PALTHE Bedstellen Wintertijd I IQaae 4jced cl Pet Kapckmatiassen Gras- en Klaverzaden Verheijen's Zaadhandel KAN EEN HUISVROUW NOG RONDKOMEN? Het is meestal een hele toer tie eindjes aan elkaar te kno- pen. Als je hoort wat een huis houden tegenwoordig kost Maar toch kunt U wel bezui nigen. Let allereerst op de kwaliteit. Dat is het belangrijk ste. Koop betere icaar en spaar bovendien geld. V krijgt van elke den gulden, die U aan de Gruyter's artikelen besteedt, één gulden iceer terug. Week in, week uit. Altijd. Daar kunt U mee rekenen. BOUWEN IN 194S. Door samenwerking tussen de ge meente, het districtsbureau voor de Wederopbouw, de herkaveling en de supervisor, is een Commissie, in liet leven geroepen, welke zich tot taak heeft gesteld de bevordering van het bouwen in 194S, door het geven van alle mogoliike inlichtingen omtrent de financieringsregelingen en door het*gezamenlijk indienen en bespoe digen van de vereiste aalivragen. Onder bouwen verstaat men dan zowel de herbouw van verwoeste - woningen, winkels en bedrijfspanden, alsook het bouwen door particulieren van nieuwe woningen. Onnodig is het wel om te zeggen, dat wil men dit plan kunnen ver wezenlijken, men op zeer korte tijd een volledig overzicht moet hebben van de plannen, die bij de verschil lende gegadigden bestaan en van de voornemens welke men heeft. Blijkens de in dit nummer opgeno men advertentie, wordt door de com missie op Woensdag 17 December a.s. 's avonds om 7 uur in de feestzaal van Huize St. Servatius een verga dering belegd, waarop eenieder wordt uitgenodigd die het voornemen heeft om- in 1948 te bouwen of te her bouwen. Het maakt geen verschil, of men al een deflnitiet plan heeft laten opmaken, dan wel alleen nog maar het voornemen heeft om te bouwen. Iedereen, die reeds besloten heeftom te bouwen of genegen zou zijn dat te doen; is niet alleen welkom, doch moet er ook naar toe gaan, want men krijgt er niet alleen alle ge wenste inlichtingen en raadgevingen, doch de conynissie moet ook daar een juist beeld kunnen krijgen van alle plannen en verlangens. Wie dus interesse heeft om daad werkelijk deel te nemen aan de spoedige herbouw en nieuwbouw zal de Woensdagavond voor deze verga- dei ing moeten reserveren en zorgen er bij tijds aanwezig te zijn. Dit geldt dus ook voor hen, die via een bouwspaarkas de mogelijk heid hebben om binnenkort aan een bouwkapitaaltje te komen. Maashees weer automatisch bereikbaar 15 December wordt de automatische telefooncentrale Maashees weer bedrijf gesteld. De aangeslotenen te Maashees (netnummer K 4782) zijn dan langs geheel automatische weg weer bereikbaar voor alle abonné's, die in het net Venray kunnen draaien H100B-NIEUWS. Do nieuwe Venrayse revue „Dat denk tenminste", dankt haar titel aan de tegenwoordig algemeen bruikte uitdrukking, die men mins tens tienmaal per dag hoort uit spreken. Deze uitdrukking, gevoegd achter het refrein van het revuelied „Mei- waart ow vur kalde vuut", geeft duidelijk aan, wat de bedoeling is van deze revue. We leven in Kooi op een hollend vlak; de mensen kankeren veelal niet meer alleen om te kankeren, maar omdat er iets zoek is van de goede geest en de samenwerking, zonder welke Venray nooit groot zal wor den. Zonder ook maar eenigszins de loffelijke pogingen er. de goede doelingen te ondeischatten van hen. die trachten Venray weer in liet goede spoor te krijgen en te houden kan men veilig aannemen, dat er in 1947 gebeurtenissen te over zijn ge weest, die een waardige stof vormen voor een Venrayse revue. Afgaande op wat de kranten schre ven, zal Hioob U binnenvoeren in het Luilekkerland, waar „Jan met de Pet" baas is en waar dus alles koek er. ei zou moeten zjjn; eer het zover is, gebc-uren er echter wonderbare dingen, in de trant van „de gewone man zegt er het zijne van". Het eerste gedeelte begint mat het lied „Alles draait zich om de cents" en eindigt met de terugkeer dei- klokken in Venray. Het tweede gedeelte geeft te zien de wonderbare werking der atoom energie, waardoor onze jongens in Indiö op uiterst snelle 'wijze hun Kerstpakketten ontvangen. De paar dentram komt er aan te pas, om het wonder dezer uitvinding te accentu eren. Verder speelt het gehele tweede gedeelte in Indiö en geeft te zien in welke omstandigheden - gevaarlijke als prettige onze jongens daar leven. We horen tot slot het lied, dat het heimwee naar „zien goed Rooi' uitzegt. Natuurlijk zijn Maan en ook Flora weer van de party. Flora valt hier echter uit haar zevende hemel op aarde terug en is daarmee voor goed Flora af; alleen de Faune (i.e. liaan) blijft over. De bedoeling dezer revue, waarin voor 't eerst het mannenkwartet van Hioob optreedt, is, om iets te biedenl wat een gewoon spel niet bieden kan, door het schone em goede van de eigen plaats naar vóïen te bren. gen en zonder enige bewuste hatelijk heid da mistoestanden aan te geven, om zodoende naar beste kracht en op humoristische wy'ze een bijdrage -o leveren aan de opbouw van Rooi om de Eooienaren liefde bij te bren- gon voor het eigene en waardering uit te spreken voor het vele goede dat bereikt 'werd. Dat- dénk tenminste". P.V. ONTWIKKELINGS- EN ONTSPANNINGSAVOND Op de feestdag van Maria Onbevlekt Ontvangenis hield Pater Dr. Efrem Sloots van het Minderbroedersklooster alhier voor Ontwikkeling en Ontspan ning, een avond met als onderworp: Maria in monument en document. Op zeer bevattelijke wijze toonde spreker aan hoe cj© afbeeldingen van de voornaamste gebeurtenissen uit Maria's leven, in de loop der eeuwen zijn ontstaan. Alhoewel in het eigen lijke evangelie slechts zeer weinig hieromtrent is vermeld, bleek men er toch al zeer vroegtijdig behoefte aan te gevoelen om velen dezer gebeur tenissen te schrift te stellen. In de apocrieve evangeliën vinden wij dan ook vaak zeer uitvoerige be schrijvingen daarvan. Door het be studeren van deze litteratuur voelden vele kunstenaars zich aangetrokken om het gebeuren in beeld te brengen en aldus zijn uit de documenten de. monumenten ontslaan. Somtijds blijkt later evenwel, dat bestaande opvattingen omtrer.t die feiten onder invloed van diepgaande studiën der theologen wijziging heb ben ondergaan en hoe hun werk zyn beslissende invloed heeft doen gelden op de uitbeeldingen. Door middel van lichtbeelden toonde spreker met een keur van platen deze ontwikkelingsgang aan. Aan het slot van de avond dankte de Voorzitter pater Sloots voor zijn interessante lezing en wees daarbij nóg op zijn, onder dezelfde titel als deze spreekbeurt, onlangs verschenen boekweik, waarin velen zeker gaarne nog eens rustig zullen willen nagaan hetgeen zij dezen avond in zeer be knopte vorm hebben gehoord gezien. Kerstpaketten voor do zieken. Evenals andere jaren zullen de propagandisten van de Kath. Actie ook nu weer, nu Kerstmis voor de deur staat, by de inwoners van Ven ray komen aankloppen om een gift te vragen voor onze zieken. De bedoeling is dan om met a.s. Kerstmi» aan alle zieken een pakket te bezorgen, om daardoor een blijk van medeleven te geven van alle parochianen. Wanneer we allen medewerken zal ook dit jaar deze uiterst sympa tbieke actie van christelijke barm hartigheid slagen. En welke chidsten zal dit niet willen, vooral voor Kerst mis, het feest waarop we herdenken dat God de grootste gave aan de zieke menschheid gaf Wanneer in de loop van deze week oor dit uiterst mooie doel op U een, beroep wordt gedaan, geef dan met een blij hart, opdat gij, die gezond bent, iets doen kunt voor Uw zieke medemens. 15-jarig bestaansfeest kleermakers vereniging Maandag j.l. hield de kleermakers vereniging „St GerardusMajella"zijn 15-jarig bestaan. Onze gemeente, die de eerste vak- ereniging van kleermakers in Neder land had, mag dan ook met trots terug zien op de afgelopen jaren. Maandag werd een plechtige H. Mis uit dankbaarheid-opgedragen en veler, uit de kleermakers-wereld waren hierby aanwezig. Oprichting vereniging St lVillibrord De texti6l-detaillisten van Venray en omstreken waren Maandagmiddag een groot getal opgekomen naar Lunchroom Verheugen, alwaai Dr. Neefs een uiteenzetting gaf op gebied van de' handel. Ook kwam deze middag de afd. Venray, on omstreken de vereniging St Willebrord tot stand. Een 30-tal leden gaven zich reeds hier als lie op. Ook werd reeds een bestuur kozen. Tevens waren op deze bijeenkomst aanwezig.de heer Koopmang, namens de Middenstand en de heer Frans Janssen, secretaris van de Midden stand. St. Nicolaas bij de K.A.B.- jeugd te Yenray. Meer dan 700 kinderen met hun begeleiders wachtten Zaterdag j.l. de goede Heilige Man, die dank zij het bestuur, van de Katholieke Ar beidersbeweging dit jaar voor het eerste alle kinderen van 4 tot met 10 jaar van de leden, aangeslo ten by do vak- en standsorganisatie van de K.A.B. De zaal was overvol en er heerste een gezellige spanning. Een aardig filmpje >verd vooraf vertoond, waarop Sint Nicolaas de zaal binnenkwam. Hij sprak de kinderen toè en wees hen op vaderlyke wijze op hun plich ten en fouten, waarna allen met een aardig geschenk verrast werden. Het College van Burgemeester Wethouders alsmede de Weleerw. Heeren Kapelaans toonden hun be langstelling voor dit kinderfeest. Hoewel de Heilige Man niet rekend had op een dergelijk groot aantal kinderen, kon door de goede organisatie een en ander toch uit stekend geregeld worden eerste St. Nicolaasfeest zal nog lang in herinnering blijven van al die dit werkelijk aardige kinderfeest by woonden. Het Bestuur der K.A.B. daarvoor alle lof! S.Y.Y.-OMROEP Wat zich Zondag in Afferden heeft afgespeeld heeft nog eens en hopenlijk voor het laatst over duidelijk aangetoond, dat we er niet komen met de wedstrijd zo maar eens even luchtig op te nemen, als men de neus maar hoog genoeg De eerste helft vielen er 3 goals en1 zaten in de put en nu is het wel ..aar, dat -er sofgoals by waren en dat in de tweede helft Afferden hals over kop moest verdedigen. Maar het was 3-0 on hot bleef' 3-0, omdat Venray absoluut niet in conditie was. Men zal er nu toch onderhand wel overtuigd zyn, dat, willen we hogerop, er meer en beter getraind moet worden en, dat allo spelers hier meer voor over moeten hebben. Morgen gaat 't eerste naar Boxmeer. We wachten met spanning de uit slag af. Om tien voor Aón aan het station aanwezig zyn heren 1 S.V.V. 2 speelt hier tegen Boxmeer 2 zal ook haar beste beentje voor moeten zetten. In verband met de Engelse sport film a.s. Dinsdag om 8 uur in^Servaas, de training Woensdag a.s. om 7 u. voor de jeugd, om 8 uur voor de groten. Deze film moet iedere voetballer voetballiefhebber gaan zien. Jeugdvoetbal Bravo jongens, dat was Zondag weer een echte triomfdag voor de oetballende jeugd, drio wedstrijden gespeeld, drie gewonnen, 13 goals voor en nul tegen. Vooreerst een proficiat aan het -elftal, dat met een overwinning uit America rerugkeerd. Het zal er wel gespannen hebben, del—0 stand spreekt voor zich. Met l8 punten uit wedstryden gaat gjj fier aan de kop. Het B-elftal behaalde een 2-0 over- inning op het toch niet zo zwakke Oirlo. Er is in deze wedstrijd hard gewerkt en de overwinning was ten volle verdiend, Het C-elftal had bepaald doelpunten honger. Zij behaalde tot nu toe de grootste overwinning in deze jeugd- competitie; 11—0 is dat even wat! By deze wordt er een prijs beschik baar gesteld voor dat jeugdelftal, dat de grootste overwinning dit seizoen behaald. Het C-e!ftal staat dus num mer een voor deze prys. Het A- of B-elftal moet maar proberen de C-ers te verdringen. Zondag a.s. zal dan de voorlopige beslissing vallen, wie nummer een blyft. Het A-elftal moet naar Sevenum. dat slechts een verliespunt heeft. Wat zal hier de uitslag zyn? Hard zal er gewerkt moeten worden jongens en dan is een gelyk of zelfs een kleine overwinning mogelijk. Gezien er voor B en C geen wed strijden zyn vastgesteld, gaan allen natuurlijk mee naar Sevenum, om hun grotere „Broers" aan te moedigen, P.S. Zojuist koml de ty'ding binnen, dat het B-elftal naar Blitterswyk moet. Denkt er aan jongens, dat het een overwinning wordt. Succes Boys! Nieuws uit Oostrum. Door de Toneelvereniging „Dej Vlasbloem" en de Harmonie „Sub Matris Tutela", zal op 18 en 19 Jan. a.s. een toneel- en concertavond wor den gegeven in de zaal van „St. Servatius", hiervoor welwillend afge- Verlopende braudstofbon Het C.D.K. deelt mede,' dat bon 75 BV der brandstoffenkaart TA 707 na 13 Dec. a.s. niet meer geldig zal zijn. Deze bon is destijds aangewezen voor drie eenheden vaste brandstoffen Roken goedkoper Door verandering in het systeem van grondstoffendistriliutie is het mogelijk geworden de prijzen van de sigaretten en kerftabak in de naaste toekomst te verlagen Dan zal een pakje sigaretten van 84 ct straks 72 ct gaan kosten; van 72 ct zal 60 ct worden; yan 60 ct zal 48 ct worden en van 48 ct zal 42 ct of minder worden. Een dienovereenkomstige verlaging zal de prijs van een pakje pijptabak en shag ondergaan. Sigaretten tegen de verlaagde prijzen zullen dmstreeks het tijdstip, van de eerste bonaan wijzing in Februari verkrijgbaar zijn. MGR. PESSERS VERMOORD DOOR COMMUNISTEN IN CHINA. Ook Pater BRUNS met 10 chris tenen het slachtoffer. Het Provincialaat van do Paters Minderbroeders te Weert ontving het bericht, dat in do missie van China (Apostolische Prefectuur Kiangchow) de hoogeerw. pater Mgr. Quintinus Pessers O.F.M., Apostolisch Vicarius van Kiangchow en de weleerw. pater Leonides Bruns O.F.M. door de com munisten zijn gestenigd en daarna onthoofd. Tegelijk met Mgr. Pessers zijn een tiontal Christenen, die hem hadden willem beschermen, gedood op een afschuwelijke wijze. Zij werden door een zgn. volksrechtbank terecht gesteld na hevige mishandeling. Mgr. Pessers werd geboren te Til burg 4 October 1896. Pater Leonides Bruns werd geboren te Amsterdam 26 Januari 1912. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 14 t.e.m. 20 Dec. 1947 Uitreiking bonkaarten 802, tabaks rersnaperlngeukaarteu eu schoenenbonnen. Maandag 15 Dec. ie Oirlo van 9.30- 2.30 letters A Z. Dinsdag 16 Dec. te Heide van 9.30 tot 2.30 letters A—Z. Donderdag 18 Dec. to Oostrum van 30-2.30 letters A-R. Vrydag 19 Dec. te Oostrum van 9.30-11.30 lettors S-Z. Vrijdag 19 Dec. te Geysteren van 1—2.30 letters A Z. Zaterdag 20 I)ec. te Venray van 9 tot 11.30 kloosters en gestichten. Inleverings-dagen Kantoor Vonray Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen, dat textiel- en brandstof- fenhandelaren, slagers en instellingen welke hun bonnen op Maandag moe ten inleveren, hiervoor gelegenheid hebben van 9-11 uur. De inlevering van bonnen door bakkers op Dinsdag van iedere week is ook van 9—11 uur. Na 11 uur worden de loketten ge sloten en geen bonnen meer aange nomen. Zaterdag lialf G Marialof. Van vijf tot half S gelegenheid om te biechten Woensdag. Vrydag en Zaterdag zijn Quatertemperdagen, geboden onthou- dingsdagen. ADVERTENT1EN Wy geven met grote vreugde ken nis van de geboorto van ons eerst© kindje; wij noemen hem TONNY Bij 't H. Doopsel ontving het de namen Antonius Wilhelmus Johannes Maria. ANTOON KENNIS MIA KENNIS-BEUREN Venray, 5 Doe. 1947. God schonk ons een dochtertje en zusje MARIA By het H. Doopsel ontving het de namen Maria Johanna Jacoba Lau- rentia. H. EBBERINK M. EBBERINK - IIENCKENS HENKIE Vonray, 9 Dec. 1947. De Vlasbloem" heeft in studie genomen 't toneelspel „Het Verleden' 'n 4 bedrijven van Ballings. Het muzikale gedeelte zal verzorgd worden door de Harmonie, die voor deze gelegenheid met een goed ver zorgd programma voor de dag zal komen. Op Tweede Kerstdag zullen zes leden van de Harmonie deelnemen aan het Solistenconcours te Thorn. Aan succes wordt niet getwijfeld CROSS COUNTRY Zondag 7 December hield de Ruiter- club „De Peeldraver" te Ysselsteyn. weer haar traditionele Cross-Country! Begunstigd door voor deze tyd van het jaar ideaal weer, trok deze Cross weer veel belangstelling. Eet traject was prachtig uitgezet, goed zichtbaar, maar toch met een flink aantal moei lijke pasages. Het was een Cross die meer van de rijkunst der ruiters dan van de snelheid dei- paarden. De organisatie paste als een raderwerk in elkaar, waardoor het geheel een zeer vlot verloop had, In twee uur tyd s'arten er 80 deel nemers welke tot vèr uit de omtrek gekomen waren. We zagen zelfs deel nemers uit Grubbenvorst, terwijl ook vele Brabanders starten. Er werd geen enkele wanklank gehoord en onge lukken kwamen niet voor. Al bij al was het een geslaagde dag voor de ruitersport, waaraan de •uiters nog dikwijls met genoegen zullen kunnen terugdenken. British Empire Medal voor Bert Poels Aan een aantal Nederlanders die zich allen bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt tydens de oorlog, hetzy als officier of onderofficier van Nederlandse krijgsmacht ter zee, te land en inde lucht, 'hetzij als illegaal werker in het bezette Nederland, werden Dondordag j.l. door de Britse ambassadeur Sir Neville Britse onder scheidingen uitgereikt. Ons gewest wordt vertegenwoordigd door de boerenzoon L. A. Poels, die niet slechts ruim 100 vluchtelingen hielp, maar voor hen een ondergronds wooncentrum bouwde. De heer Poels ontving de British Empire Medal. NIEUWE BONNEN Geldig van 14 t.m. 27 Dec. Bonkaarten KA KB KC 713 055 Algemeen 750 gram suiker, boter hamstrooisel, of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram versna peringen 053 Algemeen 250 gram zachte zeep 052 Algemeen 2000 gram brood (gel dig t.m. 20 Dec. 050 Algemoen 1 ei 044 Reserve 800 gram brood (geldig t.m. 20 Dec.) 045 Reserve 250 gram citroenen (reeds aangewezen voorinleveringsbon) 047 Reserve 400. gram brood (geldig t.m. 20 Dec.) Bonkaarten KI) KE 713 555, 556^ 557 Algemeen 250 gr. suiker boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versn. 553 Algemeen 500 gr. zachte zeep. 552 Algemeen 800 gr. brood (geldig t.m. 20 Dec.) 550 Algemeen 1 ei 544 Reserve 400 gr. brood (geldig tm. 20 Dec.) 546 Reserve 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel, of kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten MA MB MC MI) MH713 (bijz. arbeid, a-s. moeders en zieken) 1015 suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 g ver snaperingen Tabak- en versnaperingenkaarten enz. QA QB QC 711 T—01 T—02 tabak 1 rantsoen ciga- retten of kerftabak T—03 tabak 2 rantsoenen cigaretten of kerftabak 01 versnaperingen 200 gram ver snaperingen, of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz! of 400 g jam, stroop enz. T—03 versnaperingen 100 gram ver snaperingen, of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 g jam, stroop enz. GEYONDEN 1 paar blauwe jongenswanten, Tim mermans Henseniusplein 1; wifte ge breide wollen handschoen, sleutel en kinderrozenkrans (blauwe kralen), kazerne Langstraat; bezem met steel, Hermans Oostrum C 27. De slaolie komt Volgende week Donderdag zal, by het bekendmaken van de dubbele bonnenlyst, ook een bon voor slaolie worden aangewezen. Tevens zal een extra sr.oepbon en een extra bon voor 200 g suiker worden bekend gemaakt. Bovendien zal de komende snoepbon oen keuze bon worden, waarop men ook 200 g suiker kan verkrijgen. Geruchten over een keuzebon voor I zeep zyn voorbarig, de tegenwoor- de lucht steekt, de zaak verder I dige zeeppositie laat een dergelijke wel in orde is. [distributie niet toe, BURGERLIJKE STAND van 5 tm. 11 Dec. 1947 GEBOREN: Litjens Anter.ius W. G. M., Oostrum Kdhnis Antonius W.J.M., Paterssiraat Pools Joüannes A. M., Langeweg Len8en Johanna C. M., Voltum Bus Maria A. G.. YAselsteyn Loonen Lainbert J.Th., O.Oostr.weg ONDERTROUWD: Arts P. H., 28 jaar, los arbeider en Hendriks Fr. C., 26 jaar, beiden te Venray. PATERSKERK. ZONDAG ieesmis, 8 uur Patershoogmis. YOEDSELRUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Vervoorverbod schapen. Met ingang van 7 Dec. is voor de aflevering en vervoer van schapen een geleidebiljet nodig. Deze biljetten zullen verstrekt worden by het vervoer naar de over namemark t en de noodslachtplaats. Verder kunnen aan stamboekscha- penhouders aankoopvergunningen worden uitgereikt. OYERXAMEMARKT, Maandag 15 Deo. is wederom over- namemarkt, alle aanvoer is vry zonder voorafgaande opgave. Daar in de Kerstweek geen markt voor slachtvee zal gehouden worden, is flinke aanvoer te verwachten. Overschrijving van meerleverings bonnen is tot 1 Jan. '48 nog mogelijk. MINERALEN. Op aanvrage kunnen deze steed4 voor verschillende diersoorten een zekere hoeveelheid worden toegewe zen. Hiervoor gelden ook vastgestelde normen. Teruglevering graneu. Vcor boven de aanslag geleverde zaaigranen kunnen de telers granen of veevoeder terug ontvangen, Hnisslacht i ngsregel in g 1948-49. Vanaf lieden kan aan land- en tuinbouwbedrijven, alsmede aan land arbeiders per gezin een aanhoudver- gunning verstrekt worden. Voorts wordt de voorwaarde gesteld, dat bovenvermelde personen in dit lopen de seizoen reeds een huisslachting verricht hebben. Alle B-geregistreerden komen voor lopig nog niet in aanmerking om een big voor huisslachting in te leggen. VOEDERBONNEN. Op de nieuwe veevoederbonnen kan nog geen toewijzing voor gemengd graan gedaan worden. De kippenhou ders, welke geen graan uit eigen bedrijf beschikbaar hebben, ontvangeu binnenkort een bon voor gemengd graan. Volgens de normen kan voor elke 8 geleverde eieren 1 kg. voeder verstrekt worden. De pi. Bureauhouder, H. EMONTS- KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Wriest eerlijk en kleedt U fatsoenlijk. Priester vd. weekPater Theonestus Patersklooster, Tel. 502. uur 9.30 uur Ieesmis, 10.30 uur Parochiohoog- mis, 2.30 uur kinderlof, 4 uur verga dering van II. Familie (St. Jozef), 5 uur Lof t.e.v. Maria Onbevlekte Ontvangenis en preek. MAANDAG 7 u.zijalt. JeanLoenen, 7.30 zielemis voor alle overl. parochi anen; 7.30 zijalt. overl. fam. v. Gerven v.d. Sanden; 8 u. gest. jd. Z.E.H, Pastoor van Haeff (sol. lkl); 8.30 uur Ieesmis, 8.30 zijalt. Martin Wismans en Paul Kuipers, 6 uur plechtig Lof met preek waarna processie door de kloostergangen tut besluit v.h. octaaf v.h. feest van Smria Onbevl. Ontv. DINSDAG: 6 uur uitstelling v. h Allerheiligste. Volle aflaat .6.20 gez. H. Mis t.e.v. St. Antonius, 7.30 uur Ieesmis, 7.30 zijalt. overl. ouders, 8 u gost. jaard. Willem Eibers, Theodora Arts, J. Eibers, J. van Rijswijk, P. en M. Eibers (2 lel.), 8 uur zyalt. Joh. Poels, echtgen. en dochter Johanna, 8.30 ieesmis, 6.30 Lof t.e.v. Antonius. WOENSDAG Vandaag, Vrydag en Zaterdag zyn Quatertemperdagen. (\fcboden onthoudingsdagen, 7.30 uur Gnldenmis voor Jac. Janssen (1 H.), ".30 zijalt. Karei Sijbers en overl. fam. 8 uur gest. jaard. Joh. Willems en Maria Hub. Iieynders (1 II), 8.30 uur Ieesmis, 8!B0 zyalt. Paulus Kuypers. DONDERDAG: 7.30 Ieesmis, 7. zyalt. Theodor Janssen, 8 uur best. jaard. Piet en .Toan Tackon en overl. ouders (3 H), "8.30 Ieesmis. VRIJDAG: 6.20 gez. H. Mis, 7.30 Ieesmis, 7.30 zyalt. overl. ouders Jos. Custers Olfers, 8 uur gest. jaard. .Tacobus van Boesel, Petr. Cortenbach en Martin en Anna v. Beesel (3 kl.), 8 uur zyalt. Joh. Loenen, Johanna Goemans on overl. kinderen. 8.80 lm., 6.30 Kruisweg, ZATERDAG 7.30 O.L. Vrouwhoog- mis, 7.30 zyalt. Jean Loenen,. 8 uur gest. jaard. Petrus Dekkers (3 kl.), 8 uur zyalt. Wed. Litjen3-v.d. Ven! 30 Ieesmis, 6.30 Marialof. lederen dag 'n H. -Mis v. kloostei en weldoeners. Zondag a.s., 21 December, om 9 uui Derde Orde Jongens op St. Jozef, om 2.30 Derde Orde Meisje Patersklooster. HEIDE. Zondag 8 uur Ieesmis Mar tin Peeters, 10 uur hoogmis, 3 uur Rozenkrans. Vrydag 7.30 Ieesmis Geurts-Gellings ST. SERVATIUS. Zondag 6.45 An toinette Thuyls, 8.45 overl. ouders, 10 uur voor de gezusters Maria,»Regina Hendrina en Taeomina Jacobs, 6.10 Lof en rozenhoedje. Maandag 8 uur tot zekere intentie Dinsdag 8 uur uit dankbaarheid Woensdag 8 uur overl. fam. Jansen- Rejjnen. Donderdag 8 uur Mathieu Handels, 6.10 Lof en rozenhoedje. Vrijdag 8 uur t.e.v. het H. Hart. Zaterdag 8 uur t.e.v. Maria Altijd durende Bijstand. 5 7.30 biechthoren 6.10 Lof en rozenhoedje. ST. ANNA. Zondag 7.45 vr. Lindérs- 9 uur Herman de Bruyn en overl- fam.. 10.30 overleden fam. Willems- Theunissen. Do hoogmis om 9 uur is niet toegankelijk voor kinderen-zonder -do ouders. Om half 4 Lef. Maandag 6.45 Gerard Clephas. Dinsdag 6.45 t.e.v. de II. Geest. Woensdag 6.40 uit datibaarlieid tot St. Antonius. Gulden Mis. Vrydag half 6 Kruisweg. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, vrij plotseling, voor zien van het H. Oliesel en meer malen gesterkt door de genade middelen van onze Moedor de H. Kerk, onze inniggeliefde Echtgenote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Reglna Maria Victoria Weiten echtgenote van Johannes de Bruijn in de ouderdom van bijna 67 j. Wy bevelen hare ziel in uw godvruchtige gebeden aan. De bedroefde familie, J. DE BRUIJN TH. DE BRUIJN E. DE BRUIJN-DEKKERS' JAC. DE BRUIJN G. DE BRUIJN-STEVENS en kinderen JOH. DE BRUIJN D. DE BRUIJN-GERRATS en kind H. DE BRUIJN M. DE BRUIJN-JANSSEN en kind Venray, 11 Dec. 1947. De lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, zal pl&its hebben op Maandag 15 Dec. om half 10 in de Paterskerk. Brengt nu uw verschoten of vuil geworderf KLEDING naar Aflevering chem. 2 weken. reinigen binnen Depot fa. W. Winters Hofstraat 2. Voor prima P. Billekens weer naar EBBERINK TE KOOP 1 driewieler met goede banden, 1 Huiskamer prima eiken dressoir, uittrektafel, 4 stoelen, 2 armstoelen mooi bekleed, 1 groto vulkachel, 2pers. ledikanten en kinder- ledikantjes met bedje, nieuwe kleerkasten 3deurs, keukenstoelen, stofzuiger, schrijfbureau, haardstoeltjes, mangel, looprekken, was- en nachtkastjes, Kruk voor auto's, enz. Eindstraat 12 TE KOOP een partij biggen, waaronder gemerkte zeugjes. H. MAES, Heide. TE KOOP enkele jonge Bouviers geschikt voor hondenclubs of politie hond. Wed. Beurskens, Overloon C 260. Zwaar gevulde Ipersoons met goede tyk. P. Billekens voor blijvend weiland, 2- en Sjarige kunstweide. Alle graszaden worden afzonderlijk geleverd in prima kwaliteit en concurrerende prijzen. Verder alle Land- en Tuinbouwzaden, Zaaigranen, Peulvruchten Ook voor het inzaaien van SPORTVELDEN maken we gaarne offerte. Bestel nu reeds uw zaden voor a.s. voorjaar. Het is uw eigen belang. Beleefd aanbevelend, Erkend Zaadhandelsbedrijf Leunen K 27 Telefoon 550

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3