Spóit m Centrale Limb. Fokveedag Groot succes in Horst van deze mek Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afbalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Zaterdag on Maandag Dr. Bloomen géén spreekuur. Inenting tegen Diptlierie Vrydag l Oct. a.s. zal wederom ge legenheid worden gegeven om de jeugd tot en met de schoolplichtige leeftyd voor de eerste maal te laten inenten tegen diptlierie en wel als volgt: Voor Venray—kom Meisjesschool nm. 2 uur, voor kinderen van jaar tot en met de schoolplichtige leeftyd die nog niet zijn ingeënt. Voor Merselo Jeugdhuis nm. 3 uui voor kinderen welke nog niet tegen dipthterie zyn ingeënt. Tevens voor Merselo gelegei om degenen die reeds eerder werden ingeënt nog opnieuw te doen inenten In doorsnede worden er door de kinderen eeen nadelige gevolgen van deze inenting ondervonden. Het is echter gewenst om tussen de inenting tegen pokken en de eerste inenting tegen diptlierie 3 maanden te laten verlopen. Wy vertrouwen er op, dat de ou ders hun medewerking zullen ver lenen en van de geboden gelegenheid gebruik zullen maken om zodoende de jeugd immuun te maken tegen deze gevaarlyke kinderziekte Met aandrang verzoeken wy dan ook om de jeugd op de gestelde da tum de eerste inenting te laten geven. Burgemeester en Wethouders van Venray, P. PUBBEN l.b. De Secretaris: H. VORST. Pater Rumoldus Peeters. Tot de negen gouden Jubilarissen, die Woensdag 6 Oct. a.s. door de Hoogeerw. Pater Provinciaal in de Paterskerk zullen gekroond worden, behoort ook Pater Rumoldus Peeters. Van 1907—1910 en van 1913 tot nu toe is hy verbonden geweest aan het Gymnasium alhier. Vooral heeft hij zich verdienstelijk gemaakt door zyn buitengewone zorg voor het natuur-historisch kabinet; al heeft dit ook van de oorlog veel geleden, toch is het door zyn toe doen weer een interessante beziens waardigheid geworden. EERSTE H. MIS. Zondagmorgen droeg onze dorps genoot, Pater J. Oudenhoven M.S C„ in de Paterskerk alhier, zyn plech tige eerste H. Mis op. In een stoet van bruidjes, misdie naars, Kerkkoor en Harmonie werd de neomist en zyn familie kerkwaarts geleid, waar om half elf do plechtige Hoogmis begon. De jonge priester werd by zyn eerste H. Offer geassis teerd door Deken Berden, de Venrayse priesters en fraters: Pater Sergius Emonds o.fm., Pater Beteramsm.s.c., fraters Ubald Muskens en Sergius Reintjes. De feestpredicatie werd gehouden door Pater Arts m.s.c., terwijl het Kerkkoor een driestemmige mis ten gehore bracht. Na de H. Mis werd de neomist aan de feestelijk versierde ouderlijke wo ning toegesproken door de heren H. Sala en P. Goren, die beiden de ge lukwensen namens de gehele gemeen te overbrachten. Na do gebruikelijke aubade was er receptie, waarvan velen gebruik maakten om de jonge priester en zijn familie geluk te wensen. Maandagavond bracht de Buurtver eniging een serenade, waarby de heer J. Keijzers do neomist namens de buurt huldigde. De schitterend ver sierde en verliclit.6 Hoenderstraat trok veel belangstelling en de Buurt vereniging kan trots gaan op wat hier werd gepresteerd. Opbrengst Stichting '40-'45 Vele lezers van Peel en Maas zul len zich hebben afgevraagd, waar beloofde verslag bleef, omtrent de opbrengst der uurloon-actie der Stichting '40—'45, die in de gemeente Venray werd gehouden. Er waren verschillende redenen,die ons hebbon genoopt de publiciteit van dit verslag uit te stellen. Het is bedroevend de lezers te moeten mededelen, dat de opbrengst zo gering is voor een plaats als Venray, dat wy ons eigenlijk scha men de uitslag bekend te maken. Wy zyn de gevers, die blyk gaven hun nationale plicht te be natuurlijk zeer dankbaar, doch be treuren het ten zeerste, te moeten constateren, dat^hun aantal zo ge ring gebleken is. Dit by velen vol komen afwezig zyn van een gevoel van dankbaarheid tegenover hen, die hun leven gaven, opdat wy thans weer in volle vrijheid kunnen leven, komt des te meer tot uiting, als weet, dat wy een gift ontvingen van een onbekende van f 50.— Nog is het echter niet te laat voor hen, die tot nu toe in hun nationale plicht te kort schoten. Het Verkeersbureau van Venray Vooruit op het Henseniusplein neemt tot 1 October a.s. nog steeds Uw gift tegen kwitantie dankbaar in ontvangst. Weest echter verzekerd van de dankbaarheid van duizenden, die nog in nood verkeren „Zy gaven hun leven, geeft gy één uur arbeidsloon voor hen, die vielen voor onze vrijheid!" Hier volgt de opbrengst tot heden Fa. G6br. Janssen, Stationsw. f 100 N. N. f2 N. N. f 50 S.V.M. f 9 Arbeidsbureau f 3 Clephas' Limonadefabriek f 40 Totaal f Onkosten f Netto f 196 Stichting'40—'45 afd. Venray. Een aardige verrassing Nadat de Gymnastiekvereniging St. Christoffel" al eens eerder voor de zieken in het Ziekenhuis een turn demonstratie gegeven had, die by de patiënten, zusters, verpleeg sters en doktoren zeer 'in de smaak viel, was het vorige week de Toneel club Hioob, die voor een verrassing voor de inwoners van het Ziekenhuis zorgde. Tussen het' Ziekenhuis en de daar achter liggende barak werd het toneelstuk „lm weiszem Rössl" op gevoerd. En met succes. De spelers gaven hun beste krachten en mede door de uitstekende verlichting was het voor allen een buitengewoon plezierige avond. Een gul applaus was de dank van de zieken voor deze mooie daad van Hioob, dat hier wel een der grootste successen behaald heeft in haar be staan Was het wonder, dat velen op merkten: „Dat smaakt naar meer" GeYonden: Een paar heren handschoenen, J. van Lankveld, Hoen derstraat 28; 9 staven plat ijzer, Wijn hoven, Veldstraat: wit-zwarte hond Broekweg 7; herdershond (teef), Sint Servatiusgesticht; 2 muntbiljetten, Relouw, Kruisstraat 7;-wollen heren sok, C. Verbakei, Schoolstraat; zil veren halsketting met medaille, J. Claessens, Lull C 46; rozenkrans, Wachtmr. Wjjen, Kazerne; geel witte regenjas, W. Jenniskens, Merselo M 51; blauwe alpino muts, H. Poels, Langstraar 11; damesportemonnaie met inhoud, J. v. d. Berg, Leunen K 84; witte regenjas, P. Maessen, Grotestraat 13; portemonnaie met inhoud, H. vd Heuvel, Spurkterweg 1, Kon. Ned. Politiehondenver. afd. Limburg. Op de Nationale Politiehonden den wedstrijd te Driebergen op 26 Sept. a.s. zal de heer H. Dechnar alhier met zyn bouvier Doncy de afd, Limburg vertegenwoordigen. Wel een bewijs dat de honden sport in Venray op een hoog peil staat Dialect- en volkskunde- onderzoek. Voor een aantal plaatsen in onze omgeving, waar nog steeds geen of nog niet voldoende medewerking is, zoekt het Dialect- en Volkskunde bureau, Kloveniersburgwal 29 te Am sterdam, medewerkers, die bereid zyn de beide vragenlijsten (voor het on derzoek van de volkstaal en de folklore) in te vullen, die eens per jaar worden uitgezonden. Deze plaatsen zijn: Bergen, Blit- terswyk, Broekhuizen, Casten ray, Griendsveen, Hegelsom, Maashees, Meerlo, Merselo, Meterik, Oirlo, Oostrum, Siebengewald, Swolgen, Veulen, Vierlingsbwk, Well, Weiier looi. Ideën en werkelijkheid. Spel in drie bedrijven van Anton Hulsman. Dit sociaal toneelwerk beeldt ons uit een heftige stryd tussen het al truïsme en egoïsme. Onder leiding van de auteur zelf zal 't federatief Noord-Limburgse toneelgezelschap „Maas en Peel", be staande uit de beste krachten van Venray waar het bestuur geves tigd is Venlo en tussen gelegen plaatsen van Maas en Peel, bewijzen geven van liun kennen en kunnen op toneelgebied en wel voor 't eerst op Zondag 26 Sept. in de zaal van Heyster te Horst in de première var bovengenoemd toneelwerk. Anton Hulsman geeft in zijn to neelweik een waar beeld van de .christelijke naastenliefde van werk gever en werknemer, de rechtvaar diging van het vormen van een redelyk geoorloofde welstand, botsend tegen het liberale denkbeeld van „kapitaal stapelen op kapitaal' Deze idealen, doorvlochten van een reine meisjesliefde met pijnlijke te leurstelling, worden hooggehouden tegen de schaduw van een wrede werkelijkheid, beïnvloed door de vreselijke omstandigheden van de bezettingstijd, doch overwonnen door do kracht van oprechte liefde en rechtvaardigheid tegenover elkander. Betere wegen De aanbesteding van de verbetering van de Kempweg en Langewog en Molenpad heeft plaats gehad. Er zal een bitumelaag worden gelegd en de trottoirs zullen betegeld worden Het werk is gegund aan de laagste inschrijfster, de fa. Janssen—de Jong te Horst, voor de som vanf 135.000, 'n SYMPATHIEKE DAAD ran „De Zwaluw" Yenray 't Overkomt je niet elke dag, datje een berichtje krijgt„U kunt f 700. gaan halen in Venray!" Die verrassing viel aan beide onder getekenden ten deel, voor de eerste namens „Santos", voor de tweede namens „Herwonnen Levenskracht1 En zo zaten wij op Donderdag, 16 September j.l., in café Schellen rond de tafel met het bestuur van de Postduivenvereniging „De Zwaluw om elk f 700,— in ontvangst te nemen voor de bestrijding van de t.b.c. Toen wy enigszins van onze ver bazing bekomen waren, hoorden wy het reeds De P.D.V. „De Zwaluw" te Yenray, had in samenwerking met Boxmeer e.o., een t.b.c.-vlucht, tevens C.C.-con- coufs, georganiseerd op 1 Aug. 1948. Om 10 uur 's morgens werden te Landen in (België) 1540 duiven gelost en met een snelheid van ongeveer 60 km per uur vlogen de beestjes ('t waren allemaal jonge duiven liefst f 1400,— bij elkaar. Dat wisten ze zelf wel niet, doch daar hadden de mensen voor gezorgd. En die mensen, dat waren de actieve leden van „De Zwaluw" (met 180 leden kan men ook heel wat presterenen practisch alle bewoners van Yenray, die door het kopen van een deelname nummer of door 't ter beschikking stellen van een prijs, deze vlucht tot een uitbundig succes wisten op te voeren. En spreek me nu geen kwaad meer over de „duivenmelkers". Duiven- houden en zq in edele wedstrijd uit zetten om £e zien wie de snelste vliegers heeft, is een vreedzame sport, die de mensen thuis houdt op Zondag ook uit de hoogmis, maar zeker niet uit de vroegmis, zoals het Bestuur van „De Zwaluw" nog eens met klem betoogd. „Eerst naar de Mis en-dan naar de duiventilbliift hun leuze. Mannen van „De Zwaluw", gaat zo voort! Laat het succes van dit jaar voor U een aansporing zijn uw ge vleugelde vrienden elk jaar een nog hogere en snellere vlucht te doen maken ten bate van de t.b.c.-be- strijding. Namens „Santos en Herwonnen Levenskracht", zeggen wij U zeer hartelijk dank Baarlo, JOS. GOVAERT S.S.S. diocesaan-propagandist van „Santos" Utrecht, G. VAN "WELIE, propandist van „Herwonnen Levenskracht" S.V.V.-iiieinvs Zondag hebben we kunnen ge nieten van een goede wedstrijd tegen Boxmeer. Enthousiast werd er begcfnnen en bleef vuur in het spel tot het einde toe. Boxmeer kan over geluk niet klagen met een 3—0 nederlaag en, speciaal Boxmeers keper is een felicitatie waard, voor de talloze malen, dat hij redding wist te brengen. Aan de technische afwerking van het spel, mankeerde by S.V.V. ondanks alle enthousiasme nog dikwijls veel. Zo maakte de achter hoede enkele blunders en wordt er veel te veel terug gespeeld. Dat de penalty gemist werd is jammer en hieraan en aan het corner- nemen zal meer aandacht geschonken moeten worden. Zondag zal dan het eerste moeten spelen tegen Wittenhorst en onge twijfeld zal half Venray in Horst aan wezig zyn, cm onze jongens aan te moedigen tegen deze oude rivaal, die de competitie is begonnen met een 12—0 overwinning tegen Afferden en een 3—2 overwinning in Mill. Horst is zwaar geladen, maar onze jongens zullen zich de kaas niet van het brood laten eten. Als S.V.V. I zich enthousiast in de strijdt werpt, dan zal de uitslag beter zijn dan die van S.V.V. II afgelopen Zondag, dat met 2-1 in Horst zyn meerdere moest erkennen. Dit kan Zondag echter revanche nemen, daaT Wittenhorst II hier speelt. Wy hopen, dat Zondag tegen de beide clubs uit Horst een faire en sportieve wedstrijd gespeeld wordt. Het bestuur van S.V.V. is tot haar spijt gedwongen geweest het derde elftal uit de compotilie terug te trek ken, én door het gebrek aan speel velden én door het oproepen in mili taire dienst van verschillende spelers. Jeiigdcompetitie Zondag a.s. begint weer de jeugd- competitie. Zondag wordt gespeeld Venray A—Hegelsum, 4 uur, terrein Oostsingel; Wanssum A—Venray B; Geijsteren—Venray C; Meiderslo—Venray D. Er wordt aan gewerkt om ook nog een vyfde elftal te laten spelen. Schaak-nieuws Zaterdag 1.1. behaalde de Venrayse schaakvereniging een zwaar bevoch ten, maar verdiende 6 4 overwinning op de schaakclub van Arcen. Deze overwinning is des te eclatanter, om dat zij behaald werd door een jonge vereniging, die nog niet in de com petitie gespeeld heeft, op een oude, geroutineerde club, die al verscheidene jaren een gerespecteerde plaats in neemt in de eerste klasse van de Nederlandse Schaakbond en zelfs enkele malen het Afdelirigskampioon- schap behaalde. Door deze overwinning werd Venray tevens winnaar in het tournooi, dat sedert Maart gehouden werd tussen de schaakverenigingen van Arcen. Venray, Horst en Siebengewald en sleepte Venray voor een jaar de wissel- prijs in de wacht, dio de inzet van de strijd vormde. Deze wisselprijs zal in de komende week geëxposeerd worden in do étalage van de firma v.d. Munckhof, Het is een plaquette van geglazuurde ceramiek, die een symbolische voor stelling van het schaaktournooi weer geeft op de achtergrond zien we een kasteel met torens, de Koning en de Koningin staan vóór hun paleis, ge flankeerd door twee Ridders (Raads heren) te Paard, die met lans en schild een steekspel houden. De pionnen worden uitgebeeld door de kantelen op de muren, terwyl men op de vloer en op het schild van één der Ridders de vakken van het schaak bord ziet afgebeeld. Venray mag het zich tot een eer rekenen, een schaakclub te bezitten, die zo'n prachtig figuur slaat en de naam van Venray hoog houdt in de schaakkringen van Noord-Limburg. En daarom hebben wy gemeend, dat onze club wel wat meer de aandacht en de belangstelling van Venray zelf mocht ondervinden. De Vereniging „Venray Vooruit" heeft reeds haar zeer gewaardeerde medewerking toegezegd en ons be loofd, te doen wat in haar vermogen ligt, om de jonge en niet kapitaal krachtige schaakclub te helpen. Verder zouden wy allen, die zich voor het schaakspel interesseren en allen, die wat voelen voor de eer van Venray, willen vragen, ons financieel te steunen door het nemen van een donateurskaart voor één gulden per jaar. Eindelijk nodigen wy alle schaak liefhebbers uit, lid te worden van onze schaakclub en zich niet te laten weerhouden door motieven, die im mers geheel buiten het schaakspel liggen. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig. Laat men eerst lid worden en dan zijn wensen kenbaar maken, maar niet andersom Men kan zich wenden tot de heren Schuurmans (Voorzitter, Groene- woudsepad 14; J. Verhaegh (Secr.). Landweertweg 14; P. Rouvroye (Pen ningmeester), Langstraat 23, of tot ondergetekende (adviserend lid), Pater Dr. OTGER JANSSEN O.F.M. Gymnasium Wielersport Op de eerste wielerronde te Well Zondag gehouden werd de ie prys der junioren behaald door A. Berg mans, 3e G. Jacobs, 6e Fr. Poels. Jan Swaghoven behaalde de 7de prijs van de senioren. Handboogschutters nieten zich te Ayen. Zondag had een Kringconcours plaats to Ayen, bij gelegenheid van opening van de nieuwe Doelen van de Handboogschuttery „St. Aga tha". De verschillende uitslagen zijn als volgt: Corps ie zestallen: 1 De Eendracht Veulen 1 -12 p. in 7 pijlen; 2 St. Joris Leunen 111 p.; 3 St. Antonius Oos trum 132 p.; 4 De Batavieren Casten- ray 128 p.; 5 St. Hubertus Merselo 126 p.; o St. Anna Venray 125 p.; Willem Tel) Oirlo 110 p.; 8 St. Oda Venray 114 p.; 9 Diana Venray 109 p.: 10 St. Joseph HolUiees 87 p. Korpskampioen: 1 St. Joris Leunen 2 St. Hubertus Merselo. Corps 2de zestallen: 1 Diana 1056.; 2 St. Antonius 99 p., 3 St. Anna 90 p.; 4 St. Oda 86 p.; 5 De Eendracht 84 p.; 6 St. Hubertus 82 p.; 7 De Batavieren 78 p.; 8 Griendtsveen 72 p.; 9 St. Joris 67 p.; 10 Willem Tell 64 p.; 11 St. Joseph 58 p. Korpskampioen: 1 St. Anna; 2 St. Antonius. Corps 3e zestallen: 1 St. Anna 76 p.; ;2 St. Antonius 75 p.; 3 St. Oda p.; 4 St. Hubertus 52 p.; De Een dracht 49 p.; 6 Diana 30 p. Ko'pskampioen: St. Oda. Koningskruis: H. Swinkels St Joris. Personeel: 1 J. van Osch St Joris 20 p.; 2 J. Koenen De Eendracht 4 rozen; 3 H. Dings Castenray 5 vieren; A. Drabbels Willem Teil 4 drieën; Emonts De Batavieren 4 tweeën; 6 W. de Bruijni, St. Joris 4 eenen. Na afloop der corpswedst'-ydenhad er een ere-wedstrijd plaats, waaraan van elke vereniging de beste korps- schutter deelnam. Voor deze ere- wedstryd had burgemeester Douven een prachtige massief zilveren me daille beschikbaar gesteld. Na een spannende stiyd mocht het Karei Hendriks van St. Oda gelukken deze medaille te winnen. P.D.V. DE ZWALUW. Wedvlucht vanuit Gemblouse, afst- 140 km. Duiven los 9.30 uur. Aank oerste duif 11 9-13, laatste duif 11-36. LATE JONGEN, ie P. Verheyen; 2e en 30e H. Vermeulen; 3e en 3ie W. Smits; 4e en 27e W. Beteranis 5e, 6e en 30e G. Jansen7e, 8e en 25e H. vd. Heuvel; 9e en 37e M. Steegs; 10e J. Derks; 11e H. Crooymans; 12e 16e en 39e L. Coopmans; 13e Jac. Verstegen; 14e G. Theeuwen; i5eP. Vennazeren17e, 29e en 47e J. Wijn hoven; ïse Reintjes; 19e Jac. Philip- sen; 200 Servaas; 21 P. Rutten; 22e en 35e C. Vissers; 23e Kousemakers; 24e P. vd. Laar; 26e E. Vermeulen; 28e G. van Dyck; 32e en 410 J. Ver stegen 33e J. Strybosch34e J. van Leuken3oe P. vd. Heiden40e F.v. Enkevort; 42e, 43e en 45e H. Rutten; 44e P. Willems; 46e J. Jansen Wz. 48e M. Franken; 49e P. Rutten Wz.; oveiduif F. Lensen. ONBEVLOGEN DUIVEN. Aankomst eerste duif 11-9-24, laatste 11 33 28. ie E. Vermeulen; 2e en 24e P. vd. Hehden3e H. Ruiten4e Jean Jan- sem; 5e Jac. Verstegen6e P. Willems; 7è P. vd. Laar8e W. Denen9e H. Sanders; 10e Deriet; 11e M. Steegs; 12e J. Jansen Wz.13e L. Tacken; 14e J. Strijbosch; 15e L. Coopmans; 16e en 190 K. Sybers; 17e G. Theeu wen ïse Th. Rutten 20e S. Nooyen; 21e W. Beterams; 22e Drabbels; 23e KousemaKers; overduif H. Camps. BEVLOGEN DUIVEN. Aank. eerste duif 11 9-41, laatste duif 11-28-33. l-e J. Verstegen; 2e en ïse F. Len sen 3e B. van Daal4e Th. Rutten 5e H. Boll; 6e en 11e Servaas; 70 en 15e W. Thijssen 8e en 17e J. Wijn hoven; oe M. Franken; 10e M. Arts; 12e W. Lormans13e J. Derks; 14e A. Willems; 16e M. Steeghs; 19e en overduif J. Thyssen. R.K. Y.V. Oostrmn. Het tweede elftal opende Zondag de competitie door een 5- 1 over winning op Meerlo. Wat zal het Zondag in Geysteren worden Het eerste was nog vry, maar gaat Zondag naar Lottum. De jeugdelftallen beginnen Zondag ook de compeititie. A gaat naar Tienray en B naar Oirlo. Wij wensen alle spelers veel succes. De Ylasbloem De Toneel- en Zangvereniging „De Vlasbloem" te Oostrum, zal op 14 en 15 Nov. a.s. in zaal „Wilhelmina" te Venray opvoeren het brillante blyspel „Vier mannen en één meisje" De opbrengsten van deze avonden zullen grotendeels dienen voor aan leg van een nieuw sportveld in Oostrum- Toneelclub „Vondel" te Castenray heeft besloten haar eerste winter-uitvoering te geven op 7 en 8 Nov. a.s. Voor 't voetlicht wordt gebracht het daverende lachsucces: „Het kost bare leven". De prachtige patronaatszaal, welke hiervoor weer ter beschikking is, zal a.s. winter weer genoeglijke avonden kunnen bieden. De Dinsdag gehouden Centraio Fok veedag in Horst, is wel een groot succes geworden. Uit het gehele land en ver daar buiten, zelfs uit Frankrijk, was de belangstelling zeer groot. Toen de burgemeester van Horst, Mr. van Grunsven, om 10 uur deze unieke tentoonstelling van het beste Limourgse rundvee opende, kreeg men het puikje te zien van onze veestapel in de meer dan 600 inzendingen. De Commissaris der Koningin Mr. Dr. Fr. Houben, met de deputé's Peters en Derks en leden van de Provinciale Staten, gaven van hun belangstelling blyk, alsmede prof. W. de Jong, voorzitter van het Neder landse rundveestamboek en de heer Mertens, voorzitter van de L.L.T.B. Over de kwaliteiten van het fokvee was men goed te sproken en de scha delijke gevolgen van de oorlog is men haast te boven. Vooral de Fransen waren enthou siast over het aanwezige fokmateriaal en er schijnen goede zaken gedaan te zyn. Hieronder volgen de iste prijswin naars en de Venrayse prijzen en wan neer men bedenkt, dat heel Limburg zijn beste vee hier heeft gebracht, dan slaan we geen slecht figuur. Rubriek 1. Koeion geboren voor 1 Jan. 1939, gekalfd na 15 Jan. 1948, met hoge productie, ia Ali, eig. P. Dings, Kessel; 3b. Collie, eig. J. Hen- drix, Venray. Rubriek 2. Koeien geboren voor 1 Jan. 1941, gekalfd na 15 Jan. 1948, met gewone productie, ia. Koosje, eig. F. Kuypers, Blitterswijk; 2a. Joze- fina, Chr. Broekmans, Oostium. Rubriek 3. Koeien geboren voor 1 Jan. 1939, gekalfd voor 15 Jan. 1948, met hoge productie, ia. Rika eig. Kind. Soberjé, Horst; 2a. Anna, eig. H. Willems, Venray. Rubriek 4. Koeien geboren voor 1 Jan. 1939, gekalfd voor 15 Jan. 1948, met gewone productie, ia. Rika, eig. F. W. Rys, Neer; ie. Grietje, eig. G. Rutten, Wanssum. Rubriex 5. Koeien geboren in 1939 en 1940, gekalfd na 15 Jan. 1948, met hoge productie, ia. Bertha, eig. L. v. G6leuken, Ell; ld. Treesje, eig. Jos. Litjens, Venray. Rubriek 6. Koeien geboren in 1939, gekalfd voor 15 Jan. 1948, met hoge productie, ia. Nora, eig. M. Moors, Weert; 2. Anna, eig. P. Litjens, Cas tenray. Rubriek 7. Koeien geboren in 1939 en 1940, gekalfd voor 15 Jan. 1948. met gewone productie, ia. Mieke,eig. G. Rutten, Wanssum. Rubriek 8. Koeien geboren in 1941 en gekalfd na 15 Jan. 1948, met hoge productie, ia. Aaltje, eig. Jacq. v. d. Broek, Nederweert. Rubriek 9. Koeien geboren in 1941 en 1942, afgekalfd na 15 Jan. 1948, met gewone productie, ia. Modesta, eig. P Heidens, Beesel; 2a. Mina, eig. Th. Pouwels, Oostrum; 3b. Truus, eig. L. Thyssen, Venray; 3e. Roosje, eig. J. Hendriks, Venray. Rubriek 10. Koeien geboren tussen 1 Jan. 1940 en 1 Mei 1941gekalfd voor 15 Januari 1948 met hoge pro ductie. ia. Paula's Kaatje, eig. H. Houben, Meterik. Rubriek 11. Koeien geboren i94i, gekalfd voor 15 Jan. 1948, met gewone productie, ia. Anna, eig. J. van Dyck, Venray; 2b. Roosje, eig. H. Rutten, Wanssum; 2c. Riky, eig. J. Hendrix, Venray; 2d. Ria, eig. H. Dings Castenray. Rubriek 12. Koeien geb. in 1942, gekalfd na 14 Jan. 1948, met hoge productie, ia. Rosie, eig. Kind. P. A. Jenniskens, Meterik. Rubriek 13. Koeien geboren in 1942 gekalfd voor 15 Jan. 1948, met gewone productie, ia. Dufia, eig. J. Duyff, Helden; lb. Anna, eig. J. van Dyck, Venray; 2a. Margaretha, eig. J. Hen- drikx, Venray. Rubriek 14. Koeien, geboren tus sen 1 Mei 1941 en 31 December 1942, gekalfd voor 15 Januari 1948, met hoge productie, ia. Flora, eig. M. Lenders, Baexem. Rubriek 15. Koeien geb. in 1943. gekalfd na 15 Jan. 1948. ia. Lena, eig. G. Michels, Venray; id. Nellie; eig. Gebr. van Meijel, Venray; 2a. Albertha eig. Kind. L. Willems, Venray; 2c. Rika I, eig. H. Willems, 2d. Anna, eig. J. v. Dijck, Venray. Rubriek 16. Koeien geboren in 1943 gekalfd voor 1948. ia. Lizetje, eig. P. Dings, Belfe'd; ie. Mina, eig. E. Tax. Wanssum. Rubriek 17. Vaarzen geboren tus sen 1 Jan. 1944 en 30 Juni 1944 en gekalfd voor 15 Jan. 1948. ia. Rietje, eig. Jac. Vullings, Sevenum. Rubriek 18. Vaarzen geboren tus- .sen 1 Juli 1944 en 31 December 1948. ia. Gretha's Liza, eig. A. Timmer mans, Ell. lb. Astrid, eig. P. Litjens, Castenrav; 3e. Nella, eig. G. Michels, Venray. Rubr. 19. Vaarzen geb. in 1944 en gekalfd na 15 Jan. 1948. ia Doortje van J. Hendrikx, Veulen ie Trui van H. van Ryswyck, Venray; 2d Gonda van J. vd. Winkel, Smakt; 4d Dora van L. H. Arts, Merselo, Rubr. 20. Vaarzen geb. ic 1945, minstens 1 x gekalfd ia Martha van Wed. G. Engelen, Grashoek; 2c Juliana van J. Derikx, Venray; 3b 'Nelly van Jos. Litjens, Venray. Rubr. 21. Drachtige vaarzen geb. tussen 1 Jan. en 1 Oct.. 1945. 2 Mietje van G. Michels, Venray Rubr. 22. Drachtige vaarzen geb, tussen 1 Oct. en 31 Dec. 1945. ic van Gebr. van Kempen, Venray Rubr. 22. Vaarzen geb. tussen 1 Jan. en 1 Maart 1946. ia Anna van II. Willems, Venray; id Sjoerda van Gebr. v. Meijel, Ven ray; 2d Dini van P. Duyckers, Casten ray; e.v. Lena van G. Michels, Venray; 3a Drika van Jos. Thielen, Oostrum. Rubr. 24. Vaarzen geb. tussen 1 Maart en 30 Juni 1946. 2e Collie van J. Hendrix, Venray; 3a Anna van Wed. Verschuuren, Venray; 4b Marie van Th. Pouwels, Oostrum. Rubr. 25. Vaarzen geb. tussen 1 Juli en 31 Dec. 1946. 2d Lena van G. Michels, Venray; 2e Mina v. Geelen, Venray. Rubr. 26. Vaarzen' geboren tussen 1 Januari en 31 Maart 1947. 2a Mina van W. Jenniskens, Venray; 3b Lena van G. Michels, Venray Rubr. 27. Vaarzen geboren 'tussen 1 April en 1 September 1947. :b Ida van W. van Rens, Venray; 2d Bloem van G. Geelen, Venray; 3d Nellie van Gebrs. v. Meijel, Venray; 4b Beatrix van Gebrs. van Meijel, Venray. Rubr. 30. Stieren geboren tussen 1 Augustus-en 31 Docember 1946. 2a Thoosje's Juul van Coöp. Zuivel fabriek, Venray. Rubr. 31. Stieren geboren tussen 1 Januari en 31 Maart 1947. lb Johanna's Prins van Coöp. Zui velfabriek, Venray; 3 George van J. vd. Winkel, Smakt-Venray. Rubr. 32. Stieren geboren tussen 1 April en 15 October 1947. lb Truus Jumbo van J. van Dyck, Venray; 2c Tieten van Coöp. Zuivel fabriek, Venray; 4b Leo van Martha van J. van Dyck, Venray. Rubr. 33. Stieren geboren tussen 15 October' 1947 en 1 Maart 1948. 2a Anna 11's Jumbo van Gebrs. v. Kempen, Venray; 4a Juliana's Jumbo van J. Derikx, Venray. Rubr. 35. Groep eigengefokte vol bloeden, minstens 5 stuks. ia J. van Dijck, Venray; 3b Gebrs. van Meyel, Venray. Rubr. 36. Groep eigengefokte vol bloeden, minsten 3 stuks. 4c G. Michels, Venray Rubr. 37. Fokverenigingsgroepen, minstens 1 3 vh. aantal i.d. catalogus verin, en gekalfde dieren met een minimum van 6 stuks. ia Fokv. Eensgezindheid, Venray Rubr. 38. Stieren met afstamme lingen, minstens 10 stuks. ic Jumbo van Ruth van fokver. Eensgezindheid, Venray. Ruhr. 39. Melkgevende koeien met hoge productie. Kampioen Aaltje van Jac. vd. Broek, Nederweert Res. kampioen Bertha van L. van Geleuken te EU. Rubr. 40. Droogstaande koeien met hoge productie. Kampioen Flora van M. Lenders, Baexem. Res. kampioenPaula's Kaatjo v. H. Houben, Meterik. Cross Country te Leunen. De Landelijke Rijvereniging „Ons Genot" te Leunen zal op Zondag 17 October een Cross Country houden aan het Schoor. Het voornaamste DE NIEUWE SUIKERBON. Volgens het distributieschema zal de nieuwe suikerbon van deze week recht geven op 750 gram per persoon en die van 14 dagen later op 500 gram. Om technische redenen moeten deze bonnen verwisseld worden, zo dat deze week voor alle leeftijds groepen 500 gr. en over 2 'weken 750 gram suiker per persoon wordt beschikbaar gesteld. DE YOORNAAMSTE PUNTEN UIT DE BEGROTING. Wy laten hier volgen de voor naamste punten, welke de millioe- nennota ons biedt: 1. Het begrotingstekort voor 1949 bedraagt circa f 660 millieen. 2. Dit betekent een vermindering van het tekort ten opzichte van de werkelijke begroting voor 1948 (dus. met inachtneming van latere wijzi gingen) van f 634 millioen. 3. Deze vermindering is o.m. ver kregen uit de afschaffing of vermin dering van subsidies op het levens middelenpakket van in totaal f 366 millioen. 4. Gestreefd wordt naar een sterke inkrimping van het distributie- en controle-apparaat, f 5. Als gevolg hiervan wordt een daling van personeelsterkte by de economische departementen verwacht van circa 4500 man. 6. Daartegenover staat een ver meerdering van circa 5109 man bij oorlog en marine. 7. De minister stelt zich voor nog dit jaar een begin te maken met de verlichting van de belastingdruk. 8. In de naaste toekomst zullen volgens de minister de liquide re serves van de bevolking uitgeput raken. 9. Afwikkeling der geldzuivering zal niet versneld worden. 10. Staatsschuld met f 378 mill gedaald. De 3Óste Fokveedag te Cuyk Op de 30ste September naar de 30ste Fokveedag van het Maas-, Ryn- en IJsselveeslag te Cuyk Dat is thans de roep aan de iee- fokkers en belangstellenden van Noord en Zuid, van heinde en verre, van binnen- en buitenland. En die roep zal niet vergeefs zyn. Met duizenden zullen de bezoekers uit binnen- en buitenland naar Cuyk stromen, waar het puikje van het Land van Cuykse- vee voor het voetlicht treedt op 's lands grootste fokveedag, die dit jaar in aanvoer een nieuw record gaat vestigen met 1300 ingeschreven dieren 1

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2