn de prijzen van vee, aardappelen en bieten verhoogd. Ook voor zyn groenten voorziening streeft Duitsland naar zelfvoorziening en reeds thans zyn er bepaalde streken met overschot. Een zekere import van groenten, vooral vroege groenten vanuit Nederland naar het Ruhrgebied zal evenwel volgens dr. Schlange Schoeningen altijd wel nood zakelijk blijven. Nieuws uit Venray en omgeving Zouilagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—8 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter alge mene kennis der ingezetenen dezer gemeente, dat het College van Alge mene Commissaiissen voor de We deropbouw, van Alkemadelaan 350 te 's-Gravenhage, voornemens is ten behoeve van het herbouwplan Ven ray—Kom over te gaan tot onteige ning van een perceelsgedeelte hoek Oud Oostrumseweg— Leunenseweg, ten name van de gemeente Venray. Een lyst van het te onteigene perceelsgedeelte, alsmede een kaart waarop -het is aangeduid, liggen vanaf heden tot en met 22 Februari 1949 kosteloos voor eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afd. I. Op Woensdag 23 Februari 1949 des namiddags om twee uur zal ten gemeentehuize- alhier een zitting worden gehouden door een daartoe aangestelde commissie, teneinde eventuele bezwaren tegen deze ont eigening aan te horen. Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlijk twee dagen voor deze zitting ook schriftelijk hun bezwaren indie nen by het College van Algemene Commissarissen voor de Wederop bouw te 's Gravenhage, van Alkema delaan 350. Venray, 4 Februari 1949. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brongen hierbij ter kennis van gegadigden, dat zij wensen over te gaan tot verpachting van een tweetal boomgaarden, gelegen in de bebouwde kom der gemeente. Gegadigden kunnen zich om nadere inlichtingen vervoegen ter gemeente secretarie, afd. IV, terwijl hun in schrijvingen moeten worden inge diend voor 1 Maart a.s. bij hun colldge. Venray, 4 Februari 1949. Burgemeester en Wethouders vnd. Mr. A.H.M. JANSSEN, Burgemeester, H. VORST, Secretaris. Bekendmaking Met het oog op de mogelijkheid dat in onze gemeente familieleden woonachtig zijn van de Stichters var. na te noemen Lenen brengen wy ter openbare kennis, dat de Bestuurders Collatoren van het Wybenga Leen en het Houchema Leen te Bolsward voornemens zyn over te gaan tot be geving van studiebeurzen. Nakomelingen uit de xamilie van de Stichters kunnen voor 20 Febr. a.s. nadeie inlichtingen krijgen ter gemeentesecretarie. Venray 4 Februari 1949. Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray vestigt er hierbij de aandacht op, dat de wekelijkse zittingen, Don derdags van 12 tot 14 uur, van de Marine Wervingsgroep Nederland, afdeling Eindhoven, voortaan zullen worden gehouden in een der vertrek ken van het politiebureau onder het gemeentehuis, ingang onder doorloop naar de Hofstraat. Aldaar is dan de gelegenheid voor het inwinnen van inlichtingen voor dienstneming by de Koninklijke Ma rine. Venray, 10 Februari 1949. De Burgemeester voornoemd, Mr. A.H.M. JANSSEN. Jubilenm. In Juli a.s. hoopt Dr. H. Sala de dag te herdenken, dat hy voor 50 jaren slaagde voor het examen Dierenarts. Bovendien hoopt hij dan te herdenken het 25jarig president- chap van Venray's Harmonie. GEVONDEN: 1 paar leren zwarte handschoenen, J. Jansbeken, Bontekoestraat 3;'br. boodschappentas, Postkantoor Venray rozenkrans, Voesten, Kruisstraat 34; rijwielbuitenband. rode want en 1 paar wollen kinderhandschoenen, kazerne Langstraat; vulpen, Thomas sen, Kruisstraat 3; muntbiljet, Bergs O.Oostr. weg 20; portemonnaie, M. Arts, Maasheseweg 20a: witte wollen dameshandschoenen, J. van Lankveld Hoenderstraat 28; zilveren rozenkrans in étui, Seuren, Hofstraat 3; grijze kinderwantjes, N v. Helden, O.Oostr. weg 49; zakmes, Dijkman, Oost rum C 24; rode wollen want, Schaeffers, Schoolstraat. 1 polshorloge, P. van Bergen, NW. 27, Merselosche weg. Waardebonnen Consumcnten-crediet. De Directeur van het Centraal Bureau voor het Consumentencrediet deelt mede, dat alle waardebonnen dus zowel de oude genummerde als de nieuwe ongenummerde waar debonnen na 28 Februari 1949 hun geldigheid verliezen. Leveranciers van duurzame ge bruiksgoederen kunnen de op 1 Maart 1949 nog in hun bezit zyr.de waar debonnen tot en met 19 Maart a.s. op de gebruikelijke wyze by de banken ter verzilvering aanbieden. Diefstal. Uit een der werkplaatsen aan het -Gymnasium verdwenen Woensdag nacht enkele loden buizen. De dief of dieven werden ondanks 't speuren met een politiehond tot- heden nog niet achterhaald. VASTENAVOND Nog een goede veertien dagen en Prins Carneval gaat regeren. De eerste wagens zyn al opgegeven en overal komt meer leven in de brouwerij. Een aansporing aan alle verenigingen en particulieren om hun beste beentje voor te zetten, is mis schien nog wel op zijn plaats. De optocht Js hot middelpunt van alles en een goede optocht met wagens en groepen en een flinke boeren bruiloft, zal het publiek uit Venray zelf' en uit verre omgeving genoeglijke uren verschaffen. Hier kunnen de verenigingen naar buiten treden op een manier, die hun zelf en anderen veel voldoening kan schenken. Dat dit geen kapitalen behoeft te kosten blijkt wel uit vorige carnevals. Om goede ideeën behoeft men niet verlegen te zitten daar Zondag a.s. na de hoogmis, in de Zwaan, een aparte commissie van de Carnavals vereniging zitting heelt, die menig idee in petto heeft. Ook moet men hieraan de wagens en groepen op geven, die worden klaargemaakt. De Vastenavondkrant verschynt dit jaar, vanwege het eerste lustrum, in een apart jasje. Ernstig ongeluk In een bocht van de Rijksweg te Arcen slipte de auto van een taxi houder uit Venray en sloeg 'tegen een boom. De vier inzittenden uit Venray en Horst moesten naar het ziekenhuis te Venlo "worden overge hracht. De wagen is zwaar beschadigd" OOSTRUM. Zondag 30 Januari en Woensdag 2 Febr. gaf onze Harmo nie haar jaarlijks concert met toneel uitvoering, waarby ook „de Vlas bloem" haar volle medewerking verleende. Zowel over muziek als toneelspel was het publiek zeer tevreden en beide avonden was de Wilhelmina- zaal flink bezet. De Oostrumse mensen demonstreer den hier weer eens wat ze voor hun Harmonie over hebben. Pater Goyaerts komt. OIRLO. Op Woensdag 16 Febr. zal do Zeereerw. Pater Govaerts bij M. Draubels alhier .een spreekbeurt komen houden met het onderwerp: Priesterleven in het concentratie kamp. Niemand verzuime naar deze be kende redenaar te komen luisteren. Aanvang half acht. Thuisfront te Castenray Op Dinsdag 15 Februari zal in het Patronaat te Castenray door den Heer Hermans ""uit Venlo, van het Limb. Thui.-front, een filmavond gegeven worden over het leven van onze soldaten in Indonesië. Er zal wel niemand deze mooie film willen verzuimen. Eerste steenlegging der nieuwe kerk aan het Veulen. Zondag 20 Febr. a.s. zal het een grote dag zyn voor ons kerkdorp Het Veulen. Op die dag zal nl. de eerste steen worden gelegd voor de nieuwe kerk ter ere van de PI. An- tonius van Padua. Deze plechtigheid zal verricht wor den door de Hoogeerw. heer Deken, met als assistentie de Zeereerw. heer G. Voslermans, pastoor van Leunen en de Zeereerw. hber W. Hillebrandt pastoor van Ysselsteyn. De bewoners van het Veulen willen op zo ruim mogelijke wyze uiting ;even aan hun vreugde over dit ïeugelyke feit. Zy hebben daarom een feestcomité gevormd, wat de plechtigheden zal voorbereiden en regelen. Wy mochten van de voorzitter van het comité een keurig verzorgd pro gramma ontvangen, waarvan wy hier even een korte samenvatting geven Om 1.45 uur opstelling van de stoet der verenigingen en genodigden by de noodkerk, waarna vertrek naar de grens van het rectoraat tot verwelkoming der autoriteiten en afhalen van de eerste steen. Om 2.10 uur welkomstwoord door de Rector der kerk, de Zeereerw. heer J. E. M. Verbugt. Om 2.15 uur feestelijke optocht naar

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2