Ziekentriduum te Venray. Qiéied Keith Chededcn DR. POELS A van deze mek zyn diepe erkentelijkheid uit te spreken voor de late maar toch schit terende versiering van het stadhuis met de afgelopen feestdagen. De heer VERMEULEN gaf een ver klaring, waarom hy niet alsi de anderen in het zwart verschenen was by de inhaling van Dr. Poels. Hy was te laat gewaarschuwd. Spreker zag gaarne nog enkele wegwijzers ge plaatst, b.v. in de Grotestraat richting Venlo en Helmond. Dan zag liy nog gaarne, dat in de Peel eens wat bomen gezet werden, zo was het maar een kale vlakte. Do VOORZITTER droeg deze kwes tie op aan de commissie voor land bouw, terwy'l liy zou laten onder zoeken, waar de wegwijzers het beste geplaatst konden worden. De heer HOUBEN zou gaarne ar beiders op de buitenwegen zien. De VOORZITTER eveneens, maar eerst moesten de revenuen van de hand- en spandiensten dat toelaten. De heer OUSTERS had klachten gehoord over drinkwater in de Peel by de noodwoningen, de pompen had den nog nooit gewerkt. Dan had hy nog enkele wegen op het program: o.a. Oirlo—Schoor, die bekiezeld moet worden; -wachtpost 49-Wanssum, waar puin ingewalst moet worden en dan nog de fietspaden Oirlo—Meerlo en OirloWan ssu 111 De VOORZITTER zal laten onder zoeken hoe dat met die pompen zit en voor de wegen wachten en nog eens wachten, men kan geen y'zer met handen smeden. De heer SELDER vroeg nogmaals, of dat vuil niet anders ver-oerd kan worden, met wat wind vliegt het even gauw van- de vuilniswagen af, als het er op komt. Dan informeerde hy nogmaals of het echtpaarSanders geholpen wordt met hun woning. De VOORZITTER zou Gemeente werken opdracht geven naar een andere manier te zoeken en de woning voor het echtpaar Sanders kwam in orde. v MOED EN VERTROUWEN Beste zieke, als U deze drie woorden leest dan weet ik heel zeker, dat U ze weer ineens voor U ziet staan die 16 kleine witte bruidjes met de paarse letters in hun handjes. Een bly kind in het-wit met in haar handjes het paars van het lijden. Zy" kijxen U aan, met verwonderde gezichten naar al die bedden, die daar voor hen stonden en samen geven ze U twee woorden mee als wens, als troost, als bemoediging aan U namens alle mensen van Venray, die in de dagen van het triduum zo innig met U meeleefdenzieke mensen neem mee met de handoplegging van de priesters, uit de preken van de triduumleider, uit Uw gebeden en de zorgen van hen, die U in die dagen omringden en goed deden, uit de zegen van Christus iedere dag boven Uw hoofd in Zyn monstrans: MOED en VERTROUWEN. MOED. We hebben het gelezen in Uw ogenU hebt het gekregen. Toen wij priesters U zagen liggen en zitten onder onze handen terwyl onze mond de zegen van God over U uitsprak 10, 15, 20 priesters op eer. ry kwam de kracht van God in U om te dragen, sterk te schragen dat scherpe, zware, kantige, drukkende kruis. U kon het aan. U kon het opbeuren en verleggen op Uw schouders. Neen, U hebt het niet van U afgegooid, maar U hebt gezegd met de MOED, die in U kwam: God Uw wil geschiede. Eén in wil met Christus, die geen andere weg op deze aarde was gegaan, dar. de lydensweg, hebt ge het harde en soms uitzichtloze loodzware aanvaard. U kon het, want toen ge 'smiddags de monstrans boven U geheven zag hebt ge naar Christus gezien en de zegen, die Hy over Uw ziek lichaam gaf vervulde Uw ly densgemoed met VERTROUWEN. Hy is mèt U. Hy is by U. Hy "met Zijn leven vol miskenning. Met Zyn wonden vol bloed. Met Zyn kruis zo fel. Met Zyn eenzaamheid zo verlaten. Heb MOED mijn kind: Ik ben Uw VERTROUWEN. Beste zieke, als het dat is wat U van het triduum meegenomen hebt, dan weten we, dat al degenen, die deze dagen voorbereid en verzorgd hebben bly zyn, mèt U. Dan is dat het mooiste, dat zy in hun apostolaat bereikt hebben. Ja, U hebt van de Pater gehoord, dat U in Uw ziek-zyn een apostolaat hebt, maar ook wy' gezonden hebben een apostolaat: Uw geestelijk voordeel. „Dank" hebt U gezegd. Uit al uw monden hebben we dat woord verstaan, van de drie kleinste jonge meisjes, die zo echt kinderlijk en bly deze dagen hebben meegemaakt tot de ouden van dagen toe, en die dank willen wij herhalen tegenover alle mensen van Venray. Wat hebt U toch allemaal bereidwillig, goed, hartelijk, helper.d, meelevend en mee voelend, royaal deze dagen tot vreugdedagen gemaakt voor onze zieken. Zusters van St. Anna wat hebben wij toch dikwyls toger. elkander gezegd „wat is het veel, wat is het ontzettend veel wat U doet. U hebt U uit geput in verzorgen en goed doen. Autobezitters, wat was U bereidwillig. Verpleegsters, helpsters, brancadiers, verplegers wat hebt U zich gegeven heel en al voor hen. Wat lager over al Uw zorgen vooral dat eene: hartelijkheid en zorgende liefde. Goede mensen, wat hebt U aangebracht, wat een rijkdom van goede gaven, wat hebt U hen laten genieten, ja, laat ik maar eerlijk zeggen: laten „smullen". Zo dikwyls hebben we dat zinnetje gehoord kort, maar zo véélzeggend wat hebben we heerlijk gegeten. We worden hier verwend. Aan allen, allen, allen, die hebben meegewerkt en meegeholpen aan dit prachtig geslaagd ziekentriduum zeggen we van deze plaats namens de zieken HARTELIJK DANK. VEEL DANK. Moge God U er allen rykelyk om zegenen. Nog een heel kort woordje tot slot. Het eerste ziekentriduum is geslaagd zo goed, als we het in de stoutste dromen niet hadden durven denken. Ieder jaar, zal het terug komen voor onze zieken. Van de gezonden aan hen. Nu hebben we veel moeten lenen en we denken aan al hetgeen we van Deurne uit in bruik leen hebben gekregen, maar willen we altijd ons triduum een succes laten zijn, dat moeten we zorgen ZELF goed geoutileeid te zyn. Stoelen hebben. Brancaars, bedden, spreien enz. enz. (u hebt het allemaal wel gezien, het vele, dat er nodig is). Daarom bestaat er nu meteenComité Ziekentriduum Venray en gaan we aanschaffen met Uw hulp alles wat nodig is.... we mogen zeker wel WEER op U ALLEN rekenen. Sinds Chesterton op 14 Juli 1936 tot een beter leven overging, is er in de wereld van boek en blad een machtige stem stil gevallen. Toen hij stierf, lag zyn pen op een tafel naast het bed en zijn goede vriend, Pater Vincent O. P., nam ze op en kuste ze. Het was een schoon gebaar, want de overledene had met deze pen jaren lang in een onvermoeide strijd als een ridder zonder vrees of blaam de H. Kerk verdedigd op letterlijk alle fronten. Chesterton was een groot man naar lichaam en geest. Lichamelijk was hy een reus, een geweldige kolos, die breed genoeg was om in een omnibus zijn plaats aan drie dames af te staan. Geestely'k was hy even eens een reus, een krater, die voort durend in werking was. Zyn gees tigheid was onuitputtelijk. Zijn woord spelingen huppelden over elkaar als speelse haasjes. De vonkenregen van zijn paradoxen knetterde onophoude lijk. Behalve zyn ontelbare artikelen heeft hy 92 boeken op zyn naam staan: van detectives tot heiligen levens toe. Niet alles is 18 karaats, maar er zyn werken onder, die de reputatie van geen enkelen Kerk vader zouden schaden, o.a.: Ortho doxie. Op sociaal gebied was hy een groot voorstander van „bezitssprei- ding", het ware geneesmiddel voor een betere maatschappij. Zijn huwelijksleven ofschoon kin derloos, was zeer gelukkig. Beiden vulden elkaar zeer harmonisch aan. Zyn vrouw verzorgde hem als een trouwe moeder. Zonder haar zou er geen orde in zijn leven zyn geweest. Zy zorgde, dat hij rustig kon werken, behoorlijk gekleed was, niet met één schoen en één pantoffel op reis ging, zijn gezondheid spaarde en een ernstige, hopeloze ziekte over leefde. Chesterton was oen onmogelijke type. Hy vergat alle afspraken, alle spreekbeurten. Eens telefoneerde hy aan zyn vrouw: „Ben in Market Harborough Waar moet ik zyn Frances seinde terug: „Thuis". Want het. was veel eenvoudiger hem eerst naar huis te laten komen en hem dan opnieuw op pad te sturen Iemand ontving eens het volgend telegram met betaald antwoord: „Ver wacht u my vanavond of op een andere dag Het antwoord luidde: „Niet deze Dinsdag, maar volgende Woensdag." Chesterton was een drukke roker en strooide zyn as rond over alle tafels, over alle vloeren, door alle kamers. Ook hield hy van een goed glas wyn, maar een borrel vond hy ordinair. Hy schreef echter: „Wy moeten God bedanken voor bier en bourgogne, door er niet al te veel van te drinken." Reeds lang was hy een van do geestigste verdedigers van de H. Kerk, toen hy er zich in liet op nemen. Enkele jaren later volgde zijn vrouw. Slechts zelden communiceer de hy; het geheim van de H. Eucha ristie overweldigde hem; hy vond het te groot voor zijn klein mensen hart. Vóór alles was Chesterton een charmante heer, niet in uiterlyk, maar in zyn manieren. De felle toon van zyn polemieken verleide hem er nooit toe ruzie te maken. Echte ruzie kende hij niet. Shaw en Wells, twee van zyn verbitterdste tegenstanders, waren grote bewonderaars van zyn kunst en bleven ondanks talrijke schermutselingen zijn trouwe vrien den tot aan zyn dood. Nog steeds is de plaats niet aan gevuld, die open gevallen is in de rijen van hen, die de Kerk met hun pen verdedigen. P. H. RONGEN, O.C.R. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Bij de dood van de grote arbeidersvriend De droevige tijding van de dood van Dr. Poels, gaf elk rechtgeaard Ven- rayse arbeider op het ogenblik dat hij ze vernam een schok. Want het verlies van deze grote figuur, deze zwoeger voor het Limburgse arbeiden de volk, deze edele en daarby zo kin derlijk eenvoudige en hartelijke Pries ter, is onherstelbaar. Deze reus naar het lichaam met zyn machtige geest, die zyn geboorte plaats Venray zo lief had, overschouw- de als met profetische blik het wereld gebeuren en werd zoals Hoofdaalmoe zenier Ror.cken het op de Bondsdag te Heerlen uitdrukte, vaak als een pessimist beschouwd. Dr. Poels was geen pessimist, maar met zyn klare visie op de dingen zo als hy ze in de toekomst zag ge beuren, waarschuwde hy als hy .meende, dat men de gevaren niet wilde zien. Heel veel is hij miskend en verguisd en dat moet hem vaak diep hebben gegriefd. Zyn eerlykheid werd niet alty'd begrepen, ook niet in de kringen van hen, voor wie hy dag en nacht op de bres stond. In critieke en moeilijke situaties ook hier in Venray, was het Dr. Poels, die raad verschafte en uitkomst bracht. Wy denken aan de moeilijk heden by de bouw van het Paters- klooster, coen hy alleen erin slaagde de werkgevers en arbeiders tot elkaar te brengen, waarmee de grondslag werd gelegd tot de meest goede samen werking onderling. We denken aan de tijd der werkverschaffing, biog zien we hem voor ons in de zaal van het Luxorgebouw voor honderden ar beiders, horen we hem met zyn mach tige stem de moeilijkheden schilderen, waarmee ook de toenmalige Regering te kampen had in de rampzalige werkloosheids-periode. Hy kon het soms hard zeggen en ontzag dan niemand, zelfs niet zijn beste vrienden. Hij wilde alleen de waarheid dienen, zoals alles aan hem echt en waar was. Ook de arbeiders van Venray bren gen hier hulde en dank aan hun on vergetelijke leider die één was met hen. Die een leven lang geleden en gestreden heeft om de minstbedeelden het leven wat. dragelijker te maken. Moge O. L. Heer hem reeds het loon hebben geschonken als de goede en getrouwe knecht. Want trouw was deze grote dode, trouw aan zyn ge boorteplaats als wellicht geen ander, trouw aan God in Wiens Dienst hjj zich had gesteld door aan de minsten der Zynen goed te doen. Gedenken wy hem vaak in een hartelijk gebed. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Zondag 19 September: DR. BLOEMEN Zaterdag 18 September en Maandag 20 September: DR. VERCAUTEREN Géén spreekuur. Spoedgevallen be handelt Dr. Bloemen. KIESWET Stemmen bij volmacht Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op artikel 4a der Kieswet, luidende als volgt De Kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, be voegd bij volmacht te stemmen, indien zyn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hy herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, indien hy gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hy aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt, Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen de echtgenote van hem, die afgezien van de eis van kiesgerechtigdheid voldoet aan de in het vorige lid gestelde voor waarden, voor zover zy met deze, in verband met zijn beroep of werk zaamheden, afwezig pleegt te zyn. Bij artikel 7 der Kieswet is be paald, dat hy die van bovenstaande bevoegdheid wenst gebruik te maken, een daartoe met redenen omkleed verzoekschrift bij het Gemeentebe stuur moet indienen. De indiening moet geschieden, voor wat betreft de kiezerslijst, die op 22 Februari 1949 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1949 tot 1 April 1950 vóór 1 Januari 1949 en niet eerder dan l October 1948. Formulieren voor deze verzoek schriften zyn vanaf 15 September tot en met 31 December a.s. kosteloos verkrygbaar ter gemeente-secratarie, Afdeling II, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray, 14 September 1948 Burgemeester en Weth. van Venray P. PUBBEN l.B. H. VORST, Secretaris Openbare vergadering van de Raad der gemeente Yenray Op Maandag 20 Sept. a.s. nam. 2 uur zal de Raad onzer gemeente eene openbare vergadering houden, waarin de navolgende punten worden behandeld: 1. Plechtige afkondiging van de wetten van 3 September 1948, opge nomen in de Staatsbladen nos. 1410. I 411, I 512 en I 413, tot verandering van de Grondwet. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verpachting van grond. 4. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van twee leden in het Algemeen Armbestuur der gemeente. Standbeeld voor Dr. Poels Tijdens de Bondsdag van „Credo Pugno" Zondag j.l. te Heerlen, werd Mgr. Dr. Poels, de stichter van „Credo Pugno" voor het eerst in het openbaar herdacht. Het voorstel van pater Jacobs om een standbeeld voor de grote sociale voorstryder van de mijnstreek op te richten midden in het Zuid-Limburgse land, werd door alle aanwezigen met grote instemming ontvangen. De „Credo Pugno"-mannen zyn vast beraden te zorgen, dat Poels zijn standbeeld krygt, maar ook dat zijn levenswerk in stand wordt gehouden en voortgezet. Wat denken de arbeiders in Mgr Dr. Poels' geboorteplaats van een standbeeld hier? Grote ruilverkaveling Zaterdag kwamen alhier, de L.L. T.B.-voorzitters van de afdelingen Wanssum, Oostrum, Oirlo, Castenray, Leunen, Merselo, Ysselsteyn en Geijs- teren in vergadering bijeen, ter be spreking van de kwestie ruilverka veling landbouwgronden in de ge meente Venray (een project van by de 8000 ha!) De afdelingsvoorzitters beseften zeer wel het grote nut der ruilverkaveling en kwamen tot de conclusie, dat het aanbeveling verdient, liet plan zoveel mogelijk te bespoedigen, aangezien zelfs na de beslissing, onder de huidige omstandigheden nog enkele jaren gewacht zal moeten worden De voorzitters zullen de kwestie nu eerst in hun eigen afdeling aan de orde stellen, waarna eventueel een grote ledenvergadering voor de ge meente Venray gehouden zal worden. Gouden Professiefeest Pater Anscharius van der Veer O. F. M., hoopt op 4 Oct. a.s. zijn 50- jarig professiefeest te vieren. Vanaf zyn priester wydir.g in 1905 tot 1931 was hij professor en rector aan het Gymnasium Immaculatae Conceptionis ie Venray. Na deze ruim 26-jarige arbeid als zodanig is hij verplaatst naar Heerlen van waaruit hy tot op heden nog steeds de administratieve leiding heeft als secretaris penningmeester van de hoger onderwys stichting St. Bernar- dinus van de onder deze stichting ressorterende Gymnasia en H.B.S Scholen der Paters Franciscanen o.a. te Heerlen, Venray, Rotteidam. Gedurende zijn 43-jarig priesterleven gaf hy zijn beste krachten voor het hoger en gymnasiaal onderwijs. Hoe wel zijn bescheidenheid zich tege:: elke z.g. „drukte" verzet, moge het hem, met het oog op zijn grote be kendheid in hoger onderwijskringen toch niet aan de nodige belangstelling ontbreken, vooral ook in verband met zyn vroegere relaties in de familie kringen van onder zijn leiding ge weest zijnde studenten. Eerste H. Mis Zondag a.s. zal de Zeer Eerw. Pater Oudenhoven M.S.C., alhier zijn eerste H. Mis opdragen om half 11 in de Paterskerk. De buurt is reeds drux aan het versieren en alles is in de weer om deze dag voor de jonge priester zo mooi mogelijk te maken. De neomist wordt als gewoonlijk door bruidjes en harmonie afgehaald en in optocht naar en van de kerk gebracht, terwijl er na de H. Mis receptie is. Aanbesteding Dekenaat. Deze week werd aanbesteed het bouwen van een Dekenaat aan de Eindstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. Verstralen f 71.700 Firma Nelissen f 69 696 Gebr. Janssen f 68.800 Gebr. Oudenhoven f 66.250 H. Oudenhoven Lzn f 64.940 Akerboom f 63.650 Aanbesteding. Voor den Heer P. Beerkens werd aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Grote Straat alhier. Uitslag als volgt: W. v.d. Eynde, Deurne f 42.541 Akerboom f 39 100 Gebr. Verstralen f 38 999 Gebr. Oudenhoven f 38-796 De Greeve, Utrecht f 38.450 H. Oudenhoven Lzn. f 38.350 J. Verhoeven f 36.135 Bij de aanbesteding van de nieuwbouw van Paviljoen H. Theresia aan het St. Annagesticht alhier, was de laagste inschrijver de Firma J. P. A. Nelissen alhier voor de som van f 521.521. Volksconcert. De Fanfare „St. Catharina" uit Leunen geeft morgen Zondagavond om 8 uur een volksconcert ep de Grote Markt. Benoeming Tot onderwijzer aan de R.K. Bij zondere school te Liessel, werd be noemd de heer J. Thyssen, thans onderwijzer aan de Bijzondere school te Venray—Veulen. Bestuursleden Harmonie De heer M. Laurensse, welke ge kozen werd tot Bestuurslid van Venray's Harmonie en de* hoer Th. van Els tot werkend Bestuurslid, werden door Dr. Sala, president van genoemde vereniging, als zodanig ge- installeerd. Hengelsport Door de hengelsportvereniging „De Voorn", werd Zondag deelgenomen aan het kringconcours te Arnhem. De heer J. M. Wijnhoven wist beslag te leggen op de 3e pry's, de heer G. Rutten behaalde de 4e pry's en de heer F. Swertz de 14e prijs. Sportdag te Leunen. Zondag j.l. werd op het nieuwe voetbalveld een sportdag georgani seerd door de vronwelyke Jeugdbe weging. Deelgenomen hebben ver schillende groepen uit Noord-Lim burg, in totaal ongeveer 100 meisjes. Het was voor de deelneemsters een prettige dag, die een ordelijk en vlot verloop had. Been gebroken. Doordat enige spelende kinderen plotseling de weg overstaken, kwam de lieer W. C. alhier met zijn fiets te vallen, waarbij hy een been brak. S.Y.V.-uieuws De competitie is gaan draaien en 5.V."V. I heeft haar eerste succes ge boekt door een 3—1 overwinning in Panningen. Laat ie fyn zijn Maar al is het begin goed, op blijven letten jongens. Zonder dat dit nu direct van het hoogste gewicht is de overwinning van Wittenhorst opH.R.C. met 12—0. Boxmeer—Mill 3—1, Venlose Boys— R.K.D.E.F. 6-0, F.C.V.—I.V.O 4-1, en Sevenum—Bergen 3—0 spreken boekdelen. De oude rivalen zyn bij de eerste wedstrijden al paraat en schijnen vast besloten hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Wanneer Zondag dan Boxmeer hier komt, dus dubbel op gelet S.V.V. 2 speelde een behoorlijke wedstrijd tegen Tegelen 2, maar de voorhoede kreeg geen puntjes klaar en prutste nog al eens. Gelukkig leed Tegelen aan dezelfde fout en bleef de stand blanco. Zondag tegen Wittenhorst 2, beter opletten en harder aanpakken. We wensen beide clubs veel succes P.S. Voor hen die nog een Donateurs- kaart willen hebben worden deze Zondag aan de kassa verkrijgbaar gesteld. H.C.V.-uieuws Zondag togen onze jongens naar Eindhoven om daar de voorronde voor hockey dag te spelen. In de eerste wedstrijd moesten zy de strijd aan binden tegen H.M.H.C. uit Helmond. In de eerste helft wist Helmond een 1—0 voorsprong te veroveren. Na de rust kwam Venray opzetten en wist de rechtsbinnen de stand op 1 1 te brengen. Kort hierna was het wederom de rechtsbinnen die met een strak schot de stand op 2—1 bracht. Na uitstekend samenspel scoorde de linksbinnen het derde doelpunt en hiermede had H.O.V. zyn kruit ver schoten. H.M.H.C. kwam gevaarlijk opzetten en wist ook eens te scoren 3—2. Door krampachtig verdedigen wisten onze jongens deze stand te handhaven. De volgende tegenstander H.O.C.O. verscheen niet, waardoor wy deze wedstrijd met 5—0 wonnen. In de finale kregen wy onze oude rivalen Veghel als tegenstander. Ook nu weer bleek, dat er vandaag veel haperde aan onze ploeg. De voorhoede was er volkomen uit èn middenlinie èn achterhoede lieten Veghel vrij spel. Plet gevolg was dan ook, dat de rust aanbrak met een 4—0 achterstand. In de tweede helft konden onze jongens nog èteeds niet op toeren komen, maar ook Veghel scoorde niet. De laatste tien minuten gaven een geheel ander beeld. Een fanatiek aan vallend H.C.V. wist achtereenvolgens door linksbinnen, rechtsbinnen en spil de stand op 4 3 te brengen, maar de tyd ontbrak om de gelijkmaker te scoren, waardoor onze jongens van verdere deelname aan dit tournooi zyn uitgeschakeld. Laat onze achterhoede en midden linie er om denken, dat ze met vyf zijn en niet alleen. A.s. Zondag gaan onz9 jongens naar Heerlerlieide om daar de competitie te openen met een wedstrijd tegen Green Star. P.D.Y. DE ZWALUW. Wedvlucht vanaf Landen. Afstand 107 km. Aankomst eerste duif 9.10.51 uur, laatste duif 9.31.46 uur. LATE JONGEN A. Willems 1, 15; L. Coopmans 2, 6, 17, 57; J. Strybos 3; M, Franken 4; W. Beterams 5, 31; G. Janssen 7, 20, 47, 51, 59; Jac. Verstegen 8; Gebrs. Rongen 9, 12; Fr. v. Enckevort 10, 11; G. Theeuwen 13; P. Yerheyen 14, 30, 37; H. v. Els 16, 26; H. Crooymans 18; Lenssen 19; Servaas 21, 48, 49; J. Verstegen 22, 54; P. v. d. Heyden 23, 46, 61; P. Dings 24, 45,50; H. v.d. Pleuvel 25, 35; G. Willemsen 27; H. Vermeulen 28, 43; Th. Rutten 39, 32; F. v. Zwamen 33; J. Derks 34; P. Vermazeren 36, 44; J. van Leuken 38; H. Bol 39; Jac. Philipsen 40; P. Rut ten 41; H. Rütten 42; L. Verhoeven 52; M. Duif 53; W. Smits 55; H. Vol- lenberg 56; A. Loonen 58; H. Peters 60; H. Sanders overduif. BEVLOGEN DUIVEN: Aankomst eerste duif 9 08.51 uur, laatlte duif 9.22.57 uur; A. Willems 1; J. Verstegen 2; J. Boom 3;H.Rut- ten 4; W. Lormans 5, 14 en overduif; J. Derks 13; Servaas 15, 16; Lemmen 6; W. Janssen 7; A. Loonen 8, 17; M. Siebers 9; Th. Rutten 10, 12; H. Crooy mans 11. ONBEVLOGEN DUIVEN Aankomst eerste duif 9.12.30 uur, laatste duif 9.28.44 uur; H. Siebers 1; J. Goumans 2, 23; G.Janssen 3, 30; W. Lormans 4; G. Willemsen 5; E. Vermeulen 6; Jac. Verstegen 7; M. Hendriks 8, 21; P, Vermazeren 9; W. Smits 10, 15; H. Rutten 11; P.Jansen K 12; Gebr. Martens 13; JeanJansser. 14; J. Janssen W 16; Th. Rutten 17, 26; H. de Riet 18; H. Huisman 19; G. Vissers 20; Gebr. Ewals 22; G. Theeu wen 24; W. Beterams 25; J. v. Leuken 27; Drabbels 28; P. Schwaghöfer 29 J. Verstegen 31; G. Philipsen overduif Hondensport te Venray Zondag werd op het terrein „Den Dril", onder grote belangstelling, de Kampioenswedstrijd van de Kon. Ned. Politiehonderver, afd.Limb. gehouden. De volgende deelnemers werden als bekroond ie C. W. v.d. Vorst, Venlo, met B.H. „Nero" 268 p.; 2e Th. J. Bos, Venlo, met B.H. „Breston" 260x/2 p.; 3e H. Dechnar, Venray, met Bouvier „Donci" 257l/t p.; 4e L. Jamin, Maastricht, met Bouvier „Boy" 246 p5e H. Merkel- bach, Heerlen, met M.H. „Tommy" 24072 p.; 6e P. J. Beerkens, Venray, met B.H. „Alma" 237V2 p.; 7e W. Rekers, Hoensbroek, met Bouvier „Benno" 230 p.: se E. C. de Kok, Sittard, met Bouvier ..Benno" 227 p.; 9e W. Mak, Maastricht, me^ Bouvier „Wilson" 211 Yi P- Handboogsport Districts-wedstryd. District XI-XII (St. Anna). Uitslag Venlo 3380, Venray 3193. Verschil 187. Personeel District Venlo A. Burhenne 25 punten; J. Heizen 3 rozen; M. Nachsnaar 4 vieren; F. Coenders 3 driën; J. de Bitten 3 driën; H. Theeuwissen 3 tweeën; H. Jacobs 2 enen. Personeel District Venray A. Jacobs, St. Anna, 26 punten; H. Cremers, Halfweg, 3 rozen; M. Emons, Castenray, 4 vieren: H. Dings, Cas tenray, 3 driën; J. Pubben, Merselo. 3 tweeën; G. Bouten, Leunen, 2 enen. LEUNEN. Het Bestuur van de fanfare St. Catharina te Leunen heeft plannen opgevat voor het bouwen van een muziekkiosk. OIRLO. Het Gemengd Koor van Oirlo heeft een uitnodiging ontvangen uit Maasbree, om in de maand Oct. een zang-uitvoering te geven. Het voornaamste Nieuwe kolenbonnen. Met ingang van 15 Sept. zyn geldig verklaard de bonnen 03 en 04 van de brandstoffen kaart TA 806. Elk dezer bonnen geeft het recht op het kopen van 3 eenheden vaste brandstoffen. Om de handel tydig te kunnen bevoorraden is het noodzakelyk, dat de aangewezen bónnen zo spoedig mogelyk, in ieder geval voor 1 Oct. a.s. bij een leverancier worden inge leverd. Er wordt op gewezen, dat het te kort aan antliraciet nog steeds zeer groot is, zodat de verbruikers er genoegen-mee zullen moeten nemen, dat op de bonnen ook ditmaal ten dele andere soorten worden geleverd. Het ligt niet in het voornemen, voor het stookseizoem '48—'49 een verdere bonaanwyzing te doen ge schieden. De brandstoffenkaart TA 806 moet evenwel zorgvuldig worden bewaard. Weer vleesbonuen tooi* <lrie wekeu. De vleesbonuen, die deze week zyn aangewezen, zullen opnieuw een geldigheidsduur van drie weken hebben.' Het publiek zal er rekening medo moeten houden, dat in vele gevallen op deze bonnen niet kan worden ge kocht, omdat de bevoorrading van de slagers slechts in langzaam tempo kan plaats hebben. Tien jaren tegen Boerenleider (Juadvlieg. De boerenleider Willem Quad vlieg, beschuldigd van lid te zyn geweest van de Waffen SS, stond Maandag terecht voor het Bijzonder Gerechts hof te Maastricht. Quadvlieg, die nu 60 jaar oud is, was gearresteerd in Juli 1945. Eerst in Januari 1948 stond hy' terecht voor het Tribunaal te Heerlen, werd daar veroordeeld tot 37: jaar gevan genisstraf, maar het fiat op deze uitspraak is niet verleend, reden waarom de Advocaat-fiscaal Quad vlieg nu nog voor het Byzonder Gerechtshof bracht. Getuigen zyn in deze zaak niet gehoord. Quadvlieg is een zeer actief man geweest, echt organisator onder de boeren, met verdiensten voor paar denfokkerij en zuivelbereiding. Hy was lid van de Provinciale Staten. Tijdens de bezetting was hy een zeer actief NSB'er en raadsman van het agrarisch front, boerenleider van de Limb. Land-tand, in 1941 bestuurs raad der provincie en plaatsvervan gend commissaris. Hjj sprak voor de radio, 'installeer de burgemeesters, meldde zich by" de Waffen SS, werd Unterscharführer, en Oberjunker van de SS. Standarte en hoe die rommel verder heten mag. De eis luidde: tien jaar met aftrek van voorarrest. 1 November suiker van de bon Naar de Tyd van bevoegde zyde verneemt kan na het einde van de grote suikerbietencampagne tegen half October een beslissing verwacht worden over de verstrekking van suiker zonder bon. Men kan wel als vaststaand aannemen, dat de suiker per 1 November vry zal komen. In 1919 meer bacon en rette varkens Vanwege een onderzoek door het voedselcommissariaat hier te lande is komen vast te staan, dat het aan tal fokzengen belangryk is toegeno men. Vooral in de provincie Gelder land, waar zich ongeveer 22 pet. van onze varkensstapel bevindt, is deze toename groot. Tegen het a.s. voor jaar mag echter een aanzienlyke uitbreiding van de biggenstapel worden verwacht. Hierdoor zouden in de zomer en de herfst van het volgend jaar veel meer bacon en veite varkens voor de slacht en consumptie ter beschikking komen. Bloemproducten duurder De verhoogde pry zen voor import en daarmede gely'k te stellen inlandse wittebloem hebben mede tot gevolg dat een aantal artikelen voor de con sument duurder is geworden. Met ingang van heden is kinder-

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2