Huldiging H.C.V. De uieieid eend Stichting 1940-45 I@eei 4}oed e(. Pet Peter Swenker Fotograaf H.C.V. - GEELZWART Veeverzekering Aardappelexport Oefeningstocht bekwame meubelmakers Huis met Tuin Behangsel- papier of Zondag, als de Nederlanders naar huis zijn. Ze hebben het al genoeg gemerkt, deze Nederlanders, dat de Duitsers met lede ogen.- aanschouwen hoe hun woud naar Nederland gevoerd wordt. Het besef van schuld en boete is bij de Duitsers ver te zoeken, slechts verzet rijst bij hen op. Is het daarom ongerijmd te veronderstellen, dat ze middels deze taktiek van verschroei de aarde op hun manier ook protes teren tegen de Nederlandse eisen van grenscorrecties. Alles wijst er op, dat er zorgvuldig voor gewaakt wordt, dat het jonge hout in vlammen opgaat. Als er nu brand uitbreekt is het steeds in de buurt van een perceel, waar gekapt is, dus waar het hout gereed ligt voor transport. En de Duitse brandweer geeft zich dan alle moeite, niet om 't gekapte hout te redden, maar om het jonge hout tegen aantasting door het vuur te beschermen. Het blussen is trouwens geen si necure. want regelmatig ontploffen granaten in de felle hitte. De Neder landers zijn zelf schuld, zeggen de Duitsers en zij zien blijkbaar het belachelijke van deze beschuldiging niet in. Want de Nederlanders zijn niet zo stom, om eerst het hout te kappen en daarna in vlammen te laten opgaan. Amerika De Verenigde Staten hebben met het oog op de presidentsverkiezingen en andere binnenlandse gebeurtenissen Moskou duidelijk willen maken, dat er desondanks niets veranderd is in haar houding. Er is en .er zal niets veranderen, welke verkiezingsleuzen er ook gebruikt zullen worden, aan de buitenlandse -politiek en aan de Marshall hulp. Met deze boodschap werd een speciale afgezant Bedell Smith, naar Moskou gestuurd en tevens, dat Moskou haar houding zal moeten ver anderen, indien zij in de bestaande verhoudingen enige wyziging 'wil brengen. Algemene besprekingen worden niet meer gehouden, er zijn er immers al te veel mislukt, maar over specifieke voorstellen van Russische zijde zou gepraat kunnen worden. Moskou heeft deze vertrouwelijke besprekingen misbruikt, door ze on juist openbaar temaken. Op de eerste plaats om van de buitengewone gul heid der Russische regering blijk te geven en om tweedracht te zaaien tussen de geallieerden. Marshall, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, was er echter als de kippen bij om dit „Moskouse geval" tot zijn ware proporties terug te brengen. We kunnen wel dankbaar zijn, dat de hulp door blijft gaan, de eerste 3 maanden ontvangt Nederland al via hot Marshallplan 80 millioen dollar als schenking en 25 millioen dollar als lening. België Na meer dan een jaar bijna een unicum in België geregeerd te hebben, was het spaak gelopen met de Regering Spaak. De onderwijs kwestie was de aanleiding. De katholieken die in België nog lang niet de gelijkstelling van open baar en byzonderonderwijs hebben verkregen die wij hier kennen, eisten' hun rechten op. Socialisten en katho lieken, de twee regeringspartijen, kwamen daardoor tegenover elkaar j,e staan inplaats van naast Glkaar. Spaak heeft het niet op een stem mingskwestie laten aankomen, die hy waarschijnlijk wel gewonnen zou hebben, maar was om zyn socialis tische partij, die nog vele anti-cleri- calen kent, te sparen, afgetreden. Deze zelfde manier van handelen heeft hy ook toegepast met de konings kwestie, al ging hij daarbij niet zo ver als nu. We hebben nu het „fraaie" beeld te zien gekregen, dat de regering aftreedt, dan overleg pleegt en inziet zonder elkaar niet te kunnen en dan het ontslag terugnemen en weer op nieuw beginnen. Wat er ook van zij, de katholieken hebben ruimte gewonnen en Spaak de grote ij veraar voor de federatie gedachte is terug, sterker dan toen hij heenging. Palestina In Palestina zijn de Engelsen ge gaan, een enkele Schotse pijper blies zyn laatste treurmars en daarmede was het 30-jarig bewind van Engeland over Palestina tot een droevig einde gekomen. Droevig, want Engeland was door zyn grote krachtsinspanning onder de Joden en Arabieren, die zy gedwon gen door de oorlogsomstandigheden meer beloofd heeft dan nu vervuld kan worden. Droevig Ook, omdat de machteloos heid en hulpeloosheid der Verenigde Naties hier op beschamende wijze aan het licht treedt. Na maandenlange besprekingen is er niets gedaan om aan de chaos die de Engelsen achter lieten een einde te maken. Droevig ook om het lot der Joden, die al meer dan duizend jaren zwer vende over de aarde, ook nu het be loofde land niet in vrede kunnen betrekken. Ook in de strijd tussen de Joden en Arabieren, komt weer de grote controverse tussen de twee grote wereldmachten Amerika en Rusland, die er als de kippen by waren om de nieuwe Joodse staat Israël te er kennen. En wat betekent dit als vijf Arabische legers dit nieuwe Israël pogen te vernietigen Russen en Amerikanen zullen dan eensgezind moeten helpen, er zullen nieuwe machtsverhoudingen ontstaan in het Nabije Oosten en dat is iets waar de grootste optimist zelfs niet aan gelooft. De komende weken zullen moeten aantonen hoe Amerika dit probleem zal oplossen wilzy tenminste de Joden geven, waarop zij recht menen te hebben. Boven de overwinning, hoger dan de roem Hoger zelfs dat het leven, staat iets: het offer. In een drietal artikelen willen wij trachten U een beeld te geven uit het leven der Illegaliteit. Hier volgt het eerste. IX MEMORIAJI WIEGER HENK (Marcus) geb. 2 Nov. 1906 - overl. 31-3-45 Het was om het even, of je 's mor gens vroeg kwam of 's avonds laat, of je kwam onder etenstijd of onder zijn- werk, als je „Marcus" nodig had voor een karweitje, dan was hy klaar om mede te gaan. Ja, ik komin dit teken heeft Marcus' leyen gestaan. Als je hem meehad, dan was hy een waardevolle medewerker, als je hem tegen had in bepaalde zaken, dan wist je dat je een tegenstander had met wie je rekening moest houden. MEI 1940. Was het wonder dat deze stug actieve persoonlijkheid zich fel ver zette tegen de overweldiger. Mede door zyn werk als aannemer, was hy in 1942 een der schuilplaatsen experts bij de groep „Overduin". Eind 1942 werd de L.O. in Enschedé opge richt. Hoewel aanvankelijk niet zo'n groot voorstander van organisatie op het gebied van verzet, zag hij al spoedig de grote voordelen in, die een goede organisatie bood, ondanks de grote gevaren hieraan verbonden. Op de wekelijkse vergaderingen van de kern te Enschedé kwam hij steeds met nieuwe contacten, door hem ge legd. Nieuwe mogelijkheden werden uitgebuit. Altijd opgewekt, ook in de meest hachelijke situatie's, washy gespeend van alle oppervlakkigheid. Het was een vriend waar je op aan kon. Binnen het raam van de werk zaamheden der L.O. nam hy alles voor zijn rekening. Onderduikers, piloten en krijgsge vangenen', danken aan hem hun leven. By een overval van de S.D. op zijn woning kon hij ternauwernood ont komen. Hy moest toen onderduiken, nadien is hy nog drie keer de dans ontsprongen. Het werk neerleggen was echter niet naar zyn zin. Door erken was het parool. De oorlogswinter 1944—45 kende hem ook als levensmiddelen-specialist. De L.O.-slagery aan de Brinkstraat kan hiervan meespreken. Dan een koe, dan een varken of schaap, wer den door hem geleverd, door onze •slager geslacht en gegeven aan de Vaders en Moeders der onderduikers. In vermomming verschijnt hy af en' toe in Enschedé. Rusteloos e« opwindend is zijn leven. Maar het zal spoedig afgelopen zijn denkt hy, de geallieerde legers rukken in snel tempo op. De avond vóór Pasen 1945 hebben zij de zuid kant van Enschedé bereikt. Deze avond voor Pasen 1945 zal de L.O. L.K.P. van Enschedé'niet licht vergeten. Eigenlijk reeds bevrijd van de moffen viel de zwaarste klap, die ons getroffen heeft. Er zou dien avond een laatste ver gadering gehouden worden. Huschka had dez<^ vergadering uitgeschreven en.... Huschka was een verrader. Acht menschen werden dien avond op beestachtige wyze door de moffen vermoord waaronder Marcus, Frans, Tony, 'Henny, Francois en Rutgers. Dè bevrijdingsdag werd een dag van doffe smart. Wij dragen aan U op zijn vrouw en kind en wij bidden U ons te sterken om hen nooit te vergeten. En wy beloofden voor de nabe staanden dezer helden te zullen zor gen. Stichting 40—45 o— De Stichting 40—45 komt weer de steun vragen voor de nabestaanden van haar gevallen kameraden in de ondergrondse stryd. W. BURGERLIJKE STAND van 14 t.m. 20 Mei 1948 GEBOREN: Odenhoven Franciscus, Gasstraat 5a Wicherts Nicolaas, Mersel.weg nw.33 v.d. Voorn Maria, Merseloseweg 20b Camps Gertruda, Oostrum D 47 Linders Oda Hendrica, Overl.weg 18 Gommans Antonius, -Ziekenhuis Bosch Johannes, Kruisstraat 36 Clafessen Petronella, Ysselsteyn 1119 Heijnen Franciscus, Oostrum C35a v.d. Venne Margaretlia, MerseloM 16a Joosten Lambertus, Oirlo F la Loonen Antoon Herman, Leunen K 11 Koppers Antonius, Kard. v.Rossumstr GETROUWD van Dyc.k Martinus, L., 28 jaren, land bouwer en Derikx Antonia P., oud 33 jaren, beiden te Venray Geurts Peter M. H., oud 28 j., land bouwer en üuijkers Maria P. M., oud 26 jaren, beiden te Venray Zegers Hubertus M., oud 29 j., bos- arbeider en Pouwels Aldegonda, oud 24 jaren, beiden te Venray v.d. Boorn Thomas H., oud 36 jaren, architect en Hendrix Hendrika, oud 28 jaren, beiden te Venray. Janssen Franciscus J. IC., oud 30 jaren, stueadoor en van Hoof Catharina J. M., oud 26 jbeiden te Venray Verblakt Franciscus J.. oud 29 jaren, timmerman en Arts Wilhelmina, oud 21 j., beiden te Venray Baltussen Peter H. Th., oud 39 jaren, landbouwer en Peeters Johanna M. J., oud 33 j., beiden te Venray VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BACON CONTRACTEN. Er kunnen voor de maanden Mei en Juni-levering nog een 20 stuks Baconcontracten worden afgesloten, reeds lopende M.C. kunnen ook worden omgeschreven. ZITDAGEN. Volgende week kunnen geen zit dagen worden gehouden. NIEUWE BONNEN Geldig van 23 Mei t.m. 5 Juni Bonkaarten KA, KB, KC 806 362 Melk V, liter melk (reeds aange wezen, geldig tot 22 Mei) 391 Melk 6 liter melk 393 Melk 7 liter melk 396 Vlees 100 gram vlees 397 Vlees 300 gram vlees 398, 399 Boter 250 g£. boter of mar garine of 200 gram vet 412 Algemeen 400 gram biood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 414 Algemeen 200 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 416 Algemeen 1600 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 417 Algemeen 50 gram thee 418 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 419 Algemeen 125 gram koffie 403 Reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 404 Reserve 800 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 406 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) Bonkaarten KD, KE 806 893 Melk 12 liter melk 896, 897 VI es 100 gram vlees 898 Boter 250 gram boter of marga rine of 200 gram vet 899 Boter 125 gram boter of marga rine of 100 gram vet 912 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli, e.d. 914 Algemeen 200 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 916 Algemeen 400 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) 918 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 903 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. 29 Mei) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MI), MF, MG, MH 80s (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen van strook F. Een rantsoen vermicelli e.d. be draagt: 300 gram vermicelli, marca- roni. spaghetti, noedels, mie, tarwe- griesmeel en met tarwegriesmeel samengestelde puddingpoeder of 400 gram vermicelhsoep (d.i. droge soep, waarvan ten minst9 75 pet. uit ver micelli bestaat of de vermicellivorm heeft). OOGSTWERKZAAMHEDEN. Landbouwers, welke voor het aardappelrooien of by het oogsten van granen de zg. oogstcolonne wen sen in te schakelen, tegen een van te voren vastgesteld tarief, gelieven dit tydig, minstens 3 weken van te voren aan te vragen op het Bureau. De aanvrage verplicht tot niets. Mocht later blijken, dat men zelf de werkzaamheden kan verrichten, dan wordt de aanvrage geannuleerd. Individuele arbeiders gelieve men by het Arbeidsbureau aan te vragen. Voor grotere werkzaamheden en accoordwerk kan men op het Voed- selbureau terecht. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY KANTOOR Leunseweg 1 (Patersk looster) Tel. 23. Bekendmaking voor de week van 23 .t.m. 29 Mei 1948 Uitreiking bonkaarten 808, tabaks/ versnaperingen en toeslagkaarten 808/809 voor a.s. en jonge moeders. Donderdag 27 Mei te Smakt van half 10—llu.A Z, te Geysteren van 1—3 uur A—Z. Ovërgelegd moeten wordende stamkaart, de inwisselingsbon KA enz. 806, welke los mag worden aan geboden. A.s. en jonge moeders de kaart CM, CA of CB. Deze inwisse lingsbonnen mogen niet los worden aangeboden. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: De wortel van alle kwaad is de begeerlijkheid. Priester van de week Kap. Keysers, Maash.weg 6, Tel. 274 PATERSKERK. ZONDAG, Dilevul- digheidszondag, Gen. Abs. voor Derde Orde. 7 uur leesmis overl. fam. Romph, Hendriks-Rommen, 7.15 worden de kleine Communicantjes afgehaald op de Markt, 7.45 H. Mis waaronder eerste H. Communie, 9.30 leesmis voor levende en overl. van de P.T.T. 10.30 Hoogmis voor Arnold Coenders, 2 uur grote en kleine Congregatie op St. Jozef, 3 uur plechtig Lof en toe wijding van de kinderen aan O.L. Vrouw en oplegging van Scapulier, 4 uur H. Familie op St. Jozef, 4.15 gez. Vespers 5 uur Lof. Iedere avond door de week om 7.30 Marialof. MAANDAG7.30 zielemis voor alle overleden parochianen, 6.30 zijaltaar leesmis voor onze jongens in Indië, 8 uur gest. jaard. Z.E.H. Past. Pascal Smeitz (1H), 8.30 best. jaard. Frans Schaeffers (1 H), 8.30 zyaltaar zekere intentie. DINSDAG 6 uur uitstelling van 't Allerheiligste, 6.25 Antonius-mis, 6.30 voor zieken van Veltum, 7.30 leesmis, 7.30 zyalt. Catharina Maas-Swaghoven 7.30 zyalt. zekere intentie, 8 uur gest. sol. jaard. Antoon Jos. v.d. Bogaard (1 kl.), 8 uur zyaltaar overl. ouders, 8.30 leesmis, 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Heesen-RofFers. WOENSDAG: 6.30 v zieken Veltum, 7.30 gest. jaard. M. Verschuren en echtgenote (1 H), 8 uur gest. sol. jrd. Notaris Linsen (1 kl.), 8 uur zyaltaar Peter Johannes Aits, 8.30 leesmis overl. fam. Heesen-Roffers. DONDERDAG: H. Sacramentsdag, Gen. Abs. voor Derde Orde. Dag van devotie. 6 uur leesmis, 7 uur leesmis, 7.30 uit dankbaarheid 35-j. huwelyk, 8 uur overl. ouders, 8 uur Paters- hoogmis, 9.30 leesmis, 10.30 GEEN Hoogmis, half 3 kinderlof, 4.15 pl. Vespers, 5 uur Lof. VRIJDAG7.30 leesmis, 7.30 zyalt. Leonardus Janssen, 8 uur gest. jaard. Willem van Dijk, Alleg. Katelaan en kinderen (3 kl.), 8 uur zyaltaar Peter Johannes Arts, 8.30 gest. jaard. Hen drik v.d. Heuvel (2kl.). ZATERDAG: 7.30 O.L. Vrouw-hoog mis, 8 uur gest. jaard. Michel Schra- ven en Anna Roelofs (3 kl.), 8 uur zijalt. zegen over huwelijk, 8.30 gest. jaard. Joh. Janssen en Cath. Verste gen (3 kl.). Iedere dag H. Mis voor Klooster en weldoeners. Giften voor de koloniale missie kunnen tot Zondagavond gestort wor den in de bussen achter in de kerken. HEIDE. Zondag 8 uur lm. Thomas Michels, 10 uur Hoogmis, 3 u. Rozen krans. Donderdag 8 uur leesmis Hendrik Huisman en echtgenote, 10 uur Hoog mis. ST. SERYATIUS. Zondag H. Missen 6.45, 8.45, 10 uur Hoogmis, 6.10 Lof en Rozenhoedje. Maandag. 8 uur prof. van Dyk. Dinsdag 8 uur Christiaan Stappers Woensdag 8 uur Peter Bouten en zoon Gerrit. 7— 8 biechthoren. Donderdag: Sacramentsdag. Diens ten als op Zondag. H.H. Missen 6.45, 8.45 en 10 uur Hoogmis, 8.45 voor overl. moeder, 6.10 Lof en Rozen hoedje. Vrijdag 8 uur Helena van Helden Zaterdag 8 uur overl. fam. Venne- kens-Verscliuren, 6.10 Lof en Rozen hoedje. 5-7.30 biechthoren. ST. ANNA. Zondag feest v.d. H. Drievuldigheid, 7.45 Antonia Janssen, 9 uur Hoogmis tot zekere intentie, niet toegankelijk voor kinderen zon der de ouders, 10.30 vrouw Linders, 3,15 Lof mèt Meimaand-oefeningen. Maandag 6.45 Simon Litjens, 8.05 zekere intentie. In de week elke avond om 8.15 Lof met Meimaand oefeningen. Dinsdag 6.45 behouden thuiskomst uit Indië, 8.05 overledene Daamen. Woensdag 8 05 Hendrica v. Bergen Donderdag, H. Sacramentsdag, H. Missen als op Zondag. Geen H. Mis om 10.30. 7.45 overl. ouders Janssen- assen; 3 uur pl. Lof waaronder grote processie door de St. Anna- tuinen. Vandaag géén Lof om 8.15 u. Vrijdag 6.45 zekere intentie, 8.15 Lof met Meimaand-oefeningen. Zaterdag 8.05 zekere intentie Jans- sen-Maassen. Van 6—7.30 gelegenheid tot Biechten. Om 8.15 Lof. ADVERTENTIEN God schonk ons heden een zoon en broertje TONNY By het H. Doopsel ontving hy de namen Antonius Gerardus Maria. A. GOMMANS D. GOMMANS- COOPMANS TRUUS PIERRE HANS Venray, 18 Mei 1948. Langstraat 49 Tijdelijk St. Elisabeth-Zieker.huis kamer 17 f Onverwacht riep God uit dit leven weg ons medelid Wilhelmus Martinus Clephas Wy betuigen onze hartelijke deelneming aan zijn zwaar ge troffen echtgenote en kinderem Hy was een voorbeeld van stille naarstige plichtsbetrachting en verdraagzaamheid. Bidt en offert met ons voor zyn zielerust en de belangen zyner nabestaanden. Het personeel van „St. Anna" Op 20 Mei 1948 overleed plot seling tengevolge van een nood lottig ongeval, de bedrijfsleider van onze boerderij Wilhelmus Martinus Clephas Hjj staat in onze herinnering als een eenvoudige en vrome, plichtsgetrouwe en vakbekwame man. In dankbaarheid voor zyn dien sten gedurende 20 jaar aan onze Inrichting gegeven, voelen wij ons bijzonder gedrongen Uw ge bed en Uw offer te vragen tot intentie van zyn zielerust. De Directie van de Psychiatrische Inrichting „St. Anna" Voor de talrijke blijken van be langstelling, welke wy by gelegen heid van ons huwelijk mochten ont vangen, betuigen wy, ook namens onze familie, hartelijk dank. J. Janssen T. Janssen-v. Osch Heide L 54b.' naar Ebberink Grootestraat 9a Zondag geopend van 9 tot 5 uur. Zondag 23 Mei ter gelegenheid van de promotie 4.30 uur Dameswedstrij'd H.C.V.-Veghel 6.00 uur Huldigingswedstrijd (3e klas). (2e klas) Terrein Leunseweg Dankbetuiging. Voor de hartelijke belangstelling, ondervonden bij ons 40jarig huwe lijksfeest, betuigen wij, ook namens onze kinderen, oprecht dank. J. Janssen-Maessen Venray, Mei 1948 Buitenweg 2 Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 40jarig huwelijks feest, betuigen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. Th. van Dijck- Clephas Overloonseweg. Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke belang stelling, bij onze thuiskomst onder vonden, betuigen wij onze oprechte dank aan de buren, Katholiek ThuiS' front, vrienden en bekenden. Theo ën Joos Gommans Ovw. 2—6 R.I. Leunen K 47. Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Premiebetaling Zondag 23 Mei vm. van 11 tot 12 uur by Eng. Nellen, Heide. De premie bedraagt 1\'2 pet. Het Kantoor van Notaris Pluymaekers is Donderdag 27 en Vrij dag 28 Mei GESLOTEN Ysselsteyn. Premiebetaling van de Veeverzekering op Zondag 23 Mei na de Hoogmis, in café H. van Ascen. Premie bedraagt Vz pet-. Het Bestuur, Hebt U nog aardappelen, verkoop ze ons, ♦wy komen ze afhalen, ook kleine partijen. Ant. Janssen, Markt 6 Telefoon 229 Venray Door de Venrayse Wandelsport vereniging wordt op 27 Mei een Donderdag gehouden. Veïtrek Henseniusplein 6.15, einde van de tocht 8 u. Hense niusplein. Natuurliefhebbers, wandel sportliefhebbers, allen present I Voor 'n leuk KRAAGJE naar Ebberink TE KOOP wegens plaatsgebrek kinderwagen z.g.a.n. Adres bureau van dit blad, VERLOREN dames-polshorloge van Venray—G9ystoren. Tegen bel. t.t.b. by M. van Es, Maasheeseweg 42 BIEDT ZICH AAN dienstmeisje 23 jaar Oude Oostrumseweg 16. VERLOREN boodschappentas inh. portemonnaie met geld. Tegen bel. t.t.b. bureau van dit blad. GEVRAAGD voor direct Ant. Gubbels GEVRAAGD twee meisjes liefst zusters of vriendinnen, by Limb, mensen in hotel van/ Tilburg. Hoog loon, veel vry. Mevr. Pijls, Helmond. GEVRAAGD wegens huwelyk der tegenwoordige, net meisje voor dag en nacht, in gezin met 1 kind. Was buitenshuis. W. Veldhuis van Antwerpen, Straelseweg 32 Venlo TE KOOP 2 korven bijen H. Vermeulen, Heide 63 TE KOOP wit geëmaill. badkuip iets beschadigd, voor allerlei doel einden geschikt. L. Manders, Marktstraat 3. UIT DE HAND TE KOOP Boerderij groot 5 H.A. met zo goed als nieuwe gpbouwen en twee kippenhokken, gelègen aan het Veulen I 28. Te bevragen by G. H. Deriet, C 285, Overloon. TE KOOP theetafeltje, eiken wandspiegel en mandoline Adres bureau van dit blad. TE KOOP 1 H. zwaar raygras, 3 H. zware rogge, 4 H. haver ook in stukken. Tevens gelegenheid tot weiden van vee. M. Thoonen, Kempkesberg 6a. TE KOOP wegens aanschaffing van luchtbandenwagen een slagkar, lichte bascule en een wentelploeg J. Wilms-Claes, Weverslo M 83. TE KOOP wit kolenfornuis B 81, Wanssum. TE KOOP een partij biggen G. Spreenwenberg, Ysselsteyn 184 TE KOOP GEVRAAGD vooroorlogs wit fornuis zo goed als nieuw. H. Jans-Beken, Boschweg 6. TE KOOP 1 Va jaar gebruikte wasmachine motor, wasketel met buis geëmaill., grote gegalv. wasteil Leunseweg 19b. TE KOOP een weibeest en een maalkalf J. Emonts, Merselo M 44. TE KOOP partij biggen H. Koenen, Steegsbroek I 20 TE KOOP partij biggen A. Verheyen, Gunhoek, Oirlo. TE KOOP nieuw tennisracket Kruisstraat 8. TE KOOP partij biggen Linders, Veltum. TE KOOP een zeer goed onder houden gelegen Langstraat 35. Te bevragen by G. Gommans, Maasheeseweg 15b TE KOOR een goed onderhouden kinderwagen, een driewieler m. gesl. bak voor motor, met nieuwe carrosserie. Oostrum C 35. Gras te pachten om te hooien. G. van den Berg, Oostrum. TE KOOP 3pits gas/kolenfornuis in zeer goede staat. Langeweg 26. TE KOOP meubelmakers-lijmkachel met 1.80 lange verwarmingstrommel Ant. Gubbels, Maasheeseweg 8. TE KOOP 3jarige luxe ruin mak in en by alles, ook te ruil tegen BT ruin. A. Martens, Peelplan Zuid I 106 GEVRAAGD voor spoedige in diensttreding net R.K. dagmeisje 16—18 jaar. M. Arts-van Woerkum, Schildersbedrijf Marktstraat 6. prachtsortering, lage pry zen, Komt j zien, niets verplicht U. Langstraat a F. W. HENDRIKS

Peel en Maas | 1948 | | pagina 3