HELPT NU ALLEN MEE WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN MISSIE MISSIE IN DEZE MISSIE BELOVEN WIJ. IN DEZE MISSIE BELOVEN WIJ. IN DEZE MISSIE BELOVEN WIJ. Nationale Herdenkingsdagen 4 en 5 Mei Steunt onze jongens overzee! Steun aan lichtere bedrijven en melkveehouders Electrische w eideafrastering Zaterdag 1 Mei 1948 No. 18 Negen en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave •Firma van den Munckliof Drukkerij - Kantoorboekhandel ürootestraat 28 Telefoon K 47S0 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. IQeneay £and van 8 eiifft en Nog een paar dagen en in de étalages van winkels en aan de openbare weg; voor iedereen duidelijk zichtbaar, in allerlei soorten van letters, in velerlei kleur- en schakering, zal het dertig, veertig, vijftig maal te lezen zijn: Ja, nogmaals zou ik de vraag willen stellen van de vorige week: Is dan de Missie geslaagd Laat ik het liever nog duidelijker zeggen: WANNEER IS DE MISSIE GESLAAGD Veronderstel' allen komen, allen bidden, allen biechten, allen gaan te communie, allen komen tot het inzicht het moet beter worden, dan KAN DE MISSIE PAS GESLAAGD GENOEMD WORDEN, als wij mensen daar bij dit besluit komen: IK ZAL HET OOK BETER GAAN DOEN. Als we echt, serieus, vast, óók BELOVEN in deze Missie het beter te gaan doen, En dan niet zo maar ïn het alge meen. Neen, een uit gesproken belofte. Ieder op zijn terrein. Ieder op zijn plaats. God" moet horen en God moet zien, wat wij van plan zijn. In bedrijvigheid zijn wij bezig met de materiële wederopbouw, nü is HEEL VENRAY één en al bedrijvigheid voor de geeste lijke wederopbouw. Wij gaan laten zien uitbeelden de gedachten, de activiteit, de ernst, de ideën, de schoonheid van ons Christen- dam. Niet in schreeuwende reclames, maar in een stemmige uit beelding en in de eenvoud van onze kruizen. Niet in opschik, maar" in soberheid: De werkende arbeidersstand en het lerende kind op school; De misdienaar aan het altaar en de sportman op zijn veld. De meisjes der Congregatie en de herstellers der wereld in de Derde Orde. De middenstander in zijn zaak en de boer op het land, IEDEREEN zal voor de dag komen met een uitbeelding van zijn hoofdgedachte en het uitgesproken besluit. Concreet en vastomlijnd. Mensen van Venray, laat het zijn SERIEUS GEMEEND. Geen holle klank van een mooie klok. Geen „klinkend metaal of rinkelend bekken", omdat er de liefde niet is. Geen „woord" maar „daad". Organisaties, laat Uw belofte zijn STERK als graniet en ZO samen optrekken het HUIS VAN ONZE GEESTELIJKE WE DEROPBOUW. Bedetocht in Venray Volgende week, op 5 Mei, herden ken wij het feit, dat Nederland drie jaren geleden zijn vrijheid herkreeg Vijf bittere en lange jaren, waarin de Duitsers met ijzeren hand pro beerden het Nederlandse volk de nek te buigen, waren toen voorbij. En we leven in een dergelijke haast en zo veel problemen eisen ons geheel voor zich op, dat die tijd soms al lang weer vergeten is, of ons blind staren op de materiële verwoesting en niet meer denken aan wat geleden is op geestelijk gebied/Trouwens men ver geet maar het liefst wat onaan genaam is. Maar nu wij de bevrijding van ons land herdenken blikken we weer even terug naar dat nabije verleden en moeten wijons realiseren wat wy gewonnen hebben ten koste van veel leed, verdriet en mensenlevens. Dan zfillen wij ons vanzelf d9 plicht her inneren ons deze herwonnen vrijheid altijd waardig te blijven tonen. Het is vanzelfsprekend en ook juist, dat wy aan de vooravond'van deze Nationale feestdag hen allen eens extra gedenken die door het offer van hun leven deze bevrijding hebben mogelijk gemaakt. Onze mannen, gevallen by de land-, lucht- en zeemacht, onze mannen en gesneuveld voor vuurpelotons, dood gemarteld in gevangenissen en con centratiekampen, gevallen bij hun illegaal werk en niet in het minst de geallieerde militairen die overal ter wereld gesneuveld zijn en uit eindelijk de vrijmaking van ons land hebben bereikt. Juist op de bevrijdingsdag zal hun offer ons voor ogen moeten staan. En daarom is ook dit jaar over ons gehele land weer een Nationale Her denkingsavond op 4 Mei. Evenals vorig jaar zal deze ook in Venray ge houden worden. Hiervoor gelden de volgende regels, die practisch in geheel Nederland hetzelfde zijn. Binnenkort kan een aantal wets ontwerpen worden tegemoetgezien, waarin de regering voorstelt de prijzen van enkele akkerbouwproducten te wijzigen en aan bepaalde landbouw- en veehoudersbedryven toeslagen te verlenen tot een totaal van 86 mil- lioen gulden. Bovéndien zal een toe slag van ongeveer 0.5 cent per kg worden voorgesteld voor melk geleverd uit het zogenaamde Westelijk con- sumptiemelkgebied. De bedrijfsuitkomsten voordeland- bouw in het boekjaar 19471948 zullen naar geredelijk kan worden aange nomen, lager uitvallen dan in het boekjaar 1946—1947. In het bijzonder zal dit het geval zyn voor de Kleinere bedrijven op de lichtere gronden, het geen voornamelijk een gevolg is van de bijzondere weersomstandigheden. Daarom acht de regering een com pensatietoeslag voor deze bedrijven gerechtvaardigd en stelt zy*zich voor daarvoor voor het oogstjaar 1947 1948 een bedrag van veertig millioen gulden uit te trekken. Aldus blijkt uit een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer, waarin de minister-president en de minister van Landbouw een overzicht geven van de door de regering ge nomen besluiten met betrekking tot de prijzenpolitiek in de landbouw. Met de Stichting voor de Landbouw wordt thans overleg gepleegd over de richtlijnen, volgens welke dit bedrag moet worden verdeeld. Daarbij wordt gedacht aan een uitkering van onge veer f 40 per ha ^oor de bedrijven op de zandgronden, zo, dat het bedrag per hectare geleidelijk vermindert voor bedrijven van 8 heef are en meer, totdat een totaal bedrag van f 500 per bedryf 16 bereikt, hetgeen het maximum uit te keren bedrag zal dienen te zyn. Bovendien wordt overwogen, om naast deze toeslag een uitkering te doen aan alle bedrijven beneden de 8 hectaren op andere gronden dan zeeklei. In tegenstelling met hetgeen hun bedrijfsvoering van voor de oorlog meebracht, moeten de bedrijven op de lichtere gronden, voor welke bij de prijsvaststellingen geen rekening is gehouden met de hógere productie kosten, thans een gedeelte van hun graan voor menselijke consumptie afleveren. In verband hiermee heeft de re gering het noodzakelijk geacht, deze Vanaf 6 uur 's avonds zal van alle openbare gebouwen de vlag halfstok hangen. Ook de particulieren worden verzocht om 6 uur de vlag halfstok te hangen. Om 7.15'uur wordt in de Paters kerk plechtig Lof gecelebreerd tot intentie van de oorlogsslachtoffers, terwijl daarna om 7.45 uur, vanaf de Paterskerk een stille bedetocht zal gehouden worden naar het parochie kerkhof. De wog naar het kerkhof wordt in stil to afgelegd, zonder vlag of vaandel. Dit jaar wordt niet naar het En gelse kerkhof getrokken, daar men hierop nog aan het werken is en het verboden is, dit, zolang deze werk zaamheden duren, te betreden. Van 7.45 tot 8 uur worden de klok ken van alle kerken en kloosters luid; Om 8 uur gaat de sirene en zal door ieder Nederlander, waar ook ter wereld, 2 minuten stilte in acht genomen worden. Dus niet alleen op het kerkhof, maar ook op straat, thuis of waar men zich ook bevindt. Op het kerkhof wordt een kort gebed gezegd waarna de stoet - ontbonden is. Zo zal over het gehele land,dezèlfde plechtigheid gehouden worden, waar door wy, jegens hen die vielen, onze waardering voor hun offer willen ken baar maken. We willen op deze avond weer eens opnieuw onze plicht voor ogen stellen, om deze verwarde wereld, ieder op zyn eigen plaats, weer te maken tot een vredige plaats, waar de herwonnen "rybeid, kracht geeft tot samenwerking en vrede by alle mensen. Dan zullen de doden niet vergeefs gevallen zyn. bedryven op zandgronden voor het oogstjaar 1948—1949 een compensatie toeslag tót een bedrag van elf millioen gulden te verlenen. Melkprijzen Ten aanzien van de melkvee houderij is de regering gebleken, dat in het boekjaar 1946—1947 de kost prijs van de melk voor die periode in alle onderzochte gebieder, belangrijk hoger lag dan op basis van het boek jaar 1945—1946 was berekend. Daarom acht men het gerechtvaar digd alsnog een bedrag van zeventien millioen gulden beschikbaar te stel len als compensatie voor de in vele gebieden onvoldoende geldelijke uit komsten van de melkveehouderij voor de periode van 28 April 1947 tot 27 October 1947. Hierdoor zal de prijs verlaging van 1 cent weer ongedaan worden gemaakt. Voor de melk, waarvoor in Novem ber 1947 een voorlopige pijjs werd bepaald, is thans definitief de gemid delde jaarprijs vastgesteld op 18.3 ct per kg van 3.8 pet vet. Dit zal betekenen, dat de winter- prys bly'ft gehandhaafd op 20 cent, maar dat de zomerprys, die ongeveer eind April ingaat, op 171/» cent per kg is bepaald. Het kwam de regering niet gewenst voor de melkprijs met meer dan 3 ct per kg te verhogen, maar wel zal voor de periode November 1947 November 1949 een compensatie dienen te worden - gegeven voor de bedrijven op lichtere gronden, voor welke deze pry's in het algemeen on voldoende is. Daarvoor heeft men ge meend een bedrag van achttien mil lioen gulden ter beschikking te moeten stellen, hetgeen voor deze bedrijven zal neerkomen op een toeslag van ongeveer 1 cent per kg. Het ligt voorts in de bedoeling om voor de bedrijven in het zogenaamd Westelijk consumptiemelkgebied, die met een prijs van 18.3 cent niet kun nen uitkomen en thans reeds een toesfag genieten, een verhoging op die toeslag te geven van ongeveer 0.5 cent per kg. Uiteraard zal tot de uitvoering var: al deze maatregelen eerst worden overgegaan, wanneer de Staten- Generaal de middelen daartoe zullen hebben gevoteerd. Wetsontwerpen daartoe zullen binnenkort tegemoet kunnen worden gezien. dy'k en de Kapeldy'k alsmede de ge- meenteweide nabij het Weerterbos op Laar, geheel electrisch afgerasterd zullen worden voor gezamenlijk reke ning der deelnemers. Het geheel be slaat een oppervlakte van ruim 140 ha. In coöperatief verband zullen ge plaatst worden 4000 meter hoofd leiding, plus 3 nikkel voedingsaccu's met schokapparaat. De kosten voor deze aanleg en gebruikmaking van deze voedingskabel bedragen f 10, per ha. Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat het gemeentebestuur in deze volle medewerking heeft betoond, door met een tegemoetkoming het de pachters van de gemeenteweide mo gelijk te maken van deze pracht- gelegenheid om hun weilanden afge rasterd te krijgen, gebruik temaken. Met de aanleg van een en ander is men reeds begonnen. Zo werden de palen voor de hoofdleiding gezamenlijk door alle deelnemers geplaatst. Het apparatuur is aanwezig. Dezer dagen zal officieel de ingebruikneming plaats hebben. Temeer nog omdat dit als eerste een unicum in de provincie Limburg is, mogen we de actieve landbouwers van Laar(Weert) wel gelukwensen met hetgeen daar door goede samen werking bereikt werd. Want naast de algemene voordelen die de elec- trische weideafrastering biedt als minder materiaalkosten, minder ar beid en onderhoudskosten, geen ge vaar -van beschadiging van het vee enz., komt het bijzondere voordeel, dat niet voor elk perceel apart een nogal kostbaar stroomleverings-appa raat behoeft te worden aangeschaft. Zeer zeker is voor deze nieuwig heid veel belangstelling, ook van elders te verwachten. i lïlenien teven een kemetvaait. is Op voorwaarde, dat we niet al te dolle' sprongen maken, moet ons leven, normaliter gesproken, eindigen met een hemelvaart, Zo is het de bedoeling van O.L. Heer, zo moet het onze bedoeling zijn. Al is de geest ook gewillig, het vlees is echter zwak, soms nog erger dan zwaK. De weg naar de hemel is eng en hobbelig, geplaveid niet met goede voornemens, want dat wordt steeds van de weg naar de hel ver teld, maar met van die kleine, spitse kinderkopjes, die door je gymnastiek- schoentjes heen al je tien tenen raken en stuk schaven. Alle kinderkopjes ten spijt moeten we de lange weg afleggen, die ons van de hemelpoort scheidt. Het enige voordeel voor ons is,^ dat we ten minste doel en eindstation van de reis kennen. De mensen, die geen geloof hebben, gaan over de aarde als de blinden van Pieter Bieughel, die de een na de ander in de greppel tuimelen, zoodra de voorman een verkeerde stap heeft gezet. Zodra iemand goed en wel begra ven is, heeft hy in de gewone praat van de mensen de Veilige haven be reikt: God is zo barmhartig, dat Hy niemand verloren zal laten gaan. De moeilijkheid schuilt echter hierin, dat deze tekst nergens in de Bijbel te vinden is en dat we er dus niet al te stevig op mogen bouwen. De strengen zien de stervenden als sneeuwvlokken in de hel neerstorten en de goeden geloven, dat Maria zelfs de grootste zondaars onder haar barmhartige mantel verbergt voor het oog van den levenden God, die harten en nieren doorgrondt. De waarheid- zal wel tussen deze uitersten in liggen. En altijd zijn er vdn die geluksvogels, die nooit van ean hemelpoort gedroomd hebben en toch in de volle glorie van de hemel se heerlijkheid ontwaken na de kwa de droom, die hun zondig leven weest is. Waarom hoorden verschillende ge hangenen van Neurenberg en Ans van Dyk in de laatste seconde van hun leven de engelen zingen, die gereed stonden hun gelouterde zielen te begeleiden voor Gods troon Niemand kan hier iets over zeggen, niemand heeft het recht God reken schap te vragen, want Hy laat Zyn Geest overal waaien, waar Hy waaien wil. En wij, kleine mensen, begrijpen niets van Gods bedoelingen. Heel de wetenschap van onze aar de hangt in de lucht en verandert van dag tot dag, ipaar er is één waar heid, waar niemand aan kan tornen: Wie Christus op Zyn hemelvaart wil volgen, moet het bruiloftskleed van de genade dragen. Wanneer dit kleed ontbreekt, is alles tevergeefs, plech tige uitvaart en duur graf kruis, inbe grepen. Pastoor van Ars troostte een arme weduwe, wier man zelfmoord gepleegd had: Van de brug tot in het water was er nog juist tyd voor een acte van volmaakt berouw: Daarom mogen wy nooit twijfelen aan Gods barm hartigheid. Als Zijn oog met liefde op ons rust, zal Hy altijd middelen en wegen weten te vinden om ons een Paas-bruiloftskleed aan te meten, hoe korte tijd Hem ook toegemeten is. Dergelijke wonderen gebeuren er overal en veel meer dan wy vermoe den, maar het veiligste is toch te zorgen, dat alle papieren in orde zijn, als we worden opgeroepen naar het verre land van onze dromen en ver wachtingen. P. H. RONGEN, O.C.R Het Kerkdorp Laar, onder de ge rneente Weert, krijgt als eerste in Limburg een coöperatieve electrische weideafrastering. De nieuwigheden en mogelijkheden op het gebied van de landbouw zy~ vele. Een van die nieuwigheden ia het afrasteren van weilanden met behulp van onder electrische stroom te stellen draad. De electrische wedeafrastering dus. Nog slechts enkele jaren werd deze methode hier en daar, meer proefs- gewyze, toegepast. Ook in Weert waren het vorig jaar reeds enige weilanden met een der gelijke afrastering. De resultaten hier mee waren van dien aard, dat in de afgelopen winter by gelegenheid van een vergadering van de landbouwers op Laar, het idee n.aar voren kwam om deze nieuwe methode van weide afrastering gezamenlijk te gaan passen voor een heel complex landen. Na enkele besprekingen met de langhebbenden werd men het eens en benoemde een bestuur, dat jdracht kreeg verder de zaak uit werken.. Yooi zitter hiervan werd de initiatief nemer in deze, de heer L. v. Lierop. Door een flinke actie heeft men medewerking van ruim 60 bedryvou weten te verkrijgen. Thans staat vast, dat het blok gelegen tussen de toe wei ebe- Bos: Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbrae kennis, dat de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden in de ge meente Venray, vastgesteld by raads besluit van 7 November 1947 nr 224, voor onbepaalde tyd goedgekeurd by Koninklijk Besluit van 20 Maart 1948 nr 4, voor eenieder gedurende 3 maanden ter Secretarie ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld, Venray, 26 April 1948. Limbnrgs distributie aparaat gereorganiseerd. Ingaande 1 Mei a.s. zal zich ook in Limburg een reorganisatie voltrekken van het distributie-apparaat. Het aan tal kringen zal worden teruggebracht tot zeven, nl. Maastricht, Heerlen, Sittard, Roermond, Venlo, Venray en Bergen. THUISFRONT. De huiscollecte gehouden door het Thuisfront in Venray heeft opgebracht de som van f 538.53 De bioscoop-collecte f 239.18 Nagekomen gift f 2.— Totaal f 779.71 Allen, die hebben meegewerkt en ons werk steunde onze hartelijke dank. Speciaal danken wy de Heer P, Kleuskens voor zyn spontane mede werking en niet te vergeten de ge tichten St. Anna, St. Jozef en St Servatius, die het ons mogelijk heb ben gemaakt, dat wy weer pakjes kunnen verzenden, de firma Gebr Laurensse, die weer zorgde voor 't pak materiaal. WÏE WIL: wanneer hy zyn pano rama of Illustratie uitgelezen heeft, deze dan zelf naar een van onze jongens in Indië sturen U kunt dan uw adres even op geven by Drukkerij v.d. Munckhof, dan zal het Thuisfront u een adres bezorgen van een onzer jongens. Portokosten zyn 4 cent iedere 14 dagen. U leeft dan werkelyk mee met onze jongens over zee. Wie heeft boeken over motor- on radio techniek voor een onzer jon gens NIKUWE WANDELGIDS VERSCHENEN Deze week verscheen een klein keurig boekje „Do sleutel van Ven ray's Natuurschoon" uitgegeven door de vereniging Venray Vooruit, ten behoeve van alle wandelaars. In genoemd boekje staan een aantal wandelingen beschreven volgens be paalde routes, die door de bekende pyltjes van Venray Vooruit overal door de gemeente zyn aangegeven. Van al deze wandel ingén staan diverse bezienswaardigheden zeer aardig beschreven en vele Venray-e mensen zullen na lezing moeten be kennen, „ja, dat wist ik niet". Deze beschrijvingen van de hand van Meester Wijnhoven, hoofd der Landbouwschool, die ook de wan delingen heeft uitgestippeld, wordt ingeleid door een kort historisch over zicht van Venray's geschiedenis. Architect Colsen verzorgde de dui delijke situatieschetsen. De schoonheidscommissie van ge noemde Vereniging heeft alle eer van haar werk en het boekje is wel een bewijs van wat door onderlinge sa menwerking bereikt kan worden. We twijfelen er niet aan of deze „sleutel" zal voor velen, zowel in woner als toerist, de onbekende mooie natuur van onze gemeente ontsluiten. Moge de jeugd dan nog eindelijk eens begrijpen, dat de kleine weg wijzertjes aan bomen en huizen slechts dienen, als richtingwijzers naar deze mooie plekjes en piet als mikpunt voor al]e mogelijke vlegelary, dan zal deze zomer menigeen groot nut van dit boekje kunnen hebben. Aanbesteding Op de Dinsdag gehouden aanbe steding van de boerderij „De Gouden Leeuw", werd ingeschreven als volgt: P. Vollenberg Venray f 64.885,— Sibbel A'dam 57.080,- J. Verhoeven Venray 53.580,— Gebr. Verstraelen Venray 51.612,— Dings Castenray 50.170,— Gooren—Theunissen 50.000,— Een tocht langs Venray's Kunstschatten Op Zondag 18 April j.l., werd door de K.J.M.V. „St Andries", een excur sie gehoudèn naar het atelier van „onzen beeldhouwer", den heer van Dongen, waar de diverse daar aan wezige kunstschatten bewonderd werden. De diverse beelden werden bespro ken en bewonderd, terwijl hun voor stelling en hun lijnen werden toe gelicht door den heer van Dongen. Zo werd o.m. de grote zittende Petrus, welke jaren lang boven de uitgang gezeten heeft duchtig bewonderd, beklopt en bekeken. Zo kreeg men een goede indruk hoe of men het vroeger aandurfde om uit zulk een groot stuk hout, zoiets moois te voorschijn te halen, om zulk een groot kunstwerk te scheppen. Ook de andere beelden zoals St. Nicolaas, H. Jacobus, H. Lucia, H. Oda, H. Crispinus en nog vele anderen werden onder de loupe genomen. Ook het Marianum kon nu van dichtbij- bewonderd worden alsmede de koperen Lessenaar, welke door allen „onze adelaai" werd genoemd. Nadat nog de brokken van de biecht stoelen en van de preekstoel bekeken waien, ging men naar het kloostér van de Eerw. Paters Franciscanen, waar de andeie beelden, welke reeds gerestaureerd waren, bewonderd wer den zoals de H. Paulus met het grote hoofd, de H. Petrus met zyn grote sleutels, de H. Andries, de H. Mathias, H. Simon en nog vele anderen, teveel om op te noemen. Ook de Calvarie berg werd door van Dongen nog eens duidelijk toegelicht. Door de vele vragen welke er ge steld werden kon men merken, dat men deze uitleg op prys wist te stellen. Al met al was dit een tocht, die door de ledeo van de K.J.M.V. niet gauw vergeten zal worden, want voor velen was het een openbaring, dat Venray zo rijk was aan kunstschatten. Voor de desxundige toelichting bij deze rondgang is een bijzonder woord van dank verschuldigd aan den heer van Dongen. DE TWEEDE WIELERRONDE VAN OIRLO. Op Zondag 9 Mei wordt te Oirlo de tweede wielerronde verreden, waar voor grote belangstelling bestaat. Ruim 40 renners uit velschillende plaatsen van Noord-Limburg hebben ingeschreven. Ook de winnaar van de vorige ronde, welke clandestien gedraaid werd in de bezettingstijd, in Augustus 1944, G. Rongen uit Oirlo, is van de party en natuurlijk favoriet by de Oirlonaren. Of hy deze prestatie nog eens zal herhalen, is zeer de vraag, want onder de deelnemers bevinden zich renners, die hun sporen op dit gebied reeds verdiend hebben. Het bestuur van D.I.S., welke deze ronde organiseert, is druk bezig met de voorbereidende werkzaamheden. By goed weer kan 't druk worden aan de Zandhoek De ooievaar kwam bij een eerste steenlegging. Dezer dagen werd door Mej. Weijs een eerste steen gelegd op de boer derij „Weidelust" aan het Veulen, welke door oorlogsgeweld vernield werd in de grote Peelvlakte. „Weidelust" was de eerste ontgin ningsboerderij, welke in 1934 aan het Veulen werd gebouwd. Thans, na 34 jaren kreeg „Weidelust" opnieuw de eerste steen gelegd. De eigenaar, P. J. Weijs, feliciteer de de familie Cloven, welke reeds na zoveel jaren in een kleine noodwo ning te hebben doorgebracht, hun moed en vertrouwen op een heter tehuis nooit verloren hebben. Tydens deze gebeurtenis verscheen de ooievaar en verblijde het reeds grote gezin, wat thans nog verblijft in de noodwoning -Nazareth", met het elfde kind. Het is te hopen, dat na deze eerste steenlegging spoedig met de bouw van meerdere vernielde boerderijen begonnen wordt. Laffe overval In de nacht van Zondag op Maan dag omstreeks half één werd nab-j

Peel en Maas | 1948 | | pagina 1