Dt. ven*% chün9m FOTO-ALBUMS in kleine en grote maat MISSAALS KERKBOEKEN LEESBOEKEN KLEUR- en PRENTBOEKEN KOOKBOEKEN DOZEN POST In Kantoorartikelen aardige cadeaux. klopi onsxHart.. ff li zeekt een qesckikt cadeau nQq heêSen een uooiootloqie collectie \/T TI PPTSJNPN met 14 karaats gouden pen, ook met \7| TT PATT OTYPM repeteer- en draaisysteem tya. van den fflunckhóf heeft 't WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^iuteede %tad SPORT en MOK V U I^iN bijbehorend vulpotlood. V ULr KJ 1 LUULiT met volledige garantie dag- en Zondagsmissaais in leren en linnen band o.a. voor de kath. man en moeder speciaal voor de jeugd voor platteland en fijnere keuken voor dames en heren Ook voor deze St. Nicolaas: Zaterdag 13 November 1948 „.No. 45 Negen en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Ad vertentiepry zen op aanvraag verstrekt Abonnementspry s per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Ontwikkelingsavond K.A.B. Venray In het kader van de ontwikkelings- en ontspanningsavonden van de K.A.B, sprak Woensdagavond in zaal Schellen de heer Mulders, ondervoorzitter van de Kath. mynwerkersbond, over de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Het viel ons op, dat de ontwikke' lingsavonden niet zo druk bezocht worden als de ontspanningsavonden. Slechts een ioo-tal leden der K.A.B, vulden de zaal. Evenals de voorzitter vermoeden wij, dat het nut van de ontwikkelingsavonden nog lang niet wordt ingezien door alle leden. De spreker van deze avond behan delde de ingewikkelde materie der Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie op een vry duidelijke manier en het bleek, dat het wetsontwerp hierop be> trekking hebbende, nog verschillende haken en ogen had. Dat de heer Mulders tijdens zyn causerie voorbeelden aanhaalde uit het my'nbedriif, m.a.w. uit een groot bedrijf leek ons minder juist. Wat in een grootindustrie mogelijk is, soms onmogelijk in de kleinere be drijven. Beter was het wellicht ge weest als spreker voorbeelden ge- genomen had uit de gewone, meestal kleine bedrijven. Voorzitter Janssen dankte spreker na afloop voor zyn uiteenzetting en verzocht hem tevens de dank der Venrayse K.A.B. over te brengen aan de mijnwerkers, die ondanks hun moeilijkheden niet dezelfde weg be wandelden als hun Franse collega's. Op het programma stond verder nog een lezing met lichtbeelden door Dr. van den Homberg. Aangezien d echter door ziekte verhinderd was ging de voorstelling niet door. Het zal misschien mogelijk zyn om deze lezing met lichtbeelden op een andere avond te doen plaats vinden. Kapelaan van Leipzig, de geestelijke adviseur der K.A.B., sprak dan over de gemeenschapsgedachte, bezien uit katholiek oogpunt. Spreker spoorde de leden, aan,- om de gemeenschaps gedachte als echte katholieken te be vorderen en uit te dragen. „Laten wij", aldus de adviseur, niet alleen innerlijk maar ook uiterlijk deze ge dachte beleven, met de gedachte, dat wij allen broers en zusters zijn, kinderen van een en dezelfde Vader. Laat onze houding een sprekend voorbeeld van de gemeenschaps gedachte zyn en daarmee de onder linge vrede bewaren en bestendigen. Tot slot kwam de rondvraag aan de orde, waarvan slechts enkele leden gebruik maakten. Het betrof hier vragen over de vertoning van enkele films en de St. Nicolaasviering. De Voorzitter beantwoordde deze vragen en kwam tenslotte nog met de mededeling, dat er voor een klein aantal leden nog wollen dekens en kussenslopen verkrijgbaar waren. Wij kunnen ons voorstellen, dat er genoeg interesse voor zal zyn. Op 24 November staat een volgende bijeenkomst op het programma. Nadere mededelingen over de St. Nicolaasviering zullen dan verstrekt worden. Middenslands vergadering Een middenstander schijnt, ondanks al zyn klagen en zorgen, zyn midden standsvereniging niet nodig te hebben, getuige het „schamel beetje" leden, dat Woensdag j.l. een der weinig mid denstandsvergaderingen bezocht. Op deze, vergadering besprak de heer Kuyper, directeur der Midden- standsbank te Maastricht, de gevolgen der Benelux. Na in een uitvoerig en helder betoog uiteengezet te hebben de be tekenis der Benelux, wees spreker de middenstanders er op, aan de grens te staan van een nieuw tijdperk. De tijd van voor de oorlog is voorbij, definitief en voorgoed, degene die daarop nog rekent is ouderwets en raakt achter. De „eenling" heeft af gedaan. Samen alleen, is wat te be reiken. Samen moeten de moeilijk heden, die de Benelux ongetwijfeld met zich meebrengt, overwonnen wor den om dan ook samen daarvan de vruchten te plukken. Voorzitter Derksen wees er in zyn dankwoord op, dat de Middenstanders ook elkander moeten steunen, door bij de vakman te kopen. Men behoeft niet naar de stad omdat de feiten uitgemaakt hebben, dat hier evengoed en even voordelig gekocht kan worden. Bovendien werd nog gewezen op het nog steeds geldende gebod voor de middenstand, om niet te adverteren in feestprogramma's en op affiches. Het was klokslag 11 toen de Voor zitter deze geanimeerde vergadering sloot, na een opwekking van de geestelijk adviseur om eens te denken aan de retraite voor de middenstand op 17, is en 19 November a.s. Corss Country te Merselo. Zondag j.l. werd hier voor 't eerst een Cross Country verreden op het prachtige terrein rondom den Zeve- renberg. Ondanks het slechte weer was de belangstelling groot en er waren toch nog 42 ruiters. Het parcours was 1650 M lang. De ruiter F. Gielen uit Wanssum wist voor de vyfde achtereenvolgende keer de ie prijs te winnen, zij 't dan ock maar met 3 sec.verschil. Hij ontving hier voor de prachtige wisselbeker. De uitslag was als volgt: 1 P. Gielen, Wanssum; 5.43 min.; 2 J. Goumans, Leunen 5.46 min.; 3 M. Rongen, Oirlo 5.52 min.; 4 A. Boom, Venray 5.57 min.; 5 Th. Loonen, Oirlo 5.59 min.; 6 P. van Lankveld, Twist 6.06 min.; 7 H. Huisman, Overloon 6.10 min.; 8 J. Bistervelts, Venray 6.20 min.; 9 Jan Arts, Merselo 6.25 min.; 10 A. Wijnhoven, Venray 6.33 min., 11 P. v. Ryswyck, Merselo 6.39 min. 24 van de 42 ruiters reden dit moeilyke parcours foutloos. S.Y.Y.-NIEUWS Het was helemaal geen voetbalweer. Een druilerige regen maakte het verblijf op het voetbal veld zeker niet aangenaam. Gelukkig zijn de wedstrijden door gegaan en wisten de drie Senioren elftallen allen een overwinning te behalen Een gelukwens waard jon gens. Met een beetje geluk had de overwinning heel wat groter moeten zyn. De rust was met een o voor sprong ingegaan. Na de hervatting was het weldra 2—0. Toen kreeg de linksbuiten van Bergen, die veel te veel vry gelaten werd, in zuivere buitenspelpositie de bal te pakken, gaf een afgemeten voorzet en het was 2—i. Venray bleef sterker en tegen het einde werd het 3 1. Weer waren wy twee punten rijker. Zondag .een zeer gevaarlijke ver plaatsing naar Velden. Men zal het daar moeten opnemen tegen I.V.O. Voor de wedstrijd wordt er natuurlijk niet 'gerookt en zeker geen alcohol gebruikt. Allen geven zich tot het uiterste en dan kan en zal het ge beuren, dat de punten mee naar Venray gaan. 1 16 46—14 35—11 26— 17 19—11 13 12 18 15 22-25 21—21 18—37 7—32 13-27 8 -22 1 16 2 11 3 11 1 10 3 9 Wittenhorst 9 8 0 Venray 9 8 0 F. C. V. 8 5 1 Venlose Boys 9-5 1 Panningen 9 2 6 Sevenum 8 4 1 I. V. O. 9 4 1 Mill 8 4 0 H. R. C. 8 2 0 Montagnards 920 R.K.D.E.V. 8 1 1 Boxmeer 911 Het tweede speelde een goede wed strijd tegen V.V.V. 3 en behaalde een 4 2 overwinning. Zondag wordt er thuis gespeeld tegen de leiders uit deze afdeling n.l. Steyl 2. Wy zyn benieuwd hoe Venray 2 zich tegen de leiders zal weren. Wy zouden met een gelijk spel reeds tevreden zyn, doch wie weet, worden wij door Venray 2 niet aangemaan verrast. Hier volgt de stand 42 7 29—15 23 11 13 12 18-16 15 23 18 31 12 32 8—13 6 -24 Steyl 2 Wittenh. 2 7 6 0 1 2 7 6 0 1 Venray 2 7322 Blerick 2 7204 Gennep 2 7124 V.V.V. 3 7 2 0 5 Venl. Boys 2 7 1 1 5 Teg.Herten 24103 Boxmeer 2 5014 Het derde speelde en won natuurlijk tegen Wanssum 2 met 3—2. U blijft hiermede aan de kop van de ranglijst jongens. Maar Anierica 2 en Melderslo blijven ook winnen en volgen op korten afstand. Zondag wederom een thuiswedstrijd Swolgse Boys 2 komen op bezoek. Er kan gewonnen worden, doch doet dan allen je uiterste best. Óm koploper te blijven en kampioen te worden moeten er veel wedstrijden gewonnen worden. Veel succes boys. OP DE LEMEN BAAN Woensdag 10 November j.l. begon weer, zoals andere jaren, de competitie van de Noord-Limburgse Beugelbond, waaronder in district II Venray spelen: „Ons Genot", Heide; „Onder Ons", Venray; „R.D.Z.", Venray; „Ons Plezier", Horst-Hegelsom; „De Knip pers", Horst-Melderslo. 't Eerste treffen was tussen Onder Ons—De Knippers, deze Knippers werden echter geknipt door onze jongens uit Venray en wel met 5—3 in de A en 7—1 in de B. R.D.Z. was op bezoek inHegelsom. Ons Plezier" had er weinig plezier van, want ze moest de puntjes delen door met 4—4 in de A gelijk te spelen. „Ons Genot" Heide was vry. Woensdag 17 November a.s., gaat „Onder Ons" op bezoek bij „Ons Ge not" Heide. Hier verwachten we een spannende wedstrijd waar echter de beste kansen voor „Ons Genot" zijn. Aanvang No. 5 om 7 uur. R.D.Z. js vry. In Horst wordt gespeeld De Knip pers—Ons Plezier. Veel succes jongens. Jeugdvoetbal Ondanks het slechte weer en mod derige terreinenjs er j.l. Zondag nog een druk programma afgewerkt. Venray A won met moeite en een beetje geluk van America met 2—1. Venray B sloeg in Horst geen gek figuur en wist de eerste overwinning binnen te halen. Met 4—1 moest Horst B de vlag strijken. We hopen, dat a.s. Zondag tegen het sterke Arcen ook even goed gespeeld zal worden. Venray C en D brachten het ieder tot een gelyk spel. Ysselsteyn A— Venray C 1 1 en Venray D-AmericaB 2—2. Venray B stond met 2—0 voor en als de keper zijn doel beter ver dedigd had, dan had het 'n kleine over winning kunnen wezen. Tot slot willen we er op wyzen, dat juist dat ene cigaretje na de wedstrijd nog beter smaakt dan vóór de wedstrijd. R.K.Y.Y.-„Oostrum" Het was wel een bijzonder goede dag voor voetballievend Oostrum, Zondag j.l. Behalve onze jeugd B, die vry was, behaalde alle elftallen een overwin ning Het tweede won liefst met 9 1 van Leunen 2 en marcheren al aardig naar boven. Het eerste won volgens verwachting van Well 2. Toch hadden we een iets grotere overwinning verwacht. Het A-elftal van onze jeugd bewees weer eens, dat het er in jeugdvoetbal kringen nog altyd zijn mag, door een 5—0 zege op Sevenum A. Zorg eerst en vooral voor een gezonde en spor tieve geest onder je eigen gelederen jongens! Je hebt Zondag weer eens gezien, dat dit de beste resultaten oplevert. Zondag a.s. is het tweede Zondag en zyn de hogere elftallen vrij. Jeugd A, moet naar Horst tegen Wittenhorst B. Wy mogen verwachten dat zy de puntjes meebrengen. B gaat naar Leunen en zal aan R.K.L.V.S. de handen vol hebben. Trap. er maar flink op los jongens, daar wordt je warm van. H.C.V.-nienws. De stry'd om de eerste plaats is door onze jongens Zondag gewonnen. Met 3-1 bonden zy de Weerterploeg die nog geen verliespnnt had, aan zegekar. De-fWedstrijd werd in stro mende regen op 'n zeer drassig veld gespeeld. Venray verscheen met 2 invallers waarvan de een zeer goed voldeed en de ander ver beneden de maat bleef. Na 10 min. spelen wist een der Weertbacks na een schot van de midvoor niet beter te doen dan de bal in eigen doel te werker. (1—0) Kort. hierop wist de Weertlinksbin- nen, in zuivere buitenspelpositie, de bal in 't doel te trappen. Beide fou ten ontgingen de scheidsrechter (1 1) Even voor rust brak onze linksbinnen door, passeerde enkele spelers en naar zijn hard en scherp schot had de keper geen kijken (2—1). Na de rust kwam Weert geweldig opdringen, maar onze achterhoede bleef de situatie meester. Toen een der Weertspelers in onze cirkel een overtreding beging, gaf de scheids rechter, inplaats van een vrije slag voor Venray, een strafcorner voor Weert. Deze resulteerde in een zacht Kent U reeds Hij komt binnenkort in Venray. rollertje, welk onze rechtsbinnen in zyn verbouwereerdheid wegtrapte. Strafbully. De Weertaanvoerder gaf toen blijk van grote sportiviteit, door de scheidsrechter te verzoeken zyn foutieve beslissing te herzien, maar deze hield voet bij stuk. De strafbully werd genomen en de Weertermidvoor gaf hem opzettelijk prijs Hierna golfde het spel weer op en neer met Weert iets meer in de aan val, maar van onze doorbraak profi teerde onze rechtsbinnen om er 3—1 van te maken. Met deze stand kwam ook het einde van deze sportieve ontmoeting. Onze dames speelden aanmerkelijk beter dan verleden week, maar des ondanks konden zy het zoet der over winning nog niet smaken. Volhouden dames a.s. Zondag worden twee wedstrij den gespeeld. Om 12 uur begint de heren wed str ij d V enraySchaesberg en om 2 uur de dameswedstryd Venray—Deurne. De heren kunnen winnen mits zij hun tegenstander niet onderschatten. Voor de dames staat een zware opgave voor de deur. Deurne -staat n.l. onbedreigd bovenaan. Aan jullie de taak om hun 't eerste verliespuntje te bezorgen. DISTRIBUTIEKRING VENLO. Vervolg uitreiking bonkaarten le ,en 2e periode 1940. In de week van 15 t/m 20 November zullen nieuwe bonkaarten worden uitgereikt te Heide, Veulen, Oirlo, Smakt en Geijsteren. De uitreiking is als volgt: Heide Maandag 15 Nov. van half 10 12 uur, alle inwoners; Veulen 16 Nov. van 1—3 uur, alle inwoners; Oirlo Donderdag 18 November van half 10—3 uur, alle inwoners; Smakt Vrijdag 19 November van half 10—11 uur, alle inwoners; Geijsteren Vrijdag 19 Nov. van 1 —3 uur, alle inwoners. Door het publiek mede te brengen: Stamkaarten en inwisselingsbonnen; a.s. en jonge moeders tevens het in legvel CA of CN. Afdeling Handel. De inleveringen zullen plaats hebben te: Wanssum Maandag 15 Nov.: Alle handelaren van Wanssum en Geys- teren. Oirlo Donderdag 18 Nov.Alle han delaren van Oirlo en Castenray. Venray Vrijdag 19 Nov.Textiel- en brandstoffenhandelaren, produ centen en fabrikanten. De handelaren, die nog geen nieuwe codekaarten met kringnummer 273 hebben ontvangen, dienen zich op de voor hen hierboven vastgestelde in- leveringsdagen aan het loket te ver voegen, teneinde tegen inlevering der oude codekaart de nieuwe in ont vangst te nemen.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 1