van deze iveek het R.K. Ziekenhuis dhr van M, toen hij van Venray naar Merselo fietste, plotseling met een zware steen tegen de grond gesmeten. De steen, die blijkbaar gegooid werd door iemand, die zich schuil hield in het struik gewas langs de weg, trof de heer S. in de heup, waardoor hy een tijdlang buiten kennis was. De Rijkspolitie trok nog met zijn speurhond achter de laffe dader aan, doch kon hem niet meer achterhalen. Bull-dozers in de Peel Moderne wijze van ontginnen. De Ged. Staten van Limburg en de Cultuurtechnische dienst, hebben toe stemming gegeven, om het terrein gelegen te Ysselsteyn rondom de landbouwschuur der gemeente, groot 73.5 ha, te ontginnen langs mecha nische weg. Hiermede wordt een geheel nieuwe wijze van ontginnen mogelyk ge maakt en zal dit experiment slagen, dan opent dit grote mogelijkheden voor de toekomst van de Venrayse Peel. Want inplaats van de schop wordt nu gebruik gemaakt van de modernste machines die op dit gebied bestaan. Bull-dozers drag-linies enz.? gaan de vrede van de Peel verstoren met het geronk der motoren en wanneer men bedenkt, dat een bulldozer per week 20.000 m3 zand verplaatsen kan, dan heeft men een klein denkbeeld van de wijze waarop dit werk zal worden klaargemaakt. De belangstelling voor deze uit voering is dan ook zeer groot, want "Venray heeft weer eens de première. De bedoeling is zelfs, dat er van dit werk een film wordt gemaakt. Nog nergens in Nederland is men zo grootscheeps te werk gegaan en uit de aard der zaak is dan ook de belangstelling groot. Door de hoge loonkosten en het gebrek aan arbeiders was de Gemeente gedwongen, de oude wyze van ont ginnen te laten varen en een proef te nemen met deze nieuwe methode. Het werk wordt onder directie van de N.V. Grontiny en onder toezicht van de Cultuurtechnische Dienst uit gevoerd door de firma Sanders, Snep vangers en Vlieger te Rijswijk, die op het terrein van ruilverkaveling enz. reeds belangrijke -werken in het gehele land hebben uitgevoerd. De kosten bedragen voor de aan nemer f 125.000,Het rijk verleent Subsidie voor deze ontginningen, zódat de kosten van de ontgonnen grond niet te hoog zullen liggen. De werkzaamheden Na het uitzetten van het terrein wordt een aanvang gemaakt met het wegbrengen over een dikte van 15 a 25 cm van de bovengrond welke op geslagen wordt, totdat deze na het gereedkomen van de ondergrond wederom gespieid kan worden. De vervolgens bloot komende onder laag wordt over eën diepte van 35 tot 40 cm diepgeploegd en vervolgens ge egaliseerd, waarna de bovengrond wederom wordt opgebracht en verder bewerkt. Daarbij wordt het geheel dan door kruist met perceel en kavelsloten en worden de nodige bedtyfswegen aan gelegd. Na verschillende bewerkingen wordt het geheel dan als voor cultuur ge schikte grond opgeleverd. Laten we hopen, dat het werk binnen de gestelde 6 maanden klaar is en, dat de resultaten zo zijn, dat de verdere ontginning van de Peel dan slechts een kwestie van geld is. Dit is zeker, met de goedkeuring van dit object is een grote stap in die richting gezet. P.D.Y. „De Zwaluw" Zondag 25 April, werd door de postduivenvereniging ',De Zwaluw", een wedvlucht gehouden met oude en jarige duiven, vanaf Helchteren. De duiven werden gelost om 11 uur. De uitslag oude duiven was als volgtAankomst eerste duif 12.7.32 u., laatste duif 12.32.17 uur. Gebr. Hendriks 1ste pr.; H. Ver meulen 2; G. Janssen W 3, 14 en 15; H. Crooymans 4, 8 en 27; P. Janssen K 5 en 7; Th. Rutten 6 en 20; A. Willems 9 en 25; M. Poels 10 en 12; M. Siebers 11; B. van Daal 13; P. Lem- men 16; E. Vermeulen 17; J. Kusters B 18; Henckens O 19, 30 en 31; W. Thyssen 21 en 29; P. Stryboseh 22; J. Stryboseh 23; W. Creemers 24 en 26; P. Kersten 28; J. Boom 32 en 34; St Servaas 33; J. Verstegen 35; over- duif J. Kusters V. Jarige DuivenAankomst eerste duif 12.11.43 u., laatste 12.37.47 u. J. van Leuken 1, 21, 117; J. Arts W 2, 58, 59, 114; H. Rutten 3, 32,64 79; L. Coopmans 4, 5; P. Janssen K 6, 12, 26, 71, 106; P. v. d. Heidtn 7 57, 95, 104; P. Willems 8, 37, 72; J. Bastiaans 9, 54, 55; P. Spee 10, 35; Jac. Verstegen 11, 27, 75; St Sesvaas H. Peeters 14, 67, 80; J. van Houdt 15, 69; W. Lormans 16, 68; K. Sybers 17; J. Boom 18; M. Thonen 19, 50; H. Hermans 20; B. v. Daal 22; P. Janssen Gr 23, 28; H. Henckens 24, 53, 111 113; G. Janssen W 25, 73; P. Stry boseh 29, 82, 101; A. Willems 30, 40' G. Vissers 31; Gebr. Swagfioven 33; A. Crooymans 34; v. d. Pasch 36, 92; M. C'appelle 38; Jean Janssen 39, 97, 110; E. Vermeulen 41, 42; W. Thyssen 44; M. Steegs 45; P. Lemmen 46, 56: J. Goemans 47; M. Franken 48, 74 85, 99; M. Hendriks 49; P. v. d. Laar 51, 70; J. Kusters 52; M. Lemmen 60 83, 100,116; M. Siebers 61; G. Thyssen 62; H. Smits 63, 65; Joh. Janssen 66'; G. Janssen H 76; M. Keyzers 77; W. Janssen 78, 96, 109; M. Duif 81, 94; H. v. d. Heuvel B 84; W. Kateman 86; L. Verhoeven 87; H. Crooymans 88; H. Vermeulen 94; Arts Oirlo 91; H. v. d. Heuvel 93; A. Bokkenstein 98; Th. Rutten 102; Jaap Verstegen 103; Jan Derks 105, 115; H. van As 108; J. Stryboseh 112 W.' Deenen 107; Overduif W. Thyssen. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Sportnieuws Op de bijeenkomst van Wieier- supporters alhier, is een Wielerclub opgericht. Drie en twintig personen hebben zich inmiddels als lid opge geven, Vijf personen werden met meerder heid van stemmen tot Bestuursleden gekozen die hun eventuele functie nog onderling moeten verdelen. Een zesde lid is verder nog ge kozen om mede zitting te hebben in Bestuursvergaderingen, ten doel heb bend de belangen van de jonge ren ners voor te staan, hoofdzakelijk in wedstrijden en trainingsritten. Eventuele Donateurs en nieuwe leden kunnen zich by ieder lid óf Bestuurslid opgeven. Succes zy deze nieuwe vereniging toegewenst. S.V.V.-nieuws Heden Zaterdagmiddag 1 Mei wordt op terrein Oostsingel gespeeld de Bekerwedstrijd S.V.V. I contra Seve- num I. We herinneren ons nog de competitie wedstrijd tegen Sevenum, welke de beste wedstryd van het seizoen was. Allen dus op Zaterdag middag 18 uur naar de Oostsingel. Zie advertentie BESLISSINGSWEDSTRIJD E.W.C. I AFFERDEN I Morgen Zo'ndag 2 Mei, om half drie wordt deze beslissingswedstrijd ge speeld op het prachtige terrein van S.V.V. aan de Oostsingel. Dit belooft een zeer spannende wedstryd te worden. Bij de promotie degradatiewedstrijden zijn beide ver enigingen met evenvee) punten uit de strijd gekomen. Dus gelijkwaardige tegenstanders. Afferden moet hier hot 3e klasseschap verdedigen en E.W.C. zal trachten te promoveren. Gezien dit evenement, de rivaliteit en de spannende wedstryden die hieraan voorafgingen, belooft dit morgen een sensatiewedstrijd te- worden. Laten we hopen, dat de sportiviteit echter hoogty mag vieren. Allen dus morgen op naar de Oost singel. Zie advertentie Gouden Bruiloft Woensdag vierde het echtpaar Jacobs-Lichteveld aan de Merselose weg alhier de gouden bruiloft. Na een H. Mis van dankzegging werd dit zeldzame feest in huiselijken kring gevierd. 's Avonds bracht Venray's Harmonie dit nog zeer krasse echtpaar een serenade. Als een zeldzaamheid dient nog vermeld te worden, dat dit nog zeer krasse echtpaar te voet kerkwaarts ging. Verpachting van Turfveldjes Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen hierbij ter kennis, dat op Woensdag 5 Mei, a.s. des namiddag? om 2 uur ter plaatse in Peelplan-Zuid te Ysselsteyn een openbare verpachting bij opbod zal plaats hebben van pl.m. 154 turfveld jes tegen contante betaling zonder opcenten. Venray, 28 April 1948 Burgemeester en Weth. van Venray A. H. M. JANSSEN, burgem. H. VORST, Secretaris GEVONDEN f 10.-, Gasstraat 36 1 p. grijze kindersportkousen, Branje, Stationsw. C 12a; zwart hondje, Min, Veldstraat 44; vulpotlood F. Janssen, Stationsweg 24b; tas m. sleutels, Gymnasium Leunseweg; portemonnaie en pakje sigaretten, P.v.Es, St. Jo zefstraat 12; lederen roodbr. handsch. Janssen, Wansümseweg D 20; dames hoed en eombinatiefeang, v. Waayen- burg, Wilhelminastr. 2; 13 textiel punten, v.Aarssen, Langstr. 17; paar blauwe wanten, kazerne Langstraat; tas met sleutels, den Holder, Mersel. weg 27; zwart hondje, G. Voesten, Overbroek; 2 portemonnaies,'Josten, G 44, Schoor; rozenkrans,- Langeweg 13; kinkstarter, kazerne Langstraat; portemonnaie m. inh., J. Relouw, Kruisstr. 7; Lipssleutel 257, Linsen, Grotestr. 24a; wittö wollen wanten, Smakterweg 10: paardendek en schroe- vensleutel, Martens, Schoolstr. 12; zilverbon, Veraart, St. Annalaan 4. Vaste aanstelling Met ingang van 1 ]&ei is de heer Pierre Luoassen alhier benoemd tot besteller by de P.T.T. in vaste dienst. Naar wy vernemen werd aan het Electro Technisch Bureau Fonck opgedragen de levering en aanleg van de Licht-, Kracht-, Geluid- en Signaal-Installatie der St. Martinus- kerk te Venlo. JEUGDVOETBAL Beste jongens Met de meeste van jullie heb ik in myn wekelijks babeltje al kennis ge maakt. Hierbij heb ik jullie het een en ander onder de aandacht gebracht. Toch wil ik hier nog enkele belang rijke punten voor jullie vastleggen. Wil je oöit slagen in je voetbal carrière dan zul je nauwkeurig deze punten moeten uitvoeren of in je opnemen. Begin met het voornemen degelyk te trainen en geen enkele trainings avond over te slaan. Nu kun je nog gemakkelijk iets leren, maar als je ouder wordt is het veel mceilyker. Benut daarom je tyd goed, opdat onze vereniging R.K.S.V. Venray vol vertrouwen de toekomst tegemoet kan zien. Ja zeker, dat ligt grotendeels aan jullie Boys. Over enige jaren zullen er ver scheidene van jullie geroepen worden om de rood-wit-blauwe kleuren van het hoogste elftal te verdedigen. Zorg dan paraat te zyn en dat er niet te vergeefs een beroep op je gedaan wordt. Dit hebben jullie allen zelf in handen en kunnen jullie alleen bereiken door veel heel veel te oefenen. Kom op tijd naar de training, daar er dan niet gewacht behoeft te worden. Je zult zien jongens, indien je zo de training opvat, zul je er zelf plezier in krygen. Tot volgende week. Mgr. Hanssen naar Home. Z. H. Exc. Mgr. Dr. A. Hanssen, coadjutor van het bisdom, is naar Rome vertrokken voor het gebruike lijke bezoek „ad iimina". Mgr. is vergezeld van de secretaris van het bisdom Drs. van Odyk en van zyn noef, aalmoezenier Loor.en. Z. H. Exc. die Dinsdag door de H. Vader in audiëntie werd ontvangen, zal Maandag 10 Mei in het vaderland terugkeren. Harmonie Oostrum Zaterdag 24 April hield Oostrum's Harmonie haar jaarvergadering. Hierin werd besloten deel te nemen aan het festival te Oirlo en Merselo en op 11 Juni a.s. aan het Federarief concours te Zeelst en zal uitkomen in de eerste afdeling. Daar de Harmonie sedert 1 Januari 1948 is aangesloten by de Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen mag de Harmonie alleen deel- nemen aan een concours door genoemde Federatie uitgeschreven. Hierbij vermelden we nog even, 7. Versloegen, die op 4 April op het Internatinaal Solistenconcours te Weert, het record aantal van 116 runten behaalde. Dit record werd op daarop volgende concoursdagen, waar aan door 252 solisten werd deelge nomen, niet verbeterd. Het voornaamste De Bossche veemarkthallen einde 1918 weer in gebruik. Dinsdag is in den Bosch de laatste spant geplaatst van de opbouw zijnde veemarkthallen, die in 1944 gedeelte lijk door de Duitsers zijn vernield en in 1947 nog eens door brand: Dinsdagmorgen kon do laatste van de grote spanten, die elk 7 ton wegen geplaatst worden. Burgemeester Loeff zei hij deze gelegenheid, dat einde dit jaar de hallen weer volledig in gebruik zou den worden genomen, hetwelk niet alleen een Bosch belang, doch ook een nationaal belang genoemd kon worden, daar deze hallen naast de belangrijke veemarkten de aan voer bedroeg ongeveer 2000 runderen 1500 varkens en 500 schapen per veemarktdag ook dienstig werden gemaakt voor grote tentoonstellin gen. Inventarisatie land- en tuinbouw Binnenkort komt er een inventari satie van de land- en tuinbouw in 1948. De telling zal gegevens ver schaffen, welke nodig zyn voor een inzicht in het grond gebruik, de teelt der gewassen en de omvang en de samenstelling van de veestapel. Op Maandag 3 Mei om kwart vóór acht houdt dr. Th. J. C. van Hout, waarnemend chef van de afdeling landbouw van het Centraal Bureau voor Statistiek in Leidschendam^over Hilversum I een causerie over dit onderwerp. Negen eu negentig.... Haast dag aan dag bevat de Staats courant een lijst van uitgesproken echtscheidingen. Een lijst, die in de verwording van deze na oorlogse- tyd steeds groeit. Dezer dagen werd een record be haald: negën en negentig huwelijken werden opgesomd, die wettelijk ont bonden waren verklaard. Negen en negentig mannen en evenveel vrou wen, die elk hun eigen weg weer gaan. En de kinderen Treurig! Naai-, stop- en handwerkgaren zonder punten Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat onderstaande textielproducten voortaan worden ge rangschikt onder de vrijgestelde textielartikelen, W9lke dus zonder punten kunnen worden gekocht. Natuurzijden (inclusief chappe- zyden), gemerceriseerd katoenen en kunstzijden naaigaren (inclusief knoopsgatenzijde) op rolletjes van ten hoogste vijftig meter ijzergaren op kaartjes van ten hoogste vijftig meter. Rayon celvezel stopgaren'op kaartjes van ten hoogste twintig meter. Natuurzijden en gemerceriseerd ka toenen handwerkgaren in opmaak van ten hoogste zes gram. Kunstzijden handwerkgaren in op maak van ten hoogste vyf en twintig gram, angorawol op bolletjes van ten hoogste tien gram. Binnenkort krentenbrood In de eerstvolgende weken worden de broodbakkeryen met kleine liofeveel-1 heden krenten en rozijnen bevoorraad ter verwerking in het brood. Binnen kort zal het reeds aangekondigde krentenbrood dus verkrijgbaar zyn, zy het dan in beperkte mate. Een bon voor 400 gram brood geeft recht op het kopen van 400 g krentenbrood. Volgende week twee eieren In de bonneniyst van 29 April zal een bon voor twee eieren voor alle leeftijdsgroepen worden bekend ge maakt. De winkeliers zullen in het begin van de distributieperiode evenwel niet voldoend bevoorraad zyn, zodat de eieren pas in de loop van de distribu. tieperiode betrokken kunnen worden Karnemelk gedeeltelijk vrij van bon. Met ingar.g van Zondag 25 April is naast de karnemelk, welke ver krijgbaar is op de bon voor gestan- dariseerde melk in de verhouding 3 liter karnemelk voor 1 liter gestan- dariseerde melk, 10 pet. bonvrye kar nemelk beschikbaar gesteld. Dit betekent, dat iedere consument recht heeft op een hoeveelheid kar nemelk en uit ondermelk en karne melk bereide consumptie-melkpro ducten, gely'k aan 10 pet. van zijn totaal verbruik uit gestandaardiseerde melk en hieruit bereide consumptie producten. Eierkolen goedkoper Antliraciet duurder Met ingang van 1 Mei wordt de prijs van eierkolen met veertig cent per mud verlaagd. Op dezelfde datum zullen de prijzen van de meest courante anthracietsoorten met 35 cent per mud .worden verhoogd. De eerste groente naar de Ruhr. Maandag zyn de eerste vrachtauto's met Nederlandse groenten, voorname lijk spinazie en sla over de grens by Venlo naar Duitsland vertrokken. De groenten werden voor rekening van het centraal bureau van de tuin bouwveilingen normaal op enige vei lingen aangekocht. Hoewel op het ogenblik nog geen defitieve overeenkomst met de Ame rikaanse autoriteiten werd bereikt, is het centraal bureau, in vertrouwen, dat deze overeenkomst tot stand komt, met aankoop en toezending begonnen. De thans gezonden groenten zyn bestemd voor liet Ruhrgebied. Zij zullen in normale distributie worden gebracht. Nederlanders in Canada. Tuiubouwgrond voor l dollar. Op een persconferentie, welke de Canadese ambassadeur, mr. Dupuy Dinsdag in don Haag hield, kwam Z.Ex. ook te spreken over de beleve nissen van de Nederlanders in Ca nada. De ambassadeur was in correspon dentie geraakt met een groot aantal oorlogsbruidjes en werd zo verrast door't gave Engels hunner brieven, dat hy een selectie daaruit naar Ottawa heeft gezonden, om de Canadese autoriteiten te laten zien, dat de mi litairen een goede keus hadden ge daan... Als men achteraf deze jon gens nog eens vraagt, hoe zy er toe gekomen zijn, juist een Nederlandse vrouw te kiezen, luidt het antwoord meestal, dat zij in andere landen hun vrouwelijke kennissen slechts mee maakten in het amusementsleven, terwijl zy ten onzent in de familie kring kwamen. Wat de Nederlandsen, die in Ca nada gehuwd zijn, zelf betreft, deze maken het, aldus mr. Dupuy, over het algemeen zeer#goed, zy hebber, zich ook snel aan hun nieuwe milieu aangepast. Een vleiend staaltje van Nedev- land?e ondernemingszin haalde de ambassadeur nog op uit Torado, waar Hollandse boeren er in ge slaagd zyn, een voorheen als waar deloos beschouwd stuk grond zij betaalden er niet meer dan 1 dollar voordroog te leggen en het te maken tot een tuinbouw centrum. Hot gros van de Nederlanders in Canada is tuk op nieuws uit ons land; een der eerste vragen, welke een Nederlands chauffeur, die Z.Ex, onlangs in Canada ieed, aan mr. Dupuy stelde, was of er in Holland nog altyd zo druk gelift werd KINDERBIJSLAG VOOR ZELFSTANDIGEN. Op vragen van het Tweede Kamer lid Andriessen (K.V.P.) betreffende de voorziening van de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen, heeft min. Drees o.m. het volgende geantwoord: Niet de technische commissie-Van Rhyn zal de minister van advies dienen inzake het treffen van een kinderbijslagregeling voor kleine zelf standigen, doch een gemengde com missie, samengesteld uit vertegen woordigers van het Ministerie van Sociale Zaken en van de Stichting van de Arbeid, welke gemengde com missie de werkzaamheden van dé technische commissie voornoemd ten aanzien van de algemene leiding dei- sociale verzekering heef: voortgezet. De vertegenwoordiging van de Stichting van de Arbeid in de ge mengde commissie is voor deze nieuwe taak uitgebreid met enige deskun digen uit landbouw-en middenstands- kringen. Een mededeling om een nood voorziening op korte termijn kan niet worden gedaan, daar het ad vies van de gemengde commissie zal dienen te worden afgewacht. 'Van de zijde der commissie is evenwel tofegezegd, dat een spoe dige volvoering van haar taak zal worden nagestreefd. CIRCUS BRIANTELLI. Het is al bijna een jaar geleden, dat het laatste circus in Venray zijn tenten opsloeg, maar volgende week opent Circus BrianteJli in Venray het nieuwe seizoen. Dit circus is hier niet vreemd, het is al verschillende malen in Venray geweest en langzamerhand hebben we dit zien groeien. Ook nu is de tent weer groter, nieuwe wagens zyn er bijgekomen en ook het programma is, wat kwaliteit betreft, met grote sprongen naar boven gegaan. Aan de paardendressuur, het hoofd bestanddeel van een circusprogramma, is weer alle zorg besteed. Wy ver melden slechts de 4 Arabische schim- melhengsten, die in een zeer mooi dressuurnummer optreden. De luchtsensatie's de Tardona's laten U weer eens echt huiveren, terwijl Trapini en de Nelsons acro batiek ten beste geven, welke de meest verwende bezoeker tevreden stellen. Ook de 3 Rivano's geven een aparte klasse acrobatiek, dat op hu moristische wijze naar voren wordt gebracht. De clowns, de radio-beroemdheden Bario's vormen een kostelijk nummer, dat menigeen zich nog lang zal her inneren. De hondendressuur is even eens prima, alsook de jongleurnum mers. Al met al een goed program ma in een goed circus en menigeen zal drie uren lang de dagelijkse sleur hier vergeten en een genotvolle avond of middag hebben e in 11111111111 ii 11 in ei i rri 11111 ww STERFTE ONDER KUIKENS- Doelmatiger voeding. De consulent afd. Pluimvee C.Y.Y., Th. Mennen te Sevenum, schrijft: aVeel kippenhouders voeren hun kui kens de eerste dagen, zelfs de eerste week, alleen maar opfokvoer. Daarom is het, dat talloze kuikentjes sterven aan een teveel aan eiwit. Op tientallen bedrijven, waar ik ge durende April geroepen werd, was het sterftecijfer onrustbarend hoog. De kuikens waren zwak op de poten, zakten door in de hakken, namen nauwelijks voedsel meer op en stier ven. Dat hier sprake was van een of ander vitamine-gebrek, kan ik voors hands niet aannemen. Op al deze bedrijven is myn advies geweest: Geef de eerste week uitslui tend havermeel, desnoods gemengd met tarwemeel en blijf daarna door gaan met iets havermeel onder het opfokvoer te mengen: geef echter altyd gelijke hoeveelheden meelvoer en hardvoer: Pliéi ligt juist de kern van de zaak. Wie vanaf de eerste dag opfokvoer en hardvoer in gelijke hoexeelheden aan zyu kuikens voert, zal daar wél by varen. Bedrijven waar aldus ge handeld wordt, en waar overigens de nodige zorg aan de opfok besteed wordt, hebben geen last van sterfte. En ook de bedrijven, waar de boven gesignaleerde afwijkingen hoogst ernstig optraden, waren by opvolging van myn advies na een week van alle narigheid af, wel een bewijs, dat de dieren tevoren een teveel aan eiwit in verhouding met zetmeel hadden opgenomen. Dat er nog een goedkopere manier van voeren is, is een zaak waarop ik hier niet nader wil ingaan, doch waarop ik bij gelegenheid nog wel eens de aandacht van onze kippen houders op wil vestigen. OPFOKVOER. Volgens de instructie DG/A 57/178 moet het opfokvoer voor kuikens tot en met 6 weken als volgt zijn samen gesteld: 10 soyabloem, 10 inaismeel, 5 gerstemeel of broodmeel, 15 fijn gemalen haver, 14 grint/zemelen of tarwegries, 71/. kunstmatig gedroogd gras-/lucerne-/klavormeel) minimum 14 pet. eiwit) of: l1/, gemalen rode wortelen en 6 grint/zemelen, 3 lever, meel, 10 vismeel (minimum 60 pet eiwit), 5 vismeel, diermeel, vleesbeen- dermeel, gemengd dierlijk eiwit (mi nimum 50 pet. eiwit) 2 gedroogde on- uitgetrokken gist en 15 weipoeder, eventueel te vervangen door 5 vital en 12 weipoeder of 4 becovit en 13 weipoeder, 1 levertraan of een daar mee overeenkomende hoeveelheid vi tamine A/D preparaat, 21/- mineralen voor pluimvee volgens voorschrift. Vanaf 3 levermeel tot het einde kan vervangen worden door 387j kernvoeder KO min 30 pet. eiwit. Aan de hand van dit voorschrift kan een prima voor worden gemaakt hoewel nog voor verbetering vatbaar en inderdaad zyn er talrijke coöpera ties en voederfabrikanten, die een uiterst best- meelvoer voor kuikens in de handel brengen. Het vitaminegehalte laat niets te wensen over en met name de A-, B2 en D-vitaminen zijn er overvloedig in vertegenwoordigd, zodat het vrij wel onmogelijk is, dat kuikens met een dergelijk rantsoen nadeel onder vinden tengevolge van A-avitaminose B2 en D-diföciëncie zullen ondervin den. Het verteerbaar eiwitgehalte is ruim 18 pet., dus aan de hoge kant. Maar hierin ligt o.i. juist het grote gevaar, dat er fouten gemaakt wor den bij de opfok. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Melasse voor inkuilen. De verwach tingen ten aanzien van het beschik baar komen van het an-orgamsche A.I.V.-zuur, zijn evenals in 1947 van dien aard, dat er dit voorjaar niet op een hoeveelheid zuur van enige betekenis gerekend kan worden. Hoe de zuurpositie in de zomer en het najaar zal worden, kan momen teel nog niet voorzien worden. Er zal derhalve in dit voorjaar wellicht een grotere behoefte aan gedenatureerde melasse voor het inkuilen van gras of klaver zijn. Vanaf heden kan dan ook weer voor het inkuilen van groenvoeders deze melasse worden aangevraagd, liefst zo spoedig mogelyk. Per 1000 kg groen voeder zal 50 kg nodig zijn. Gedenatureerde melasse wordt uitsluitend ter beschikking ge steld voor gras en andere eiwitrijke groenvoeders, o.a- alle vlinderbloemige, die in een vaste silo worden inge kuild. Voeder M.C-varkens. Voor mest- contract-varkens welke na 9 Mei wor den afgeleverd kan maximum 300 kg voeder verstrekt. Ook bedrijven boven 10 ha bouwland kunnen per afge leverd varken, maximum 150 kg var- kensmeel ontvangen. Loonmaaie» eu dorsen. De tot heden vastgestelde tarieven zijn ver vallen, dit zal op de concurrentie wellicht van invloed kunnen zyn. De PI. Bureauhouder U. EMONTS BURGERLIJKE STAND van 23 tm. 29 April 1948 GEBOREN Janssen Huberta G.M. Heide L 49 van Kempen Gerardus H.J. Heide L 30 Potten Maria H.A. Kempkensberg van Dijck Gertruda L.W.M. Merselo Marcellis Ardina A.M.M. Merselo Arts Catharina A.M. Klein Oirlo van den Heuvel Christina P.C.E. Merselose weg 21 Emonts Elisabeth W.M. Castenray GETROUWD Hendrix Peter H..30jr, los arbeider en Jacobs Theodora/ A., 27 jr, beiden te Venray Swinkels Johann M., 30 jr, land bouwer en Claessens Gertruda J., 29 jr, beiden te Venray Willems Lambertus J.H., 28 jr, land bouwer en Geurts Catharina A.G., 25 jr, beiden te Venray NIEUWE BONNEN Geldig van 2 t.m. 15 Mei Bonkaarten KA, KB, KC 804 349 Algemeen pl.m. 225 gr. huishoud zeep of 180 gram toiletzeep 350 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak 351 Algemeen 1600 gram brood (geldig t.m. 8 Mei) 353 Algemeen 500 gram suiker, boter hamstrooisel, enz. of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gr. versnap. 355 Algemeen 2 eieren 345 Reserve 800 gram brood (geldig t.m. 8 Mei) 348 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. 8 Mei) Bonkaarten KB, KE 804 849 Algemeen pl.m. 450 gr. huishoud zeep of 360 gram toiletzeep 850 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak 851 Algemeen 400 gram brood (geldig t.m. 8 Mei) 853 Algemeen 500 gr. suiker, boter hamstrooisel enz., of 1000 gr. jam, stroop, enz., of 500 gr. versnap., 855 Algemeen 2 eieren 845 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. S Mei) 848 Reserve 500 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. Tabak- en versnaperingen knarsten QA, QB, <JC 802 43, 47 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 45 Versnaperingen 200 gr. versnape ringen of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz., of 400 gr. jam, stroop 'enz. 48 Versnaperingen 100 gr. versnape ringen of 100 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz., of 200 gr. jam, stroop enz. Niet aangewezen en vernietigd kunnen worden de bonnen: 302, 304, 305, 804, 805 Melk, 310, 311, 312, 317 814, 816, 817 Reserve, 310, 819 Alge meen. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: De wortel van allo kwaad is de begeerlijkheid. Priester van de week Pater Theonestus, Paterski., Tel. 502. PATERSKERK. ZONDAG: 7 uur leesmis; 8 u. patershoogmis voor de Aartsbr.schap v.h. Koordje; 9.30 im. Arnold Coenders; 10.30 parochiehoog mis uit dankb.heid; 2.30 kinderlof, 4.15 gez. Vespers; 5 u. Lof. Deze week iedere avond om 7.30 Marialof. MAANDAG, Dinsdag en Woensdag Kruisdagen; 6.30 processie, daarna de Hoogmis; 7 u. zyalt. Regina de Bruin- Welten; 7.30 zijalt. L. Voermans, be steld door personeel de Gruyter;'8 u. best. jd. Johanna van Mey'el; 8.30 gest. jd. Herman Gellings en echtg. (III); 8.30 zyalt. II. Mis 2öj.- huwelijk Thyssen—Pelzers. DINSDAG 6 u. uitstell. Allerh.; volle aflaat; 6.20 hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 u. gest. jd. Jac. Verbeek en Mechtildis Baltussen (2kl); 8.30 dankb.heid 40j. huwelijk v-an Dffck- Clephas; 9 u. huwel.mis bruidspaar Janssen-van Osch; 7.15 Marialof, waarna optocht naar het kerkhof, ter herdenking van oorlogsslachtoffers. WOENSDAG na de processie hoog mis overl. fam. Jeuken—Verhulsdonk (1H); 8 u. gest. jd. M. Timmer—van Geffen, Agnes Nefkens (1 kl.sol); 8.30 gest. jd. Ant. Feijen, echtgenote en heerzoon. DONDERDAG, feest van 's Heren Hemelvaart, geboden feestdag, gen. abs.; 7 u. leesmis; 7.45 H. Mis, waar na plechtige H. Communie; 9.30 Tm.; 10.30 hoogmis; 3u. plechtig Lof, waar onder toewijding aan O.L. Vrouw van de communicanten; 4.15 pl. Vespers; 5 u. Lof. VRIJDAG le Vrijdag toegewijd aan 't H. Hart van Jezus; 6,20 hoogmis t.e.v. H. Hart, 7 u. zyalt. zekere int. 7.30 lm.; 7.30 zyalt. voor beh. terugk. uit Indië; 8 u. gest. hoogmis t.e.v. H. Hart; 3.30 lm. ZATERDAG Priester-Zaterdag, 6.30 zyalt. overl. fam. Kleuskens-Kusters nog een H. Mis voor overl. families Kusters-Heezen— Verhoeven; 7.30 O. L.Vrouw-hoogmis; 7.30 zyalt. om zegen over huwelijk; 8 u. gest. jd. Johannes Nefkens en Elis. Sassen (sollkl); 8.30 hoogm. 25j. huwelijk v. Duijnhoven- Hoedemakers. Deze week iedere dag H. Mis voor klooster en weldoeners. II. FAMILIE. Zondag 2- Mei gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. H. Mis kwart voor 9. Ver trek 8 uur Grote Markt. Allen present. 'DERDE ORDE. Zondag 2 Mei om 10 u. H. Mis en verg. mannen eh jongens op St. Jozef; 3 u. vergadering vrouwen en meisjes. HEIDE. Zondag 3 u. lm. Thomas Michels; 10 u. hoogmis voor overl. fam. Michels—Kersten; 3 u. rozenkr. Donderdag S u. lm. overl. fam. Jans sen-van Osch; 10 u. hoogmis; 3 uur rozenkrans. Vrijdag 7-30 leesm. Hendr. Huisman. ST. SERFATIUS. Zondag H.H. Missen: 6.45, 8.45, 10 u. hoogmis; 8.45 voor 07erl. vriendin; 6.10 meimaand lof. Maandag 8 u. A. Broeren en echtg. Dinsdag 8 u. P. Bouten en zoon. Woensdag 8 u. overl. moeder. Donderdag feest van 's Heren He melvaart, geb. feestdag, diensten als op Zondag. 6.10 meimaandlof. Vrijdag le Vrydag, 7.15 Helena v. Helden; 8 u. zekere intentie. Zaterdag 8 u. Chr. Stappers: 5— 7.30 biechthoren 6.10 meimaandlof. ST. ANNA. Zondag beh. terugkeer 2 broers uit Indie; 9 u. hoogmis z.i. 3.30 meimaandoefeningen. Maandag 6.45 H. Suilen; 8.05 z. i. Dinsdag 6.45 A. Creemers, 8 05 z.i. Woensdag6.45 H. v.Bergen; 7—8 ge legenheid om te biechten. Donderdag Hemelvaartsdag: 6.45 overledene; 7.45 z.i.; 9 u. hoogmis t. z.i.; 3.30 lof en meimaandoefening. Vrijdag le Vrydag 6.45 gez. H. Mis; 8.05 overledene. Zaterdag 6.45 vr. Egelmeers; 8.05 z.i. van 6-7.30 biechten. In de week elke avond 8.15 mei maandoefening. Komt U ook

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2