TARVO Moutbrood S.V.V. I - Afferden I ENKELE uit de vele 4iet WQaïmlxuti leerling magazijnbediende KLOMPEN Jacq. v. d. Tillaart H. van Meijel, Hofstraat artikelen die wij in voorraad hebben MEER INKOMEN VOOR DE BOEREN. Toen op 28 September j.L de win- terprys van 17 cent voor melk in ging. is reeds medegedeeld, dat los van deze prys eind October 1947 de jaarprijs, welke zal gelden tot eind October 1948, zou worden vastgesteld. Deze prys is thans ingaande 27 T)ct. voorlopig vastgesteld op 18 cent per kg. bij een vetgehalte van 3.30 pet. Om deze reden is de winterprys, geldende tot eind April 1948, voor lopig vastgesteld op 20 cent per kg. De definitieve vaststelling zal ge schieden, nadat een grondige bestu dering van de rapporten over de kostprijsberekening van het landbouw- economisch instituut door de regering en do georganiseerde landbouw is geschied. In hoeverre deze verhoging van de melkprijs zal worden doorberekend in de prys van do melk voor de consument is nog niet bepaald. Op grond van nieuwe kostprysbo rekeningen van het landbouw eco nomisch instituut heelt do regering besloten de richtprijs van de slacht- varkens per kg. geslacht gewicht van f 1.85 op f "2.05 te verhogen met in gang van 27 October. Nader zal worden bepaald of en in hoeverre deze prijsverhoging in «Ie prijzen van varkensvlees voor de consument tot uitdrukking moet komen. De C.C.B. in September 1947 Ambtonaren van de C.C.D. maakten in September 1947 in totaal 7036 processen-verbaal op. Hierbij waren 9728 verdachten betrokken, van wie er 287 in verzekering werden gesteld. In 1504 gevallen werd tot inbeslag neming van goederen overgegaan. Bij de Officier van Justitie werden 3286 processen-verbaal ingediend; 6391 by de Ambtenaren voor de Tucht rechtspraak voor de Voedselvoor ziening, terwijl 51 processen-verbaal aan een andere justitiële instantie werden ingezonden. De meeste overtredingen werden begaan op het gebied van de akker bouwproducten, n.l. 2902. Het aantal geconstateerde fraudes op het gebied van vee en vlees bedroeg 2164, terwijl op zuivelgebied 1587 verdachten^ een overtreding hadden begaan. In beslag genomen werd o.m.: 203.877 kg graan, zaden en peulvruch ten, 4.665 kg vlees en spek, 37.866 eieren en 505 varkens. Dorstige penningmeester met <le bas er van door In Den Helder legden de buurt bewoners van Tuindorp iedere week een paar dubbeltjes opzij met de be doeling tegen de winter gezamenlijk turf in te kopen als aanvulling op het brandstofifenrantsoen. De 58 jarige penningmeester M. had het geld onder zyn beheer. Toen hy echter veertien dagen niet kwam opdagen, kreeg men argwaan. De politie kwam er aan te pas, die hem opspoorde, doch geld had hy niet meer. M. bekende lietsamengespaarde bedrag van f 4000,— in cafë's te hebben verbrast. Eiercollecte Welke vreemde toestanden het dis tributiestelsel met zich brengt, blijkt wel uit het fait, dat men in de ker ken op het platteland, met name op Veluwe, het kerkbezoek opwekt, om in plaats van geld, eierbonnen in de collectezak te werpen Hierom wordt vanaf de kansel verzocht. Er is niets tegen om zwakken en zieken op deze wijze een extra eitje te bezorgen, vooral niet, omdat de boeren toch niet weten, wat ze me» de eierbonnen moeten do'en. Ir. de stad is echter, vaak zelfs op de bon, geen ei te krijgen; het rant soen is buitengewoon schraal. Vervolg van pagina 2 Exportkausen naar Duitsland Wel moet ook hier beperking tot een bepaald maximum worden aan- -vaard, mits echter herstel van eigen sociaal milieu ook werkelijk wordt bereikt. AANKOPPELING AAN DE HUURWAARDE eist een sterke dif ferentiatie, rekeninu houdende met de uiteenlopende betekenis dier huur waarde. De mogelijkheid om het eerste huisraadherstel, waarbij nood gedwongen ondeugdelijk materiaal moest worden aangeschaft, te her zien. worde by de definitieve wette lijke regeling bevorderd. 10. De thans geldende AANVUL LENDE FINANCIERING door de Overheid legt op de getroffen gebieden eeu opbouw-hypotheek, die een voor vele jaren blijvende discriminatie be tekent, welke in strijd is met een rechtvaardige verdeling der lasten. 11. RICHTLIJNEN VOOR WAAR DERING der herstolkosten moeten voldoen aan eisen van redelijkheid en behoren niet geheim te worden ge houden voor ambtelijk intern gebruik doch openbaar te worden gemaakt. Een beroepsinstantie die waarborgen biedt en vertrouwen wekt, is drin gend gewenst. Inschakeling van het niet-ambtelyk element zal dit ver trouwen stellig bevorderen. 12. Uitvoering van oorlogsschade- regeling en van wederopbou*" worde gedecentraliseerd op de gemeenten c.q. over groepen van kleinere ge meenten in onderlinge samenwer king. 13. Wanneer voor de Nederland se volksgemeenschap een betere finan cieel economische toestand zou in treden, zou een wijziging der regeling in gunstiger zin voor die schade gevallen, waarop een gedifferentieerde regeling zou zyn toegepast, in over weging genomen kunnen worden. Veesmokkelaars gearresteerd. De Centrale Crisis Controledienst heeft in Midden-Limburg een smok kelaars-complot ontdekt, waarvan de voornaamste deelnemers, konden wor den gepakt. Het waren M. uit Wessem, R. uit Thorn en K. uit Linne. Zij zyn te Roermond opgesloten. Gebleken is, dat verschillende koeien clandestien over de grens waren gebracht. Een ervan is met de hulp van Belgische controlediensten opgespoord. Arcen wint stemming Do gemeenteraadsverkiezingen in Arcen en Voldon zyn Maandag ge houden. Arcen won met een verschil van veertien stemmen en zal dus de plaats worden waar het nieuwe ge- raeenteraadhuis gevestigd wordt. Zoals men weet won bij de vorige stemming Velden met één stem ver schil. Maar de stemming werd on geldig verklaard en Maandag vond de revanche plaats. Letterlijk van overal, waar de bowoners dezer dorpen vertoefden, zijn zy gekomen om te stemmen. En aan festiviteiten heeft het in Arcen na het bekend worden van de uitslag niet ontbroken. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd Worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat zy, ten deze handelende ter uit voering van het besluit van de Raad dd. 17 October 1946 in hunne verga dering van 20 October besloten heb ben aan het R. K. Kerk-, tevens Schoolbestuur van St. Petrus Banden te Venray ten behoeve van de onder zyn Bestuur staande R.K. Bijzondere Lagere School te Venray-Heide L 53b uit de gemeentekas ter beschikking te stellen een bedrag van f 214.10 voor de aanschaffing van leermidde len voor het vak aardrijkskunde, zulks ter vervanging van soortgelijke door oorlogshandelingen verloren gegane leermiddelen. Venray, 20 October 1947 Herstel Mgr Wijnliovenpark De gemeente Venray gaat eindelijk het deerlyk gehavende Mgr Wijn liovenpark met daarin gelegen „paters- koel" opknappen. Venray wordt weer een stukje stadsschoon rijker. Geslaagd Mej. B. Christiaens, te Venray, slaagde voor het diploma A gieken- vei pleging. In het Canisius-Ziekenhuis te Nijmegen, slaagde voor Kraam-ver- pleegster, Zuster G. Folbers. Operette te Venray Na het grote succes der Wiener Sangerknaben staat het Venrayse publiek weer een mooie avond te wachten op 9 November a.s. in Servaas. Alsdan zullen de Flarussen uit Blerick naast een Vlaamse humoreske een prachtige operette ten tonele brengen. Venray heeft in zeven jaren geen operette meer gehad en daaróm zal iedereen graag van de gelegenheid gebruik maken, om zich te amuseren met de vlotte liedjes en de onweer staanbare humor die het zo bekende en geliefde gezelschap in de operette „Ome Baerke" zal presenteren. Medewerking verlenen o.a. de Ble- rickse Buziau en de drie zingende zusjes. De entree prijzen zullen zeer laag zyn. Nadere aankondigingen volgen. Sportfilm te Horst, Venray e.o. Op 3 en 4 November organiseert de kring Horst K.N.V.B. afd. Limburg sportfilm avonden in de concertzaal van de heer van Heyster te Horst. Deze Eng. sportfilm is verleden jaar met groot succes gedraaid in de kring Venlo. Daar de voetbalsport ook hier hoogt ij viert, zal het ook thans niet aan belangstelling ontbreken. Het lj-gt in de bedoeling om mettertijd deze film ook te vertonen in Venray en in de omgeving van de Maas dorpen. S.V.V.-Omroep Zondag zyn dan voor de eerste maal de puntjes mee naar huis ge bracht. Door het feit, dat de vöor- hoede aardig goed schot had en de middenlinie plotseling haar taak wist, is deze overwinning in de wacht ge sleept. Langzaam maar zeker komt de oude vorm weer naar boven en vol verwachting zien we uit naar verdere resultaten. Was aanvankelijk voor a.s. Zondag geen wedstrijd vastgesteld, ter elfder kwam nog het bericht, dat toch nog gespeeld wordt tegen Alferden. We zyn benieuwd of de verbetering stand houdt. YOEDSELBITREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Varkensmeel. Landbouwers, welke na 1 October mestcontracten hebben afgesloten, of alsnog afsluiten en niet meer dan 10 H.A. bouwland hebben, kunnen op vertoon der contracten een toewij zing van 100 kg. Jmeel per varken ontvangen als voorschot. Verleden jaar kon slechts beneden 4 Ha. bouwland voeder worden toe gewezen. Dit betekent dus een ver betering. Hopelijk wordt de graan- aanslag hiermede vergemakkelijkt. Granen. Nogmaals maken wy belangheb benden er op attent, datvuor 't laten vermalen van producten uit eigen oogst geen vervoerbewiis nodig is, do party mag echter slechts niet groter zyn dan 250 kg. De zakken moeten echter voorzien zijn van een label, waarop vermeld staat het product en de namen van teler en molenaar. Indien men granen laat schonen, b.v. zaaizaad, dan moet men tijdens het vervoer een geleidebiljet hebben dat steeds door de schoningsinrich tlng dient te worden afgegeven. By het vervoer van granen,bestemd voor aflevering dient men een ge leidebiljet aanwezig te hebben, afge haald by de pakhuishouder aan wie men de party aflevert. Tot 4 November kan men nog aan vragen op het Bureau of zitdagen voor een toewyzing zaaigranen uit eigen oogst en 100 kg. haver per koe aan wezig volgens de registratiekaart van September. Markt Yenray. Op de marktdagen zullen in verband mot het dikwijls ongunstige weer, gedurende de winter voortaan gelei- debiljetten voor het vervoer van biggen worden uitgereikt in café G. Aarts, Henseniusplein. De pi. Bureauhoudei, H. EMONTS. 01 It 1,0. De fanfare „Ons Genoegen" organiseert op 15 en 16 November a.s. een Fancy Fair. Op Zondag 6 Juni wordt een natio naal muziekconcours gehouden en op 13 Juni een groot festival, beide ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. De voor-bereidingen hiertoe zyn reeds ter hand genomen. Het Ere-voorzitterschap is aanvaard door den HoogedelGesirenge Heer Th. Peters, lid van Ged. Staten van Limburg. Liefhebbers van muziek en zang staan dus een paar gezellige dagen te wachten. CASTEXRAY. De bevrijdingsdag, 23 November a.s., zal dit jaar niet zonder meer voorbij gaan. De Jonge Boeren hebben de organisatie op zich geno men en de medewerking der plaatse lijke verenigingen ingeroepen. Diverse wedstrijden staan op het programma, ook voor de jeugd zyn er attracties. De dag zal begonnen worden met een Plechtige Hoogmis als dank voor de bevrijding. De rest van het pro gramma zal in de namiddag worden afgewerkt. VEULEN. Door de handboogschnt" tery „De Eendracht" alhier, werd op Zondag 26 en Maandag 27 Oct. een fancy-fair gehouden, ten bate van de organiserende vereniging en het „Ka tholiek Thuisfront". Na de opening door de Zeereerw. Heer Verbugt, heerste er al spoedig een gezellige drukte, terwijl de fanfare St Catharina, de stemming in de zaal hield, door menig vrolijk nummertje ten beste te geven. De tentjes met de diverse attracties hadden grote belangstelling, terwyl de Veulense meisjes, in fleurige cos- tuumpjes gestoken, uitstekend voor de inwendigen mens zorgden. Aan het slot van de tweede avond, dankte de Voorzitter allen, die op enigerlei wyze hadden meegewerkt om deze fajicy-fair te doen slagen. Hy sprak verder de hoop uit, dat de hand boogschutterij ook volgende keer geen vergeefs beroep zou doen op de Veu lense en Leunse bevolking. Ontwikkelings avonden te Venray. Ruimer en vooral dieper kennis te brengen, het gevoel voor het goede, schone, ware, te ontwikkelen, dat is op de eerste plaats het mooie doel van deze avonden. Dit doel vraagt enerzyds inspanning van het publiek, maar kan anderzyd^ tevens een ont spannende werking hebben. Deze ontspanning is het twede deel van de ontwikkelingsavonden. Wie een goede gedachte ryker is geworden, van een hoogstaande uitvoering hetft genoten, kan weer een tyd beter voort. De ontwikkelingsavorden zyn hier steeds zeer in trek geweest. Toch was er. de laatste jaren een niet onbegrijpelijke teruggang. Het aantal abonnementen verminderde en daar mee verviel de noodzakelijke financi ële basis. De honoraria stegen be langrijk en daardoor was het in '46- '47 niet mogely'k het gebruikelijke aantal van 10 ontwikkelingsavonden te houden. Wij kunnen dan ook be grijpen, dat sommige abonnements houders zich bedrogen hebben gevoeld. Dat mag niet meer voorkomen. Er moet/een voldoende financiële basis komen en het abonnementsgeld moet, willen alle bevolkingsgroepen kunnen deelnemen, vooral in deze tijd, laag zijn. Dit alles is mogelijk, als er ruimschoots abonnementen geno men worden. Wy stellen ons voor, een intensieve actie huis aan huis te ondernemen, tot werving van abonnementen en vertrouwen erop, dan zoveel succes te hebben, dat wy de abonnements prijs stellen op f3.— voor 't seizoen 1947-1948. Abonnementshouders zullen in dat seizoen zonder enige bijbetaling 8 ontwikkelingsavonden kunnen mee maken. Kortingen op de abonnementsprijs voor enige groep zullen niet meer worden gegeven. Wel geven wy aan de groepsleidingen in overweging, een gedeelte van de abonnementsgelden voor haar rekening te nemen, zodat haar leden nog minder voor een abonnement behoeven te betalen. Tijdens de bedoelde 8 avonden hopen wy het gevoelen van het publiek te peilen omtrent 2 duurdere avonden (toneelvoorstelling, concert, zeer bij zondere declamatie e.d.) Blykt er dan voldoende belangstel ling te bestaan, dan zullen wy zc'n avond organiseren. De entrée voor deze avonden zal apart door eenieder gelijkelijk betaald moeten worden, maar de abonnementshouders zullen by kaartverkoop voorrang hebben. Op 14 November zal de eerste ont. wikkelingsavond worden gehouden de heer A. van Domburg, ook bekend als Close-up, zal dan spreken over filmkunst en een film vertonen. Op 8 December, een Mariadag, houdt Pater Dr. Ephrem Sloots een lezing met lichtbeelden over Maria-afbeel- ding'èn. Daarna volgt in December een causerie van de bekende spreker H. Koenen uit Maastricht over vraag stukken inzake volksgezondheid. Wel zeker in dit seizoen en waar schijnlijk begin Januari komt de Afrika-reiziger Mr. Drs. Th. Regout, zyn nieuwste kleurenlikr. vertonen en toelichten. Deze film begint.... in Venray en de première werd gegeven in het Gymnasium alhier. Velen die daar by geweest zyn, zullen graag voor de 2e keer gaan kijken. Pater Jacobs goedo wijn behoeft geen krans - komt sproken over het wel zaer actuele onderwerp.Com munisme en Christendom". Er bestaat enige hoop, dat Anton van Duinkerken dit jaar een spreek beurt komt houden. Wy zyn nog in onderhandeling over een Kamermuziek-avond en over een lezing betreffende stedenbouw, architectuur en dergelijke. Dit zyn de 8 avonden, waarvoor men een abonnement kan nemen. Wy zyn over de extra-avonden in onderhandeling getreden met Mevr. Charlotte Kohier en de Limburgse Kemediespeulers. o— Wy danken de Directie van Peel en Maas voor de geboden gelegenheid om deze uiteenzetting over de ont wikkelingsavonden te geven en wy hopen, dat Venray er door zal worden aangespoord om vele abonnementen te nemen. De leiding der Ontwikkelingsavonden KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Weest eerlijken kleedt U fatsoenlijk. Heer van de weeK: Kapelaan v. Leipzig Maasheseweg 6. Telefoon 274 PATERSKERK. ZATERDAGfeest van Allerheiligen, geboden feestdag. Diensten als op Zondag. Gen Abs. v.d. leden der Derde Orde, half 10 overl. fam. Baken-Bergmans, 10.30 Parochie hoogmis voor alle overl. weldoeners der kerk, half 3 kinderlof, 4.15 gez. Vespers, 5 uur plechtig lof. ZONDAG7 uur leesmis Gerard Wismans, lid v.d. H. Familie, 8 uur Patershoogmis, half 10 leesmis voor overl. fam. Baken-Bergmans, half 11 Parochiehoogmis v. overl. fam. Arts- Kuipers, half 3 kinderlof, 3 uur verg. Derde Orde voor alle afdelingen, in kleding en professie, 4.15 gez. Vespers, 5 uur lof met Allerzielenpreek. Collectenle kerk, 29 doofstommen, 3e arni6n. De toties-quotiesaflaat kan verdient worden van a.s. Zondagmiddag 12 uur tot Maandagavond in alle kerken. MAANDAGAllerzielen. 6 uur Joh. Beerkers-Peeters, 6.30 overl. fam. van Mejjel-Willems, 7 uur overl. fam. van Meyel-Willems, 7.30 Paul Kuypers, 8 uur Willi. Michiels, 8 uur overl. fam. Peters-Hillen. 8 uur gez. Requiem mis, 8.30 overl. fam. Gooren-v. Broek hoven, half 10 hoogmis waarna pro cessie naar het kerkhof, 's Avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 6 uur uitstelling van t Allerheiligste, volle aflaat, 6.25 Antoniusmis, 6.30 Johan Sybers, 7 u. zyaltaar overl. fam. Schreurs-Verdillen half 8 leesmis voor overl. fam. Custers- Oudenhoven, half 8 zijaltaar Willem Kusters, half 8 zyaltaar Peter Peters en Petronella Loonen, 8 uur zielemis voor alle overl. parochianen (1H), 8 u. zyaltaar Gerardus Peelers, half 9 lees mis, half 9 zyaltaar overl. ouders Seerden en zoon Piet, 9 uur plechtige Huwelijksmis voor bruidsp. Willems- Theunissen, 10 uur pl. Huwelijksmis voor bruidspaar Custers-Oudenhoven, 6.30 Antoniuslof. WOENSDAG7 uur zijalt. Martien Arts echtg. v. Cath. Verkoeyen, half 8 leesmis, half 8 zyaltaar Gerla Spee, 8 uur best. jaard. overl. fam. Ariaens- Millen en Ariaens-Rooymans (3H). 8 uur zyaltaar voor Mathey, Mia en Maria Custers, half 9 leesmis, half 9 zijaltaar Gerardus Poels en Anna Maria Wijnhoven. DONDERDAG6 uur zyalt. Gerar dus Gossens en Johanna Potten. 6.30 zyalt. overl. ouders Paulussen-Friessen 7 uur zyaltaar M. Wismans en Paulus Kuypers, half 8 leesmis, half 8 zijalt. M. van Es en overl. fam. van Es- Vermeulen, 8 uur "Gest. jaard. Lamb. Poels, echtg. en overl. kinderen, 8 uur zyaltaar zekere intentie, half 9 best. jaard. overl. ouders en fam. Beterams, half 9 zyaltaar Ant. Litjens en Anna Maria Custers. 's Avonds van 7-8 H. Uur. Onmiddellijk ervoor biechtgele genheid. VRIJDAG: Eerste Vrydag der maand, toegewijd aan 't H. Hart van Jezus, 6.25 hoogmis t.e.v. H. Hart, 6 uur zijaltaar Joh. v. d. Linden en echtgen., 6.30 zyalt. Johan vd. Linden en Martin vd. Linden, 7 uur zijaltaar Gerardus Gossens en Joh. Potten, half 8 leesmis, half 8 zyaltaar Paulus Knypers, 8 uur gest. leesmis t,e.v. 't H. Hart van Jezus en acte van toe wijding, half 8 zyalt. Johannes van Meijel, half 9 leesmis Gerardus Poels en Anna Maria Wijnhoven, 6.30 Lof met ereboete aan 't H. Hart. ZATERDAG: 6 uur zyalt. Paulus Kuypers, 7 uur zyalt. Ant. Litjens en Anna Maria Custers, half 8 O.L. Vr.- hoogmis, half 8 zyaltaar overl. fam. Giessen-Swinkels, 8 uur gest. jaard. Hoogeerw. Heer Jo^. Oomen (2 kl), 8 uur zijaltaar Peter Wagemans en fam., half 9 leesmis, half 9 zyaltaar Willem Hulsmans en overl. fam. 6.30 Marialof. Biechtgelegenheid by eerw. paters vanaf 3 uur, by parochiegees telijken van 5 7 uur. HEIDE. Zondag 8 uur leesmis Catharina Brüns-Linders, 10 u. hoog mis Pierre van Meyel. Maandag 8 uur leesmis overl. fam. Nellen-Rutten. Vrydag 7 uur leesmis overl. fam. Peeters-Gerrits. ST. SERVAT1US. Zondag h. Missen 6.45, 8.45 en 10 uur hoogmis, 6.45 Jan Crooymans, 8.45 Theodora Hoedema- kers, 10 uur Antoon Broeren en echt genote, om half 4 Lof in plaats van 6.10 uur. Maandag: Allerzielendag, lo h. Mis ora half 6 waaronder de II. Commu nie wordt uitgereikt, daarna de wee volgende h. Missen, om half 8 h. Mis waaronder de II. Communie wordt uitgereikt, daarna de 2e h. Mis, om 9 uur gez. Requiemmis. Dinsdag 8 uur overl. familie. Woensdag 8 u. overl. fam. Brouwers- Wilmsen. Donderdag 8 uur Helena v. Helden 6.10 Lol' on Rozenhoedje. Vrydag, le Vrydag v.d. maand, 7.15 Hendrik Kutten, 8 uur t.e.v. H. Hart 6.10 Lof. Zaterdag 8 uur Jan v. d. Boogaasd en echtgenote, 6.19 Lof en Kozonhoedje 5—7.3U biechthoren. ST. AXXA. Zondag 7.45 vr. binders 9 uur hoogmis t.z.int., 10.30 Simon Litjens. Maandag, Allerzielen. 6.30 le drie h. Missen, 8 uur 2e drie h. Missen, waarvan laatste gezongen, h. Missen voor Gerard Clephas en z. intentie en voor alle gelovige zielen. In olke h. Mis wordt, na üe Communie van de Priester, üe H. Communie uitge reikt. Dinsdag 6.45 voor 'n overledene, 8.05 Theodoor Looysclielder. Woensdag 6.45 tot zekero intentie, 8.05 tot zekere intentie. Donderdag 6.45 Harry Arts, 8.05 voor overl. fam., om 5 uur H. Uur. Biechthoren half 8. Vrydag, le Vrydag der maand, feest v.d. H. Willibrordus, 6.45 t.z.inl., 8.05 Michiel Arts en echtgen. Zaterdag 8.05 tot zekere intentie. Biechthoren van 5—half 8. x NIEUWE BONNEN Geldig van 2 t.m. 15 Nov. Bonkuarleu KA KR KC 711 (Serie Q) Q—03 Diversen 100 gram Jdoem ol zelfrijzend bakmeel of kinder meel Q—04 Diversen 750 g suiker, boter hamstrooisel, unz. of 1500 g jam, stroop, enz. of 750 gram versnaperingen Q—05 Diversen 2öu g zachte zeep Bonkaarten KD KE 711 Q—13 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kindorbiscuits Q—14 Q 15 Q 16 Diversen 250gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 500 grain jam, stroop, enz. of 250 grarn versnaperingen Q—17 Diversen 5UO gram zachte zeep Q—16 Reserve 500 g bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten MA, MD, MH 7i2 (byz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Q 11 Suiker: 250 gram suiker, enz. Tabak en versuaperlngeukaarten enz. (JA, (JB, <JC 711 Q—01 Q—03 Tabak, 2 rants, sigaret ten of kerftabak. Q—01 Versnaperingen, 200 gram* ver snaperingen of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop, enz. Q-03 Versnaperingen, 100 gr. vors. of 100 gr. suiker, boterhamstr- enz. of 200 gr. jam, stroop enz DISTRIBUT1EDIENST KRING VENRAY Week van 2 t.e.m. 8 Nov. 1947 Uitreiking bonkaarten 713 en schoen bonnen. Maandag 3 Nov. te Oirlo van half 10—12 u. A—M on van 13-15 u. N—Z; Woensdag 5 Nov. te Oostrum van half 10-12 u. A-J en van 1 half 4 K—R; Donderdag ^6 Nov. te Oostrum van half 10-half 12 S—Z; Donderdag 6 Nov. te Geysteren van 1—3 uur A Z; Zaterdag 8 Nov. te Venray van 9-half 12 voor de kloosters en gestichten. Extra rantsoenen voor a.s. en jonge moeders. Tegen overlegging van de stamkaart, controlekaar en voorrangs- bewys kunnen deze week afgehaald worden de extra rantsoenen voor a.s. en jonge moeders te Venray en Ilorst op Woensdag 5 Nov. van 9-12 uur A—G en van 2-half 4 H-M; Don derdag bestaat er gelegenheid tot afhalen op de vastgestelde uitdagen. WIM DRIESSEN ANNY DRIESSENKRUIJSSEN geven met grote vreugde on dank baarheid jegens God kennis van de geboorte van hun zoon GOFRI die bij het H. Doopsel de namen ont ving Godefridus Bernardus Wilhel mus Maria. Venlo, 24 October 1947 Kerk hofweg 108 Dankbetuiging. Voor de talrijke blyken van be langstelling by gelegenheid van ons huwelijk, betuigen wij, ook namens wedorzydse familie, hartelijk dank. Math. Goumans N. Goumans-Verheggen Venray, October 1947. DINSDAG 4 NOVEMBER zyn onze zaken gesloten Custers Bakkerij, Markt 9 Claessens, Grotestraat 12 Noteer in uw Telefoongids Verkeersbureau Venray henseniusplein telefonisch aangesloten onder no. 203 Vergeet niet uw spoorkaartjes daar te halen. Uitstekende Kokin zoekt zo spoedig mogelijk betrekking Adres L. Donnars, Emmastraat 63, Den Haag. BIEDT ZICH AAN huishoudster Weduwe 51 jaar, liofst by heer alleen of klein gezin. Brieven onder letters A B Emma straat x 53, Den Haag. TE KOOP z.g.a.n. vulkachel zeer geschikt voor kantoor of werk plaats. W. Gommans, Leunen K 47. TE KOOP 2 drachtige vaarzen en schotten Wed. G. Coppes, Hol thees B 124. GEVRAAGD Rijwielgroothandel Poels, Grotestraat 26 hoog en laag wit en gekleurd in alle soorten voorradig. „Het Warenhuis" a. Th. Pouwels en Zn., Hofstraat 8 Telefoon 566 TE KOOP 1 slagkar, ook onderstel afzonderlijk ,1 cultivator, 1 wentelploeg, 1 ijzeren ogge, 3 eghamen, 2 p. klingels, 1 ponneyhaam, 1 zware voor-as van auto P. Linskens, Broekweg 23. Wederom in voorraad Spekkuipen, Aardappelkistjes, Siroopkuipjes Mach. Kuipery Telef. 238 Venray Dagelijks verkrijgbaar heerlijk Zondag 2 November half 3 Oostsingel Entrée 40, 10 ct. Kolenschoppen Poken Kachelhaakjes Kinderpo's Droogrekjes Koekepannen Kippenringen Kaarsen Wasknijpers Raspen Mouwplankjes Strijkplanken Lepels Vorken Suikerlepeltjes Kastpapier aan rollen Boterhampapier Boterhamtrommeltjes Broodtrommels Duimstokken Kachelzwart Koperpoets Schuurlinnen Schuurpapier Kleerhangers Speelkaarten Pansponsen Appelboren Handdoekrekjes Mattenk loppers W. C. matten IJzeren matten Asbakken Fotolijstjes on -standaards Th. Pouwels Zoon hofstraat 8 TsL 566

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3