ODA, de Koningsdochter Geprolongeerd Kermis-Zondag 3 Augustus om 4 uur n.m. Reserveren bij Gebr. Jeuken, Grotestraat 24b, Tel. 424 Vaderland on zonder nu doodgravers- gezichten te trekken, kunnen we daar toch wel even aan denken. Wy wensen allen blyde en goede kermisdagen toe. Kostwinnersvergoeding. Do Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat op Dinsdag 5 Augustus a.s. geen uitbetaling van kostwinners vergoeding zal plaats hebben. Do eerstvolgende uitbetaling zal geschieden op Dinsdag 12 Augustus a.s. van 10—12 uur.) Overbruggfngs-uitkering in a.s. verplichte vacantieweek. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat do Minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd, dat aan bouwvak arbeiders, werkzaam by de D.U.W., ovor de a.s. vacantieweek een bijslag kan worden verleend op de waarde der door hen ingeleverde vacantie- bonnen, tot het bedrag, dat zy by opneming in de regeling overbrug gingsuitkering zouden kunnen ont vangen. Zy, die in verband met vorenstaan de menen voor deze tüjslag in aan merking te komen, kunnen in de week van 2 t.m. 8 Augustus des voormiddags van 10 tot 12 uur ter Secretarie, afd. Financiën een aan vraagformulier afhalen, hetwelk vol ledig ingevuld en ondertekend aldaar woderom dient te worden ingeleverd vóór 8 Aug. a.s. 12 uur. Schouw der Waterlossingen. In verband met de gedane aankon diging van de voorgenomen schouw en herschouw van de waterlossingen in deze gemeente, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat dit jaar door de zorg van hot Waterschap der Noord Limburgse Beken ten Westen der Maas, de reiniging zal plaats bobben van de navolgende waterlos singen, zodat deze dus DIT JAAR niet door do oever eigenaren behoe ven te worden geveegd: De Giosevennekens, De Zijtak van de Waterlossing De Giesevennekens, Smakter Spurkt, De Spurkt, Op do Buis, De Zompen, De Zompen do le, Do Zompen de 2de, De Zompen de 3de, Burggraaf, Zijtak van de Burggraaf, Do Landweerd, De Loonse Pas, De Brabander, De Endepoel, De Hiept, Daland, Zijtak van do waterlossing Daland. Venray, 31 Juli 1947 Burgemeester en Wethouders van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN, Burgemeester, H. VORST. Secretaris. Nieuwe Rector Door do hoogeerw. Provinciaal der P.P. Minderbroeders te Weert, is be- noomd tot rector van het Gymnasium Immaculatae Conceptionis te Venray, do eerw. Pater drs. Burchhart van Someren, thans leraar te Venray, als opvolger van de eerw. Pater de Beaufort, welke als hoogleraar aan de Universiteit te Nijmegen is be-, noemd. Reünie der oud-illegalen yan Limburg, Nrd."Brabant en Zeeland te VENRAY. Op Vrijdag 15 Aug. a.s. wordt een bijeenkomst gehouden van de leden dor G.O.I.W.N. van de drie Zuidelijke Provinciön in hot Openluchttheater by Drikus Willems te Venray. Als sprekers zullen optreden Ir. Voorhoove, voorzitter G.O.I.W. Noder- land; Prof. Dr. van Rooy van Wychen en J. II. Schep8, lid van de. Tweede Kamer der Staten-Generaal. Muzikale omlijsting geschiedt door do Fanfare ,,St. Catliarina" uit Leu nen, het Gemengd- en Mannenkoor van Venray. Nadere publicatie's volgen. Wie de jeugd hoeft, heeft de toekomst. Junioren S.V.V. Sinds enige tyd heeft ook S.V.V, haar Junioren-afdeling. Wegens tijds omstandigheden, bozit het merendeel dor jongens geen vootbalultrusting en kunnen verschillende van hen dezo ook niet bekostigon. Om hierin te voorzien werd door do Jeugd-commissie oen loterij uit geschreven. Het welslagen van deze loterij hangt natuurlijk af van Uw medewerking. Reeds volen steundon deze jeugd- ac'io, door het. kopen van meerdere loton. De prys is dusdanig gesteld, dat eenieder van goede wil dit werk kan 8t6unen. Helpt allen hieraan moe, opdat iedere Venrayse jongen van deze sport kan genieten, ongeacht de finantiöle omstandigheid zijner ouders. LEUNEN. Aan hot gymnasium van de Ursulinon te Eysden, slaagde voor het eind-diploma, onze dorpsgenote mej. Bertha Kleuskens. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Overuawemarkt. De overname- markt van runderen en kalveren zal gewoon doorgang vindon en dus op Maandag 4 Aug. plaats vinden van 9-11 uur. Het grootvee kan worden aange voeld in de weide van den heer H. Janssen, de „Gouden Leeuw" te Venray. De kalveren worden zoals van ouds, aangevoerd bij Slagerij Wynlioven. De jaarmarkt is op Woens dag 6 Augustus Zitdagen. De komende week zijn de zitdagen alleen voor de middag dus van 9—12 uur. Zy worden gehouden als volgt Maandag vm. te Oostrum en Merselof Dinsdag v.m. te Leunen en Veulen; Woensdag v.m. te Oirlo en Castenray; Donderdag v.m. te Ysselsteyn. Kaarten ei erl«-verin*. Deze moeten de volgende week wederom worden ingeleverd. Het betreft hier de kaar ten van de 5e periode. Handboogsport 7ondag j.l. had het jaarlijks koning- schieten plaats v.d. handboogschutterij St. Anthonius, Halfweg. In de voor afgaande 3 x 32 pijlen hadden 7 schutters 300 of meer punten gehaald wat nodig was om mee in de finale uit te komen. Het was een spannende en fraaie strijd waaruit als eerste H. v. Meyel met 196 punten in de 50, pijlen té voorschijn kwam. Na afloop werd de koning door de voorzitter gedecoreerd met'tkor.ings- kruis, waarna een gezellige feest avond volgde, later op de avond kwam Oostrum's harmonie de koning nog een serenade brengen. Geslaagd Voor het examen 2-jarige huishoud school, gehouden op 26 Juli te Poster- holt, slaagden de dames Betsy Claessens uit Leunen en Truus van Meyel uit Venray. - Op het te Maastricht gehouden examen voör coupeuse, slaagden de dames: Mia Clephas, Riek Kunzler en Region Fleurkens te Venray; Mia v. Els, te Wanssum en Tony Strybos, te Castenray. - Te Boxmeer slaagde voor het diploma huishoudschool, mej. Jo van Rooy te Oostrum. Mercurins-diploma - oor het Practykdiploma Boek houden van de Nederl. Associatie slaagden uit Venray: P. Beerkens, J. Wetterhahn, J. Kus- ters, H. Stevens en Joh. Schaeffers Venray, en H. Hendriks Veulen. Arbeidsbure.au Yenr.ay AANBOD 4 kantoorbedienden waarvan 2 met diploma M.U.L.O. Huishoudelijk personeel Werkster voor huishouden of kan toor YRAAG St^enfabrieksarbeiders 1 lïilfwas meubelmaker 2 bankwerkers 1-leerl. loodgieter 2 loopjongens voor opleiding tot winkelbediende of eventueel tot winkelchef. Diverse vaklieden voor de bouw bedrijven 1 hulp voor hotel Meisjes voor industrie te Venray Bevorderd Met. ingang van 1 Juli j.l., is de" heer J. Ruygli, benoemd tot Hoofd bewaarder by Justitie. De heer J. Ruygh is reeds meer dan vyf jaar gedetacheerd in de straf gevangenis „Kamp Venray" te Yssel steyn. Bank aanbieding Maandagmorgen om 11 uur zal de vereniging „Venray Vooruit", de eerste bank aanbieden aan het Gemeente bestuur van Venray. Zoals bekend, is de wens geuit; dat op enkele mooie plekjes rustbanken worden geplaatst, waar het wande lend publiek even uitblazen kan en een rustig zitje heeft, om van het natuurschoon te genieten. Deze eerste bank is geplaatst by het St. Odakapelletje en het ligt in de bedoeling, dat er meerdere zullen volgen, verspreid over de gehele gemeente. Het particulier initiatief wordt hier voor ingeroepen en diegene, die goed hout heeft, of contanten daarvoor be schikbaar heeft, is hartelijk welkom. „Venray Vooruit" verstrekt dien- aangaand'e gaarne inlichtingen. Yoetbal -ongel uk Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden, had by de be slissingswedstrijd Quick Boy8-Mill te Venray, de leclitsbuiten van Q.-B. het ongeluk zyn enkel te breken, Doktershulp was spoedig aanwezig waarna de bewuste speler per Rode Kruiswagen naar zyn woonplaats werd vervoerd. Dit incident was daarom dubbel jammer, omdat in de beste sportieve geest werd gespeeld. Gevonden Trouwring, hotel Camps Oostrum; Doublé armband, Kinderen Hendriks Oostrum; huissleutel, Albert Heiin; rijwielsleutel, Kazerne; Inlegvel (stam kaart), van Bergen Langstraat 2; bank biljet, Jans-Beken Langeweg N.W.; hond aangelopen (geel teef), P. Nooyen E 24a Oirlo. Extra busdiensten tijdens de Kennis Gedurende de kermisdagen zullen van de N.V. Vitesse, enkele extra bussen ryden en wel alleen 's avonds: Richting Venlo 11 uur; Richting Helmond 11 uur; Richting Boxmec-r 10 uur; Richting Venlo, via Maasdorpen 10 uur. Herbouw en uitbreiding Kerk te Castenray Voor do herbouw .en uitbreiding der R.K. Kerk te Castenray, onder leiding van Architect Franssen te Roermond, is deze week de aanbe steding gehouden. De uitslag is als volgt fa. Peelen en Zn. Horst f 136.200.— fa. Engelen Tegelen 135.850.— fa. Nelissen Haarlem 135.136.— fa. GeratsenZn. Blerick 133.350.— fa.Thunni8sen Heemstede 132.485.- fa. Plaegen on Martens Horst 124.365.- Gebr. Verstraelen Venray 121.994.— 'Boerderijbrand te Veulen Tijdens het onweer, dat vorige week Vrydag boven de gemeente Venray woedde, brak brand uit bij J. Slangen op het Veulen. Door spoedig ingrijpen bleef het woonhuis gespaard. De schuur werd een prooi der vlammen. Hel O da-so el (e Venray Dreigend onweer, dat toch niet doortrok; een grote menigte, die roe zemoezend in gezelligen kout het spel afwachtte; de spelers, in druk heen en weer geloop zich voorbereidend voor hun optreden; ziedaar in korte lijnen de omstandigheden waaronder afgelopen Zondag voer de derde maal in' het door de Toneelgroep „Hioob" geopende openluchttheater het grote stuk „Oda, de Koningsdochter" speeld zou worden. En geboeid door de grootsheid en rijke inhoud van het spel, de over gave van de spelers, doorstond het publiek drie uren lang dé broeiende warmte. Inderdaad, spel van liefde en nade; spel van menselijke zwakheid en grootheid; spel, dat geen spel meer blijft, maar werkelijkheid wordt, als wy Oda horen verhalen van Gods genade en zegening; spel, waarin de menselijke trots moet buigen voor Gods kracht. "Wilt gij de werkelijkheid zien, het leven, dat goed en schoon, maar ook hard kan zijn, gaat dan kijken naar deze uitvoering. Oda, de levenslustige, blijde bruid, die door Gods genade, geen wereld sen bruidegom ontvangt, doch zich geheel wyat, aan Gods verheerlijking; uitmuntend spel, waardoor iedere toe schouwer gevangen wordt. Een uitvoering, reeds door velen be-ocht, maar die vtrdient nog vele malen opgevoerd te worden. Het viel op, dat vooral vele niet- Venrayenaars onder de bezoekers op gemerkt konden worden. Waar bljjlt het Venrayse publiek, dat hier een unieke gelegenheid vindt weer iets te leren van het verleden, 't grootse en krachtige verleden van Venray, waar ieder rechtgeaard inwoner trots op mag zyn Trots zijn op het ver leden, niet om er in te blijven leven, maar wel om erop te steunen, er kracht uit te putten en, vooral nu in onze moeilijke dagen er een voor beeld te vinden aan de onverzette lijkheid en krachtigen wil van onze voorouders. Vh. Hel Rad van Avontuur od de Kermif. 't Is 'n wonderlijk ding, dat „Rad van avontuur". Of men wil of niet: men blijft er/by staan kijken, juist als by een poppenkast; ja meer nog: men speelt zelfs graag mee Voor 'n simpel kwartje krijgt men een aantal nummers in de hand; het rad draait en hoera, daar gaat weer een prys naar de gelukkige!" Is 't te verwonderen, dat het „Rad van Avontuur" een van de meest sympathieke middelen is, waarmee men op fancy-fairs, Vlaamse kermis sen of hoe die dingen ook mogen heten, geld verzamelt voor een of ander liefdadig doel. De Middenstand van Venray zal op de a.s. kermis het „Rad van Avon tuur" laten draaien, niet voor zich zich zelf, doch voor SANTOS! En daarmee wordt het Rad dubbel sympathiek. De „witte dood" de Tu berculose sluipt rond, zelfs bij de tot nu toe meest gezonde families. Oorlog, ondervoeding, 'enge behui zing zyn er niet vreemd aan. Zo worden de getroffen gebieden nog eens extra getroffen. Gelukkig is de wetenschap nu zó ver, dat de gevreesde en besmette lijke ziekte te genezen is, vooral als men tijdig ingrijpt en behoeft men, dank zy het prachtige werk van de consultatiebureaux, niet meer te spreken van t.b.c.-dorpen of t.b.c-. plaatsen. De veiligste genezing, vooral, voor open t.b.c., vindt men in de sanatoria. Doch dat kost geld en geen normaal gezin kan op den duur de maanden- en soms jarenlange verplegingskosten geheel alleen dragen, zonder vast te lopen. Ryk, provincie en gemeente, alsook vele instollingen, zoals Groene Kruis, Herwonnen Levenskracht enz. hebben dit begrepen en helpen zoveel mogelijk met subsidies. Zo ook Santos! En daarom bewoners van Venray en omgeving, als gy naar de kermis gaat, offert uw eerste kwartje bij 't Rad van Avontuur. Misschien ontvangt U een prijs, doch dit is bijzaak (hoewel 'n prettige bijzaak): de hoofdzaak blijft: U begint uw kermisvermaak met een werk van christelijke naastenliefde, ter liefde Gods voor onze arme t.b.c.- patiënten JOS. GOVAEP.T. sss. Diocesaan Santos-propagandist, Baarlo. De kermis van Venray zal ditjaar ook staan in het teken der T.B.-be- strijding. Voor één enkel kwartje zal het Rad van Avontuur, 'geplaatst op het terrein van wijlen de heer J. Kemps, U de gelegenheid bieden een prijs te winnen.. Als bijzondere attractie zal ieder kwartier tevoren aan te geven, het rad draaien voor de hoofdprijzen, tien in getal, d.w.z. het winnend nummer kri.jgt dan een^xtra lot. Voor 50 ct. krygt de winnaar dan het recht om na-kermis-Zondag mee te loten voor de hoofdprijzen. Offer Uw kwartjes, offer Uw 50 cent en help daarmee het leed ver zachten en de genezing bespoedigen van de t.b.c.-lyders, die ook onder 'Uw plaatsgenoten gevonden worden. Aan de aansporing van de Z.Ew. Pater Govaert, heb ik niets toe te voegen. Ik breng hier by voorbaat dank aan het bestuur van Santos, voor bet genomen initiatief en aan de K.J.M.M.V. en de K.J.M.V., voor de moeite en opofferingen, die zy zich gedurende de kermisdagen wil len getroosten om deze actie te doen slagen. Ingezetenen van Ven ray beproef Uw geluk en geef tevens hierdoor blijk van Uwe welbekende liefdadigheids zin. De werking van het Rad van Avontuur behoef ik U wel niet nader aan te duiden, het spreekt voor zich zelf. Het rad draait: Kermis-Zondag en Maandag van 4 12, Dinsdag, Woensdag en Donderdag en nakermis-Zondag van 8 12, terwijl ook op dien avond de 10 hoofdprijzen naar de gelukkige winnaars zullen gaan. De hoofdprijzen zullen tydens de kermis te bezichtigen zyn in de etalage van den heer J. Poels, Grote straat. In naam van al onze T.B.- lijders hartelijk dank. De plaatsel. propagandist, P. VAN OPBERGEN Jzn. Petroleum vau de bon Met ingang van Vrydag 1 Augustus is de distributie van petroleum op geheven. Richtprijs slachtvarkens. Met ingang van 4 Aug. a.s. wordt een voor het gehele land geldende richtprijs voor slachtvarkens ingesteld van f 1.85 per kilo geslacht gewicht. Daarmee vervalt de .regeling van f 1.87, f 1.93 en f 2 per kg. geslacht gewicht, afhankelijk van de zóne, waarin de overnemer is Vóór 1 Sept. a.s. 4 millioen weck-ringen. Daar er in Nederland geen nieuwe weckglazen gemaakt worden, is ook de fabricage van weck ringen uiterst beperkt. Voor 1 Sept. a.s. zullen er door de fabrieken nog 4 millioen worden afgeleverd. Nog steeds mijnen. Dat in Limburg het mijnengevaar nog niet bezworen is, bleek Dinsdag weer te Ooi—Herten. De landbouwer A. Engelen en diens zuster waren bezig met de oogst naar huis te ryden toen de geladen wagen op een mijn liep, welke ontplofte. In deerniswaar- digen toestand zyn broeder en zuster naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. De augurken worden niet meer doorgedraaid. Dit jaar overtreft de aanvoer van augurken de meest optimistische verwachtingen. Bedroeg vorige week de hoogste dagelijkse aanvoer op de veiling te Venlo 1 half millioen kilo. Dinsdag werd het record gehaald met 700.000 kilo. Om te voorkomen, dat weer grote partyen naar de mestvaalt zouden ver dwijnen, hebben de inmaakfabrieken zich nu verbonden steeds het volle kwantum, dat zy nodig hebben, af te nemen tegen behoorlijke prys. Draaien er nog augurken door, dan gaan deze gratis naar de fabrieken en worden voor gezamelyke rekening ingemaakt en verkocht. Jonge boeren nog n'iet naar Frankrijk. Het plan van de Katholieke Ned. Boerenbond om in Frankrijk een emi grantencentrum voor katholieke jonge boeren uit Nederland te stichten is ter elfder ure niet doorgegaan. Moat and vegetables-bonnen inleveren De destijds voor meat and vege tables aangewezen bonnen „E 03 vlees", dient men, voor zover daarop nog geen meat and vegetables ver krijgbaar waren, vóór 3 Aug. a.s. by een slager in te leveren, desgewenst tegen een ontvangstbewijs. Op deze bonnen zal men dan alsnog 1 lb. (ca. 450 gram) meat and vege tables of 4 oz. (ca. 112 gram) blik- vlees kunnen krijgen. Men dient even wel genoegen te nemen met hetgeen de slager op deze bonnen kan leveren. Limburgse Kajotters demonstreren Duizenden Kajotters uit Limburg zijn Zondag te Roermond bijeenge komen om er te bidden en te demon streren. Op het plein voor de eeuwenoude Munsterkerk hebben deze kath. jon geren eerst H.H. Geheimen gevierd, waarbij zy tezamen de wisselende ge zangen uitvoerden. Daarna begon de bidtocht naar het bekende genade-oord van O.L. Vrouw in 't Zand. Een bedevaart om een spoedige vrede in Indonesië te ver krijgen en om steun te vragen voor onze jongens aldaar en hun families. By aankomst in het Kruisweg-park verrichtte diocesaan-aalmoezenier Beel de 1 oewyding der Kajotters aan Maria. Het hoogtepunt voor de jongens was het verschijnen van mgr. Lem- mens op de kansel. De bisschop hield een gloedvolle rede en gaf tenslotte aan allen zyn zegen. Toen trok men met muziek en trommelslag in feestelijke optocht naar de stad om daar te defileren voor geestelijke en wereldlijke auto ritei ton. Een voetbalmatch tussen do Ka- otters van Ned. en Belgisch Limburg jesloot deze voor de katholieke ar beidersjeugd zo geslaagde dag. Fokveedag te St. Authouis De Fokveedag van St. Anthonis. die een grote bekendheid heeft gekregen, niet alleen in het Land van Cuyk, maar ook ver daarbuiten, wordt na tuurlijk ook dit jaar weer gehouden. Was men voorheen gewoon twee dagen te nemen, n.l. een voor rund vee oil varkens en een voor paarden, thans brengt men de drie afdelingen samen op één dag. Dat valt toe te juichen, want eerlijk gezegd, er kwa men fokveedagon te veel. Niet alleen bleef het beperkt tot streek- of ge westelijke fokdagen, maar tal van plaatselijke afdelingen gingen de laatste jaren ook nog lokale foxdagen organiseren. Zodoende kreeg men van het goede teveel en het viel dan ook niet te verwonderen, dat de belang stelling op meerdere plaatsen verre beneden de verwachting bleef. In St. Anthonis was dat gelukkig anders, daar mocht men over belang stelling niet klagen. Maar om nu de bezoekers in deze tyd van gebrek aan werkkrachten zo min mogelijk van huis te halen heeft men gemeend te moeten besluiten tot het organiseren van één grote Fokdag. Dat het op 4 September in het vriendelijke en gastvrije dorp druk zal zijn, daaraan valt niet te twijfelen. Men zal er kunnen zien, dat de fok kers, ook van de zandgronden, niet stil zitten en er geen genoegen mee nemen hun gevestigde naam te be houden, maar deze ook nog steeds willen uitbreiden. Het staat nu wel reeds vast, dat de Fokdag van St. Anthonis vooral idit jaar tot een der beste zal behoren. Een meevaller Zoals bekend, zal in de tweede helft van Augustus voor alle leeftijds groepen een rantsoen van 120 gram spijsolie beschikbaar wordon gesteld. Aanvanxelyk lag het in de be doeling 'deze 120 gram spijsolie in de plaats van 125 gram margarine te verstrekken. Het bezwaar evenwel van een vermindering van de hoe veelheid smeerbaar vet voor eenmaal met 125 gram is echter zo overwegend, dat thans toch besloten is de olie als „extra" boven het normale vetrantsoen te geven. De koopbon voor de olie zal op 14 Augustus worden bekend gemaakt. ST. ANNA Zondag h. Missen kwart voor 8 tot by'z. intentie, 9 uur hoog mis voor vr. Egelméors, om half 11 GEEN II. Mis wegens processie, kwart over 3 rozenhoedje en lof. Maandag 6.45 voor welzijn voor jongens in Indiö, 8.05 voor overl. fam. Janssen- Nooyen en dochter Helena. Dinsdag 8.05 voor welzijn van jongen in Indië. Woensdag 6.45 Theod. Looyschelder, 8.05 overl. fam. Goumants-Barents. Donderdag 8.05 overl. fam. Rongen- Pingen en zoon Peter Joh. Vrydag half 6 Kruisweg. Zaterdag half 6 Maria-lof. Biechtgelegenheid 6-8 uur. YOLGORDE PROCESSIE. 1. Schoolkinderen: jongens en meis jes van hele parochie en St. Jozef. (Deze komen aan de nieuwe jon gensschool bijeen om 10 uur. 2. Jeugdbeweging meisjes: gidsen en meisjes van 13 17 jaar. 3. Maria Congregatie en alle meisjes K.A. boven 17—25 jaar. 4 Vrouwelyxe Derde Orde, christe lijke moeders en vrouwen K.Actie. 5. R.K. Sportorganisaties. 6. Verkenners er. welpen en jongens van 13—17 jaar. 7. H. Familie en mannen Derde Or de en alle jóngens boven 17 jaar. 8. R.K. Werkliedenvereniging. 9. Schutterij St. Anna. 10. Flambouwdragers. 11. Harmonie Venray. 12. Kerkelijk Zangkoor. 13. Broeders van Liefde. 14. Eerw. Paters Franciscanen. 15. Bruidjes. 16. Allerheiligste. 17. Kerkbestuur en autoriteiten. 18. Schutterij Het Zandakker. De te volgen route is Patersstraat, Grote Straat, Giote Markt, alwaar een rustaltaar is opgesteld, Marktstraat, Schoolstraat, Henseniusplein, Hen- seniusstraat, Langstraat, Paterslaan, Paterskerk. De parochianen worden verzocht te vlaggen en te sieren liefst in de deuren. De deelnemende verenigingen wor den verzocht om uiterlijk kwartover 10 bij 't H. Hartplein. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Weest eerlijk. Heer van de week: Kapelaan Keysers Maaahesoweg 6, Tel. 274. PATERSKERK. ZONDAG 7 uur leesmis, 8 uur patevshoogmis, 9 uur leesmis, 10 uur leesmis. Daarna pro cessie. Geen kinderlof, 4.15 gez. Ves pers, 5 uur lof met litanie. Vanwege de processie vandaag GEEN Derde Orde maar wel Zondag а.s. 10 Augustus om 10 uur voor de mannen, om 3 uur voor vrouwen en meisjes. De tertiarissen worden ver zocht zich aan te sluiten achter het vaandel der Derde Orde. Collecte: le kerk, 2 bissch. noden, 3e armen. MAANDAG feest v.d. H. Dominicus, uur Piet Fleurkens, half 8 zielemis voor alle overl. parochianen, half 8 voor behouden terugkeer uit Indië, 8 uur gest. jaard. Martin Litjens en Petr. van Vosselen (2kl), half 9 Wil- helmina Mariens, echtg. v. P. Michiels, half 9 best. jaard. Anna Gertruda Sybers-Creomers (1H), 6.30 lof. DINSDAG 6 uur uitstelling van Allerheiligste, volle aflaat, 6.25 hoog mis, 7 uur Antoon Janssen en Johanna van Lipzig, half 8 leesmis Apostolaat des Gebeds, half 8 voor behouden terugkeer uit Indië, 8 uur huwelijks mis voor bruidspaar Barents-Leuch- gens, 8 uur ter ere v.d. H. Antonius, half 9 huwelijksmis voor bruidspaar Goumans-Barents, half 9 Jozef Custers en Maria Olfers, 6.30 Antoniuslof. WOENSDAG 7 uur G. Poels en Anna Wijnhoven, half 8 leesmis voor overl. fam. Barents-Leuchgens, 8 uur gest. jaard. Henricus Wismans en echtgenote (2kl), 8 uur overl. fam. v. Mil-Hendriks, half 9 leesmis, 6.30 lof DONDERDAG 7 uur Piet Fleurkens, half 8 gest. jaard. Maria Hub. Peeters echtgenote v. Ferd. Beerkens en fam. (IH), half 8 Johanna Henckens-Tiessen 8 uur gest. jaard. Pieter J. Franssen en echtgenote (3kl), half 9 voor Maria Gerrats overl. lid vd. Maria-congrega- tie, 6.30 lof. VRIJDAG 6.20 pl. hoogmis Coenrad Esser on Elizabeth Timmer-v. Geffen, half 8 gest. jaard. Jan Versieyen (1H), 7.30 Maria Gerrats lid der Derde Orde, 8 uur gest. jaard. Gebr. Paulus, An tonius en Peter J. Niessen (3kl.j, 8.30 leesmis, 6.30 lof. ZATERDAG 7 uur overl. fam. Wil lems-Jacobs, half 8 O.L. Vrouw-hoog mis, 8 uur gest. jaard. JohanRoelofs Anna Gertr. Verstappen en fam. (3kl) half 9 leesmis, half 7 lof en rozenkrans. Biechtgelegenheidbij eerw. paters vanaf 3 uur. Bij parochiegeestelijken van 6—8 uur. HEIDE. 7 uur leesmis Martinus Peeters, half 9 hoogmis Maria Claes. A.s. Zondag 10 Augustus Zelatricen- dag te Steyl voor alle Missiegenoot schappen, vertrek trein 9.51 uur. ST. SERVATIUS Zondag h. Missen б.45, 8.30 en 9.30 (stille h. Mis) 6.45 voor Antoon Janssen, 6.10 lof en rozenhoedje; Maandag 8 uur Christ. Stappers; Donderdag 8uurTheodorus Cornelissen, 6.10 lof en rozenhoedje; Zaterdag 5-7.30 biechthoren, 6.10 lof en rozenhoedje. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 3 t.e.m. 9 Aug. Na-uitrcikingiuschryvingsbewyzen Deze wordt gehouden Venray op Vrydag 8 Aug. van 9 12 u. en van 2—half 4 u. Dus alléén voor personen welke een rijwiel bezitten en tot heden hiervoor geen banden hiervoor hebben ontvangen. Inlevering detaillisten Kantoor Venray. In verband met de kermis dagen moeten de detaillisten en han delaren hun bonnen inleveren op Dins dag 5 en Donderdag 7 Aug. van 8—10 uur v.m. Slagers moeten hun bonnen Dinsdag 5 Aug. inleveren van 10 tot half 11 v.m. Wijziging zitdagen. Deze week worden de zitdagen gehouden als volgt: Vrijdag 8 Aug. van 10—12 u. Ysselsteyn; Zaterdag 9 Aug. van half 10—half 12 te Oirlo. Extra rantsoenen a.s. en jonge moeders, welke de toeslagkaarten voor dé 9g en 10e periode nr-g niet hebben afgehaald, kunnen, dit alsnog in de week van 3 t/m"8-Aug. a.s. Medebrengen stamkaart, contröle- kaart en voorrangsbewijs. Sluiting kantoren. Gedurende de Kermisdagen is het Kantoor te Venray na de middag gesloten. NIEUWE BONNEN Geldig van 3 Juli t.m. 16 Aug. Bonkaarten KA, KB, KC 709 (Serie J) J-01 Brood 800 gram brood J—02 Brood 400 gram brood J 01 Boter 125 gram boter J—02 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet J—03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet J—01 Vlees 100 gram vlees J-02 Vlees 200 gram vlees J—01 Melk 4 liter melk J—03 J—05 Melk 7 liter melk J—01 Diversen 200 gram kaas J-02 Diversen 50 gr. korstloze kaas J—03 Diversen 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen J—04 Diversen 250 gram waspoeder en 250 gram soda J—03 Reserve 1600 gram brood J—04 Reserve 200 gram kaas J—06 Reserve 800 gram brood Bonkaarten KD KE 709 (Serie J) J—11 Brood 800 gram brood J—11 Boter 250 gram boter J 12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet J—11 J—12 Vlees 100 gram J^"13 J 15 Melk 12 liter melk J—11 Diversen 100 gram kaas J—12 Diversen 50 gr. korstloze kaas J—13 J 14 J—15 Diversen 260 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram versnaperingen J—16 Diversen 250 gram waspoeder en 250 gram soda J—13 Reserve 800 gram brood J 16 Reserve 500 gram ryst of kin dermeel (uit ryst bereid) of kinderbiscuits Bonkaarten MA MB MC MI) ME MF MG 709 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) (Serie J) J—21 Brood 800 gram brood J—21 Boter 250 gram boter J—22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet J—21 Melk 5 liter melk J—21 Vlees 300 gram vlees J—22 Vlees 100 gram vlees J 21 Kaas 200 gram kaas J—21 Eieren 5 eieren J-21 Suiker 250 gram suiker, boter- hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram 'versnaperingen Versnaperingen enz. QB QC 707 J—33 Versnaperingen 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker boterhamstrooisel, enz. of 400 gram jam, stroop enz. J—36 Versnaperingen 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker boterhamstrooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz.

Peel en Maas | 1947 | | pagina 2