Interessante lezing van de Secretaris L.L.T.B. mn deze mek Het derde won voor de zesde maal en blijft koploper. Het was een wed strijd waar Venray 3 verreweg de sterkste was, doch voor de goal wou het niet lukken. Rust ging met eer. 1 o voorsprong in. Hoewel steeds in de aanval slaagde Swolg. Boys er in na 20 min. spelen gelyx te maken. Geen doelpunt kwam. In de laatste minuut een schot tegen de binnenkant van de paal, sprong terug tegen de arm van een der backs. Scheidsrechter fluit voor penalty. Op onverklaarbare wijze komt hij op zijn beslissing terug en geeft juist voor doel een scheidsrechtersbal. Twintig spelers en scheidsrechter voor doel en opeens, sensationeel, alles verdwijnt bal en spelers in het doel. Zo kwam Venray 3 toch nog aan de verdiende overwinning. Het gehele voetbalprogramma voor Zondag is een week opgeschoven wegens de wedstrijd België—Neder land, dus ook de wedstrijd S.V.V.— Arcen. Deze is dus niet, zoals staat geadverteerd op 21 Nov. maar 28 Nov. a.s. Jeugdvoetbal J.l. Zondag speelde alle jeugdolf- tallen. 3 speelden er op de Leunse weg en 2 trokken naar Arcen. Venray A toonde zich de meerdere van liorst A en wist met l—o te winnen. Dat gaat uitstekend, nu vol houden. Voetballen is en blijft een kansspel en het ongeluk zit in 'n klein hoekje. Venray B speelde uit tegen Arcen A en Arcen had er de grootste moeite mee. Voor de rust gaf Venray B een uitstekende partij en slechts door een misverstand in de achterhoede maakte Arcen 1—o. Na de rust dezelfde titanenstrijd met Venray's doelver- dediger aan 't hoofd. Een noodlottige handsbal binnen het strafschopgebied bezorgde Arcen de 2—0 voorsprong. Venray versaagde niet en maakte zelfs 2—1. Een doorbraak van Arcen deed or.ze illusies van 'n gelijk spel in rook opgaan en het werd 3 1 voor Arcen. Ondanks deze onver diende nederlaag heeft Venray B z'n laatste woord in deze competitie nog niet gesproken. Venray C en E boekten korfbaluit slagen. Venray C won met 8—0 van Meerlo en Venray E verloor met 12—0 van Melderslo. Venray D speelde geen slechte wedstrijd tegen Arcen, maar nam het in het begin iets te gemakkelijk op, waardoor Arcen al gauw 2—0 maakte! Dit was niet nodig geweest, boys! Het was wel jammer, dat de bal, waarmee gespeeld werd, te zwaar was. Einduitslag 4 1 voor Arcen B. De terugreis verliep met hindernis sen, waarvan een speler, jeugdleider en conductrice slachtoffer waren. Voortaan samen uit, samen thuis. H.C.Y.-Nieuws De wedstrijd Venray—Schaesberg is op een monsterzege voor onze jon gens uitgelopen. Schaesberg verscheen mot 9 spelers. Kort na het begin kreeg do wedstrijd een zeer eenzijdig karakter en voerde Venray de stand tot 7—0 op waarmee de rust aanbrak. Na de rust wisten onze jongens nog 5 maal te doelpunten, waarna het einde kwam met i2—0. De dames verloren op eervolle wy'ze met 5—0 van Deurne, die veel en veel sterker waren. De stand in de 3e klasse heren is: Venray 54109 22—1 Weert 5 4 0 1 8 13 4 Geldrop 52125 4-6 Green Star 4 0 2 2 2 2—5 V.K.H. II 41 1 1 1 211 Schaesberg 50141 4—19 "V.K.H. II 2 winstpunten in min dering. Do kampioen van deze afdeling pro moveert automatisch naar de 2e klasse en nr. 2 speelt promotiewedstrijden. Venray staat er dus wel uitermate gun8tig voor. Biljarten Uitslagen f3 Nov.: Gaffa,m%ffec-B.C.Y. 47,-1 V, Ketsers—Onder Ons 2—4 Alle Drie—Krijt Op Tijd 3—3 Klasse A. Onder Ons—Gaef 'm effec 4—2 PoedelaarsB.C. Y. 5 1 Competitiestand op 14 Nov.: Klasse A. Krijt Op Tijd 30 23 O 7 2382 Poedelaars 30 19 0 11 1772 Onder Ons 30 18 O 12 1872 Gaef 'm effec 36 15 1 20 2081 Ketsers 30 13 0 17 1673 Alle Drie 30 11 O 19 1713 B.C.Y. 30 8 1 21 1593 B Klasse. OnderOns 36 24 1 11 1437 Poedelaars 36 23 1 12 1438 B.C.Y. 36 15 O 21 1142 Gaef 'm effec 36 9 0 27 1081 H.H. Secretarissen Wil s.v.p. aan art. 5 van de algemene bepalingen, betreffende inzending van wedstrijd formulieren, stipt de hand houden. De competitieleider. Op de lemen baan Zoals we al reeds voorspeld hadden bleef Ons Genot de meerdere van Onder Ons, en wel door van A en B met 6—2 te winnen. Woensdag a.s. 24 Nov. Aanvang no 3 7 uur. R.D.Z.—Ons Genot. Hier kan Ons Genot, wel eens de puntjes moeten d9len, want R.D.Z. beschikt over 8 goede spelers, die 't niet zo gauw opgeven, zjj komen dan ook maar alleen in de de A uit. In Horst krijgen we een return wedstrijd tussen Ons Plezier-De Knip pers. Onder Ons is vrij. Uit Indië terng. OIRLO. Onze dorpsgenoot A. J. de Ponti, keert met het troepenschip Johan van Oldenbarnevelt, dat op 24 .November in Amsterdam wordt ver wacht, uit Indonesië naar huis terug. Kerstuitvoering te Oirlo OIRLO. Onze gemengde zangver eniging zal, met medewerking van het mannenkoor te Castenray een Kerstuitvoering geven op 2 en 6 Januari a.s. De Boer in deze tijd Het was een goed idee van de be sturen der Boerenbond en de Jonge Boeren om voor een van haar ont- wikkelingsavoiïden de heer Dinghs uit te nodigen eens t9 komen spreken over de problemen en moeilijkheden van de boer in deze tijd. De patronaacszaal in Leunen was dan ook goed bezet en de spreker had een aandachtig gehoor. Om een enkele greep te doen uit de rede van deze spreker, die meer dan anderhalf uur duurdeDinghs wees er op, dat in tegenstelling met de arbeiders, die ook voor een vijftig jaar terug begonnen te vechten tegen het kapitalisme en liberalisme voor meer zeggingschap, de boeren ver achter gebleven zijn. De boeren heb ben niet die offers en dat vertrouwen op kunnen brengen voor hun organi satie als de arbeiders en de resultaten zijn merkbaar. Maar ondanks dat is nu de organisatie, vooral na de be vrijding er in geslaagd, dat ook de boerenbevolking, die toch 21 pet. uitmaakt van het Nederlandse volk, ook gelijkberechtigd worden en naast industrie en handel „meedoen" by prijsvaststellingen en andere belangen. Prijzen Men moet het prijzenprobleem niet te eenvoudig zien, 1 cent meer op de melkprijs levert Limburg f 4.000.000 meer op, 1 cent meer per ei f 1.000.000, en die moeten ergens vandaan komen. De boer moet nu tevreden zijn met redelijke beloning voor zijn werk en een bescheiden winst. Het mag als groot succes van de Stichting van de Landbouw, de toporganisatie, waarin de R.K., de Christelijke en de Neu trale bond in zijn verenigd, beschouwd worden, dat Je melkprijs voor 1940 weer is vastgesteld op 17.5 cent, 16.5 cent voor de zomer, 18.5 voor de winter. Zo is het ook met de varkens- prijs, de prijs blijft f 2.05 per kilo en wanneer de baconcontraeten afgeleverd zijn zal de prijs der zware varkens worden verhoogd. De rundveeprijzen blijven ook hetzelfde, al zal de win- terprys lager en de zomerprijs hoger worden. De levering op de markten bly'ft bestaan. Steun aan kleine boeren en kinderbijslag. Volgens de motie Groen, dank zij de Katholieke Volkspartij aangeno men, zal de „zandboer" voor het slechte jaar 1946 een uitkering krij gen, met die van 1947 en 1948 erbij voor totaal een bedrag van 86 milli- oen gulden. De uitbetaling laat ech ter op zich wachten, omdat Minister Mansholt, waarschijnlijk bevreemd voor het geweldige succes, dat de K.V.P. hierbij boekte vóór de ver kiezingen, deze uitkering verbonden heeft aan een wet op de-accijnsver hoging, een wet, die eerst nu, bijna een jaar l^ter behandeld wordt en waarschijnlijk een St. Nicolaascadeau wordt. Van dit bedrag komen 11 millioen slechts ter beschikking, indien kan worden aangetoond, dat zy voor het bedrijf worden gebruikt- De kinderbijslag zal binnenkort ook geregeld worden, ondanks het feit, dat en de Stichting van de Landbouw en de Partij van de Ar beid er weinig voor voelt. Kippen en aardappelen. De bezwaren van de oude kippen- regeling verdwijnen, de telling is afgelopen, slechts de kuiken- en voe dertoewijzing blijven bestaan, maar vooral de kuikentoewijzing zal zeer belangrijk worden uitgebreid. Men mag dus kippenhouden, zooveel als men voeren kan, slechts de eieren moeten allemaal geleverd worden. Nederland moet zo spoedig mogelyk zy'n oude export zien terug te krij gen, maar daarvoor ook meer moeten letten op wintereieren. Hier zijn nog goede winsten te maken. De aardappelteelt is uitgegroeid tot 140.000 Hectaren, dat is 50 pet. meer dan voor de oorlog. Nu is er geen vraag meer en de markt is kapot. Maar bier zal de Regering de boer moeten bijspringen, de Ne derlandse boer, die 10 jaren lang op een wyze zoals niemand in Europa zijn land heeft govoed. De Regering zal 3 tot 4000 ton aardappelen moe ten kopen in de volgende jaren, om zo de marktprijs een gezonde basis te g9ven. Onze zuivel. De zuivel staat sterk, goede voor uitzichten liggen er op het gebied van kaas- en melkproducten, maar weer geldt ook hier: KWALITEIT Alléén met een kwaliteitsproduct is er een goede mogelijkheid. Rogge. Voor de rogge is er- nu geen afzet meer en er bestaan plannen om 30 tot 40.000 ton rogge te verwerken tot veevoeder. Dat betekent, dat onze „zandboeren" geen f 21.75 meer maken, doch hoogstens f 20.— Maar ook hier zit de organisatie weer achter heen en ook dit gevaar moet bezworen worden. Waarschuwingen. De coöperatieve instellingen wer ken goed. De eiermijnen hebben reeds f 70.000 verdiend aan de export, de zuivelfabrieken worden meer gecen traliseerd en krijgen daardoor betere concurrentie-mogelykheden. Slechts by de vee- en vleesafzet en die van do tuinbouw en het fruit moet de positie van do boer verbeterd worden Nog veel te weinig invloed heeft de boer hier bij de prysvaststelling. Reeds is de stryd van trust tegen eigen coöperatie al aan de gang. In Noord-Brabant zyn vleesfabrieken, die aan de boeren reeds geld en voe der voorschieten om varkens voor hen te mesten, waarvoor deze dan later de helft van de winst en rente moet terugbetalen aan de trust. Heeft een boer geld tekort, dan moet de boerenleenbank geld voor schieten of een andere boerenorgani- satie. Voor de toekomst heeft slechts een kwaliteitsproduct mogelijkheid voor het buitenland en het binnenland moet met goede reclame geleerd worden, dat de producten van eigen grond niet alleen even goed, voor het merendeel zelfs veel beter zyn. De fruitteelt zal door de Benelux waarschijnlijk een flinke klap krijgen maar hiervoor moet de organisatie met een fruitvorwerkende industrie komen, die ook het overschot aan klein fruit zal verwerken. De „zandboer" zal in de toekomst het beste af zyn met een goéd ge mengd bedrijf: veel kippen, veel melk en wat fruitteelt, zowel hard als klein fruit. Graan verbouwen zal gewoonlijk met verlies gaan. Veel is in korte tyd gebeurd, veel moet er nog gebeuren. Denk slechts aan de Benelux, het Landbouwplan, de nieuwe Pachtwet, de vervreénv ding van landbouwgronden en alles wat daarmede samenhangt. Hiorvoor is een hechte organisatie nodig, die het vertrouwen heeft van zyn leden, die een beroep kan doen op zyn leden, ook voor geldelijke offers. In het tweede gedeelte van zijn lezing behandelde de heer Dinghs het godsdienstig en sociaal belang van de bond. Wy hopen hierop latei- in breder verband terug te komen, slechts willen wy nog even in het kort memoreren, wat de spreker nog zei over Emigratie en ontginning. De landbij winning en ontginning kan onmogelijk gelijke tred houden met de vraag naar grond. Dit gaat veel te langzaam, mede dank zij de onderlinge twist van D.U.W. en 'de Cultuur-Technische Dienst. Daarom zal emigratie de enige mogelijkheid zijn. Van Vader Bisschop is de opdracht gekomen om dit via de R.K. Organi saties te doen, opdat ook in de toe komst op godsdienstige en sociale omstandigheden gelet zal worden. Dit. kost veel geld, maar de resul taten zijn goed, zowel in Frankrijk, als in Brazilië en Canada. De Katholieke Volkspartij streeft er na, dat ook de Katholieke Organi saties mee kunnen werken met de desbetreffende regeringsinstanties, maar ook hier is van de Party van de Arbeid veel tegenwerking. Toch gaat het werk door en velen zullen door dit werk in staat gesteld wor den in de vreemde een nieuwe en gelukkige toekomst op te bouwen Het voornaamste Minder liclit in donkerder dagen Met ingang van Dinsdag 16 Nov. mag op werkdagen, behalve 's Zater dagsmiddags, tijdens de spitsuren geen electriciteit meer worden ge bruikt voor de buitenverlichting van openbare gebouwen, hotels, café's, restaurants en amusementsbedrijven. Etalageverlichting is op deze dagen nog slechts toegestaan tussen 6 en 19 uur 's avonds en op Zaterdag en Zondag tussen 4 en 10 uur's avonds. Het verbod op lichtreclames blijft on verminderd van kracht. Aan de rantsoenering op de straat verlichting 20 percent van het vóóroorlogs verbruik zal tydens de spitsuren stipt de hand worden gehouden en het stroomverbruik in de openbare gebouwen zal dan in grijpend worden beperkt. Kamer bespreekt do vrijer geworden landbouwpolitiek Niet minder dan zestien Tweede Kamerleden boden zich Dinsdag middag by de eerste oproep aan om de oogst van de begroting van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening binnen te halen. De meeste moeite wijdden zy daarbij aan het ombuigen van het landbouwbeleid en het aard appeldrama. Dr. ir. Droesen vond het prachtig, dat de boer uit de dwangbuis dei- regelingen was geraakt, maar hy vroeg zich af, of de minister de vee- voederpryzen in de hand zal kunnen houden. En deze vraag verwekte bij hem onzekerheid en aarzeling. In elk geval drong hy er op aan, dat voor de gemiddelde prys een wat langere termyn zal worden gehandhaafd. Acceptabel zyn, volgens de heer Van den Heuvel, de voornemens der regering, indien zij ze handhaaft, ook wanneer de pryzen mochten stijgen. De Hartog (V.V.D.) meende, dat in een land, waar alles beschermd is, de landbouw toch niet geheel onbe schermd zal mogen blijven. Iedereen praatte over de aardappel- misère, zodat de heer De Hartog, pas de derde spreker, al over aardappel moeheid sprak. Men is het daar over eensde prijs van de aardappel zal moeten worden opgetrokken. Er is nog een potje van verleden jaar, herinnerde zich dr. Droessen, waaruit de minister desnoods een toeslag voor de gedupeerde aardappel telers kan bekostigen. Hy drong daar op aan, opdat de boeren wat geruster optimistische verwachtingen in het beleid van de minister kunnen koes teren. De heer Van den Heuvel wilde het geen kwade trouw noemen, maar toch gebrek aan goede trouw als de re gering de verantwoordelijkheid niet op zich neemt voor een prijsgarantie. Want practisch is daarop gerekend en heeft men in het voorjaar dus maar raak gepoot. Nu de oogst over vloedig, laat de regering alles toe. Dat gaat niet aan. Voor wat betreft de oogst van het volgende jaar kan de regering als zij wil ronduit verklaren, dat zij zich nergens mee bemoeien zal. Doet zjj dit dan weet men tenminste waar men aan toe is. In dit geval echter bepleitte de heer Van den Heuvel de vorming van een fonds door het georganiseerde land bouwbedrijf. In de avond werden de discussies rustig voortgezet. .Regeling vorstverlet weer van kraclit De minister van Sociale Zakjen heeft besloten in geval van werkloosheid wegens vorst, sneeuwval of de ge volgen daarvan in de aanstaande win termaanden, voor zover nodig, dezelfde regeling van toepassing te verklaren als de vorige winter gold. Aardappelrooiers van een koude kermis terug. Uit de gemeente Bergen vertrokken een twintigtal arbeiders naar Drente om aldaar aardappelen te rooien. Een groep Haagse arbeiders ging na enkele dagen in staking en be letten hun het werk te hervatten. Toen zy hierop huiswaarts keerden werden zij te Zwolle aangehouden en naar het politiebureau gebracht, in verband met diefstal van een deken uit het door hen verlaten kamp. Tenslotte na enkele uren te zyn opgehouden konden zy weer naar huis vertrekken. Eenige dagen later werd hun het loonbedrag overgemaakt, wat echter lang niet aan het beloofde urengeld voldeed. „Dat nooit meer" zeggen deze ar beiders. Winkelsluiting St. Nicolaas en Kerstmis Teneinde het publiek in de gelegen heid te stellen, gedurende de dagen, onmiddellijk voorafgaande aan Sint Nicolaas en Kerstmis, ook in de avond uren zyn inkopen te doen, heeft de minister van Econ. Zaken B. en W. van alle gemeenten gemachtigd., ont heffing te verlenen tot uiterlijk 8 uur des avonds gedurende de tijdvakken van 1 tot en met 4 en van 22 tot en met 23 December a.s., zo deelt het ministerie van Econ. Zaken mede. Boerenzelfverzorgers weg met de opplakvellen. Er schynt hier en daar nog on zekerheid te bestaan ove.i de vraag, of de boeren al dar. niet kunnen staken met het opplakken van brood- bons, nu de brooddistributie opge heven is. Het spreekt vanzelf, dat deze vellen in de prullenmand kun nen verdwijnen. De boeren zijn echter niet vrij om hun granen te leveren aan wie zy zelf wensen. Dit. moet nog steeds geschieden via de erkende graanhandelaren, dus niet rechtstreeks aan bakkers of particulieren. De verplichte graanlevering, die overigens zeer soepel is, bestaat nog steeds. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Aangifte van stieren De Burgemeester van Venray, her innert belanghebbenden aan hun ver plichting om van het houden van een stier 6 maanden of ouder tussen 15 en 25 Nov. aangifte te doen by de Burgemeester der gemeente waar de stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelijk ge schieden op een voorgeschreven for mulier, hetwelk ter gemeente-secre tarie kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhouden leeftijd, kleur bijzondere kentekenen van de stier, de plaats waar de stier wordt gehouden, benevens mededeling of de stier goedgekeurd, afgekeurd of niet gekeurd is. Van de aangifte ontvangt de stierhouder een bewys; dit bewijs moet in zyn bezit, zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet wor den voitoond aan de politie. Niet-naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en het niet op eerste vordering vertonen van het bewys van aangifte wordt ge straft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Yenray Yoornit Ten behoeve van de diverse ver enigingen op cultureel gebied maakt Venray Vooruit bekend, dat op de volgende dat uitvoeringen gegeven worden tot 1 Jan. 1949: 21—22 Nov. Toneelver. Excelsior te Smakt; 26 Nov. Ontw. en Ontsp. te Venray; 10 Dec. idem; 12 Dec. Mannenkoor te Venray; 14 Dec. Ontw. en Ontspanning te Venray; 26—27 Dec. K.D.O. te Merselo; 28 Dec. Ontw. en Ontspanning te Venray. Het bestuur van V.V., is reeds enkele malen bemiddelend opgetreden en zij hoopt, dat andere verenigingen in hun eigen belang met deze vast stelling rekening houden. Binnen enkele weken zal het pro gram bekend gemaakt worden voor de 2e helft van het winterseizoen. De verenigingen die nog geen op gave verstrekten worden dringend uitgenodigt dit alsnog te doen aan het Verkeersbureau op het Hensenius- plein. Fa. JOH. CLAESSENS OPENT NIEUW PAND Na de opening van Bakkerij Spee, is er een hele tyd voorbijgegaan voor weer een geheel nieuwe zaak geopend is. Maar j.l. Zaterdag was dan de beurt aan de fa. Joh. Claessens. Dit eerste nieuwe pand in de Grote straat, gebouwd door het aannemers bedrijf Gebr. Janssen, onder architec tuur van de heer J. Colsen, is de eerste van de ry zakenpanden, die na voltooïng tenminste een deel van de open plekken in deze straat doen ver dwijnen. De hel verlichtte etalages trokken veel belangstelling maar ook de winkel zelf, met een schitterende winkelbetimmering van de fa. Derkx uit Venlo, werd door velen bezocht. Een schat van bloemen verleende aan de opening een feestelijk cachet. Het feit, dat de opening samenviel met het 23-jarig bestaan van de firma zal d6 firma veel voldoening gegeven hebben. Dat de nieuwe zaak nog al wat le bieden |heeft, bewees de drukte die er Maandag al heerste, toen de huis vrouwen zelfs geduldig op een rijtje stonden te wachten om binnen te mogen. De schitterende winkel zal het zy'ne er toe bijdragen om do Grotestraat weer nieuwe luister by te zetten. Weer is een wonde door de oorlog geslagen/ hersteld. Mogen er spoedig meerdere volgen. Reünie Staf Conip. II 6 R.I. en N.B.S. Het ligt in de bedoeling in Jan. 1949 te Venray, een reünie te houden van oud-militairen die behoort hebben tot de Nederlandse Binnenlandse Strijdkrachten Comp. Venray en Staf Comp. II 6 R.I. Oud-militairen van bovengenoemde onderdelen die wensen deel te nemen aan deze reünie, gelieve zich zo spoedig mogelyk schriftelijk in verbinding te stellen met hun oud commandant, de Res. Kapitein C. van Kemenade, Mgr. Nolensstraat 10, te Venray. Raadsvergadering, Hedenmiddag om 3 uur houdt de Gemeenteraad van Venray eene open bare vergadering, waarin de volgende agendapunten worden behandeld: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing van gelden voor het ver strekken van inlichtingen uit het bevolkings- en verblyfregister dei- gemeente Venray. 4. Voorstel van B. en tot aan koop van grond. 5. Voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit ex artikel 25 der Nyverheidsonderwyswet met be trekking tot de uitbreiding van de Dagnijverheidsschool alhier met een cursus voor metaalbewerking. 6. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening regelende de heffing en de invordering eener belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in de ge meente Venray. 7. Voorstel van B. en W. met betrekking tot het schrijven van Ged. Staten van Limburg, betreffende de incorporatie van verschillende toelagen op de wedden van secreta rissen en ontvangers van de gemeen ten in Limburg. 8. Voorslel van B. en W. tot wij ziging van de Alg. Politieverordening Venray. 9. Voorstel van B. en W. tot aan koop van diverse barakken in de werkkampen in Peelplan Zuid. 10. Voorstel van B. en W. tot overdracht enz. van de exploitatie Gem. Gasfabriek aan de Limb. My. voor Gasdistributie (Limagas) 11. Voorstel van B. en W. tot het beslissen op een aantal bezwaar schriften tegen aanslagen in belas tingen. Hloob-nieuws Over enige dagen zal „Dr. Knock", de mysterieuze kwakzalver, zyn practyk gaar. uitoefenen in zaal Wil helmina. Bent U ziek van zorg, ga er heen; bent U gezond, kom dan op 't consult om U ziek te lachen; Dr. Knock weet met iedereen raad; zijn triomf begon in Parijs en ver breidde zich snel over Westelijk Europa; hy doet ook Venray aan om alle mensen, gebukt door de zor gen van alle dag met raad en daad by te staan. Dr. Knock, geesteskind van Jules Romains, gecreörd door de beroemde filmspeler Louis Jouret, in onze moedertaal gestoken door Pater Geb- herd Voorvelt, consulteert thans in zaal „Wilhelmina" onder auspiciën van Hioob. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING O. en O. vertoonde Dinsdag jl. voor haar leden de film „The Sullivans" in zaal Wilhelmina, (waarom niet in de bioscoop De stampvolle zaal heeft van dit filmprogramma, wat de „oorlogsgeschiedenis" van 5 broeders behandelde, genoten en O. en O. heeft eer met deze film ingelegd. De katholieke toneelspeler en decla mator Paul Huf zal op Vrijdag 26 November des avonds om 8 uur in de zaal „Wilhelmina" een ontwikke lingsavond vullen met de door hem samengestelde gedichtencyclus „Ons Volk". Bovendien is de heer Huf bereid in de middag van denzefde dag te ver tellen en voor te dragen voor de Mulo-jeugd van Venray. Daarmee wordt dus een begin gemaakt met de aangekondigde jeugdmiddagen. By velen leeft nog de goede herin nering aan vroeger optreden van Paul Huf, eveneens voor Ontwikke ling en Ontspanning. Moge de aanstaande ontwikkelings avond een waardige opvolger zyn van zyn beide voorgangers en moge hy evenzeer op tyd kunnen beginnen als de laatst gehoudene. Gevonden voorwerpen: Roodgekleurde vulpen, Linskens Oostrum C 39b; Bruine hond, Sikkes Overloonseweg A 2; Donkerblauwe dameshandschoenen, Hoedemakers, Langstraat 2; Blauwgeruite shawl,' A. Voesten, Steeg K 77; Pyp, Albert Stevens, Langeweg 28Groen kinder- handschoentje, Oomens Kempweg ie- Rozenkrans in etui, Th. Rumen, Lang! straat 45; 2 sleutels, G. Seuren, Oude Oostrumseweg 30; Bril met hoornen montuur, Burgers, Veulen H21; Bruine wollen halsdoek, M. Swinkels, Brukske C 78 FEEST IN SINT ANNA Donderdag werd in St. Anna op- feestelijke wyze het feit herdacht, dat de heron Piet Verbeek en Jean Rem men, 40 jaren in deze inrichting werkzaam waren. Tevens waren nog 6 leden 25 jaren hier werkzaam, wat tydens de bezetting niet herdacht kon worden, nl. de heren P. Kersten, A. Verbeek, J. van Kessel, E. vd. Pasch, H. van Kessel en H. Maassen. Allen werden gehuldigd en ont vingen een blyk van waardering. Na een drukbezochte receptie werd de dag feestelijk doorgebracht.' 's Avonds bracht Venray's Harmonie een serenade. De Vlasbloem De toneelvereniging „De Vlasbloem' uit Oostrum gaf j.l. Zondagen Maan dag een opvoering van „4 Mannen en I een Meisje" in zaal Wilhelmina, ten bate vau de Oostrumse jeugdvereni- gingen. Het schynt echter, dat in de Kom, toneel niet meer gewaardeerd wordt, I vorig jaar reeds was het publiek niet warm daarvoor te krijgen en ook nu was de zaal telkens slechts gedeel telijk gevuld. Het stuk was goed, een aardige intrige met een vlot einde en het I werd op een kleine uitzondering na zeer goed gespeeld. Maar of de finan ciële opbrengst ook een succes was... I Jammer voor deze vereniging, die in samenwerking met de band „de Flierefluiters" een uitstekende avond brachten Zilveren feest. Dinsdag vierde de jonge boeren te Castenray het zilveren bestaansfeest 1 van hunne vereniging, 's Morgens werd een H. Mis tot dankzegging opgedragen, waaronder algemene H. Communie, 's Avonds was er een feestvergadering, waarbij o.m. aan- j wezig waren: Pastoor Rieter, Deputé Peters, M. de Ponti, consulent J.B., Wijnhoven en Achten, hoofden van j Landbouwscholen, besturen boeren- en boerinnenbonden, de vroegere be- 1 sturen van de J.B., kringvoorzitter Loonen en Castenray's Mannenkoor, j Na opening belichtte Pastoor Rieter i de sociaal-godsdienstige zijde van 't jonge boerenleven, terwyl de Ponti de technische problemen besprak. De heer II. Emonts gaf "n overzicht t van de voorbije 25 jaren en deputé Peters vooral de oprichtingsmoeilyk- j heden nog eens onder de loupe nam. I De heren Wijnhoven en Achten be spraken de vakkennis en de emigra tie. Voorzitter Loonen wees op het nut en de noodzaak der boerenorga- nisatie's, terwijl de heer Philipsen namens de andere boncen zyn beste wensen aanbood. Daarna werd een koffietafel alle eer aangedaan en werd de avond verder met zang en toneel gezellig doorgebracht. Moeder Poels overleden Vrijdag js in Amerika „moeder Poels" van de Zwarte Plak, die in de bezettingsjaren op haar boerderij hon derden geallieerde piloten, illegale werkers en onderduikers heeft ver zorgd, ten grave gedragen. Moeder Poels, die reeds geruimen tijd ziek was, is nog vry plotseling, op 63-jarige leeftijd overleden. Van heinde en verre waren verzetslieden en onderduikers naar 't onbekende dorpje in de Peel gekomen om hun grote illegale moeder hun laatste groet te brengen. Haar Amerikaanse en Engelse vrien den zullen waarschijnlijk pas uit de Nederlandse persberichten van haar dood kennisnemen. Vrouw Poels kreeg naast een hoge Engelse ook eon Amerikaanse Medal of Freedom. Aan het graf dankte de oudste zoon, Bert Poels die de laatste woor den van zijn grote moeder aanhaalde „Ik ga naar vader Poels. Te zijner tyd kom ik myn jongens wel halen". Cross Country te Overloon Op de laatst gehouden vergadering van de ruiterclub „St. Joris", werd besloten, Zondag 21 Nov. a.s. een Cross Country te houden op het prachtig overzichtelijk en ryk aan natuurschoon terrein, doorspekt met hindernissen, aan de Venrayse weg. Voor doze Cross is een prachtige Museumbeker geschonken. Men ver wacht een buitengewoon grote deel name, want men heeft hiervoor schrif telijke vergunning gekregen van de Landelijke bond. Men verwacht o.a. deelname uit Noord-Limburg en Oost- Brabant. Tydens deze Cross zal de voetbal wedstrijd België—Nederland te be luisteren zijn. Wij verwachten Zondag om 1.15 uur alle sportliefhebbers uit de gehele omtrek. VOEDSELBUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING TOEWIJZING VEEVOEDER. Doordat de veevoederbonnen, vooral rundvee, in het komend winterseizoen beduidend lager zullen worden dan het vorig jaar, kan het van belang zijn, dat varkenshouders welke na 1 Juli 1948 mestcontractvarkens heb ben afgeleverd en hiervoor de voeder toewijzing nog niet hebben benut, deze alsnog op het Bureau kan worden afgehaald. Men gelieve de recu's van de mestcontracten, alsmede de afrekening van de geleverde var kens mede te brengen. ZITDAGEN. Deze gaan de volgende week op de gewone dagen en uren door. De Pl.Bh. H. EMONTS

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2