Heerenveen Eindhoven van deze uieek Opgravingen bij de St. Willibrordus-Kapel te Geijsteren. Reqebinqsvetkialiiiq Brieven het niet by dergelijke gezegden laten, maar ook daadwerkelijk die jeugd voor de toekomst voorbereiden. Dat dit naast de ouders toch nog een zeer noodzakelijk, moeilijk en verantwoordelijk werk is voor de overige opvoeders en jeugdleiders, wordt ons herhaaldelijk door de Bis schoppen-Hoogwaardigheidsbekleders, voorgehouden. Jammer is echter, dat nog zovele ouders zo weinig voelen en meeleven met het opvoedingswerk buiten het gezin, of althans dit niet voldoende steunen en toch is deze steun onmisbaar en noodzakelijk. Dat het dringend nodig is, dat elke jongen en meisje zich ineen of andere jeugdvereniging organiseert, naar gelang men aan een bopaalde ver eniging of tak van sport belioefto heeft, zal iedereen liet wel mee eens zijn en zeker in deze moeilijke tijden, speciaal voor de studerende jeugd, die het tegenwoordig lang niet ge makkelijk heeft in verband met het gebrek aan voldoende leerkrachten en b.v. gebouwen en daardoor meer be hoefto heeft aan ontspanning. Goede gezonde ontspanning op zijn tijd heeft iedereen nodig en zeker onze jeugd. Zaterdag 14 en Zondag 15 Aug. zal de jeugdcommissie een groot jeugdtournoci organiseren. Zaterdag middag om 3 uur begint reeds de sport en om 6.30 zal het einde zijn. Zondag worden de wedstrijden om 1 uur roods voortgezet en zullen dan tot circa 6 uur duren. Er zal voor de liefhebbers heel wat te genieten zyn. Laat ons nu eens even nagaan welke deelnemers ei- zijn: Venraya neemt vanzelfsprekend deel en hoopt een eervolle plaats te bereiken. Verder zy'n in dezelfde groep als Venray ingedeeld: Arcen—Box meer en Maurits. In groep B spelen Oostrum—Wans- sum—Witzwart en Venl. Boys. Venray Arcen en Maurits zyn alle kampioen van hun afdeling geworden; Wanssum—Witzwart en Venl. Boys eveneens allo kampioen. Behalve dit alles wM Venl. Boys nog beslag te leggen op de Bisschop Beker, het hoogste wat de jeugd kan bereiken. U ziet dus een uitgelezen gezel schap van kampioenen, die U niet zullen teleurstellen. Ouders van de leden, verder sport liefhebbers en allen, die belang stel len in de sport, kom deze wedstrij den bijwonen en geef gaarne uwe bijdragen en lielpt en steunt het jeugdwerk in Venray. Laat ons hopen Zaterdag en Zon dag goed voetbal weer te hebben. Dan zal bet grote jeugdtournooi zeker slagen en het wordt aan de Oost singel een gezellige drukte. Hier kan men dan zien wat de jeugd presteert na de ontvangen training en opoffering op gebied voor orde en tucht, bierkan men echte vriendschap aanschouwen, hier kan men genieten en ontspanning vinden. Laata.s.Zaterdagen Zondagmiddag ouders, opvoeders en elkeen die hot. goed met onze jeugd meent, naar het sportterrein gaan cn daar moreel on financieel een klein offertje brengen voor dat mooie doel zoals de ge zamenlijke Bisschoppen onlangs aan alle katholieke sportverenigingen schreven, n.l „Wie goed wil zorgen voor zijn lichaam, hy mag zijn ziel niet verwaarlozen en wie goed wil zorgen voor zijn ziel, hy moet ook voor zijn lichaam zorg dragen". Dit moet de grondgedachte zyn van de katholieke sportopvatting. Wy geven ons voor dit mooie jeugd werk, geeft gy ons, mede door Uw aanwezigheid, de mogelijkheid dit mocie werk te kunnen voortzetten. Jeugdleiders en sportvrienden van S.V.V., Uw Voorzitter wenst jullie de komende dagen veel succes toe. Het voornaamste Cnyk 2000 jaar oud. Cuyk aan de Maas herdenkt het 2000-jarig bestaan. Heden Zaterdag beginnen de feestelijkheden met opening van een oudheidkundige tentoonstelling en motorwedstrijden. Morgen Zondag wordt het opon- luchtspel „Floris de Zwarte" van Jac. Schreurs M.S.C., opgevoerd. Tydens de feestweek muzikale wan delingen, voetbalwedstrijden, concer ten, kinderspelen, hongei- en biljart wedstrijden en elke avond tot 12 uur Bal-Champetre. Zondag 22 Aug. een grote histo rische optocht mettot slot een knallend vuurwerk. Pastoor Jacobs herdacht. Zondag herdacht do parochie Dêurne hoe 300 jaren geleden, tijdens de vervolging van het Katholicisme Pastoor Jacobs nabjj de Crayenhut op Venrays grondgebied een noodkerk bouwde, om het geloof in het Peel- land te bewaren. By deze gelegenheid werden twee nieuwe klokken gewijd door de Bis schop van 's Hertogenbosch, terwyl een openluchtspel werd opgevoerd van de Heer P. Vermeltvoort uit Venray. Dit spel, dat zeer in de smaak viel, zal nogmaals opgevoerd worden. Het ontwerp van een gedenkraam was te bezichtigen, dat door de Deur- neso glazenier Piel er Wiegersma zal worden vervaardigd. Textielpunten V A 705 na 24 October ongeldig De bonnen van de oude textiel- kaart VA 705 zyn na 24 October vervallen. De bonnon der thans in gebruik zijnde kaarten VA 804 blijven voorlopig geldig. Kermis te O ver loon. De kermis te Overloon, die dit jaar op Zondag 22 Aug. gehouden wordt, zal door de volgende inrich tingen worden bezocht: Zweefmolen, schommels, golfbaan, schiet- en lijntrektent, vis- en zuur kraam, patates-frites- en suikerkraam, danstenten van Weys, Siebengewald en Royal uit Mill, enz. enz. De oorlog heeft met al zijn ver woestingen toch ook voordelen op geleverd, al is het maar voor de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Onderzoek, die nu de gelegenheid aangrijpt om b.v. de verwoeste kerken te onderzoeken. Zo is men reeds geruime tijd in öeysteren .doende geweest en heeft men zeer belangrijke ontdekkingen gedaan. Zo blykt, dat zeer diep onder de verwoeste keik een bouten kerk heeft gestaan, die vermoedelijk uitgebrand is. Hier zijn scherven en beenderen gevonden uit het begin der christelijke jaartelling. Op deze houten kerk is echter een stenen kerk-gebouwd en op de fun damenten van deze is later weer de thans verwoeste kerk gebouwd. Men kan aannemen, dat vanaf 700 jaar na Christus, op die plek de godsdienst is beoefend. In dit verband is het misschien wel eens goed er op te wijzen, dat men nu van plan is, dè nieuwe kerk ergens anders te plaatsen, waardoor een traditie van meer dan 1200 jaren opgeoffeid wordt aan andore belan gen. Vanaf de kerstening dezer stroken heeft op dezelfde plek het altaar gestaan. Nu in deze moderne tyden moet het wijken. Maar feitelijk zouden wij het nu hebben over de St. Willibrordus kapel in Geijsteren, die bovenge noemde Dienst ook maar meteen op baar oudheidkundige waarde heeft onderzocht. Zoals bekend, wordt de St. Willi- brorduskapel binnenkort geheel ge restaureerd en ook dit is aanleiding geweest voor een onderzoek. Deze dateert uit 1543 en is de eerste kapel die daar gebouwd is. Opgravingen hebben geen resten van vroegere gebouwen aan het licht gebracht. Doch met het putje is het anders. Do les uit (le zandlagen. In de lengte van le kapel heeft men, vlak naast de put, een brede gang gegraven. In de op staande kanten van deze gang ziet Tsien enkele zwarte stukken grond, dan weer lichtere, weer iets donker der, die de niet-deskundige bezoeker argeloos voo bijloopt., maar die de oudheidkundige liet volgende zeggen: Toen St. "Willibrordus op deze plek kwam, waren er geen bossen, maar een zanderige vlakte met een poel, zo lang als de kapel nu is. Dus een ven met waterplanten en wolgras. Nu wil de legende, dat St. Wilbert hier met water uit deze poel gedoopt heeft, de bevolking dus gekerstend heeft, reden waarom deze poel de naam kreeg var Korstpoel. De naam „"Willibrordus in 't Zand" duidt reeds aan. dat daar een zan derige vlakte was en het onderzoek bewijst de juistheid van deze be wering. Nu heeft na de dood van St. Willibrordus, Geijsteren deze poel willen beschermen. Zy hebben daar om de put midden in deze poel ge bouwd er. poel en put omgeven met een gracht. Dit alles is in het grond schema duidelijk te zien, zo hebben de bouwers van de put een steen in de gracht laten vallen, die nu is terug gevonden en weet men dus dat de put ongeveer met de gracht tegelyk is gemaakt. Do wind heeft echter de gracht dicht gestoven en ook de poel zelf had veel van zandverstuivingen te lijden. Dit is de reden geweest voor de toenmalige bewoners om inplaats van een gracht een dam op te wer pen. De dam hoeft echter ook zyn moeilijkheden meegebracht. Zandverstuivingen, vervening van de poel enz. zyn waarschijnlijk oor zaak geweest, dat later nieuwe dam men zyn aangebracht vlak by de put. Deze dammen, die gemaakt zyn van zoden, zyn by nauwkeurige be schouwing duidelyk zichtbaar, als mede de grond, waarmede men de ruimte tussen de beide dammen heeft opgevuld. Deze hele geschiedenis van 100 jaar na Chr. tot 1500 staat duidelyk afge drukt in de grond rondom de "Wil brorduskapel. De toestand nu. Na het bouwen der kapel in 1550 is alles opgehoogd en het putje is alles wat overgebleven is van de vroegere kerstpoel. By de restauratie van de kapel zal ook zoveel mogelijk de oude toe stand hersteld worden en zo zullen bv. de kastanjebomen vervangen worden door lindebomen, de oude Germaanse heilige boom, die men overal bij kapellen vindt. Wie Zondag even tyd heeft, moet beslist eens een kijkje gaan nemen, mon zal dan zien, dat de aarde een duidelyk beeld geeft van wat hon derdon jaren geleden gebeurd is, al is het dan maar een doodgewoon karrespoor, waarover onze bet-over grootvaders ter bedevaart naar St. Wilbert gingen. De Regeringsverklaring, die de nieuwe minister-president Drees Don derdag in de Tweede Kamer aflegde, hield de volgende beloften voor de toekomst in 1. Het Indonesische vraagstuk dient zo spoedig mogelyk tot een be vredigende oplossing gebracht te worden, door de voiming van de vrije en 'souvereine Ver. Staten van Indonesië, ineen Unie hecht verbonden met Nederland. Neder land is ten volle bereid zyn woord gestand te doen, maar ver wacht hetzelfde van de Republiek; 2. Do grondwetsherziening wordt doorgevoerd en een federale in- teriem regering voor Indonesiö ingesteld; 3 In samenwerking en met inspan ning van alle krachten moet de economische toestand verbeterd worden; a. door het Nederlandse volk zelf; b. de Benelux; c. de zestien landen van bet Marshall plan. Het handelsverkeer met Duitsland en Oost-Europa moet worden bevorderd; 4. Bedrijfsorganisatie en onderne mingsraden moeten zo spoedig mogelyk worden doorgevoerd; 5. Distributie verdwijnt geleidelijk, alsmede overheidsbemoeiingen in het bedrijfsleven. 6. De kinderrijke gezinnen worden bij belastingpolitiek en sociale maatregelen ontzien. 7. Productie moet worden opgevoerd. van onze lezers Aan de Bakkorsgezellenbond afd. Yenray. Naar aanleiding van uw verslag in dit blad van 31 Juli j.J., willen wy het volgende even or.dor uwe aan dacht brengen. Een enkele zin uit uw verslag zullen wy even aanhalen waar u schrijft: „Ons plaatselijk bestuur zocht direct contact met het bestuur van H'H. Bak keispatroons. „Dit gelukte en alles verliep volgens verslag vjm ons bestuur uitstekend en ons werd medewer king toegezegd." Tot zover de aanhaling uit uw verslag. Op de gecomb. bestuursverg. van g6ze)lenbond en patroons werd medewerking toegezegd en ook de toen bestaande geschillen toegegeven, doch tevens do afspraak gemaakt, dat indien er nog verschillen of grieven waren of zoucen voordoen, deze ge meenschappelijk zouden worden be sproken, om zo tot een goede sa menwerking te komen. Nu vragen wij ons af, waarom werd geen contact meer gezocht met de patroonsvereniging en waarom de grieven niet in gecomb. vergadering ter sprake gebracht? „Men" schijnt aan uw kant de weg van samen- overleggen enz. enz* niet te willen en er de voorkeur aan te geven uw eigen weg te gaan. Volgens afspraak op de gocomb. vergadering was dit niet. Met dank, Bestuur R.K. Bakkerspatroons. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren, Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor speed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. BEKENDMAKING Overbruggingsuitkering inde z.g. vakantieweek De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd, dat aan a. bouwvakarbeiders, die aan een Rykswerkplaats voor vakont wikkeling een cursus hebben gevolgd en daarna in het bouw bedrijf zyn tewerk gesteld; b. niet-bouwvakarbeiders, werk zaam by de D.U.W.; c. gedemobiliseerde militairen bouwvakarbeiders; voorzover zy niet over voldoende vakantiebonnen beschikken, een bij slag kan worden verleend, gelyk aan het verschil tussen de waarde van de ingeleverde vacantiebonnen en het bedrag, dat zy ingevolge de over bruggingsregeling over die dagen zouden hebben ontvangen, indien zy in deze regeling zouden zyn opge nomen. Diegenen, die menen krachtens het vorenstaande voor een bijslag in aan merking te komen, kunnen in de week van 16 tm 21 Augustus a.s. des voormiddags van 9—12 uur een aan vraagformulier afhalen ter Gemeente secretarie afdeling III, waar dit vol ledig ingevuld wederom vóór 24 Aug. a.s. dient te worden ingeleverd. Venray, 4 Augustus 1948. De Burgemeester van Venray, A.H.M. JANSSEN JACHTWET De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door de Heer Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening het navolgende is bepaald De jacht op GROF WILD zal in alle provincies geopend zijn als volgt Reebokken van 1 Augustus 1948 tm. 6 Augustus 1948 en van 22 No vember 1948 t.m. 27 November 1948. Reegeiten van 22 November t.m. 27 November 1948. KLEINWILD Patrijzen van 1 Sept. tm. 31 Dec. 1948 Fazantenhanen van 1 October 1948 t.m. 31 Januari 1949. Fazantenhennen van 1 October 1948 t.m. 31 December 1948. Houtsnippen van 15 October 1948 t.m. 81 Januari 1949. Hazen van 1 Oct. t.m. 31 Dec. 1948 Korhanen van 15 Nov. t.m. 31 Dec. '48 WATERWILD(alle provincies, be halve Groningen en Friesland). Ganzen, alle soorten behalve brand- ganzen en Canadaganzen, van 1 Aug. 1948 t.m. 15 Februari 1949. Eenden, alle soorten behalve berg eenden en eidereendon, van 1 Aug. 1948 t.m. 15 Januari 1949. Watersnippen van 1 Sept. 1948 t.m. 15 Januari 1949. De krachtmeting van twee nationale voetbalgrootheden. Abe Lenstra contra een van de sterkste zuid. voorhoedes. Venray krijgt de primeur van het Heerenveen-tournée. Het gerucht ging al enige tijd door Noord- Limburg Heerenveen met Abe komt naar Venray Het gerucht is thans zekerheid ge worden. Alvorens te starten voor de nieuwe competitie, gaat de noordelijke voetbalkam pioen Heerenveen een toer maken door Limburg om daar enkele gastwedstrijden te spelen. Welke Noord- en Midden-Limburger herin nert zich niet het stadje Heerenveen, eens het Friese evacuatie-centrum, toen vele Limburgers in de bange dagen van 1945, voor het naderende front uitgejaagd, in het Friese land gastvrijheid moesten zoeken en vonden En nu komt de club van die naam, het in korte tijd zo roemruchtig ge worden Heerenveen, het Zuiden opzoeken om er enkele wedstrijden te spelen. De toer begint in Overloon, alwaar officials en spelers ontvangen zullen worden in het Restaurant van het Oorlogsmuseum door het gemeentebestuur, de Gemeenschap Overloon en een vertegenwoordiging van Venray Vooruit. Deze ontvangst zal plaats hebben op Dins dag 17 Augustus omstreeks 6 uur. Daags daarna, Woensdag 18 Augustus, om half 7 zal dan Heerenveen in het veld treden te gen de Zuid. le klasser Eindhoven. De wedstrijd wordt gespeeld op het S.V.V.- terrein te Venray, waartoe Huize Servatius en het S.V.V.bestuur hun welwillende me dewerking hebben verleend. Voor het eerst zien we dus eindelijk eens in onze contreien een wedstrijd van twee Nederlandse voetbalgrootheden anders het voorrecht van de grote stad twee clubs welke telken jare in de voetbalcom petitie een hartig woordje meespreken. Heerenveen in korte tijd een bijna fabel achtige naam dank zij de krachtpatserij om na de bevrijding ieder jaar het noordelijke districtskampioenschap in de wacht te sle pen, eindigde dit jaar als no. 2 achter BW in het landskampioenschap. Eindhovenin het eerste seizoen na de bevrijding districtskampioen en overigens een van de sterkste clubs uit het Zuiden. De keuze van Eindhoven als tegenstander voor Heerenveen is niet toevallig geweest. Beide clubs zijn oude - sportieve - rivalen en hebben hun krachten reeds eens geme ten in de run om het landskampioenschap vlak na de bevrijding. En verloor Heeren veen toen niet op eigen veld De mannen van Abe hebben dat nog steeds niet ver geten We vernamen trouwens uit kringen die met Heerenveen in nauw contact staan, dai met het oog daarop de keuze van Eind hoven als tegenstander door Heerenveen bijzonder op prijs gesteld werd. Aan spanning zal het dus niet ontbreken. Beide clubs komen volledig uit. De opstel ling. is als volgt HEERENVEEN T. Veens tra Jan Lenstra S. vd Laan J. Bosscha J. de Jong F. Wuijts J. Ploegh H. Jonkman Abe Lenstra W. Molenaar G. Hofma Scheidsrechter W. Janssen, Venlo Fr.vd Heijden G. Quik A. Koole A. van Melis F.v.Kimmenade W. de Honert F.v.Tuijl J. Tebak H. Verbaal L. v. Tuijl Fr. vd Enden EINDHOVEN Zo zullen we dus kort bij huis, de crack van ons nationale elftal Abe Lenstra in actie zien en verder de Heerenveen-cracks zoals midvoor Jonkman, de doorzetter, de Jong, aanvallende spil en F. Wuijts. Maar ook Eindhoven mag er zijn daar zijn v. Melis, een van de beste midvoors in het Zuiden, de stopperspil Fr. van Tuijl en van Kim- menade. Er zal wel geen sportliefhebber in Noord- Limburg of Oost-Brabant zijn die deze wed strijd zou willen missen, al was het alléén maar om de voetbalkunstenaar Abe Lenstra met eigen ogen aan het werk te zien De wedstrijd vangt aan om half 7 precies. Vooraf gaat een wedstrijd Junioren S.V.V. contra S.S S. Dezelfde junioren zullen de erehaag vor men wanneer enkele minuten vóór .half 7 beide le klassers het veld betreden. De Fanfare Overloon zal een en ander met muziek opluisteren. De inzet van deze wed strijd is de Grote Prijs van het Oorlogs museum, een reusachtige, zeer fraai be werkte Cup, beschikbaar gesteld door de Gemeenschap Overloon. De prijs is te be zichtigen in de etalage van Rijwielhandel Poels, Grotestraat, Venray. Er. lopen extra Vitessebussen vcor deze ge legenheid naar Venray, vanuit Cuyk-Box- meer, Venlo-Sevenum-Horst, Helmond en Mill. Inlichtingen op de stopplaatsen. Meerkoeten van 1 September 1948 t.m. 15 Januari 1949. Goudplevieren van 15 October t.m. 15 December 1948. dat de jacht niet wordt geopend op edelherten, damherten, reekalve ren (geboren in 1948), dassen, steen marters, boommarters, otters (waar zy" in het Ryk tot wild zyn gerekend), korhennen, zwanen, brandganzen, Canadaganzen, eidereenden, bergeen den, duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs en waterhoentjes. Venray, 9 Augustus 1948 De Burgemeester van Venray A. H. M. JANSSEN GEVONDEN Rozenkrans, Sint Josephgesticht Overloonsew.Huissleutel, Branje Lull C 12a; Portemonnaie, G. van Lierop St Jozefweg 3; rood kindertasje, van Gerven Kempweg; zwart hondje aangelopen, A. Dupont Stationsweg; peau de sufde damesschoen, Ver meulen Vlakwaterweg Nw. 3; kinder schortje, en hondenpenning, Kazerne Langstraat 39; Autoped, G. Lamers, Hofstraat Nw. 4; rozenkrans, L. Custers Statonsstraat 3; metalen duimstok, Juvenaat Oostrum; witte kinderschoen en damestas, kazerne Langstraat 39; Amerikaans windjack, Smals Vold- straat 4; lederen kinderschoudertas en kinderportemonnaie van Gerven Kempweg 22; portemonnaie, Wed. Voesten Kruisstraat 34; portemonnaie Odenhoven Overloonseweg 4; ring met twee sleutels, Vullings Schoolstraat Nw. 13; Vulpen, Wiutels Hensenius straat 1; portemonnaie, Colsen Maas heseweg 4; kinderrozenkrans, Gou mans Stationsweg 1; sleutel, Jan Hensenstraat 10; 2 zilverbons, J. de Jong Oude Oostrumseweg 20; porte monnaie, Reintjes Leunen K 74; por temonnaie met inhoud Beekweg 6c. Geslaagd Te Amsterdam slaagde voor akte Engels M.O., mej. "Wies Zwitser- lood. Op het te Tilburg gehouden vakexamen voor Schilderspatroon, slaagde de heer L. Schaeffers. Onze dorpsgenoot W. Janssen, Willemstraat, behaalde op de Am bachtsschool Helmond, voor 't hoogste aantal punten autotechniek, de gouden medaille. Voor het vakdiploma Rijwiel hersteller, slaagde heren H. Hendrix en M. Poels te Venray. De heer Jan Clevers, Oude Oos trumseweg, behaalde te Venlo het diploma A.B.S. machine-bankwerker. - Op het te Venlo gehouden examen voor 't Middenstandsdiploma, slaagden de dames D. Volleberg, Kempweg; M. Gou mans, Stationsweg; I. v.d. Water, Leunseweg; E. Hen driks, Pater8straat. Door de Algemene Nederlandse Zuivelbond te 's-Gravenhage werden te 's-Hertogenbosch examens afge nomen voor de verschillende functies in de zuivelfabrieken. De heer L. Goumans, Leunen, slaag de voor het diploma Controleur fok- contröle vereniging en do heer G. J. Verstegen, Oostrum, slaagde voor het diploma Botermaker. Beiden zyn werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek te Venray. VOLKSCONCERT van de fanfare St. Catharina Leunen, vastgesteld op Zondag a.s., GAAT NIET DOOR. OIRLO. Dinsdag brak brand uit tengevolge van kortsluiting, in de schuur van de landbouwer Th. Claes- sens te Oirlo. Dank zy 't krachtdadige optreden van omwonenden kon het woonhuis gespaard blyven. Schuur en stalling brandden totaal uit. Van de landbouw-inventaris kon het grootste deel gered worden. D.I.S.-nieuws D.I.S. organiseert op 15 Augustus, dus morgen, haar jaarlijkse serie. Vele elftallen schreven voor dit sportief gebeuren in. Als eerste treden in 't veld Hegelsom—America. Ver volgens Oostrum—Swolgen II. Als 3e komt de wedstry'd Meerlo—Tienray en als laatste de bedevaartgangers Oirlo—Blitterswyck. U kunt allen op deze middag ook Uw steun geven aan de Missienaai- kring dus ook aan de Missionarissen. R.K.V.V. D.I.S. zorgt dan wel, dat de helft hiervan in handen komt van de Missie. Wy wensen U allen een sportieve en succesvolle middag. Vergeet het aanvangsuur niet. Om 2 uur starten we met voetbal en attracties. MERSELO. Onze fanfare StOda, welke dit jaar haar dertig jarig be- st.aansfeest kan herdenken, een Fes tival trachtte te organiseren. Voor deze datum werd uitgekozen 27 Juni, Merselose-kermis Zondag. Deze dag schijnt echter niet voor dat feest gereserveerd te zyn geweest, want, zoals iedereen weet, heeft dit Festival geen doorgang kunnen vin den vanwege de regen. Na lang beraadslaagd te hebben, is 't Festival van kermis-Zondag op nieuw vastgesteld en wel op Maria- Hem6lvaaitsdag, dus morgen. By na alle verenigingen welke destyds ook inschreven, hebben nu wederom hun medewerking toegezegd. Moge dit feest dan morgen een beter verloop hebben dan op 27 Juni. P.D.Y. DE ZWALUW. Wedvlucht Gemblouse, afst. 136 km. aankomst le duif 11 11—01, laatste duif 11-44-39. G. van Dy'ck 1-112; P. Strybosch 2—124; J. Bastiaans 3—62—89; P. J. vd. Heyden 4—23—66—110—134; J. van Leuken 5—6—22; Th. Rutten 7- 117-132-133-136-143; J. Boom 8- 18-45; E. Vermeulen 9-57; H. Rut ten 10-98-99-100-108-113; Ser- vaas 11-34-69-77-145-166; W. Janssen 12 43—68—93—150; G.Jans sen 13—130; H. Croymans 14—15— 54-106-141; B. v. Daal 16; L. Arts 17-51; J. Arts 19 -40-42-102; P. Kersten 20—74—138—147; v. Zwamen 21-29-55-122: H. Peeters 24-90- 151 152—160: de Riet 25; J. Strybos 26-27-28-41-81-82-126; A. Wil- lems 30- 53-80-118-154; Joh. Jans sen 31—32; Lemmen 33—97, H. Ban ders 35; J. Verstegen 36-37—47-58 163 - 104- 107-157-158-159-165; Steegs 38—52; Drabbels 39; Jac. Ver stegen 44-63-71-137 overduif; J. Goumans 46; P.. Janssen K 48-64; v. Ass 49 153; M. Duyf 50; v. Oss 56; vd. Pas 59; P.Swaghoven 60-86 119—140; M. Tonen 61; W. Cremers 65; M. Kappel 67: P. Janssen G 70— 115; W. Thyssen 72 114—139: H. Vermeulen 73-111 116; Gebr. vd. Munckhof 75 148; Gebr. Ewals 76; G. Vissers 78—162; J. Wijnhoven 79- H. Siebers 83; vd. Ven 84; P. Spee85 87-129; P. vd. Laar 88; G. Philipsen 91; M. Franken 92-101; H. Derks94 109; W. Lormans 9o; M. Siebers 96 164; Jean Janssen 105 120 131 149- M. Poels 121; P. Willems 123; p! Manders 125; Tacken 127; P. Lemmen 128; J. Kusters 135; Gebr. Martens 142; Gielen 144; L. Coopmans 146; A. Smits 155; Donders 156; H. Tissen 161; W. Denen 163. Wedvlucht Dax (Spanje) afstand 1015 km.: M. Poels 1; H. Croymans 2 over- nuif; W. Thyssen 3. LIED YAN DE WEEK De kermis kostte menig gulden, S.A.N.T.O.S. nam er 500 mee, Thuisfront bradht 't tot 300 Voor onze jongens overzee. Herwonnen Levenskracht sleepte Met haar rad van avontuur 120.000 zuur verdiénde centen Zo maar uit het kerraisvuur. Verder hielp dan heel Venray Eensgezind en hand in hand E(n gezin dat uitgebrand was Met collectes uit de brand. Byna 3000 guldens Schonk men met gulle hand; Juist in deze kermisdagen Keek men niet naar rang of stand. „Stand", dat misselijke woordje Dat zo vaak hier opgeld doet Verdronk, (was 't maar voor immer), In dees gulle centenvloed. Naast plezier in dees' dagen Werd ook aan gebrek gedacht, Werd de zieke niet vergeten En ook Limb. Thuisfront lacht. Kermis heeft in veler hart Geluk en blijdschap weer gebracht Het was eer. feest van naastenliefde Omdat d'een aan d'ander dacht. YOEDSELBUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Vergnnniugen varkeus. Naar wij vernemen, zal na 15 Aug. vanwege de C.C.D. een strenge con trole worden gehouden of bij alle varkens de benodigde vergunningen aanwezig zyn.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2