Doctor Poels' laatste tocht door zijn Venray. De InhuldigingsTeesten in Venray. van deze mek Venray, dat grote mensen aan de wereld gaf, gaat een van zijn grootsten ten grave dragen, een mens groot van formaat en groot in zijn daad. Zo sterk, dat hij met zijn kracht een gehele stand wist op te heffen en te verheffen. Uit waardering voor zijn levenswerk, zullen de hoogste autoriteiten van Kerk en Staat, naar ons dorp komen om samen met ons, onze Dr. Poels, naar zijn laatste rustplaats te brengen, want hij wil rusten onder ons. Mannen van Venray, laten wij samen, met heel het land, onze dode eren en laat heel het dorp hem vergezellen naar zijn graf. Vrijdag 10 September zal het stoffelijk overschot van Mgr. Dr. A. H. Poels naar het ouderlijk huis worden overgebracht. Het zal een grote bedetocht worden van Heerlen naar Venray. De lijkstoet zal gaan langs Sittard, Roermond, Reuver, Tegelen, Venlo" Horst, Castenray en Leunen tot Venray. Alle afdelingen van de K.AB., K.A.J., stands- en vakorganisaties, Credo Pugno en talrijke andere verenigingen zullen zich met omfloerste vlaggen en vaandels langs de weg opstellen, om de dode de laatste hulde te brengen. In Venray zal onze Dr. Poels by de Paterskerk worden opgewacht door de HoogEerw. Heer Deken W. Berden en beide kapelaans, in tegen woordigheid van alle kerkelijke en wereldlijke organisaties. Waar hoel Nederland zich opmaakt om Mgr. Dr. Poels een laatste hulde te brengen zal Venray het zich op de allereeste plaats als een eer en een plicht beschouwen om zijn grootste dorpsgenoot op majestatische wyze op zijn laatste tocht te begeleiden. PROGRAMMA AANKOMST TE VENRAY: Hedenavond 7 uur aan de Paterskerk TOCHT VAN PATERSKERK NAAR HET OUDERLIJK HUIS. Van alle verenigingen zijn afgevaardigden aangezocht om hun orga nisatie in de stoet te vertegenwoordigen. De leden der verschuilende verenigingen zullen zich langs de weg opstellen, in uniform en met om floerst vaandel of vlag, op de volgende aangegeven punten Verkenners Paterskerk-Janssen S.V.V. Janssen-Dorksen Hockey Derksen Custers Ry verenigingen Custers-Bank Schutterij St. Anna Bank-Millen Heidebloempje Millcn-Kennis Hioob Kennis Polyhymnia Kennis-Postkantoor Zandakker Postkant.oor-Claassens Brandweer Claassens-Thomassen Onderwijspersoneel Thomassen H. Familie Janssen-Poels Derde Orde Poels-Vercauteren Arka Vercauteren Jonge Boeren De Zon Boerenbond De Zon-Nagelhout K.A..J. Nagelhout Gemeentehuis Gidsen Gymn.-Zwitserlood Korfbal Zwitserlood-Sehaeffers Maria-Congregatie Schaeffers-School Gymnastiek School Jamin Derde Orde Jamin-Dinjens Elisabethvereen. Dinjens-Claassens Christ. Moeders Claassens- Timmermans Marialegioen Timmermans VVV VVV Boerinnen Heide Henseniusplein KJMV v.d. Munckliof Jonge Middenstand Poels KJV Jeuken Middenstand Jeuken-de Haen K.A.V. de Haen-Markt K.A.B. Hofstraat Mannenkoor Raaymakers Handboogschutteryen Gemeentehuis-Poels Niet-aangeslotenen by organisaties stellen zich op achter de geor- ganiseerden. MEN HOUDE ZICH STRIKT AAN DE ORDE EN AAN WIJZINGEN VAN DE ORDE-COMMISSARISSEN. TIJDENS DE TOCHT: gezang door Geestelijkheid en het Kerkkoor. Venray's Harmonie geeft gedurende de tocht treur muziek. De omstaanders bidden. AAN OUDERLIJK HUIS: Venrays Mannenkoor zingt: Beati, qui. in Domino moriuntur, ALLE MENSEN WORDEN VERZOCHT HUN VLAGGEN HALFSTOK UIT TE HANGEN EN STILTE TE BETRACH TEN LANGS DE WEG. ZATERDAG, dit is de dag voor geheel Nederland. Uit heel het land en ver daarbuiten zullen afgevaardigden de plechtige begrafenis van Dr. Poels bijwonen. Wij verwachten een massale opkomst en om alle mensen zoveel mogelijk tevreden te stellen, zyn er van alle groeperingen van de Venrayse bevolking enkele uitgenodigd om in de kerk de pontificale Reqiuemmis by te wonen. 10 uur vertrek van de stoet vanaf het ouderlijk huis. De afgevaardigden der Venrayse organisaties (dezelfde als Vrijdagavond) stellen zich op by de noodwoningen in de Hofstraat. De verenigingen stellen zich langs de weg op als op Vrijdagavond. Na de Venrayse afgevaardigden sluiten zich de afgevaardigden uit het gehele land aan. HALF ELF Pontificale Requiem-Mis, opgedragen door Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond. Presbyter assistens Mgr. Fe- ron: troon-diakens: Kanunniken Kathe draal kapitteldiaken en subdiaken Mgr. Jenniskens en aalmoezenier Roncken. H. Mis alleen toegankelijk voor genodigden. Op het kerkplein is de H. Mis door loudspeakers te volgen. Na de H. Mis zal heel Venray met geheel Nederland Dr. Poels begeleiden naar zijn laatste rustplaats. Daarom onder de H. Mis opstelling van alle plaatselijke or ganisaties op het Henseniusplein. Volgorde der opstelling Kruis, Misdienaars, Jeugdbewegin gen, Sportverenigingen, Zang- en Muziekverenigingen, Geestel. verenigingen, Vak- en Standsorganisaties. Hieraan sluiten zich de belangstellenden aan. DENK ER AAN in uniform met vlaggen en vaandels. GAAT BIDDEND UW WEG, met zes naast elkaar. Volgt de aanwijzingen der orde-commissarissen op. ROUTE Paterslaan, Henseniusstraat, Henseniusplein, Grotestraat. By de Grote Kerk splitst zich de stoet. Rechterhelft gaat langs Hofstraat en Kerkpad. Linkerhelft gaat langs Marktstraat en Kerk- pad. Op het kenthof komen alleen familie, geestelijkheid en auto riteiten. De gehele bevolking schaart zich rond het kerkhof in een grote boog. Maandag 8 uur voor Venray 8 uur plechtige uitvaart door de Hoogeerw. Heer Deken. Wij verwachten, dat de parochianen massaal deze plechtige H. Mis bywonen. MOGE DE RUSTELOZE ZWOEGER RUSTEN TEMIDDEN VAN EEN VOLK DAT ZIJN IDEËN BELEEFT. Als gasten worden o.m. in Venray verwacht t Kardinaal Johannes de Jong Mgr. G: Lemmens, Mgr. Giobbe, Mgr. Mutsaerts, Mgr. Hanssen Mgr. Verhoeven Mgr. Hendrikx, vicaris Generaal Mgr. van Gils, Mgr. Feron Kanunniken van het Kapittel De Dekens van verschillende Dekenaten. Verschillende Ministers o.a. prof. J. Rutten, minister van OnderwijsJoekes minister van Sociale Zaken; W. Drees, minister-president en minister Sassen. Gedeputeerde Staten van Limburg Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Boktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Nakeuring van springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat de houders van springstieren, die hunne stieren aan de aanstaande nakeuring wen sen te onderwerpen, hiervan ter Secretarie aangifte moeten doen voor 15 "September a.s. Na genoemde datum zullen ter Secretarie geen aangiften meer wor den aangenomen. Venray, 7 S3pt. 1948. Priesterwijding Op Zondag 12 September zal fr. Joh. Oudenhoven uit "Venray, in het missiehuis te Stein (L.) uit de handen van Z.E. mgr. dr. G. Lemmens de H. Priesterwijding ontvangen. Centrale Limburgse Fokvcedag dit jaar te Horst. Dit jaar zal te Horst de Centrale Limburgse Fokveedag gehouden wor den op Dinsdag 21 September a.s, in plaats van de gewone jaarlijkse fokdag. Ruim 550 dieren zuilen wor den aangevoerd uit alle plaatsen van Mook tot Sittard alleen van het M.R.Y -veeslag. Deze dieren zijn door een commissie tevoren uitgezocht, zodat alleen eerste klas vee zal wor den tentoon gesteld. Naar wy vernemen zullen de in zendingen uit Venray aan de kop staan. YERGABERING RAAD VAN VENRAY Vry'dag 10 September, zal de Ge meenteraad in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van de volgende punten I. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester Wethouders tot wijziging van de verordening op de" heffing van be smettelijke ziektengolden in de meente Venray; 3. Voorstel van Burgemeester Wethouders tot wijziging van de verordening op de heffing van trot toirbelasting in de gemeente Venray; 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver ordening tot heffing eener belasting in natura, bestaande in de verplich ting tot het leveren van hand-, span en voerdiensten in de getn. Venray 5. Voorstel van B. en W. tot verliu ring aan het Staatsbedrijf der P.T.T. van het aan de gemeente toebehoren de perceel Patersstraat 1. 6. Voorstel van B. en W. lot aan stelling in vaste dienst van H. Clevers en H, P. J. v.d. Heuvel. 7. Voorstel van B. en W. tot het tijdelijk opdragen van de schoolartsen- dienst aan H. van den Hombergh. 8. Voorstel van B. en W. tot het nemen van een beslissing als bedoeld in artikel 13, juncto artikel 30 van de Lager-onderwijswet 1920. 9. Voorstel van B. en W. tot het nemen "\an een besluit als bedoeld in artikel 84 der Lager onderwijswet 1920, voor de stichting van een school voor voortgezet gewoon lager onder wijs in het gebouw „Huize St. Pascha- lis" te Oostrum-Venray. 10. Voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, voor het veranderen van de in richting en het verbouwen van de bestaande bijz. school te Ysselsteyn. 11. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw verpachten van gemeente gronden. 12. Voorstel van B. en W. tot het deelnemen door do gemeente in de kosten van de bouw van industrie ruimte. 13. Voorstel van B. en W. tot het overnemen door de gemeente van herbouwplichten. Geslaagd Bij de gehouden examens te Eind hoven en Amsterdam slaagde voor het vakexamen V.E.V. Electrotech- nisch-Installateur de Heer Sjef I'onck, alhier. Vervolg van pagina 1 land als gevolg van de wereld- schaarste aan vlees in de gewensto hoeveelheden niet mogelijk. Hierbij heeft ook het tekort aan buitenlandse valuta een rol gespeeld. Ook de Minister acht de tegen woordige moeilijkheden met de vlees voorziening zeer te betreuren, doch voorkoming daarvan was door maat regelen zynerzyds niet mogelijk. De tijdelijke verlaging van het vlees- rantsoen is mitsdien een gevolg ?an de hierboven vermelde omstandig heden en is niet te wyten aan de ge volgde werkwijze met betrekking tot het toewijzen van varkensvlees voor binnenlandse consumptie. De bewindsman acht een verhoging van het vleesrantsoen ten zeerste ge wenst en hy zal al het mogelijke ver richten om tot zulk een veihogingte kunnen komen. Zodi;a een voldoende ruime productie en aanvoer van vlees dit mogelijk maken zal uiteraard tot opheffing der distributie worden over gegaan. Tenslotte merkt de Ministerop.dat de export van varkensvlees van zo danig geringe omvang is, dat deze geen invloed heeft, op de binnenlandse vleesvoorziening en voorzover zij nog plaats heeft, noodzakelijk is om export verplichtingen na te komen; voorts, dat voor een verhoging van de pry's- toeslag op slachtvee, met het oog merk de afzet van dit vee door de boeren te stimuleren, geen middelen beschikbaar zijn. S.Y.V.-nienws Zondag is het dan zover, de compe titie gaat beginnen. Panningen— S.Y.Y. I en hier S.V.V. II—Tegelen II. En zonder 011s aan al te grote ver wachtingen te buiten te gaan kan toch worden aangenomen, dat goede resultaten bereikt kunnen worden, indien de training goed bezocht blijft en de geest onder do jongens goed is. Hierover en over andere zaken de competitie betreffende, zal in de alge mene ledenvergadering Zaterdagavond 8 uur bij Schellen wel het nodige gezegd worden. Dus alle leden ook present. Toon je goede wil en verder veel succes in de komende competitie wedstrijden. Beide elftallen kunnen het best, dus vooruit laat Venray niet in de steek. P.Ü.V. DE ZWALUW. Wedvlucht vanaf Helchteren, op 5 September. Los 9 uur. P. Vermazeren 1, 57; Gebr. Philip- sen 2, 24; H. v.d. Heuvel B 3, 77; L. Coopmans 4, 45, 73, 80, 95; A. Smits 5; Servaas 6,-49, 62, 76, 100; H. Ver meulen 7, S6, 108, 109; P. Manders s; E. Vermeulen 9, 31; P. v.d. Laar 10, 54, 72; A. Willems 11; P. Vermeulen ,12, 66, 74, 78, overduif; Jac. Verstegen 13, 33, 98; H. Crooimans 14, 44; M. Siebcrs 15, G. Philipsen 16, 27, 32,87; H. v. Lieshout 17; H. de Riet is; J. Bastiaans H. 19,56,65; Jac. Philipsen io, 42, 60, 99; P. Dings 21, 52,70, 89. 102; P. Janssen K 22; Gebr. v.d. Munck- hof 23; L. v.d. Ven 25; M. Steegs 26; G. Vissers 28, 55; Gebr. Rongen 29, 46, 59; G. Janssen 30, 41, 47; G. Wil- lemso C 34, 71; L. Wijnhoven 35, 51. 103; M. Duif 36; P. Lemmen 37; H. Rutten 38, 40, 75; F. van Zwamen 39, 82; L. Aris 43; J. v. Leuken 48, 92; G. v. Dyk 50; P. Stry'bosch 53; H v.d. Heuvel 58; H. Peters 61; J. Jans sen W. 63; P. Willems 64: G. ïeeuwen 67; G. Janssen H. 68; P. Verheyen 69, 79; H. Peters O. ssi, 107; J. Ver stegen 83, 106, 110; D. Kousemakers 84, 101; J. Wijnhoven 85,91; M. Tonen 88, 105; H. Sanders 90; P. Jacobs 93: H. Volleborg 9-1; W. Smits 96, 97; H Bok 104; J. v. Houdt 111. Onbevlogen duiven: P. v.d. Heiden I. 15, 28; M. Hendriks 2; W. Lormans 3, 33; G. v. Gassel 4; W. Smits C "5; Gebr. v.d. Munckhof 6, 36; J. Wijn hoven 7; H. de Riet 8; K. Sijbers 9; G. Janssen 10; J. Kustersn; M. Poels 12; Jac. Verstegen 13; H. Derks 14, 17; W. Denen 16, 22; J. v. Leuken 18; J. Verstegen 10; P. Swachhöfer 20; W. Janssen 21; J. Janssen W. 23, 25; J. Strijboseh 24; H. Rutten 26; J. van Houdt 27; H. Peters 29; G. Vissers 30; J. Denen 31; W. Drabbels 32; G. Pelser 34, overduif; M. Duif 35. Bevlogen duiven H. Smits 1, 2; D. Kousemakers 3; J. BastiaansH 4; W. Janssen 5; P. v.d. Laar 6; W, Lormans 7, 14, 15, overduif; H. Rutten 8, 13; J. Boom 9; II. Rutten 10,12; Jac. Ver stegen 11; W. Thyssen 16; M. Siebers 17. Plet Comité voor de T.B C.-vlucht deelt ons mede, dat nog enkele prijzen niet zijn afgehaald. Voor de laatste maal bestaat voor afhaling gelegen heid op Zaterdag 11 Sept. a.s. var. 6 tot 7 uur in café Wed Schellen, Henseniusstraat. Prijzen, welke niet vóór 12 Sept. a.s. zyn afgehaald, vervallen aan het T.B.C.-fonds. H.C.V^nieuws Zondag 29 Aug. Nadat onze hockey sticks enkele maanden plaats hadden moeten maken voor de zwembroekjes, werden ze weer te voorschijn gehaald 0111 het seizoen te openen met een vriendschappelijke wedstryd tegen Schaesberg I. Na een wat onwennige eerste helft, die met een 0—2 achterstand eindigde, wisten onze jongens in de tweede helft hun vorm te vinden en zij voerden de stand geleidelijk op tot 4—2, waarmoe ook het einde kwam. Onze dames, die niet voltallig waren, moesten het onderspit delven met 2-3. Zondag 5 Sept. togen onze dames en heren naar Deurne. Speciaal de heren van Deurne waren'er op ge brand onze jongens een nederlaag toe te brengen, daar dezen hun in de laatste competitie de pas voor de promotie hadden afgesneden. De eerste helft begon met een gelijk opgaande strijd. Na énig heen en weer gaan van het spel, wist onze rechtsbinnen uit een schermutseling voor de eerste maal te doelpunten. Al ras maakte Deurne met een prachtschotde gelijk maker. Opnieuw in den aanval, uit een voorzet van de linksbinnen wist de rechtsbinnen, prima in vorm, met een prachtuitval de stand op 2—1 to brengen. Van een misverstand in de achter hoede profiteerde Deurne en bracht de stand op 2—2, waarmee de rust aanbrak. In de tweede helft kreeg onze voor hoede het op haar heupen. Uit de eerste strafcorner wist onze links binnen met een schot langs de paal, de keper het nakijken te geven. Direct hierop was het wederom de links binnen die de stand op 4—2 bracht. Beurtelings voerden links- en rechts binnen de stand op tot 8—2, waarna de midvoor, die zich ook niet onbe tuigd wilde laten, de eindstand op 9—2 bracht. Met dit elftal kunnen wy met een gerust hart de competitie tegemott zien. Onze dames die gewoonte getrouw onvolledig verschenen, verloren met 6—0. Het wordt hoog tyd, dat de gelederen van onze dames versterkt worden met nieuwe leden. Meisjes die hiervoor interesse hebben kunnen zich opgeven by de heer Dinjens, Paterstraat en M. Janssen (Jeu uit de Keizer). a.s. Zondag hopen onze heren mee te kunnen doen aan de voorronde voor de hockey-beker, te Tilburg. Eerste H. Mis MERSELO. Op 10 October a.s. zal de Eerw. Pater van Meyel alhier zyn plechtige Eerste H. Mis opdragen. Zilveren jubileum. De heer Frans Wynhoven herdacht deze week zyn zilveren jubileum als schilder in het St. Servatiusgesticht. "Wie de kroniek moet schrijven over de afgelopen feestdagen, weet niet waar te beginnen. Van alle kanten en op allerlei manieren heeft Venray de troonafstand van H. M. Koningin Wilhelmina herdacht en de inhuldiging van onze nieuwe Vorstin Juliana gevierd. En terwyl in Amsterdam de plech tigheden zich in plechtig ceremenieel voltrokken, werd hier in Venray nog hard gewerkt aan de versiering. Huize St. Servatius gat de Eerw. Broeder Barrachus de vrije hand en in weinig tijds was de hoofdingang één grote erepoort van vlaggen, groen en licht, terwyl in de uitgebrande hoofdbouw een schitterende kroon was opgesteld boven een zegewens voor onze nieuwe Koningin. Waren we vorige week misschien wat bitter gestemd over de versiering van ons stadhuis, wat in de laatste dagen der vorige week door de heren ambtenaren, t gemeentepersoneel, kortom door allen, die in normale tijden ons stadhuis bevolkten, gepresteerd is, daarvoor onze eerbiedige hulde. De blaren en de pijnlijke vingers zijn vergeten bij de versiering van een stadhuis, dat nu inderdaad maar dan in de goede betekenis zyn weerga tot ver in de omtrek niet. heeft. Zonder ons te verdiepen in de vraag, wie nu feitelijk de schuld draagt aan deze late versiering, stel len wy vast, dat hier door hard werken van enkele iets tot stand gekomen is, waar Venray nog lange jaren plezier van kan hebben. By na 1000 lampen zyn gemonteerd, 2 km slingers gemaakt en groen verzameld. En het zachte Oranjehcht gaf aan de bloemen en het groen een aparte kleur. De Kroon en de grote J in het wit staken helder af. Hot is geen wonder, dat honderden getrokken zyn naar dit wonder schone schouwspel, dat dé echte verassing van deze feesten geworden is. De makers van al dit schoons, namens geheel Venray hartelijk dank. Maar laten we beginnen by het begin. Orauje-Bal. Zij, die mochten menen, dat het Vrijdagavond met dat „gedans" niet zo'n vaart zou lopen, „vanwege de guldens" hadden het wel- glad mis. In de Juliana tent was het zelfs overvol en in Zaal Wilhelmina heers te een gezellige drukte. Dit was ook Zaterdagavond het geval en al klaagde men van alle kanten, dat de entrée's veel te hoog waren, toch hebben de dansliefheb bers hun hart opgehaald. Ook op de Kerkdorpen had men, waar gedanst werd, geen reden tot klagen en beide avonden ging het er lustig op los. Wielerronde en voetbalwedstrijd Zondag was het de Wielerronde, ge organiseerd door de wielerclub Venray, onder auspiciën van het Oranje-comité, die veel publiek naar Huize Servatius lokte. En het is weer als vanouds geweest. Hard is door junioren en Senioren om de prijzen en premies gestreden en menig spannend moment was er te beleven in de sprints en uitlooppogingen. Bij de Junioren waren de winnaars 1. A. Bergmans, Venray; 2. P. Jans sen, Venlo; 3. G. Jacobs, Venray; 4. H. Voësten, Venray; 5. v.d. Kimme- nade, Helmond; 6. Fr. Foals, Venray; 7. H. Stonds, Helmond; 8. Aug. Wil lems; 9. L. v.d. Laar, Bakel. Pryzen Senioren: 1. J. Bosch, Blerick; 2. J. Goumans, Venray; 3. J. Swag- hoven, Venray; 4. de Boer, Venray; 5. A. v.d. Munckhof, Venray; 6. A. v.d. Giesen, Blerick; 7. L. Goovers, Blerick; 8. J. Gielen, Helden; P. Tinne- veld, Well. De heren Bergmans en Bosch, mochten ieder een prachtige beker mee naar huis nemen, die het Oranje- Comité uitgeloofd had. Na afloop hiervan begon de wed strijd S.V.V.—Sittardse Boys (comb.), welke in een 2—0 overwinning ein digde voor Venray. Hierover vindt U meer in het S.V.V.-nieuws. Het concert door de fanfare Sub Matris Tutela te Oostrum en gemengd koor Polyhymnia, verdronk in een stortbui. De officiële feestdag De Plechtige Hoogmis werd druk bezocht, om Gods zegen af te smeken over onze nieuwe Vorstin. De boomplanting op het plein aan de Eindstraat, verliep zonder veel commentaar en aangezien de echte boom er nog niet was moest met surrogaat gewerkt worden. De voorzitter van het Oranje-Comité de heer P. Gooren, deed het werkje vlot en keurig af en dan werd het dè hoogste tijd om naar het stadhuis te gaan, waar de Raad in plechtige openbare vergadering byeenkwam, om het aftreden van Koningin Wilhelmina en de' troons bestijging van Prinses Juliana te memoreren en te huldigen. In de stemmig versierde raadszaal waren behalve de heren Raadsleden, deftig in jacket, aanwezig de gees telijke en wereldlijke autoriteiten van de gemeente. Na beëediging van de heer Jac. de Bruin, werden door de secretaris de proclamaties van de scheidende Ko ningin en van H.M. Koningin Juliana voorgelezen. Hierop nam de Voorzitter Mr. A. H. M. Janssen, het woord en bracht hulde aan de nieuwe Vorstinne. Spreker beloofde de steun, die Zy vroeg en de volle medewerking van het gemeentebestuur, by de uitvoering en naleving van Haar wetten. Uit voerig ging spreker in op de ver diensten van Koningin Wilhelmina, hoe „Christus voor alles", -het devies geworden is voor heel haar bestuur. Hy bracht haar hulde en dank voor wat Zy in de afgelopen 50 jaren voor land en volk gedaan heeft. Met een driewerf hoera op H.M Koningin Juliana, U.K.H. Wilhelmina en Oranje besloot de Voorzitter zyn rede. Na sluiting der vergadering maakten velen van de gelegenheid gebruik om de heer Burgemeester en zyn echt genote geluk te wensen met de in huldiging en 0111 dofelicitatieregisters te teker.on 1 Défilé Om twee uren trok een grootse optocht, waaraan vooral de kerkdorpen meewerkten, langs het stadhuis, waar wereldlyke en geestelijke autoriteiten op het bordes hadden plaats genomen. En ondanks de regen, die steeds maar door bleef sypelen was er nog een talrijk publiek. Ook hier hield de heer Burgemees- ter_eon rede, waarin hij een overzicht gaf vooral van het naoorlogse beleid van H.M. Koningin "Wilhelmina, hoe ij vol moederlijke belangstelling was voor de getroffenen, verminkten en ge wondon. En mot gevoelens van grote dankbaarheid schaart het Neder landse volk zich nu rond onze nieuwe Vorstin, wier karaktereigenschappen de harten van het Nederlandse volk hebben weten te winnen. Spreker beloofde trouw van het hele Venrayse volk aan de nieuwe Konin gin, die hij nog vele jaren van onge stoord geluk mag schenken, waarin zij getuige zal mogen zyn van de herrijzenis van Nederland. Daarna begon om 6 uur weer het dansen en spoedig heerste daar over al een prima stemming, niet het minst door het bezoek van leden der ge meenteraad, die in vol tenue en hoge hoed een dansje waagden. Het gala-concert van de Koninklijke Harmonie Aurora uit Grovenbicht, dat deze geheel gratis voor „getroffen Venray" gaf, hoeft menig muziek liefhebber doen watertanden en wee moedig doen peinzen. Maar de taptoe bracht tenslotte, nadat het sluitingsuur een uur was uitgesteld, een grandioos einde aan deze feestdagen, die ondanks alle ge kanker en gecritiseer toch een be vredigend verloop hebben gehad. Het Oranje-Comité hulde vóórhaar vlotte organisatie en voor de won deren, die zy met zo weinig hebben bewerkt Het voornaamste Donnenlijst eenmaal per veertien dagen Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voortaan eenmaal per veertien dagen een bonnenlyst gepu bliceerd zal worden, lletsystoem van wekelijkse lijsten, dat in de vacantie- maandon reeds onderbroken werd, zal, dus definitief verlaten worden. Een en ander houdt ook in, dat de brood- bonnen weer voor een tijdvak van 14 dagen tegelijk worden aangewezen. De bonnen voor tabak zullen voor lopig nog op de oude wijze worden bekendgemaakt, dus telkens op de Donderdag, volgende op het verschij nen van de bonnenlijst. Ruiling liaver/rogge en rogge voor maïs en/of mengvoeders De Prov. Voedselcommissans voor Limburg maakt telers van granen er op atteffi, dat de mogelijkheid weer open staat om rogge te leveren in plaats van haver. Bovendien kunnen telers op aan vrage wederom maïs en/of meng voeders toegewezen krijgen voor boven de aanslag geleverde rogge. De pry's van deze maïs is vastge steld op f 22,50 per 100 kg af pakhuis van do leverancier. Voor overleveringen zaaigranen boven de aanslag, kunnen ook weder om toewijzingen verstrekt worden voor aankoop van gelyko of kleinere hoeveelheid van hetzelfde product. Voor verdere inlichtingen kunnen belanghebbenden zich wenden tot hun Bureauhouder. 000 gram vl.ees geëist De Algemene Nederlandse Slagers- bond on de Nederlandse Katholieke Slagershond hebben een open brief gericht aan de minister-president. Zy dringen hierin aan op vaststelling van een minimum vleesrantsoen van 600 gram per hoofd per 14 dagen en een bruto marge voor het slagersbedryf, welke op basis van dit rantsoen een redelijke bestaansmogelijkheid garan deert. Nieuw Kamerlid Als opvolger van de heer dr. L. J. M. Beel, die benoemd is tot gedele geerde van het Opperbestuur in In donesië, is thans aan de beurt om benoemd te worden verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer M. P. J. M. Corbey te Sittard, doch in verband met de kwaliteitszetel van dr. Beel zal mr. Th. de Graaf, specialist voor Indische zaken, deze vacature ver vullen. Janssen wint MPM-koers De traditionele M.P.M.-koers, die ieder jaar in het Zuiden van ons land wordt gehouden, is ook Zondag weer een groot succes geworden, hoewel de wegen in Limburg vele banden en fietsen als slachtoffers voor zich op eisten. Sjefke Janssen uit Elsloo was het snelst en had niet met pech te kampen, waardoor hy, na een felle uitlooppoging kort voor de finish, als overwinnaar over de streep ging. Op 5 seconden kwamen na hem Van de Sande (Halsteren), Didden (België) en Vooren (Beverwyk).

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2