S.V.V. II - TEGELEN II S.V.V. een jongste bediende Algemene Vergadering Bedevaart naar WITTEM GESLOTEN M. ARTS-VAN WOERKUM Schildersschool te Horst Amateurcircus ,,'t HOEFKE" ^ank^etuig,ing,. Alle rekeningen Jongens gevraagd Zondag eerste competitiewedstrijd Attentie H.H. Banket- en Broodbakkers De Rotterdamse Bank vraagt voor haar Kantoor te Venray van 13 tot en met 18 Sept. Attentie dc tames diploma Gezel en Vakdiploma Veeverzekering Merselo algemene Leden vergadering Credo Pugno-dag te Heerlen Aan de Credo Pugno-dag van de Limburgse Katholieke Arbeidersbe weging, welke Zondag 12 September a.s. te Heerlen zal worden gehouden, wordt 's middags een manifestatie verbonden met een défilé. Men ver wacht, dat duizenden leden van deze propagandisten-organisatie der K.A.B. Limburg deze middag voor de Bisschop de Commissaris der Koningin, het K.A.B.-bestuur en andere autoriteiten "rallen defileren. Moord te Helmond Maandagmiddag is te Helmond het lijk gevonden van de 44-jarige J. van s. Na het eerste onderzoek bleek, dat de man was 'overvallen en tengevolge van een mes steek in de hartstreek moet zijn overleden. Als verdacht van_ deze moord is aangehouden do 43-jarige M. K. uit Helmond. Man vermoord to Nijkerk In de nacht van Zaterdag op Zon dag is in het Holkerveen (gemeente Nykerk) de 58 jarige G. van D. van het leven beroofd. Jongemau levend verbrand Ken ongeval te Zeilberg (Deurne), heeft de 23 jarige J. de M. wonende aldaar, het leven gekost, terwijl zyn broer Roelof in levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis is over gebracht. Beide broers waren bezig benzine af te tappen uit de tank van een motorrijwiel. Plotseling vatte de benzine vlam tengevolge waarvan de kleren van de 23-jarige Jan in brand geraakten. De jongen verbrandde. Zyn 30-jarige broer Roelof, liep ernstige brandwonden op. Bij reddingspogingen door de ouders kreeg de moeder vrij ernstige brandwonden aan haar rech terarm en haar gezicht, terwijl ook de vader en de zusters van de slacht offers brandwonden opliepen. Voor het leven van Roelof wordt ernstig Duitse vrouw vermoord De rykspolitie heeft in een bos by Boxmeer het lijk gevonden van een ongeveer 30 jarige Duitse vrouw, dat daar al circa 2 weken had gelegen. Omdat er verdenkingen rezen van moord is een inwoner van Boxmeer aangehouden, die toegaf, dat hier inderdaad van moord sprake was. Omtrent de drijfveren wist hy wel meer, doch do schuld wierp hy op een ander, die hij niet by naam zou kennen. Man met bijl doodgeslagen In de nacht van Maandag op Dins dag, tegen het einde van de feeste lijkheden, heeft er zich aan de Berendstraat te Nijmegen een tragedie afgespeeld. De 47-jarige rijwielherstel ler L. J. kreeg woorden met zyn kostganger de 53 jarige timmerman Th. van G. De rijwielhersteller hakte met een byl op zijn kostganger in en verwondde deze aan het been. Van G. ging daarop zijn kostbaas te lyf en takelde hem zodanig toe, ook met een bijl, dat L. J. zware verwon dingen kreeg aan de hals. J. werd naar het Canisiusziekenhuis gebracht, waar hij na aankomst aan zyn ver wondingen overleed. op hoog niveau De heer Hubert van Doorne uit Deurne, eigenaar van de DAF en van nog vele andere ondernemingen te Eindhoven, heeft altyd van paarden en het circus gehouden en daarom is het begrijpelijk, dat deze groot-indus trieel thans een eigen circus heeft. Een amateurcircus wel te verstaan, dat nu en dan een paar voorstellingen voor een liefdadig doel geeft met een programma, waaraan uitsluitend be woners en bewoonsters van Deurne hun medewerking verlenen. Alle mede werkers, zowel artisten, muzikanten als stalpersoneel werken belangeloos. Het circus „'t Hoefke" is een kleine tweemaster, die plaats aan ongeveer 1200 bezoekers biedt, met een piste van 9 m doorsnede en met twaalf prachtige paarden in de stallen. Het geheel ziet er gezellig en verzorgd uit; de verlichting is uitstekend en het orkest, dat uit de Harmonie van Deurne gevormd is, olaast echte circus- muziek. Plet programma wordt mede door leden van de Deurnse gymnastiek vereniging zeer goed verzorgd, die dingen laten zien, waarvoor goede beroepsartisten zich niet zouden be hoeven te schamen. Er is een Deurns meisje, dat als een echt slangenmens lang niet onverdienstelijk werkt. Een paar maakt in de nok van het circus zijn toeren aan de trapeze en nog wel zonder net, waarvoor ik de grootste eerbied heb en de clowns heb ik in beroepscircussen wel eens veel minder gezien. Er wordt getoverd door professor Henrico en er is een klein ballet, dat nog een beetje uit de verf moet; er is eigenlijk alles, wat er in een circus zijn moet. De clou Dus er zyn ook paarden; vrijheids- paarden, schoolpaarden, ja er wordt gevoltigeerd. En dit is dan de clou van het circus 't Hoefke uit Deurne, en hierover moet ik u dan wel uit voerig bericht geven. Toen Huup van Doorne door zyn werkzaam leven zover was, dat' hij zich door de snelle ontwikkeling van zyn bedrijf ging overwerken en af leiding moest hebben raadde zijn geneesheer hem aan iets te gaan doen, waarin hij veel plezier had. Yan Doorne hield van paarden en hij kocht een paard. Zijn tweeling dochters Anny en Tiny nam hij altyd mede naar de stal; de kinderen waren toen nog slechts driejaar. Zo wenden de meisjes er aan paarden als speel kameraadjes te zien en ze gingen van paarden houden. Ze leerden spelenderwijs rijden en door de liefde voor het paard, konden ze na verloop van ty'd ook vakkundig met deze dieren omgaan en verzorgen. Paarden, waarmede anderen geen weg wisten, omdat ze zo wild waren, werden door Anny mak als een lam gemaakt en toen eens een paard in de stal een veulentje gekregen had en de moeder naar een ieder sloeg en beet, die in de nabijheid kwam, kon Anny met het dier, dat van vréugde begon te hinneken als het meisje de stal betrad, alles doen. En zo ontwikkelden zich de meisjes in Deurne en werden groter en groter. Maar het paard bleef haar beste vriend en haar dagen werden door de zorgen voor en de spelen met deze dieren gevuld. De meisjes die sprekend op elkaar lijken en die ook altijd eender ge kleed zijn, zyn zo op elkaar ingesteld, dat als vroeger de een een schortje had vuil gemaakt en dat voor een schoon ging verwisfeelen, de ander automatisch ook eer. schoon ging aandoen; en als Anny een ladder in haar kous en een ander paar moet aantrekken, Vindt Tiny het vanzelf sprekend ook van kousen te ver wisselen. Al deze factoien werken er toe mee, dat de meisjes ook op het paard een eenheid vormen. Het plan Na de bevrijding wildo de heer Yan Doorne iets doen voor de bevrijde ge bieden in het Zuiden, waar zoveel verwoest was en waar ontspanning nodig was. Hij richtte zich met zijn plan 0111 een klein circus te bouwen tot Volksherstel. Na' allerlei teleur stellingen ging dit plan echter niet door en de heer Van Doorne besloot toen, alleen te Deurne met zijn doch ters voor liefdadige doeleinden circus te spelen. Do meisjes hadden toen reeds suc ces in het schilderachtige Deurne, maar het succes zelf interesseerde de kinderen eigenlijk weinig. Het was zuiver „l'art pour Part". Ze oefenden verder, kregen steeds meer routine en durf (een van de meisjes sprong op zeer jeugdige leeftyd eens van een op hol geslagen paard, hetgeen zeer riskant is) en completeerden haar nummers. Haar vader kocht paarden voor haar (in de stal staan er thans twaalf), hetgeen hij na de bevryding kon doen, omdat hij nu niet bang meer behoefde te zyn, dat hy wegens vordering door de Duitsers de dieren zou moeten verbergen in de huiskamer van zyn schoonouders. En zo vertonen de meisjes thans drie nummers: een vrijheidsnummer, een hoge school, waarbij de pastoor Van Dinther uit Deurne een populaire uitleg aan het publiek geeft, die zeer gewaardeerd wordt en een onvolprezen voltige nummer. U moet Anny en Tiny thans 18 jaar bezig zien om te kunnen waarderen, hoe aardig en bewon derenswaardig het werk ^an deze tweeling is. Chambrière en zweep hanteren ze vakkundig en haar hou ding in de piste is prima. In een voudige, natuurlyk dezelfde jurkjes komen ze de piste binnen en men kan ze in den beginne haast niet van elkaar onderscheiden. Heeft men ze wat langer bezig gezien, dan con stateert men, dat Anny de krachtigste en energiekste en dat Tiny zachter en liever is. Het spreekt dan ook vanzelf, dat het circus 't Hoefke, dat voor sociale en charitatieve doeleinden nu in Hel mond en Eindhoven een paar dagen gespeeld heeft, veel succes heeft ge had en dat alle voorstellingen waren uitverkocht. De heer van Doorne vindt het nu echter welletjes en hy speelt niet verder, omdat hy aan beroepscircussen geen concurrentie wil doen en het geheel zuiver amateurisme moet bly ven. Hoe het ook zy; het streven van Huup van Doorne met zijn circus vormt op zichzelf een grote propagan da voor het echte circus, want zonder twijfel zal door de prestaties in het „Hoefke" by vele mensen belang stelling gewekt worden voor het beroepscircus.. Geen circusvakman zal het werk van de heei Van Doorne dan ook niet toejuichen. En wat Anny en Tiny van Doorne betreft; van de beiden zullen we in de toekomst nog wel horen. Nu ze op zulk 'n peil zijn gekomen, zul len ze de wil, de moed en het ver trouwen hebben nog verder te gaan, aan haar werk te schaven en hot nog zekerder te maken; we kunnen van haar nog ve9l verwachten. „Els. W." VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Mestcontracten. In het algemeen kunnen mestcontracten alleen ge plaatst worden bij Landbouwers en Veehouders die in normale ty'd ge woon waren varkens voor de handel te mesten. In byzondere gevallen kunnen personen die hun hoofdberoep niet in de Landbouw hebben, doch ook over voldoende afvallen of ruw- voeder beschikken ook in aanmerking komen. Het principe, dat de varkensmes- tery op de eerste plaats op de boeren bedrijven thuishoort, blijft doorslag gevend. Aan Slagers, Varkenshandelaren, Graanhandelen, Molenaars en Bakkers kunnen derhalve geen mestcontracten worden afgegeven. Daar -de aardappelhandel vooral in deze streek waarschijnlijk niet van die betekenis worden zal als het zich liet aanzien verwachten wij van vele bedryven flinke animo voor het afsluiten van mestcontracten. Zaaigranen. Voortaan zijn by aan koop van zaaizaad voor tarwe, mais en lijnzaad bestelbonnen nodig, alle overige zaaizaden kunnen zonder bestelbonnen worden aangekocht. Ziekcntriduum te Venray Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt zal Z.E. Mgr. Dr. G. Lem- mens een bezoek brongen aan het ziekentriduum alhier. BURGERLIJKE STAND van 3 t.m. 9 Sept. 1948 GEBOREN: Smits, Anna M.J. Oirlo Jenniskens, Hendrina A.M. Kempweg Janssen, Theodorus M J.M. Ysselsteyn Verheyen, Hermanus Th.P. Oostrum Janssen, Gerarda C.J.M. Maasheseweg Franssen, Maria G.J. Oostrum Ars, Marinus P. Ziekenhuis Arts, Christina J. Ziekenhuis Peeters, Henricus P.A. Heide GETROUWD Thyssen Theodorus J., 31 jr, zadel maker, te Boxmeer en van Well Her-, mina H.G., 30 jr, te Venray Engels Gerardus A., 31 jr, bank- beambte, te Deurne en Muis Johanna W.S., 27 jr, te Venray Hendrick Mat.hias W., 38 jr, smid- banxwerker, te Venlo en Stevens Theodora J., 31 jr, costumière te Venray Stevens Eduardus L., 38 jr, chauf feur, en Bertrams Aldegonda G.H., 27 jr, beiden te Venray Draat Theodorus J., 27 jr, paedago- gisch ambtenaar, te Amsterdam en Arts Maria A., 26 jr, onderwijzeres, te Venray OVERLEDEN Marcellis Peter J., weduwnaar van Poels J.H., 79 jaren, te Merselo 1 patiënt St Servatius. GEVRAAGD te Helmond een zadelmakersknecht Brieven onder nr. tos aan Boekh. H. Verhagen-de Reydt, Kerkstraat, Helmond. NIEUWE BONNEN (Geldig van 12 t.m. 25 Sept.) Bonnen voor brood 207 1, 207—2 Brood 800 gr brood 208 Brood 400 gr brood Alle bonkaarten 209 Algemeen 120 gram spijsolie 210 Algemeen 250 gr boter of marga rine of 200 gr vet 211 Algemeen 1 ei 212 Algemeen 200 gram rijst 213 Algemeen 400 gram brood Bonkaarten KA, KB, KC 810: 215 Algemeen 250 gr boter of marga rine of 200 gr vet 216 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas 217 Algemeen 50 gram thee 218 Algemeen 125 gram Koffie 219 Algemeen 250 gram waspoeder 220 Algemeen 750 gr suiker, boter- hamstrooisel enz. of 1500 gram jam stroop enz. of 75Ó gr versnaperingen B 229 200 gr kaas of 250 gr korstloze kaas Bonkaarten KD, KE 810 221 Algemeen 125 gr boter of marga rine of 100 gr vet 222 Algemeen 100 gram kaas of 125 gr korstl. kaas 223 Algemeen 500 gr suiker, boter hamstrooisel, enz. of 1000 gr jam, stroop enz. of 500 gr versnaperingen 224 Algemeen 500 gr waspoeder E 235 500 gr bloem of zelfr bakmeel of kinder meel of kinderbis Tabaks- en versnaperingenkaarten enz. QB, QC 808 105 Versn. 200 gr versnaperingen of 200 gr suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr jam, stroop, enz. 108 Versn. 100 gr. versnaperingen of 100 gr suiker, boterham- strooisel enz. of 200 gr jam, stroop, enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 810. (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook-Q Deze bonnen zyn 14 dagen geldig. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY KANTOOR Leunseweg 1 (Patersklooster) Tel. 232 Bekendmaking voor de week van 13 18 Sept. Uitreiking bonkaarten 812 en toe- slagkaarten voor a.s. en jonge moeders. Donderdag 16 Sept. te Smakt van 9.30—11 uur A—Z; te Geysteren van 13 15 uur A-Z. Brandstoffen voor kamerhuurders. Personen, welke een aanvraag formulier voor brandstoffen kamer huurders hebben afgehaald, dienen deze in het tijdvak van 13 t.m. 25 Sept. a.s. in te leveren. Inlevering bonnen detaillisten te Ycnray en Horst. Maandag 13 Sept te Venray en Horst inleveren textiel, brandstoffen en tabak (grossiers). Dinsdag 14 Sept. te Venray en Horst inleveren biood. Donderdag 16 en Vrydag 17 Sept. resp. te Venray en Horst inleveren boter, margarine/vet, kaas, zachte ieep, soda en waspoeder. KERKELIJKE DIENSTEN Parochieactie: De wortel van alle kwaad is de begeerlijkheid. Priester van de week Pater Theonestus, Paterski. Tel. 502 Paterskerk. ZONDAG 7 u. leesm. 8 u. patershoogmis; 9.30 leesm.; 10.30 leesm geen kinderlof; 4.15 Vespers 5 u. Lof. De processie naar Oostrum vertrekt om kwart over 9 vanaf St. Servatius. Om 10 u. Hoogmis te Oostrum. 9.30 Allegonde Seyen. MAANDAG 8 u. zijalt. voor Henri Oudenhoven; 7.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7.30 zyalt. Ferd. Beerkens; 8 u. sol. uitvaartdienst Mgr Dr. Poels. DINSDAG 6 u. Uitstelling Allerh. volle afl.; 6.20 St. Antonius-hoogmis; 7 u. zyalt. L. Voermans, best. pers. de Gruyter; 7.30 zyalt. Marie Ambro- sius en overl. ouders; 8 u. Caecilia- hoogmis voor alle overl. priesters van en uit Venray (ïkl); 8 zyalt. Pastoor Mariens; 8.30 leesmis; 6.30 lof en verering relikwie van St. Antonius. 8.30 (zijaltaar) H. Oudenhoven, be steld door buurtvereniging St. Oda. WOENSDAG feest van de Zeven Smarten van Maria; 7 u. zyalt. voor Mina Rumen-v.Houdt; 7.30 H. Geurts als lid vh. Koordje; 8 u. gost. jd. Martin Poels en echtgen. Catharina Joosten (ïkl); 8.30 leesmis. DONDERDAG 7 u. zijalt. Frans Swinkels; 7.30 zyalt. Maria Knippen berg; 8 u. gest. jd. Ew.Heren M. en F. Roelofs, J. Michels en echtg. (2kl) 8.30 leesmis. VRIJDAG feest van de Wonde- tekenen H. Vader Franciscus, gen. abs. van de D.O6.20 pl. H. Mis; 7 u. zyalt. leesm. 30j. huwelijk; 7.30 zijalt. overl. fam. Sanders-Litjens-v. Meyel; 5.30 zijalt. Ferd. Beerkens; 8 u. gest. jd. Gerard Clephas (1H); 8.30 leesm.; 4.15 Vespers; 6.30 Lof. ZATERDAG 7 u. zyalt. overl. fam, Vollenberg-Gerards-v. Houdt; 7.30 O. L.Vrouw hoogmis; 7.30 zijalt. Pastoor Martens; 8 u. gest. jd. Gebr. P. J. en M. Janssen (2kl); s u. zyalt. zegen over huwelijk; 8.30 leesmis; 6.30 lof en rozenhoedje. Deze week iederen dag H. Mis voor klooster en weldoeners. Mededelingen Derde Orde. Zondag 19 Sept. 9 u. jongens op St. Jozef; 3 u. meisjes. HEIDE. Zondag half 7 lm. M. Wis- mans en overl. ouders; half 9 lm.; 3 u.^ rozenkrans. Vrijdag half 8 lm. voor overl. fam, Drabbels—v. Meyel. ST. SERVATIUS. Zondag6.45 overl, fam. Rutten—Peters-Goemans; 8.45 Peter Bouten en zoon Gerrit; 10 uur Helena v. Helden; 6.10 lof en rozen hoedje. Maandag 8 uur Sóphia Sala—van Aerssen. Dinsdag 8 u. overl. ouders Kersten. Woensdag 8 u, Frans Servals. Donderdag 8 u. Pherialdus d' Olie slagers; 6.10 lof en rozenhoedje. Vrijdag 8 u. overl. fam. Bran je— van Casteren. Zaterdag 8 u. Christiaan Stappers; 6.10 lof en rozenhoedje; 6.30—8 uur biechthoren. ST. ANNA. Zondag 17e Zondag na Pinksteren. Wilt U de eerste H. Mis vry laten voor St. Anna? 7.45 uit dankbaarheid; 9 u. Hoogmis voor Piet Verbeek en zoon Theo; 10.30 Jan Willems en Maria Reinders; 3 30 lof. Maandag 6.45 uit dankbaarheid; 8.05 zekere intentie. Dinsdag 6 45 Henricus Rongen. Woensdag 6.45 overleden fam. Ver- straelen—van Meyel. Donderdag 8.05 overleden vader. Vrijdag 6.45 Wilhelm Clephas. Zaterdag om 5.30 lof; van 6—7.30 gelegenheid tot biechten. ADVERTENTIEN Aan allen, die op welke wijze dan ook, hetzy door directe of indirecte medewerking hebben bijgedragen tot het slagen der Oranje-feesten, onze hartelijke dank. Het Oranje-Comité Dankbetuiging. Voor de talrijke bly'ken van be langstelling bij gelegenheid van ons huwelijk, zeggen wij hartelijk dank speciaal dank aan de Buurtvereni ging St. Jozef. N. Roos M. Roos-Franssen in verband met de Oranjefeesten ten name van het Oranje-Comité, dienen ingediend te worden voor 19 September bij de Penningmeester H. J. DRIESSEN, Dir. Gasbedrijf, Venray. GESLOTEN 13, 14 en 15 September M. JANSSEN De Keizer VERLOREN zwarte gummi jas van Blitterswijk—Wanssum—Oostr. weg—Venray. Tegen bel. t. t. bez by van Geenen, Maasheeseweg 28, Venray VERLOREN op 20 Aug. herenhorloge met kast Tegen bel. t. t. bez. by L. Heidens, Molenhoek-Oirlo. TE KOOP partij biggen Jos. Dircks, Oirlo. voor aardappels iapen naby kasteel „Hatert" te Vierlingsbeek. Hoog loon Zich te melden by W. VELDPAUS, OPLOO Overloonseweg. Aanvang 2.30 uur. Sportpark Oostsingel. Entree 40 ct., kinderen 10 ct. voor alle Banket- en Broodbakkersbedienden van Venray e.o. Donderdag 16 Sept. 8 uur café Sanders, Eindstr. Alle georganiseerde», maar ook de georganiseerden zijn wel kom, want Uw hoogste belangen worden er besproken. Sprekers zijn de Hoofdbestuurders de Heer OP TEN BERG uit den Bosch, en de Heer L. JANSSEN, Voorzitter K.A.B. te Venray. Zegt het voort en komt allen Bestuur der Bakkersgezellen afd. Venray Schriftelijk aanmelden by de Directie der Rotterdamse Bank, Venlo. Woensdag 29 September wordt bij voldoende deelname een bedevaart gehouden naar Wittem. Opgave voor Zondagavond 12 September by WED. M. KEIJSERS. Castenray 36 G BOORDEN Maandagmorgen brengen, Zaterdag afhalen. Marktstraat 6 Grote prijsverlaging van onze alombekende ARTICA prima maatcorsetten prijzen vanaf f 27.50 Heupcorsetten f 20.- POSITIE-CORSETS en GORDELS aan sterk verlaagde prijzen. Worden iedere DONDERDAG aangemeten door hot Cojsetten- huis Weert by G. VERSTEEGEN, Langstraat 48 Venray Opleiding wordt gegeven ter verkrijging van het alsmede voor het diploma BEHANGEN. De cursus begint primo October. Aanmelding schriftelijk of mondeling, (ook beginners) voor 26 September bij de voorzitter A. VAN WELL, STEENSTRAAT 15, HORST. Zondag 12 September na de Hoog mis, bij de Wed. M. Janssen betalen premie der September-schatting. De premie bedraagt i/4 pet. HET BESTUUR Bouwvakarbeiders, die met- de Nationale Feestdagen nog geen bonnen hebben ingeleverd, zullen hiervoor nog eenmaal in de gelegenheid gesteld worden en wel op Maandag 13 September n.m. van 7 tot 8 uur, NIET LATER. Voor elke feestdag kunnen twee bonnen worden verzilverd, dus totaal vier stuks, indien men niet heeft gewerkt. HET BESTUUR Heden Zaterdag 8 uur in Café Schellen. COMPETITIE Trouwe opkomst verdacht HET BESTUUR TE KOOP een fornuis Stationsstraat 8. BIED ZICH AAN burgerdienstmeisje Ewals, Kruisstraat. TE KOOP een in goede staat zynde haard A. Franssen, B 17, Wanssum. TE KOOP goed onderhouden kinderwagen met vacht N.w. 3. TE KOOP 3 drachtige vaarzen aan telling, waarvan een volbloed en twee met melklysten, tevens 9 zware biggen M. van Raay, Wanssum. GEVRAAGD bakkersleerling Janssen, Veltum. Bij mijn vertrek naar Indië zeg ik familie, vrienden en kennis sen hartelyk vaarwel en tot weer ziens. Korp. G. Litjens 402 Bat. 2 R.I. Ost. Cie. Veldpostkantoor Batavia

Peel en Maas | 1948 | | pagina 3