Prijs- en loonsverhoging Qódsveitióumn van deze mek woordingen een lans brak voor de arrno tobbers. De huisraadschaderegeling is voor deze mensen zo allerdroevigst laag geweest, dat het huisraadschade- ooekje reeds lang opgehaald is, terwijl de nood nog zeer, zeer groot is. En vooral als men verneemt, dat hier in Venray al uitkeringen gedaan zijn door de Engelsen en men ziet dat juist deze mensen weer achter hot net vissen, dan is dat des te schry nender. "Weer zyn de gegoeden het oerst aan de beurt en dat terwyl er massa's zyn die van dag tot dag leven en voor wie de uitkering van do Engelse schade van het grootste belang is. Wanneer er voorschotten worden verleend laat men dan kijken naar de ergste gevallen en laten zy die wachten kunnen hun beurt afge ven aan deze arme tobbers. Do VOORZITTER verteldodan, dat vau do 23000 gevallen van Engelse schade in dit hele rayon nog 1700 ge vallen moeten worden opgelost, die net (jammer genoeg) allen in Venray liggen. De lieer VAN H AA REN onder streepte de woorden van Wethouder Odenhoven nog eens en was ook van mening, dat er geen voorkeur moest gegeven worden. De heer WISMANS klaagde nog eens over de weg by Slangen, die nu in een dergelijk stadium ver keert, dat de doktoren voortaan wei geren daar te komen. De VOORZITTER wist echter ook geen oplossing en hoopte slechts, dat de kas der gemeente het toe zou staan, dat voor volgend jaar deze weg op de begroting geplaatst kon worden, want o, die centen weet je.... De heer VAN HAAREN had een- zolfde klacht over de Lorbaan, maar kreeg dezelfde boodschap. En hierna gingen de deuren toe en begon de geheime zitting. Gromlverdeling Na afloop hiervan het duurde nog een dik uur was het onweer schijnbaar overgedreven, want zonder slag of stoot kreeg B. en W. de mach tiging gronden aan te kopen om woningen te bouwen ook op de kerk dorpen. Na overleg met Cultuur Technische Dienst, werd overgegaan met de uit gifte van drie kavels grond in Peel- plan Zuid, die mechanisch zyn ont gonnen. Na loting kregen de heren: Heidens te Leunen, kavel 11; Emonts kavel 12 en Verhoeven kavel 13 van \ak III, beiden te Merselo. Van de onontgonnen grond kreeg J. Verstegen Veulen, kavel 11 vak I, zonder loting toegewezen. Na loting tussen de heren G. Muyzers te Oirlo, J. Peters Castenray, II. Derks te Oostrum, M.Jeurissente Ysselsteyn en Th. Geurts Oirlo kregen do laatste twee resp. kavel 6 en 7 van vak I, onontgonnen grond toe gewezen. Daar £de Raad Peel en Maas niet helemaal vol wou praten, hielden ze maar op, trouwens het was al kwart voor elf dus byna sluitingstijd. Deze week is dan bij monde van Minister Joekes, het standpunt dei- regering ten aanzien van de lonen en prijzen bekend gemaakt. Met ingang van 8 November, zullen de regeringssubsidies op verbruiks- g «ederen aanzienlijk verminderd wor den en wel met 330 millioen gulden; n i. f 2^0.000.000.op de levensmid delen en f 90.000.000.— op de brand stoffen. Dit zal natuurlijk een belangryke prijsverhoging ten gevolge hebben. De prijzen van margarine, rundvlees en kaas blijven echter ongewijzigd. De prijs van consumptiemelk wordt zeifs verlaagd met 1 cent per liter. Brood stijgt echter met 4 cent per 800 gram. Suiker met 17 cent per kg. Beide producten zullen binnenkort van de bon komen. Varkensvlees wordt ongeveer 40 cent per kg met been en 53 cent per kg zonder been duurder, terwyl de boter 20 tot 25 cent, per pakje van 200 gram, duurder wordt. Anthraciet wordt 60 cent per mud verhoogd. "Wat is nu gedaan om deze toch soms aanzienlijke prijsverhoging op to vangen? Werknemers die 23 jaren zyn en o lder en die minder verdienen dan j 72.— per week, een bijslag vaneen gulden per week. Werknemers die 23 jaren zijn en or der en minder verdienen dan f 308.— p r maand, ontvangen een bijslag van f 4.50 per maand. Aan inwonende werknemers wordt echter geen bijslag gegeven. Deze regeling gaat in op het einde van de eerste week van November. Over do wiize waarop deze bijslag in de practijk zal worden verleend, zal nog nader bekend gemaaKt worden. Verder stelt de regering in het voor uitzicht een wijziging van dekinder- uyslagwet, vooral ten bate van de grotere gezinnen, terwyl de kinder bijslag voor kleine zelfstandigen ook bespoedigd zal worden. Bovendien wordt op korten termyn een wetsontwerp ingediend, dat ten doel heeft aan de van overheidswege gepensioneerden een kinderbijslag te verlenen. Eerste Ontivilikelingsavond ran de K.A.B. Donderdagavond hield de plaatse lijke K.A.B. baar eerste ontwikke lingsavond van het winterseizoen 1948— 1949. Ditmaal was de spreker de Z.Eerw. Pastoor Hillebrandt uit Ysselsteyn, een goede bekende bij onze katholieke arbeiders, die ook in het verleden reeds menigmaal een spreekbeurt vervulde by de K.A.B. De titel van zyn voordracht was ditmaal „Godsvertrouwen". Er ligt nu over de wereld als een bitterzware last de angst, de angst voor de toekomst, de angst voor het ongewisse, dat komen gaat. Mensen emigreren daarvoor en verlaten Europa. Voor een overgroot deel ontspruit deze angst, die nog altyd een slechte raadgever is, uit het feit dat mens geen bewuste onversaagdheid kent en durf heeft om het leven te nemen zoals het komt. In deze tyd van mate:ialisme ont breekt het Godsvertrouwen, dat de enige oplossing is van alle moeilijk heden. We hebben ons na de oorlog een nieuwe wereld gedroomd, vol zon, vol blijheid, en het resultaat is slechts een gewapend bestand en de vrede is de mensen ontglipt. De grootste optimist zou de grootste pessimist worden. De mens wordt aan het wankelen gebracht, heeft geen steun, geen houvast meer. En evenals een spin, die haar net geweven heeft langs een hoofddraad en dit net totaal ver woest, indien zy de hoofddraad niet meer kent en verbreekt, ?o is ook deze wereld van heden. Men kent de Godmens niet meer, aio als Heer van alles wat leeft en is, het hoofdmotief en het uiteinde lijk doel van ieder mens is. De wereld kent God niet meer, Die de enige onfeilbare steun en stikt is voor een wereld, die verdrinkt in haar eigen moeilijkheden, die verblind is dooi de ontploffing der atoombom. God is de enige redder, die positief luilp brengt en geeft en satan is slechts fantoom, een negatief iets, dat af breekt en zonder waarde is. De mens is vergeten de Heer van leven en dood, aan wie Hy zelf eens het leven gaf. Db vrye mens wist het beter, hy had toch zyn groots verstand en zie hoe de wereld er uit ziet, nood, ellende en moeilijkheden zyn zyn deel en tot niemand kan hij zich wenden. Een Christen echter die het aardse niet vreest, maar op zjjn God ver trouwt hy komt terecht. Voor hem zyn er geen moeilijkheden, geen nood en ellende. De mens, die ieder mo ment van zyn leven in innig contact staat met God en dat ook ten volle beseft, heeft geen angst voor wat komen gaat, weet en voorvoelt die gevaren en zal ze omzeilen. Slechts een levendig en beleefd geloof be vrijdt de mens van zijn angst en geeft hem vertróuwen. Dr. Poels, onze grote Venrayse priester, heeft daar wel het grootste voorbeeld van de laatste tijd van laten zien. Hy, staande midden in het jachtende mijn werkersleven heeft onze mijnstreek gemaakt tot een oase in een Godvergeten wereld vol sociale en economische ellende. De overigen hebben zijn voorbeeld niet na willen volgen en zij zijn, naar het woord van Dr. Poels, bouwers geweest van een toren van Babel. Hij heeft de wereld ineen zien storten, en wat meer is hy heeft het voorspeld, jaren van te voren. Hy heeft voorzegd, dat de kerken ineen zouden storten, zoals Venrays St. Petrus Banden en zie slechts hoe bitter waar zijn woorden zyn geweest. En waarom? Het kruis dat alles overheersen moet, de enige redding van onze maatschappij, heeft men omgehakt, men heeft Christus woord vergeten „zoekt eerst het Ryk Gods en de rest zal U worden toe geworpen". De droeve resultaten laten 's mensen eigen beleid wel zien. Toch heeft al deze ellende voor de echte Christen een groot voordeel, hy ziet daarin eens te meer een be wijs dat het vertrouwen op God de enige ware weg is. Dit moet aange kweekt worden, het is de deugd van hoop, die met het geloof de liefde geven zal. Het bijzondere gave Gods, die 'smens gehele persoonlijkheid eist. Want slechts dan kan men deze deugd verwerven, wanneer men zijn eigen ik, zyn gehele persoon daarvoor inschakeld, zonder naar anderen te zien of naar menselijk opzicht. Door ons aan Maria, Zijn en onze goede Moeder vol deemoed over te geven, ons hart metterdaad vol liefde te geven in een groot geloof, aan Haar te schenken, komt vanzelf het ver trouwen op God en zal do angst verdwijnen, ons beschermd wetende en behoed. De wereldgeschiedenis kent de martelaren, duizenden zyn gestorven als zoenoffer, evenals Christus op het kruis, zij zijn ook gestorven voor ons heil. Laten wy ons dan iedere dag afvragen of wy schuldig zijn aan de vloek die over de wereld van nu hangt. Zyn wy katholiek, metterdaad met een vurig beleefd geloof ieder moment van de dag, die zijn naaste bemint en bereid is zich zelf te offeren Zo niet laten wy dan eerlijk schuld bekennen en deze uitdelgen, dan zal God ons Zyn vrede geven. Zo slechts zal deze langzaam groeien en zal onze angst voor de dingen van de wereld verdwijnen, zal slechts onrust heersen van ons hart naar God, die ons tenslotte de kroon van het leven zal schenken. De voorzitter, die de goed bezochte vergadering geopend had met een kort gebed voor de zielerust van Dr. Poels, dankte de spreker. De band die de avond opluisterde met vrolijke muziek speelde nog enkele vlotte nummers en door sommige leden werden enkele liedjes voorgedragen. Het voornaamste NOODWET INDONESIc AANVAAED. De Regering wilde zoveel mogelijk de vrye hand hebben om de nieuwe interim-regering van de federatie- staten in Indonesië, gereed te heb ben. Hiervoor was een wet nodig de noodwet Indonesië en deze week heeft de Twede Kamer na een langdurige bespreking haar toe stemming gegeven. Zo wordt het kort dag voor de Republiek, wil zij inderdaad een woord gaan meespreken in de in tern m-regering. We kunnen dus tussen nu en Januari a.s. weinig zeggen, mocht echter de Republiek niet voornemens zyn om fair spel te spelen, dan vindt zy tegenover zich een regering, die een beperkte vrijheid van han delen geeft en deze vrijheid dan zal moeten gebruiken, wil zy een defi nitief einde aan de infiltraties, be standschendingen en intimidaties, waaronder nu een groot deel van Indonesië door de Republikeinse balorigheid zucht. Het ontslag van Dr. van Mook, dat ook is aanvaard, geeft de Re gering tevens gelegenheid met een geheel nieuw toporgaan te beginnen. Berichten melden, dat Dr. Beel, do oude minister-president, Zondag a.s. naar Batavia vertrekt en daar het grootste deel van Dr. v. Mook's bevoegdheden over zal nemen. GROENTEN-EXPORT. Hoewel de groenten-export tame ly k geed verloopt van de week ging zelfs de ïoooste wagon naar Duitsland toch gaan weer ver schillende wintergroenten de mest hoop op. Vooral de andijvie kan niet geplaatst worden en in Venlo gaan om de andere dag 300 kisten de weg naar de mesthoop. Ook de witte kool deelt hetzelfde lot. Daarentegen is de vraag naar uien zeer groot. Engeland neemt zelfs 60.000 ton uien af en ook in Duitsland is de vraag groot. Al met al gaat langzamerhand de groentenexport vooruit, al zullen de tuinders rekening moeten houden met verliezen door een teveel. Hoewel de vooroorlogse toestand er nog lang niet is, begint de mest vaalt reeds dreigende afmetingen aan te nemen. Yenlo's St. Martiuuskerk. Vermoedelijk zal deze hoofdkerk met Kerstmis a.s. officieel in ge bruik worden genomen. In de Zuiderbeuk van deze kerk wordt thans een groot door Charles Eyck gebrandschilderd raam ge plaatst, voorstellende de brand en gedeeltelijke evacuatie der stad in Aardappelmeel in liet bruinbrood In verband met de grote aardappel- oogst en met het oog op besparing van import van broodgraan zal deze winter wederom aardappelmeel in het bruine brood worden verwerkt. Het bruinbrood, dat ongeveer 7 pet. van de totale broodproductie omvat, zal voor tien pet. uit aardappelmeel be staan. Dit bly'kt uit een toezegging van het Ministerie van Landbouw, welke aan de aardappelmeelindustrie werd gedaan. Wederom extra vleesrantsoen Met ingang van Dinsdag j.l. geeft bon 336 algemeen, (voorkomende op A, B C-kaarten) recht op het kopen van 100 gram vlees. Deze bon blyft geldig tot o November 1948. Deze extra verstrekking is mogelijk zy de ruime aanvoer van slachtvee. Granaat ontploft. In een kazerne te Ermelo is een granaatkop, die op een der bureaux als pressepapier gebruikt werd, op ie grond gevallen en met grote kracht ontploft. Een officier werden beide benen afgerukt en twee andere werden zwaar gewond. SUIKEll MAANDAG VBIJ Naar de Msb. van goed ingelichte zydo verneemt, zou het vaststaan, dat Maandag a.s. de suiker van de bon gaat. De officiële mededeling hiervan zou heden Zaterdag geschieden. Op het ogenblik ontvangen de detailhandelaren de suiker van de grossiers reeds met de mededeling, waarvoor zij moeten tekenen, dat zij later de e.v. verhoogde prijs zullen bijstorten. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Postdienst op Allerheiligen. Openstelling: voor alle postzaken van 9—10 uur; voor telegraaf en telefoon van 8—12.30 en van 14— 19 uur. Er wordt één brief- en pakketpost bestelling uitgevoerd. De invordering van quitantie's zal die dag niet plaats vinden. Aan belanghebbenden wordt van 17—18 uur gelegenheid gegeven de voor hen aangekomen corresponden tie af te halen. Deze regeling geldt voor de kan toren: Venray, Oostrum, Tienray, Broekhuizen vorst, Meerlo, Wanssum en daaronder vallende wijken en gehuchten. Inenting tegen Diphterie. Op Vrydag 5 November a.s. zal gelegenheid worden gegeven, om de jeugd tot en met de schoolplichtige leeftijd voor de derde maal te laten inenten tegen diphterie en wel als volgr. Om 2 nm. voor de kom Venray in de school van de Ursula's Zusters, Om 3 uur voor Merselo in het Jeugdhuis. "Wij vertrouwen erop, dat eenieder van deze gelegenheid zal gebruik maken, om de jeugd immuun te maken tegen deze gevaarlijke kin derziekte. INGEZONDEN MEDEDELING KAN EEN HUISVROUW NOG RONDKOMEN Het is meestal een hele toer de eindjes aan elkaar te knopen. Als je hoort wat een huishouden tegenwoor dig kost...! Maar toch kunt U wel bezuinigen. Let allereerst op de kwaliteit. Dat is het belanrykste. Koop betere waar en spaar bovendien geld. U krygt van elke tien gulden, die U aan de Gruyter's artikelen besteedt, één gulden weer terug. Week in, week uit. Altyd. Daar kunt U mee rekenen. Standplaats voor woonwagens. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis dat de Raad der gemeente in zijne vergadering van 22 October 1948 heeft aangewezen met ingang van 1 November 1948 als standplaats voor woonwagens binnen de gemeen te Venray bedoeld in artikel 169, ie lid der Algemene Politieverordening Venray, het afgebakende terrein, gelegen langs en aan de linkerzijde van de weg van Venray naar Deur- ne, tussen het Defensiekanaal en de grens van Venray en Deurne. Venray, 27 October 1948. Herwonnen Levenskracht. Het Bestuur van „Herwonnen Levenskracht" afd. Venray deelt hierby mode, dat a.s. Zondag 31 October vóór alle kerken zal worden gecollecteerd ten bate van de t.b.c.- bestryding, door middel van het aanbieden van speldjes. Zoals bekend, exploiteert „Her wonnen Levenskracht" het bekende sanatorium „Berg en Bos" te Bilt- hoven. Bij de grote financiële lasten, welke de verpleging jaarlijks met zich brengt, zyn thans in liet ver schiet de kosten voor het nookzake- lyk uitbreiden van dit sanatorium, zodat eenieder wordt aangespoord om met een klein geldelijk offer mede werken aan het bereiken van dit doel: de bestrijding en genezing van t.b.c. Industrievestiging. Een mooie aanmoediging voor allen, die medewerkeu om hier in Venray industrie te krijgen, is wel het feit, dat de fabriek van de Fa. de Beaumont aan de Maasheseweg reeds na een jaar te klein geworden is en vergroot moest worden. De eerste fabriek die 11a de bevrij ding hier gevestigd' werd, schijnt dus wel te bloeien. Volgende week Dins dag zal onofficieel dit nieuwe ge deelte, dat door Fa. Gebr. Janssen gebouwd werd, in gebruik worden gesteld. Verder zal op de Leunseweg een steenhouwerij worden gevestigd, die in een grote behoefte voorziet en ook weer werk zal verschaffen. Geslaagd. De heren A. B. Stuy en Th. Tom- berg alhier slaagden voor 't examen commies Directe Belastingen. Overnamemarkt. Maandag war6n aangevoerd 32 stuks grootvee en 18 kalveren. I11 verband met het Hoogfeest van Allerheiligen is de volgende over namemarkt Woensdag 3 November, tevens jaarmarkt. V.Y.Y.-krantenactie Dat de advertentieactie een succes geworden is, daarvan kunnen de deel nemers getuigen, die honderd maal per dag gevraagd worden naar ,,'n krentje". Maar vanaf heden zijn de kranten enkel te krygen tegen be taling van een bepaald bedrag en zullen de kranten wel zeldzamer worden. Om nu toch de actie te stimuleren houdt V.V.V. bepaalde ruildagen, waarop aan de jeugd nog 3 formu lieren extra gegeven zullen worden. Deze zogenaamde „beursdagen", zijn op 6, 13 en 27 November 's middags om half 4. Degene, die daaraan wil deelnemen, komen dan in de garage van Vitesse die uiterlijk om half 4 ;loten wordt. Zorgt dus op tyd aan wezig te zyn Verdere bijzonderheden verstrekt het V.V.V.-bureau. CROSS-COUNTRY, de sport van deze dagen. Nadat Venray reeds voor enkele weken is voorgegaan met een tame lijk moeilijke cross, was het afge lopen Zondag in Ysselsteyn, dat de ruiters in oen behoorlijk zware ter- reinrit zouden bewijzen voldoende macht over hun paard te hebben. De belangstelling was niet groot, maar de echte sportliefhebbers kon men er vinden. Het parcours, dat 1900 meter lang is, was tamelijk zwaar en vele ruiters ontdekten, dat de moeilijkheden groter waren dan zy vermoeden. De uitslag was als volgt: 1. P. Gielen, Wanssum, tyd 6.01.0, 2. Th. Loonen, Oirlo, 6.16.9; 3. J. Driessen, Oirlo, 6.44.1; 4. C. v. Rengs; America 6.46.0; 5. M. Derikx, America 7.05.0; 6. J. v.d. Munckhof, Venray 7.12.2; 7. Jac. Arts Ysselsteyn 7.13.0; 8. A. Hendriks, Overloon 7.14.7; 9. M. Wismans, Castenray 7.17.9; 10. C. Janssen, Overloon, 7.19.2; ii.v. Lank- veld, Twist 7.23.5; 12. G. Bistervelds, Venray, 7.40.6; 13. J. Goumans, Leunen 8.03.0; 14. W. van Ryswy'k, Merselo 8.14.4. Zondag a.s. is het dan in Oirlo te doen, waar de Ruiterclub „Sport na arbeid" een cross organiseert, waar van de opbrengst ten goede komt aan de Missie van Pater vd. Sterren. Ongetwijfeld zullen de rivalen van j.l. Zondag hier weer in een spor tieve kamp treffen, waarin weer 't uiterstö van ruiters en paarden geëist wordt. Zondag 7 Nov. heeft Merselo weer zyn cross en zullen daarna ook de andere rij verenigingen ongetwijfeld volgen. Winteraitvoering Mannenkoor. In de j.l. vergadering van Venray's Mannenkoor is besloten de traditio nele winteruitvoering te doen be staan uit een muzikaal gedeelte en een cabaret. Dit werd nodig geacht, omdat de ervaring geleerd heeft, dat een mu zikaal programma alleen geen volle zaal trekt. En.... de financiën spelen by een vereniging ook een rol. Bovengenoemde uitvoering wordt gegeven op Zondag 12 December a.s. in zaal „Wilhelmina',. Binnenkort zullen de donateurs- kaarten en kaarten voor ere-leden worden aangeboden. Nalatigheid. De Rechtbank te Roermond heeft een boete van f 25 geëist togen de conductrice H. PI. uit Venray, wegens het aan haar schuld te wijten zyn dat een ander lichamelijk letsel bekwam. K.A.B. speelt toneel De culturele dienst der K.A.B.zorgt, dat het ook haar leden niet ontbreekt aan de nodige ontspanning en zy heeft gemeend dit te moeten doen met een toneelstuk, „Droef begin, bly einde. Drie avonden zijn er volle zalen geweest, de band heeft gespeeld, er was stemming en men zou dus mogen zeggen, dat het geslaagd is. We menen echter, dat men gerust iets hoger had mogen grijpen, want met alle droef heid en blijheid was het stuk tamelijk flauw. Dit doet niet af aan de kwali teit van het spel, dat bij sommige amateurs zelfs goed was te noemen. Een volgende maal een betere keus en dan za! ook dit euvel tot een blii einde komen. De Dr. Poels-stichting heeft er in ieder geval wel bijgevaren. De Oostrnnise Overweg De spoorbomen in Oostrum worden binnenkort vervangen door andere, die vanuit het station bediend zullen worden. Het publiek zal in 't vervolg door een stoplicht gewaarschuwd worden wanneer de bomen dicht gaan. Gevonden i bezem met steel, H. Custers, Vel- turn L 71: zwarte boekentas mot boeken, de Haan, Hofstraat 2a; wit hondje en gebreide dameshandschoen, Th. Swinkels, Langstraat 72; blauwe damesparapluie, de Gruyter, Venray; zwart lederen lierenportemonnaie met inhoud, Voesten, Leunen K 77; portemonnaio met inhoud, H. Ver stappen, Stationsweg 32; knipmes, van Haren, Oostsingel 6; riek met steel, J. Verhallen, Maasheeseweg 31; houten schraag, G. Smits, Broekweg 9; zak mes, Directeur postkantoor; stalen metermaat in étui, L. Franssen Lange- weg 13; huissleutel J. Janssen, Hagel- weg s; tabak- en versnaperingenkaart M. Verstraeler., Maasheeseweg 46b; kerkboek, M. Peeters, Kruitweg 1. S.Y.Y.-NIEUWS Het recoid van ongeslagen te zyn is wel op wrede wijze gebroken. Op eigen veld met 5—1 onder to gaan is toch wel erg zwaar. Vorige week tegen Venl. Boys kozen de Boys wind tegen. Venray nam gesteund door de' wind een 2—O voorsprong Na rust een geweldig op komend Venl. Boys, het werd toen 1 en nog vielen de Boys heftig aan en op gelukkige wijze werd het 1 voor Venray; de tegenstand van de Boys -gebroken en Venray won. Zo schreven wij ongeveer vorige week. En nu ZoDdag loopt Venrays aan voerder zelf in het valletje. Met rust tegen wind in een 3—0 achterstand. Na de rust wordt het 3 1Er waren toen slechts 7 min. gespeeld. Er kon nog van alles gebeuren, doch toen de keper een blunder maakte en het 4 1 werd was het voor eenieder duidelyk, dat de wedstrijd verloren was. Zondag een gevaarlijke uitwedstrijd naar Sevenum. Laat het vooral een faire wedstrijd worden. Het is geen kunst om sportief te zijn en te blijven bij een gewonnen wedstrijd, maar men moet ook sportman zyn en blijven als men verliezer is. Tegen Sevenum wordt doorgaans flink maar eerlijk gestreden. Zo ook Zondag jongens, Het kan, maar dan van het begin af aan aangepakt en de puntjes gaan dan mee naar Venray. Het tweede verloor eveneens met -1 van Blerick 2. Jongens, Zondag beter tegen Gennep 2. Niet onder schatten, maar zorg jullie, dat wy aan de Oostsingel kunnen juichen. Sportliefhebbers die niet mee gaan naar Sevenum, kom de jongens van het tweede eens aanmoedigen. Zij hebben door hun goed spel, hun ijver en toewijding daar recht op. Het derde won met 6— 1 van E.W.C. 3. Indien de afwerking na rust beter was geweest, zou de uit slag nog veel groter zijn geweest. Laat de mooie plaats nu niet meer los. Zorg Zondag weer voor een over winning en binnenkort worden jullie het eerste kampioen. Kan dat en zal dat jongens. Goed, afgesproken, ieder werkt daaraan voor de volle honderd procent mee. Wittenhorst 7 6 0 1 12 37—9 Venray 7 6 0 1 12 28—10 F.C.V. 7 5 1 1 11 25-15 Sevenum 6 4 1 1 9 17—7 I.V.O. 7 4 12 9 17-16 Venl. Boys 7 3 1 3 7 13—9 Panningen 7 1 5 1 7 10—11 MUI 6 2 0 4 4 14—19 H.R.C. 7 2 0 5 4 17—34 Montagnards 7205 4 5—24 Boxmeer 7 1 0 6 2 5—17 R.K.D.E.V. 7 0 16 1 8—24 Jeugdvoetbal Afgelopen Zondag was een drukxe dag. Vier elftallen moesten de strijd aanbinden. Het A elftal had een zware uit wedstrijd tegen Arcen A, maar wist 2 kostbare punten mee naar Venray te brengen. BravoVoor de rust maakte Arcen uit een penalty 1—0. Na de rust zotte A al z'n energie in en in een spannende vaak harde wed strijd Venray tenslotte met 2—1. Voor dezelfde afdeling speelde Venray B tegen Horst A, ook een serieuze candidaat voor het kampioen schap. Voor de rust was het een felle party en wist Horst maar een goal te scoren. Na de rust was Horst ster ker en won tenslotte met 4—0. Horst miste nog een penalty, veroorzaakt door hands van één der backs van Venray. Handen thuis binnen het strafschop gebied en voorhoede meer doorzetten. Een of 2 tegengoaltjes had best ge kund. Venray C speelde tegen Leunen en won met 4—1. Venray D had het moeilijker tegen Melderslo. Einduitslag 4—2 voor Mei- derslo. H.C.V.-Nieuws Na in de eerste competitiewedstrijd met een zeer onvolledig elftal in Heerlerheide een 0—0 gelijk spel uit het vuur gesleept te hebben, gelukte het onze jongens j.l. Zondag, om beide puntjes uit Geldrop mee naar huis te brengen. Over het verloop van deze wedstrijd kunnen we kort zijn. De scheids rechters floten de wedstrijd volkomen stuk, zodat er geen mooi spel te zien was. In de eerste helft demonstreerde Venray een duidelijk overwicht, dat echter slechts in één doelpunt van de rechtsbinnen uitgedrukt werd (rust stand 1—0). Na de rust kreeg de wed strijd een rommelig karakter. Geldrop wilde ten koste van alles de gelijk maker forceren. Dit had alleen enkele blessures ten gevolge. Aan de andere kant wist wederem de rechtsbinnen de stand op 2—0 te brengen, waar mee ook het einde kwam. Onze dames brachten het in hun eerste competitiewedstrijd op eigen veld niet verder dan een 2—2 gelijk spel tegen Juliana. Duidelyk kwam in deze wódstryd de ongeoefendheid van onze dames tot uiting. Trainen, dames Speciaal de voorhoedespelers moeten er om denken, dat ze met vijven zijn om goals te maken en niet alleen. a.s. Zondag gaan de dames naar Blerick. Veel succes! De heren binden hier de strijd aan tegen V.K.H. uit Venlo. Als de voor tekenen niet bedriegen zal dit een spannende wedstrijd worden, met als inzet de tweede plaats. De wedstrijd vangt aan om kwart voor twee op het terrein aan de Leunseweg. BILJARTEN Uitslagen competitie-wedstrijden 23 October A Klasse Gaef 'm effec—Ketsers 4—2 Alle drie Poedelaars 2—4 B.C.Y.—Krijt op Tyd 0—6 B Klasse Onder Ons—Poedelaars 3 3 B.C.Y. Geef 'm effec 4—2 R.K.V.Y.-.,Oostrum" Zondag was het ons tweede elftal, dat voor de verrassing van de dag zorgde. In een zeer behoorlijke wed strijd wist het de meerdere te bljjven van het sterke D.I.S. 2. Mits er serieus gespeeld wordt, is de kans op een goecle plaats in de competitie ver zekerd. Zondag gaat de reis naar Tienray. Ook geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Het eerste behaalde eveneens een zege op Oirlo en wel met 4—0. Na een werkelijk slecht gespeelde eerste helft, ging de rust in met een nog dubbel blanke stand. Gelukkig vonden de onzen na rust hun spel weer enigszins terug, met als resul taat deze vier doelpunten. Toch is hier een waarschuwing wel op haarplaats. De kans op het kampioenschap is er nog, maar ga je dan niet aan het gevaar blootstellen, alleen door slor digheid en loomheid, kostbare puntjes te verliezen. Zondag a.s. verwacht R.K.L.V.S. je. Denk er ook hier aan, spel van begin tot het eind. Onze A junioren hadden in Hegel- sum een harde noot te kraken. Hegelsum wist de stand op 2—2 te brengen, uit een penalty, waarmee een aangeschoten handsbal wel zeer onbillijk werd beboet. Maar al valt i8ts dergelijks te be treuren, jongens, liet geeft je geen recht tot brutaliteiten t.o.v. scheids rechter of plaatselijke leiders. Denkt er steeds aan, dat niet de overwin ning maar de sportiviteit onze grootste victorie is. Onze dappere Benjamins brachten ook weer hun puntjes mee uit Meerlo. Ik geloof, dat jullio op het ogenblik wel de roem van onze natie bent. Zondag zijn er geen wedstrijden vanwege het feest van Christus Koning. Noodwet Ouderdomsvoorziening Nu de Noodwet Ouderdomsvoor ziening reeds meer dan een jaar in een langgevoelde behoefte voorziet, achten wy het wel van belang het publiek voor te lichten, t.a.v. de ver plichtingen, welke men dient na te komen. Sinds het in werking 1 reden der Noodwet Ouderdomsvoorziening op 1 October 1947, zyn reeds duizenden 65-jarigen en ouderen in het genot van een uitkering gesteld. Alleen by de Raad van Arbeid te Venlo waren per 1 Augustus 1948 meer dan 9000 personen ingeschreven, aan wie in totaal per jaar twee mil lioen zeven honderd twintig duizend gulden wordt uitgekeerd. Alle personen, die vóór 1 October 1950 de leeftijd van 65 jaar bereiken, kunnen vcor een uitkering in aan merking komen, als zy aan de wette lijk gestelde eisen voldoen. Men kan wel zeggen, dat de Nood wet Ouderdomsvoorziening in een lang gevoelde behoefte voorziet. By de uitvoering dezer Wet is echter gebleken, dat sommige aanvra gers om een uitkering het niet zo nauw nemen, bij het verstrekken van inlichtingen, die noodzakelijk zijn voor een juiste beoordeling der aan vragen. Zulke onregelmatigheden of ver zuimen kunnen echter voor belang hebbenden hoogst onaangename gevolgen hebben. Het kan nuttig zyn hierby enkele

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2