Communisme! Smokkelen De strijd tegen MISSIE!! MISSIE!! DE „NAZORG" VOOR ONZE MILITAIREN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Of de Jïltisie slaagt hangt af. aan li! Katholiek huisfeont waagt liute aandacht en etnieumnq ZONDAG om half 3 massabetogingen op 't Henseniusplein te Venray. Zaterdag 10 April 1948 No. '15 Negen en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprij 8 per kwartaal: vcor Venray fl 1.00 buit8n Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. j— Voor enige tijd geleden sprak een priester voor een stampvolle kerk, die tot alle hoeken bezet was, terwijl de mensen stonden in alle paden tot voor aan het altaar... deze veel betekenende woorden„Ik tel niet op de eerste plaats degenen, die er zijn, maar ik tel vooral degenen-, die er NIET zijn. Het is of ik in de stem van die priester Christus hoor. Of ik die parabel weer even hoor verteUen„De herder laat de negen en negentig achter om die éne te zoeken. Die éne, die er niet is". Er komt Missie. God komt tot zijn volk. En wat wil Hij? Wat verlangt Hy? Wat zoekt Hy ALLEN! Niet één uitgezonderd. - Hy zal in de stampvolle kerk tellen. Tellen, allen, die erzyn, maar ook tellen, die er niet zyn. Er komt Missie. God wil ALLENIeder, die er niet is zal de Missie minder doen slagen. O, dat vreselijke tellen van God.... als er ontbreken. Dan is dat de Herder, die zijn schapen telt. Negen en negentig.... Heeft Hij zich vergist? Heeft Hy zich raistelt? Of waren het er maar negen en negentig O, de Herder heeft ze weer allen naar buiten doen gaan en weer op nieuw is hy aan bet tollen gegaan toen ze binnen gingen. ONTBREKEN ER? Mensen van Venray, er komt Missie Laten het er honderd zyn. Honderd procent. Dat isALLEN Niet eén mag ontbreken. p De puinhopen zullen spreken.... Bij de puinhopen van een gebombardeerde stad stond in de afgelopen oorlog een schreiende mens en zocht in de droeve nalatenschap van de barbaarse wreedheid, naar de resten van zyn bezit. Een priester kwam langs en zocht met hém in het puin„Pater, zei die mens, als je dit hier meemaakt, dan denk je over het leven anders dan vroeger. Maar als U me over twee jaar weer ontmoet, dan ben ik waarschijnlijk weer precies de ouwe. Drie jaar zijn verlopen.... Hoe denkt U -Hoe leeft. U Laten de puinhopen, die nog in Uw gehavend dorp spreken en U sturen, richten naar God. Goed, waar, zuiver denken over het leven. Er komt Missie Of die Missie slaagt, hangt af van U! „WIJ LEVEN MEE MET DE JON GENS OVER ZEE" is een bekende slagzin, die echter voor *-°ler. lang niet opgaat. En speciaal onze Ven- rayse jongens in Indonesië hebben niet die belangstelling en die aan dacht, welke zy toch werkelijk ver dienen. Zeker, als er een terugkomt, dan brengen we een potje bloemen, zor gen voor een ereboog, maar zolang ze in Indonesië zitten, och dan dan kom je er niet toe, als het niet bepaald een familielid of goede ken nis is, hem te schrijven of een pakje te sturen, hem van je sympathie en medeleven blyk te geven. Toen onder de oorlog verschillende Venrayse jongens in Duitsland moes ten werken, is wel gebleken hoe een brief, hoe een pakje op pry's werd gesteld en hoeveel te meer dan door onze jongens in Indië. Voor degene, die beslist niet kun nen, is er een prachtige instelling, die van het Kath. Thuisfront, die namens de gehele bevolking van Venray de Venrayse jongens laat merken, dat hun woonplaats hen niet vergeet. Kath. Thuisfront heeft vele dingen te doen. Wy denken bv. aan aalmoe- zenierszorg, kranten en tydschriften- verzending, boekenactie en nog vele andere actie's. Dit alles kost geld. Ah, denkt U nu, daar komt de aap weer eens uit de mouw, er moeten weer oenten komen. Ja, zeker moeten er centen komen. Honderden pakjes worden per jaar verzonden, waarvan de inhoud geen prullaria is, maar nuttige gebruiks voorwerpen; honderden kranten en tijdschriften worder. verstuurd, opdat onze jóngens op de hoogte blyven van plaatselijk-, streek- en wereld nieuws, van sport en van de talloze problemen. Dat alles kost naast bonnen, naast verpakkingsmateriaal, massa's geld. Om een klein voorbeeld te noemen: de Kerstpakketten-actie van vorig jarig kostte enkel aan vracht meer dan 1500 guldenEn wanneer we dan zien, dat de busjes in de diverse café's in één maand tyds, allen te samen NOG GEEN TIEN GULDEN OPBRENGEN, dan zyn er maar twee djngen mogelyk: of we zetten het Thuisfront stop, of we steken de handen uit de mouwen en leven dan ook metterdaad mee met de jongens over zee I Als we er mee ophouden, dan be tekent dat onze Venrayse jongens geen kranten meer krijgen, geen pakjes, geen boeken, geen antwoord op honderd en een vragen, waarmee ze thuis niet aankomen, echter wel by Thuisfront. Dan is de familie van de militair de enigste band en wy, die het geluk hebben geen jongen in Indië te hebben, wy, zyn dorpsgenoten laten hem, evenals vroeger de jon gens in Duitsland, rustig aan lot over Als we Thuisfront haar buitenge woon goed werk namens ons allen voort laten zetten, dan zyn we ook zedelyk verplicht te helpen En hoe beroerd de tyden ook zyn, hoe zwaar het dikwijls ook is iets te geven, wanneer we denken aan onze jongens, die de beroerdigheid het hardst te dragen hebben, die de mooiste jaren van hun leven geven voor ons, dan kan ,het niet anders of de komende actie van Katholiek Thuisfront heeft aller volle mede werking. In de week van 12—17 April is er huiscollecte, die dienen zal 1. voor geldelijke bijdragen, die bestemd worden voor de aalmoeze niers-verzorging, portokosten, vracht kosten, abonnementsgelden etc. "Weet U dat Venray ook zijn deel moet bijdragen in de verzorging van 116 aalmoezeniers 2. voor het ophalen van blikkon trommels, siroopbussen, stevige kist jes enz. Zy staan U misschien in de weg by de schoonmaak en zè kunnen prachtig dienen voor vervoer. 3. voor het ophalen van boeken. Een der mooiste acties, die slagen zal als U uw boekenkast eens na kijkt en een of meerdere voor dit doel afstaat. Geen prullen en geen rommel, maar eerr goed boek is een der mooiste geschenken voor onze jongens. 4. Voor het ophalen van giften in natura of bonnetjes. ALLES IS WELKOM Wil deze actie slagen, wy herhalen het nogmaals, dar.' moeten wy hel pen, metterdaad Nan bovengenoemde punten zyn er licht twee of drie, waarbij U helpen kunt, helpen moet, want ook voor U staan onze Venrayse jongens in de tropennaeht op wacht, ook voor U heeft zyn familie hem moeten af staan Waardeert zijn en hun offer door uw eigen offertje, dan kunt U met recht en zonder te huichelen zeggen: OOK IK LEEF MEE MET DE JONGENS OVER ZEE langs de N.Limb. grens. Immer hebben de grenzen haar aantrekkelijkheid, zo lang de goe deren dezer aarde onderhevig zyn aan moeilijkheden met betrekking tot de internationale waarde van het betaalmiddel. Soms komen er nog elementen by, zoals dat op het ogenblik het geval is, nu er een groot gebrek aan goe deren is en al moge het dan ook een heksentoer zyn kans te zien van de schrale keuken nog iets machtig te worden „voor de smokkel", of hoe het over de grens brengen van goe- neren ook heten mag, er zullen, zo lang de wereld draait, altijd wel weer lieden gevonden worden, die handelingen verrichten, welke het daglicht niet helemaal kunnen ver dragen. Op het ogenblik verkeren we in een ty'd, dat we ieder brokje eten en ieder voorwerp, dat we in ons dage lijks en ingewikkeld leven nodig hebben, met zorg en toewijding stre len. En toch er zijn mensen, die nog veel dieper in, laten we zeggen aesthetische soberheid vervallen zyn. We behoeven onze moede blikken slechts naar het Oosten te wenden,, waar een volk woont, dat na het halleluja van de Siegryke oorlogs jaren ingetogener leeft dan misschien ooit tevoren, zó sober, dat wij hier in Nederland, in hun ogen weer als die steinreiche Hollander door gaan. Ge kent de trubbel, die we vijf jaren lang met de mo'ffen gehad hebben en die connecties zyn ml juist niet zo glanzend en vol zoete herinneringen, dat men zou zeggen, dat wij Nederlanders, fanatiek af kerig zouden zyn van een clandestie ne toenadering en dat wy over de gehele linie de legale weg volgden, doch dan vergist men zich ii\ de hang van sommigen, om op een ge makkelijke, zy het gevaarlijke wijze, geld te verdienen. Het komt evenwel ook vaak voor, dat men zich. op verboden pa den 'waagt omdat men het gemis aan bepaalde benodigdheden moeilijk kan dragen. En nu moet 't dan maar zo zyn, dat Duitsland materialen kan missen en dat wy daarvoor levens-en genot middelen te bieden hebben. Zo komen we dan weer bij de aan trekkelijkheid van de grens terecht, ook van de Noord-Limburgse grens. Want al wordt er in vergelijking met> het Zuiden hier véél minder gesmokkeld en zo, dat wil toch niet zeggen, dat de Staat zyn ambtenaren hier maar vacantie kan geven, aan gezien het niet zelden de grotere orders zijn, die door het stille ge deelte van de grens worden ver voerd. Wat wordt er gesmokkeld Van hieruit gaan als hoofd- smokkolartikelen koffie, tabak en sigaren en rijwielbanden de grens over. En w.e krygen er voor terug: al lerlei materialen, huishoudelijke ar tikelen als scharen en rijwielkettin gen, electrische artikelèn, schroeven, waterpompen, boren, moertjes enz. Het sterke cordon van ambtenaren dat langs de grens is opgetrokken, vist natuurlijk nog al eens achter het net. De /ruimte en de listen zyn groot en vele en de smokkelaar heeft het voordeél van de aanvaller: hij kan het juiste moment kiezen. Hij zal bijvoorbeeld de stap wagen wanneer de. kommies over» zijn rug gekeerd heeft, terwijl de kommies van zyn kant nooit aan ienjand kan zien, wat hy precies in het schild voert. Een smokkelaar zal nooit verraden dat hy gaat smokkelen en dat hy wacht op het goede ogenblik Integendeel, hy zal trachten de kommiezen zoveel mogelyk om de tuin te leiden, evenals een kievit een eierzoeker. Niettegenstaande dat wordt er door de kommiezen ook aan de Noord- Limburgse grens zeer veel aangehou den. De smokkelaars hebben nogal eens reden tot klagen en nu de au toriteiter. het in hun hand hebben om iemand, die al eens eerder gepakt is met meer dan 5 kg. koffie, zonder meer uit de verboden strook te-vei bannen, wordt hun het leven erg zuur gemaakt. De inspecteurs te Venlo of Nijmegen hebben dat in de hand. Vele automobilisten verkeren in de mening, dat zy niet behoeven te storpen, wanneer de Rijksambtenaren alleen maar de hand opsteken en dat zy een vlaggetje voor de ge wenste sommatie nodig hebben. Mis Wanneer de ambtenaar in uniform is en hij geeft met de hand het teken óm te stoppen, dan geldt'dit als een ambtelijk bevel. Stoort men zich daar niet aan, dan wordt er, vooral in het grensgebied, geschoten. M. en N. e In de Paasiiturgie klopt het bor relende loven van de lente. Door alle kanalen van de bovennatuurlijke genade stroomt het vliedende, mur melende water van jonge beekjes. In de stemmen der kinderen schelt de vreugde en de onbevangenheid der jeugd. De perzik- en kersebomèn waaieren met hun kleurige bloesems. En overal zwellen, de knoppen, die zich willen openen voor het licht. De liturgische teksten spreken ons over een nieuw en beter leven. We moeten de oude zuurdesem der zonde uit ons verwijderen en de nieuwe zuurdesem van Gods genade in ons opnemen. Deze zuurdesem moet ons hele wezen doordringen met de zoete geur van Christus, met de lieflijkheid van zijn genade, met de fierheid her boren kinderen Gods te zyn. Heel de aarde is door de Verrijzenis een nieuwe schepping geworden en wy zyn de schepselen, di9 leven op deze nieuwe, geheiligde aarde. Reeds moet de mens zich her nieuwen in zyn godsdienstig, en zedelyk leven. Ook hy moet nieuwe ranken, nieuwe bloemen en nieuwe vruchten krygen. Als hy zich niet vernieuwt, wordt hy oud, wormstekig en nors. Dan leidt hij eensleurleven, zonder bezieling, zonder hogere gedachten, zonder nieuwe idealen. Dan wordt hy Wel een bed, maar niet in de watten. Dat onze regering voor de gede mobiliseerde militairen van Indië, zich de moeite getroost, hon een behoorlijke ontvangst te bereiden is in het ge heel geen geheim. Wij zien, horen en lezen het via do film radio en pers, hoe de aan komst is van een schip, waarop de „toekomst van Nederland", een van onze havens binnen loopt en de soldaten weer de Nederlandse grond betreden. Maar wat belangrijker is en niett ontvangt een Voorrangskaart die iedereen weet, is de z.g. „nazorg", die hem bet recht geeft voor de andere de regering aan deze jongens, die zich afvraagt, hoe verder door het leven te gaan. Ook in dit streven wil de Overheid hem niet alleen laten, maar de hel pende hand bieden, want nu komt het voornaamste onderdeel van de zorg, n.l. de toekomst en het geluk van de jonge man voor zich zelf en zyn toekomstig gezin. Hij gaat zich in verbinding stellen met het Gewestelijk Kantoor van de Sociale dienst van Oorlog, dat is ge vestigd op 'het Gewestelijk Arbeids bureau. Lang wachten behoeft men niet, want iedere gedemobiliseerde gestreden hebben voor het Vaderland, besteed Zy behandelt hen niet week, maar tracht voor een bed te spreiden zon der hen in de watten te wikkelen. Dat hiervoor alleen al 5 Ministerie's n.l. die van Oorlog, Marine, Sociale Zaken, Financiën en Onderwijs K. en W. zyn ingeschakeld, is op zich al een duidelijk bewijs, dat deze aan gelegenheid serieus is aangepakt en het hier niet alleen "gaat voor het stoffelijke, maar ook om het moreel van de gedemobiliseerde militairen. De§ hier te behandelen voordelen zyn in het algemeen van toepassing op niet beroeps-militairen, die in Ne derland Indië werkelijke dienst heb ben verricht en alhier worden gede mobiliseerd. De Ministers van Oorlog en Marine kunnen evenwel by wy'ze van uit zondering, deze ook van toepassing verklaren op die militairen die niet aan deze eisen voldoen. Bij aankomst in Nederland worden bovengenoemde soldaten, die zijn ingedeeld by de Koninklijke Landmacht, in genot gesteld van ver lof met behoud van bezoldiging van tenminste 14 dag9n voor ieder vol jaar, doorgebracht in Nederlands Indië, waarbij een half jaar of meer voor een vol jaar gerekend wordt. Tevens ontvangen zij een bonis van f 100,— die bestemd is voor allerlei kleine aanschaffingen, 190 textiel punten, een schoenenbon en een be drag van f 70,— voor aanschaffing van een burgercostuum. De distributied'ensten hebben zich bereid verklaard bij de behandeling van distributieaangelegenheden, waar onder begrepen het verstrekken van vergunningen voor werkkleding aan de militairen voorrang te verlenen. De militairen van de Koninklyke Marine ontvangen eveneens de extra bonissen,* plus 'een voorschot op de eindafrekening van hun salaris. Gedurende de verloftijd wordt door de Nederlandse Spoorwegen de ge legenheid gegeven, een gratis abon nement aan te vragen voor reizen door geheel Nederland. Na het verlof, wanneer zy worden gedemobiliseerd, ontvangen zy, die tenminste 6 maanden in werkelijke dienst zijn geweest en deze op goede wyze hebben volbracht,, een premie van f 10.— voor iedere maand wer kelijke dienst in Nederlands Inaië verricht, tot een maximum van f 300 benevens het salaris over de verlof periode. Na de demobilisatie, wanneer de soldaat de ontvangst thuis weer den weinig is vergeten en zich een weinig heeft aangepast aan de invloeden van het leven waarin hy thans is ge plaatst, is de tyd aangebroken, dat hy gaat denken aan de toekomst en een dorre mummie lang voor zyn tyd. Ook in het geestelijke leven moet men jong blyven, vol vuur en geest drift. De genade is altijd jong, is altyd nieuw. Ze brandt hoog en fel als het beste Paasvuur. Ze zweept op tot geestdriftige daden, tot ware deugd, tot diepe bezinning, tot zuivere lou tering. Iedereen heeft zyn eigen kerk weg zyn eigen manier om God te dienen. Ook hierin moet vernieuwing komen. We moeten nieuwe wegen zoeken, die ons dichter tot Christus brongen. We moeten Hem minder dienen met onze lippen maar vuriger liefhebben met ons hart. Juist ons oude, wyze hart moet vernieuwd worden. Daar ligt de kern van ons godsdienstig leven, van ons zedelyk gedrag, van onze eerlijke handel en wandel. We letten te wei nig op het hart, we zien er aan voorbij. We zyn mét een handvol uiterlijk heden al zo gauw tevreden. Maar het is juist ons hart, waar Christus om vraagt. Al het andere laat Hem on verschillig. Heel de mens is koud en vol berekening, alleen het hart is warm en redeneert niet. Daarom vraagt God van ons een brandend hart, dat Hem trouw is in py'n en verdriet, in vreugde en leed, in goede en kwade dagen. Yan ons hart moet de kracht uitgaan, die do wereld kan verbeteren, die de wereld kan redden. Er is geen grotere macht ter wereld dan de liefde van een hart, dat God zoekt. P. H. RONGEN O.C.R. bezoekers van het bureau geholpen te worden. Hij kan hier de nodige inlichtingen ontvangen omtrent de eventuele inschrijving als werk zoekende en andere voor hem on bekende problemen. Op het Arbeidsbureau ingeschreven heeft hy ook steeds voorrang, dan wordt hij met hulpvaardigheid en welwillendheid geholpen. Velen willen een ander beroep kiezen dan dat van voor de in dienst treding werd uitgeoefend. Het Ar beidsbureau helpt hen hiermede, door hen gratis een beroepskeuzeadvies te verstrekken en hen zodoende op het spoor te zetten van de toekomst. Ook ffy de arbeidsbemiddeling op zich, hebben de gedemobiliseerden steeds voorrang, by een eventuele vacante betrekking. Tevens heeft dit bureau contact gezocht met het bedrijfsleven en ge lukkig niet te vergeefs, daar vele bedrijven hun medewerking in het belang der gedemobiliseerde hebben Is de bemiddeling geschied dan is het in bepaalde gevallen ook mogelyk, dat een suppletie wordt verleend op het verdiende loon. Ook tracht het Arbeidsbureau de gedemobiliseerde in een bepaald vak te scholen, te herscholen of om te scholen, hetzij by èen rykswerkplaats voor Vakontwikkeling, hetzij by een onderneming. Zo de gedemobiliseerde gaat stu deren en aan bepaalde gestelde voor waarden voldoet, is de mogelijkheid ook open gelaten, voor zover het een studie voor hoger- of middelbaar onderwijs of een daarmede gelijk te stellen studie betreft, in aanmerking te komen voor een renteloos voor schot van ten hoogste „1400 gulden per jaar. Deze voorschotten kunnen telkens voor één jaar worden toegekend en komen ten laste van het Ministerie van Onderwijs Kunsten en Weten schappen, dan wel van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Tevens is de mogelijkheid daar, dat de gegeven voorschotten geheel of gedeeltelijk worden kwijtgescholden. Voor zover het eenvoudige vak studies en cursussen betreft, kunnen desbetreffende gedemobiliseerden, in dien zy aan de gestelde voorwaarden voldoen, in aanmerking worden ge bracht voor studietoelagen ten laste van de Ministeries van Oorlog en Marine. Deze toelagen zullen in het algemeen een bedrag van f 500,- niet te boven gaan. By wyze van uitzondering kan een verhoging van de toelage tot maxi maal f 750,— worden overwogen. Ter verkrijging van deze voorschot ten dan wel toelagen, dienen de ge demobiliseerden zich te wenden tot de Minister van Oorlog dan wel die van de Marine. Wanneer de gedemobiliseerde bui ten zyn schuld geen passende werk kring heeft gevonden, dan is het mogelyk, na overlegging van een verklaring van het Arbeidsbureau, aangewezen te worden op de mili taire overbruggingsregeling. Deze moet worden aangevraagd op het gemeentehuis. Verder kan ieder gedemobiliseerdé, die by een Ziekenfonds is aangeslo ten en wiens inkomen niet meer be draagt dan f 3750.— 's jaars, gedu rende 1 jaar na de demobilisatie een tegemoetkoming worden verleend op de premie. Voor de gedemobiliseerde zelfstan dige is thans een Besluit Zakelijke Bedryfstegemoetkomingen in voor bereiding. Uit deze beschouwing kan men de Regering geen verwijt maken, dat niet alles gedaan wordt om de ge demobiliseerden, waaraan het volk zoveel dank verschuldigd is, te helpen volwaardige burgers te worden van de maatschappij, maar het houdt ook een plicht in voor het Nederlandse volk in het algemeen, alles te doen wat in het vermogen ligt mede te werken aan een verantwoordelijke taak, die voorhdt Vaderland, Kerk en Land van het grootste belang zyn. Morgen Zondag zullen in verschil lende grotere plaatsen in Limburg betogingen worden gehouden tegen het communisme. Voor Noord-Limburg zijn dit de plaatsen Gennep en Venray. Venray zal die dag het centrum worden van een voor deze streek massale betoging, welke op de eerste plaats ten doel heeft te prptesteren tegen de praktijken van het commu nisme en op de tweede plaats om de ware aard van dit stelsel nog eens duidelyk en zonder omwegen in het licht te stellen. Noord-Limburg wil daarbij getuige nis afleggen van zijn trouw aan Christus en van zyn zin voor vrij heid, waarvoor het in tyden van nood zyn leven veil had. Op deze bijeenkomst zal een twee tal sprekers het communisme van verschillende kanten belichten, nl. als gevaar voor het godsdienstig- zedelijke en van het sociaal-econo mische. ORGANISATIE. Enkele mannen hebben de schou ders er onder gezet en in enkele dagen tyds is met de verschillende vertegenwoordigers van stands- en vakorganisaties van Venray en zyn kerkdorpen een regeling getroffen. De verschillende muziekcorpsen komen met hun aanwezigheid deze meeting opluisteren. Twee bekende sprekers, de heren P. Dolmans en Th. Peters, welke laatste hier als lid der Ged. Staten oen grote bekendheid verwierf, zul len de drogredenen van het commu nisme nog eens duidelijk in 't licht stellen. Alle plaatsen uit de omgeving, wy denken aan de Kerkdorpen, aan de Maasdorpen, aan Horst, Deurne etc., zullen aan deze betoging deelnemen. Zo zal er een onderlinge wedijver zyn, wie het best voor den dag komt. i De muziekgezelschappen trekken aan het hoofd der diverse dorps- groepen op, terwyl ook de Ruiter- verenigingen van hun protest blijk zullen geven De verenigingen met hun vaandels uit de hele Peel- en Maasstreek, zul len aanwezig zyn. Stipt op tijd wordt aangevangen, namelijk om half 3 op het Henseni usplein, waar de sprekers vanaf het kiosk hun spreekbeurt zullen houden,- die duidelyk door een radio-installa tie naar voren zal worden gebracht, zodat dus iedereen, waar hy zich op het Henseniusplein ook bevindt, de sprekers goed zal kunnen volgen. Zo zullen de gehele Dekenaten Venray en Horst op a.s. Zondag optrekken naar Venray, om aan hun gevoelens lucht te geven in een krachtig en duidelyk protest tegen de wroetery van het communisme. ZONDAG ALLEN OP NAAR VENRAY Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan- dagmorgên 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd voorden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. BEKENDMAKING. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Venray brengen ter alge mene kennis der ingezetenen dezer gemeente, dat het College van Al gemene Commissarissen voor de Wederopbouw, van Alkemadelaan 350 te 's Gravenhage, voornemens* is ten behoeve van het herbouwplan Ven ray-Kom over te gaan tot onteige ning van een aantal percelen en per ceelsgedeelten aan de Hofstraat, Veldstraat, Smalpaadje, Eindstraat, Jan Hensenstraat, Patersstraat, Draalstraat. Ouue Oostrumseweg en Kruisstraat, ten name van de ge meente Venray. Een lijst van de te onteigenen per celen en perceelsgedeelten, alsmede een kaart, waarop zy zyn aangeduid liggen vanaf heden tot en met 20 April a.s. kosteloos voor eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling I. Op Woensdag 21 April a.s. des voormiddags om 10 uur zal ten ge-

Peel en Maas | 1948 | | pagina 1