y I— ~i Kantoor- en Schrijfbehoeften Fa. VAN DEN MUNCKHOF VERNIEUWDE KANTOORBOEKHANDEL I Vai Vanaf MAANDAG bieden wij U in onze een vooroorlogs assortiment Be meteid ïónd lllllill I I11! Vulpennen Vulpotloden Schrijfblocs Kladblocs Luxe-Post Mapjes Post Kinder Post Foto-Albums Plakboeken Tekencabiers Tekenboeken T ekenpotloden Driehoeken Passerdozen Schetsboeken Plakkaatverf Dozen Pastel Lineaals - Gum W oordenhoeken Kinderboeken Missaals Kerkboeken Vulpen inkten Kleuren inkten Systeemkasten Systeemkaarten Type-papier Doorslagpapier Cyclostilepapier Briefwegers Vloeileggers Vloeirollers Vloeidrukkers Perforators Hechtmachines Prullemanden Brievenmandjes Brievendozen Brievenbakjes Pennenbakjes T abellarischeboeken Journaals Debiteurenboeken Boekhoudschriften Comm. Papier Atho Banden Stencils, Stencilinkt HEEFT NU WEER ALLES IN KANTOOR- EN SCHRIJFBEHOEFTEN In de openingsweek bij aankoop van f 3.- aan kantoorartikelen 1 BLOC HOUTVRIJ WIT PAPIER CADEAU. tengevolge haar standpunt nog zal bepalen. Bü haar beslissing heeft de regering rekening gehouden met de a.s. ver hoging der basisuurlonen van 64 op 68 cent per uur voor landarbeiders. Zy heeft afwijzend beschikt op het verzoek om een vergoeding te geven in de bedrijfsuitkomsten van 1946 en zal ook de vergoedingsregeling over 1947 niet uitbreiden, zodat geer. na betaling zal worden gedaan. Het voornaamste van deze meek Aardappelen. Wie zich even kan herinneren, hoe het vorig jaar een stortvloed van bepalingen èn raadgevingen over het Nederlandse publiek is neergedaald omtrent het poten, het gebruik, de levering enz. van aardappelen, is nu wel enigszins beduusd als hy leest, dat duizende kilo's prima aardap pelen verbroeid en verrot zyn, wel- is waar tengevolge van de zachte winter maar ook en vooral doordat niet tydig uitgevoerd kan worden. Zo schynt op een bedryf in Well, dat zich op regeringsadvies op de pootaardappelenteelt heeft toegelegd 300 ton eerstelingen A door te late verlading bedorven en slechts voor veevoeder geschikt zyn, wat de eige naar een flinke strop bezorgd heeft, maar ook de deviezenpot. De instanties, die hiervoor verant woordelijk zyn, o.a. het centrale exportorgaan de BEA zullen de boeren en teleers dit jaar niet spoedig meer voor hun plannen kuunen vinden. Duitsland - Nederland v.v. De Nederlandse instanties in Duits land hebben de balans eens opge maakt van al hun speur- en ontdek kingstochten, ook al omdat ze bijna uitgeput zyn. De Moffen hebben voor meer dan 3.5 milliard gestolen en wij hebben tot nu toe voor 200 mil lioen by de dieven teruggehaald. En dan zyn wy' er nog in verge lijking met andere landen goed af gekomen, want van het totaal wat werd terug ontvangen, kregen wy uit de Britse zone 72 pet., uit de Franse 28 pet., uit de Amerikaanse 25 pet. en uit de Russische 28 pet. De rest kunnen we wel afschryven. Hopenlyk zal de Regering daarom nog eens wat aandrang zetten achter de toch al schrale grenscorrecties, die door de grote mogendheden net jes worden doodgezwegen of verwor pen, onder het smoesje van noodzaak van de economische opbouw van Duitsland. We zyn wel geen Frankryk,. dat zich het vette Saargebied maar by voorhand heeft ingepalmd, maar de Duitsers, die nu zo geholpen worden by hun economische opbouw, hebben ons toch maar op de me9st systema tische wijze uitgeplunderd. De woorden van het Tweede Kamer lid Jan.Maenen moge niet misver staan worden Zonder overdrijving kan worden gezegd, dat Nederlands toekomst er van afhangt of het binnen 'eigen gebied de beschikking kan verkrijgen over nieuwe kolenvelden. Zonder het bezit van kolenvelden ontbreekt voor de noodzakelijke industrialisatie de gezonde basis en zonder industriali satie zal het welvaartspeil ?an Neder land aanmerkelijk moeten worden verlaagd. Onze eisen zyn zo redelyk, gezien onze enorme schade, en voor ons land van zo groot belang, dat naar mijn oordeel aan de verwezenlijking ervan mits met overtuiging en kracht voorgedragen en verdedigd door de Regering en gesteund door de gehele liiiiiiüiiiiiiiiiiiii'iiiiiiriiii bevolking niet kan worden ge twijfeld. Nieuwe Ministers. Het departemont, waar wij hier het getroffen gebied het meeste mee te maken hebben, is dat van Wederopbouw en Volkshuisvesting en het hoofd daarvan, Minister Neher bepaalde zich hoofdzakelijk met de opbouw van ons Indonesisch Rijk, zodat wy ons hier dikwijls als ver laten wezens beschouwden. Minister Neher is nu bedankt en Mr. In 't Veld, oud-burgemeester van Zaandam, neemt vol goede moed zijn plaats in. En het is wel verwonderlijk, dat enkele dagen daarna de Wederopbouw de zeggingsmacht der gemeentebe sturen erkent, wat een verandering ten. voordeele kan zijn. Het Ministerie zal zich nu slechts bezig houden met het vaststellen dei- urgenties, regeling der openbare wer ken, verdeling van het woningbouw programma en alle problemen, die centraal geregeld moeten worden, Het College van Algemene Com missarissen gaat ook verdwijnen, daarvoor komt een Ryksdienst tot 31 December 1950. De nieuwe Minister zal ook nog gehinderd worden door de bouwma- terialenpositie en het arbeidersvraag stuk, maar door de inschakeling van de gemeentebesturen is zyn taak al verlicht en misschien Het oude Nederlandse spreekwoord zegt: Nieuwe bezems vegen schoon. Laten we dit hopen SPORT Het Doorluchtig Episcopaat heeft deze week een brief gericht tot de geestelyke adviseurs en de besturen der R.K. Sportverenigingen, waarin zy de beginselen voor sportbeoefenin- gen in katholieke geest nogmaals uiteenzetten en op de plichten die daaruit voortvloeien wijzen. Vooral bij de Junioren, schrijven de Bisschoppen,: mag de sport niet uitsluitend opgevat worden als een ontspanning, maar moet zy ook by- drage tot de opvoeding doordat zij een oefenschool is voor het leven, bydraagt tot de ontwikkeling van de persoonlijkheid en gemeenschapszin. Daarvoor moet geweerd worden alles wat het lichaam of de ziel kan schaden, terwyl alles in het werk moet worden om het geeste lijk en lichamelijk heil te bevorderen. De zorg voor het lichaam moet onder geschikt gemaakt- worden aan het bovennatuurlijke welzyn der ziel. Na 1 Juni 1948 zullen de R.K. Sportverenigingen, waarbij iedere Katholieke sportman moet zyn inge schreven, alleen worden erkend als zodanig indien zy zich by de Ned. Kath. Sportbond hebben aangesloten, De verwachting wordt tenslotte uit gesproken, dat de Zondagsheiliging en de christelijke zedigheid in kleding en omgang wordt bewaard en dat de jeugd tot 17 jaar in eigen wedstrijd verband de sport blyven beoefenen, TEGEN MOSKOU Er is door alle gelederen van ons volk een grote ongerustheid gevaren over het gebeurde in Tsjechoslowa- kye. Dit bleek o.a. ook op een drukbe zochte vergadering van de afdelings besturen van de K.V.P. van den Kring Limburg. De K.V.P. dient iedere vorm van parlementaire samenwerking met de communisten te weigeren. Men moet weigeren zitting te ne men in commissies, waarin de C.P.N. een vertegenwoordiger heeft. Laat men beginnen met de herop richting van de bijzondere vrijwil lige landstorm. Opheffing van de parlementaire onschendbaarheid der communistische Kamerleden is wenschelyk. Onderzoek naar de politieke be trouwbaarheid van de politiecorpsen der grote steden is noodzakelijk. Men dnnge er bij de regering op aan, een einde te maken aan het revolutionnaire en landsverraderlijke werk van de volgelingen van Mos kou. Heeft men in het verleden niet genoeg bittere ervaringen opgedaan met leden der vijfde colonne Aldus vat de Maas- en Roerbode de gevoelens samen, die op bovenge noemde bijeenkomst tot uiting kwa men. GENOEG SCHOENEN om do distributie op te heffen. Volgens een rapport van de Raad van Bijstand van de Kamer van Koophandel te Waalwijk bedroeg de schoenen-productie bij de geënqueteer- de bedrijven in het district Waalwijk over 1947 ongeveer 6.000.000. paren. Kleinere bedrijven zyn hierby buiten beschouwing gelaten, zodat mag wor den aangenomen, dat het district het vooroorlogse peil heeft overschreden. Er zou dan ook alle reden zyn, om aan te dringen op opheffing der schoenendistributie en afschaffing der fabricage-voorschriften. Woningwetwoningen yoor oorlogsgetroffenen De directeur-generaal van de Volks huisvesting heeft aan de gemeente besturen doen weten, dat er zijner zijds geen bezwaar tegen bestaat, dat onder bepaalde voorwaarden oorlogs getroffenen woningwetwoningen, die zij thans als huurder bewonen in eigendom verkrijgen. De tot stand ge brachte woningoverdracht kan ak vervulling van de herbouwplicht van de koper worden beschouwd. De gelegenheid tot overdracht zal slechts worden opengesteld gedurende één jaar nadat de thans in behan deling zijnde Wet op de Materiële Oorlogsschade 1947 van kracht is worden. De prijs, waarvoor de wonin gen zullen worden overgedragen, is gelyk aan de stichtingskosten ver minderd met de afschrijvingen. Volgend jaar meer en goed kopere radiotoestellen. De P.T.T. heeft een bedrag van vijf tig millioen gulden aangevraagd, be stemd voor uitbreiding van de radio distributie. Volgens de Philipsfabriek in Eindhoven is dit totaal overbodig, omdat de vooruitzichten thans zodanig zijn, dat het volgend jaar ieder, die daar toe in staat is, een radio toe stel kan kopen. De Philipsfabrieken overwegen vcorts, om in navolging van de Verenigde Staten, waar de kleinere toestellen slechts tien dollar kosten, ook in Nederland tot aanzien lijke prijsverlaging te komen. Limburg is arm geworden, De Directeur van 't Economisch Technologisch Instituut in Limburg heeft met betrekking tot de indus trialisatie van Noord-Limburg onlangs voor deze streek aanbevolen de op richting van verzamelgebouwen voor industrie. Zoals men in Maastricht een flat gebouw voor industrie wil oprichten, zo wil het gemeentebestuur van Venlo een verzamelgebouw voor in dustrie stichten. In de bedoeling ligt het, in dit gebouw zes bedrijfsruimten beschik baar te stellen, die op de begane grond gelegen zyn en alle gelijke af metingen hebben, nl. 25 M. lang en 8 M. breed en 5 M. hoog. Onderver huur zal niet toegestaan worden. Wanneer men weet, dat in Lim burg 127 industriegebouwen door oor logshandelingen totaal verwoest wer den, waardoor in het bijzonder in Midden- en Noord-Limburg de econo mische ontwikkeling sterk achterop zal geraken, dan behoeft het geen nader betoog, dat het oprichten van dergelijke verzamelgebouwen van oen grote urgentie is. De oorlog en de gevolgen die deze met zich bracht, heeft Limburg arm gemaakt. Ten bewy'ze hiervan diene, dat de Limburgse Kamer van Koophandel onlangs heeft vastgesteld, dat het vermogen per inwoner in Limburg "511 bedraagt, het landgemiddelde f 1406 is. Postpaketten per vliegtuig naar Indonesië. Met ingang van 1 Maart is het mogelijk, postpaketten tot een maxi mum gewicht van 1 kilo per vlieg tuig naar Nederlands-In dië te ver zenden. Yan Batavia af geschiedt de door zending dan met de gewone middelen van vervoer. Het tarief bedraagt f 15 per pakket. Dodelijk ongeluk. Dinsdagmiddag werd te Blerick het 18jarig meisje H. P., toen zy per fiets de weg wilde oversteken, door een vrachtwagen overreden. Zij overleed aan de gevolgen. Haar zesjarig broertje, dat op de bagage drager zat, liep niet het minste let sel op. Conflict in de bouwbedrijven. Sinds vele weken nu al ligt het werk aan de woningbouw aan het Amstelstation te Amsterdam stil, Looneisen der arbeiders, welke bin nen de dwingende voorschriften van hogerhand niet konden worden inge willigd, waren de oorzaak. Sindsdien heeft deze staking tel kens verder om zich heengegrepen, nu eens dit, dan weer dat werk werd stilgelegd. Schiphol's heropbouw ligt ook al „plat" en er is geen teken van verbetering. Integendeel, men moet ernstig rekening houden met het gevaar, dat het gehele bouwbedryf in de hoofd stad komt stil te liggen. Daarmede zouden ongeveer 10.000 arbeiders aan de zo noodzakelijke wederopbouw worden onttrokken. Arts gaf valse attesten. Te Enschede heeft de politie vier personen gearresteerd, die tegen be loningen van duizenden guldens aan dienstplichtigen inlichtingen en aan wijzingen gaven, die moesten strek ken toj, afkeuring voor de militaire dienst. Zelfs werden door een arts, die ook in het complot zat, valse dokters verklaringen afgegeven. Deze arts is samen met vader en zoon S. plus nog een vierde persoon naar 't huis van bewaring overgebracht. land staat onder zware druk, Oost- Pruisen wordt onder strenger toezicht geplaatst, Italië vreest de vyfde colonne, die zichzelf de communis tische party noemt en steeds verder wroet en wringt de Russische kolos. Op Bevins voorstel zyn Nederland, België en Luxemburg aan het onder handelen om te komen tot een politiek, militair, cultureel en economisch pact voor West-Europa, dit tezamen met Frankryk en hoewel dit verstrekken de gevolgen kan en zal hebben, zal alles' tevergeefs zyn indien Amerika niet spoedig helpt. Engeland heeft zijn laatste 100 millioen dollar van de 33/4 milliard- lening opgevraagd, in plaats van in 1951, zoals eerst het plan was. Wy in Nederland zitten te smach ten, maar Amerika is bevreesd, dat het plan Marshall alleen geen vol doende steun zal verlenen. Zo gaan er dan stemmen op in de U.S.A. om een militaire hulp, een soort defensie plan te verbinden aan het plan Marshall. Dit zal moeten gebeuren in een Veiligheidsraad, zonder veto en met verplichte levering van soldaten. Dollars alleen kunnen de situatie volgens sommigen én in Amerika én in Europa niet meer helpen. De vraag of er oorlog het eevolg van kan zijn ligt dan helemaal binnen de grens der mogelijkheden. Nieuws uit Venray en omgeving Tsj eclio-Slowak ije Nadat President Benesj, in een laatstp poging om zijn land te redden van de totalen ondergang mislukt is, is in Tseeho-Slowakije de communis tische party de baas geworden en heeft de democratie afgedaan. Totaal en volledig. De zuivering die in de fabrieken, op straat, in het parlement en door het gehele land is ingezet, heeft reeds duizenden slachtoffers maakt en doet de laatste tegenstanders verdwijnen. Actie-comité's zyn overal opgericht zonder reden of wat ook op te geven, zyn deze vrij iedereen te ar resteren, die hun „revolutionair" toeschijnt. Amerika, Engeland en Frankrijk hebben een hevig protest laten horen over de gang van zaken (was dat ook niet zo bij Hitiers plannen in 1938 maar Stalin heeft het alweer te druk. Finland staat nu op het programma om nauwere betrekkingen opg te krijgen. Het schynt dat de wereld nog steeds niets geleerd heeft. Palestina In Palestina woedt practisch de burgeroorlog en al hebben de Engelsen dan beweerd, dat ze niets meer toe laten, iedere dag worden bomaan slagen gepleegd, dorpen in as gelegd, mensen vermoord en soldaten bin nengesmokkeld. Nu Amerika de Veiligheidsraad te kennen heeft gegeven, dat haar macht maar beperkt is en slechts tót actie kan worden overgegaan, indien blykt, dat door de verdeling de wereldvrede bedreigd wordt, is de hele verdelings geschiedenis feitelijk op losse schroe ven komen staan. 1 Toch zal er wat gedaan moeten worden, daar Engeland vastbesloten is niet langer meer mensen op te offeren voor de vrede in dit land. een vrede die nooit en nimmer té bereiken is, indien Arabieren en Joden daaraan niet gezamenlijk willen mee werken. Amerika heeft nu voorgesteld, dat de grote Vyf inzake de Palestijnse kwestie eens zullen overleggen en zelfs Rusland gaat daarmede accoord. Engeland is echter niet van plan, zyn vingers te branden en wil niet mee doen, terwyl het nogmaals, als om tot spoed te manen, verklaard heeft, op 15 Mei met het bestuur in Palestina op te houden en voor 15 Aug. 1948 zijn troepen terug te trekken. Wat hier nu gaat gebeuren is nog niet te zeggen, de olie en de vrede in de Arabische landen zullen gewikt en gewogen worden, wint de olie, dan zyn de Arabieren de baas en is het voor de Joden een begin van een nieuwe zwerftocht. AMERIKA Behalve de Palestijnse kwestie zit Amerika met een nog belangrijker kwestie er. dat is die van Europa, Rusland dringt, ook al omdat Amerika niet vlug genoeg is met hulp, lang zaam maar zeker, verder. Tsjechoslowakjje is gevallen, Fin- Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uyr en van —3 uur. BEKENDMAKING. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau aangewezen in artikel 34, tweede lid der Kieswet, brengt ter openbare kennis door nederlegging ter inzage voor eenieder ter Se ere tarie der gemeente zyn besluit van heden, waarbij de Heer P. M. H. Hoedemaekers benoemd is verklaard t.ot lid van de Raad der gemeente Venray in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van de Heer W. M. Oosterbaan. Venray, 26 Februari 1948. De Voorzitter voornoemd, A. H. M. JANSSEN. BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat van Woensdag 3 Maart a.s. tot en met 17 Maart a.s. ter gemeente secretarie dezer gemeente afd. I, kosteloos voor eenieder ter inzage liggen de navolgende stukken, be treffende Je onteigening door het College van Algemene Commis sarissen voor de Wederopbouw van een aantal percelen en perceelsge- aeelten ten name van de gemeente Venray en ten behoeve van het Herbouwplan (Grotestraat): a. een aanzegging van het noemde college; b. een lyst, waarop de onteigende percelen en perceelsgedeelten zyn vermeld; c. een kaart, waarop de onteigende percelen en zyn aangeduid! Venray, 2 Maart 1948. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders dei- gemeente Venray brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het College van Algemene Com missarissen voor de Wederopbouw, van Alkemadelaan 350, 's-Gravenhage voornemens is ten behoeve van het bouwplan 1948 over te gaan tot ont eigening van enige perceelsgedeelten ten name van de gemeente Venray. Een 'lijst van de te onteigenen perceelsgedeelten alsmede een kaart waarop zy zyn aangeduid, liggen vanaf heden tot en met 16 Maart 11948 kosteloos voor eenieder ter in- zage ter gemeentesecretarie afd. I. Op Woensdag 17 Maart a.s. des middags 12 uur zal ten gemeente huize alhier zitting worden gehou den door een daarcoe aangestelde commissie, teneinde eventuele be zwaren tegen deze onteigening aan te horen. Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlyk twee dagen voor deze zit ting ook schriftelijk hun bezwaren indienen bij het College van Alge mene Commissarissen voor de We deropbouw te 's-Gravenhage, van Alkemadelaan 350. Venray, 2 Maart 1948. bakken van een dergelijke omvang of samenstelling, dat zij by het op halen van het huisvuil door het be trokken personeel niet behoorlijk hanteerbaar zyn, niet meer zullen worden geledigd. Het gereedzetten van het huisvuil i meerdere bakken of kistjes ont moet geen bezwaar, doch deze moeten zo zyn, dat zy gemakkelijk door één of twee personen in de vrachtwagen kunnen worden geledigd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde by artikel 18 2e lid, juncto artikel 16 der Drankwet. Stbl. 1931 Nr. 476, ter openbare kennis, dat. op 19 Februari 1948 is ingekomen een verklaring van MARIA PETRO- NELLA SWINKELS, zonder beroep, wonende te Heel en Panheel, St. Annastraat 104 ten deze in verband met de bepalingen der Drankwet woonplaats kiezende te Venray Over- loonseweg 4, dat zij volhardt bij haar op 10 December 1931 ingediend ver zoek om een volledige vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein voor de benedenvoorkamer links van de ingang van het perceel Overloonseweg 4, op Welk verzoek toen echter afwijzend moest worden beschikt uitsluitend op grond van de omstandigheid, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was bereikt. Binnen twee weken na de dagteke ning dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verlenen der vergun ning schriftelijk bezwaren by het gemeentebestuur indienen. Inenting tegen (liphterie Burgemeester en Wethouders van Venray brengen hierby ter openbare kennis, dat in aansluiting aan de inenting van de schoolkinderen tegen diphterie, thans ook de gelegenheid wordt opengesteld tot het voor de eerste maal laten inenten van de kindoren beneden de schoolgaande leeftijd, die nog 'met eerder tegen diphterie werden geënt. Deze gelegenheid is voor de kinde ren uit de kom Venray op Vrydag 12 Maart as. voor de kinderen van 3 jaar en ouder (dus ook de schoolkinderen die door een toevalige omstandigheid niet eerder werden ingeënt) in de meisjesschool aan de Maasheseweg tussen 2 en 4 u. op Maandag 15 Maart a.s. voor de kinderen van Va tot 3 jaar, eveneens tussen 2 en 4 uur in de meisjesschool. Vertrouwd wordt, dat in het belang van de kinderen de ouders van de geboden gelegenheid tot kosteloze inenting gebruik zullen maken en hun kinderen, voor zover zij nog niet tegen diphterie werden ingeënt, tegen deze zo gevaarlijke ziekte zullen laten inenten. Zoals reeds vroeger werd gezegd, moeten de kinderen drie maal worden behandeld. Tijdig zal dan ook worden aangegeven wanneer voor de kinde ren uit Venray-Kom de tweede en derde enting zal plaats hebben. De verschillende kerkdorpen komen binnen enkele dagen eveneens aan de beurt, waarvoor nog tydig de bekendmaking zal worden geplaatst. Burgemeester en Wethouders dei- gemeente Venray, brengen hierby ter algemene kennis, dat door hen is bepaald, dat alle vóór 3 Maart 1948 ingediende aanvragen om woon ruimte als vervallen worden be schouwd. Zy die hun verzoek wensen te handhaven dienen zo spoedig mo gelijk een ter gemeente-secretarie afdeling I verkrijgbaar aanvraagfor mulier nauwkeurig ingevuld en onder tekend in te dienen. Over het algemeen ontmoet het geen bezwaar het verzoek mondeling te bevoegder plaatse toe te lichten. Waar echter bij voortduring met de belangen van alle woningzoekenden rekening wordt gehouden, heeft het geen zin steeds weer op de inge diende aanvragen terug te kómen. Alleen wanneer zicli omstandig heden voordoen welke tydens het in dienen onbekend waren, worden deze gewijzigde'omstandigheden schriftelijk ter kennis van het gemeentebestuur gebracht. Ophaaldienst voor huisvuil Alhoewel door materiaal gebr door Burgemeester en Wethouders voorlopig nog niet wordt overgegaan tot het voorschrijven van uniforme bakken voor het gereedzetten van huisvuil en haardas, wijzen zy er nadrukkelijk op, dat in den vervolge VOGELWET 1936 De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat het verboden om zang wedstrijden en andere wedstrijden, waarbij beschermde zijn betrokken te houden of om hieraan deel-te nemen. Dit houdt in, dat de zogenaamde vinkenzangconcourses, als gevolg waarvan elk voorjaar een groot aan tal dezer vogels, uiteraard op onge oorloofde wyze, aan de natuur werden onttrokken, niet meer mogen worden gehouden. Op een juiste naleving van het be paalde in artikel 7 der Vogel wet 1936 zal door de politie zeer streng worden toegezien. RAADSVERGADERING Vrijdagavond 5 Maart om 5 .uur was er een zitting van de Gemeente raad waarin o.m. behandeld werden, de ingekomen stukken en de voor stellen van B. en W. tot vaststelling der salarisnor men voor de directeur der Gemeente lijke Gasfabriek en tot herziening van de salarisnorm van de Gemeente geneesheer. b. tot verhuring van de woning Stationsweg 7, met de daarnaast ge legen kantoorruimte. c. tot aankoop van grond voor de bouw van 10 bungalow-woningen. d. tot aankoop van grond voor weg verbreding. tot onttrekking van de verbin- - dingsweg van Overloonse weg naai de Gasstraat achter St. Jozef en ruiling van grond. f. tot opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing ener straat belasting in onze gemeente. om hen te machtigen tót uit gifte van gronden vallende in het lerverkavelingsplan. h. tot beëindiging van de eigen' exploitatie van de ontgonnen gronden in Peelplan Zuid en tot verpachting van grond. Nieuwe regeling Onderlinge Paardenverzekering Op de Algemene vergadering van 1 Maart j.l. zijn de volgende punten behandeld, die wij ter kennis van de belanghebbend^ leden brengen: le. drachtige merrie's moeten 5 maanden na de eerste dekking wor den aangegeven by de secretaris. Dekbewyzen medebrengen. Bij niet aangifte bestaat geen recht op ver goeding bij voorkomend schadegeval, ook niet voor de merrie; 2e. Zodra veulens een maand oud zyn moet aangifte gedaan worden bij een der schatters, anders is het veulen niet meer verzekerd; 3e. Komt een paard op voergeld te staan dan moet daarvan een bewijs worden gebaald by den veearts, welk bewys door de eigenaar aan de schat ter van zyn district moet worden vertoond. Na afloop der behandeling een bewys by <^e veearts halen hoe-

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2