voor opmoffelen van RIJWIELEN. J. POELS-JANSEN. jiote Hönde aan IQenbat} DeSchade Enquete-Commissie Net sub-kantoor der Huisraadschade te VENRAY, Marktstraat 8 zal WORDEN OPGEHEVEN. Op Zondag 7 September zal de Thans weer gelegenheid Poetsvrouwen MEUBELEN Manden, Balatum... nette werkster Sckocl&ekoefteH PI n i m veest a pel verdobbeld sinds de bev lijding. De kipponstapel, die in 1945 circa 3 millioen dieren teldo, is volgens de inventarisalie-cüferè van Dec. 1.1. uitgegroeid lot oen grootto van 7' millioen dieren. Uit de cijfers betreffende de export bleek, dat in 1933 werden uitgevoerd 700 millioen eieren en in 1939 (het topjaar) 1377 millioen stuks, waar van 895 millioen naar Engeland en 408 niillioen naar Duitsland. In 1946 werden echter slechts 10 millioen eieren geëxporteerd. Do totale uitvoer van 1 Jan. t.m- 31 Juli 1947 bedroeg circa 90 mil lioen eieren, terwijl bovendien in de koelhuizen ongeveer 60 millioen eieren zijn opgeslagen, die ook wol grotendeels voor de export bestemd zullen worden. De uitvoer naar Engeland is pas in Juli begonnen. Van België heeft men goede ver- wach tin gen, vooral ook in verband met de a.s.oconomische unie. Frank rijk begint belangstelling to tonen. Er is sprake van, dat do invoerrech ten op eieren daar zullen worden verlaagd. Wij zullen echter bedacht moeten zijn op een rationele productie. Daar voor zijn naast d3 nodige vakkennis een productieve, gezonde pluimvee stapel en doelmatige voedermuthoden nodig. Hier ligt nog een nuttig ar beidstorrein, zowel voor de overheid als voor da particuliere instanties.In dit verband denkt men aan maat regelen t t vorbeteiing van de pluim- veestapel en ae eventuele stichting van een afzonderlijke gezondheids dienst voor pluimvee. ELS VOLKSWAGEN VOOll f 3000. Nederlanders zullen binnenkort - aanvankelijk op bescheiden schaal de Duitse volkswagen kunnen ko pen. Tweehonderd wagens zullen nog dit jaar worden geleverd. De prijs zal circa drieduizend gulden bedragen. Dit vertelde ons de l'on uit Amers foort die naast de al leen vertegen woordiging der Continental-bariden ook die der volkswagens voor ons land bezit. Van de leiding van Mercedes vernamen we, dat ook hiermede reeds een contract voor de levering van veertig stuks was afgesloten. De 170 viercylinder komt op een verkoopprijs van de fabriek op f3615. Do in Nederland steeds veel ge vraagde Bosch-fabrikaten beginnen eveneens in bescheiden mate te komen. Na een reeds geleverd kwantum van circa 174.000 dollar begint thans een transactie te lopen ad 290.000 dollar Een en ander vernam men op de Messe welke onder enorme belang stelling geopend werd. De algemene indruk is echter, dat deze Messe meer uit nood is geboren dan uit werkelijke mogol ij klieder, om uit overvloed te exporteren. Omdat Duitsohland zonder export niet leven kan werd deze Messe het kunstmatig middel om contact met het buiten land te verkrijgen. Zij werd met veel reclame vooral van geallieerde zijde opgezet. De hitte vau (le laatste weken De hitte, die wij de laatste weken gehad hebben en die nog wel enkele dagen zal aanhouden, begint voor de voedselvoorziening catastrofaal te worden. De grasoogst zal minder dan de helft van een normaal jaar bedragen, terwijl ook regen voor veel gras niet meer helpen zal. Vooral op de hogere gronden is het vee al op stal en moet op alle mogolyke manieren worden bijgevoerd. Er is wol een extra vleesbon aange wezen, maar wat zal het van de winter ziin? De lasten voor de boer worden door vroegtijdige wintervoering steeds hoger. Zo zal hoogstwaarschijnlijk deze winter, de melkprijs verhoogd moeten worden. Ook de aardappeloogst is het kind van de rekening, klein en schraal en ze kunnen slecht geoogst worden, daar men ze moeilijk in liet stof in kuilen kan. Ook de graanoogsten zijn bedroe vend. Men schat de opbrengst van de zandgronden tegen 100 in een normaal jaar, voor wintergerst 50, voor haver op 54, voor zomergerst op 47, tarwe 49 en erwten 40. De stoppelgewassen als knollen, koolzaad e. d., kan men wel als mis lukt beschouwen, terwijl ook het fruit en de tuinbouwproducten, regen hard nodig hebben. Zo hebben een abnormale winter en een abnormale zomer de boer het profijt van zijn werk en het werk zelf ontnomen. Wat zal de toekomst brengen Verkeersslachtoffer. Dinsdagavond heeft onder Herten een ernstige aanrijding plaats gehad waarbü de 30jarige motorrijder Th. F. uit Venlu een beenbreuk en zeer ernstige verwondingen aan 't hoofd bekwam. Hij werd naar het zieken huis te Venlo overgebracht, alwaar hij Woensdag aan de bekomen ver wondingen overleden is. GEVONDEN: bankbiljet. J. Veraart, St. Annalaan kinderportemonnaie, Seuren, O.Oostr. weg 23; portemonnaie's L. Lucassen, O.Oostr.weg 31, Janssen. Distributie ambtenaar, Arts, Stationsweg 37a, St Annagesticht, Vermeulen, Spurkt 13 20; oorbel, J. Takken, Wilhelminast: sigarettenkoker, Lamers, Hofsti N.W. 2; huissleutel, Rykspolitiekaz., bril met garnituur, Hagolaars, kamp Endepoel 15; handtasje m.inh., Derkx Kruisstr. 22; dameshandschoen J. A. Del issen Langstr. 41; halskettinkje, Jeuken. Hoenderstr. 6; damesringetje Schaeflers, Sohoolstr.; dameshandsch. Leider Distrib. kantoor; bankbiljet, C. van Es, Ilenseniusstr. 4; zwart hondje, v. Opbergen, Stationsweg 11 hangslot m. ketting, Wed. van Dyk Smakterwog 4; zilv. rozenkrans, A van Dijck, Overbroek K 108. AAN HEM DIE VIEL Te Kratjok (Java) viol in dienst van zy'n vaderland, Korporaal Th. Vei vuurt uit Oostnim, in de leeftyd van twee en twintig jaar. Het is een bericht, zoals wy er de laatste jaren tientallen gelezen heb ben. Maar wat klinkt het anders nu het een van de onzen betreft, een dorpsgenoot Wat bevat het een wereld van rouw en droefheid, maar ook wat spreekt het van fierheid en heldenmoed Als blyk van medeleven met zyn diepbedroefde ouders en familie, zyn, namens heel Oostrum, deze enkele regels aan zyn gedachtenis gowyd. Moge zy ons nog te meer aansporen in onze harion mee te (Kagen de waar dering voor het offer, van onzo üos- trumse jongen, voor het offer, dat hy bracht. In Februari van dit jaar is Theo, opgeruimd als hij altijd was - naar ludie vertrokken en ik herinner me nog duidelijk, wat hy schertsend legen zijn kameraden zei vóór zyn vertrek: „Als we een half jaar verder zyn staal er misschien een wit kruis ergens in lndiü en daarop in zwarte letters„Korporaal Th. Vervuurt, Killed in Action". En zyn we dan weer een half jaar verder, dan zyn jullie allemaal vergeten, dat er een Theo bestaan „heelt". Het eerste, Theo, verwachtte je niet, maar wel wist je, dat het moge lyk was; het laatste verwachtte je evenmin en je zult blijven welen, dat het onmogelyk is. Degenen tegen wie je het zei, en die hun jtugd met-jou geleefd hebben en tevens ju collega's waren in je studententijd, zullen dat niet kunnen, zomin ais je familie; en al je andere vrienden, mot name alle Oostrumse mensen, zuilen dal nooit willen. Daar op een eenzame plek in het onmetelijke Indische eilandenrijk, ter wijl je ergens alleen stond of zat op een verloren plekje, heb je vaak aan ons en aan Uustrum gedacht, zoals blykt uit de vele brieven die je schreef. Je hebt daar ongetwyfod vaak ge- mymeid over de rustige Lyd, dat je naar school ging in Venray naar het Gymnasium. Uver je leven van lessen volgen en huiswei k maken. Over de tijd, dat je voor Oostrnm streed op het voetbalveld, of op hol toneel. Zeker heb je er met tevredenheid aan teruggedacht. Je werd geroepen vooreen ernstiger strijd, niet alleen voor Oost rum, maar voor je hele vaderland. En je ging met dezelfde vurigheid, die wy van je kennen en waarmee je alles placht aan te pakken en ongel wyfeld heb je met dezelfde vurigheid het gevaar onder ogen gezien en je laalsto en zwaarste offer gebracht. Groot is je offer, omdat wy weten, dat je het bracht mei de zuivere over tuiging je plicht to doen als vader- lander door stipte gehoorzaamheiden je plicht als Christen, door voor je evennaasten daar in lndie, geregelde en menswaardige verhoudingen te helpen scheppen. In die overtuiging ben je vertrok ken, dat weten allen die je kenden en daardoor was je leven van grote waarde en je dood de kroon op je opofferingen. Wij Oostrumse mensen, zullen je blyvon eren om je leven hier, dat op recht was en om je vroege dood voor het vaderland on ook voor ons. Wy zullen je gedenken met trots en fier heid. Maar vooral Theo, zullon wy vurig bidden en de voorspraak inroepen van het Lieve Vrouwke, totdat zy jou, met je helm in je handen, geleidt voor haar Zoon en Hy je de kroon geeft van de eeuwige overwinning. Hij ruste in Vrede Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2 3 uur. GESLAAGD. Op het te Sittard gehouden examen voor Schildersgezel slaagden de horen W. Arts en P. Janssen alhier. Op het te Groningen gehouden examen voor Kleermakersgezel B slaagde Engelb. Oudenhoven alhier. VOLKSCONCERT. Morgen Zondag 24 Aug., 's avonds om 8 uur zal de Fanfare fet. Oda uit Merselo een volksconcert geven op de Grote Markt. KONINGINNEDAG 1947. Door het Oranje-Comité werd het volgende voorlopige programma op gesteld: Des namiddags om 2 uur op het Sportterrein diverse kinderspelen waaronder grote vliegerwedstrijd. Om 5 uur vviolerwodstryd, rond 't Henseniusplein. Aanmeldingen voor jongens uit de gemeente Venray, in de leeftyd van 14-18 jaar kunnen reeds geschieden by O. Janssen, IJen- soniusstraat. 's Avonds groot volks concert op de Grote Markt. Definitief programma volgt. Indië-actie van de K.A.B. Hebt U het juiste adres van Uw zoon of man, waar hij in lndie ver toeft, al opgegeven bij Kap. Keysers, Maasheseweg Nog niet Doe he. dan vandaag nog, wy wachten er op. Wie weet de juiste adressen van jongens in lndie, die geen ouders meer hebben? Geef ons die ook, op dat wy daar onze specialo aandacht aan kunnen schenken. Ook kan men adressen opgeven by W. Selder, Wilhelminastraat 15. Wacht niet, doe het dadelijk Bekend making. Burgemeester cn Wethouders der gemeente Venray brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het Collego van Algemene Com missarissen voor do Wederopbouw, van Alkemadelaan 350, 's-Gravenha- ge, voornemens is ten behoeve van het bouwplan 1947 dezer gemeente over te gaan tot onteigening van oen aantal percelen en porceelsgedeelten ten name van de gemeente Venray. Een lyst van de te onteigenen percelen en porceelsgedeelten, als mede een kaart, waarop zy zyn ^aan geduid, liggen vanaf lieden tot en met 4 September 1947 kosteloos voor eenieder ter inzage ter gemeente secretarie afdeling I. Op Vrijdag 5 September 1947 des namiddags om 2 uur zal ten geineen- tehuizo alhier zitting worden gohou- den door oen daartoe aangestelde commissie, teneinde eventuele be zwaren tegen deze onteigening aan te heren. Allo belanghebbenden kunnen tot uiterlijk twee dagen voor deze zit ting ook schriftelijk hun bezwaren indienen by het College van Alge mene Commissarissen voor de We deropbouw voornoemd. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Yeniay brengen, op grond van de Ministeriele kennisgeving van 1 Maart 1017, nr. 1198 E, afd. N.O., ter ken nis van belanghebbende, dal ouders of verzorgers van jeugdige personeu, met behoorlijke aanleg, die een op leiding aai: ion van rijkswege ge subsidieerde dagschool van lager ny- verheidsonderw ys (ambachtsschool, industiie en huishoudschool, vak school) voor het schooljaar 1947/1948 niet kunnen bekostigen, in aanmer king kunnen komen voor een tege moetkoming in de reiskosten en de kosten voor boeken en leermiddelen De gegadigden kunnen zich voor het aanvragen van een formulier en k'oor inlichtingen vóór 26 Augustus i.s. wonden tot de gemeentesecreta rie, afd. Financiën. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter alge mene kennis, dat bij hun besluit van 18 Augustus 1947 No. 147, aan de N.V. H. de Beaumont's Metaalindus trie te Maastricht, vergunning is ver leend tot het oprichten van een fabrieksgebouw en het daarin plaat sen van 17 electromotoren met een gezamelyk vermogen van 25 P.K., op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray Sectie C Nos. 2443 en C 2440 gelegen aan de Maashese weg. WAARSCHUWING Verbod van roken, ter voor koming van bos, heide, gras en veenbrand. De Burgemeester van Venray her innert de ingezetenen aan het besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. II Juni 1925, waarbij ingevolge het bepaalde by artikel 429 sub 4 van het Wetboek van Strafrecht is VER BODEN het roken in alle bossen, veen, turf, en heidegronden en tut op een afstand van tien meter hier van op alle daardoor, daarin, daar langs of daarbij gelegen wegen, voet leden of open plaatsen of terreinen. Dit besluit is o~> de wyze bedoeld in artikel 203 der Gemeentewet, dezelfde dag afgekondigd en onmiddellijk in werking getreden. Aan dit besluit zal zeer streng de hand worden gehouden en by over treding onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray, brengt ter algemene kennis der ingezetenen, dat gedurende twee weken ter gemeente-secretarie, afd. I, kosteloos ter inzage liggen, een aan zegging van- het college van Alge mene Commissarissen voorde Weder opbouw d.d. 5 Aug. '47, betreffende do onteigening van een aantal per celen en perceelsgedeelten gelegen aan de Langeweg Mersol.weg en St Joseph- straat ten behoeve van het bouwplan 1947, alsmede een lijst en een kaart waarop bedoelde percelen en perceels gedeelten zyn aangeduid, en een af schrift van het verslag van de zitting tot het aanhoren van bezwaren tegen deze onteigening. Wielerronde te Horst. Op 31 Aug. organiseert hot Oranje- Comité een Ronde van Horst op gewono fietsen. Bereids gaven zich eon 50tal deelnemers op. Ook Ven ray is flink vertegenwoordigd. Jubileumfeesten te Horst. Do Jubileumfeesten van Kon. Har monio en Horster Mannenkoor be loven goed te slagen. 30 Augustus en 1 September wordt begonnen met dansen, waarna Oranjo-kermisopliet feestterrein, 's Zondags wordt be gonnen mot een festival, waaraan oen tiental verenigingen deelnemen- VOEDSELBUREAl! VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Kunstmestzegels. Nogonkelo land bouwers hebben de kunstmestzegels niet afgehaald. Tot uiterlijk Donder dag a.s. is hiervoor nog gelegenheid. Kunstmestzegels welke niet tijdig worden afgehaald, moeten worden geretourneerd en do betreffende land bouwer zal voor hot komende bo- mestingjaar een toewijzing missen. Vervoer afgedorsen graan. By de aflevering van granen moet de leveran cier vooraf steeds bij de pakhuishou der of' handelaar een vervoerbewys voor de te leveren hoeveelheid af halen. Vervoer zaaizaad. By vervoer van teler naar handelaar worden de ver- voerbewijzen door de handelaar uit geschreven, terwijl deze by verkoop van teler naar teler worden verstrekt door de P.B.H. Laat echter een teler zijn granen buiten zyn bedrijf scho nen, dan vraagt hy aan de schonings- 'urichting e<ui vervoerbewys. Restanten oogst 1946 of ouder. Aan de telers, die voor oogst 1947 onder de dorsregeling vallen en als nog gerst of rogge van oogst 1946 of ouder voorhanden hebben, moeten deze producten per 1 Sept. a.s. op geven op het Bureau en indien deze niet voor 1 Nov. worden verbruikt op eigen bedrijf, alsnog voorgenoem de datum bjj een ingeschakelde han delaar of het A.V.A. inleveren. Oude restanten tarwe, groene erw ten, koolzaad, blauwmaanzaad moe ten per 1 Sept. a.s. zyn ingeleverd. BURGERLIJKE STAND van 15 tot en met 21 Aug. GEBOREN Janssen Leonardus H.P., Langstr. 26 Bartels Emanuël H.H.M., Ziekenhuis Buyssen Petronella C'h., LeunsewegS Buijssen Poter B. L. M., Leunseweg 8 van IJ zendoorn Gerardus, Langeweg 9 Janssen Justinus II.W.. Buitenweg 6 Litjens Wilhelmina, Schoolstr. NW 1 lielouw Johanna H. Th., Kruisstr. 7 Hermans Josephus H Oostrnm C 30 Albers Hubertus B. Th., Ziekenhuis v. d. Hogenhof Harry, Overl. weg 43 Versloegen Pelronella, Gasstraat 3a Litjens Maria C. H., Oostrnm C43a Janssen Maria J. W., Oirlo E 23 OVERLEDEN: Peters Johanna", ochtg. v. Flinsenberg G., oud 71 jaren, Merselo van Oeenon Ludwig TV., oud 21 jaren van Herpen Wilhelmina C., echtgen van Einders Laurentius, oud 46 jaren maakt bekend, dat met ingang van 1 Sept. a.s. De afwikkeling der schadegevallen zal worden behandeld door het Hoofdkantoor te GENNEP, Heijense weg 26 Tel. 22, waar alle gewenste in lichtingen kunnen worden ingewonnen. verreden worden. Uitstekend circuit. Prachtige prijzen. Deelnemers, junioren zowel als amateurs, kunnen zich schriftelijk opgeven bij de Secretaris van de Sportcommissie V.V.V. Leunseweg 19 of Patersstraat 10. INLEGGELD: Junioren f 1.—, amateurs f 1.50 DiSTRIBU TIEDIENST KRING VENRAY Week van 24 t.e.m. 30 Augustus '4' Uitreiking bonkaarten voorde 11e en 12e periode. Vrydag 29 Aug. to lieide van half 10-12 u. A-M en van 13 -15.30 u. N Z; Zaterdag 30 Aug. to Veulen van 9.30-11 u. A-Z. Na-uitreiking zeep voor artsen, wijkverpleegsters, slagers en melkers hoeft plaats te Venray on Horst op Woensdag 27 Aug. van 9-12 u. en van 14-15.30 uur. Aanvragen brandstoffen voor Cen trale Verwarming. Voor particuliere woningen zal ook voor liet komende stookseizoen in bepaalde gevallen wederom een toeslag voor centraio verwarming worden verstrekt. Ter verkrijging van deze toeslag dienen betrokkenen zich te wenden tot. het Toewyzingskantoor van het Kiikskolenbureau, Kleine Gracht 6 te Maastricht om een aanvraagformulier, gemerkt R.K.B. 662 A, dat ingevuld wederom bij hetzelfde kantoor dient te worden ingeleverd. Vlugge bediening. K EH K E LIJ K E DIENSTEN. Parochieactie: Weest eerlijk. Heer van de week: Pater Domitius Patersklooster, Tel. 502. PATERSKERK. ZONDAG 7 uur lm.; 8 u. paturshoogmïs; half 10 lm. v. z. Arie Melkert; half 11 parochie hoogmis; half 3 kinderlof; 4.15u.gez. Vespers; 5 u. lof en litanie. Collecten Ie kerk, 2e bisseh. noden, 3o armen. MAANDAG Feest v. d. H. Lode wyk, volle aflaat; half3 zielemisvoor alleoverl. parochianen, zijaltaar Maria Ambrosius en ouders; 8 u gest. ja.ard. voor Martin Jenniskens (3e kl half 9 leesmis. DINSDAG: 6 uur uitstelling van Allerheiligste, volle aflaat; 6.20jaard Gerardus v. Meyel, zoon en dochter; half 8 lm.; 8 u. gest. jaard. Johanna Smits, ouders, broers en zusters en P.J. Derks (I H.); half 9 best. jrg. voor Cor, Piet en Nelly Jeurissen (1 H.), zijaltaar Martinus Janssen en Jose- phina Krijns; half 7 Antoniuslof. WOENSDAGFeest v. d. Zeven vreugden van Maria, Gen. Abs.: 8 u. gest. jrg. voor J.H. v.d. Biggelaaren zoon Laurentius (le kl. 3 H.); half 9 lm.; half 7 lof. DONDERDAG 7 u. Joh. Muis; half 8 lm.; 8 uur gest. jrg. voor Anna van Vosselen en J. A. Janssen (2e klas): half 9 lm. VRIJDAG 6.20 u. hoogmis; half 8 lm.; 8 u. gest. jrg. Joh. Claessens en echtgenote Johanna Fleurkens en overl, kinderen (l H.); half 9 lm.: half 6 oefening v. d. H. Kruisweg. ZATERDAG: half 8 O. L. Vrouw, hoogmis; 8 uur gest. jrg. voor Pet Willems—van Djjk (2e kl.; half 9 lm] Biechtgelegenheid by eervv. paters vanaf 3 uur: by parochiegeestelijken van 6-8 uur. Half 7 lof en Rozen krans. RETRAITE: voor dames ouder dan 30 jr. wordt gegeven te Roermond van 30 September-3 October door Pater L'Ortye; Eveneens te Roermond, en dezelfde pater een retraite voor Verloofden datum 16 19 September. Opgave by kapelaan Kuepers. HEIltE. 8 u. lm.; 10 u. hoogmis. ST ANNA. Zondag il.H. Missen om kwart voor 8; half 11 en 9 uur hoog mis; 3.15 lof en rozenhoedje. Woens dag 6.45 Theod. Looyschelder; 8.05 u. Jozef Bongaerts, Antonia Bongaerts en haar beide kinderen. Donderdag 6.45 u. Mart. Wismans. Vrydag8.05u. Ant. Janssen. Zaterdag half 6 Maria- lof, biechtgelegenheid van 6 8 uur ST SERATIUS. Zondag Il.H. Missen om 6.45, 8.45 en 10 uur hoogmis; 6.10 lof'en rozenhoedje. Woensdag 8 u. overl. ouders Gerrits. Donderdag 6.10 u. lof en rozenhoedjo. Zaterdag van 5-half 8 biechtgelegenheid, 6.10 lof en rozenhoedje. DERDE ORDE. Zondag 31 Aug. a.s. om S uur pl. Hoogmis in de Paters kerk voor do diamanfen en gouden jubilarissen van de Derde Orde. N de Mis pl. kroning. NIEUWE BONNEN tijdvak 24 Aug. t.e.m. 6 Sept. K— 31 Tabak en K 32 Tabak der fcabakslcaart QA 707 geeft recht opeen rantsoen sigaretten of kerftabak. K —35 Tabak 2 rants, sigaretten enz. EXTRA VLEESBON KA-KB-KC 709 en K 6J één rantsoen vlees. RIJWIELBANDEN: C26-C27-C28en D 39 geldig tot 30 September a.s t Hiermede geven wy kennis [j van het overlijden van onze ge liefde Echtgenote en Moeder, na eon zeer langdurig ziekbed, voorzien van do H. Sacramen ten der Stervenden, Wilhelmina Cornelia van Herpen echtgenote van Laurentius Jozef H endrik Linders in de ouderdom van 46 jaar. Wy bevelen hare ziel in Uw godvruchtige gebeden aan. L. J. II. LINDERS THEO GEKARD (N.O.I.) ANNA NELLY Venray, 20 Aug. 194.. De plechtige lijkdienst en be grafenis hebben plaats gehad Vrydag 22 Aug. De Heer en Mevrouw F. Fonck-van Dijl zoggen, mede namens wederzijdse Ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Delft, Augustus 1947. van Heemstrast raat 29. f Heden ontvingen wy uit Indiö het droeve bericht, dat onze inniggeliefde zoon cn broer THEO in den leeftyd van 22 jaar, op 17 Augustus 1947 to Kratjak gevallen is by het vervullen van zyn plicht, in dienst van het vaderland. Wy bovelen zyne ziel in Uw gebeden aan. De diepbedroefde familie R. VERVUURT M. VERVUUBT-EVERS JACQUES en verloofde JO MI A RIKA ELLY Oostrum, 20 Aug. 1947. Do plechtige lijkdienst zal plaats hebben op Woensdag 27 Aug. a.s. te 9.30 uur in do parochie kerk te Oostrum. f Op Zondag 17 Aug. viel in de strijd voor do bevrijding dei- Indonesiërs, ons trouw clublid en goede vriend, Theo Vervuurt Zyn opgewekt karakter en spor tiviteit, die ons a'tyd tot voor beeld mogen strekken, zullen by onze loden steeds in herinne ring blijven. Bestuur en leden R. K. Voetbalvereniging O.V.V. Oostrum t Hiemede vervullen wy onzo droevige plicht, kennis te geven dat in de strijd in tlndiö op Zondag 17 Aug. is gevallen Theo Vervuurt Wjj roepen alle inwoners van Oostrum op de plechtige lijk dienst, welke gehouden wordt op Woensdag 27 Aug. om half 10 by te wonen en voor zyn zielerust te bidden. Limb. Thuisfront Afd. Oostrum gevraagd per 1 September. Inlichtingen verschaft bureau Ge meentewerken. Partij biggen te koop waarbü gemerkte zeugjes. Jos. Loenen, K 44, Leunen. Net dienstmeisje gevraagd voor dag en nacht. F. Straatman, Maasheseweg. Wy ontvingen deze week een grote party o.a. Bruinzeel keukenbuffet, eiken Slaapkamerameublement, Salonameublement (4 clubs, dressoir, salontafel en kroonlamp) kamorstoelen, waschtafels en nachtkastjes, wasehkasten, kleerkasten, prachtige buffetten en dressoirs, gordijnroeden hout en koper, prachtige pendules, stofzuiger, enz. Venrayse Meubelbeurs Eindstraat 12 Verstelwerk gevraagd Kolk weg 10. Steeds verkrijgbaar alle soorten ook witte Wasmanden M. v. Gerven, Bergweg 2 ONTLOPEN zwarte jachthond vennoedoiyk met zwarte telefoon kabel om do nek. Bericht geven aan G. Linders, koster, Ysselsteyn tel. 4. AANGEBODEN zit- en slaapkamer met pension Adres bureau van dit blad. TE KOOP z.g.a.n. electr waschmachine Miele Mulders spaarketel 100 liter Stationsweg C 2. nog niet, maar WOLVILT om eronder te leggen, volop ver- krygbaar. F. W. HENDRIKS 1 Langstraat 46 GEVRAAGD Meisje boven 15 jaar voor hulp in de huishouding. Stationsstraat 17. Mevrouw van Gooi, Stationsweg 2 vraagt een voor 1 of 2 dagen in de week. voor de kleintjes, voor groteren, voor de grootsten. Fa. van den Munckhof heeft ze in diverse uitvoeringen en prijzen. BIEDT ZICH AAN net meisje 14 jaar TE KOOP partij inmaakperen H. Vermeulen, Heijde L 63.

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3